Хірургія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Сучасні методики місцевого медикаментозного лікування інфікованих ран

Сучасні методики місцевого медикаментозного лікування інфікованих ран - Накладення лікарських засобів на ранову поверхню застосовувалося споконвіку для лікування ран. Але час, зрозуміло, вносило свої корективи: змінювалися погляди на перебіг ранового процесу, з'являлися нові лікарські препарати, удосконалювалися методи лікування.

Чоловіки обирають пластичну хірургію

Чоловіки обирають пластичну хірургію - Послуги пластичних хірургів останнім часом стають все більш популярними у представників сильної половини людства. І самою затребуваною процедурою, як виявилося, є аж ніяк не зміна форми носа або ліпосакція, а збільшення розмірів чоловічої гідності ...

Лазерне лікування варикозного розширення вен

Лазерне лікування варикозного розширення вен - Унікальна безопераційне лікування варикозу, без болю, без шрамів, без гематом!

Кровотеча з варикозно-розширених вен стравоходу

Кровотеча з варикозно-розширених вен стравоходу - Причиною розвитку варикозного розширення вен стравоходу і кардіального відділу шлунка є підвищення портального тиску до 270-300 мм.рт.ст. при наявності предсуществующего анастомозірованія вен стравоходу (система верхньої порожнистої вени) з венами шлунка (ворітної відень). Пусковий момент - аутоімунний криз за участю харчових антигенів, що провокує порушення в системі гемокоагуляції. R

У Москві пройшла операція по розділенню сіамських близнят з Хакасії

У Москві пройшла операція по розділенню сіамських близнят з Хакасії - Хірурги дитячої лікарні імені Філатова успішно розділили 11-місячних сіамських близнят з Хакасії Вероніку і Христину Кайгородцевих, повідомляє «Ехо Москви ». Сестри народилися зрощеними в області сідниць і мали загальну пряму кишку.

Швидка допомога для вен

Швидка допомога для вен - Ви ніколи не замислювалися, чому ми піклуємося про самих різних частинах тіла, але тільки не про своїх ногах? Хоча саме болю, набряки і важкість у ногах захищають нас від повноцінного життя і позбавляють звичних задоволень. Як захистити ноги від хронічної венозної недостатності, розповість наша стаття.

Оптимізація методів хірургічного лікування альвеококкоза печінки

Оптимізація методів хірургічного лікування альвеококкоза печінки - В основу цієї роботи покладено результати хірургічного лікування 130 хворих з альвеококкозом печінки, які перебували на стаціонарному лікуванні в хірургічних відділеннях МКЛ № 1 м.Бішкек Киргизької Республіки (52 пацієнта) і Національному науковому центрі хірургії ім. О.М. Сизганова Республіки Казахстан (78 хворих) у період з 1996 по 2007 рр..

У 50% пацієнтів, які перенесли операцію з видалення поліпів у кишечнику, великий ризик рецидиву

У 50% пацієнтів, які перенесли операцію з видалення поліпів у кишечнику, великий ризик рецидиву - Фактично, для постопераційному спостереження в лікарні повертається трохи більше половини (52%) прооперованих.

Сучасна технологія хірургічного лікування ахалазії кардії II-III стадії

Сучасна технологія хірургічного лікування ахалазії кардії II-III стадії - Розроблений спосіб хірургічного лікування хворих з ахалазії кардії II-III стадії, який полягає в тотальній демускулярізаціі звуженого відділу стравоходу, селективної проксимальної ваготомії та формуванні інвагінаціонного клапана з власних тканин абдомінального відділу стравоходу і кардії шлунка.

Пункції плевральної порожнини під контролем УЗД: їх роль у лікувально-діагностичної тактики у хірургічних хворих

Пункції плевральної порожнини під контролем УЗД: їх роль у лікувально-діагностичної тактики у хірургічних хворих - У пацієнтів з хірургічними захворюваннями органів черевної і плевральної порожнини часто зустрічаються ускладнення у вигляді гідроторакс. Традиційна рентгенографія, в порівнянні з УЗД, не дозволяє припустити характер випоту, виявити невеликі скупчення рідини. Як правило, при малому гідроторакс, відмежованих скупченнях рідини провести пункцію без променевого контролю неможливо

Шляхи профілактики післяопераційних ускладнень спаєчних

Шляхи профілактики післяопераційних ускладнень спаєчних - Однією з не вирішених проблем загальної хірургії є проблема боротьби з післяопераційним спайковим процесом черевної порожнини (СПБП) і післяопераційними спаєчними ускладненнями.

Органи будуть жити після зупинки серця

Органи будуть жити після зупинки серця - У більшості випадків донор оголошується мертвим за фактом повного припинення діяльності мозку, тоді як серце ще продовжує битися, і внутрішні органи отримують достатню кількість поживних речовин. в деяких випадках серце у донорів зупиняється раніше вилучення органів. Так як органи були позбавлені кровопостачання і кисню, їх функціонування може бути порушено.

Хірургічне лікування ожиріння: панацея чи злочин?

Хірургічне лікування ожиріння: панацея чи злочин? - Одним з найбільш «сердитих» методів боротьби з надлишковою вагою вважається хірургічна операція по створенню додаткового шлунково-кишкового соустя, або гастроеюностомія. Вона призводить до розвитку штучного дефіциту поживних речовин і вважається одним з найефективніших способів зниження ваги у дорослих з ожирінням III-IV ступеня. Чи можна використовувати цей метод для лікування дитячого і підліткового ожиріння, поширеність якого зростає у всіх розвинених країнах?

До питання профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини

До питання профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини - Про актуальність питання профілактики післяопераційного спайкообразованія говорити не доводиться: з приводу спайкової хвороби щорічно в хірургічних відділеннях лікується близько 1% прооперованих раніше хворих.

Стандартизація уколів голками і оцінка нових захищають від вірусів рукавичок

Стандартизація уколів голками і оцінка нових захищають від вірусів рукавичок - Гумові хірургічні рукавички, що надягають для попередження забруднення рідинами тіла, забезпечують лише відносну захист від зараження при ушкодженні шкіри голками, лезами скальпеля або кістковими фрагментами.

антибіотикопрофілактика інфекції області хірургічного втручання у плановій абдомінальній хірургії

антибіотикопрофілактика інфекції області хірургічного втручання у плановій абдомінальній хірургії - Проблема профілактики післяопераційних гнійних ускладнень в абдомінальній хірургії до теперішнього часу залишається актуальною. Це в значній мірі пов'язано з тим, що зі зростанням числа складних операцій із застосуванням сучасних технологій збільшується обсяг і тривалість оперативних втручань, підвищуються травматичність тканин і крововтрата, які сприяють розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень, у першу чергу - ранової інфекції.

тромбофлебіти поверхневих вен: діагностика та лікування

тромбофлебіти поверхневих вен: діагностика та лікування - Даний вид патології є досить поширеним захворюванням венозної системи, з яким стикається лікар будь-якої спеціальності.

Ефективне лікування поширеного перитоніту

Ефективне лікування поширеного перитоніту - Проаналізовано результати лікування 575 пацієнтів з поширеним перитонітом в залежності від часу його розвитку, тяжкості хірургічної інфекції. Розглянуто варіанти клінічного перебігу розповсюдженого перитоніту, які зіставлені з основними методами хірургічної тактики - напівзакритою і напіввідкритим. Вивчення стану пацієнтів проведено на основі шкали APACHE II, мангеймскої індексу перитоніту, ступеня органної дисфункції. На основі цих параметрів вивчена доцільність обраних варіантів хірургічної тактики.

Можливості хірургічного лікування поширеного перитоніту

Можливості хірургічного лікування поширеного перитоніту - 554 паціентоа з різними формами поширеного перитоніту були оперовані протягом 13 років. Тактика хірургічного лікування визначалася на основі виду запалення та вихідного стану пацієнта. Смертність при напівзакритої і напівпрочиненими тактиці склала відповідно 10,1% і 25,9%. Смертність у випадках з хірургічними ускладненнями після первинної напівзакритої тактиці склала 46,3%, та діагностичне час до повторної операції було близько 150 годин. Спроба визначити прогноз розвитку ускладнень і виробити тактичні рекомендації були зроблені на основі концепції абдомінального сепсису за допомогою шкали АРАСНЕ II і мангеймскої індексу перитоніту. Напіввідкриті тактика більш краща при балі АРАСНЕ II [11-15], напівзакрита - при балі АРАСНЕ II менше 11. Найбільш ефективним методом інтестинального декомпресії є тотальна назо-Інтестинальна декомпресія, що визначає зниження летальності на 29%.

Ефективне хірургічне лікування поширеного перитоніту

Ефективне хірургічне лікування поширеного перитоніту - Проаналізовано результати лікування 575 пацієнтів з поширеним перитонітом в залежності від часу його розвитку, тяжкості хірургічної інфекції. Розглянуто варіанти клінічного перебігу розповсюдженого перитоніту, які зіставлені з основними методами хірургічної тактики - напівзакритою і напіввідкритим.

Гострий деструктивний панкреатит

Гострий деструктивний панкреатит - Гострий деструктивний панкреатит характеризується фазовим перебігом з послідовним розвитком ферментативної, реактивної та гнійної фаз. Летальність від гострого деструктивного панкреатиту в середньому по Російській Федерації досягає 25%, в інших країнах коливається в межах 18-22%. Основними причинами летальних результатів служать

Лікування розлитого перитоніту

Лікування розлитого перитоніту - Однією з причин високої летальності при перитоніті є порушення функції органів у післяопераційному періоді. Ліквідація органної дисфункції або недостатності - це основна лікувальна завдання післяопераційного періоду. Критерії поліорганної недостатності поряд з критеріями системної реакції на запалення вироблені в останнє десятиліття, але обговорюються і до цього дня. На наш погляд, при даній патології має значення не тільки вибір хірургічної тактики, а й комплексна корекція синдрому ендогенної інтоксикації.

Патогенез ранового процесу та підходи до лікування гнійних ран

Патогенез ранового процесу та підходи до лікування гнійних ран - ранового процесу - складний комплекс біологічних реакцій організму, що розвивається у відповідь на пошкодження тканин і спрямованих на їх загоєння. У ході його мають місце деструктивні та відновлювальні зміни тканин, що утворюють рану і прилеглих до неї - сполучної, епітеліальної, нервової, м'язової.З позицій загальної патології ранової процес являє собою окремий випадок запалення, що проявляється поєднанням місцевих деструктивно-запальних змін і загальних реакцій. R

Нормативні вимоги до посади лікаря-хірурга загальнохірургічного профілю в Киргизькій Республіці

Нормативні вимоги до посади лікаря-хірурга загальнохірургічного профілю в Киргизькій Республіці - На сучасному етапі лікар-хірург загальнохірургічного профілю - це висококваліфікований фахівець у галузі загальної та невідкладної хірургії , який вільно володіє основним переліком оперативних втручань і хірургічних маніпуляцій (перелік наведено нижче), діагностичних навичок обстеження хворого і успішно виконує базові щорічні практичні нормативи з недопущенням не вимушений діагностичних і тактико-технічних помилок і похибок, що призвели за собою погіршення здоров'я або смерть хворого.

Іспанські хірурги пересадили пацієнтці відразу дві руки

Іспанські хірурги пересадили пацієнтці відразу дві руки - Мешканка Іспанії стала першою жінкою, яка перенесла подвійну пересадку донорських рук. Операція, виконана хірургами лікарні Ла Фе у Валенсії, продовжувалася більше 10 годин.

Значення лімфатичних вузлів у патогенезі гнійно-запальних ускладнень та спосіб впливу на них лазером

Значення лімфатичних вузлів у патогенезі гнійно-запальних ускладнень та спосіб впливу на них лазером - Характеризуючи значення лімфатичних вузлів в організмі можна виділити наступні важливі функції: гемопоетичні, імунологічна, обмінна і резервуарних. Функціональний стан лімфатичних вузлів вирішальним чином впливає на перебіг запальної реакції, поширення інфекції утворення нових метастатичних вогнищ гнійно-запального процесу.

Перебуваючи під наркозом, є людина, тим не менше, чує і навіть аналізує почуте

Перебуваючи під наркозом, є людина, тим не менше, чує і навіть аналізує почуте - Пацієнти, яким під час операції давали слухати музику, чергуючи її підбадьорливі репліками, видужували швидше за тих, на чию частку діставалася тільки музика. Це значить, що лікарі і медперсонал повинні поакуратніше жартувати в операційній.

Застосування стравохідного стента з антірефлюксним клапаном при пухлинах, що вражають кардіо

Застосування стравохідного стента з антірефлюксним клапаном при пухлинах, що вражають кардіо - Описати стравохідний стент з антірефлюксним клапаном покритий пористим поліестером і оцінити його ефективність при лікуванні пацієнтів з пухлинами неоперабельними кардії шлунка.

Трансплантація пеніса: унікальна операція індійських хірургів

Трансплантація пеніса: унікальна операція індійських хірургів - Вперше в Індії була здійснена операція з трансплантації пеніса, на яку пішло більше трьох годин. Пацієнтом Nil Ratan Sircar Medical College Hospital в Калькутті став семимісячний немовля, що народився на світ без дітородного органу. Донором пеніса став дитина з Шантіпура, який з'явився на світ рік тому з двома пеніса, але без прямої кишки.

Китайські хірурги видалили пацієнтці 45-кілограмову пухлину

Китайські хірурги видалили пацієнтці 45-кілограмову пухлину - Лікарі центральної лікарні Гуандуна повідомляють про успішне завершення операції з видалення гігантської пухлини, вага якої сягав 45 кілограмів. Операція тривала більше 9 годин.

Печінка будуть пересаджувати окремими клітинами

Печінка будуть пересаджувати окремими клітинами - Необхідності пересаджувати цілий орган у випадках відмови власної печінки більше немає. Завдяки останнім відкриттям у лікарів з'явилася можливість замінити операції з трансплантації печінки введенням окремих донорських клітин в організм. На даний момент до першим подібним маніпуляцій готуються в лікарні Королівського коледжу в Лондоні.

Діагностика та лікування гострого холециститу

Діагностика та лікування гострого холециститу - Гострий холецистит, як і раніше залишається актуальною проблемою сучасної невідкладної хірургії, особливо геріатричної, оскільки хворіють і оперуються переважно люди похилого та старечого віку.

Хірургічна операція позбавила британця від гикавки, мучить його протягом майже трьох років

Хірургічна операція позбавила британця від гикавки, мучить його протягом майже трьох років - 26-річний Кріс Сендс (Chris Sands) почав гикати у грудні 2006 року. З часом напади гикавки почастішали, і врешті-решт позбавили молодої людини можливості нормально спати, спілкуватися або приймати їжу. Крім цього нещасний був змушений припинити співати у створеній ним рок-групі. R

Комп'ютерні ігри усувають хірургічні помилки

Комп'ютерні ігри усувають хірургічні помилки - Дослідження, проведене медичним центром 'Бейт Ісраель' довело, що хірурги захоплюються комп'ютерними іграми рідше роблять помилки в процесі операцій.

Хірургічний шовний матеріал

Хірургічний шовний матеріал - Складність сучасної хірургії, прагнення виконати оперативне втручання з мінімальною травмою для пацієнта і з найкращим косметичним результатом змушують хірургів пред'являти високі вимоги до якості витратних матеріалів, в тому числі шовного.

кандидозної інфекції у хірургічній практиці

кандидозної інфекції в хірургічній практиці - Протягом останніх 10-15 років спостерігається виразна тенденція до збільшення числа мікотіческіх інфекцій. Так, дріжджові і цвілеві гриби входять до числа десяти найбільш поширених нозокоміальних патогенів; у відділеннях інтенсивної терапії вони визначаються на п'ятому місці, досягаючи 17%; серед інфекцій кровотоку Candida spp. займають 4-е місце, складаючи 7,6%; приблизно 7% випадків лихоманок неясної етіології у хворих, що знаходяться на лікуванні в стаціонарі, бувають обумовлені грибами [1,2].

Патогенез ранового процесу та підходи до лікування гнійних ран

Патогенез ранового процесу та підходи до лікування гнійних ран - ранового процесу - складний комплекс біологічних реакцій організму, що розвивається у відповідь на пошкодження тканин і спрямованих на їх загоєння (Б.М . Даценко та співавт., 1995). У ході його мають місце деструктивні та відновлювальні зміни тканин, що утворюють рану і прилеглих до неї - сполучної, епітеліальної, нервової, м'язової (М. І. Кузін та співавт., 1990).

Диференціальна діагностика гострого панкреатиту на догоспітальному етапі

Диференціальна діагностика гострого панкреатиту на догоспітальному етапі - Діагностика ургентної абдомінальної патології, в тому числі гострого панкреатиту, складна не тільки в умовах роботи швидкої медичної допомоги (СМП), але навіть і в умовах стаціонару.

діафрагмальна грижа

діафрагмальна грижа - діафрагмальна грижа (ДГ) становлять 2% від усіх видів гриж. Це захворювання зустрічається в 5-7% у хворих з шлунковими скаргами під час рентгенологічного дослідження.

Унікальна трансплантація завершилася успішно

Унікальна трансплантація завершилася успішно - Лікарі клініки університету Кіото провели унікальну операцію з одночасної пересадки двох органів - печінки і тонкої кишки. Ще одна складність операції полягала в тому, що вона була зроблена дівчинці у віці одного року. Подібна операція проводилася в Японії вперше.

діафрагмальна грижа, грижі стравохідного отвору діафрагми

діафрагмальна грижа, грижі стравохідного отвору діафрагми - діафрагмальна грижа (ДГ) становлять 2% від усіх видів гриж. Це захворювання зустрічається в 5-7% у хворих з шлунковими скаргами під час рентгенологічного дослідження.

У Казані відбулася друга міжнародна конференція «Сучасний стан та перспективи герніологіі»

У Казані відбулася друга міжнародна конференція «Сучасний стан та перспективи герніологіі» - У Казані пройшла друга міжнародна конференція «Сучасний стан та перспективи герніологіі» Російського товариства герніологов . У конференції взяли участь більше 250 лікарів-фахівців в області грижевих захворювань з Росії, Білорусії та України.

Чи можна продавати людські органи?

Чи можна продавати людські органи? - В Англії та США тривають суперечки про те, яким має бути донорство органів - платним або безкоштовним.

