Функціональна діагностика

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок. Частина III: Динамічне спостереження ФВД

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок. Частина III: Динамічне спостереження ФВД - Представлені методи систематизації тестування дихальної функції легень: призначення спірометрії в клінічній практиці, умови проведення тестів згідно стандарту ATS/ERS-2005 з оцінкою якості їх виконання, тестування з вимірюванням функції легень до і після функціональних тестів. Дано рекомендації з використання спірометрів для виявлення, діагностики та моніторування респіраторних захворювань, розказано про формування діагностичного висновку експертної системою спірометрів МАС-1.

Картирование поверхні тіла більш ефективно при діагностиці інфаркту, ніж стандартна ЕКГ

Картирование поверхні тіла більш ефективно при діагностиці інфаркту, ніж стандартна ЕКГ - Картирование поверхні тіла є більш чутливим і настільки ж специфічним методом виявлення гострого інфаркту міокарда, що й стандартна ЕКГ. Про це йде мова в номері American Journal of Cardiology за 1 серпня.

Проба з метахоліном не викликає порушень серцевого ритму

Проба з метахоліном не викликає порушень серцевого ритму - Провокаційні проби з метахоліном не призводять до почастішання порушень ритму серця у здорових осіб, встановили італійські дослідники. Детальніше про це можна прочитати у вересневому випуску Chest. R

електрошкірна опір як показник стану людини.

Електрошкірна опір як показник стану людини. - В інженерно-психологічних і медико-біологічних дослідженнях, особливо при оцінці рівня психоемоційної напруженості оператора (пацієнта), широко застосовуються електрофізіологічні показники стану людини. Так, шкірно-гальванічна реакція (КГР) широко використовується для вивчення вегетативної нервової системи, визначення особливостей психофізіологічних реакцій і дослідження рис особистості.

Досвід застосування іридодіагностики у спортивній медицині

Досвід застосування іридодіагностики у спортивній медицині - Метод іридодіагностики дає можливість отримання уявлення про людину, включаючи загальний запас здоров'я, схильність до різних захворювань, тип психо-емоційного реагування, стан різних органів і систем , опорно-рухового апарату. Все це, як і простота, нешкідливість, доступність методу визначають його перспективність для вирішення поставлених проблем.

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок (частина I)

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок (частина I) - Більшість патологічних станів характеризується певними клінічними проявами. Постановка діагнозу вимагає не тільки оцінки симптомів, але й об'єктивного підтвердження їх наявності. Точність діагнозу залежить як від ясності клінічної картини і кваліфікації лікаря, так і від використовуваних для підтвердження діагностичних технологій. «Золотим стандартом» діагностики в пульмонології в ряді випадків є дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД), тобто спірометрія.

Ультразвукова діагностика щитовидної залози

Ультразвукова діагностика щитовидної залози - Сьогодні практично всі поліклініки і лікарні оснащені сучасними приладами ультразвукової діагностики, але навіть у Москві небагато фахівці володіють повною мірою УЗ-діагностикою щитовидної залози. Мета даної статті - спроба сформулювати її завдання, уточнити можливості методу і допомогти правильно інтерпретувати ультразвукову картину.

Англійський учений придумав новий метод УЗД

Англійський учений придумав новий метод УЗД - Новий революційний метод ультразвукового дослідження був випробуваний у Великобританії. Новий метод, що використовує технології 3D і 4D, вже приніс вченим багаті дані для дослідження.

УЗД в спортивній медицині

УЗД в спортивній медицині - Чи можна залишити спортсмена в грі? Надійна ультразвукова діагностика на ігровому полі з використанням портативної системи SonoSite 180PLUS.

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок. Частина II: Бронхомоторние тести

Спірометрія сьогодні: як використовувати нові можливості та уникнути старих помилок. Частина II: Бронхомоторние тести - В останні роки в РБ, як і в усьому світі відзначається зростання бронхообструктивний патології. Перш за все, збільшується захворюваність бронхіальною астмою (БА) і хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ). Відомо, що БА страждає від 5 до 10% населення.

