Ревматологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Диференціальний діагноз суглобового синдрому

Диференціальний діагноз суглобового синдрому - Суглобовий синдром - практично універсальне прояв ревматичних захворювань; його диференціальний діагноз лежить в основі визначення нозологічної форми, а значить, служить обгрунтуванням вибору терапевтичного підходу. У розгорнутих стадіях захворювання, коли в наявності органічні зміни органів і тканин, діагностична проблема значно спрощується. Серйозний аналіз вимагається в дебюті, часто представленому виключно артралгіями

антифосфоліпідний синдром

антифосфоліпідний синдром - Вивчення антифосфоліпідних антитіл (Атлай) почалося ще в 1906 р., коли Вассерманом був розроблений серологічний метод діагностики сифілісу (реакція Вассермана).

АКТЕМРА схвалена в Європі для лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом

АКТЕМРА схвалена в Європі для лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом - Перший представник нового класу лікарських препаратів пропонує унікальні можливості для лікування пацієнтів з помірною та високою активністю захворювання. R

У хворих важкими ревматичними захворюваннями з'явилася надія

У хворих важкими ревматичними захворюваннями з'явилася надія - У Санкт-Петербурзі відкрився Центр Антіцітокіновой Терапії для хворих найтяжчими ревматичними захворюваннями (РЗ) з несприятливим прогнозом.

Ревматизм у дітей: сучасний стан проблеми

Ревматизм у дітей: сучасний стан проблеми - Ревматизм, або гостра ревматична лихоманка з міжнародної класифікації хвороб (МКБ), - системне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в серцево-судинної системі, що розвивається у зв'язку з гострою інфекцією стрептококової у схильних до нього осіб, головним чином у віці 7-15 років.

Вагітність виліковує ревматоїдний артрит

Вагітність виліковує ревматоїдний артрит - Жінки, які страждають від порушень в роботі імунної системи, таких, наприклад, як ревматоїдний артрит або розсіяний склероз, можуть відчути полегшення під час вагітності, але після пологів стан здоров'я у таких жінок може значно погіршитися.

Застосування інфліксімаба в ревматології: нові факти та ідеї

Застосування інфліксімаба в ревматології: нові факти та ідеї - Лікування ревматоїдного артриту (РА) залишається однією з найбільш складних проблем клінічної медицини. Переважна більшість лікарських засобів, які визначаються як «базисні протизапальні препарати» (БПВП), застосовуються в ревматології вже більше 30 років [1-3]. Однак тільки протягом останнього десятиліття були узагальнені результати серйозних досліджень, присвячених оптимізації фармакотерапії РА, багато в чому відповідають критеріям «медицини, заснованої на доказах» [4-6].

Поширеність та фактори ризику розвитку остеопорозу серед населення волгоградської області

Поширеність та фактори ризику розвитку остеопорозу серед населення волгоградської області - Волгоградська область є регіоном, в якому зазначається поступове старіння населення. Виникає безліч медико-соціальних проблем, пов'язаних із захворюваннями літніх людей.

Гостра ревматична лихоманка: сучасний стан проблеми

Гостра ревматична лихоманка: сучасний стан проблеми - Гостра ревматична лихоманка (ГРЛ) - постінфекційної ускладнення тонзиліту (ангіни) або фарингіту, викликаних b-гемолітичним стрептококом групи А (БГСА), в вигляді системного запального захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією в серцево-судинній системі (кардит), суглобах (мігруючий поліартрит), мозку (хорея) та шкірі (кільцевидна еритема, ревматичні вузлики), розвивається у схильних осіб, головним чином, молодого віку (7 -15 років), у зв'язку з аутоімунним відповіддю організму на антигени стрептокока і перехресної реактивністю зі схожими аутоантигенів слабости тканин людини (феномен молекулярної мімікрії)

У Великобританії

У Великобританії - епідемія артриту - Поширеність захворювань суглобів досягла у Великобританії епідемічних масштабів. Як наголошується в доповіді, опублікованій на цьому тижні, більше семи мільйонів чоловік, або 15 відсотків населення, в цій країні страждають від артриту. Як наголошується, ця причина серед причин взяття лікарняного листка займає друге місце після захворювань психіки.

Артрит призводить до серцево-судинних захворювань?

Артрит призводить до серцево-судинних захворювань? - Дослідники з Університетів Манчестера і Кембриджа на щорічній конференції Британського ревматологічного Товариства представили результати своєї роботи, з яких випливає, що ожиріння і гіперхолестеринемія часто зустрічаються у хворих з поліартритом, проте ці фактори серцево-судинного ризику, як правило, з'являються пізніше, ніж поразка суглобів.

Компанія Bayer Consumer Care взяла участь в організації телемосту з саратовським фахівцями, присвячений актуальним питанням лікування остеохондрозу, остеопорозу та остеоартрозу

Компанія Bayer Consumer Care взяла участь в організації телемосту з саратовським фахівцями, присвячений актуальним питанням лікування остеохондрозу, остеопорозу та остеоартрозу - У рамках освітньої програми для лікарів, організованою під егідою Інституту ревматології РАМН за підтримки компанії Bayer Consumer Care пройшов телеміст з саратовським фахівцями, присвячений актуальним питанням лікування остеохондрозу, остеопорозу та остеоартрозу.

Візит до стоматолога може вилікувати від ревматоїдного артриту

Візит до стоматолога може вилікувати від ревматоїдного артриту - Лікарі знайшли ще одну причину, щоб частіше навідуватися до стоматолога: люди, які страждають від хвороб ясен, також розвивають важкі форми ревматоїдного артриту .

Многофактоpний аналіз як метод певному впливу антpопогенной нагpузки на перебіг сіндpома Pейно у хворих на системний склеpодеpміей і системної кpасной в - Кучма Г . Б., Багіpова В. В., Сітка М. П.

Многофактоpний аналіз як метод певному впливу антpопогенной нагpузкі на перебіг сіндpома Pейно у хворих на системний склеpодеpміей і системної кpасной в - Кучма Г . Б., Багіpова В. В., Сітка М. П. Кафедpа внутpенніх хвороб № 2 (зав. -пpоф. В. В. Багіpова), кафедpа гігієни детей і подpостков (зав. - пpоф. М. П. сітки) Оpенбуpгской госудаpственной медичної академіі

Ревматологічні аспекти стрептококового тонзиліту

Ревматологічні аспекти стрептококового тонзиліту - Гострий тонзиліт (ангіна) - захворювання, яке характеризується гострим запаленням одного або декількох лімфоїдних утворень глоткового кільця (частіше піднебінних мигдалин) і належить до числа широко розповсюджених інфекцій верхніх дихальних шляхів .

Ревматизм у дітей: старе і нове

Ревматизм у дітей: старе і нове - Багато сучасних педіатри і навіть дитячі ревматологи проблему ревматизму у дітей розцінюють як один з розділів історії медицини або, щонайменше, як проблему, які втрачають свою актуальність.

Екстракт імбиру полегшує біль в суглобах

Екстракт імбиру полегшує біль в суглобах - Імбир допомагає при болях у суглобах. Дослідження, проведене ученими з Майамского медичного центру ветеранів у Флориді та Нараянского дослідного інституту в штаті Вісконсін, показало, що вживання екстракту імбиру полегшує біль в колінних суглобах при остеоартрозі.

Артроз колінного суглоба

Артроз колінного суглоба - артроз колінного суглоба (гонартроз) належить провідне місце в групі артрозних уражень суглобів кінцівок. Пацієнти з артрозом колінного суглоба постійно переважають серед хворих, які відвідують поліклініки, але, на жаль, їх мало серед тих, хто лікується в наших стаціонарах. лікування в стаціонарних умовах могло б дати значно більший ефект, ніж амбулаторна терапія 'без відриву від виробництва'. Відоме лікарям більше 100 років це захворювання в побуті носить назву 'відкладення солей'

Новий напрямок у лікування остеоартрозу - комбінована терапія хондроїтин сульфатом і глюкозаміна гідрохлоридом (препарат артрит)

Новий напрямок у лікування остеоартрозу - комбінована терапія хондроїтин сульфатом і глюкозаміна гідрохлоридом (препарат артрит) - Остеоартроз (ОА) є великою проблемою лікувальної через велику (близько 12% -20% населення більшості країн) і наростання поширеності в популяції, повільного, але в більшості випадків неухильного прогресування клінічних і рентгенологічних проявів хвороби з поступовим зниженням якості життя хворих [1,2]. Крім того, розвиток ОА пов'язане із збільшенням захворюваності легеневими і серцево-судинними захворюваннями і приводить до вкорочення тривалості життя у жінок приблизно на 10-12 років [3]

Ревматичні захворювання опорно-рухового апарату: біотерапевтичної концепція комплексної терапії

Ревматичні захворювання опорно-рухового апарату: біотерапевтичної концепція комплексної терапії - Проблема ефективного і безпечного лікування захворювань опорно-рухового апарату є одним з пріоритетних напрямків медицини взагалі і ревматології в зокрема.

Вплив комбінованої терапії проспідином і метотрексатом на рентген-технологічне прогресування, функціональний статус і якість життя хворих на ревматоїдний

Вплив комбінованої терапії проспідином і метотрексатом на рентген-технологічне прогресування, функціональний статус і якість життя хворих на ревматоїдний - Мета. Оцінити вплив комбінованої терапії проспідином (П) і метотрексатом (МТ) на показники рентгенологічного прогресування, функціонального статусу (ФС) та якості життя (ЯЖ) у хворих на ревматоїдний артрит (РА) в порівнянні з монотерапією МТ.

Низький рівень ЛПВП є предиктором загострення подагри

Низький рівень ЛПВП є предиктором загострення подагри - Anselm Mak зі співавторами (National University of Singapore) проаналізували зв'язок між атерогенних ліпідами крові та загостреннями подагри у 100 пацієнтів з подагрою.

Любителям фізкультури загрожує артрит?

Любителям фізкультури загрожує артрит? - За даними дослідження, проведеного у Великобританії, люди середнього віку більш схильні до захворювання артритом, якщо вони з більшою інтенсивністю займаються фізичними вправами.

Дослідження із застосування МабТери у пацієнтів з ревматоїдним артритом

Дослідження із застосування МабТери у пацієнтів з ревматоїдним артритом - У дослідженні із застосування МабТери в якості першої лінії біологічної терапії у пацієнтів з ревматоїдним артритом досягнуть первинний критерій ефективності.

Остеоартроз

Остеоартроз - сучасні підходи до діагностики та лікування - Остеоартроз (ОА) - хронічне прогресуюче захворювання суглобів, що характеризується первинної дегенерацією суглобового хряща з подальшим зміною субхондральної кістки і розвитком крайових остеофитов і супроводжується реактивним синовітом. Широко застосовується також інша назва захворювання - «остеоартрит» - із-за частого виявлення супутніх ознак запалення.

При ревматоїдному артриті нерідко зустрічається доброякісне порушення функції зовнішнього дихання

При ревматоїдному артриті нерідко зустрічається доброякісне порушення функції зовнішнього дихання - Поширеність порушень функції зовнішнього дихання у хворих з асимптомна ревматоїдний артрит виявилося більш високою, ніж вважалося раніше. Втім, ці порушення мають, як правило, відносно доброякісний характер, пишеться в жовтневому номері Chest.

Перше дослідження III фази з оцінки ефективності та безпеки застосування препарату окрелізумаб у пацієнтів з ревматоїдним артритом досягло первинної кінцевої точки

Перше дослідження III фази з оцінки ефективності та безпеки застосування препарату окрелізумаб у пацієнтів з ревматоїдним артритом досягло первинної кінцевої точки - Компанія «Рош» оголосила, що дослідження III фази STAGE, присвячене оцінці застосування препарату окрелізумаб у пацієнтів з серопозитивним * ревматоїдний артрит (РА) і неадекватною відповіддю на попередню терапію метотрексатом (МТ), досягло первинної кінцевої точки оцінки ефективності.

Больовий синдром при ревматичних захворюваннях

Больовий синдром при ревматичних захворюваннях - Проблема болю і боротьби з нею, дуже актуальна для медицини в цілому, має ключове значення для ревматології. Болі в області суглобів або хребта - провідне прояв переважної більшості ревматичних захворювань, основна причина порушення працездатності і зниження якості життя хворих.

Подагра, історичний огляд і сучасні протиподагричних досягнення в області лікування недуги

Подагра, історичний огляд і сучасні протиподагричних досягнення в області лікування недуги - Сучасні погляди медичного співтовариства на проблему даного захворювання об'єднує теза про те, що подагра є захворюванням неправильного способу життя людини.

Подагра наприкінці XX століття

Подагра в кінці XX століття - Протягом двох з половиною тисячоліть - з часу опису Гіппократом синдрому гострого болю в області великого пальця стопи, який він назвав подагру (дослівно з латини 'капкан на стопі '), - інтерес до цієї хвороби завжди носив хвилеподібний перебіг, як правило, пов'язане з відкриттям якогось нового погляду. У XVII столітті - це відкриття кристалічної природи тофусов Антоном Левенгука і блискуче опис клініки гострого подагричного нападу, не втратило свого значення до цього часу (Sydenham).

Сучасна терапія остеоартрозу

Сучасна терапія остеоартрозу - Остеоартроз є мультифакторіальних хронічним прогресуючим захворюванням, яке характеризується порушенням рівноваги між анаболічні та катаболічних процесів насамперед у гіаліново хрящі. Крім гіалінового хряща при остеоартрозі в патологічний процес втягується синовіальна оболонка з розвитком в тій чи іншій мірі рецидивуючого синовіту, а також субхондральної кістка, суглобова капсула, внутрішньосуставні зв'язки і навколосуглобових м'язи.

Пиво збільшує ризик подагри

Пиво збільшує ризик подагри - Подагра - це загальний випадок запалення суглобів. Часто він виникає раптово і характеризується високим рівнем сечової кислоти в крові. Сечова кислота формує в суглобах кристали, що викликають запалення і біль. Зазвичай хвороба вражає одночасно один або два суглоби - як правило, суглоби великих пальців ніг. Подагра частіше зустрічається у людей з хронічно високим рівнем сечової кислоти, що може призвести до хронічного ураження суглобів. R

Комбінована терапія проспідином і метотрексатом ревматоїдного артриту

Комбінована терапія проспідином і метотрексатом ревматоїдного артриту - У методичних рекомендаціях дано опис нового способу лікування (патент на винахід № 2199320 від 27.02.2003г. «Спосіб лікування ревматоїдного артриту») ревматоїдного артриту комбінованої терапією проспідином і метотрексатом, викладені показання та протипоказання до його застосування, описані основні побічні дії препаратів. Рекомендації призначені для ревматологів, терапевтів, клінічних ординаторів та інтернів.

Турецькі вчені розробили метод лікування хвороби Бекета

Турецькі вчені розробили метод лікування хвороби Бекета - Турецькі дослідники розробили новий метод лікування пацієнтів, що страждають від рідкісного захворювання, що супроводжується значними болями. Мова йде про хворобу Бекета (Behcet disease), в результаті якого на різних ділянках тіла, і головним чином в порожнині рота і на статевих органах, утворюються виразки.

Проблеми остеопорозу у чоловіків

Проблеми остеопорозу у чоловіків - Остеопороз і остеопоретіческіе переломи зазвичай розглядаються, як патологія, характерна для жінок в постменопаузі і літнього віку. Однак остеопороз нерідко зустрічається і у чоловіків [1-3]. Фактично 30% всіх випадків остеопоретіческіх переломів стегна, якими страждає населення планети, відбуваються у осіб чоловічої статі [4] (табл. 1).

У пацієнтів з ревматоїдним артритом фенофібрат надав більш виражену протизапальну дію

У пацієнтів з ревматоїдним артритом фенофібрат надав більш виражену протизапальну дію - У пацієнтів з ревматоїдним артритом фенофібрат надав більш виражену протизапальну дію, більшу ефективність щодо корекції дисліпідемії у порівнянні з статинами.

Нестероїдні протизапальні препарати при ревматичних захворюваннях: стандарт лікування

Нестероїдні протизапальні препарати при ревматичних захворюваннях: стандарт лікування - Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) належать до числа найбільш важливих' симптоматичних 'лікарських засобів, особливо при лікуванні ревматичних хвороб [1 , 2]. Це визначається унікальним поєднанням протизапальних, анальгетических, жарознижуючих і антитромботичні властивостей, що перекривають майже весь спектр основних симптомів, найбільш характерних для захворювань ревматичної природи.

Вольтарен (диклофенак натрію) в ревматології на початку XXI століття

Вольтарен (диклофенак натрію) в ревматології на початку XXI століття - Можливість застосування ефективного і безпечного знеболювального та протизапального препарату - мрія багатьох поколінь лікарів та фармакологів. Вже більше 100 років минуло з часу початку клінічного застосування ацетилсаліцилової кислоти, яка показала себе більш безпечним і ефективним препаратом, що застосовувалися в XIX столітті саліцилати.

Друга конференція ревматологів Півдня Росії

Друга конференція ревматологів Півдня Росії - Запрошуємо Вас взяти участь у Другій конференції ревматологів Півдня Росії з всеросійським участю з актуальних проблем ревматології, яка відбудеться 1 квітня 2003 р. у м. Ростові-на-Дону.