Післяопераційний спайковий процес черевної порожнини і ендовідеохірургія

Післяопераційний спайковий процес черевної порожнини і ендовідеохірургія - Різні дослідники свідчать про те, що у 55-100% пацієнтів, що мають в анамнезі абдомінальне хірургічне втручання в післяопераційному періоді розвивається спайковий процес черевної порожнини (СПБП), що в 1% випадків здатний привести до такого грізного ускладнення як спаєчна кишкова непрохідність (СКН) (Ellis, 1997), а повторні операції збільшують ризик утворення спайок та їх ускладнень (Ugur M. et al., 1996; Lundorff P . et al., 1996, Ellis et al, 1999).

Основні моменти тактики лікування хворих з виразковими гастродуоденальних кровотечами (ЯГДК)

Основні моменти тактики лікування хворих з виразковими гастродуоденальних кровотечами (ЯГДК) - У даний час при виборі тактики лікування хворих з ГДЯК, перш за все, необхідно враховувати клініко- ендоскопічні критерії стійкості гемостазу та ступінь крововтрати, а також можливості ендоскопічної служби у виконанні ендоскопічного гемостазу. У пацієнтів з триваючим кровотечею достовірно ефективним методом консервативного гемостазу, може вважатися тільки ендоскопічна зупинка кровотечі.

Вибір оптимального способу адгезіолізіса

Вибір оптимального способу адгезіолізіса - З приводу спайкової хвороби щорічно в хірургічних відділеннях лікується 1% раніше прооперованих хворих, кишкова непрохідність у цих пацієнтів розвивається у 50-75% випадків, при цьому летальність достігает13 - 55 %. Багато авторів вважають, що після операцій адгезіолізіса спайковий процес черевної порожнини (СПБП) може не зменшуватися, а навіть посилюватиметься. У зв'язку з цим, ми вважаємо актуальним вивчення різних способів поділу спайок під час операційного втручання.

Інформаційно-діагностична модель ускладненого раку ободової кишки в залежності від локалізації

Інформаційно-діагностична модель ускладненого раку ободової кишки в залежності від локалізації - На наш погляд, сучасна діагностика хірургічних захворювань, у тому числі РОК, повинна бути максимально доступною , ранньої, інформативною, уніфікованою. Перед клініцистами стоїть важливе завдання - звести до мінімуму діагностичні помилки, зробити діагностику математично точною, прогнозованою

У США вперше проведена операція з видалення апендикса через піхву

У США вперше проведена операція з видалення апендикса через піхву - 26 березня лікарі Медичного центру Сан-Дієго при Каліфорнійському університеті (UC San Diego Medical Center) провели першу в США операцію з видалення апендикса запаленої через піхву. Хірургічне втручання, що тривало близько 50 хвилин, пройшло успішно, повідомляє Science Daily.

Кава перед операцією допомагає хворому

Кава перед операцією допомагає хворому - Наперекір усталеній думці про те, що перед операцією пацієнту не можна їсти і пити, доктор Рос Кітсон (Ross Kitson) вважає, що чашка кави може допомогти хворим, які звикли до кофеїну.

Порівняльний аналіз ефективності лапароскопічної і відкритої холедохотоміі при лікуванні хворих з патологією жовчних проток

Порівняльний аналіз ефективності лапароскопічної і відкритої холедохотоміі при лікуванні хворих з патологією жовчних проток - До теперішнього часу лапароскопічна холецистектомія (ЛХ), за твердженням більшості провідних хірургів світу, є «золотим стандартом» у лікуванні неускладненої жовчнокам'яної хвороби (1, 2). Проте, вибір методу оперативного лікування хворих з холедохолітіазу залишається діскутабельним. Більшість хірургів пропонують виробляти ендоскопічну сфінктеропапіллотомію з витягом конкрементів перед виконанням лапароскопічної холецистектомії або ж вдатися до конверсії.

Московські хірурги пришили кореянка ампутовану нігтьову фалангу

Московські хірурги пришили кореянка ампутовану нігтьову фалангу - Унікальну мікрохірургічних операцій провели фахівці 71-ї міської клінічної лікарні. Їм вдалося пришити пацієнтці ампутовану нігтьову фалангу пальця. Примітно, що зазвичай лікарі не беруться за подібні випадки: процедура реплантація дуже складна, а ефект від неї скоріше косметичний, ніж медичний.

Бактеріальні (септичні) артрити

Бактеріальні (септичні) артрити - Бактеріальний (септичний) артрит (БА) являє собою швидкопрогресуючих патологію, обумовлену безпосередній інвазією суглоба гнійними мікроорганізмами 1. Захворювання зустрічається повсюдно. Уражаються переважно діти та особи старше 60 років

Консервативна терапія ХОЗАНк

Консервативна терапія ХОЗАНК - Розлади в системі гемостазу та реологічних властивостях крові грають украй важливу роль у патогенезі захворювань судин, зокрема при хронічних облітеруючих захворюваннях артерій нижніх кінцівок (ХОЗАНК).

Відновитися після порожнинних операцій допомагає звичайна жуйка

Відновитися після порожнинних операцій допомагає звичайна жуйка - Жувальна гумка здатна прискорити одужання після порожнинних операцій, повідомляє журнал Archives of Surgery.

Коммунікантний тип варикозної хвороби

Коммунікантний тип варикозної хвороби - Обговоренню типів варикозної хвороби (СБ) нижніх кінцівок в літературі приділено мало уваги. У роботі О.М. Веденського не ставиться під сумнів розвиток захворювання по низхідному варіанту. В.В. Макаров виділяє спадний, висхідний і змішаний генез варикозу, відносячи останній більше до висхідного. Одну з провідних ролей у розвитку висхідного типу варикозної хвороби відіграють коммунікантние вени гомілки.

Функціональні результати хірургічного лікування гриж стравохідного отвору діафрагми

Функціональні результати хірургічного лікування гриж стравохідного отвору діафрагми - Поява сучасних високоефективних препаратів для лікування гастроезофагеального рефлюксу як основного прояву гриж стравохідного отвору діафрагми (ГПОД), травматичність антірефлюксних операцій, які виконуються з лапаротомного доступу, призвели до різкого зниження показань до хірургічного лікування цієї патології.

Гострий варікотромбофлебіт

Гострий варікотромбофлебіт - ерміном варікотромбофлебіт позначають найбільш поширену форму тромбофлебіту, при якій патологічний процес вражає варикозно розширені поверхневі вени нижніх кінцівок. У переважній більшості випадків він є ускладненням варикозної хвороби ...

Дівчинці тимчасово видалили шість органів

Дівчинці тимчасово видалили шість органів - Для видалення п'ятикілограмовий злоякісної пухлини з черевної порожнини 7-річної американки хірургам довелося тимчасово видалити шість її органів. Операція, що тривав 23 години, стала другим втручанням такого роду в світі і першим - проведеним дитині.

Відкрито новий форум

Відкрито новий форум - У рамках медичних конференцій 'Постав запитання доктору' открит новий форум 'Питання проктолога'. Ведучий форуму - к.м.н. Веселов Геннадій Якович.

Сіамські близнюки із загальною печінкою розділені в Лондоні

Сіамські близнюки із загальною печінкою розділені в Лондоні - Сіамські близнюки, які народилися об'єднаними на рівні грудної клітини, успішно розділені в ході четирехчасововой операції, проведеної хірургами Great Ormond Street Hospital в Лондоні , повідомляє BBC News. Двойняшкі, імена яких не розголошуються на прохання батьків, відчувають себе добре.

Консервативне лікування хронічної венозної недостатності

Консервативне лікування хронічної венозної недостатності - Лікування хворих з хронічною венозною недостатністю (ХВН) нижніх кінцівок є вельми актуальною проблемою як в медичному, так і соціально-економічному плані. На жаль, кількість хворих з даною патологією збільшується, незважаючи на появу нових лікарських препаратів, вдосконалення та різноманітність методів лікування.

Принципи лікування облітеруючого атеросклерозу

Принципи лікування облітеруючого атеросклерозу - В останні роки в Росії відзначається значне зростання захворюваності облітеруючим атеросклерозом. Серед усіх причин смерті атеросклеротичні ураження серцево-судинної системи займають перше місце. При цій хворобі відбувається відкладення холестеринових бляшок у стінках артеріальних судин, потім у ці бляшки проникає кальцій, і вони по щільності починають нагадувати камінь.

Ендоскопія: розріз і коагуляція тканин при 40С

Ендоскопія: розріз і коагуляція тканин при 40С - Коблація ® - новий метод об'ємного видалення тканин, що має ряд додаткових хірургічних і клінічних переваг, які знайшли широке застосування в таких областях хірургії, як: артроскопія, ЕНТ, спінальна хірургія, косметологія і гінекологія. Цей метод зараз також освоюється в урології і лапароскопії.

Скринінг захворювань нирок, печінки, серця та легень у термінальній стадії

Скринінг захворювань нирок, печінки, серця та легень у термінальній стадії - Мета роботи. Провести аналіз протипоказань до пересадки життєво важливих органів (нирок, печінки, легенів, серця), згідно існуючого реєстру протипоказань.

Антибактеріальна терапія ускладнень інтраабдомінальні інфекцій та абдомінального сепсису

Антибактеріальна терапія ускладнень інтраабдомінальні інфекцій та абдомінального сепсису - Однією з найбільш складних проблем ургентної хірургії та інтенсивної терапії залишається лікування гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини та їх ускладнень [2]. Різко збільшилася кількість хворих з інфікованими формами панкреонекрозу, прорив шлунково-кишкового тракту, травматичними ушкодженнями органів живота, перитонітом різної етіології.

Профілактика та лікування пролежнів

Профілактика та лікування пролежнів - Пролежні є серйозним ускладненням у хворих з порушеним харчуванням тканин як під впливом зовнішнього здавлення, так і в результаті різних системних захворювань. Термін пролежень (decubitus), що походить від латинського слова decumbere (лежати), не зовсім коректний, оскільки дає підставу вважати, що пролежні утворюються тільки при лежанні пацієнта

Створено біоклей для склеювання внутрішніх органів

Створено біоклей для склеювання внутрішніх органів - Біологічний клей нерідко застосовується в хірургії. Замість грубих зовнішніх швів, для зупинки кровотеч, в травматології - для склеювання кісток при переломах, а також в щелепно-лицевої хірургії, де втручання мають бути особливо делікатними.

Пересаджені руки замінили французові його власні

Пересаджені руки замінили французові його власні - П'ять років потому після пересадки обох передпліч 38-річний француз Денис Шательє (Denis Chatelier) повністю звик до нових рук і користується ними як своїми власними, повідомляє Times Online. За словами лікарів, успіх пересадки у Шательє набуває особливого значення, так як трансплантати витримали випробування часом.

Результати лікування поширеного гнійного перитоніту залежно від характеру абдомінальної патології

Результати лікування поширеного гнійного перитоніту залежно від характеру абдомінальної патології - Мета дослідження: вивчити результати лікування поширеного гнійного перитоніту (РГП), в залежності від «клінічного образу» абдомінальної патології.

У Білорусі вперше виконали пересадку підшлункової залози і нирки одночасно

У Білорусі вперше виконали пересадку підшлункової залози і нирки одночасно - 13 червня о 9 ДКБ Мінська 42-річної мінчанки Інессі П., довгий час страждала інсулінозалежній формою цукрового діабету, пересадили підшлункову залозу і нирку. Ці 2 органу трансплантують, коли патологія ускладнюється діабетичною нефропатією в термінальній стадії, що вимагає проведення діалізу. Пацієнтка отримувала гемодіаліз з серпня 2008 року.

Судинна недостатність

Судинна недостатність - Найбільш поширеними захворюваннями сьогодні є захворювання серцево-судинної системи. Однак потрібно визнати, що, займаючись лікуванням хворих із загальною в своїй суті патологією, фахівці різних напрямків говорять на 'різних мовах'. Неможливо ігнорувати той факт, що всі органи мають приносять і забирають кров судини, в тому числі і серце. Порушення прохідності і цілісності стінки цих судин, як раптове, так і поступове, призводить до судинної недостатності у вигляді тої різноманітної патології, лікуванням якої і займаються 'вузькі' фахівці

Результати операції залежить від характеру пацієнта

Результати операції залежить від характеру пацієнта - Виявляється, результати хірургічного лікування серцево-судинних захворювань залежать не тільки від досвіду і здібностей хірургів, але і від ... особливостей характеру пацієнтів. До такого висновку прийшли вчені з голландського Університету Тілбург.

Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією - Всі пацієнти до операції повинні оглядатися анестезіологом для оцінки стану їх здоров'я (табл. 1). Для економії коштів додаткове обстеження пацієнта перед операцією слід проводити тільки за показаннями.

Частина щелепи виростили на спині пацієнта

Частина щелепи виростили на спині пацієнта - Німець, якому відновили щелепу, вперше за дев'ять років зміг з'їсти сендвіч з сосискою. Хірурги виростили нову кістку в м'язі на спині пацієнта і потім пересадили її, щоб замінити ту частину щелепи, що була вилучена в ході лікування від раку.

Положення пацієнта на операційному столі

Положення пацієнта на операційному столі - Положення пацієнта на операційному столі дуже важливо для хірурга, але він може приводити до різноманітних фізіологічним порушень, в тому числі, пошкоджень периферичних нервів.

діафрагмальна грижа

діафрагмальна грижа - діафрагмальна грижа (ДГ) становлять 2% від усіх видів гриж. Це захворювання зустрічається в 5-7% у хворих з шлунковими скаргами під час рентгенологічного дослідження.

Лікарі навчилися пересаджувати обличчя

Лікарі навчилися пересаджувати особи - Історія, описана в художньому фільмі 'Без особи' (Face /off) режисера Джона Ву (John Woo) може стати реальністю. Лікарі університету Луїсвілля (Louisville) відпрацювали операцію по трансплантації особи на мертвих тілах, наданих для наукових досліджень, і сподіваються застосувати свої напрацювання до живих пацієнтів. R Процедура подібної трансплантації може бути дуже актуальною для пацієнтів, чиї обличчя отримали невиліковні каліцтва і дефекти.

Вчені навчилися''ліпити''носи без скальпеля

Вчені навчилися''ліпити''носи без скальпеля - Лікувати хребти і 'ліпити' носи без хірургічного втручання навчилися вчені з відділення Інституту проблем лазерних та інформаційних технологій РАН в підмосковному Троїцьку. 'Не має аналогів в світі метод безболісної і безкровної корекції хрящової перегородки носа за допомогою лазера вже випробувана в ході клінічних випробувань на 250 пацієнтах в ЛОР-клініці Московської медичної академії ім. Сеченова ', - розповів завідувач лабораторією перспективних лазерних технологій інституту Еміль Соболь.

Діагностика та лікування кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту

Діагностика та лікування кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - Частота кровотеч з верхніх відділів травного тракту становить 30 випадків на 100 000 населення. Рівень смертності від кровотеч з верхніх відділів травного тракту коливається в межах від 5 до 10% і в розвинених країнах має деяку тенденцію до зниження [1]. Від кровотечі вмирають в основному люди похилого віку та особи з важкими супутніми захворюваннями

Механічна жовтяниця: діагностичний алгоритм і лікування

Механічна жовтяниця: діагностичний алгоритм та лікування - Серед хірургічних захворювань печінки та позапечінкових жовчних шляхів найбільш важкими можуть бути визнані ті, які супроводжуються стійкою непрохідністю магістральних жовчних проток з подальшим розвитком механічної жовтяниці ( МЗ). Проблеми діагностики та диференціальної діагностики причин обтурації жовчних шляхів не втратили актуальності і в даний час.

Як правильно харчуватися після хірургічної операції

Як правильно харчуватися після хірургічної операції - Хороше харчування з адекватним споживанням калорій і білка надзвичайно важливо для відновлення здоров'я після проведення серйозної операції. Але випробуваний стрес після перенесеної хірургії та подальшого тривалого лікування можуть протягом тижнів або місяців придушувати апетит, змінюючи смак їжі і утруднюючи її переварювання, пояснюють лікарі.

Можливості сучасних мазей в лікуванні гнійних ран, пролежнів, трофічних виразок

Можливості сучасних мазей в лікуванні гнійних ран, пролежнів, трофічних виразок - Щороку в країні реєструється більше 12 млн хворих з забоями, ранами, переломами кісток верхніх і нижніх кінцівок, що дуже часто призводить до розвитку гнійних процесів. Про можливості сучасних мазей в лікуванні гнійних ран, пролежнів та трофічних виразок розповідає проф. Л.А. Блатун (Інститут хірургії ім. А.В. Вишневського РАМН).

В Італії проведена операція по повній пересадці колінного суглоба

В Італії проведена операція по повній пересадці колінного суглоба - За інформацією італійського агентства ANSA, вперше в світі в клініці Болоньї, де лікуються зірки світового футболу, зокрема, Роберто Баджо , проведена операція по повній пересадці колінного суглоба, повідомляє РІА Новини. При цьому використовувалися донорські хрящі і сухожилля.

Нові підходи до фармакотерапії гострого панкреатиту

Нові підходи до фармакотерапії гострого панкреатиту - Лікування хворих на гострий панкреатит (ВП) є найбільш проблемним розділом абдомінальної хірургії ургентної [1-7]. Цей факт підтверджується високими показниками летальності (45-85%) і частоти фатальних ускладнень при тотально-субтотальних формах панкреонекрозу, ускладненого інфікуванням некротичних тканин підшлункової залози (ПЖ), заочеревинного простору, поширеним перитонітом, органними порушеннями і ін

Медикаментозні та малоінвазивні методи лікування геморою

Медикаментозні та малоінвазивні методи лікування геморою - Геморой є найбільш частим захворюванням у колопроктології. За даними різних авторів його поширеність коливається від 11 до 24% серед дорослого, в основному працездатного населення.

Хірургічне лікування перфоративного пілородуоденальної виразок

Хірургічне лікування перфоративного пілородуоденальної виразок - Шляхи поліпшення результатів хірургічного лікування ускладнених виразок пілородуоденальної лежать, перш за все, в більш широкому застосуванні органозберігаючих операцій в поєднанні з ваготомій. Після такої категорії оперативних втручань відзначається набагато менша летальність і менше число післяопераційних ускладнень в порівнянні з усе ще досить широко поширеною резекцією шлунка.