Нова система для введення стовбурових клітин

Нова система для введення стовбурових клітин - Вчені з Учені з Johns Hopkins University School of Medicine запропонували новий пристрій для введення стовбурових клітин, яке дозволяє простежити їхню подальшу долю. Пристрій являє собою багатошарову мікрокапсулу, що захищають клітини всередині себе від імунної системи реципієнта, яку можна виявити при рентгенівському обстеженні. R

Оцінка репродуктивності параметрів назальної спірометрії при вимірюванні назальної прохідності

Оцінка репродуктивності параметрів назальної спірометрії при вимірюванні назальної прохідності - Оцінка репродуктивності носової спірометрії проводилася за допомогою 10 пацієнтів протягом 2 візитів. Для мінімізації зміни слизової, використовується назальний субстанція місцевої дії, що допомагає полегшити дихання. Вимірюється 11 параметрів об'єму потоку.

Cтресс-ехокардіографія: принципи та методи клінічного використання

Cтресс-ехокардіографія: принципи та методи клінічного використання - Навантажувальна ехокардіографія, або, як її ще називають, стрес-ехокардіографія (стрес-ЕхоКГ), представляє собою злиття двовимірної ехокардіографії і навантажувального тесту. Це метод комплексної неінвазивної діагностики, який дозволяє деталізувати ішемію міокарда, визначати басейн стенозованої коронарної артерії, виявляти життєздатність міокарда в зоні постінфарктного поразки, оцінювати інотропний резерв скоротності лівого шлуночка. Головною передумовою, що лежить в основі методу, є той факт, що виникнення ішемії міокарда супроводжується порушенням скоротливості лівого шлуночка.

Портативний УЗД сканер SonoSite в Росії та США: клінічні можливості

Портативний УЗД сканер SonoSite в Росії та США: клінічні можливості - У Росії портативний ультразвуковий прилад SonoSite пройшов випробування в найбільших клініках і шпиталях. Російські лікарі відзначають низку переваг приладу, поєднання яких робить його унікальним на ринку ультразвукових систем. За словами завідувача кафедри ультразвукової діагностики Російської медичної Академії післядипломної освіти МОЗ РФ В. В. Митьково, прилад «є новим словом у розвитку ультразвукової діагностичної апаратури». R

Досягнення та перспективи дослідження фазової структури серцевого циклу за допомогою доплер-ехокардіографії

Досягнення та перспективи дослідження фазової структури серцевого циклу за допомогою доплер-ехокардіографії - Відомо, що ряд серцево-судинних захворювань бере свій початок у дитячому віці і проявляється найчастіше у вигляді функціональних порушень, таких як синдром вегетативної дисфункції, артеріальна гіпертензія та ін Тому їх рання діагностікa і розуміння механізмів прогресування дуже актуальні. Одним з важливих методів в інструментальній діагностиці багатьох захворювань серця, що сприяють ранньому виявленню патогенетичних механізмів розвитку в будь-яких вікових групах, включаючи дитячий вік, є допплер-ехокардіографія (Дп-ЕхоКГ).

Оцінка 'Віку легенів' за допомогою спірометрії для спонукання до припинення куріння

Оцінка 'Віку легенів' за допомогою спірометрії для спонукання до припинення куріння - Мотивація припинити куріння з'являється після консультації з лікарем. Для подальшого поліпшення цього освітнього процесу, за допомогою спірометрії можна продемонструвати що палить людині погіршення його дихальних функцій. На додаток до порівняння результатів спірометрії людини з очікуваними нормальними результатами можна використовувати оцінку 'віку легенів' для більше повної демонстрації наслідків паління.

Чи достатні для постановки діагнозу ішемічної хвороби серця позитивний тест на витримку навантаження, наявність основних факторів ризику у чоловіка з кардіалогіей?