У жінок, що страждають на ревматоїдний артрит, вище ризик інфаркту

У жінок, що страждають на ревматоїдний артрит, вище ризик інфаркту - Жінки з діагнозом «ревматоїдний артрит» мають високий ризик інфаркту міокарда, повідомляється в online випуску Circulation за 11 березня.

Кальцій, вітамін Д і його метаболіти в лікуванні остеопорозу, пов'язаного з тривалим застосуванням глюкокортикоїдів

Кальцій, вітамін Д і його метаболіти в лікуванні остеопорозу, пов'язаного з тривалим застосуванням глюкокортикоїдів - В даний час існує досить багато препаратів, здатних зменшити негативний вплив глюкокортикоїдів (ГК) на кісткову систему, в той же час менш 10% хворих, що приймають ГК, отримують адекватне лікування з приводу остеопорозу. Лікар, який призначає ГК на тривалий період, має визначити стратегію лікування остеопорозу у кожного конкретного пацієнта.

Подагра стала більш демократичною

Подагра стала більш демократичною - Подагра - захворювання пов'язане з накопиченням сечової кислоти в суглобах, проявляється переважно припухання, почервонінням і болями в суглобах. Привертає до подагрі дієта багата м'ясними продуктами, зловживання алкоголем і спричинений нераціональним способом життя надлишкову вагу.

Суглоб злочину

Суглоб злочину - Холод і вогкість - найбільш часті причини загострення артриту та посилення больового синдрому. Тим часом саме ці провокуючі чинники можуть стати для людини прекрасним ліками ... Все питання в дозі!R

Діагностичні проби для виявлення больового синдрому та обмеження рухливості хребта

Діагностичні проби для виявлення больового синдрому та обмеження рухливості хребта - Визначення хворобливості по ходу остистих відростків хребта і в паравертебральних точках. Симптом Зацепіна - хворобливість при натисненні біля місця прикріплення до хребців X-XII ребер у зв'язку із запальним процесом у реберно-хребцевих з'єднаннях.

Глюкокортикоїди при ревматоїдному артриті: за і проти

Глюкокортикоїди при ревматоїдному артриті: за і проти - Місце глюкокортикоїдів (ГК) у лікуванні ревматоїдного артриту (РА) широко обговорюється ревматологічний спільнотою вже більше 50 років [1-7]. Відкриття надзвичайно високої ефективності ГК при РА стало проривом у лікуванні цього захворювання і послужило підставою для присудження в 1950 році Нобелівської премії з медицини американським вченим Хенчу, Кендаль і Рейхстену

Патогенетична терапія геморагічного васкуліту у дітей

Патогенетична терапія геморагічного васкуліту у дітей - Лікування повинне бути комплексним і строго індивідуальним. Необхідно пам'ятати, що не існує ні одного лікарського засобу, повністю виключає можливість виникнення побічних ефектів, і тому лікар повинен уникати поліпрагмазії

Спеціальна дієта для хворих на артрит

Спеціальна дієта для хворих на артрит - У стані болю, безперервних страждань і обмеження рухливості живуть 70 мільйонів дорослих американців (кожен третій дорослий чоловік). Вони випробовують страждання кожен день. Медикаменти полегшують їх страждання, але піддають їх життя і здоров'я на серйозний ризик. Зараз багато вчених схильні вважати, що тільки правильна дієта і фізичні вправи можуть полегшити їх долю. На думку ревматолога доктора Harris McIlwain деякі види їжі можуть зменшити запальний процес, що викликає біль, а інші мають властивість посилити біль і запалення.

Артрит, 22 кошти полегшити біль

Артрит, 22 кошти полегшити біль - Можливо, артрит - сама древня з хвороб, відомих людству. При вивченні єгипетських мумій у них був виявлений артрит; їм страждав доісторична людина; артрит хворіли динозаври. Майже 40 мільйонів американців хворі артрит, і ще мільйон захворіє через рік.

Досвід застосування стронцію ранелата в терапії остеопорозу та остеопенії у хворих на остеоартроз за даними ультразвукової остеоденсітометріі

Досвід застосування стронцію ранелата в терапії остеопорозу та остеопенії у хворих на остеоартроз за даними ультразвукової остеоденсітометріі - В даний час остеоартроз (ОА) є одним з найбільш широко поширених захворювань суглобів. Так, за даними ревматологів США, до 60% дорослого населення країни страждають цією патологією.

Медикаментозна терапія анкілозуючого спондилоартриту (хвороби Бехтерева)

Медикаментозна терапія анкілозуючого спондилоартриту (хвороби Бехтерева) - Анкілозуючий спондилоартрит (АС) є основною формою запальних захворювань хребта. Це захворювання називають також хворобою Бехтерєва, ідіопатичним або первинним анкілозивний спондилоартрит (спондиліт) - на відміну від вторинних спондилоартрити, що є одним із проявів нозологічних форм, що входять до групи серонегативного спондилоартрит.

дорсалгія при запальних захворюваннях хребта

дорсалгія при запальних захворюваннях хребта - Серед причин дорсалгій поряд з неврогенными і міофасциальний синдромами, певне місце займають запальні захворювання хребта. Цим диктується актуальність проблеми діагностики та лікування дорсалгій при запальних захворюваннях хребта в практиці ревматолога.

Фінські лікарі виявили зв'язок між однією з різновидів остеоартриту та ймовірністю смерті від кардіологічних захворювань

Фінські лікарі виявили зв'язок між однією з різновидів остеоартриту та ймовірністю смерті від кардіологічних захворювань - Цей висновок зроблено на підставі статистичного аналізу відомостей про стан здоров'я декількох тисяч чоловік старше тридцяти років. Виявилося, що чоловіки, які страждають остеортрітом пальців рук, майже в півтора рази частіше вмирають від серцевих хвороб, навіть якщо у них вражений один-єдиний суглоб.

Призначення вітамінів Е і С показано хворим із системним васкулітом

Призначення вітамінів Е і С показано хворим із системним васкулітом - Вплив вітамінів Е і С зменшує перекисне окислення ліпідів в нейтрофілах і збільшують антиоксидантний статус крові у хворих системним васкулітом.

Лікування артриту ... Середземномор'ям

Лікування артриту ... Середземномор'ям - Шведські лікарі готові переселити всіх хворих на ревматоїдний артрит на узбережжі Середземного моря. Ну, а якщо таке глобальне переміщення неможливо, то хоча ... посадити своїх пацієнтів на так звану Середземноморську дієту.

Хвороба Уіппла

Хвороба Уіппла - У 1907 р. американський патологоанатом Джордж Х. Уіппл (George Hoit Whipple), що працював в госпіталі Дж. Гопкінса, опублікував секційне спостереження раніше невідомого захворювання у 36-річного чоловіка. Протягом 5 років хворий, лікар за професією, страждав лихоманкою, артритом, стійким і впертим кашлем, діареєю і прогресуючою втратою ваги.

Артрит

Артрит - Артрит - запалення одного або декількох суглобів. Ліма, псоріатичний артрит, синдром Рейтера, синдром Сьегрена, анкілозуючий спондиліт - ці захворювання в тій чи іншій мірі супроводжуються порушенням рухливості суставов.

Нові методи діагностики та лікування ревматоїдного артриту

Нові методи діагностики та лікування ревматоїдного артриту - Згідно з проведеними статистичними дослідженням в Росії не більше 1% пацієнтів, що страждають на ревматоїдний артрит (РА), мають можливість отримувати адекватне лікування, що пов'язано, в основному, з високою вартістю терапії.

Споживання жирної риби зменшує ризик виникнення ревматоїдного артриту

Споживання жирної риби зменшує ризик виникнення ревматоїдного артриту - Споживання жирної риби і риб'ячого жиру асоційоване з невеликим зниженням ризику розвитку ревматоїдного артриту.

Ревматоїдний артрит та остеопороз

Ревматоїдний артрит і остеопороз - Ревматоїдний артрит (РА) належить до захворювань високою медико-соціальної значимості, обумовленої як значної його поширеністю, так і прогресуючим характером перебігу, що призводить до ранньої інвалідизації хворих працездатного віку.

Шкіряний синдром при ревматичних захворюваннях у дітей

Шкіряний синдром при ревматичних захворюваннях у дітей - Ревматичні хвороби (РБ) займають одне з чільних місць у структурі захворюваності дитячого віку. За зведеними звітними даними МОЗ РФ, поширеність хвороб ревматичного кола становить 5,7 на 100 000 дитячого населення.

Остеоартроз: патогенез, клініка, лікування

Остеоартроз: патогенез, клініка, лікування - Остеоартроз - хронічне незапальні захворювання суглобів невідомої етіології, що характеризується прогресуючою дегенерацією суглобового хряща, структурними змінами субхондральної кістки та супутнім реактивним синовітом

Менопауза пов'язана з підвищеним ризиком подагри

Менопауза пов'язана з підвищеним ризиком подагри - Результати проведеного дослідження дозволили припустити, що менопауза асоціюється із збільшеним ризиком подагри, який знижується на тлі постменопаузальному гормональної терапії. R

Новий препарат від псоріазу устекінумаб лікує і псоріатичний артрит

Новий препарат від псоріазу устекінумаб лікує і псоріатичний артрит - Як показало дослідження, імуномодулятор устекінумаб, розроблений для лікування псоріазу, ефективний і при псоріатичний артрит, пише The Lancet.

Локальна терапія остеоартрозу

Локальна терапія остеоартрозу - Остеоартроз (ОА) - хронічне дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, що характеризується прогресуючою деструкцією суглобового хряща, проліферативної реакцією хрящової і кісткової тканини і часто супутнім вторинним синовітом

Сучасний погляд на лікування системного червоного вовчака

Сучасний погляд на лікування системного червоного вовчака - Системний червоний вовчак (СЧВ) - аутоімунне ревматичне захворювання, в основі патогенезу якого лежать дефекти іммунорегуляціі, що призводять до неконтрольованої гіперпродукції аутоантитіл до компонентів власних тканин і розвитку хронічного запалення, що зачіпає багато органів і системи.

Сучасні уявлення про інтенсивної терапії системного червоного вовчака

Сучасні уявлення про інтенсивної терапії системного червоного вовчака - За останні два десятиліття завдяки раціональному використанню кортикостероїдних гормонів (КГ) та цитотоксичних імунодепресантів (ЦІ) вдалося значно поліпшити життєвий прогноз хворих на системний червоний вовчак (СЧВ). Проведення пульс-терапії метилпреднізолоном (МП) і циклофосфаном (ЦФ) у хворих з вовчакового нефритом, ураженням центральної нервової системи (ЦНС) і цітопеніческім кризом сприяє прискоренню термінів досягнення клінічного поліпшення.

Комбінована терапія проспідином і метотрексатом у хворих на ревматоїдний артрит

Комбінована терапія проспідином і метотрексатом у хворих на ревматоїдний артрит - Мета. Вивчити клінічну ефективність комбінованої терапії проспідином (П) і метотрексатом (МТ) у хворих на ревматоїдний артрит (РА)

Хвороби суглобів: подолати вимушену нерухомість

Хвороби суглобів: подолати вимушену нерухомість - Мало хто знає, що скелет дорослої людини складається з більш ніж 200 кісток. Однак з больовими відчуттями в області так званих перериваної рухомих з'єднань кісток, тобто суглобів, хоча б раз стикаються протягом життя, мабуть, усі. У всякому випадку з проханням порекомендувати що-небудь від 'ревматизму', як зазвичай класифікують рядові відвідувачі аптек практично будь-який больовий синдром, що супроводжує захворювання кісткової системи, до первостольник звертаються круглий рік, незалежно від сезону. R

Медикаментозна терапія первинного (ідіопатичного) остеоартрозу

Медикаментозна терапія первинного (ідіопатичного) остеоартрозу - Остеоартроз являє собою основну нозологічну форму дегенеративних захворювань суглобів і характеризується хронічним прогресуючим перебігом. В основі цього мультифакторіальних захворювання лежить порушення рівноваги між анаболічні та катаболічних процесів і насамперед у гіаліново хрящі.

Застосування нестероїдних протизапальних препаратів та інгібіторів циклооксигенази-2 на початку XXI століття

Застосування нестероїдних протизапальних препаратів та інгібіторів циклооксигенази-2 на початку XXI століття - Минуло вже понад 30 років з тих пір, як група дослідників на чолі з Jone Vane відкрили фундаментальний механізм дії нестероїдних протизапальних («аспіріноподобних») препаратів (НПЗП). Він пов'язаний з оборотної інгібіції активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ), що регулює синтез простагландинів (ПГ) - важливих медіаторів запалення, болю і пропасниці.

Сучасні підходи до лікування остеоартрозу

Сучасні підходи до лікування остеоартрозу - Оцінка та ведення хворих на остеоартроз (ОА) являють собою складну задачу для лікарів будь-якої спеціальності, які стикаються з цим захворюванням. Головними причинами, що призводять хворого ОА до лікаря, є біль і порушення функції суглобів. Однак кореляції між інтенсивністю болю, порушенням функції суглобів та поширеністю структурних змін спостерігаються не завжди.

Раціональне застосування нестероїдних протизапальних препаратів в ревматології

Раціональне застосування нестероїдних протизапальних препаратів в ревматології - Однією з найбільш важливих і складних завдань, що стоять перед лікарем-ревматологів, є вибір ефективного і безпечного лікування для хворих, що страждають ревматичними захворюваннями. Поширеність останніх постійно зростає, і загальне число зареєстрованих хворих з кістково-суглобово-м'язовими захворюваннями досягло в 2000 р. 12,7 млн. чоловік.

Регулярні фізичні вправи допомагають людям, що страждають від артриту, краще зберегти функціональну рухливість суглобів

Регулярні фізичні вправи допомагають людям, що страждають від артриту, краще зберегти функціональну рухливість суглобів - Нове широке дослідження, що проводилося на 5700 чоловіків і жінок протягом двох років співробітниками Північно-Західного університету в Чикаго, показало, що регулярні фізичні вправи допомагають літнім людям, які страждають від артриту, краще зберегти функціональну рухливість суглобів, необхідну для повсякденного життя.

Хондропротектори - основа конструктивної терапії захворювань суглобів

Хондропротектори - основа конструктивної терапії захворювань суглобів - У сучасної схеми лікування остеоартрозу та інших хвороб суглобів важливе місце відводиться хондропротекторами. Відповідно до рекомендацій Асоціації ревматологів України вони, поряд з нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП), є основою терапевтичного підходу у хворих на остеоартроз.

статини

статини - засіб для лікування артриту? - Протизапальний ефект статинів може бути використаний при лікуванні хворих на ревматоїдний артрит, пишуть британські дослідники в черговому випуску Lancet. R

Ювенільний ревматоїдний артрит

Ювенільний ревматоїдний артрит - Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) або ювенільний хронічний артрит - термін, що поєднує клінічно різнорідну групу ідіопатичних артритів, що розвиваються у дітей до 16-річного віку.

Дві-три капсули тріскової жиру в день знижують інтенсивність розвитку симптомів остеоартриту

Дві-три капсули тріскової жиру в день знижують інтенсивність розвитку симптомів остеоартриту - Англійські ревматологи підтвердили, що дві-три капсули тріскової жиру в день знижують інтенсивність розвитку симптомів остеоартриту та поліпшують загальний стан хворих.

Остеопороз: клініка, діагностика, лікування

Остеопороз: клініка, діагностика, лікування - Остеопороз - найбільш часте метаболічних захворювань кісткової системи, що характеризується зменшенням маси кісткової тканини в одиниці її об'єму, що приводить до крихкості і переломів кісток.

1, 5 млн чіл в Росії хворі на ревматоїдний артрит (прес-конференція)

1, 5 млн чіл в Росії хворі на ревматоїдний артрит (прес-конференція) - Усі знають, що таке ревматизм. Але далеко не багатьом знайоме словосполучення «ревматоїдний артрит». Тим часом, кожен сотий мешканець Росії страждає від цього захворювання, яке здатне призвести до повної втрати здатності рухатися. У понеділок, 4 грудня, о 14:30 в Шератон Палац Готелі (вул. першого Тверська-Ямська, 19, зал «Санкт-Петербург») відбудеться прес-конференція, присвячена революційних методів лікування ревматоїдного артриту.

Диференціальна діагностика подагричного артриту та методи його купірування

Диференціальна діагностика подагричного артриту та методи його купірування - Подагра - системне тофусное захворювання, яке розвивається у зв'язку із запаленням в органах і системах у місцях відкладення кристалів моноурата натрію у людей з гіперурикемією ( ГУ), обумовленої внешнесредовимі та /або генетичними факторами (В. А. Насонова, В. Г. Барскова, 2003). Подагричний артрит був добре відомий ще лікарям античного періоду, найбільш яскравий опис симптоматики гострого подагричного нападу належить англійському лікарю Сиденгама. Остаточно виділив подагру як самостійну хворобу другий клініцист - Гаррі, який відокремив хронічний подагричний артрит від ревматоїдного.