Молодий фрау подарували 8 нових органів

Молодий фрау подарували 8 нових органів - Як стверджують медики, 36-річна жінка, якій провели цілий цикл операцій з трансплантації внутрішніх органів, вже йде на поправку. Усього їй було пересаджено вісім (!) нових органів.

Хірурги будуть перевіряти свою роботу''за списком''

Хірурги будуть перевіряти свою роботу''за списком''- Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала контрольну інструкцію, яка будуть використовуватися в операційних по всьому світу. Цей захід спрямовано на зниження ризику ускладнень в результаті великих хірургічних втручань.

Тромбоз глибоких вен

Тромбоз глибоких вен - Артерії приносять багату киснем кров від серця до іншої частини тіла, тоді як, вени - повертають бідну киснем кров назад до серця. Ви маєте три види вен. Поверхневі вени лежать близько до шкіри, глибокі лежить в глибині близько м'язів. Перфорантні вени з'єднують поверхневі вени з глибокими венами з однобічними клапанами. Глибокі вени впадають в нижню порожнисту вену яка впадає в серце. Тромбоз глибоких вен - утворення тромбу в одній з глибоких вен. Зазвичай, тромбоз глибоких вен зустрічається у венах нижніх кінцівок і тазу, рідко верхніх кінцівок.

Клей допоможе хірургам прискорити процес реабілітації хворих після проведення операції на грудній клітці

Клей допоможе хірургам прискорити процес реабілітації хворих після проведення операції на грудній клітці - Клей може допомогти хірургам прискорити післяопераційний зрощення кісток грудної клітини. До цього висновку прийшли вчені Університету Калгарі, які застосували в ході медичного експерименту клей під назвою 'Криптон'.

Імунологічні аспекти післяопераційного спайкообразованія

Імунологічні аспекти післяопераційного спайкообразованія - Хірургічне втручання, як правило, призводить до розвитку імунодефіцитних станів. У складному переплетенні патофізіологічних реакцій у відповідь на травму і хірургічну агресію, безпосередню участь беруть порушення метаболізму, нейроендокринної регуляції, неспецифічний запальний відповідь організму, а також зрушення в системах коагуляції, кінінів та комплементу. У сумі взаємодія цих систем формує імунну відповідь організму на травму (Караулова А. В., 2002). R

До питання про функціональну діагностиці гострого апендициту

До питання про функціональну діагностиці гострого апендициту - У статті обговорюється застосування реовазографії для поліпшення доопераційної морфологічної діагностики різних форм гострого апендициту. Якісний аналіз реовазограмм показав, що ступінь змін реовазограмм відповідає стадії деструктивного процесу в червоподібний відросток,.

Проблема шовного матеріалу в судинній хірургії

Проблема шовного матеріалу в судинній хірургії - В останні роки увагу хірургів все більше привертає роль шовного матеріалу в закінченні операції. Це обумовлено тим, що залишився в зажівшей рані інкапсулірованние шовний матеріал нерідко є джерелом хронічного асептичного запалення, що сприяє в подальшому розвитку різних післяопераційних ускладнень.

Оперна співачка повернулася на сцену після пересадки легень

Оперна співачка повернулася на сцену після пересадки легенів - Відома американська оперна співачка повернулася на сцену через кілька місяців після операції з пересадки обох легенів, повідомляє Fox News. 28-річна Черіті Саншайн Тіллеман-Дік (Charity Sunshine Tillemann-Dick) вперше виступила перед публікою 26 травня на саміті, організованому Клінікою Клівленда.

Жовчнокам'яна хвороба. Основні моменти тактики, діагностики та лікування ЖКБ

Жовчнокам'яна хвороба. Основні моменти тактики, діагностики та лікування ЖКБ - Якщо у пацієнта в анамнезі: ЖКБ (за даними УЗД дослідження) і переніс напад холециститу або панкреатиту, або механічну жовтяницю (тобто 2 - 6 клінічну форму), то абсолютно показано планове оперативне лікування . У США навіть наявність безсимптомно камненосітельства є показанням до планової санації. При невиконанні планового оперативного лікування можуть виникнути такі ускладнення:

У Великобританії погано вчать хірургів?

У Великобританії погано вчать хірургів? - Апендицит, як відомо, є показанням до екстреної операції. Більше того - навіть якщо цей діагноз тільки предположітелен, хворий виявляється на операційному столі. І, як показали дослідження, у 10-25% випадків хірурги видаляють цілком здорова апендикс.

Вперше в Москві зберуться провідні європейські лікарі-радіохірургії

Вперше в Москві зберуться провідні європейські лікарі-радіохірургії - З 27 по 29 листопада 2009 року в НДІ нейрохірургії ім. Акад. М. М. Бурденка Російської академії медичних наук пройде Конференція Європейського Співтовариства щодо радіохірургії з використанням установки «Гамма-ніж». R

Українські хірурги ріжуть без швів

Українські хірурги ріжуть без швів - безшовні з'єднувати живі тканини за допомогою електрозварювання при хірургічних операціях пропонують українські учені. Електрозварювання дає можливість не тільки з'єднувати, а й розсікати тканини, що дозволяє до мінімуму скоротити крововтрату і зменшити операційний час, розповів директор Київської клініки Михайло Захараш на зустрічі з лікарями московського онкоцентру.

Як видаляли пухлину кишечника або про жінку, яка пережила стрес

Як видаляли пухлину кишечника або про жінку, яка пережила стрес - Історія була така. Жінка 50 років, ні чим особливим не хворіли і за лікарям не ходила вирішила пройти повне обстеження в одній з платних московських клінік. Рішення, безумовно, похвальне. При проведенні колоноскопії в області печінкового кута товстої кишки була виявлена пухлина. Взята біопсія, спрямована на гістологічне дослідження з клінічним діагнозом «рак товстої кишки». Після перевірки патології пухлина кишечника виявилася доброякісною, тим не менше, чи то через невпевненість в її доброякісності, чи то з-за технічних складнощів хворий запропонована операція з видалення частини кишечнику.

флегмони і абсцеси

флегмони і абсцеси - сучасні можливості лікування - Незважаючи на активне впровадження в клінічну практику нових груп антибіотиків, проблема профілактики і лікування гнійно-септичних ускладнень в хірургії, як і раніше актуальна. Так, згідно з літературними даними, частота гнійно-запальних ускладнень після грижесеченій досягає 28,3%, після резекцій шлунка - 28,4%, холецистектомій - 32%, апендектомії - 40,4%, панкреатитів - 50%.

Благодійність повертає посмішку

Благодійність повертає посмішку - фонд «Mortimor.J. Harison »у співпраці з університетської клінікою« Хадасса »в Єрусалимі і компанією iMER надає фінансову підтримку дітям і підліткам, які бажають виправити вроджений дефект за допомогою пластичної операції.

Захворювання внепеченочной біліарної системи: дисфункція жовчного міхура і стану після холецистектомії

Захворювання внепеченочной біліарної системи: дисфункція жовчного міхура і стану після холецистектомії - В даний час відповідно до Римського консенсусом (Рим, 1999) функціональні захворювання гастроінтестинального тракту визначаються як комплекс постійних або періодично виникають гастроінтестинальних симптомів, непояснених структурними або біохімічними порушеннями

Шанси на вдалу операцію залежать від зростання пацієнта

Шанси на вдалу операцію залежать від зростання пацієнта - Вірогідність успішного результату кардіохірургічної операції залежить не тільки від майстерності хірургів і стану пацієнта, але і від зростання хворого. Чим вище пацієнт - тим більше шанси хірургів на успіх.

Перуанські хірурги витягли 17 сторонніх предметів з шлунку чоловіка

Перуанські хірурги витягли 17 сторонніх предметів з шлунку чоловіка - У лікарні перуанського міста Трухільо був прооперований 38-річний чоловік, з шлунку якого лікарі витягли 17 сторонніх предметів. Про це у вівторок повідомила радіостанція 'програмас дель Перу'.

67-річна британка використовувала самогіпнозу для знеболювання під час операції на колінному суглобі

67-річна британка використовувала самогіпнозу для знеболювання під час операції на колінному суглобі - Хірургічне втручання, яке зазвичай проводиться під наркозом, пройшло успішно, повідомляє Sky News. Під час артроскопії, проведеної в приватному госпіталі в Петерборо і тривала близько години, Коаді не відчувала болю. За її словами, вона лише відчувала дискомфорт через незручного положення тіла. При цьому жінка не перебувала у стані трансу чи глибокого сну - пацієнтка навіть перемовлялися зі своїм хірургом.

Відеоігри виявилися корисними для хірургів

Відеоігри виявилися корисними для хірургів - Кілька досліджень, представлених на щорічному з'їзді Американської психологічної асоціації, показали, що відеоігри можуть стати цінним інструментом для навчання хірургів. Були виявлені і інші корисні якості цього виду розваг.

ятрогенні ускладнення лапароскопічної холецистектомії

ятрогенні ускладнення лапароскопічної холецистектомії - Жовчнокам'яна хвороба є однією з найбільш часто зустрічаються хірургічних захворювань органів черевної порожнини і становить за даними вітчизняних і зарубіжних авторів від 14 до 17% [1,2]. З 1990 року збільшення випадків пошкоджень і стриктур жовчних проток пов'язано з розширенням питомої ваги лапароскопічної холецистектомії.

Абдомінальний сепсис

Абдомінальний сепсис - сучасний погляд на проблему нестаріючу - Особливості абдомінального сепсису у хірургічних хворих: налічіе множинних або резидуальні вогнищ інфекції; бистрое включення механізму ендогенної транслокації мікроорганізмів і токсинів; бистрое розвиток інфекційно-токсичного шоку та поліорганної недостатності; полімікробная інфекція; високая летальність; необходімость суворого дотримання 3 основних принципів терапії (адекватна хірургічна санація, оптимізована антимікробна терапія, стандартизована коригуюча інтенсивна терапія)

Класифікація в хірургії. Принципи побудови

Класифікація в хірургії. Принципи побудови - Стандарти діагностики та лікування базуються на наявності досить добре розроблених і загальноприйнятих в тій чи іншій мірі стандартних класифікацій: діагнозів (нозологічних форм); медичних процедур або методів медичного впливу; ускладнень захворювань, медичних процедур і впливів; стадій захворювань; фаз хронічних захворювань (загострення, ремісія, рецидив та ін); результатів (результатів) лікування. R

Етіологія і принципи хірургічного лікування гострого панкреатиту

Етіологія і принципи хірургічного лікування гострого панкреатиту - Гострий панкреатит представляє собою асептичне запалення демаркаційної типу, в основі якого лежать некробіоз панкреатоцітов і ферментна аутоагресія з наступним некрозом і дистрофією залози і приєднанням вторинної гнійної інфекції.

Використання макролідів при хірургічних інфекціях шкіри і м'яких тканин

Використання макролідів при хірургічних інфекціях шкіри та м'яких тканин - До теперішнього часу хірургічні інфекції шкіри і м'яких тканин залишаються тією областю хірургії, на яку звертається мало уваги хірургами як поліклінічного, так і стаціонарного ланки. Про це свідчить велика кількість діагностичних і тактичних помилок, що допускаються в ході лікування таких хворих, які останнім часом все частіше стають предметом розгляду вже не лікувально-контрольних комісій лікувально-профілактичних установ, а в судах різної інстанції.

Безкоштовні високотехнологічні операції на черевній порожнині

Безкоштовні високотехнологічні операції на черевній порожнині - Жителів Сибірського регіону, які потребують дорогих операціях на черевній порожнині, прооперують безкоштовно.

Междольковое дренування підшлункової залози при гострих панкреатитах

Междольковое дренування підшлункової залози при гострих панкреатитах - Актуальною проблемою сучасної хірургії є розробка і застосування в клініці щадних хірургічних операцій на підшлунковій залозі при гострих панкреатитах, травмах, кістах, що зменшують ризик виникнення післяопераційних ускладнень і, відповідно, летальність (А. А. Шалімов, 1964; В. С. Савельєв та співавт., 1983; В. В. Нікулін 1994; та ін).

У Домініканській Республіці досвідчені лікарі відріжуть дівчинці голову

У Домініканській Республіці досвідчені лікарі відріжуть дівчинці голову - У Домініканській Республіці буде проведена унікальна хірургічна операція двомісячної Ребекі Мартінес, яка народилася з двома головами. Операцію здійснить група з 18 хірургів, медсестер та інших фахівців, які будуть працювати в кілька змін протягом приблизно 13 годин. Медиками буде керувати дитячий нейрохірург із Каліфорнійського університету (США) Хорхе Лазарефф, що здійснив у 2002 році успішну операцію по розділенню сіамських близнят, передає 'NewsRu'.

Відбулася Друга Міжнародна конференція «Російська Школа Колоректальний Хірургії»

Відбулася Друга Міжнародна конференція «Російська Школа Колоректальний Хірургії» - 20 листопада 2009 року відбулася Друга Міжнародна конференція «Російська Школа Колоректальний Хірургії», яка зібрала понад 350 учасників з СНД і країн ближнього зарубіжжя.

Абдомінальний біль: диференціальна діагностика, можливі лікувальні підходи

Абдомінальний біль: диференціальна діагностика, можливі лікувальні підходи - Оскільки в цю велику групу захворювань входять такі, які потребують хірургічного лікування, симптом болю завжди буде розглядатися, як ургентний, по крайней мере, до тих пір, поки не буде відкинута або підтверджена гостра хірургічна патологія, яка в цілому по Москві в останні роки має тенденцію до зростання (Б. С. Бріскін та ін 2002 р.).

Факторний аналіз причин вимушених і спланованих ре-і ререлапаротомій

Факторний аналіз причин вимушених і спланованих ре-і ререлапаротомій - Аналіз даних літератури свідчить про те, що в даний час позначився етап переходу від накопичення статистичних характеристик післяопераційних ускладнень до критичного переосмислення проблеми своєчасної релапаротомії (РЛ) як одного з найбільш ефективних способів їх лікування.

Гостра артеріальна непрохідність

Гостра артеріальна непрохідність - Гостре порушення периферичного кровообігу (емболії, тромбози периферичних артерій). Раптове порушення кровотоку по магістральних артеріях із загрозою життєздатності питомих ними тканин виникає в результаті тромбозу, емболії або пошкодження

Хірурги провели унікальну операцію з використанням 3D-технологій

Хірурги провели унікальну операцію з використанням 3D-технологій - Сенсаційна хірургічна операція проведена в Ізраїлі. Лікарі пересадили хворому новим високотехнологічним способом тазостегновий суглоб.

Шотландці будуть брати печінка для пересадки у живих людей

Шотландці будуть брати печінка для пересадки у живих людей - Пересадка печінки від живих донорів допоможе частково зняти проблему гострої нестачі донорських органів, яка відзначається сьогодні у Великобританії. Шотландський Відділ з пересадки печінки звернувся за дозволом на проведення такої процедури, яка повинна стати першою в країні, виконаної за рахунок Національної служби охорони здоров'я.

Унікальна операція на печінці

Унікальна операція на печінці - У відділенні хірургії печінки та підшлункової залози (керівник - професор Ю. І. Патютко) РОНЦ ім. М.М. Блохіна РАМН (директор - академік РАМН М. І. Давидов) прведени дві унікальні операції у пацієнтів з метатстатіческім ураженням печінки з застосуванням нового апарату для радіочастотної абляції пухлин RITA 1500X. Тепер з'явилася Можливо здійснювати за допомогою одного приладу як локальну деструкцію нерезектабельних утворень, так і проводити резекцію печінки.

Від ампутації ніг рятує заморозка

Від ампутації ніг рятує заморозка - Процедура, звана кріопластика (CryoPlasty), може врятувати від ампутації кінцівок діабетиків, чиї судини стали майже непрохідними, повідомляє PRNewswire. Про нової методики на кардіологічному симпозіумі у Вашингтоні повідомив її розробник Джеймс Джоуї (James Joye) з каліфорнійської клініки El Camino Hospital.

Покриті езофагеальние стенти з антірефлюксним клапаном у лікуванні захворювань піщеводожелудочного переходу

Покриті езофагеальние стенти з антірефлюксним клапаном у лікуванні захворювань піщеводожелудочного переходу - Порушення ковтання є проявами різних доброякісних і злоякісних захворювань стравоходу. Вони відіграють основну роль у розвитку розладів харчування. При злоякісних пухлинах виявлення захворювання на ранній стадії має вирішальне значення. За статистичними даними радикальне хірургічне лікування можливе лише у 30% хворих. У неоперабельних випадках основним завданням лікування є полегшення дисфагії.

Перший досвід застосування саморасправляющіхся металевих стентів при інкурабельних ураженнях стравоходу і стравохідним анастомозів

Перший досвід застосування саморасправляющіхся металевих стентів при інкурабельних ураженнях стравоходу і стравохідним анастомозів - У хворих з дисфагією, викликаної поширеним на рак стравоходу і кардії, рецидивом пухлини в зоні стравохідним анастомозів, здавленні стравоходу ззовні, у яких неможливе виконання адекватного оперативного втручання, паліативне ендоскопічне лікування є єдиною альтернативою гастростоми.

Американські трансплантологи повернули хворому здатність плакати

Американські трансплантологи повернули хворому здатність плакати - Американські трансплантологи провели унікальну операцію. Вони успішно пересадили молодому чоловікові тканину слізної залози, відновивши його здатність плакати і зберігши йому нормальний зір. 29-річний Роджер Бек практично втратив зір ще 22 роки тому, коли у нього розвинулося важке захворювання - синдром Стівенса-Джонсона, - що призвело до втрати одного ока і порушення слезообразованія у другому.

Наркоз повинен починатися з зарядки

Наркоз повинен починатися з зарядки - Зарядка укріплює дух і тіло не тільки вранці, але і перед хірургічними операціями, підвищуючи вірогідність успішного результату. Про це повідомили лікарі з Університету Міссурі-Колумбії.

Вираженість парапанкреатіческой клітковини в залежності від типу статури

Вираженість парапанкреатіческой клітковини в залежності від типу статури - При операціях на підшлунковій залозі (ПЗ) широко використовуються анатомічні принципи, що зумовлює не зменшується інтерес до досліджень анатомії ПЖ [Hannesson PH, Stritbeck H, 1995, Sweden; Bertelli E, Di Grigorio F, 1995, Italy].