Чи достатні для постановки діагнозу ішемічної хвороби серця позитивний тест на витримку навантаження, наявність основних факторів ризику у чоловіка з кардіалогіей? - У повсякденній практиці лікар-кардіолог постійно стикається з необхідністю правильної постановки або виключення діагнозу ішемічної хвороби серця (ІХС) у різних категорій хворих. Клінічне дослідження залишається важливим етапом в обстеженні пацієнта з болем у грудній клітці, що дозволяє лікарю встановити наявність ІХС з великою ймовірністю

Сучасні методи дослідження функції легень у дітей

Сучасні методи дослідження функції легень у дітей - Оцінкою функціонального стану легенів практичні лікарі останнім часом приділяють велику увагу. Показники функції зовнішнього дихання (ФЗД) важливими як для встановлення діагнозу і визначення ступеня тяжкості захворювання, так і для вибору лікувальних програм. Динамічні спостереження за хворими з повторними дослідженнями ФВД дозволяють вносити зміни до лікування, прогнозувати перебіг і навіть результат захворювань органів дихання у дітей.

До питання про функціональну діагностики гострого апендициту

До питання про функціональну діагностики гострого апендициту - У статті обговорюється застосування реовазографії для поліпшення доопераційної морфологічної діагностики різних форм гострого апендициту. Якісний аналіз реовазограмм показав, що ступінь змін реовазограмм відповідає стадії деструктивного процесу в червоподібний відросток,.

Знайдена область мозку, що відповідає за страх втратити гроші

Знайдена область мозку, що відповідає за страх втратити гроші - За страх в тій чи іншій формі позбутися грошових коштів відповідає конкретна структура мозку - мигдалина, показало дослідження Каліфорнійського технологічного інституту /США /і Університетського коледжу Лондона /Великобританія /.

навантажень тести не завжди виявляють атеросклероз

навантажень тести не завжди виявляють атеросклероз - Стрес-тести не завжди виявляють атеросклеротичне поразка коронарних артерій, встановили дослідники з Каліфорнії.

опромінений мозок маляти?

Опромінений мозок маляти? - Для вагітних це звичайне обстеження, і воно вважається безпечним. Однак нове наукове дослідження показало, що УЗД може перешкодити розвитку клітин головного мозку плода.

Лондонські медики розробили новий вид функціональної діагностики вроджених вад серця

Лондонські медики розробили новий вид функціональної діагностики вроджених вад серця - У його основі лежить комбіноване використання рентгеноскопії та магнітно-резонансної томографії. Поєднання цих методів дозволяє отримати тривимірні зображення працюючого серця і виміряти обсяг крові в передсердях і шлуночках.

Низька специфічність тредмил проби для виявлення ураження серця у жінок може бути підвищена

Низька специфічність тредмил проби для виявлення ураження серця у жінок може бути підвищена - Облік додаткових змінних, крім депресії сегмента ST, дозволить скоротити частоту необгрунтованого призначення терапії або інвазивних діагностичних процедур. 'На жаль, хибнопозитивні результати - при використанні в якості основного критерію депресії сегмента ST - зустрічаються у жінок дуже часто.

навантажувального тестування достовірно підвищує точність оцінки серцево-судинного ризику

навантажувального тестування достовірно підвищує точність оцінки серцево-судинного ризику - Maxime Cournot (INSERM, Toulouse, Франція) з колегами оцінили прогностичну значимість фізікального обстеження, навантажувального тестування та ультразвукового обстеження артерій на додаток до традиційної оцінки факторів ризику.

Перше космічне УЗД

Перше космічне УЗД - Минулого тижня п'ятий довготривалий екіпаж МКС у складі Валерія Корзуна, Пеггі Уїтсон і Сергія Трещева відзначив 100 днів перебування в космосі.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 13:05:45

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 12:39:55

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 13:06:56

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 07:32:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 11:50:51

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02