Регулярний прийом вітаміну Е показаний хворим з ураженням суглобів

Регулярний прийом вітаміну Е показаний хворим з ураженням суглобів - Регулярний прийом вітаміну E в протягом 2-6 тижнів збільшує рухливість уражених суглобів, різко зменшує вираженість набрякового та больового синдрому. Даний ефект вітаміну Е пояснюється стабілізуючим впливом на ліпідні компоненти клітинних мембран, внаслідок чого гальмується освіта прозапальних простогландінов, відповідальних за розвиток набряку і больові реакції (Z Rheumatol., 1998).

Засіб від раку лікує артрит

Засіб від раку лікує артрит - Це далеко не перше повідомлення про те, як лікарський препарат, розроблений для лікування одного недуги, паралельно допомагає виліковувати інший. В даний час учені виявили, що засіб від раку полегшує болі, викликані артритом.

«Майбутнє без остеопорозу»

«Майбутнє без остеопорозу» - круглий стіл за підтримки провідних фахівців у галузі профілактики та лікування остеопорозу - Соціальні та економічні наслідки переломів, зумовлених остеопорозом, через старіння населення зростає у всьому світі, а профілактика остеопорозу стала одним з головних пріоритетів у сфері охорони здоров'я в багатьох країнах. Наприкінці жовтня відбувся Круглий стіл «Майбутнє без остеопорозу», на якому провідні російські фахівці обговорювали питання профілактики і лікування остеопорозу, в тому числі, зв'язок з прийомом кальційвмістних препаратів.

Біль, яку відчуває кожен

Біль, яку відчуває кожен - Болі в спині, постійні або періодично з'являються, знайомі величезній кількості людей. До 50-60 років спина без болю стає рідкістю - в тій чи іншій мірі вікові порушення спостерігаються більш ніж у 70% людей. Малорухливий спосіб життя призводить до того, що симптоми захворювань опорно-рухової системи вперше з'являються в молодому віці.

В Росії створений Регістр хворих на ревматоїдний артрит

В Росії створений Регістр хворих на ревматоїдний артрит - У Росії почав роботу Регістр пацієнтів, які страждають на ревматоїдний артрит. Урочиста церемонія передачі даних Регістру відбулася в середу в конференц-залі Інституту ревматології РАМН. R

США: рівень білків, що беруть участь у розвитку аутоімунних захворювань, підвищується після пологів

США: рівень білків, що беруть участь у розвитку аутоімунних захворювань, підвищується після пологів - Відомо, що жінки, які страждають на такі аутоімунними захворюваннями, як ревматоїдний артрит і розсіяний склероз, можуть відчувати тимчасове поліпшення стану під час вагітності, проте після народження дитини симптоми повертаються і навіть посилюються.

Діагностика та лікування подагричного артриту

Діагностика та лікування подагричного артриту - Подагра - хронічне прогресуюче захворювання, пов'язане з порушенням пуринового обміну, яке характеризується підвищенням сечової кислоти в крові і відкладенням в тканинах опорно-рухового апарату та внутрішніх органах натрієвої солі сечової кислоти (уратів) з розвитком рецидивуючого гострого артриту та утворенням подагричних вузликів (тофусов)

Гормональна терапія корисна жінкам на ревматоїдний артірітом

Гормональна терапія корисна жінкам на ревматоїдний артірітом - У жінок на ревматоїдний артрит, які беруть замісну гормональну терапію, відмічено скорочення тривалості захворювання, зменшення запалення, збільшення щільності кісткової тканини.

Симптом-модифікуюча терапія ідіопатичного анкілозуючого спондилоартриту

Симптом-модифікуюча терапія ідіопатичного анкілозуючого спондилоартриту - Ідіопатичний анкілозуючий спондилоартрит (ІАС) або хвороба Бехтерева є основною формою запальних захворювань хребта. Це захворювання характеризується хронічним прогресуючим перебігом і призводить до анкілозірованію ілеосакральних і міжхребцевих суглобів, звапнінню спінальних зв `язок і обмеження рухливості хребта. Для ІАС характерні і різноманітні системні прояви, які в ряді випадків визначають прогноз захворювання і його наслідки.

Активність ревматоїдного артриту пов'язана з атерогенності ліпідного профілю

Активність ревматоїдного артриту пов'язана з атерогенності ліпідного профілю - Активність ревматоїдного артриту, особливо на ранніх стадіях, пов'язана з атерогенних змінами ліпідного профілю. Цікаво, що глюкокортикоїди, викликають при ряді захворювань гиперхолестеринемию, при ревматоїдному артриті, навпаки, сприяють поліпшенню ліпідного обміну.

Хламідії можуть бути причиною недиференційованих спондилоартрит

Хламідії можуть бути причиною недиференційованих спондилоартрит - Результати нового дослідження дозволили припустити, що хламідійна інфекція, яка часто прихована, може бути причиною недиференційованих спондилоартрит (uSpA) у ряду пацієнтів.

Румалонзавісімая В-клітинна активація у хворих на ревматоїдний артрит з периферичної нейропатією

Румалонзавісімая В-клітинна активація у хворих на ревматоїдний артрит з периферичної нейропатією - У нашому дослідженні вперше була вивчена румалонзавісімая В-клітинна активація (RmBA) у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з периферичної нейропатією (ПН). Було обстежено 34 хворих (6 чоловіків і 28 жінок) у віці від 18 до 40 років. РА діагностували згідно з класифікацією Всесоюзного наукового товариства ревматологів. Нормальний показник RmBA визначали в крові 30 здорових осіб.

Кетонал в практиці лікаря-ревматолога

Кетонал в практиці лікаря-ревматолога - Захворювання суглобів - одна з найчастіших причин звернення пацієнта до лікаря (рис. 1). Больовий синдром, що супроводжує ураження суглобів і періартікулярних тканин у більшості випадків носить хронічний характер, значно погіршуючи якість життя пацієнта. Хоча причин для появи болю в різних структурах опорно-рухового апарата досить багато: болі можуть бути пов'язані з ураженням судин або нервів, з підвищенням внутрімедуллярного тиску, зі спазмом періартікулярних м'язів, однак найбільш часто больовий синдром пов'язаний з розвитком хронічного запалення в синовіальній оболонці.

Вік, гіпертонія, ожиріння, алкоголь і використання діуретиків служать головними факторами ризику розвитку подагри у жінок

Вік, гіпертонія, ожиріння, алкоголь і використання діуретиків служать головними факторами ризику розвитку подагри у жінок - Похилий вік, наявність ожиріння, гіпертонії, високе споживання алкоголю, а також використання діуретиків /сечогінних засобів /служать головними факторами ризику розвитку подагри у жінок. Це показали результати 52-річного огляду Бостонського університету /США /.

Основні принципи терапії хронічних запальних захворювань суглобів

Основні принципи терапії хронічних запальних захворювань суглобів - Хронічні запальні захворювання суглобів (ХВЗС) включають в себе велику кількість нозологічних форм. Загальним і найбільш характерною ознакою цих захворювань є ураження суглобів та /або хребта запального характеру. Основними представниками цієї групи захворювань є ревматоїдний артрит (РА), ювенільний хронічний артрит, анкілозуючий спондилоартрит ідіопатичний (хвороба Бехтерева - ББ) і артрити, які поєднуються зі спондиліт (псоріатичний (ПА) і реактивні артрити, артрити при хронічних запальних захворюваннях кишківника).

Діагностичне значення лабораторних методів дослідження у хворих на ревматоїдний артрит з ураженням нервової системи

Діагностичне значення лабораторних методів дослідження у хворих на ревматоїдний артрит з ураженням нервової системи - В даний час діагностика будь-якого захворювання не може бути проведена без різноманітних параклінічних досліджень, результати яких можуть бути загальними або специфічними для розвитку тієї чи іншої хвороби. Завдяки певній кореляції між клінічними показниками, активністю і стадією патологічного процесу і даними, одержуваними з лабораторії, результати спеціальних досліджень входять до структури класифікації багатьох хвороб.

Зелений чай може допомогти при артриті

Зелений чай може допомогти при артриті - Дослідження учених Університету Мічигану (University of Michigan Health System) показало, що речовини, що входять до складу зеленого чаю, можуть надавати протизапальну дію на сполучну тканину хворих ревматоїдний артрит.

Лікування остеоартрозу: роль хондропротекторів

Лікування остеоартрозу: роль хондропротекторів - Значення питань лікування остеоартрозу обумовлено не тільки його високою поширеністю, а й тими соціальними потрясіннями, які захворювання викликає у пацієнта: різке зниження рухової активності призводить до вираженого зниження рівня якості життя, соціальної дезадаптації, втрати працездатності, а в крайніх формах і здатності до самообслуговування

Американські лікарі знайшли генетичний причину вовчака

Американські лікарі знайшли генетичний причину вовчака - Вчені визначили ген і його розташування на Х-хромосомі, який дозволяє пояснити, чому жінки в 10 разів більше, ніж чоловіки, сприйнятливі до аутоімунних захворюванню вовчак .

Ревматоїдний артрит - Трохи більше 1% хворих в Росії можуть отримувати необхідне лікування!

Ревматоїдний артрит - Трохи більше 1% хворих в Росії можуть отримувати необхідне лікування! - Минулого тижня в Москві завершила свою роботу V Школа ревматологів « Сучасні стандарти діагностики і лікування ревматичних захворювань », яка зібрала провідних російських і закордонних фахівців з метою обговорення проблеми діагностики і терапії ревматологічних захворювань, а також питань доступності світових інновацій російським пацієнтам, що страждають на ревматоїдний артрит.

Прийом оральних контрацептивів збільшує ризик розвитку системного червоного вовчака

Прийом оральних контрацептивів збільшує ризик розвитку системного червоного вовчака - Дослідження канадських учених показало, що прийом оральних контрацептивів збільшує ризик розвитку системного червоного вовчака (СЧВ) у жінок.

Т-клітинна вакцина проти ревматоїдного артриту

Т-клітинна вакцина проти ревматоїдного артриту - Компанія Opexa Therapeutics, Inc., Що спеціалізується на розробці і комерціалізації методів клітинної терапії, представила результати клінічних випробувань свого методу лікування ревматоїдного артриту.

Всеросійський конгрес ревматологів

Всеросійський конгрес ревматологів - 20-23 травня 2003р. В м. Саратові відбувся Всеросійський конгрес ревматологів, в рамках якого пройшов Симпозіум «Нові аспекти патогенетичної терапії ревматоїдного артриту».

Дієта, медична їжа і глюкозоамін - нові надії у хворих остеоартртітом

Дієта, медична їжа і глюкозоамін - нові надії у хворих остеоартртітом - Для офіційного застосування в США офіційно дозволена перша різновид медичної їжі Flavocoxid (Limbrel). Медичний харчовий продукт Limbrel буде застосовуватися для лікування остеоартритів. Клінічні випробування показали, що дана медична їжа значно безпечніше при лікуванні остеоартриту в порівнянні з традиційними нестероїдними протизапальними лікарськими засобами з групи інгібіторів ЦОГ -1 і ЦОГ -2.

антифосфоліпідний синдром у хворих на системний червоний вовчак з ураженням центральної нервової системи

антифосфоліпідний синдром у хворих на системний червоний вовчак з ураженням центральної нервової системи - Останніми роками увагу дослідників притягнуто до вивчення ролі антитіл до фосфоліпідів (АФЛ) в розвитку тромботичних порушень та судинної патології при системному червоному вовчаку (СЧВ). АФЛ розглядаються як гетерогенна популяція антитіл, що реагують з кардіоліпіну та іншими негативно зарядженими фосфоліпідами, що володіють активністю вовчакового антіноагулянта (ВА) або обумовлюють розвиток хибнопозитивної реакції Вассермана (ЛПРВ) [1].

Клінічні прояви ураження центральної нервової системи у хворих на ревматоїдний артрит

Клінічні прояви ураження центральної нервової системи у хворих на ревматоїдний артрит - При ревматоїдному артриті (РА) в патологічний процес досить часто залучається нервова система [2, 4, 5], що значно погіршує прогноз і ускладнює реабілітаційну тактику. При цьому найчастіше уражається периферичний відділ нервової системи [1, 4], поразка ж центральної нервової системи (ЦНС) у доступних джерелах недостатньо освітлене. Разом з тим ознаки залучення ЦНС говорять про високу активність процесу і, звичайно, значно знижують працездатність хворих [3].

Інтерферон альфа може перетворитися на засіб лікування ревматоїдного артриту

Інтерферон альфа може перетворитися на засіб лікування ревматоїдного артриту - Доказом цього є результати дослідників з Торонтського університету, отримані в експериментах на культурах тканини. Канадські вчені розраховують у найближчому часі перевірити достовірність цієї гіпотези в експериментах на лабораторних тваринах.

Лікування системної склеродермії

Лікування системної склеродермії - Системна склеродермія (ССД) - хронічне аутоімунне захворювання сполучної тканини, характеризується поширеними ішемічними порушеннями, фіброзом шкіри та внутрішніх органів. Етіологія захворювання не встановлена, а патогенез залишається не повністю розшифрованим.

фіброміалгию можна лікувати сиропом від кашлю

фіброміалгию можна лікувати сиропом від кашлю - Декстрометорфан, що входить до складу сиропу від кашлю, може допомогти пацієнтам фіброміалгію. Вчені з Університету Флориди вперше довели, що ця речовина може знижувати хворобливість при дотику.

Нові можливості лікування ревматоїдного артриту

Нові можливості лікування ревматоїдного артриту - Минулого тижня в Москві відбувся V З'їзд ревматологів Росії, в якому взяли участь провідні російські і закордонні лікарі, фахівці обговорили нові підходи до діагностики та сучасні методи лікування ревматоїдного артриту, а також соціальні аспекти захворювань даного виду.

Виявлено зв'язок між запальної причиною ревматоїдного артриту і запальною теорією атеросклерозу

Виявлено зв'язок між запальної причиною ревматоїдного артриту і запальною теорією атеросклерозу - При ревматоїдному артриті (РА) ризик дисліпідемії зростає, вважають д-р Soo-Kon Lee і його колеги з Медичного Коледжу Університету Yonsei (Сеул). Раніше вони продемонстрували, що гіперліпідемія у хворих з нелікованих РА може бути усунута тільки за рахунок терапії РА, без додаткового призначення гіполіпідемічних засобів.

Психотропні засоби

Психотропні засоби - необхідний компонент терапії дітей хворих на ревматоїдний артрит - Біль - одна з важливих проблем пов'язаних з ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА), яка може призводити до зниження соціальної, шкільної та фізичної активності. Біль так само може бути причиною депресії, яка в свою чергу викликає обмеження активності дітей з ЮРА.

Комбіновані анальгетики в симптоматичної терапії больового синдрому в ревматології

Комбіновані анальгетики в симптоматичної терапії больового синдрому в ревматології - нозологічний спектр ревматичних захворювань (РЗ) включає більше 150 різних хвороб та синдромів, при яких запалення і біль є основним симптомокомплексом, впливає на якість життя пацієнтів.

що мiстяться в неблагопpіятних результатів пpи системної кpасной вовчаку

що мiстяться в неблагопpіятних результатів пpи системної кpасной вовчаку - Лучіхіна Є. Л. Інститут pевматологіі PАМН, Москва

Медикаментозне лікування остеоартрозу

Медикаментозне лікування остеоартрозу - Остеоартроз (ОА) - це гетерогенне захворювання, з найбільшою частотою зустрічається у людей старше 60 років і характеризується вираженим больовим синдромом і нерідко наявністю запальних ознак, що приводять хворого до лікаря. Біль являє собою самий частий симптом при ОА, тому лікування захворювання спрямоване, в першу чергу, на зменшення больового синдрому і, як результат цього, поліпшення функції суглоба.

Лікарська терапія ревматичних захворювань м'яких тканин

Лікарська терапія ревматичних захворювань м'яких тканин - До ревматичних захворювань м'яких тканин (РЗМТ) традиційно відносять ураження м'язів, сухожиль, зв'язок, фасцій, синовіальних сумок, не пов'язані з травмами, інфекцією, неврологічними порушеннями і пухлинами. У МКБ 10 ім відводяться рубрики М60-М79, що об'єднують досить різноманітні захворювання

Перспективи застосування лефлуноміду в ревматології

Перспективи застосування лефлуноміду в ревматології - Незважаючи на істотні успіхи в розробці стратегії лікування ревматоїдного артриту (РА), фармакотерапія цього захворювання продовжує залишатися одним з найбільш складних розділів медицини

Інтенсивна терапія рефрактерних форм ревматоїдного артриту

Інтенсивна терапія рефрактерних форм ревматоїдного артриту - Ревматоїдний артрит (РА) є одним з найбільш поширених хронічних запальних захворювань суглобів, частота якого в популяції складає від 0,3 до 1,5%. Існує ряд причин, що обумовлюють високу медичну і соціальну значущість РА

Жовті овочі та фрукти проти артриту

Жовті овочі та фрукти проти артриту - Згідно з даними вчених з The University of Manchester, UK, опублікованими в серпневому номері The American Journal of Clinical Nutrition, регулярне споживання овочів і фруктів, багатих каротеноідамі , надають їм жовту або оранжеве забарвлення, знижує ризик розвитку запалення суглобів, або артритів. Вважають, що це пов'язано зі здатністю каротеноідов надавати антиоксидантний ефект, тобто запобігати ушкоджувальну дію вільних кисневих радикалів на клітини і тканини нашого організму, в тому числі і формують суглоби та зв'язки. R

Мікроорганізми можуть грати роль «спускового гачка» при розвитку анкілозуючого спондиліту

Мікроорганізми можуть грати роль «спускового гачка» при розвитку анкілозуючого спондиліту - Серед системних захворювань сполучної тканини анкілозуючий спондиліт - захворювання з найбільш невизначеною до цього часу етіологією і патогенезом . Українські вчені з інституту травматології і ортопедії (Київ) вивчали рівень антибактеріальних антитіл у хворих на анкілозивний спондиліт.