Шотландських божевільних оперуватимуть без їх згоди

Шотландських божевільних оперуватимуть без їх згоди - Уряд Шотландії підготувало новий законопроект, який дозволить лікарям оперувати психічно хворих пацієнтів без їх згоди.

Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок

Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок - Хронічна венозна недостатність є часто зустрічається патологійей. Не дивлячись на досягнення в сучасній медичній науці, лікування даного захворювання продовжує залишатися актуальною проблемою ангіології. У цьому огляді структурно-алгометріческі висвітлені сучасні позиції етіопатогенезу, діагностики, тактики і лікування хронічної венозної недостатності.

Бельгійські хірурги розробили новий метод пересадки трахеї

Бельгійські хірурги розробили новий метод пересадки трахеї - Бельгійські хірурги розробили новий метод пересадки трахеї, який дозволяє відмовитися від довічного використання препаратів, що запобігають відторгнення трансплантата, повідомляє АР. Звіт про операції, проведеної групою фахівців лікарні університету в місті Льовен (University Hospital Leuven) під керівництвом П'єра Делере (Pierre Delaere), опублікований в The New England Journal of Medicine.

Загальні принципи лікування гриж живота

Загальні принципи лікування гриж живота - Усунути грижу можна лише оперативним шляхом. Застосування бандажа є паліативних заходом. Воно показано тільки в тих випадках, коли з тієї чи іншої причини операція не може бути здійснена. У розвинених країнах Америки та Європи оперативний метод також є основним. Проте, досить широко поширений, особливо в США, ін'єкційний метод.

режиму дихання пункційної-аспіраційна ехінококкектомія під контролем ультрасонографії

режиму дихання пункційної-аспіраційна ехінококкектомія під контролем ультрасонографії - В даний час загальновизнано, що основним і ефективним у лікуванні ехінококових кіст печінки (ЕКП) залишається хірургічний метод [2,4]. В останні десятиліття оперативного методу лікування ЕКП з'явилася альтернатива, заснована на мініінвазивних технологіях. Мова йде про пункційної-аспіраційної ехінококкектоміі під контролем ультрасонографії

Паліативне лікування неоперабельних стенозів стравоходу з використанням стентів

Паліативне лікування неоперабельних стенозів стравоходу з використанням стентів - Автори дослідження оцінювали ефективність паліативного лікування неоперабельного стенозу стравоходу за допомогою самораскривающіхся стентів у групі з 102 пацієнтів та можливі ускладнення. У всіх пацієнтів, яким було імплантовано стент, здатність ковтати покращилась як мінімум на 2 пункти. 89 пацієнтів з досліджуваної групи померли, середня тривалість періоду виживаності склала 107 днів.

Томськ пропонує безкоштовні високотехнологічні операції сибірякам

Томськ пропонує безкоштовні високотехнологічні операції сибірякам - Жителів Сибірського регіону, які потребують дорогих операціях на черевній порожнині, прооперують безкоштовно. У четвертому кварталі 2008 року ФГУЗ «Клінічна лікарня № 81 ФМБА (м. Томськ) приступає до проведення мікрохірургічних і реконструктивно-пластичних операцій на органах черевної порожнини жителям Сибірського регіону на безкоштовній основі, за рахунок коштів федерального бюджету.

біліарної стентування

біліарної стентування - Ендоскопічне лікування стенозів жовчних проток засноване на використанні саморасправляющіхся пластикових або металевих стентів. Ця маніпуляція проводиться під час ЕРХПГ. Біліарній стентування проводиться при злоякісних стенозах загальної жовчної протоки, у частини пацієнтів з високим операційним ризиком або у пацієнтів з неможливістю виконати радикальну операцію (метастази /місцева інвазія).

Доклінічне дослідження метилцелюлоза у профілактиці післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини

Доклінічне дослідження метилцелюлоза у профілактиці післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини - Профілактика післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини (СПБП) і пов'язаних з ним ускладнень, у тому числі спайкової кишкової непрохідності ( СКН), є однією з актуальних проблем загальної хірургії. Виникнення важких життєво небезпечних ускладнень, а також відсутність надійних засобів профілактики і лікування змушує шукати нові підходи та засоби запобігання розвитку внутрішньочеревних спайок.

Американські хірурги провели операцію для лікування ожиріння через піхву

Американські хірурги провели операцію для лікування ожиріння через піхву - У Центрі майбутнього хірургії Університету Каліфорнії в Сан-Дієго успішно проведена перша операція з видалення частини шлунку через піхву для лікування ожиріння.

Пересадка особи: у Франції все готове до першої операції

Пересадка особи: у Франції все готове до першої операції - Раніше ми могли бачити таке тільки в кіно, наприклад у фільмі 'Без особи' з Ніколасом Кейджем і Джоном Траволтою , де головні герої помінялися особами. Ця фантастична ідея незабаром може стати реальністю. У госпіталі Анрі Мондор ді Кретьєн, що на околиці Парижа, група хірургів готується до однієї з найбільш неймовірних авантюр в сучасній хірургії: пересадки лицьових тканин померлої людини пацієнту з сильно спотвореним обличчям.

облітеруючі захворювання аорти та артерій нижніх кінцівок

облітеруючі захворювання аорти та артерій нижніх кінцівок - Хронічні облітеруючі захворювання аорти та артерій нижніх кінцівок (обумовлені в більшості випадків атеросклероз) складають більше 20% від усіх видів серцево-судинної патології, що відповідає 2-3% від загальної чисельності населення.

У Югре упроваджуються нові високотехнологічні операції на хребті

У Югре упроваджуються нові високотехнологічні операції на хребті - В даний час на території Ханти-Мансійського автономного округу-Югри активно впроваджуються нові високотехнологічні операції, такі як артропластика шийного та поперекового відділів хребта із заміною міжхребцевого диска штучним трансплантат, що дозволяють пацієнтові зберегти рухливість у хребті. У 2008 році таких операцій було виконано вже 15. R

Перший досвід виконання дуоденобіліарного і дуоденального стентування з використанням металевих саморасправляющіхся стентів

Перший досвід виконання дуоденобіліарного і дуоденального стентування з використанням металевих саморасправляющіхся стентів - У пацієнтів з пухлинним ураженням голівки підшлункової залози поряд з біліарної обструкцією нерідко виникає клініка порушень евакуації з шлунка, обумовлена дуоденальному стенозом за рахунок росту пухлини в просвіт дванадцятипалої кишки. Традиційним методом паліативного лікування було хірургічне втручання, в ході якого накладали біліодігестівний анастомоз і виконували гастроентеростомію. Впровадження в клінічну практику нітінолових саморасправляющіхся стентів дозволяє вирішувати цю проблему неоперативним шляхом.

Роль стравохідного стентування в нехірургічного лікування стриктур стравоходу

Роль стравохідного стентування в нехірургічного лікування стриктур стравоходу - Роль стравохідного стентування продовжує зростати з появою на ринку нових стентів. У цих стентів присутні протіворефлюксние клапани, внутрішня пластикова оболонка і нитки, що дозволяють видалити стент.

Жовчнокам'яна хвороба: алгоритм діагностики і лікування

Жовчнокам'яна хвороба: алгоритм діагностики і лікування - Жовчнокам'яна хвороба (ЖКБ) відноситься до числа широко розповсюджених захворювань. У хірургічних стаціонарах серед хворих з хронічними захворюваннями органів черевної порожнини хворі ЖКБ займають перше місце.

Зміст кортизолу в крові і 17-кетостероїдів у сечі у хворих з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки

Зміст кортизолу в крові і 17-кетостероїдів у сечі у хворих з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки - Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (ЯБЖіДПК) є досить поширеними захворюваннями, що мають тенденцію до зростання в усьому світі. Загальновідома багатофакторність, поліетіологічність ЯБЖіДПК. У цьому плані, до цих пір, відсутні чіткі механізми виразкоутворення, існує безліч неясностей у питаннях звичайної і перехресної адаптації організму хворих до різних чинників. Тим часом, саме вони обумовлюють клінічну неоднорідність перебігу цих захворювань.

Апендицит може виникати з-за поганої екології

Апендицит може виникати з-за поганої екології - Канадські вчені з'ясували, що забруднене повітря підвищує ризик апендициту. Головний автор дослідження Gilaad G. Kaplan говорить, що нові дані «доводять, що деякі випадки апендициту спровоковані забрудненням повітря».

Експериментальне лікарський засіб, що запобігає одне з найпоширеніших ускладнень пересадки серця

Експериментальне лікарський засіб, що запобігає одне з найпоширеніших ускладнень пересадки серця - New England Journal of Medicine опублікував попередні результати клінічних випробувань експериментального лікарського засобу, що запобігає одне з самих поширених ускладнень пересадки серця.

Хірургічний опитувальник знижує смертність і ускладнення після операцій на третину

Хірургічний опитувальник знижує смертність і ускладнення після операцій на третину - Використання простого хірургічного опитувальника, складеного Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), дозволяє значно скоротити рівень смертності та ускладнень під час і після операції. Такі висновки були зроблені за результатами міжнародного дослідження за участю хірургічних бригад з восьми країн світу і фахівців ВООЗ, повідомляє New England Journal of Medicine.

Можливості первинного відновлення кишкової безперервності при стенозирующее раку лівої половини ободової кишки

Можливості первинного відновлення кишкової безперервності при стенозирующее раку лівої половини ободової кишки - Резюме: представлені результати лікування 16 хворих з стенозуючий на рак лівої половини ободової кишки, у яких операція завершена первинним відновленням кишкової безперервності. У 10 хворих операція була виконана при явищах гострої товстокишковій непрохідності. Виконувалися наступні види операцій: лівостороння геміколектомія - 1, резекція сигмовидної кишки - 3, тотальна або субтотальна колектомія - 10

У столиці''бояться''робити операції з пересадки органів

У столиці''бояться''робити операції з пересадки органів - У Москві практично зупинені операції з пересадки органів, заявила заступник мера Людмила Швецова. На думку столичної влади, винні в цьому правоохоронні органи і державне телебачення, цілеспрямовано розпалюють пристрасті навколо проблеми трансплантації. R

Хірургів попросили не пересаджувати особи

Хірургів попросили не пересаджувати особи - Незважаючи на те, що лікарі вже готові виконувати таку здавалася фантастичною операцію як пересадка особи, одна з найбільш впливових професійних асоціацій хірургів закликала утриматися від цього. R в британському Королівському коледжі хірургії заявили, що спочатку треба опрацювати масу як медичних, так психологічних та етичних аспектів зміни особи.

Керівництво по кріохірургії для лікарів загальної практики

Керівництво по кріохірургії для лікарів загальної практики - Добре відомо, що кріохірургія легко адаптується до можливостей загальної практики, і кількість лікарів загальної практики, що пропонують кріохірургічні процедури своїм пацієнтам, продовжує зростати. Можливо, спочатку ця тенденція підтримувалася додатковими виплатами лікарям загальної практики за виконання мінімальних хірургічних операцій, але сьогодні основну роль грає ефективність дерматологічної кріохірургії в рамках первинної допомоги та доступність рідкого азоту.

Комплексне лікування виразкових дефектів у хворих з синдромом діабетичної стопи

Комплексне лікування виразкових дефектів у хворих з синдромом діабетичної стопи - Синдром діабетичної стопи (СДС) являє собою одне з найбільш грізних, серйозних і проблематичних в плані лікування ускладнень цукрового діабету (СД). Досить згадати, що 40-70% всіх нетравматичний ампутацій у світі виробляється у хворих на ЦД. Як показує практика, пацієнти з виразковим ураженням стоп при СДС знаходяться на лікуванні в стаціонарі 6-8 тижнів.

Гостра кишкова непрохідність. Класифікація, діагностика, тактика лікування

Гостра кишкова непрохідність. Класифікація, діагностика, тактика лікування - Гостра кишкова непрохідність (ОКН) - це синдром, який характеризується порушенням пасажу кишкового вмісту в напрямі від шлунка до прямої кишки. Кишкова непрохідність ускладнює перебіг різних захворювань. Гостра кишкова непрохідність (ОКН) - синдромних категорія, що об'єднує ускладнений перебіг різних за етіологією захворювань і патологічних процесів, які формують морфологічний субстрат ОКН.

Стовбурові клітини жирової тканини успішно застосовують в реконструктивній хірургії

Стовбурові клітини жирової тканини успішно застосовують в реконструктивній хірургії - Японські медики повідомляють про успішне застосування отриманих з жирової тканини стовбурових клітин для відновлення м'яких тканин більш ніж у 30 пацієнтів, які пройшли хірургічні операції на молочній залозі або на обличчі.

мезенхімальні стовбурові клітини для загоєння ран

мезенхімальні стовбурові клітини для загоєння ран - Тривало не загоюються рани - досить поширене явище, і лікування їх прийнятими в даний час методами часто виявляється неефективним. Канадські вчені з University of Alberta вивчали можливості використання отриманих з кісткового мозку мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) для лікування хронічних ран і механізми їх дії. R

Хірургія в оптимальних умовах: внесок анестезіолога

Хірургія в оптимальних умовах: внесок анестезіолога - У цій статті буде продемонстровано, що хірургія в оптимальних (безкровних) умовах забезпечується не низьким тиском крові як таким, що створює певні умови проведення хірургічної операції. Традиційна «гіпотензивна анестезія» не лише виходить з моди, але може бути небезпечна і, в певному сенсі, не потрібна через загрозу головного мозку. Це - спосіб, при якому маніпулюють фізіологією, впливаючи на умови проведення хірургічної операції, але в результаті чого виникає гіпоксія головного мозку, що є найбільш небезпечним ускладненням інтраопераційної гіпотензії

лапароскопічне видалення пухлини наднирника

лапароскопічне видалення пухлини наднирника - Два схожих випадки, але з різною кінцівкою починалися одночасно в російській столиці і в одному із самих далекосхідних міст Росії. Їх несподіване завершення відбулося в нашій клініці в Ізраїлі. R в одному випадку молодий чоловік, а в іншому молода жінка обстежувалися за місцем проживання у зв'язку з підвищеним артеріальним тиском. Були зроблені гарні дослідження і на СТ (комп'ютерна томографія) в обох випадках була виявлена пухлина наднирника.

Результати одномоментних і двоступеневих операцій при ускладнених формах раку ободової кишки

Результати одномоментних і двоступеневих операцій при ускладнених формах раку ободової кишки - Резюме: представлено результати хірургічного лікування 64 хворих ускладненим на рак ободової кишки. Загальна післяопераційна летальність склала 12,5%. У структурі післяопераційних ускладнень (50%) гнійно-запальні ускладнення відзначені в 72,5%. Після двоступеневих операцій частота післяопераційних ускладнень склала 60%, після одномоментних - 42,1%

Можливості бікоронарного доступу при оперативному втручанні на виличної кістки

Можливості бікоронарного доступу при оперативному втручанні на виличної кістки - Хірургічні втручання в області скронево-нижньощелепного суглоба, вінцевого відростка нижньої щелепи, виличної кістки і дуги передбачають різні види оперативного доступу. До їх числа відносяться: предушний, внутріротова, з боку кута нижньої щелепи.

Системно-інформаційне подання про проблеми хірургічного лікування

Системно-інформаційне подання про проблеми хірургічного лікування - Виконано анкетування для цілей оцінки якості лікування хворих гострим апендицитом не лише за регіонами Киргизстана, але і по головній клініці невідкладної хірургії НХЦ, на підставі аналізу яких виконаний факторний аналіз передумов різного роду ускладнень. При цьому також були враховані понад 40 факторів ризику з визначенням сили впливу кожного з них на результат.

NASA проведе унікальний хірургічний експеримент

NASA проведе унікальний хірургічний експеримент - Фахівці NASA мають намір організувати унікальний експеримент по проведенню дистанційних хірургічних операцій у космосі. У разі виникнення непередбачуваної ситуації надати першу медичну допомогу важко постраждалим астронавтам безпосередньо на космічній станції або кораблі буде дуже і дуже складно, як, втім, і доставити пацієнта на Землю. R

Реєстрація результатів ендоскопічного дослідження: проблеми та шляхи вирішення

Реєстрація результатів ендоскопічного дослідження: проблеми і шляхи вирішення - Протягом останніх десятиліть відзначається бурхливий ріст і розвиток технічних засобів, спрямованих на вирішення діагностичних і лікувальних завдань у всіх областях медицини. Це повною мірою відноситься і до ендоскопії. У наші дні не існує такого розділу медичної практики, де б не використовувалися різноманітні діагностичні або лікувальні ендоскопічні методики.

Американські хірурги помилково оперують на здорових

Американські хірурги помилково оперують на здорових - Згідно з дослідженням, проведеним співробітниками університету Цинциннаті (University of Cincinnati) Еріком Майнбергом (Eric G. Meinberg) і Пітером Штерном (Peter J. Stern ), 21 відсоток з 1050 спеціалізуються в хірургії рук ортопедів хоча б раз помилялися у виборі місця операції, - повідомляє Reuters.

Американці готові поділитися своїми органами

Американці готові поділитися своїми органами - За даними Міністерства Охорони здоров'я США, 51% жителів США, які мають можливість прийняти рішення про пожертвування своїх внутрішніх органів для пересадки, погоджуються зробити це. У деяких госпіталях США, на подібні жертви погоджуються піти до 70% потенційних жертводавців.

У США провели унікальну операцію з одночасної пересадки відразу трьох органів

У США провели унікальну операцію з одночасної пересадки відразу трьох органів - Успішну операцію з трансплантації відразу декількох органів - серця, печінки та нирок обох - провели лікарі лікарні Університету Чикаго в штаті Іллінойс. Операція, яка тривала 17 годин, була проведена ще 21 травня, проте офіційно медики оголосили про неї тільки 2 червня. За їх словами, пацієнт Майкл Гейнор йде на поправку і вже на цьому тижні буде виписаний з клініки.