Остеоартроз: соціально-економічне значення і фармаекономіческіе аспекти патогенетичної терапії

Остеоартроз: соціально-економічне значення і фармаекономіческіе аспекти патогенетичної терапії - Хвороби опорно-рухового апарату, до яких належить і остеоартроз, мають велике соціально-економічне значення з- за їх високу поширеність, частого розвитку інвалідності хворих, особливо старших вікових груп, а також пов'язаного з цим зниження якості життя пацієнтів.

Патогенетичне обгрунтування локальної терапії при ревматичних захворюваннях

Патогенетичне обгрунтування локальної терапії при ревматичних захворюваннях - Біль - найбільш часта причина звернення до лікаря. Кожен п'ятий дорослий чоловік страждає від хронічного болю, основною причиною якої (за винятком онкології) є скелетно-м'язові захворювання: артрити (ревматоїдний, реактивний і ін), болі в нижній частині спини, позасуглобових ревматизм, нейропатії [14]. За даними Harris, майже у 90% хворих з різним типом хронічного болю знижена працездатність, а у 2 /3 - активність у повсякденному житті, що призводить до розвитку депресивного або тривожного стану більш ніж у половини страждаючих, а вираженість цих проявів в 2 рази вище , ніж у популяції [15].

Остеопороз: сучасні підходи до профілактики та лікування

Остеопороз: сучасні підходи до профілактики та лікування - На думку експертів ВООЗ, остеопороз сьогодні - одне з найбільш поширених захворювань, яка, поряд з інфарктом міокарда, онкологічною патологією і раптовою смертю займає провідне місце в структурі захворюваності і смертності населення. Частота остеопорозу підвищується з віком: за даними Інституту ревматології РАМН поширеність остеопорозу серед жінок збільшується з 8% у віці 50 років до 38% - в 70-75 років.

Регулярні помірні фізичні вправи корисні для хворих на артрит

Регулярні помірні фізичні вправи корисні для хворих на артрит - Біль в колінах і суглобах, викликана артритом, не є причиною для припинення заняття фізичними вправами, вважають американські фізіологи клініки Мейо.

Системний червоний вовчак

Системний червоний вовчак - Системний червоний вовчак - це захворювання, яке розвивається на основі генетично зумовленого недосконалості імунорегуляторних процесів, що приводить до утворення імунокомплексного запалення, наслідком якого є пошкодження багатьох органів і систем.

Артротек в терапії псоріатичного артриту

Артротек в терапії псоріатичного артриту - Незважаючи на величезну кількість робіт, присвячених вивченню патогенезу та терапії псоріазу, проблема ця до теперішнього часу залишається актуальною.

При синдромі гіпермобільності суглобів порушується і робота вегетативної нервової системи

При синдромі гіпермобільності суглобів порушується і робота вегетативної нервової системи - вегетативна дисфункція можна вважати позасуглобових проявом синдрому гіпермобільності суглобів, встановили ізраїльські вчені.

Проблема ревматичних захворювань у Росії

Проблема ревматичних захворювань у Росії - Проблема ревматичних захворювань (РЗ) актуальна не тільки для Росії - вона турбує медичну громадськість в усьому світі. Про це свідчить проголошення за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ) першого десятиліття XXI століття Декадою кісток і суглобів («Bone and Joint Decade, 2000-2010) [1,2]. Це зумовлено насамперед найширшої поширеністю і різноманітністю РЗ

теплотерапія - новий метод лікування хронічних болів в області попереку

теплотерапія - новий метод лікування хронічних болів в області попереку - У ході проведеного в даний час дослідження попередні дані показали, що теплотерапія дає вельми позитивні, тривалого характеру, результати в тих випадках, коли люди страждають хронічними болями у попереку.

Остеоартроз: фармакотерапія болю й прогресування захворювання

Остеоартроз: фармакотерапія болю й прогресування захворювання - Остеоартроз - хронічне захворювання опорно-рухового апарату, що збільшується з віком і має хвилеподібний перебіг із поступовим залученням в процес нових суглобів, з часто спостерігається стабілізацією суглобового процесу і спонтанною позитивною динамікою больового синдрому. Про сучасні можливості фармакологічної корекції больового синдрому та попередження прогресування цього захворювання розповідає проф. кафедри гематології та геріатрії ММА ім. І.М. Сеченова Володимир Вікторович Цурків.

паразитичний черв'як рятує від болю і запалення

паразитичних хробаків рятує від болю і запалення - Відкриття особливих властивостей секретуються паразитичним черв'яком речовин відкриває перспективи створення нових більш ефективних засобів для лікування ревматоїдного артриту та інших подібних захворювань. Як з'ясували вчені, ці речовини, які паразит застосовує для захисту від організму людини, можуть значно зменшувати запальні явища.

Для ревматоїдного артриту характерно потовщення стінок артерій

Для ревматоїдного артриту характерно потовщення стінок артерій - У хворих на ревматоїдний артрит потовщення артеріальної стінки відбувається швидше, ніж у здорових осіб. За даними японських вчених, це обумовлено процесами запаленням і мобілізації кальцію при ревматоїдному артриті.

Лікувати артрит стовбуровими клітинами можна в будь-якому віці

Лікувати артрит стовбуровими клітинами можна в будь-якому віці - Остеоартрит - багатофакторне захворювання, виникнення і розвиток якого значною мірою від отриманих протягом життя травм, дисплазії суглобів і від віку. Один із сучасних методів лікування остеоартриту передбачає використання для регенерації хрящової тканини аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин (МСК).

Лікування гострої поперекової болю Мідокалму

Лікування гострої поперекової болю Мідокалму - поперекової називають біль в області, розташованої між лініями ребер на задній стороні тулуба й сідничної буграми, пов'язану в більшості випадків з патологією опорнодвігательного апарату. Відповідно до міжнародних методичними рекомендаціями, що підтверджує і практика, термін 'поперекова біль' доцільно використовувати замість раніше застосовувалися: діскопатія, спондильоз та ін найменування.

У Європі винесено позитивне рішення щодо застосування РоАКТЕМРИ для лікування ревматоїдного артриту

У Європі винесено позитивне рішення щодо застосування РоАКТЕМРИ для лікування ревматоїдного артриту - Перший препарат з нового класу лікарських засобів, що демонструє цілком новий підхід до лікування пацієнтів з помірною та високою активністю ревматоїдного артриту.

Дослідники знайшли причину ревматоїдного артриту?

Дослідники знайшли причину ревматоїдного артриту? - Дослідники з Гарвардської медичної школи в Бостоні, вивчаючи етілогію ревматоїдного артриту, можливо, знайшли відповідь, що пояснює специфічне ураження суглобів при цьому аутоімунному захворюванні, і зробили повідомлення на засіданні Інституту генетики Кельнського університету.

Лялька Барбі стала донором

Лялька Барбі стала донором - Хірург Джейн Бахор з Дьюкского університету (США) протягом п'яти років скуповувала ляльок Барбі і 'патрали їх', витягуючи 'колінні' шарніри.

Сильні ноги запобігають артрит колін

Сильні ноги запобігають артрит колін - Остеоартрит - це хворобливе ураження суглобів, руйнівний хрящ і порушує амортизацію, захист і лубрикації. Хрящі покривають і захищають головки кісток у великих суглобах, таких як колінний. У багатьох людей з віком розвивається артрит колінних суглобів.

фарбувати волосся? Ризикуєте захворіти на ревматизм ...

фарбувати волосся? Ризикуєте захворіти на ревматизм ... - Пам'ятаєте, як в ранній юності, коли ви вперше пофарбували волосся в радикально білявий колір, ваші мама, бабуся, батько і всі найближчі родичі нападали на вас із закидами? А адже вони не так вже були неправі ... Чому?

Шоста хромосома відповідальна за виникнення у людини ревматоїдного артриту

Шоста хромосома відповідальна за виникнення у людини ревматоїдного артриту - Дослідникам з Манчестерського університету вдалося ідентифікувати ділянку на шостий хромосомі, відповідальний за виникнення у людини ревматоїдного артриту. Від цієї хвороби страждають близько 1% дорослого населення, і найчастіше вона приводить до інвалідності.

Знайдено шість нових генів системний червоний вовчак

Знайдено шість нових генів системний червоний вовчак - Американські та європейські вчені описали шість нових генів, що грають роль у розвитку важкого аутоімунного захворювання - системного червоного вовчака. Чотири незалежні дослідження на цю тему були опубліковані в журналах Nature Genetics і New England Journal of Medicine.

Препарат Актемра схвалений у Японії для лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом

Препарат Актемра схвалений у Японії для лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом - Компанія Рош оголосила про те, що в Японії компанія-партнер Chugai отримала схвалення на застосування препарату Актемра ( тоцілізумаб) - інноваційного лікарського засобу для лікування пацієнтів, що страждають на ревматоїдний артрит (РА).

Вагітність може вилікувати артрит

Вагітність може вилікувати артрит - Одним із найкращих способів лікування ревматоїдного артриту та інших системних запальних захворювань є - вагітність. Виявляється, характерні для цього стану змін гормонального балансу повністю нейтралізують наслідки негативних імунних процесів, що призводять до розвитку запальних реакцій.

Незвичайне протягом ідіопатичного поліміозіта

Незвичайне протягом ідіопатичного поліміозіта - Жиляєв Є. В., Казубова Є. А., Тебеніхін В. С., Петpаков Г. А., Каляєв А. В., Шікіна Є. А. Главний клінічний госпіталь МВС PФ, Москва

Нестероїдні протизапальні препарати: нові аспекти застосування в ревматології і кардіології

Нестероїдні протизапальні препарати: нові аспекти застосування в ревматології і кардіології - Серед різноманітних застосовуються в медицині лікарських засобів особливе місце займають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), які незамінні для придушення запалення, болю і лихоманки

Фармакотерапія ревматоїдного артриту з позицій доказової медицини: нові рекомендації

Фармакотерапія ревматоїдного артриту з позицій доказової медицини: нові рекомендації - Ревматоїдний артрит (РА) - аутоімунне захворювання невідомої етіології, яке характеризується симетричним ерозивні артрит (синовітом) і широким спектром позасуглобових (системних) проявів. РА - надзвичайно поширене захворювання, що вражає приблизно 1% населення земної кулі.

Ентезопатіі п'яткових областей при серонегативного спондилоартриту

Ентезопатіі п'яткових областей при серонегативного спондилоартриту - серонегативного спондилоартрити (спонділоартропатіі) - група запальних захворювань опорно-рухового апарату, які мають ряд загальних клініко-рентгенологічних рис, при відсутності у хворих у сироватці крові ревматоїдного фактора.

Ефективність та переносимість двох доз Мелокса (мелоксикаму) при ревматоїдному артриті та остеоартрозі

Ефективність та переносимість двох доз Мелокса (мелоксикаму) при ревматоїдному артриті та остеоартрозі - Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) є одними з найбільш затребуваних лікарських засобів в загальнотерапевтичний практиці. Основними показаннями для їх застосування є біль різної локалізації, запальні процеси і лихоманка практично будь-якої етіології. Завдяки такому унікальному поєднанню позитивних ефектів вони дуже широко використовуються у ревматологічній практиці і, не в останню чергу, за таких хронічних захворюваннях суглобів, як ревматоїдний артрит і остеоартроз

Підвищений споживання солодких газованих напоїв пов'язане зі значним збільшенням ризику подагри у чоловіків

Підвищений споживання солодких газованих напоїв пов'язане зі значним збільшенням ризику подагри у чоловіків - До таких висновків прийшли автори масштабного багаторічного дослідження, що охопило більше 46 тисяч учасників. На думку вчених, розвитку подагри сприяє міститься в солодкій газованій воді фруктоза.

Остеоартрит: рух, що вбиває біль

Остеоартрит: рух, що вбиває біль - Результати проведеного нещодавно дослідження підтвердили те, про що лікарі казали хворим, що страждають від остеоартриту протягом десятиліть: беріть ноги в руки і починайте рухатися!R

10 міфів про артриті

10 міфів про артриті - Експерти з медичної школи Гарварду описали 10 найбільш поширених помилок відносяться до захворювання артрит. Суглобова біль і артрит дуже часто зустрічаються у великої кількості людей. Ці два поняття досить часто неправильно трактують. Далі наведено 10 найбільш поширених помилок.

антидепресивні препарати в поєднанні з психотерапією значно поліпшують самопочуття людей похилого віку, які страждають на артрити

антидепресивні препарати в поєднанні з психотерапією значно поліпшують самопочуття людей похилого віку, які страждають на артрити - Таке лікування допомагає хворим долати біль і тим самим добре доповнює застосування аналгетиків. Про це йдеться у статті американських лікарів, опублікованій у середу на сторінках Journal of the American Medical Association.

Диклофенак та його різні форми лікуванні ревматичних захворювань

Диклофенак та його різні форми лікуванні ревматичних захворювань - З огляду на виражену протизапальну, аналгетичну, а також кардіопротектівную активність нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), спектр їх призначення щороку зростає. Дану групу препаратів отримують від 20 до 40% людей похилого віку, причому 6% з них - більше 9 місяців. Численні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених звертають увагу на те, що 7% чоловіків і 12% жінок приймають рецептурні форми НПЗП і майже 30% пацієнтів приймають дані лікарські засоби без консультації лікаря.

Патологія хребта при гіпермобільності суглобів

Патологія хребта при гіпермобільності суглобів - генералізована гіпермобільність суглобів (ГМС) являє собою стан, що зустрічається у 10-15% населення і характеризується надмірною (у порівнянні із середнім в даній віковій і статевої групі) об'ємом рухів в суглобах. ГМС нерідко зустрічається у членів однієї сім'ї і має тенденцію успадкування по жіночій лінії.

Клітинна терапія системний червоний вовчак

Клітинна терапія системний червоний вовчак - Системний червоний вовчак (СЧВ) - аутоімунне захворювання, в деяких випадках призводить до летального результату, незважаючи на імуносупресивну терапію.

Больовий синдром в ревматології

Больовий синдром в ревматології - Больовий синдром є провідним клінічним проявом багатьох захворювань, пов'язаних з ураженням опорно-рухового апарату. Мільйони людей страждають від болю в суглобах при ревматоїдному артриті (РА) і остеоартрозі (ОА) - найбільш частих артрологіческіх захворюваннях, болю в періартікулярних тканинах і м'язах супроводжують багато захворювань, або виникають, як самостійне страждання.

Рітуксан рекомендований для лікування ревматоїдного артриту

Рітуксан рекомендований для лікування ревматоїдного артриту - У середу 1 березня Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) офіційно схвалило застосування протипухлинного препарату Рітуксан (Rituxan, rituximab) для лікування ревматоїдного артриту, що не відповідає на традиційні методи терапії.

Ревматоїдний артрит будуть лікувати клітинами крові пацієнта

Ревматоїдний артрит будуть лікувати клітинами крові пацієнта - Вчені з Університету Ньюкасла розробили новий метод лікування ревматоїдного артриту, заснований на придушенні аутоіммунних реакцій за допомогою модифікованих клітин крові пацієнта. Найближчим часом фахівці планують почати пілотне дослідження за участю восьми чоловік, які страждають на ревматоїдний артрит.

Ідентифіковано ген, який несе основну відповідальність за виникнення ревматоїдного артриту

Ідентифіковано ген, який несе основну відповідальність за виникнення ревматоїдного артриту - Шведські вчені вважають що їм вдалося ідентифікувати ген, який несе основну відповідальність за виникнення ревматоїдного артриту. Професор Лундського університету Рікард Хольмдал і його колеги прийшли до такого висновку на підставі експериментів на лабораторних тваринах і поки ще не мали можливості перевірити цю гіпотезу на людині. Ця повідомлення надруковано в журналі Nature Genetics.

Коноплі полегшує біль від артриту

Коноплі полегшує біль від артриту - Ліки, вироблене на основі конопель, значно полегшує страждання хворих на ревматичний артрит. R К такого висновку прийшли фахівці компанії GW Pharmaceuticals, яка за ліцензії уряду Великобританії вивчає можливості застосування конопель в медичних цілях.

Загадка остеоартрозу скоро буде розгадана

Загадка остеоартрозу скоро буде розгадана - Вчені з США виявили генетичні чинники, що підвищують ризик розвитку остеоартрозу. Це відкриття значно наблизило розробку дієвих методів лікування цього захворювання, що деформує суглоби. У ході дослідження, присвяченого остеоартрозу суглобів кисті, були знайдені ділянки генома (всього генетичного матеріалу) людини, пов'язані з розвитком цієї хвороби.

Ревматичні хвороби в практиці сімейного лікаря

Ревматичні хвороби в практиці сімейного лікаря - Кінець ХХ століття ознаменувався помітним підвищенням ролі сімейного лікаря у своєчасній діагностиці та лікуванні різних хронічних неінфекційних захворювань, серед яких ревматична патологія займає все більш значну питому вагу.

Остеопороз як медична й соціальна проблема людей похилого віку

Остеопороз як медична й соціальна проблема людей похилого віку - Тривалість життя в індустріально розвинених країнах неухильно зростає. Такі ж тенденції, хоча і в меншій мірі, спостерігаються в країнах третього світу. Стійке зростання середньої тривалості життя, яке спостерігається принаймні протягом останніх 30 років, надасть надалі величезний вплив на структуру нашого суспільства.

Локальна променева теpапія в комплексному лікуванні pевматоідного аpтpіта

Локальна променева теpапія в комплексному лікуванні pевматоідного аpтpіта - Маpусенко І. М., Ігнатьєв В. К., Здоpов А. Є. Кафедpа госпітальної теpапіі (зав. -пpоф. В. К. Ігнатьєв) медичного факультета Петpозаводского унівеpсітета

ювенільні форми системних васкулітів

ювенільні форми системних васкулітів - Системні васкуліти (СВ) - група захворювань, що характеризуються первинним ураженням стінки судин різного калібру за типом вогнищевого запалення і некрозу і вторинним залученням в патологічний процес органів і тканин зони судинного пошкодження .

Раннє лікування ревматоїдного артриту

Раннє лікування ревматоїдного артриту - Початок РА може виражатися по-різному: від вибухового запалення за одну ніч до повторюваних мігруючих уражень суглобів, що тривають роками і ускладнюють ранню діагностику.

Больовий синдром у хворих на фіброміалгію

Больовий синдром у хворих на фіброміалгію - Однією з найбільш дискусійних проблем клінічної медицини є хронічний дифузний міалгіческій синдром, зокрема, при фибромиалгии (ФМ). ФМ - найпоширеніша форма хронічних міалгії. Незважаючи на існуючі принципові розбіжності з приводу її нозологічної самостійності, клінічна реальність його, як одного з найбільш часто зустрічається симптомокомплексу, безсумнівна.

Нещодавно створений біологічний блокатор запалення - етанерсепт

Нещодавно створений біологічний блокатор запалення - етанерсепт - проявив себе як хороший засіб лікування ревматоїдних і псоріатичних артритів - До складу цих ліків входять антитіла, які зв'язують і нейтралізують фактор некрозу пухлин - один з основних білків, необхідних для виникнення запальної реакції. Доповідь про терапевтичному застосуванні етанерсепта був прочитаний на щорічній конференції Американської колегії ревматологів в Новому Орлеані.

Застосування нестероїдних протизапальних препаратів: терапевтичні перспективи

Застосування нестероїдних протизапальних препаратів: терапевтичні перспективи - «Ревматичні» болю надзвичайно широко поширені в популяції. За деякими оцінками, протягом життя вони зустрічаються хоча б один раз не менш ніж у третини населення нашої планети. Не дивно, що нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) належать до числа найбільш затребуваних і часто застосовуваних лікарських засобів.

Ревматоїдний артрит пов'язаний із серцево-судинним ризиком

Ревматоїдний артрит пов'язаний із серцево-судинним ризиком - Раніше була доведена зв'язок ревматоїдного артриту (РА) і серцево-судинної смертності. Однак проблема серцево-судинної захворюваності при РА практично не вивчалася.

антифосфоліпідний синдром: клінічні аспекти

антифосфоліпідний синдром: клінічні аспекти - Антитіла до фосфоліпідів (аФЛ) - гетерогенна популяція аутоантитіл, що реагують з негативно зарядженими, рідше нейтральними фосфоліпідами і (або) фосфоліпідсвязивающімі сироватковими білками. Впровадження радіоімунологічного, а потім і імуноферментного методу визначення антитіл до кардіоліпіну (аКЛ) сприяло більш глибокому розумінню ролі аФЛ при захворюваннях людини.

Остеоартроз: не «скрипом помаленьку»

Остеоартроз: не «скрипом помаленьку» - Часто у відповідь на запитання: «Як справи?» - Ми чуємо досить оптимістичний: «скрипом помаленьку». Однак для досить великого числа людей, що страждають на захворювання суглобів, цей вислів перестає бути фігуральному: адже і артрози, артрити і супроводжуються болючістю та обмеженням рухливості ураженого суглоба.

Хворим на ревматоїдний артрит загрожує лімфома

Хворим на ревматоїдний артрит загрожує лімфома - Люди, що страждають на ревматоїдний артрит з ураженням двох і більше суглобів, мають підвищений ризик розвитку лімфоми.

Центру антіцітокіновой терапії на базі СПб МАПО виповнилося 3 роки

Центру антіцітокіновой терапії на базі СПб МАПО виповнилося 3 роки - 14 травня відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків трирічної роботи першого в Північно-Західному регіоні Центру Антіцітокіновой Терапії на базі Санкт-Петербурзької Медичній Академії Післядипломної освіти, призначеного для ефективного лікування ревматичних захворювань.

Ураження серця і судин при ревматоїдному артриті

Ураження серця і судин при ревматоїдному артриті - Ревматоїдний артрит (РА) - хронічне системне запальне захворювання сполучної тканини з прогресуючим ураженням переважно периферичних (синовіальних) суглобів за типом симетричного ерозивно-деструктивного поліартриту з частими позасуглобових проявами, серед яких ураження серця, за даними розтину, відзначається в 50-60% випадків [1, 4, 7]. Зміни в серці при РА в недавньому минулому виділяли в суглобово-серцеву форму захворювання

Лікування хронічного больового синдрому в ревматології

Лікування хронічного больового синдрому в ревматології - Біль є найбільш поширеним симптомом, що змушує пацієнта звертатися до лікаря. У різні періоди життя біль, що виникає у зв'язку з поразкою компонентів опорно-рухового апарату, зустрічається у 20-45% населення земної кулі, причому частіше у жінок і в старших вікових групах.

Ударимо сиром по артриту

Ударимо сиром по артриту - Деякі молочні продукти, такі як сир, містять особливі жири, які можуть зупинити запалення. Проблема полягає в тому, що дані продукти дуже калорійні і містять ряд «нехороших» жирів, що обмежує застосування цих видів їжі в терапевтичних цілях.

При артриті допомагають п'явки

При артриті допомагають п'явки - Дешевий метод природної терапії артритів був нещодавно рекомендований російськими вченими і медиками - це hirudo medicinalis або просто п'явки. На що проходив нещодавно в Стокгольмі (Швеція) Щорічному Європейському Конгресі з ревматології (Annual European Congress of Rheumatology), команда фахівців з Росії розповіла, як їй вдалося використати кровосисних тварюк для лікування ревматоїдного остеоартриту.

Ефект популярної харчової добавки для лікування артритів опинився під сумнівом

Ефект популярної харчової добавки для лікування артритів опинився під сумнівом - Популярні харчові добавки, які мають властивість відновлювати хрящову тканину в уражених суглобах, виявилися не такими ефективними, як це раніше вважалося.

аналгетичну терапія остеоартрозу

аналгетичну терапія остеоартрозу - Найбільші проблеми в тактиці анальгетичну терапії при ревматичних захворюваннях виникають при купіруванні больового синдрому у хворих на остеоартроз. Раціональна аналгетичну терапія остеоартрозу дозволяє забезпечити якість життя хворих і, що не менш важливо, уникнути розвитку небажаних ефектів.

Сучасні можливості терапії остеоартрозу

Сучасні можливості терапії остеоартрозу - Остеоартроз - найпоширеніше захворювання, яке є головною причиною м'язово-скелетної болю, що приводить до непрацездатності та інвалідності. Про сучасні методи лікування остеоартрозу розповідає докт. мед. наук Людмила Іванівна АЛЕКСЄЄВА.

Нові методи лікування остеоартриту і ревматоїдного артриту

Нові методи лікування остеоартриту і ревматоїдного артриту - На другому конгресі Міжнародного Товариства Молекулярної Ортопедії (the International Society for Molecular Orthopaedics (ISMO)) зустрілися фахівці з різних країн. Понад 100 доповідей показали, що прогрес фундаментальної науки змінив методи ортопедії і значно поліпшив клінічні результати. R

Системне застосування ГК при ревматичних захворюваннях

Системне застосування ГК при ревматичних захворюваннях - Незважаючи на тривалу історію використання ГК при ревматичних захворюваннях, як і раніше залишається чимало питань, що стосуються найбільш адекватних доз та лікарських форм препаратів, шляхів введення, тривалості терапії, шляхів запобігання побічних ефектів.

Вольтарен ® - символ терапії ревматичних захворювань

Вольтарен ® - символ терапії ревматичних захворювань - «Зменшити біль!» Майже кожен сьомий пацієнт звертається до лікаря зі скаргами на болі в суглобах. Болі в суглобах зустрічаються при різних захворюваннях суглобів, хребта, м'язів, зв'язкового апарату та сполучної тканини. Ревматичні захворювання служать причиною сильних болів, обмеження рухливості, а при прогресуванні можуть призводити до вираженої деформації суглобів, з втратою їх функції і зниженням якості життя хворих.

Біль у спині

Біль у спині - Біль є найбільш поширеним симптомом, заподіює страждання мільйонам людей в усьому світі. За оцінками експертів, біль є супутником 70-90% всіх захворювань, а поширеність хронічних больових синдромів становить 45-68%. Болі є характерною ознакою запальних і дегенеративних захворювань хребта, а аналіз їх особливостей має не тільки діагностичне і прогностичне значення, а й визначає терапевтичну тактику

Виявлено, що лікування ревматоїдного артриту безглуздо

Виявлено, що лікування ревматоїдного артриту безглуздо - За даними Reuters Health, захворюваність на ревматоїдний артрит за останні 40 років стала більш низькою, однак рівень виживаності не збільшився.

Медикаментозна терапія псоріатичного артриту

Медикаментозна терапія псоріатичного артриту - псоріатичний артрит (ПА) є одним з основних запальних захворювань суглобів і хребта і поряд з ідіопатичним анкілозивний спондилоартрит (ББ) і реактивними артритами становить основний зміст серонегативного спондилоартрит (ССА)

Кетонал (кетопрофен) у практиці ревматолога і терапевта

Кетонал (кетопрофен) у практиці ревматолога і терапевта - У клінічній практиці найбільш частою скаргою хворих є біль у ділянці суглобів, зв 'зково-суглобового апарату, хребта. За міжнародною статистикою захворювання суглобів та хребта впевнено конкурують за частотою з такими поширеними захворюваннями, як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця [1,2].

Новий базисний препарат для лікування ревматоїдного артриту

Новий базисний препарат для лікування ревматоїдного артриту - Арава (лефлуномід): досвід багатомісячного застосування - Дослідження патогенезу запального процесу при ревматоїдному артриті (РА) за останні 20 років дозволяють вважати, що Т - клітини відіграють ключову роль як у розвитку, так і в подальшому прогресуванні захворювання [1]. Саме з активацією Т-клітин пов'язують включення в запальний процес деяких інших типів клітин (В-клітин, дендритних клітин, фібробластоподібних сіновіоцітов), необхідних для підтримання запалення та прогресування деструкції суглобів, стимуляцію плазмоцитів, макрофагів, фібробластів до продукції прозапальних цитокінів (ФНП-a , ІЛ-1) [2].

Психічні розлади при ревматичних захворюваннях і деякі способи їх фармакотерапії.

Психічні розлади при ревматичних захворюваннях і деякі способи їх фармакотерапії. - У загальномедичній популяції серед пацієнтів, які мають важке фізичне захворювання, поширеність психічних розладів складає 23-39% у залежно від статі і віку [1]. Показано, що ця група пацієнтів має несприятливий прогноз для одужання і представляє найважливішу медико-соціальну проблему.

Локальна терапія остеоартрозу

Локальна терапія остеоартрозу - Остеоартроз (ОА), або остеоартрит (по міжнародній термінології) - одне з найпоширеніших захворювань людини, що супроводжується розвитком суглобового синдрому. В основі цієї патології лежить поразка всіх компонентів суглоба, в першу чергу гіалінового хряща, синовіальної оболонки, суглобових зв'язок, а також субхондральної кістки, суглобової капсули та періартікулярних м'язів. Про сучасні можливості локальної фармакотерапії больового остеоартрозу розповідає проф. кафедри гематології та геріатрії ММА ім. І.М. Сеченова Володимир Вікторович Цурків.

Остеопороз у практиці терапевта

Остеопороз у практиці терапевта - Остеопороз - хвороба скелету, при якій, незважаючи на нормальну мінералізацію кісткової тканини, спостерігається зниження кісткової маси та порушення цілісності (структури) кісткової тканини. Основне наслідок остеопорозу - збільшення «крихкості» кісток, що призводить до їх переломів після мінімальної травми.

У Європі схвалено застосування МабТери для лікування ревматоїдного артриту

У Європі схвалено застосування МабТери для лікування ревматоїдного артриту - Перша селективна В-клітинна терапія, що забезпечує пацієнтам реальну можливість боротися з важковиліковною захворюванням.

Лікування інгібіторами фактору некрозу пухлин-альфа не знижує ризик розвитку застійної серцевої недостатності при ревматоїдному артриті

Лікування інгібіторами фактору некрозу пухлин-альфа не знижує ризик розвитку застійної серцевої недостатності при ревматоїдному артриті - Ці дані були представлені на черговому засіданні Американського Коледжу Ревматологія в Орландо. Нещодавно в низці великих клінічних випробувань було продемонстровано, що інгібітори фактора некрозу пухлин-альфа (ФНП-альфа) - інфліксімаб і етанерцепт - підвищують ризик побічних явищ і смерті у хворих з важкою застійною серцевою недостатністю (ЗСН).

Епідеміологія остеопорозу та переломів остеопоретіческіх серед населення волгоградської області

Епідеміологія остеопорозу та переломів остеопоретіческіх серед населення волгоградської області - Волгоградська область є регіоном, в якому зазначається поступове старіння населення. У зв'язку з цим виникає безліч медико-соціальних проблем, пов'язаних із захворюваннями літніх людей. На одному з перших місць по захворюваності серед них стоїть остеопороз (ОП).

Ефективність застосування методу регіональної лімфатичної терапії в комплексному лікуванні плече-лопаткового периартроз

Ефективність застосування методу регіональної лімфатичної терапії в комплексному лікуванні плече-лопаткового периартроз - Мета цього дослідження - вивчити ефективність застосування методу регіональної лімфатичної терапії (РЛТ) у комплексному лікуванні плече-лопаткового периартроз (ПЛП).

Азатіоприн. Ніхто не турбуватиметься?

Азатіоприн. Ніхто не турбуватиметься? - У цьому році в Росії відбулася несподівана пропажа, ніким втім, не помічена. R

Комплексна терапія препаратом Амбене в практиці інтерніста та ревматолога

Комплексна терапія препаратом Амбене в практиці інтерніста та ревматолога - Ревматичні хвороби (РБ) характеризуються широкою поширеністю, ураженням людей різних вікових груп, прогресуючим характером перебігу зі схильністю до хронізації, що приводить до втрати працездатності і ранньої інвалідизації хворих. До РБ відносяться хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини, що об'єднують понад 150 різних нозологічних форм і синдромів (XIII клас хвороб відповідно до Міжнародної класифікації хвороб Х перегляду), основним проявом яких є запалення і болю в суглобах

Водні вправи дозволяють найбільш істотно збільшити м'язову силу, аеробну здатність і ефективно підвищують дієздатність хворих з деформуючим артрит

Водні вправи дозволяють найбільш істотно збільшити м'язову силу, аеробну здатність і ефективно підвищують дієздатність хворих з деформуючим артрит - У грудневому номері Annals of the Rheumatic Diseases вміщено статтю, у якій розглядаються переваги і недоліки наземних і водних фізичних вправ при остеоартриту. Відомо, що вимушена нерухомість при артритах призводить не тільки м'язової атрофії, а й до недостатності серцево-судинної системи.

Медичні п'явки в боротьбі з різними видами артритів

Медичні п'явки в боротьбі з різними видами артритів - Співробітники Казанського медичного університету з'ясували, що різні види артритів добре піддаються лікуванню за допомогою медичних п'явок.

порівняльна оцінка тканинної мікpоціpкуляціі у хворих з асептичним некpозом головок бедpенних кісток пpи pевматоідном аpтpіте і системної кpасной вовчаку

порівняльна оцінка тканинної мікpоціpкуляціі у хворих з асептичним некpозом головок бедpенних кісток пpи pевматоідном аpтpіте і системної кpасной вовчаку - Мач Е. З ., Цуpко В. В. Інстітут pевматологіі PАМН, Москва; Московскій госудаpственний медико-стоматологічний унівеpсітет

Жовті овочі та фрукти проти артриту

Жовті овочі та фрукти проти артриту - Згідно з даними вчених з The University of Manchester, UK, опублікованими в серпневому номері The American Journal of Clinical Nutrition, регулярне споживання овочів і фруктів, багатих каротеноідамі , надають їм жовту або оранжеве забарвлення, знижує ризик розвитку запалення суглобів, або артритів. Вважають, що це пов'язано зі здатністю каротеноідов надавати антиоксидантний ефект, тобто запобігати ушкоджувальну дію вільних кисневих радикалів на клітини і тканини нашого організму, в тому числі і формують суглоби та зв'язки. R

Невелика мутація призводить до червоної вовчаку

Невелика мутація призводить до червоної вовчаку - Системний червоний вовчак виражається в тому, що організм починає виробляти антитіла проти клітин власного тіла. Захворювання призводить до появи проблем з суглобами, артриту, шкірні висипання, проблем з нирками і підвищення згортання крові.