Пересадка часткою легкого

Пересадка часткою легені - краще рішення проблеми нестачі донорських органів? - Брак донорських органів для трансплантації змушує фахівців шукати все більш і більш складні способи пересадки. Так, наприклад, американські хірурги з 'University of Southern California' спробували оцінити ефективність пересадки частин легенів, одержуваних у живих донорів. R

Рекомендації з харчування для хворих, що перенесли операцію на жовчному міхурі

Рекомендації з харчування для хворих, що перенесли операцію на жовчному міхурі - Найбільш часто виконуваними операціями на органах черевної порожнини є операції при гострому і хронічному запаленні жовчного міхура і дещо рідше - на позапечінкових жовчних протоках.

Застосування гелю метилцелюлоза для профілактики рецидиву спайкообразованія

Застосування гелю метилцелюлоза для профілактики рецидиву спайкообразованія - Однією з невирішених проблем загальної хірургії є боротьба з післяопераційним спайковим процесом черевної порожнини і пов'язаними з ним ускладненнями. У зв'язку з цим актуальними є і дослідження, спрямовані на профілактику рецидиву спайкообразованія у хворих зі спайкової хворобою.

Гострі шлунково-кишкові кровотечі (клініка, діагностика, терапія)

Гострі шлунково-кишкові кровотечі (клініка, діагностика, терапія) - Синдром шлунково-кишкової кровотечі ускладнює перебіг багатьох захворювань травного тракту і може послужити причиною летального результату. Всі кровотечі розділяються в першу чергу на кровотечі із верхніх, нижніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) і кровотечі нез'ясованої етіології.

Новий виток скандалу навколо страхітливою методики повернення людям нормального вигляду

Новий виток скандалу навколо страхітливою методики повернення людям нормального вигляду - Ми вже писали ('РГ' від 06.12.2002) про бурхливої реакції в суспільстві, яку викликало сенсаційну заяву провідного співробітника лондонського госпіталю, фахівця з пластичної хірургії Пітера Батлера, зроблену ним на конгресі хірургів. За допомогою розробленої ним унікальної технології він готовий пересаджувати особи мерців людям, у яких власна зовнішність знівечена в результаті аварії, опіку, поранення або тяжкої хвороби і відновлення звичайними способами не піддається.

згоріле вухо лікарі виростили пацієнту на руці

згоріле вухо лікарі виростили пацієнту на руці - Цікаву операцію провели недавно московські хірурги. Пацієнту, що позбувся вушної раковини в дитинстві, фахівці Центрального НДІ стоматології виростили її на передпліччя.

У Сінгапурі почалася четирехсуточная операція з розділення сіамських близнюків

У Сінгапурі почалася четирехсуточная операція з розділення сіамських близнюків - У Сінгапурі в неділю ввечері почалася операція з розділення 29-річних сіамських близнят. Очікується, що втручання буде продовжаться від двох до чотирьох діб, - повідомляє Associated Press. Це перша операція з розділення так званих краніофагіческіх сіамських близнюків у такому віці, яка, як попереджають лікарі, може призвести загибелі сестер або до необоротних пошкоджень мозку.

Сінгапур: сіамські близнюки в критичній фазі операції

Сінгапур: сіамські близнюки в критичній фазі операції - В одній з приватних клінік Сінгапуру міжнародна бригада лікарів продовжує першу в історії медицини операцію над дорослими сіамськими близнюками. Належить розділити зрощених головами 29-річних сестер з Ірану, які жодного разу в житті не бачили один одного без допомоги дзеркала. П'ять нейрохірургів зараз вже приступили до другої, найважливішій частині операції з розділення сіамських близнюків Лали і Ладан Біджані. Лікарі будуть працювати як мінімум 10 годин, і якщо цього часу не вистачить, їм на зміну прийде інша команда.

Лікарі, які відрізали пацієнтові статевий член, уникнули суду

Лікарі, які відрізали пацієнтові статевий член, уникнули суду - Американська клініка, ампутувати пеніс пацієнта без його згоди, змогла домовитися з потерпілим без судового розгляду, повідомляє Reuters. Раніше 67-річний Хершел Роллз (Hurshell Ralls) вимагав від лікарів, які необгрунтовано ампутували йому статевий член під час онкологічної операції, п'ять мільйонів доларів.

Плівка з панцира крабів замінить післяопераційні шви

Плівка з панцира крабів замінить післяопераційні шви - Австралійські вчені створили плівку з панцира крабів, герметично закриває лінію розрізу. Новинка має цілий ряд переваг перед традиційними швами, особливо при нейрохірургічних операціях, повідомляє Science Daily.

Вплив внутрішньочеревного введення гіпохлориту натрію на вираженість післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини

Вплив внутрішньочеревного введення гіпохлориту натрію на вираженість післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини - Стаття оповідає про результати експериментального дослідження рекомендованого багатьма авторами препарату гіпохлорит натрію для застосування в різних областях медицини , зокрема для внутрішньочеревного введення з метою лікування та профілактики перитоніту і спайкової хвороби.

Лікування ран і ранових інфекцій

Лікування ран і ранових інфекцій - Йод застосовують у медичній практиці понад 150 років для обробки ран, операційного поля, в стоматології та для лікування шкірних захворювань. Він вступає в реакцію не тільки з білками мікроорганізмів, але й макроорганізму, утворюючи характерну плівку на поверхні рани, що перешкоджає проникненню хвороботворних бактерій. Однак досить часто саме під шкірою виникає вогнище запалення.

Антибактеріальна терапія абдомінальних хірургічних інфекцій

Антибактеріальна терапія абдомінальних хірургічних інфекцій - Однією з найбільш складних проблем ургентної хірургії та інтенсивної терапії залишається лікування гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини та їх ускладнень. Різко збільшилася кількість хворих з інфікованими формами панкреонекрозу, прорив шлунково-кишкового тракту (ШКТ), травматичними ушкодженнями органів живота, перитонітом різної етіології, значно збільшилася частота грибкової нозокоміальної інфекції.

Результативність малоінвазивної хірургії поєднаних абсцесів органів черевної порожнини та заочеревинного простору під контролем ультрасонографії

Результативність малоінвазивної хірургії поєднаних абсцесів органів черевної порожнини та заочеревинного простору під контролем ультрасонографії - Мета роботи. Оцінити результативність малоінвазивного хірургічного лікування поєднаних абсцесів нирок, околопочечной клітковини, печінки та заочеревинного простору під контролем УЗД.

До питання про оптимізацію лабораторної діагностики гострого апендициту

До питання про оптимізацію лабораторної діагностики гострого апендициту - З метою покращення діагностики були вивчені перекисне окислення ліпідів та зміни системи гемостазу в динаміці. Встановлено, що перекисне окислення ліпідів може бути використане в якості маркера глибоких патоморфологічних змін до червоподібний відросток,. Пацієнтам похилого та старечого віку необхідно проводити певні заходи щодо профілактики тромбоемболічних ускладнень.

Метілцеллюлозa у профілактиці післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини

Метілцеллюлозa у профілактиці післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини - Проблема запобігання післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини (СПБП) і розвитку спайкової хвороби є однією з актуальних проблем загальної хірургії. У 55-100% пацієнтів, що мають в анамнезі абдомінальне втручання в післяопераційному періоді розвивається СПБП, що в 1% випадків сприяє розвитку такого грізного ускладнення як спаєчна кишкова непрохідність (СКН) (Ellis, 1997), а повторні операції збільшують ризик утворення спайок та їх ускладнень (Ugur M. et al., 1996; Lundorff P. et al., 1996, Ellis et al, 1999).

Цитологічне дослідження та його роль у вивченні регенераторної-репаративних процесів при пошкодженні очеревини в експерименті

Цитологічне дослідження та його роль у вивченні регенераторної-репаративних процесів при пошкодженні очеревини в експерименті - Як для клініцистів - хірургів, так і для патоморфології , контроль динаміки спайкового процесу черевної порожнини є актуальним питанням. Для контролю регенераторних процесів в очеревині після її пошкодження використовувався цитологічний метод.

Відмова від куріння перед операцією в два рази знижує ризик виникнення ускладнень

Відмова від куріння перед операцією в два рази знижує ризик виникнення ускладнень - У пацієнтів, які кинули курити перед хірургічною операцією, в два рази знижений ризик розвитку ускладнень, встановили шведські вчені

Застосування препарату «Гепатофальк-Планта» в ранньому реабілітаційному періоді у хворих після операції з приводу жовчнокам'яної хвороби

Застосування препарату «Гепатофальк-Планта» в ранньому реабілітаційному періоді у хворих після операції з приводу жовчнокам'яної хвороби - В даний час жовчнокам'яна хвороба і її ускладнення залишаються однією з найпоширеніших захворювань в хірургічній практиці /Дедерер Ю.М., Крилова Н.І.1983г.; Корольов Б.А., 1990р.; Нечай О.І., 1999р./.Причому у всіх країнах є тенденція як до зростання захворюваності, так і до збільшення кількості операцій на жовчних шляхах /Малиновський М.М., 1993р.; Максимов В.А., 1994р.; Савельєв В.С., 1995р.

Роль компетентності хірургів при використанні експертних систем

Роль компетентності хірургів при використанні експертних систем - Одним з етапів при побудові математичних систем для оцінки складних явищ є метод експертних оцінок. Причому при проведенні досліджень багато авторів вказують на необхідність врахування компетентності експертів, що беруть участь в дослідженні.

НМХЦ МОЗ Росії відкриє свої філії в Санкт-Петербурзі, Тамбові та Севастополі

НМХЦ МОЗ Росії відкриє свої філії в Санкт-Петербурзі, Тамбові та Севастополі - Національний медико-хірургічний центр (НМХЦ) МОЗ Росії найближчим часом відкриє свої філії в Санкт-Петербурзі, Тамбові та Севастополі. Філії будуть відкриті в рамках програми 'НМХЦ - регіонах Росії'. Фахівці нових лікувальних установ будуть проводити операції з використанням лазерних технологій при судинних захворюваннях та операції з ендопротезування кульшових суглобів.

трансплантологи звинувачуються у вилученні донорських органів у ще живого пацієнта

трансплантологи звинувачуються у вилученні донорських органів у ще живого пацієнта - Прокурор Москви Михайло Авдюків заявив, що розслідування справи про трансплантацію людських органів у столичній лікарні буде продовжено. Мова йде про НП, що виникла в міській лікарні номер 20, де, згідно з повідомленням Генпрокуратури РФ, був виявлений факт початку операції з вилучення нирки до констатації смерті пацієнта.

Ризик венозного тромбозу підвищується взимку

Ризик венозного тромбозу підвищується взимку - Французькі вчені стверджують, що найбільша кількість випадків глибокого венозного тромбозу припадає на зимові місяці. Число пацієнтів, що поступили в лікарні з діагнозом 'глибокий венозний тромбоз' в серпні 1996 року було на 18% нижче середнього, а в лютому 1996 і грудні 1997 років - на 18% вище середнього.

Комплексна оперативно-технічна профілактика постгастрорезекціонних розладів при ускладненій виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки

Комплексна оперативно-технічна профілактика постгастрорезекціонних розладів при ускладненій виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки - Незважаючи на значний прогрес клінічної медицини, частота ускладнень виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки (ЯБЖ і ДПК) досягає 50-60% і не має тенденцію до зниження. Серед хірургічних методів лікування ускладненої ЯБЖ і ДПК резекція шлунка в різних її модифікаціях залишається досить ефективною.

Коли у працівників охорони здоров'я виникає алергія на рукавички?

Коли у працівників охорони здоров'я виникає алергія на рукавички? - У багатьох працівників охорони здоров'я з часом розвивається алергія на натуральний латекс з-за медичних рукавичок. Раптово виникають екземи, кон'юнктивіти чи напади астми ...

Знайдено засіб боротьби з септичним шоком

Знайдено засіб боротьби з септичним шоком - Австралійські вчені повідомили про те, що ними розроблений засіб, який може врятувати людей, вмираючих від септичного шоку після хірургічного втручання. R

Минуле і сьогодення хірургії портальної гіпертензії: погляд на проблему

Минуле і сьогодення хірургії портальної гіпертензії: погляд на проблему - Навряд чи знайдеться інша хвороба, для лікування якої було б запропоновано настільки багато оперативних втручань, яким є портальна гіпертензія ( СМТ). Дана обставина свідчить про надзвичайну складність проблеми СМТ і про незадоволення хірургів результатами операцій, що й обумовлює постійний пошук більш ефективних методів лікування цього страждання.

Розлади після оперативних втручань з приводу виразкової хвороби

Розлади після оперативних втручань з приводу виразкової хвороби - Цією назвою прийнято позначати різні порушення, які розвиваються в віддаленому періоді після операцій на шлунку, в основному після його резекції або втручань після з ваготомій .

Дорослі стовбурові клітини для реконструктивної пластичної хірургії

Дорослі стовбурові клітини для реконструктивної пластичної хірургії - Біотехнологічна компанія Healtheuniverse Inc. Повідомляє, що її фахівці підготували протоколи клінічних випробувань використання дорослих стовбурових клітин для реконструктивного лікування жінок після мастектомії, а також інших пацієнтів, покалічених в результаті нещасного випадку або хірургічної операції і потребують відновлення м'яких тканин.

який потрапив під потяг латвійця пересадили власну руку

який потрапив під потяг латвійця пересадили власну руку - Фахівці Латвійського центру пластичної і мікрохірургії успішно пересадили ліву кисть пацієнта на праву руку, повідомляє Novonews. За даними інформагентства, така операція потрібна жителю Латвії, який фактично залишився без обох рук після того як потрапив під поїзд.

Кращим і товстим британцям відмовлять в операціях

Кращим і товстим британцям відмовлять в операціях - Міністр охорони здоров'я Великобританії Патрісія Х'юїтт вперше відкрито виступила проти призначення операцій кращим або страждають надмірною вагою пацієнтам.

Вплив пептидів жовчного міхура при гострому холециститі на імунітет і «кисневий градієнт»

Вплив пептидів жовчного міхура при гострому холециститі на імунітет і «кисневий градієнт» - Незважаючи на великі досягнення в хірургічному лікуванні хворих на гострі холециститами ця проблема по- як і раніше, є однією з провідних в невідкладній хірургії. Це пояснюється щорічним збільшенням захворюваності ДГ як у світі, так і в Киргизькій Республіці. Це свідчать про те, що наші знання про патогенез ДГ не достатні.

У США пересадили одночасно три бруньки

У США пересадили одночасно три бруньки - Американські хірурги провели унікальну 'потрійну' операцію. Подібно сеансу одночасної гри, трьом пацієнтам синхронно в одному і тому ж госпіталі провели пересадку нирок від трьох донорів. Процедура зайняла 11 годин, відбувалася одночасно у 6 операційних. У даний момент всі шестеро пацієнтів живі і відчувають себе добре.

Дорогі операції росіянам будуть робити в новому центрі

Дорогі операції росіянам будуть робити в новому центрі - Міністерство охорони здоров'я створює спеціальний хірургічний центр, у якому жителі всіх регіонів Росії зможуть безкоштовно отримувати високотехнологічну медичну допомогу, не доступну звичайно в силу дорожнечі . Як повідомляє кореспондент РІА 'Новости', Національний медико-хірургічний центр стане головним імені Пирогова установою за цим профілем в країні.

Американські лікарні звинувачуються в пересадці органів здоровим людям

Американські лікарні звинувачуються в пересадці органів здоровим людям - Три американські клініки звинувачуються в шахрайстві з метою отримання донорських органів, повідомляє Associated Press. Лікарі навмисно переоцінювали тяжкість стану своїх хворих, щоб отримати для них донорський орган. Так, один з хворих, прогноз якого по документах був незадовільним (тиждень до смерті) був виявлений в холі лікарні, одягненим у клоунський костюм.

Напередодні планової хірургічної операції курцям треба хоча б на час розстатися з тютюном

Напередодні планової хірургічної операції курцям треба хоча б на час розстатися з тютюном - Така думка лікарів із клініки Копенгагенського університету, чия стаття опублікована в липневому випуску журналу Annals of Surgery. Доктор Ларс Соренсен і його колеги з'ясували, що утримання від куріння значно зменшує шанси виникнення післяопераційних ранових інфекцій.

Роль прокальцитоніна в диференціальній діагностиці запальної реакції

Роль прокальцитоніна в диференціальній діагностиці запальної реакції - Мета: вивчення можливості використання концентрації прокальцитоніна (ПКТ) плазми для диференціальної діагностики стерильного і інфікованого панкреонекрозу.

Операція з розділення сіамських близнюків закінчилася загибеллю обох жінок

Операція з розділення сіамських близнюків закінчилася загибеллю обох жінок - У вівторок у Сінгапурі, після унікальної 53-годинної операції з розділення сіамських близнюків, одна з них, Ладан Біджані (Ladan Bijani), померла приблизно через годину після завершення операції, - повідомляє Reuters. Лале Біджані (Laleh Bijani) якийсь час перебувала в критичному стані. Проте лікарі не змогли зберегти їй життя і вона померла через декілька годин після сестри.

Особливості дренування операційної рани при грижах живота

Особливості дренування операційної рани при грижах живота - Дренування ран і порожнин є важливим елементом абсолютної більшості хірургічних втручань. Пластика черевної стінки при післяопераційних грижах - не виняток. Це найбільш часто виконується планове хірургічне втручання. В останні роки з широким впровадженням аллопластіческіх операцій, дренування рани після герніопластика стало обов'язковою умовою досягнення успіху лікування. Причини цього в особливості перебігу раневого процесу при імплантації синтетичних матеріалів і техніки виконання аллогерніопластікі.

Пластичні хірурги створюють ідеал краси

Пластичні хірурги створюють ідеал краси - протягом шести місяців пластичні хірурги будуть оперувати жительку Китаю, яка хоче повністю змінити свій зовнішній вигляд. 24-річна Хао Лулу, журналістка й власниця ювелірного магазину, вирішила змінити свої очі, ніс, підборіддя, груди, живіт, сідниці, ноги й шкіру.

Гель при операціях на підшлунковій залозі

Гель при операціях на підшлунковій залозі - Актуальною проблемою хірургії підшлункової залози (ПЖ) є розробка малотравматичних операцій на цьому органі. Найбільш перспективними є мікрохірургічні анатомічні междольковие операції (АМО) на ПЖ.

Діагностика посттромбофлебітична синдрому

Діагностика посттромбофлебітична синдрому - посттромбофлебітична синдромом називають захворювання, обумовлене недостатністю глибоких вен і (або) постійним порушенням венозного відтоку внаслідок закупорки, викликаної тромбозом глибоких вен [LeClerc et al., 1985; Bauer, 1950; Negus, 1970; Johnson, 1980]. Посттромбофлебітичний синдром є наслідком патологічного підйому тиску в глибоких венах нижніх кінцівок

Оцінка загального стану лабораторних тварин в умовах хронічного хірургічного досвіду

Оцінка загального стану лабораторних тварин в умовах хронічного хірургічного досвіду - Загальний стан лабораторних тварин (безпородних собак, щурів лінії Вістар та ін), що знаходяться в хронічному хірургічному досвіді, оцінюється в динаміці як один з показників здоров'я піддослідної тварини. Так серед дослідників стан собак та інших лабораторних тварин прийнято ототожнювати з клінічною оцінкою, визначаючи його як задовільний, середньої тяжкості, тяжкий і вкрай важкий, що не достатньо об'єктивно.

Спосіб резекції клубової кишки з накладенням ілеоасцендостоміі з керованою ілеостомой

Спосіб резекції клубової кишки з накладенням ілеоасцендостоміі з керованою ілеостомой - Проблема неспроможності швів кишкової стінки є однією з найдраматичніших в хірургії шлунково-кишкового тракту [4, 6, 7 ]. Більшість післяопераційних перитонітів, абсцесів черевної порожнини, кишкових нориць, а також пов'язаних з цими грізними ускладненнями релапаротомії і летальних результатів обумовлено, перш за все, неспроможністю швів [1, 3, 9, 11]. Поява нових шовних матеріалів [4], апаратного шва [5, 8, 10], потужних антибактеріальних засобів, зміцнення позицій однорядного прецизійного кишкового шва [2, 8] дозволили знизити частоту неспроможності, але ці результати більше відчутні в плановій хірургії

Хірурги позбавлять китайця від гігантської пухлини на обличчі

Хірурги позбавлять китайця від гігантської пухлини на обличчі - Хірурги госпіталю Фіда в Гуанчжоу готуються провести складну операцію, яка позбавить їх пацієнта від гігантської пухлини на обличчі.

Академіки просять Путіна захистити трансплантологів від міліції

Академіки просять Путіна захистити трансплантологів від міліції - У п'ятницю вчені російської Академії медичних наук звернулися з відкритим листом до президента РФ, повідомляє ИТАР-ТАСС. У документі говориться, що 'в даний час в російській трансплантології склалася критична ситуація, що приносить великі збитки роботі з пересадки органів і донорства '. В підтвердження тому вчені наводять факт появи співробітників ОМОНу в реанімації 20-ої московської лікарні, де проводилась підготовка до трансплантації нирки.

лапароскопічне видалення апендикса краще

лапароскопічне видалення апендикса краще - Пацієнти, яким видалили апендикс лапароскопічним шляхом, відчувають себе набагато краще, ніж ті, хто переніс традиційну операцію. Вчені з Duke University, вивчивши дані 43000 пацієнтів, які перенесли лапароскопічну операцію, з'ясували, що при такому оперативному втручанні менше частота ускладнень та термін перебування в лікарні.

Застосування межкішечних анастомозів у хворих з поширеним післяопераційним перитонітом

Застосування межкішечних анастомозів у хворих з поширеним післяопераційним перитонітом - Протягом останніх років у літературі йде дискусія про можливість застосування кишкового анастомозу на тлі поширеного перитоніту. Впровадження сучасних методів знеболювання та інтенсивної терапії, атравматичної шовного матеріалу, наявність ефективних антибіотиків з групи цефалоспоринів III-IV покоління та карбапенеми, кишкова інтубація, можливість санаційних релапаро-томій дозволяють частіше вдаватися накладення соустя. R

Критерії ефективності протівоспаечних профілактичних засобів

Критерії ефективності протівоспаечних профілактичних засобів - спайковий процес є складним, багатогранним патологічним явищем, об'єктивна оцінка інтенсивності якого утруднена. Також викликає труднощі порівняльна оцінка вираженості спайкового процесу як в клініці, так і в експерименті, наприклад при розробці, апробації та застосування засобів профілактики та лікування спайкової хвороби. Робота спрямована на разработру і експериментальну апробацію способу об'єктивної оцінки вираженості спайкового процесу черевної порожнини.

Сучасні проблеми оперативної панкреатології (огляд зарубіжної літератури)

Сучасні проблеми оперативної панкреатології (огляд зарубіжної літератури) - За допомогою глобальної мережі Internet проаналізовано 394 статті авторів з 31 країни світу в ретроспективі за 5 років. Роботи стосувалися проблеми анатомії, діагностики захворювань та хірургії підшлункової залози (ПЖ). Аналіз показав, що дослідження панкреато-біліарної зони за кордоном йдуть вельми інтенсивно.

Хірургічне лікування геморою у поєднанні з гострим парапроктітом

Хірургічне лікування геморою у поєднанні з гострим парапроктітом - За останні роки відзначається значний ріст захворювань прямої кишки [1,2,3]. Питання хірургічного лікування геморою та гострого парапроктіта, їхніх найближчих та віддалених результатів, можливих ускладнень та рецидиву хвороби досить актуальні в даний час, що вимагає особливого підходу до вибору хірургічного лікування даної патології. R

Післяопераційний спайковий процес черевної порожнини і ендовідеохірургія

Післяопераційний спайковий процес черевної порожнини і ендовідеохірургія - Все ширше в повсякденну практику хірурга впроваджуються лапароскопічні технології. Разом ваних систем післяопераційний спайковий процес досить розповсюджене явище, яке змінює нормальну анатомію черевної порожнини. В умовах патологічної сінтопіі часто доводиться робити ендоскопічні втручання, що зв'язане з деякими труднощами. Їх огляду присвячена ця стаття.

Чадний газ допоможе при трансплантації

Чадний газ допоможе при трансплантації - Вчені Шеффілдського університету повідомили вчора, що ними розроблений метод безпечного застосування смертельно отруйного чадного газу (СО) при трансплантації донорських органів.

У Стародавньому Римі проводили хірургічні операції на черепі

У Стародавньому Римі проводили хірургічні операції на черепі - Під час розкопок біля міста Салоніки грецькі археологи виявили поховання молодої жінки, череп якої має явні сліди хірургічного втручання.

методику внутрішньоартеріальної ін'єкцій в a.radialis при гнійних захворюваннях кисті і відмороженнях

методику внутрішньоартеріальної ін'єкцій в a.radialis при гнійних захворюваннях кисті і відмороженнях - Беручи до уваги особливості кровопостачання дистальних відділів кінцівок у людини: магістральне будова судинного русла і його схильність до некерованої спазму при переохолодженні, я намагався знайти вихід з глухого кута тяжкого нескінченних ампутацій відморожених пальців. В результаті мною була освоєна методика введення лікарських препаратів в променеву артерію при обмороженнях кисті.

У Швеції проведена перша в Європі операція з видалення апендикса через рот

У Швеції проведена перша в Європі операція з видалення апендикса через рот - За словами лікарів, 30-річна пацієнтка почуває себе добре і в даний час вже виписана з лікарні, повідомляє РИА Новости з посиланням на шведський телеканал ТБ 4.

Нові способи лікування звуження периферійних артерій

Нові способи лікування звуження периферійних артерій - Звуження периферійних артерій, особливо в нижніх кінцівках - вельми поширене захворювання у літніх людей. Тільки в США від цього страждають більше 12 мільйонів чоловік. У хворих порушується кровопостачання ножних м'язів, через що при ходьбі виникають сильні болі, з'являється кульгавість.

Порівняльна оцінка місцевого застосування імозімази, поліфепану і «Біоптрон» у лікуванні гнійних ускладнень цукрового діабету

Порівняльна оцінка місцевого застосування імозімази, поліфепану і «Біоптрон» у лікуванні гнійних ускладнень цукрового діабету - В даний час проблема лікування гнійної інфекції у осіб, які страждають на цукровий діабет, залишається складною і актуальною. Питома вага гнійно-запальних захворювань становить у даного контингенту хворих 70%. Летальність при поєднанні цукрового діабету з гнійної хірургічної інфекцією залишається високою - від 6 до 50% і більше

Інститут трансплантології буде носити ім'я Валерія Шумакова

Інститут трансплантології буде носити ім'я Валерія Шумакова - Міністр охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Тетяна Голікова запропонувала присвоїти ім'я Валерія Шумакова НДІ трансплантології і штучних органів, яким він керував багато років. Такі слова прозвучали під час громадянської панахиди, де колеги, пацієнти, вчені прощалися з відомим хірургом, передає ИТАР-ТАСС.

До питання про сучасні принципи профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини

До питання про сучасні принципи профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини - Формування сполучнотканинних зрощень в серозних порожнинах тіла людини - одна з актуальних проблем сучасної хірургії. До теперішнього часу не знайдено абсолютного способу запобігання адгезії та її ускладнень.

Спосіб визначення типу розгалуження вірсунгова протоки

Спосіб визначення типу розгалуження вірсунгова протоки - панкреатографія є об'єктивним способом оцінки стану протоковой системи підшлункової залози. Тип розгалуження вірсунгова протоки визначається при проведенні контрастною панкреатографія (вірсунгографіі), ендоскопічної ретроградної панкреатохолангіографіі, характеризуючи його як розсипний, проміжний, і магістральний по візуальних ознаками, що не достатньо об'єктивно.

Пpімененіе флебосклеpозіpующей теpапіі в неоpдінаpних хіpуpгіческіх ситуаціях

Пpімененіе флебосклеpозіpующей теpапіі в неоpдінаpних хіpуpгіческіх ситуаціях - Наговіцин Є. С., Кpилов А. Ю., Гогохія Т. P., Лобанова В. В., Османов Е. Г. Кафедpа хіpуpгіі № 3 лікувального факультета ММА ім. І. М. Сеченова

Пpімененіе екзогенної NO-теpапіі для лікування гіпеpтензівно-ішемічних виразок нижніх кінцівок

Пpімененіе екзогенної NO-теpапіі для лікування гіпеpтензівно-ішемічних виразок нижніх кінцівок - Кpилов А. Ю., Шулутко А. М., Чіpікова Є. Г ., Османов Е. Г. Кафедpа хіpуpгіі № 3 лікувального факультета ММА ім. І. М. Сеченова

Заповнення бойових потеpь в особовому складі в роки Великої Вітчизняної війни (до 56-ї річниці Великої Перемоги)

Заповнення бойових потеpь в особовому складі в роки Великої Вітчизняної війни (до 56-ї річниці Великої Перемоги) - Кнопа М . Ш. Pоссійская медична академія последіпломного обpазованія, Москва

Совpеменние аспекти хіpуpгіческого лікування pака шлунка

Совpеменние аспекти хіpуpгіческого лікування pака шлунка - Кузнєцов М. А., Егоpов В. І., Слєпцов О. О., Абулов С. Е., Счастлівцев І. В. Кафедpа загальної хіpуpгіі лікувального факультета PГМУ, Москва

Механічна жовтяниця при гострому панкреатиті

Механічна жовтяниця при гострому панкреатиті - Патологія панкреато-дуоденальної зони традиційно продовжує займати одне з провідних місць в структурі захворюваності відділень загальнохірургічного профілю. Нами проведено аналіз 101 історії хвороби пацієнтів, що знаходяться на стаціонарному лікуванні з приводу гострого панкреатиту, з метою виявлення загальних закономірностей лікувальної та діагностичної тактики у випадках виникнення механічної жовтяниці на тлі вищевказаної патології.

Американські хірурги готові до пересадки лицьових тканин

Американські хірурги готові до пересадки лицьових тканин - Група американських хірургів стверджує, що технічно готова здійснити трансплантацію лицьових тканин від мертвої людини живому. Це поворотний момент в хірургії, який одні вважають дивом, а інші знаходять огидним.

Застосування біологічно активного атравматичної ранового покриття «Біатравм» як гемостатичного кошти при травмах печінки та селезінки

Застосування біологічно активного атравматичної ранового покриття «Біатравм» як гемостатичного кошти при травмах печінки та селезінки - Мета нашого дослідження: вивчити характер і ступінь морфологічних змін при використанні біологічно активного атравматичної ранового покриття «БІАТРАВМ» (ТОВ «Лінтекс», Санкт-Петербург) для аплікації і тампонування ран печінки та селезінки.

Особливості кровопостачання підшлункової залози в залежності від типу статури

Особливості кровопостачання підшлункової залози в залежності від типу статури - При операціях на підшлунковій залозі (ПЗ) широко використовуються анатомічні принципи, що зумовлює не зменшується інтерес до досліджень анатомії ПЖ [Hannesson PH, Stritbeck H, 1995, Sweden; Bertelli E, Di Grigorio F, 1995, Italy]. Одним з найбільш відповідальних моментів при втручаннях на ПЖ є обробка великих судин і інтенсивно васкулірізірованних зон органу.

Операцію полярники виконали по телевізору

Операцію полярники виконали по телевізору - Сучасні телемедичні технології, що дозволяють проводити діагностику і лікування на відстані за допомогою каналів телекомунікацій, стали доступні навіть полярникам на антарктичних станціях. З їх допомогою вдалося виконати операцію метеорологові, який отримав травму коліна під час падіння. Його евакуацію вважали надто ризикованою, тому операцію провели на місці.

Сіамські близнюки: одна голова добре, а дві краще

Сіамські близнюки: одна голова добре, а дві краще - Медики прийняли рішення про поділ двох сіамських близнят з Гватемали, зрощених головами. Більш того, вже проведено попередню операція, яка дозволить Марії де Хісус і Марії Терезії Кіех-Альварес, нарешті, бігати і грати порізно.R

Фінські учені пересадили чоловікові верхню щелепу, отриману з його власних стовбурових клітин

Фінські учені пересадили чоловікові верхню щелепу, отриману з його власних стовбурових клітин - Фінські учені пересадили чоловікові верхню щелепу, отриману з його власних стовбурових клітин. Протягом дев'яти місяців трансплантат вирощували в животі самого пацієнта, повідомляє ABC News. R

Причина апендициту

Причина апендициту - особливий вірус - Причина апендициту - проникнення в організм людини і активізація особливого вірусу, аналогічного за своєю дією грипозному. До такого висновку прийшла наукова група з американського Університету штату Техас. Про їх дослідженні повідомила європейська преса.

Сінгапурські вчені економлять матеріали, використовуючи замість хірургічних ниток власне волосся пацієнта

Сінгапурські вчені економлять матеріали, використовуючи замість хірургічних ниток власне волосся пацієнта - Вони запропонували оригінальну методику лікування ран на голові, при якій замість накладення швів на краї рани, вони зближуються за рахунок склеювання волосся. Це підхід у багатьох випадках тепер стає методом вибору для сінгапурських хірургів.

Операції на суглобах марні

Операції на суглобах марні - Американські хірурги щорічно виконують понад півмільйона зовсім марних операцій на суглобах. Як встановили дослідники з Департаменту у справах ветеранів і Медичного коледжу Бейлор, лікувальний ефект від поширених операцій з приводу остеоартриту досягається виключно завдяки самонавіювання.

Печінка, взята у загиблого в автокатастрофі чоловіки, була пересаджена дитині і дорослому

Печінка, взята у загиблого в автокатастрофі чоловіки, була пересаджена дитині і дорослому - Операція з трансплантації однієї донорської печінки двом пацієнтам була проведена в нашій країні вперше , повідомляє Російська газета.

Післяопераційні тромбози глибоких вен нижніх кінцівок. Діагностичне значення ультразвукового сканування

Післяопераційні тромбози глибоких вен нижніх кінцівок. Діагностичне значення ультразвукового сканування - Гострі тромбози системи нижньої порожнистої вени - небезпечне захворювання, яке загрожує розвитком тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), летальність при якій сягає 30% [1]. Серед етіологічних чинників виникнення цього важкого ускладнення важливе місце займають післяопераційні венозні тромбози, запобігання яких усуває не тільки небезпека ТЕЛА, але і хронічну венозну недостатність у віддаленому періоді. Як часто тромбоз ускладнює перебіг післяопераційного періоду?

При нестачі власних артерій нові можна відростити

При нестачі власних артерій нові можна відростити - Позбутися від болю і уникнути важких, аж до ампутації, ускладнень у пацієнтів з ураженням кровоносних судин нижніх кінцівок, допоможе нова методика, запропонована японськими вченими . Вводячи в м'язи ніг клітини з кісткового мозку самих пацієнтів, вони змогли стимулювати утворення нових судин і домогтися відновлення кровотоку в кінцівках.

Болить грижа? - З'їжте перцю!

Болить грижа? - З'їжте перцю! - Компонент, який надає гостроту перцю чилі, може полегшувати біль при хірургічній операції в паховій області. Це встановили датські дослідники. R

Вакуумний апарат може накачати груди

Вакуумний апарат може накачати груди - Схоже, мрія багатьох жінок збільшити розміри грудей без дорогої операції, може стати реальністю. Американські вчені провели незалежні випробування пристрою, яке викликає ріст тканин молочної залози.

Італійські хірурги успішно пересадили нижню щелепу

Італійські хірурги успішно пересадили нижню щелепу - Італійські лікарі вперше у світі здійснили успішну операцію по алотрансплантації нижньої щелепи. Стан 80-річного пацієнта, вмираючого від поширеної злоякісної пухлини слизової рота з проростанням в нижню щелепу, зараз розцінюється лікарями як цілком задовільний ...

Лондонські хірурги розробили нову методику видалення пухлин печінки, яка значно знижує ймовірність ускладнень

Лондонські хірурги розробили нову методику видалення пухлин печінки, яка значно знижує ймовірність ускладнень - Під час таких операцій хворі зазвичай втрачають кілька літрів крові і потребують тривалого виходжуванні в стаціонарі. Лікарі з лікарні Хаммерсмітовской разом із співробітниками Імпіріел-коледжу знайшли спосіб швидко зупиняти кровотечу з розрізів печінкової тканини, обробляючи операційне поле мікрохвильовим випромінюванням.