факторами некpоза пухлини a та поpаженіе нирок пpи pевматоідном аpтpіте

факторами некpоза пухлини a та поpаженіе нирок пpи pевматоідном аpтpіте - Цибулько С. В., Баpанов А. А., Боpодін А. Г., Коpшунов Н. І., Кіpдянов С. Ю. Яpославская госудаpственная медіцінская академія

Вовчак прискорює розвиток атеросклерозу

Вовчак прискорює розвиток атеросклерозу - Системний червоний вовчак є незалежним чинником ризику атеросклерозу, повідомляється у двох статтях випуску New England Journal of Medicine за 18 грудня. Можливо, агресивна імуносупресія знижує ризик формування бляшок у стінці судин. R

Магнітно-pезонансная томогpафія в діагностиці pевматоідного аpтpіта

Магнітно-pезонансная томогpафія в діагностиці pевматоідного аpтpіта - Бpюханов А. В., Буєвич Є. І. Кафедpа променевої діагностики (зав. - пpоф. В. В. Федоpов), кафедpа пpопедевтікі внутpенніх хвороб (зав. - пpоф. Є. І. Буєвич) Алтайского госудаpственного медичного унівеpсітета, Баpнаул

Актемра відкриває унікальні можливості пацієнтам з РА

Актемра відкриває унікальні можливості пацієнтам з РА - Революційні методи лікування ревматоїдного артриту (РА) тепер можуть бути доступні тисячам російських пацієнтів - 15 вересня в Москві відбулася прес-конференція, присвячена виведенню на вітчизняний ринок інноваційного генно-інженерного біологічного препарату Актемра. Унікальний механізм дії Актемри забезпечує безпрецедентні результати лікування у пацієнтів, приречених на хронічні болі і порушення рухової активності.

Особливості мікpоціpкулятоpних наpушеній пpи остpом і pецідівіpующем гемоppагіческом васкуліті (хвороби Шенлейна-Геноха)

Особливості мікpоціpкулятоpних наpушеній пpи остpом і pецідівіpующем гемоppагіческом васкуліті (хвороби Шенлейна-Геноха) - Назаpова О. А., Бобков В. А., Іонова С. В., Дpоздова Т. В. Іванівська госудаpственная медіцінская академія

Genetics виявила серію мутацій, які в кілька разів збільшують шанси захворювання остеопорозом

Genetics виявила серію мутацій, які в кілька разів збільшують шанси захворювання остеопорозом - Співробітники ісландської біотехнологічної корпорації DeCODE Genetics виявили серію мутацій, які в кілька разів збільшують шанси захворювання остеопорозом. Всі ці мутації зачіпають один ген, розташований у двадцятій хромосомі. Глава фірми Карі Стефанссон вважає, що протягом двох років буде розроблено генетичний тест для виявлення спадкової схильності до остеопорозу.

Хворі на ревматоїдний артрит характеризуються зниженням рівня мікронутрієнтів у плазмі

Хворі на ревматоїдний артрит характеризуються зниженням рівня мікронутрієнтів у плазмі - Department of Medicine A, Rheumatic Disease Unit, HaEmek Medical Center, Rappaport Family Faculty of Medicine, Technion, National Institute of Oceanography (Ізраїль) провели дослідження 15 пацієнтів з ревматоїдним артритом.

Системні ревматичні захворювання нерідко супроводжуються розвитком патології центральної і периферичної нервової системи

Системні ревматичні захворювання нерідко супроводжуються розвитком патології центральної і периферичної нервової системи - Представлені дані, що свідчать про високу частоту уражень периферичної нервової системи при системному червоному вовчаку і системної склеродермії .

Антитіла до інтерлейкину

Антитіла до інтерлейкину - 6 новий метод лікування ювенільного ревматоїдного артриту - На щорічній конференції Американського коледжу ревматології (Annual meeting of the American College of Rheumatology) повідомлено про розробку нового метод лікування ювенільного ревматоїдного артриту, яким страждає до 50 000 дітей в США. Різними формами хронічних артритів хворіють 200 000 тис. американських дітей, але ювенільний артрит - це найбільш важка форма хвороб суглобів.

Нові дані підтверджують ефективність препарату АКТЕМРА в уповільненні деструкції суглобів і поліпшення фізичного стану пацієнтів з ревматоїдним артритом

Нові дані підтверджують ефективність препарату АКТЕМРА в уповільненні деструкції суглобів і поліпшення фізичного стану пацієнтів з ревматоїдним артритом - Компанія Рош оголосила, що нові дані, отримані за два роки дослідження LITHE1, доводять, що АКТЕМРА (тоцілізумаб, в країнах Європейського Союзу відомий під назвою РоАктемра) залишається високо ефективним препаратом, переважною деструкцію суглобів і підтримує стійку ремісію.

Локальна терапія болючого синдрому при захворюваннях кістково-м'язової системи

Локальна терапія болючого синдрому при захворюваннях кістково-м'язової системи - Запальні і дегенеративні захворювання суглобів та хребта, міозити, бурсити, тендовагініти і періартриту різних локалізацій, які відповідно до міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду складають XIII клас - хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини (БКМС), перебувають на четвертому місці за поширеністю після хвороб кровообігу, дихання і травлення.

Розробляється метод лікування остеоартриту

Розробляється метод лікування остеоартриту - Учені вважають, що незабаром можна буде використовувати метод генної терапії для лікування остеоартриту. На даний момент не існує ефективного способу боротьби з цим захворюванням, оскільки існуючі медичні препарати здатні лише зняти симптоми, але не запобігти розвитку хвороби.

Ревматичні захворювання: чи можливо уникнути інвалідності?

Ревматичні захворювання: чи можливо уникнути інвалідності? - У Раді Федерації відбулося засідання Експертної ради з охорони здоров'я Комітету Ради Федерації з соціальної політики і охорони здоров'я на тему «Питання надання медичної допомоги хворим ревматичними захворюваннями ». На заході обговорювалися актуальні питання надання медико-соціальної допомоги хворим ревматичними захворюваннями, поточна епідеміологічна ситуація в РФ, перспективи розвитку служби ревматологічної допомоги в Росії. R

Британські вчені розробили технологію відновлення суглобового хряща за допомогою намагнічених стволових клітин

Британські вчені розробили технологію відновлення суглобового хряща за допомогою намагнічених стволових клітин - Дослідники з Університету Кіла створили магнітні частинки діаметром до двох мікрометрів, які зв'язуються з рецепторами на поверхні людських мезенхімальних стовбурових клітин, що отримуються з кісткового мозку або жирової тканини.

Роль ультразвукової остеоденсітометріі і маркерів кісткового метаболізму в оцінці ефективності стронцію ранелата в терапії остеопорозу та остеопенії у хворих на остеоартроз

Роль ультразвукової остеоденсітометріі і маркерів кісткового метаболізму в оцінці ефективності стронцію ранелата в терапії остеопорозу та остеопенії у хворих на остеоартроз - Остеопороз - системне захворювання скелета, що характеризується зниженням маси кісткової тканини, мікроархітектурнимі порушеннями, що призводять до підвищеної ламкості кістки і внаслідок цього до підвищення ризику переломів.

Водні процедури

Водні процедури - найкращий метод лікувальної фізкультури при остеоартриті - У грудневому номері Annals of the Rheumatic Diseases вміщено статтю, у якій розглядаються переваги і недоліки наземних і водних фізичних вправ при остеоартриту. Відомо, що вимушена нерухомість при артритах призводить не тільки м'язової атрофії, а й до недостатності серцево-судинної системи.

Розроблено надійний тест ранньої діагностики ревматоїдного артриту

Розроблено надійний тест ранньої діагностики ревматоїдного артриту - Наявність антитіл до циклічних цітрулліновим пептидів (ЦЦП) дозволяє передбачити трансформації не диференційованих артритів у ревматоїдний артрит. Рання діагностика ревматоїдного артриту до теперішнього часу була вкрай скрутна, так як на ранніх стадіях, ця важка, практично не поступається терапії форма артриту практично не відрізняється від банальних уражень суглобів. R

У серйозних музикантів - серйозні проблеми зі здоров'ям

У серйозних музикантів - серйозні проблеми зі здоров'ям - Лікарі Німеччини упевнені в тому, що музиканти, що працює у великих симфонічних оркестрах і грають серйозну музику більше, ніж іншим людей страждають від серйозних хвороб спини ...

Чому необхідна рання діагностика та лікування ревматоїдного артриту?

Чому необхідна рання діагностика та лікування ревматоїдного артриту? - Ревматоїдний артрит (РА) - найбільш часте запальне захворювання суглобів, поширеність якого в популяції близько 1%, а економічні втрати від РА для суспільства можна порівняти з ішемічною хворобою серця. Через 20 років від початку хвороби приблизно 90% пацієнтів в більшою чи меншою мірою втрачають працездатність, а третина стають повними інвалідами.

Всесвітній день боротьби з артритом

Всесвітній день боротьби з артритом - Росія приєднується до світової ініціативи. Для Москви та 15 регіонів Росії проводиться гуманітарна акція «Працюємо разом. Лікарі та пацієнти », перегукується з подібними в 35 країнах світу.

Виявлено ген, відповідальний за розвиток системної червоної вовчака

Виявлено ген, відповідальний за розвиток системної червоної вовчака - Дослідники з Колорадо, що працюють з мишами, повідомили про виявлення першого гена, що збільшує ризик розвитку червоного вовчака - болісного і іноді приводить до летального результату запального захворювання. Це ген Ifi202, який відповідальний за розвиток червоного вовчака, однак більш слабкий внесок у розвиток цього захворювання вносять також інші гени.

Сонце значно знижує шанси захворіти склеродермію

Сонце значно знижує шанси захворіти склеродермією - Відомо, що перебування на сонці шкідливе для здоров'я, але за результатами нових досліджень, сонце значно знижує шанси отримати складну склеродермія. Найбільший шанс уникнути цього захворювання досягається завдяки сонячному опроміненню в дитинстві.

Створені білки, які можуть послужити основою нового покоління ліків проти ревматоїдного артриту

Створені білки, які можуть послужити основою нового покоління ліків проти ревматоїдного артриту - У лабораторіях каліфорнійської біотехнологічної компанії Xencor сконструйовано сімейство білків, які можуть послужити основою нового покоління ліків проти ревматоїдного артриту. Результати дослідів на тваринах зменшують інтенсивність запального процесу в уражених суглобах. У п'ятницю це повідомлення опубліковане в журналі 'Science'.

У курців вищий ризик серопозитивні ревматоїдного артриту

У курців вищий ризик серопозитивні ревматоїдного артриту - Незалежно від статі, серед курців збільшується ризик серопозитивні ревматоїдного артриту, повідомляється в серпневому випуску Annals of the Rheumatic Diseases. R

Вагітність може вилікувати артрит

Вагітність може вилікувати артрит - Одним із найкращих способів лікування ревматоїдного артриту та інших системних запальних захворювань є ... вагітність. Виявляється, характерні для цього стану змін гормонального балансу повністю нейтралізують наслідки негативних імунних процесів, що призводять до розвитку запальних реакцій.

Проблема ревматичної лихоманки у дітей на початку XXI століття

Проблема ревматичної лихоманки у дітей на початку XXI століття - Згідно з сучасними поглядами, ревматична лихоманка (РЛ) являє собою системне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в серцево-судинній системі , розвивається після інфікування ?-гемолітичним стрептококом групи А схильних осіб, головним чином дітей і підлітків 7-15 років.

Фізичні вправи не несуть жодної небезпеки хворим остеоартритом

Фізичні вправи не несуть жодної небезпеки хворим остеоартритом - Багато пацієнтів з хворобами суглобів бояться займатися фізичними вправами, але, як стверджують терапевти New England Baptist Hospital /США /, регулярна зарядка помірної інтенсивності не робить шкідливого впливу на кістці.

1 мільйон хворих на ревматоїдний артрит отримали шанс на нове життя

1 мільйон хворих на ревматоїдний артрит отримали шанс на нове життя - Ревматоїдний артрит - одне з найпоширеніших захворювань, що призводять до втрати рухливості та інвалідності. На сьогоднішній день в Росії з таким діагнозом живуть більше 1 мільйона чоловік. Захворювання вражає, в першу чергу, жінок, і в 75% відсотках це жінки працездатного віку.

Йде створення нового покоління ліків від ревматоїдного артриту

Йде створення нового покоління ліків від ревматоїдного артриту - Імунологи з Гарвардського університету запропонували нову гіпотезу, що пояснює причини ревматоїдного артриту.

Стрес може стати причиною загадкової хвороби

Стрес може стати причиною загадкової хвороби - На рубежі століть, на початку третього тисячоліття ми вважаємо, що всі хвороби на землі нами вже вивчені, правда далеко не всі з них на сьогоднішній день лікуються . Насправді це не так. Існують ще загадкові симптоми, які приписуються лікарями різних хвороб. Один з таких недуг називається фіброміалгію.

Німецькі дослідники розробили тест на визначення стрептококів-носіїв пептидів викликають ревматичних атаку

Німецькі дослідники розробили тест на визначення стрептококів-носіїв пептидів викликають ревматичних атаку - Німецькі дослідники з центру Гельмгольца в Брауншвейзі (Helmholtz Association of German Research Centres) зрозуміли , чому у дітей з хворим горлом розвиваються ревматичні захворювання серця.

Атеросклероз при ревматоїдному артриті

Атеросклероз при ревматоїдному артриті - Відомо, що серед хворих на ревматоїдний артрит зростає смертність від серцево-судинних захворювань.

Новий препарат для лікування ревматоїдного артриту близький до схвалення

Новий препарат для лікування ревматоїдного артриту близький до схвалення - Експерти FDA рекомендували схвалити новий препарат abatacept для лікування ревматоїдного артриту компанії Bristol-Myers Squibb. У разі схвалення він буде продаватися під торговим найменуванням Orenica.

Остеопороз: профілактика та лікування

Остеопороз: профілактика та лікування - Століттями вдовою горб вважався свідченням того, що життя жінки підходить до кінця. Сьогодні ж ми не тільки знаємо про захворюваності та смертності, пов'язаних з остеопорозом, але і володіємо цілим рядом заходів, що дозволяють проводити профілактику й лікування цього стану.

Ревматизм - не гідрометцентр

Ревматизм - не гідрометцентр - Старий міф про те, що наступ негоди з надзвичайною точністю можуть передбачати хворі, які страждають від болю в суглобах і від наслідків колишніх переломів кісток, повністю розвіяно норвезькими вченими.

Фарбувати волосся

Фарбувати волосся - страждають суглоби й сечовий міхур - Шведські вчені висловили припущення, здатне засмутити будь-яку жінку: фарбування волосся протягом 20 років і більше майже в 2 рази збільшує ризик розвитку ревматоїдного артриту. Крім того, para-phenylenediamine - основна складова багатьох фарб для волосся - може викликати алергічну реакцію.

Локальна нашкірному терапія хворій у м'язах і суглобах

Локальна нашкірному терапія хворій у м'язах і суглобах - Локальна нашкірному терапія болю у м'язах та суглобах лікарськими препаратами різних груп і їх комбінаціями є не тільки розумним доповненням до системно призначається анальгетическим і нестероїдних протизапальними препаратами (НПЗП), що дозволяє зменшити їх кількість завдяки більшому накопиченню препарату в патологічному вогнищі, а в ряді випадків взагалі обійтися без них, що поряд з економією ліків загальної дії сприяє поліпшенню загальної переносимості терапії, але й може розглядатися як ефективна альтернатива внутрішньосуглобового або періартікулярному лікуванню глюкокортикостероїдами у випадках, коли ін'єкції неприйнятні для хворого або лікар не володіє відповідною технікою.

Лікування запальних ревматичних захворювань у клінічній практиці

Лікування запальних ревматичних захворювань у клінічній практиці - Частота уражень опорно-рухового апарату в популяції надзвичайно велика (рис. 1) Приблизно 20-45% населення в різні періоди життя страждають хворобами, пов'язаними із запальними або незапальними процесами в суглобах або періартікулярних тканинах [1]. Хронічний характер більшості ревматичних захворювань обумовлений розвитком запалення в синовіальній оболонці суглобів у зв'язку з гіперпродукцією великої кількості прозапальних агентів, модуляцією функції імунокомпетентних клітин та їх проліферацією, деструктивним дією протеаз.

Хвороба відкладення кристалів пірофосфату кальцію дигідрату

Хвороба відкладення кристалів пірофосфату кальцію дигідрату - Хвороба відкладення кристалів кальцію пірофосфату дигідрату (БКПД) в медичній літературі відома під трьома назвами: «псевдоподагра», «хондрокальціноз» і «пірофосфатная артропатія». Проте наведені визначення явно не задовольняють сучасним вимогам до номенклатури захворювань, які прагнуть до максимально повної характеристиці патологічного процесу.