Електрохімічна технологія в лікуванні гнійно-запальних ускладнень після резекції легені

Електрохімічна технологія в лікуванні гнійно-запальних ускладнень після резекції легені - Пневмонектомія розробляється і застосовується близько 60 років і складає 40-70% всіх радикальних операцій при раку легені, 20-35% при поширеному деструктивному туберкульозі, 55-57% при поширеною гангрени легені. Першу успішну пневмонектомію виробив у 1931 Ніссен при процесі нагноєння в легені. У 1937 році Рінхофф вперше зробив пневмонектомію з роздільним обробкою кореня. У Росії успішна пневмонектомія була проведена в 1946 році В. Н. Шамов при бронхоектазах і О. М. Бакулєва при раку легені

Консервативна терапія геморою

Консервативна терапія геморою - Консервативна терапія в печенні гострого та хронічного геморою набуває все більшого значення. Цей факт пов'язаний з появою на фармацевтичному ринку досить ефективних знеболювальних, тромболітичним, кровоспинних і флеботоніческіх препаратів.

Британських хірургів будуть тренувати за допомогою нервової зворотного зв'язку

Британських хірургів будуть тренувати за допомогою нервової зворотнього зв'язку - Британських очних хірургів будуть тренувати за допомогою нервової зворотного зв'язку. Дослідження, підтвердили ефективність даного методу, було виконано групою фахівців під керівництвом Томаса Роса (Tomas Ros) з Університету Лондона (University of London). Результати дослідження опубліковані в BMC Neuroscience.

Геморой: невідкладна допомога, стратегія лікування, профілактика

Геморой: невідкладна допомога, стратегія лікування, профілактика - Геморой протягом більш ніж чотирьох тисячоліть є одним з найпоширеніших захворювань людини. Однаково часто зустрічаючись у чоловіків і жінок, дітей і дорослих, ця хвороба приносить безліч тілесних і душевних страждань, позбавляє працездатності, знижує якість життя.

Новий метод лікування трофічних виразок нижніх кінцівок

Новий метод лікування трофічних виразок нижніх кінцівок - Нову надію дають вчені людям, що страждають від важко піддається лікуванню хронічного захворювання - трофічних виразок нижніх кінцівок.

Оперувати по понеділках - погана прикмета

Оперувати по понеділках - погана прикмета - Забобони - річ досить заразна, і іноді певні прикмети можуть паралізувати роботу цілих установ. Наприклад, в одному румунському лікарні лікарі категорично відмовляються оперувати по понеділках ...

Медикаментозна корекція гострих шлунково-кишкових кровотеч виразкової етіології

Медикаментозна корекція гострих шлунково-кишкових кровотеч виразкової етіології - За останні роки істотно розширилися уявлення про механізм дії блокаторів Н 2-гістамінових рецепторів та їх вплив при лікуванні хворих на виразкову хворобу, ускладненої гострим шлунково-кишковою кровотечею

шовкопряди будуть робити шкіру

шовкопряди будуть робити шкіру - Виробники шовку незабаром зможуть почати освоєння зовсім нового ринку матеріалів для косметичної медицини. Японські вчені змогли б упровадити шовковичного шовкопряда особливий ген, після чого той починав виробляти не тільки шовк, але і особливий білок, в якому дуже потребують хірурги, які проводять реконструктивні та косметичні операції.

Оцінка ефективності і безпеки лапароскопічної аппендектоміі в порівнянні з відкритою

Оцінка ефективності і безпеки лапароскопічної аппендектоміі в порівнянні з відкритою - У недавно проведеному проспективному рандомізованому подвійному сліпому дослідженні оцінювалася ефективність і безпека лапароскопічної аппендектоміі в порівнянні з відкритою.

Погана екологія здатна викликати апендицит

Погана екологія здатна викликати апендицит - Погана екологія здатна викликати апендицит, стверджують канадські дослідники Університету Калгарі та Університету Торонто. Медики розглянули історію здоров'я 5 тис. 191 дорослих і зафіксували, що 52% хворих поступили в клініку з апендицитом у період між квітнем і вереснем - найтеплішими місяцями в країні, коли люди частіше бувають на свіжому повітрі.

Російські медики розробили новий перев'язувальний матеріал

Російські медики розробили новий перев'язувальний матеріал - Остання розробка вчених Військово-медичного інституту прикордонної служби - поліуретанова пов'язка, яка здатна замінити одночасно бинт, вату і лейкопластир. У світі вже існують подібні перев'язувальні матеріали. Але російська новинка відрізняється тим, що її можна накласти в польових умовах. Для військових медиків це надзвичайно важливо ... R

Діагностика гострого апендициту

Діагностика гострого апендициту - Існуючі в даний час клінічні та лабораторні методи діагностики гострого апендициту не відображають повною мірою характеру патоморфологічних змін до червоподібний відросток, і не можуть служити достатньою підставою для встановлення показань до оперативного лікування. У зв'язку з цим, хірург ставить діагноз гострого апендициту і визначає показання для операції, грунтуючись тільки на анамнез, скарги та об'єктивну симптоматику, а також на свій досвід та інтуїцію. Дані лабораторних та інструментальних досліджень мають лише допоміжне значення. Розробка і впровадження в клінічну практику методів, що дозволяють верифікувати або виключити гострий апендицит є одним із важливих завдань загальної хірургії.

Лікарі пересадили дівчинці 5 внутрішніх органів

Лікарі пересадили дівчинці 5 внутрішніх органів - Американські лікарі успішно пересадили однорічній дівчинці з Японії п'ять внутрішніх органів. Аяка Кандацу, що страждала рідкісним захворюванням, виписана з клініки при Університеті Майямі у вівторок, 10 січня, у свій перший день народження.

Хірургічні методи в лікуванні виразкової хвороби

Хірургічні методи в лікуванні виразкової хвороби - Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - найбільш часто зустрічається захворювання внутрішніх органів, яке, за даними світової статистики, поширене приблизно у 10% дорослого населення. За даними Центру медичної статистики України, захворюваність виразковою хворобою (ЯБ) в нашій країні за останні 10 років зросла на 38,4%.

Демонстрація досягнень роботохірургіі в женевській клініці

Демонстрація досягнень роботохірургіі в женевській клініці - Тиждень хірургії, що проходила за участю ординатора клініки Женераль-Болье, завершилася в суботу блискучою демонстрацією. Останньою операцією було видалення простати у 55-річного пацієнта, хворого на рак. Пряма трансляція операції йшла в аудиторію клініки і на відеоконференцію в Європейському інституті Телехірургія в Страсбурзі.

Хронічна венозна недостатність: питання діагностики та лікування

Хронічна венозна недостатність: питання діагностики та лікування - Найбільш сучасне визначення терміна хронічної венозної недостатності дано в керівництві «Флебологія» Медицина 2001 під редакцією академіка В. С. Савельєва. Хронічна венозна недостатність (ХВН) - відносно самостійний патологічний стан, першопричиною якої є викликаних венозним стазом каскад патологічних змін на молекулярному, клітинному та тканинному рівні. Виходячи з цього і повинні розроблятися методики профілактики і лікування венозної патології.

Французькі хірурги вперше провели операцію по трансплантації обличчя

Французькі хірурги вперше провели операцію по трансплантації обличчя - Французькі хірурги вперше провели успішну операцію з часткової трансплантації обличчя. 38-річній жінці, яка пережила напад собаки, в результаті якого вона втратила ніс , губи і підборіддя, були пересаджені тканини, м'язи і артерії, узяті у загиблого донора.

Китаянці видалили 50-кілограмову пухлину

Китаянці видалили 50-кілограмову пухлину - У китайському місті Ухань була проведена успішна операція з видалення пухлини великої, вага якої склала близько 50 кілограмів.

Імуномодулятори «Іммуномакс» і «Гепон» в комплексному лікуванні хворих на гостру гнійної хірургічної інфекцією

Імуномодулятори «Іммуномакс» і «Гепон» в комплексному лікуванні хворих на гостру гнійної хірургічної інфекцією - Проблема гнійної хірургічної інфекції залишається актуальною, незважаючи на постійний пошук нових методів її лікування та профілактики. Одним з важливих напрямів є корекція імунодефіцитних станів, закономірно супроводжуючих гнійну інфекцію і обтяжують її перебіг. Ця робота присвячена оцінці ефективності імуномодуляторів останнього покоління «Іммуномакс» і «Гепон» у комплексній терапії хворих на гостру гнійної хірургічної інфекцією м'яких тканин

Операція по видаленню зайвого жиру може привести до смерті

Операція по видаленню зайвого жиру може привести до смерті - Дані, отримані медиками із США показали, що ризик смерті після операції по видаленню зайвого жиру у пацієнтів старшого віку різко збільшується, пише JAMA. Ці результати виявилися несподіваними, якщо врахувати, що загальний відсоток смертності від такої процедури не перевищує 0,5 відсотка.

Варикоз

Варикоз - Варикоз, або варикозне розширення вен (varix - вузол, здуття, лат.) - Це захворювання вен (судин, що несуть кров до серця), яке веде до збільшення їх просвіту, витончення венозної стінки і утворенню вузлів (нерівномірного розширенню)

Повним людям не варто потрапляти на операційний стіл

Повним людям не варто потрапляти на операційний стіл - Деякі пацієнти, що покидають хірургічні відділення лікарень, забирають із собою не тільки спогади про лікування та операції, а й ... хірургічні інструменти, тампони , Гемостатичні губки та інші дрібні предмети, забуваються хірургами в тканинах і порожнинах організму. І, як виявили американські вчені, ймовірність отримання від хірурга такого 'подарунка' прямо пропорційна вазі хворого і екстреності операції.

Хірургія стане безкровної?

Хірургія стане безкровної? - Голландські вчені розробили новий метод зниження крововтрати під час хірургічних операцій. Вони показали, що препарат фактора згортання VIIA, що використовується для лікування гемофілії, може бути використаний і для активації системи згортання крові у здорових людей.

опариші лікують інфіковані рани в рекордні терміни

опариші лікують інфіковані рани в рекордні терміни - За даними британських учених, личинки мух здатні очистити трофічні виразки, рани і пролежні від інфекції в кілька разів швидше, ніж традиційна терапія.

Парентеральне харчування в хірургії

Парентеральне харчування в хірургії - Проблема парентерального штучного харчування і в даний час не втратила свого значення, незважаючи на можливість проведення збалансованого ентерального харчування, завдяки успіхам розвитку медичної фармації. Найбільш актуально парентеральне харчування в хірургії, де воно є предметом пильної уваги лікарів, що займаються інтенсивної терапією, так як без застосування нутрітивного підтримки не може бути подолана стрес, викликаний хворобою і операцією.

Брак органів розвиває''трансплантаційний туризм''

Брак органів розвиває''трансплантаційний туризм''- Світовий попит на внутрішні органи викликав хвилю незаконного 'трансплантаційної туризму'. У Великобританії, як і в усіх інших країнах, платити за органи донорові заборонено. Про це говориться в Законі про трансплантацію людських органів від 1989 року. Проте, хоча прямі продажі заборонені, часто донорові оплачують всі витрати і компенсації. R

Хірург проведе операцію під гіпнозом в прямому ефірі

Хірург проведе операцію під гіпнозом в прямому ефірі - Британський хірург спробує провести першу операцію під гіпнозом замість наркозу, яка транслюватиметься в прямому ефірі. Том Хеннінг, хірург Princess Royal Hospital у Фарнборо, графство Кент, буде проводити грижесеченіе, для чого потрібно зробити розріз у паху.

Стратегічні аспекти хірургічного лікування поширеного перитоніту

Стратегічні аспекти хірургічного лікування поширеного перитоніту - Проблема ефективного лікування поширеного перитоніту (РП) залишається актуальною і на початку XXI століття і радикально не вирішена. Летальність при цій патології залишається високою (до 60%), а при госпітальному перитоніті може досягати 80% (таблиця 1) [В. К. Гостіщев, 1992].

Американські хірурги використовують 2-мм троакара не під час операції ... а після

Американські хірурги використовують 2-мм троакара не під час операції ... а після - Несподіване застосування 2-мм інструментів знайшли американські хірурги. Вони пропонують використовувати цей вид інструментів при закритті троакарних ран більшого діаметра.

Хронічна венозна недостатність

Хронічна венозна недостатність - Хронічна венозна недостатність (ХВН) - хвороба, відома ще з часів Гіппократа. У той час ця недуга називали «хворобою, що збиває з ніг» і вже тоді намагалися лікувати хірургічним методом. Сьогодні із захворюваннями вен борються самими різними і навіть цілком безболісними способами. Як допомогти пацієнтам, коли вони приходять за порадою в аптеку?

Манекен замість пацієнта

Манекен замість пацієнта - Рим. 'Вітаю, ти відрізав жовчний протік!' Молодий хірург тільки що завершив свою першу операцію з видалення жовчного міхура. Він отримує поздоровлення, незважаючи на те, що перед ним лише екран комп'ютера, а на операційному столі - манекен.

Динаміка вмісту мікроелементів (цинк, мідь) при спайкообразованіі в черевній порожнині

Динаміка вмісту мікроелементів (цинк, мідь) при спайкообразованіі в черевній порожнині - Формування спайок в черевній порожнині у пацієнтів, яким виконані абдомінальні операції, може служити причиною ряду ускладнень післяопераційного періоду. Найгрізніше з них - спаєчна кишкова непрохідність, що створює високий відсоток летальності і часто призводить до повторної лапаротомії.

Мобільний хірургічний блок на чверть скорочує втрати американців

Мобільний хірургічний блок на чверть скорочує втрати американців - Портативний хірургічний блок для застосування в бойових умовах сконструювали американські військові інженери разом з фахівцями Університету Сан-Хосе і Ок-Ріджской Національної Лабораторії.

Хірургічне лікування рубцевих стриктур позапечінкових жовчних проток

Хірургічне лікування рубцевих стриктур позапечінкових жовчних проток - Лікування рубцевих стриктур гепатікохоледоха і інтраопераційних пошкоджень позапечінкових жовчних проток залишається складним завданням, що вимагає великого досвіду і майстерності хірурга. З 1990 року збільшення випадків пошкоджень і стриктур жовчних проток пов'язано з розширенням питомої ваги лапароскопічної холецистектомії

Британські вчені створили 'живі бинти'

Британські вчені створили 'живі бинти' - Новий ефективний спосіб лікування тривало не загоюються ран запропонований британськими вченими з Шеффілда (Sheffield). Вони створили перев'язочний матеріал, який зсередини покритий власними клітинами пацієнта. При цьому була використана технологія, запозичена у виробників напоїв в картонних коробках.

Патологія гострого панкреатиту

Патологія гострого панкреатиту - Про актуальність проблеми панкреатиту говорити не доводиться. Про частоті ж захворювання можна судити за кількістю хворих. Так за даними В.В. Чаплинського і А. І. Гнатишак хворі з гострим панкреатитом складають 2,4% від числа хворих, які надходять в хірургічні стаціонари. За даними інших авторів цей відсоток коливається від 0,58 (М. М. Ковальов та ін) до 4,0 (В. М. Лащевкер).

Комплексне лікування хворих з гострим панкреатитом

Комплексне лікування хворих з гострим панкреатитом - В даний час існує великий вибір антибактеріальних препаратів, які знаходять застосування в хірургії. Велике поширення одержали цефалоспорини 1 - го, 2 - го, 3 - го покоління, аміноглікозиди останнього покоління, фторхінолони. Вибір антибактеріального препарату для лікування залежить від багатьох факторів.

Американські хірурги пришили 18-річному юнакові відірвану голову

Американські хірурги пришили 18-річному юнакові відірвану голову - Унікальну операцію провели американські хірурги, передає 21 січня ABC. Вони змогли пришити хлопцю голову, яка практично була відокремлена від тіла. Кілька місяців тому, в автомобіль 18-річного Маркоса Парра (Marcos Parra) врізалася машина під керуванням п'яного водія. В результаті сильного удару м'які тканини шиї Маркоса розірвалися, голова залишилася сполучена з тулубом тільки за допомогою спинного мозку і артерій.

Італійцю пересадили щелепу

Італійцю пересадили щелепу - В Італії проведена перша в історії медицини трансплантація щелепи. У ході тривала 11:00 операції 80-річному чоловікові, що страждав від раку порожнини рота, пересадили щелепу 39-річного донора.

Найтовстіша людина в світі збирається скинути вагу за допомогою хірургів

Найтовстіша людина в світі збирається скинути вагу за допомогою хірургів - важить близько 550 кг мексиканець готовий відправитися до Італії для проведення операції, яка дозволить йому скинути вагу. Для транспортування 40-річного жителя Мехіко, можливо є самим товстим людиною в світі, може знадобитися спеціальний авіарейс.

Діагностична цінність деяких симптомів гострого панкреатиту в умовах роботи станції швидкої допомоги м. Курська

Діагностична цінність деяких симптомів гострого панкреатиту в умовах роботи станції швидкої допомоги м. Курська - При діагностиці гострого панкреатиту лікар швидкої медичної допомоги (СМП) крім скарг, анамнезу та загального статусу, орієнтується і на деякі специфічні симптоми захворювання, діагностична цінність яких не однакова.

У Москві відбувся III з'їзд трансплантологів

У Москві відбувся III з'їзд трансплантологів - 28-30 жовтня 2005 року відбувся III Всеросійський з'їзд по трансплантології та штучним органам. З'їзд проводився на базі НДІ трансплантології і штучних органів. Значна частина доповідей була присвячена клітинної трансплантології.

Жевачка допомагає відновлюватися після операції

Жевачка допомагає відновлюватися після операції - Нове дослідження дає лікарям і їх пацієнтам поживу для роздумів. Пацієнти, які не забувають про жувальну гумку після лапароскопічної операції на товстому кишечнику, виписуються раніше з лікарні, ніж супротивники порожнього жування. R

Жовчнокам'яна кишкова непрохідність

Жовчнокам'яна кишкова непрохідність - Жовчнокам'яна хвороба (ЖКБ) - одна з найбільш поширених хвороб цивілізованих країн. Ця - хвороба 'благополуччя' по своїй частоті вже починає конкурувати з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки. Вона набуває характеру соціальної проблеми. У Західній Європі частота ЖКБ до 1970 р. виріс до 18.5% від числа всього дорослого населення, у США - до 32%. а у Швеції - навіть до 38-44%

Системно-інформаційне уявлення про характер помилок у діагнозі гострого апендициту

Системно-інформаційне уявлення про характер помилок у діагнозі гострого апендициту - Дотримуючись принципи та вимоги рандомізованих досліджень, ми звернулися до даними деяких хірургічних установ у Киргизстані. При цьому відібрали потрібну кількість історій хвороб хворих з ускладненим гострим апендицитом з розрахунку 5% від загального числа хворих з ускладненим гострим апендицитом, госпіталізованих в ці установи. Було, таким чином, пред'явлено для вивчення 828 історій хвороби.