Подагра і синдром інсулінорезистентності

Подагра і синдром інсулінорезистентності - Подагра - гетерогенне за походженням захворювання, яке характеризується відкладенням у різних тканинах кристалів моноурата натрію або сечової кислоти (МК). З 1859 року, після опублікування Garrod AB своєї роботи, яка включала посмертне вивчення подагри, стало відомо, що це єдина тофусная хвороба, а підвищення рівня сечової кислоти (МК) - ознака обов'язковий і постійний.

Pаспpостpаненность і факторами pіска виникнення сіндpома болі в нижньому відділі спини у pаботніков автотpанспоpта

Pаспpостpаненность і факторами pіска виникнення сіндpома болі в нижньому відділі спини у pаботніков автотpанспоpта - Багіpова Г. Г., Ігнатчева Н. В. Кафедpа поліклінічної теpапіі (зав. - пpоф. Г. Г. Багіpова) Оpенбуpгской госудаpственной медіцінской академії

Гостра ревматична лихоманка на рубежі століть

Гостра ревматична лихоманка на рубежі століть - Гостра ревматична лихоманка (ГРЛ) - системне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в серцево-судинній системі, що розвивається у зв'язку з гострою А-стрептококової носоглоткової інфекцією в схильних до нього осіб головним чином у віці 7-15 років.

0 .5 г аскорбінової кислоти в день зменшують шанси захворіти подагрою на 17%

0 .5 г аскорбінової кислоти в день зменшують шанси захворіти подагрою на 17% - Подагра, що в перекладі з грецького означає 'капкан для ніг', проявляється гострими нападами артриту. Захворювання обумовлене відкладенням кристалів солей в різних тканинах, переважно в суглобах.

Стан мікpоціpкуляціі міокаpда у хворих на системний вовчак кpасной

Стан мікpоціpкуляціі міокаpда у хворих на системний вовчак кpасной - Самойленко Л. Є., Фомічова О. А., Насонов е. Л., Самко О. М. , Каpпов Ю. А., Сеpгіенко В. Б. Інстітут каpдіологіі ім. А. Л. Мяснікова Pоссійского каpдіологіческого научно-пpоізводственного комплексу Мінздpава PФ, Москва

Вітамін D служить гарним засобом профілактики ревматоїдного артриту та розсіяного склерозу

Вітамін D служить гарним засобом профілактики ревматоїдного артриту та розсіяного склерозу - Американські лікарі прийшли до висновку, що вітамін D служить гарним засобом профілактики таких небезпечних хвороб, як ревматоїдний артрит і розсіяний склероз. Щоденне вживання як мінімум 400 міжнародних одиниць цього вітаміну на 30 відсотків знижує шанси захворювання на ревматоїдний артрит і на 40 відсотків - ймовірність виникнення розсіяного склерозу.

Міакальцик в ревматології

Міакальцик в ревматології - Остеопороз в ревматології - актуальна проблема, так як ревматичні захворювання - поширена і важка форма хронічної запальної патології, яка часто супроводжується розвитком остеопорозу. Ревматичні захворювання і остеопороз частіше розвиваються у жінок і пов'язані з порушенням синтезу і метаболізму статевих гормонів. При ревматичних захворюваннях використовуються глюкокортикоїди (ГК), які призводять до розвитку остеопорозу.

Помірне вживання алкоголю знижує ризик артриту

Помірне вживання алкоголю знижує ризик артриту - Андрій Тарковський (Andrej Tarkowski) з колегами з університету Гетеборга у Швеції (University of Gothenburg) в експерименті на мишах показав, що помірне споживання алкоголю допомагає уникнути захворювання на ревматоїдний артрит.

Сульфат глюкозаміну не тільки полегшує страждання при остеоартриті, але й уповільнює розвиток цього захворювання

Сульфат глюкозаміну не тільки полегшує страждання при остеоартриті, але й уповільнює розвиток цього захворювання - Лікування остеоартриту колінного суглоба має велике соціально-економічне значення. Так як це захворювання, є однією головних причин обмеження дієздатності і стійкого больового синдрому. У зв'язку з цим, представляються актуальними результати досліджень бельгійських вчених, опубліковані в останньому номері журналу Menopause.

Сучасні підходи до профілактики остеопорозу

Сучасні підходи до профілактики остеопорозу - Остеопороз (ОП) - це системне захворювання скелета, що характеризується зниженням кісткової маси і порушенням мікроархітектоніки кісткової тканини, що ведуть до підвищеної крихкості кісток з подальшим збільшенням ризику їх переломів. Крім найбільш поширеного ВП, що розвивається в постменопаузальному періоді у жінок, в даний час в цивілізованих країнах у зв'язку зі зростаючою тривалістю життя все більшого поширення набуває старечий, або сенільний

Гантелі - друзі хворих на ревматоїдний артрит

Гантелі - друзі хворих на ревматоїдний артрит - Згідно з даними рандомізованого дослідження, яке буде опубліковано в листопадовому номері журналу Annals of the Rheumatic Diseases.Встановлено, що фізичні вправи високої інтенсивності не тільки не шкодять хворих на ревматоїдний артрит, але й надають лікувально-профілактичну дію.

Зайва вага призводить до остеоартриту з серйозними ускладненнями

Зайва вага призводить до остеоартриту з серйозними ускладненнями - Наявність зайвих кілограмів чревате розвитком остеоартриту з ускладненнями. До дегенеративної хвороби суглобів призводить збільшення обхвату талії та індексу маси тіла, встановили лікарі.

Системну вовчак можна виявити за 10 років до перших симптомів

Системну вовчак можна виявити за 10 років до перших симптомів - Ознаки, характерні для системного червоного вовчака, з'являються в крові хворих за багато років до появи перших клінічних симптомів . Американські вчені, які обробили величезний матеріал, щоб зробити свої висновки, сподіваються, що це допоможе знайти нові підходи до лікування важкого аутоімунного захворювання. R Ісследованіе проводилося під керівництвом доктора Джона Харлі (John Harley) з Університету Оклахоми і Оклахомского фонду медичних досліджень.

Запропонована нова методика лікування артриту

Запропонована нова методика лікування артриту - Дослідники з Університету Страсбурга (Франція) запропонували революційну методику лікування артриту та остеопорозу.

Ревматизм: ентеровірус або стрептокок?

Ревматизм: ентеровірус або стрептокок? - Вперше команді британських і китайських вчених вдалося довести наявність вірусної реплікації в тканині клапанів у пацієнтів з хронічним ревматичний ураженням клапанного апарату серця. Отримані результати дозволяють припустити, що ентеровірус у ряді випадків бере участь у прогресуванні гострої ревматичної серцевої патології і перехід її в хронічну фазу.

Чай допомагає від артриту

Чай допомагає від артриту - Зелений чай захищає від артриту, вважають британські вчені. Раніше було встановлено, що цей напій запобігає захворюванням серця, виникнення раку і зменшує вірогідність інсульту. І ось тепер в зеленому чаї виявлено ще два компоненти, які, як вважають дослідники з університету в Шеффілді, захищають від артриту. R

Вітамін Е показаний хворим з ревматичними захворюваннями

Вітамін Е показаний хворим з ревматичними захворюваннями - На думку Ludwigs-Maximilians-Universitat Munchen Medizinische Fakultat (ФРН), опублікованому в Z. Rheumatol. В 1998 році, вже в шістдесяті роки перші повідомлення описали дуже сприятливі ефекти вітаміну E в терапії остеоартриту.

Будь алкоголь провокує приступи подагри

Будь алкоголь провокує приступи подагри - Вчені довели, що навіть невеликі дози алкоголю провокують напади подагри. За словами автора дослідження Yuqing Zhang, дія алкоголю проявляється дуже швидко, менше ніж за 24 години. «Людям з встановленим діагнозом подагри слід уникати алкоголю», - радить він. R

Цинк і антиоксиданти цитрусових можуть захистити від артриту

Цинк і антиоксиданти цитрусових можуть захистити від артриту - Групою американських учених було встановлено, що цинк і деякі антиоксиданти, виявлені в плодах цитрусових можуть знижувати ризик виникнення ревматоїдного артриту. Автори дослідження попереджають, що ще зарано робити далекосяжні висновки з результатів їх роботи, так як останні є попередніми.

Болі в спині

Болі в спині - питання діагностики та лікування - Болі в нижній частині спини (low back pain - LBP) в даний час широко поширені, а в розвинених країнах, за даними експертів ВООЗ, досягли розмірів епідемії , що в більшості випадків, на думку Walsh A., пов'язане зі зростаючими навантаженнями на людину. 2. Популяційні дослідження виявили асоціацію БНС з такими факторами, як стать і вік, постава, м'язова сила, рухливість хребта [3].

Жертви протезів отримають мільярд доларів компенсації

Жертви протезів отримають мільярд доларів компенсації - Неякісні протези обійдуться виробникові у мільярд доларів, повідомляє Associated Press. Ці гроші підуть на виплату компенсацій тисячам людей, яким були імплантовані протези тазостегнового і колінного суглоба, випущені під маркою Sulzer Orthopedics.

Перемогти остеопороз не просто, але можливо

Перемогти остеопороз не просто, але можливо - Напевно, майже кожен з нас стикався в своєму житті з переломами. З молодими людьми зрозуміло: найчастіше причиною травм стає властиве цього віку прагнення до ризику, елементарна відсутність обережності.

Кава захищає від подагри

Кава захищає від подагри - Підвищений споживання кави значно знижує ризик розвитку подагри, вважають канадські й американські дослідники. За їх даними, люди, що вживають більше чотирьох чашок кави на день, знижують ризик розвитку подагри на 40%.

Пульс-терапія 6-метилпреднізолоном при системних васкулітах

Пульс-терапія 6-метилпреднізолоном при системних васкулітах - Системні васкуліти - гетерогенна група захворювань, основною морфологічна ознака яких - запалення судинної стінки, а спектр їх клінічних проявів залежить від типу , розміру, локалізації уражених судин і важкості супутніх запальних змін.

Неправильне харчування може стати причиною фибромиалгии ...

Неправильне харчування може стати причиною фибромиалгии ... - Група вчених з Університетської лікарні Томаса Джефферсона у Філадельфії затверджує, що певні дієти можуть значно знизити болю при фибромиалгии.

Доксициклін

Доксициклін - перспективний препарат для лікування остеоартрозу - Доксициклін, антибіотик з групи тетрацикліну, давно використовують для лікування різних бактеріальних інфекцій. Виявилося, що ліки також здатна уповільнювати руйнування хряща при остеоартрозі. R Остеоартроз - це поширене захворювання суглобів, яке часто приводить до інвалідності. У його основі лежить руйнування хряща.

Подвійне сліпе дослідження ефективності антитіл до інтеpфеpону-g і факторами некpоза пухлини a пpи pевматоідном аpтpіте (пpомежуточние pезультати)

Подвійне сліпе дослідження ефективності антитіл до інтеpфеpону-g і факторами некpоза пухлини a пpи pевматоідном аpтpіте (пpомежуточние pезультати) - Лукіна Г. В., Сігідін Я. А., Скуpковіч С. В., Скуpковіч Б. С. Інстітут pевматологіі (діp. - акад. PАМН в. А. Насонова) PАМН, Москва, 'Advanced Biotherapy Concepts Labs', Pоквіль, США

Оптимальна тактика лікування остеоартриту колінних суглобів

Оптимальна тактика лікування остеоартриту колінних суглобів - зниження маси тіла в поєднанні з лікувальною фізкультурою - Згідно з даними рандомізованого і плацебо - контрольованого дослідження опублікованого в травневому номері Arthritis & Rheumatism оптимальним методом лікування остеоартритів колінного суглоба є поєднання лікувальної фізкультури і дієтотерапії, спрямованої на зниження маси тіла. Такий підхід до терапії помірно виражених і легких остеоартритів є кращим, враховуючи численні побічні ефекти лікарської терапії та хірургічних методів лікування цього захворювання.

Переваги Кетонала при лікуванні літніх пацієнтів з остеоартрозом та супутньої артеріальною гіпертонією

Переваги Кетонала при лікуванні літніх пацієнтів з остеоартрозом та супутньої артеріальною гіпертонією - Остеоартроз (ОА) - одне з основних дегенеративних захворювань суглобів, яке характеризується хронічним прогресуючим перебігом. ОА займає перше місце за поширеністю серед ревматичних хвороб. ОА зустрічається у кожного третього пацієнта віком від 45 до 64 років і у 60-70% - старше 65 років, причому частіше у жінок.

Клітинна терапія склеродермії - клінічні випробування

Клітинна терапія склеродермії - клінічні випробування - Вчені-медики з Duke University Medical Center намагаються з'ясувати можливості клітинної терапії важкого імунного захворювання - склеродермії. Якщо за допомогою стовбурових клітин вдасться реконструювати дефектних імунну систему, це буде перший метод, який зможе дійсно вилікувати цю хворобу, а не просто полегшити її симптоми. R

Спільне застосування медикаментозних засобів і фітотерапевтичних препаратів для лікування артритів може бути небезпечно

Спільне застосування медикаментозних засобів і фітотерапевтичних препаратів для лікування артритів може бути небезпечно - Фітопрепарати й хіміотерапевтичні засоби для лікування артритів небезпечно застосовувати спільно не знають не тільки пацієнти, а й багато лікарі. Про це свідчать дослідження опубліковані в Annals of the Rheumatic Diseases.

Скляні кістки

Скляні кістки - Група вчених з Університету Міссурі в Ролле (Rolla), що проводили роботи під керівництвом доктора Делберт Дея (Delbert Day), розробила принципово нову методику лікування пошкоджених суглобів, а також переломів кісток.

Актемра уповільнює прогресування руйнування суглобів у пацієнтів з ревматоїдним артритом більш ніж на 80% у порівнянні з монотерапією метотрексатом

Актемра уповільнює прогресування руйнування суглобів у пацієнтів з ревматоїдним артритом більш ніж на 80% у порівнянні з монотерапією метотрексатом - Довгострокові дані також свідчать про безпрецедентну частоті ремісії, яка збільшується з плином часу.

Зірки російського шоу-бізнесу, театру і кіно об'єднуються в боротьбі з артритом

Зірки російського шоу-бізнесу, театру і кіно об'єднуються в боротьбі з артритом - 12 жовтня весь світ відзначає Всесвітній День боротьби з артритом. Напередодні Всесвітнього Дня Боротьби з артритом в Науковому Центрі здоров'я дітей РАМН пройшла благодійна акція для дітей-інвалідів, які страждають ревматичними хворобами.

Результати клінічних випробувань клітинної терапії системного червоного вовчака

Результати клінічних випробувань клітинної терапії системного червоного вовчака - Близько половини пацієнтів із системним червоним вовчаком не піддаються лікуванню стандартними методами; 50 таких хворих взяли участь у клінічних випробуваннях, що оцінюють ефективність і безпеку аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку.

Аертал

Аертал - препарат вибору для корекції больового синдрому - 25 березня в рамках V з'їзду ревматологів Росії відбувся симпозіум: «Корекція больового синдрому при ревматичних захворюваннях», на якому прозвучали виступи, в ході яких провідні фахівці в галузі ревматології з Росії і Великобританії обмінялися досвідом про способи позбавлення пацієнтів від хронічного болю.

Фармакотерапія остеоартрозу

Фармакотерапія остеоартрозу - Остеоартроз (ОА) - хронічне прогресуюче захворювання, характерною ознакою якого є наявність деструктивних змін суглобового хряща та субхондральної кістки з розвитком крайових остеофітів. Виділити якусь одну причину в розвитку ОА досить складно

Частота розвитку остеопоретіческіх переломів кісток серед населення волгоградської області

Частота розвитку остеопоретіческіх переломів кісток серед населення волгоградської області - Соціальна значущість остеопорозу (ОП) визначається його наслідками і ускладненнями - нетравматичний переломами хребта і трубчастих кісток, які обумовлюють значний підйом захворюваності , інвалідності та смертності. Більшість переломів при остеопорозі виникає внаслідок помірною або навіть мінімальної травми, частина їх може протікати малосимптомно.

аутоантитіла до вазоактивних пептидів і ангіотензінпpевpащающему феpменту у хворих із системними захворюваннями сполучної тканини

аутоантитіла до вазоактивних пептидів і ангіотензінпpевpащающему феpменту у хворих із системними захворюваннями сполучної тканини - Станіслав М. Л., Балабанова P. М., Алекпеpов P. Т., Мягкова М. А., Абpаменко Т. В., Кисельов І. П., Кост О. А., Микільська І. І., Гаpац Є. В. Інстітут pевматологіі PАМН, Москва, 1Інстітут фізіологіческі активних речовин PАН, Чеpноголовка, 2МГУ ім. М. В. Ломоносова

Профілактика та лікування глюкокортикоїдного остеопорозу

Профілактика та лікування глюкокортикоїдного остеопорозу - Хоча глюкокортикоїди (ГК) використовуються в клінічній практиці протягом 50 років, вони як і раніше залишаються одними з найбільш ефективних і широко застосовуються в медицині протизапальних препаратів.

Плече ... коліно - яка, власне, різниця?

Плече ... коліно - яка, власне, різниця? - Одним з найбільш рухливих суглобів людського тіла є плечової. Однак, подібне перевагу, найчастіше, стає причиною серйозних проблем, а саме вивихів та інших травм. При цьому, відзначають фахівці, значна частина населення планети страждає остеоартритом плечового суглоба.

У пацієнтів з ревматоїдним артритом гіпергомоцистеїнемія виявилася єдиним маркером підвищеного серцево-судинного ризику

У пацієнтів з ревматоїдним артритом гіпергомоцистеїнемія виявилася єдиним маркером підвищеного серцево-судинного ризику - Вирішивши встановити причину підвищеної смертності - переважно від серцево-судинних причин - серед хворих на ревматоїдний артрит (РА), дослідники з Університету Pontifica Universidad Catolica de Chile (Сантьяго, Чилі) на чолі з д-ром Marcela Cisternas обстежили 54 осіб з РА і 32 людини з групи контролю, зіставною за статевою і віковому складу.

Подагра і синдром інсулінорезистентності

Подагра і синдром інсулінорезистентності - Подагра - гетерогенне за походженням захворювання, яке характеризується відкладенням у різних тканинах кристалів моноурата натрію або сечової кислоти (МК). З 1859 року, після опублікування Garrod AB своєї роботи, яка включала посмертне вивчення подагри, стало відомо, що це єдина тофусная хвороба, а підвищення рівня сечової кислоти (МК) - ознака обов'язковий і постійний.

Ревматоїдний артрит - хвороба дорога

Ревматоїдний артрит - хвороба дорога - Вчені-медики провели у п'ятницю зустріч, головною темою якої стало - здешевлення лікарських препаратів для лікування ревматоїдних артритів. Як відомо, на цю хворобу страждають більше 50 мільйонів жителів Землі.

Інтенсивна терапія ревматичних захворювань

Інтенсивна терапія ревматичних захворювань - Запальні ревматичні захворювання (РЗ), до яких відноситься системний червоний вовчак (СЧВ), ревматоїдний артрит (РА), системна склеродермія, поліміозит /дерматоміозит (ПМ /ДМ) , синдром Шегрена (СШ) і деякі інші, є найбільш важкими формами патології людини

Гімнастика для хворих на ревматоїдний артрит

Гімнастика для хворих на ревматоїдний артрит - Відповідно до статті опублікованій в листопадовому номері Annals of the Rheumatic Diseases, фізичні вправи високої інтенсивності не тільки не збільшують ушкодження суглобів при ревматоїдному артриті, але й знижують рівень прогресування запального процесу.

Засідання Московської школи ревматологів. Нові методи лікування.

Засідання Московської школи ревматологів. Нові методи лікування. - 26 лютого 2003 р. - У Московському ревматологічному центрі відбулося засідання Московської школи ревматологів. На ньому були оприлюднені і обговорені результати нещодавно проведених досліджень на базі Інституту ревматології АМН Росії нового препарату «Гаарава» для лікування ревматоїдного артриту.

Глюкозамін і хондроїтин в лікуванні остеоартрозу

Глюкозамін і хондроїтин в лікуванні остеоартрозу - Деформуючий остеоартроз (ОА) - одне з найпоширеніших захворювань людини, відомих ще в глибоку давнину. Ознаки остеоартрозу знайдені в останках первісних людей, єгипетських фараонів. ХХ століття ознаменувалося безліччю технічних нововведень, які багато в чому змінили побут людей.

Перспективи застосування статинів в ревматології

Перспективи застосування статинів в ревматології - Ускладнення атеросклеротичного ураження судин - інфаркт міокарда (ІМ) та інсульт часто стають причиною передчасної летальності при таких хронічних запальних ревматичних захворюваннях, як ревматоїдний артрит (РА) і системна червоний вовчак (СЧВ) [1-4]. При РА відзначено 2-х кратне збільшення смертності від ІМ та інсульту.

Гени і ревматоїдний артрит

Гени і ревматоїдний артрит - Виявлення експресії генів, що кодують тканинні протеази, у синовіальній оболонці при перших симптомах ревматоїдного артриту вказує на можливість раннього ураження суглобів.

Антіцітокіновая терапія ревматоїдного артриту

Антіцітокіновая терапія ревматоїдного артриту - Ревматоїдний артрит - дуже поширене і прогностично несприятливий хронічне системне запальне захворювання з нез'ясованою етіологією. Для нього характерне ураження синовіальної оболонки суглобів, її гіперплазія і швидке збільшення обсягу синовіальної тканини (паннус), що супроводжується прогресуючою де-струкції хрящової і кісткової тканини. Згідно літературним даними, зазначеною патологією страждає близько 1% населення земної кулі [11, 50]. У жінок ревматоїдний артрит зустрічається в 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків. Хвороба може початися в будь-якому періоді життя, але найбільш часто вона вражає людей працездатного віку.

Вибір базисного препарату в лікуванні ревматоїдного артриту

Вибір базисного препарату в лікуванні ревматоїдного артриту - Ревматоїдний артрит (РА) - важке захворювання інвалідизуючих, для лікування якого необхідно в найбільш ранні строки призначати базисні препарати. З препаратів, які використовуються в якості базисних, найбільш широко вживаними на сьогоднішній день є метотрексат (золотий стандарт лікування РА) і сульфасалазин

Сучасний погляд на роль препаратів кальцію в ревматології

Сучасний погляд на роль препаратів кальцію в ревматології - Сучасні наукові дані свідчать, що дефіцит кальцію може призводити до розвитку широкого спектру захворювань похилого та старечого віку, не обмежується остеопоротичних процесом. У силу патогенетичних особливостей, крім остеопорозу, в ряду так званих «кальцій-дефіцитних» хвороб розглядають в даний час дегенеративні хвороби хребта (остеохондроз /спондильоз) і суглобів (остеоартроз), а також артеріосклероз.

Бактеріальні (септичні) артрити

Бактеріальні (септичні) артрити - Бактеріальний (септичний) артрит (БА) являє собою швидкопрогресуючих патологію, обумовлену безпосередній інвазією суглоба гнійними мікроорганізмами 1. Захворювання зустрічається повсюдно. Уражаються переважно діти та особи старше 60 років.

Любителі пива ризикують отримати подагру

Любителі пива ризикують отримати подагру - Вживання пива всередину скоріше приведе до подагрі, ніж прихильність до міцних спиртних напоїв. До такого висновку прийшли американські дослідники. Вони також стверджують, що помірне пиття вина не збільшує ризику захворювання подагрою.

Сіндpом Адамантіаді-Бехчета: лікування pекомбінантним лейкоцітаpним інтеpфеpоном

Сіндpом Адамантіаді-Бехчета: лікування pекомбінантним лейкоцітаpним інтеpфеpоном - Кацунаpос М., Аліханіду О., Балацукас Д., Агапакіс Д., Пальялексіс К., Каpалі В., Кукуpікос С. 2-е теpапевтіческое і офтальмологіческое відділення гоpодской больніци ім. Г. Папаніколау, Салонік (Гpеція)

Англійські лікарі закінчили другу фазу клінічних випробувань експериментального засобу проти ревматоїдних артритів

Англійські лікарі закінчили другу фазу клінічних випробувань експериментального засобу проти ревматоїдних артритів - Цей препарат містить моноклональні антитіла, що пригнічують синтез білка сигнального інтерлейкіну-6, що виробляють клітини внутрішньої вистилки кровоносних судин.

Функціональна оцінка стану серцю за даними ехокаpдіогpафіі та стану ліпідного обміну у хворих на системний склеpодеpміей і системної кpасной вовчак

Функціональна оцінка стану серцю за даними ехокаpдіогpафіі та стану ліпідного обміну у хворих на системний склеpодеpміей і системної кpасной вовчак - Козлова Л. До ., Тамгіна Т. Ф., Нуждін Т. В., Антоненко Т. В., Альохіна Є. М. Кафедpа внутpенніх хвороб № 2 (зав. -пpоф. В. В. Багіpова) Оpенбуpгской госудаpственной медіцінской академії, Обласна клініческая лікарня

Хронічний больовий синдром у хворих з ревматичними захворюваннями: можливості застосування НПЗП

Хронічний больовий синдром у хворих з ревматичними захворюваннями: можливості застосування НПЗП - Анальгетики - одна з найбільш затребуваних груп ЛЗ. Особливе значення вони мають при ревматичних захворюваннях (РЗ ), оскільки біль є найважливішим проявом патології суглобів. Про патогенетичні особливості та принципи сучасної фармакотерапії больового синдрому розповідає старший науковий співробітник Інституту ревматології канд. мед. наук Андрій Євгенович Каратєєв.

За посиленням болю в суглобах може ховатися перелом

За посиленням болю в суглобах може ховатися перелом - Якщо пацієнт, що страждає на ревматоїдний артрит, відмічає посилення болю в одній точці, це не завжди пов'язано з самим захворюванням. Люди з артритом вкрай схильні компресійним переломів, які важко виявити. Особливо великий ризик у пацієнтів, що приймали кортикостероїди.

Два брата: остеопороз і остеоартрит

Два брата: остеопороз і остеоартрит - Остеоартрит і остеопороз є двома основними захворюваннями, на які страждають близько 60% жінок в постменопаузі в США.

М'ясна їжа викликає артрит

М'ясна їжа викликає артрит - Люди, які звикли до страв на основі червоного м'яса, відрізняються підвищеною схильністю до розвитку ревматоїдних захворювань, наприклад ревматоїдного артриту. До такого висновку прийшли співробітники Університету Манчестера в результаті дослідження, в якому взяли участь більше 25 тисяч добровольців. R

В Інституті клінічної імунології СО РАМН виготовили вакцину для лікування ревматоїдного артриту

В Інституті клінічної імунології СО РАМН виготовили вакцину для лікування ревматоїдного артриту - В Інституті клінічної імунології СО РАМН виготовили вакцину для лікування ревматоїдного артриту, створити яку вже 10 років намагаються вчені всього світу.

Гострі та хронічні болі в області хребта

Гострі та хронічні болі в області хребта - Болі в області хребта відносяться до числа найбільш поширених клінічних порушень. Зміни, здатні викликати больовий синдром, дуже різноманітні. У більшості випадків точно ідентифікувати механізм його виникнення не представляється можливим. Таку клінічну симптоматику в Росії прийнято класифікувати, як остеохондроз хребта. У західній медичній літературі вона визначається, як болі в нижній частині спини (БНЧС).

Болі в суглобах у людей похилого віку можуть бути зменшені за допомогою антидепресантів

Болі в суглобах у людей похилого віку можуть бути зменшені за допомогою антидепресантів - Усовершествованіе методів лікування депресії у літніх людей не тільки покращує їх психічний статус, але і зменшує вираженість болю в суглобах.

Первинний остеопороз: клініка, діагностика і лікування

Первинний остеопороз: клініка, діагностика та лікування - Головна проблема сучасного суспільства, яку виділяють багато соціологів, - це здатність людини вести «незалежне життя». Ця проблема особливо актуальна для осіб похилого віку, у яких «незалежна життя» тісно пов'язана з психічною збереженням, здатністю до руху, що забезпечують можливість самообслуговування. Тому збереження органів рухи людини є не тільки медичною, але й соціальної та державним завданням.

Сучасна стратегія і тактика фармакотерапії ювенільних артритів

Сучасна стратегія і тактика фармакотерапії ювенільних артритів - Однією з актуальних проблем педіатричної ревматології є хронічні запальні захворювання суглобів у дітей. Для позначення цієї численної групи хвороб на сучасному етапі розвитку ревматології прийнято кілька термінів: ювенільний хронічний артрит (Юха), ювенільні артрити (ЮА) або ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА).

Завдяки риб'ячому жиру можна захиститися від ревматоїдного артриту

Завдяки риб'ячому жиру можна захиститися від ревматоїдного артриту - Завдяки риб'ячому жиру можна захиститися від ревматоїдного артриту: вчені Лондонського університету /Великобританія /і медичної школи Гарварду /США /виявили, що компонент риб'ячого жиру DHA перетвориться в людському організмі в речовину резолвін D2, переважна запальні процеси. Знайдений компонент може лікувати і такі захворювання, як сепсис, і запобігти інсульту.

Моноклональні антитіла до фактору некрозу пухлини-a у ревматології: 2003 р.

Моноклональні антитіла до фактору некрозу пухлини-a у ревматології: 2003 р. - Кінець XX і особливо початок XXI століття ознаменувалися істотним прогресом в лікуванні запальних ревматичних захворювань, які відносяться до числа розповсюджених і найбільш важких форм патології людини. У першу чергу це стосується ревматоїдного артриту (РА): в даний час він розглядається, як найбільш яскравий прототип захворювань, в основі розвитку яких лежить хронічне запалення.

Червоне вино зменшує ризик виникнення ревматоїдного артриту

Червоне вино зменшує ризик виникнення ревматоїдного артриту - Медики з Каролінгського університету Стокгольма (The Karolinska Institute) прийшли до висновку, що регулярне споживання алкоголю удвічі знижує ризик розвитку у людини ревматоїдного артриту. Учені проаналізували майже 3 тисячі історій хвороби.

При ревматоїдному артриті зменшується еластичність артерій

При ревматоїдному артриті зменшується еластичність артерій - Порівняно зі здоровими людьми, у пацієнтів з ревматоїдним артритом знижена еластичність великих і дрібних артерій і підвищено загальне судинний опір.

Комплексна терапія болючих синдромів у ревматології. Можливості використання ретардірованних форм

Комплексна терапія болючих синдромів у ревматології. Можливості використання ретардірованних форм - З метою надання системної та дієвої допомоги людям, що страждають захворюваннями опорно-рухового апарату, у 2000-2010 роках під егідою Організації Об'єднаних Націй, Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, за підтримки урядів 120 країн світу, і більш ніж 750 міжнародних організацій проводиться Міжнародна декада, присвячена кістково-суглобовим порушень (The Bone and Joint Dekade 2000-2010)

Відкриття Центру Антіцітокіновой Терапії

Відкриття Центру Антіцітокіновой Терапії - НДІ ревматології РАМН РФ запрошує Вас на прес-конференцію, присвячену відкриттю першого в Росії Центру Антіцітокіновой Терапії.

Розроблено новий метод ранньої діагностики артриту

Розроблено новий метод ранньої діагностики артриту - Нове контрастну речовину дозволить зробити доступною ранню діагностику артриту з використанням магнітно-резонансної томографії (МРТ). Воно було розроблено професором Джеральдом Роузеном (Gerald Rosen) з Інституту біотехнологій Університету штату Меріленд спільно з Ц.С. Вінальскі (CS Winalski) з Медичної школи Гарвардського університету.

Взаємозв'язок анкілозіpующего спонділоаpтpіта і HLA-B27 в некотоpих етнічних гpуппах Pоссіі

Взаємозв'язок анкілозіpующего спонділоаpтpіта і HLA-B27 в некотоpих етнічних гpуппах Pоссіі - Еpдес Ш., Гусєва І. А., Беневоленського Л. І. Отдел епідеміології і генетики з центp пpофілактікі остеопоpоза (pуководітель - пpоф. Л. І. Беневоленская) Мінздpава PФ Інституту pевматологіі (діp. - акад. PАМН В. А. Насонова) PАМН, Москва

Компанія «Рош» подала заявку на реєстрацію нового свідчення Мабтери

Компанія «Рош» подала заявку на реєстрацію нового свідчення Мабтери - Сьогодні компанія «Рош» оголосила, що в європейські органи охорони здоров'я (Європейське агентство за оцінкою медичних препаратів) подана заявка комбінована з метою розширення показань до призначення Мабтери при ревматоїдному артриті (РА) в якості біологічної терапії першої лінії у пацієнтів з РА.

Своєчасна діагностика ревматоїдного артриту незабаром буде можлива завдяки простому аналізом крові

Своєчасна діагностика ревматоїдного артриту незабаром буде можлива завдяки простому аналізом крові - Своєчасна діагностика ревматоїдного артриту незабаром буде можлива завдяки простому аналізу крові на виявлення шкідливих цитокінів та хемокінів. Таким чином можна буде передбачити і, що важливіше, захистити організм від розвитку та прогресування хвороби.

Нові підходи до діагностики та теpапіі фібpоміалгіі пpи остеохондpозе хребта

Нові підходи до діагностики та теpапіі фібpоміалгіі пpи остеохондpозе хребта - Гоголєва Є. Ф. Кафедpа поліклінічної теpапіі (зав. -пpоф. Г. Г. Багіpова) Оpенбуpгской госудаpственной медіцінской академії, Муніципальна МКЛ № 5 (головний вpач Н. А. Волков), Оpенбуpг

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-14 15:25:40

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-14 07:15:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-14 15:41:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-14 16:19:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-13 11:28:09

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-14 13:10:10

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-14 16:12:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-13 21:54:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-14 09:30:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-13 15:28:04

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-14 16:27:11

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-13 17:26:49

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-13 21:04:42

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-14 15:31:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-13 15:23:43

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-13 07:04:37

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-13 15:06:29

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-13 21:43:53

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-14 15:22:02

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-13 16:03:54