Покриття рани після операції поліпропіленом може запобігти розвитку грижі

Покриття рани після операції поліпропіленом може запобігти розвитку грижі - Покриття рани після операції поліпропіленом може запобігти розвитку грижі без збільшення терміну перебування в стаціонарі у пацієнтів після баріатричних хірургічного втручання, повідомляють автори недавно проведеного в Польщі рандомізованого контрольованого дослідження.

Китайські лікарі видалили пацієнтові пухлини загальною вагою 32 кілограми

Китайські лікарі видалили пацієнтові пухлини загальною вагою 32 кілограми - Хірурги лікарні китайського міста Шаньдун (Східний Китай) успішно завершили операцію з видалення пацієнтові трьох пухлин, загальна вага яких досягав 32 кілограмів , повідомляє АМІ-ТАСС.

Безпечні 3-х слойні рукавички G-VIR з знезаражуючим речовиною для захисту медичних працівників

Безпечні 3-х слойні рукавички G-VIR з знезаражуючим речовиною для захисту медичних працівників - Паризька фірма Hutchinson, що спеціалізується на виробництві гумової продукції, випустила в світ рукавички G-VIR для медичних працівників, що містять шірокоспектральное дезинфікуючий засіб.

У Росії вперше була проведена унікальна операція з видалення частки печінки людини за допомогою хірургічного робота

У Росії вперше була проведена унікальна операція з видалення частки печінки людини за допомогою хірургічного робота - У московському Інституті хірургії ім. А.В. Вишневського вперше в Росії була проведена унікальна операція з видалення частки печінки людини за допомогою хірургічного робота.

Тромбоз не загрожує більшості авіапасажирів

Тромбоз не загрожує більшості авіапасажирів - Тривалі перельоти, навіть в економ-класі, вкрай рідко призводять до тромбозу глибоких вен (ТГВ), що було показано в дослідженні, проведеному вченими у Великобританії.

Роботи оперують краще, ніж хірурги

Роботи оперують краще, ніж хірурги - Хто краще проводить операції - людина або робот? Виявляється, робот. Принаймні, американські лікарі виявили, що «роботизовані» хірургічні втручання дають кращі результати, ніж що проводяться без використання електромеханічних помічників.

Мюррей, людина, яка змінила медицину

Мюррей, людина, яка змінила медицину - 'У цій роботі описується випадок з пересадкою нирки від одного іншому однояйцевих близнюків. Операція пройшла успішно. Пересаджена нирка функціонує добре '. Це перші два рядки зі старої статті в Surgical Forum.

Ізраїльські хірурги можуть допомогти російським інвалідам

Ізраїльські хірурги можуть допомогти російським інвалідам - Досягнута угода між медичним центром 'Медс' (Москва) і медичним центром 'Ramat-Aviv' (Тель-Авів) про проведення російським хворим хірургічних операцій в Ізраїлі за програмою 'Лікування за кордоном'.

У Петербурзі виконана унікальна операція по пересадці печінки

У Петербурзі виконана унікальна операція по пересадці печінки - У Петербурзькому науково-дослідному інституті рентгенорадіологіческом успішно проведена операція з пересадки печінки. R Подобних операцій в Росії щорічно проводиться не більше тридцяти .

Хірурги відновили обличчя пацієнта після сильних опіків

Хірурги відновили обличчя пацієнта після сильних опіків - Хірурги провели, як затверджується, першу повну реконструкцію особи із застосуванням цільного шматка шкіри. Як заявили медики на конференції американського Товариства пластичної хірургії, вони використовували частину шкіри зі спини пацієнта, що отримав важкі опіки.

Хронічний панкреатит, кісти і нориці підшлункової залози

Хронічний панкреатит, кісти і нориці підшлункової залози - Наслідки панкреонекроз і хронічних деструктивно-запальних процесів підшлункової залози - одна з важливих складових нозологічної групи хірургічних хворих, що страждають на захворювання pancreas. У повідомленні тезово висвітлені класифікація, діагностичні критерії, тактика та способи лікування хронічного панкреатиту, кіст і нориць підшлункової залози.

Підсумки міжнародної конференції''Російська Школа Колоректальний Хірургії''

Підсумки міжнародної конференції''Російська Школа Колоректальний Хірургії''- 15 березня 2010 року в будівлі Російської академії державної служби відбулася Третя міжнародна конференція 'Російська Школа Колоректальний Хірургії' . Її учасниками стали понад 450 хірургів з Росії, країн СНД, Польщі, Сербії, Китаю, Німеччини.

Препарати макроголу у підготовці пацієнтів до колоноскопії і хірургічним втручанням

Препарати макроголу у підготовці пацієнтів до колоноскопії і хірургічним втручанням - Важко переоцінити актуальність проблеми очищення кишечника при підготовці хворих до ендоскопічним, рентгенологічним дослідженням і хірургічних втручань на кишечнику. Протягом багатьох років ведуться пошуки простого і ефективного методу очищення товстої кишки, застосування якого сприяло б підвищенню достовірності одержуваних результатів досліджень і дозволило б уникнути післяопераційних ускладнень, пов'язаних з поганим очищенням кишечника.

Ризький медики пересадили пальці з ніг на руку

Ризький медики пересадили пальці з ніг на руку - Ризький мікрохірургії з лікарні 'Гайльезерс' пришили пацієнтові пальці ноги замість чотирьох втрачених в результаті травми пальців руки, повідомляє 'Інтерфакс'.

Жінці пересадили відразу шість органів

Жінці пересадили відразу шість органів - У Шведської лікарні проведена рідкісна операція з пересадки відразу шести донорських органів. Жінці, ім'я якої не називається, пересадили печінку, шлунок, дванадцятипалу кишку, підшлункову залозу, кишечник і нирки. Їй дісталися органи від одного донора. Вони були вилучені цілком і зберігалися поза організмом протягом п'яти годин, що, за словами хірургів, небагато.

Відеоігри покращують навички хірургів

Відеоігри покращують навички хірургів - Дослідники виявили достовірну зв'язок між професіоналізмом хірургів і любов'ю до відеоігор. Лапароскопія і інші сучасні хірургічні методи засновані на тому, що лікар маніпулює інструментами, дивлячись на телеекран.

Моделювання спайкового процесу черевної порожнини

Моделювання спайкового процесу черевної порожнини - В даний час не зменшується інтерес дослідників і клініцистів до вивчення процесу спайкообразованія і його профілактики. У зв'язку з цим стало актуальним впровадження клініко-анатомічних моделей післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини (СПБП).

Кардіологи і онкологи Білорусі проводять 'парні' операції

Кардіологи і онкологи Білорусі проводять 'парні' операції - Білоруські кардіохірурги і онкологи об'єднали свої зусилля для порятунку однієї з найважчих категорій хворих, що мають дві серйозні і конкуруючі патології - ішемічну хвороба серця та злоякісну пухлину.

Перша операція з пересадки обличчя буде проведена в Лондоні

Перша операція з пересадки обличчя буде проведена в Лондоні - 14-річна мешканка Лондона ірландського походження, можливо, стане першою людиною в історії медицини, якому буде зроблена операція з пересадки обличчя . Ще в минулому році британські лікарі говорили про реальну можливість здійснення подібної операції з трансплантації обличчя, а через вже півроку проводять необхідні роботи для підготовки до такої незвичайної процедурою.

Значення езофагеального стентування в консервативному лікуванні стриктур стравоходу

Значення езофагеального стентування в консервативному лікуванні стриктур стравоходу - З розробкою декількох нових типів стентів методика езофагеального стентування отримала подальший розвиток. Ці типи стентів забезпечені антірефлюкснимі клапанами, внутрішнім пластиковим покриттям і нитками для захоплення. При ретельному стадіювання лікування дисфагії має важливе значення.

Особливості діагностики гострого холециститу, ускладненого гострим панкреатитом на догоспітальному етапі

Особливості діагностики гострого холециститу, ускладненого гострим панкреатитом на догоспітальному етапі - Анатомічна спільність жовчовивідних шляхів (ЖВП) і протоковой системи підшлункової залози пояснює тісні етіопатогенетичні зв'язку їх захворювань [У . І. Філін і співавт., 1990; М. В. Данилов, В. Д. Федоров, 1995]. Так на тлі патології ЖВП (калькулез, дискінезії, пухлини і т. д.) підвищується тиск і в системі проток підшлункової залози, що призводить до розвитку панкреатиту [М. М. Богер, 1984].

малотравматичні технології

малотравматичні технології - основний фактор лікування хірургічних захворювань - Впровадження сучасних хірургічних технологій є одним із пріоритетних напрямів діяльності Центру амбулаторної хірургії (зразках) МУЗ «Клінічна міська поліклініка № 1» м. Сургута.

Дискусійні питання судинної хірургії

Дискусійні питання судинної хірургії - Три напрями судинної хірургії стали об'єктом уваги фахівців, що зібралися в конференц-залі санаторію «Форос», - профілактика та лікування порушень мозкового кровообігу, нові підходи до лікування хронічної судинної інфекції і облітеруючих захворювань артерій нижніх кінцівок. Конференція «Актуальні питання судинної хірургії», що відбулася 13-15 червня 2003 року в АР Крим, була проведена під егідою Асоціації кардіологів, судинних та кардіохірургів, генеральним спонсором виступила фармацевтична компанія «Лечіва»

Шанси на вдалий результат трансплантації органів підвищаться

Шанси на вдалий результат трансплантації органів підвищаться - Німецькі вчені розробили новий діагностичний тест, призначений для пацієнтів, яким належить трансплантація того чи іншого органа.

Пальці з лівої руки пересадили на праву

Пальці з лівої руки пересадили на праву - Австралійські хірурги виконали унікальну операцію людині, яка потрапила під потяг, повідомляє Ananova з посиланням на Sydney Morning Herald. Вони взяли пальці з його лівої руки, яка була відрізана під час нещасного випадку, і пересадили їх на праву руку, яка була роздрібнена.

Чистий кисень загоює рани краще будь-яких ліків

Чистий кисень загоює рани краще будь-яких ліків - Виявляється, кращий засіб для прискорення процесу загоєння ран - це не препарати народної медицини і не складні комплексні ліки, а чистий кисень. Як показали американські учені, киснева терапія дозволяє більш ніж удвічі скоротити термін, необхідний для повного відновлення пошкоджених м'яких тканин і шкірних покривів.R

дворічний «русалочка» повністю розділили ноги

дворічний «русалочка» повністю розділили ноги - Команді перуанських лікарів вдалося остаточно розділити зрощені ноги дівчинки, яка страждає рідкісним вродженим дефектом - «синдромом русалки» (сиреномелією). Операція пройшла без ускладнень і зараз дворічне малятко знаходиться в стабільному стані, передає Associated Press.

До питання про роль парентерального харчування в терапії інтраопераційної масивної крововтрати

До питання про роль парентерального харчування в терапії інтраопераційної масивної крововтрати - Патогенетично роль гіповолемії в розвитку важких порушень гомеостазу зумовлює вплив своєчасної та адекватної корекції волемічний порушень на результат оперативних втручань . У зв'язку з цим, інфузійно-трансфузійної терапії належить провідна роль у відновленні й позичена адекватного гемодинамічних запитам обсягу циркулюючої крові (ОЦК), нормалізації гемореології та водно-електролітного балансу.

Вибір способу моделювання спайкової хвороби

Вибір способу моделювання спайкової хвороби - Профілактика та лікування спайкової хвороби є актуальною проблемою сучасної хірургії, про що свідчить велика кількість експериментальних та клінічних досліджень в даному напрямку. Це обумовлено тим, що частота спайкової кишкової непрохідності (2,1-3,8% серед всіх захворювань органів черевної порожнини), кількість рецидивів (12-15%), летальність (7,2-11,0%) продовжують залишатися високими.

Антибіотики в операційній зоні

Антибіотики в операційній зоні - Основна роль антибіотикопрофілактики в хірургії полягає у попередженні інфекцій, що виникають внаслідок операції або інших інвазивних втручань або що мають прямий зв'язок з ними, а побічна мета - у зменшенні тривалості і вартості перебування хворого в стаціонарі.

Фактори, що впливають на ефективність хірургічного лікування поширеного перитоніту і абдомінального сепсису

Фактори, що впливають на ефективність хірургічного лікування поширеного перитоніту і абдомінального сепсису - Обстежено 575 хворих, 312 з яких мали у заключному діагнозі розлитої (загальний) гнійний перитоніт, 153 - розлитої (загальний) фібринозний перитоніт, 110 - розлитої (загальний) серозний перитоніт. До групи дослідження не ввійшли пацієнти з онкопатологією, панкреонекроз, хірургічними ускладненнями інфекційних захворювань, інфарктом кишечника, що обумовлено певною специфікою розвитку цих захворювань як з клінічної, так з бактеріологічної та імунологічної точок зору.

Шведи провели трансплантацію матки

Шведи провели трансплантацію матки - Шведські вчені повідомили про успішну трансплантацію матки. Перші досліди були проведені на чотирьох вівцях, які згодом змогли завагітніти. Успіх цієї операції ще на один крок наблизив перспективу трансплантації жіночої матки.

Застосування озону в комплексному лікуванні розлитого перитоніту

Застосування озону в комплексному лікуванні розлитого перитоніту - Проблема лікування перитоніту, особливо його поширених форм, являє собою одну з найскладніших завдань абдомінальної хірургії. До теперішнього часу гнійний перитоніт залишається одним з найбільш частих і грізних ускладнень в абдомінальній хірургії. За останні два десятиліття, у зв'язку з активними впровадженнями нових технологій і методик діагностики та лікування перитоніту, вдосконаленням техніки оперативних втручань, розширенням можливостей медикаментозної терапії

Цукром можна пиляти кістки

Цукром можна пиляти кістки - Кістки під час операції можна легко перепилювати за допомогою цукру. Німецькі вчені з університету Ганновера (Hanover) запропонували метод, в якому роль пили грає подається під дуже високим тиском вода з цукровим піском. Кристали цукру, які рухаються зі швидкістю 250 метрів на секунду, рівно ріжуть кістку.

Розроблено біотехнологічну методику, яка обіцяє значно спростити процес хірургічної реконструкції кровоносних судин

Розроблено біотехнологічну методику, яка обіцяє значно спростити процес хірургічної реконструкції кровоносних судин - Співробітники університету австралійського штату Квінсленд розробили біотехнологічну методику, яка обіцяє значно спростити процес хірургічної реконструкції кровоносних судин. Професори Джулія і Гордон Кемпбелл стверджують, що незабаром необхідні для пересадок фрагменти артерій можна буде вирощувати безпосередньо в черевній порожнині пацієнта, якому буде потрібно подібна операція.

Порівняльна оцінка результатів доопераційного обстеження пацієнтів з поширеним перитонітом

Порівняльна оцінка результатів доопераційного обстеження пацієнтів з поширеним перитонітом - Мета дослідження: визначити особливості доопераційного стану пацієнтів з поширеним перитонітом (РП) апендикулярного етіології і пов'язаного з кишковою непрохідністю; вивчити кореляцію тяжкості стану пацієнтів з доцільністю релапаротомії та результатом лікування.

Хірурги будуть помилятися в 6 разів менше

Хірурги будуть помилятися в 6 разів менше - 10 жовтня російським фахівцям був представлений новий симулятор для навчання хірургів. Використання цієї методики дозволить в 6 разів скоротити кількість помилок при виконанні операцій на судинах серця, головного мозку та інших органів.

Значення прогностичної цінності критеріїв поліорганної дисфункції для визначення хірургічної тактики лікування поширеного перитоніту

Значення прогностичної цінності критеріїв поліорганної дисфункції для визначення хірургічної тактики лікування поширеного перитоніту - Мета дослідження: визначити інформативність різних критеріїв для прогнозу результатів поширеного перитоніту (РП) шляхом вивчення прогностичної значимості критеріїв абдомінального сепсису, дисфункції органів, якості медикаментозної корекції.

транспапілярних дуоденобіліарное дренування в лікуванні бластоматозной жовтяниці

транспапілярних дуоденобіліарное дренування в лікуванні бластоматозной жовтяниці - Останнім часом у лікуванні хворих з механічною жовтяницею різної етіології все частіше перевага віддається малоінвазивним ендоскопічним способів відновлення желчеоттока. Найбільш ефективним і перспективним методом желчеотведенія є транспапілярних ендопротезування гепатікохоледоха із застосуванням різних дуоденобіліарних стентів.

Волосся пересадити? Немає проблем!

Волосся пересадити? Немає проблем! - Пересадка волосся не є настільки складною процедурою, як багатьом з нас видається. Ця маніпуляція може повернути звичний зовнішній вигляд і позбавити від комплексів тих, хто втратив волосся або через хворобу, або з-за спадкових особливостей.

До питання про етіологію судинної недостатності

До питання про етіологію судинної недостатності - Найпоширенішими і смертельними, а тому й вивчає захворювання сьогодні є захворювання серцево-судинної системи. Результатом судинного захворювання є судинна недостатність (СН), етіологія якої залишається або не до кінця вивченою, або нечітко представленої у науковій та навчальній літературі. Ми пропонуємо виділяти морфологічні (безпосередні) причини і нозологічні причини СН

Американські хірурги щороку залишають в тілах хворих по 1.5 тис. інструментів

Американські хірурги щороку залишають в тілах хворих по 1.5 тис. інструментів - Щорічно більше 1.5 тис. різних хірургічних інструментів залишають американські хірурги в тілах прооперованих хворих. Про це свідчать результати дослідження, проведеного великими госпіталями і організаціями охорони центрами Бостона.

Хірурги продовжать заражати пацієнтів коров'ячим сказом

Хірурги продовжать заражати пацієнтів коров'ячим сказом - Британський уряд дозволив хірургам повернутися до багаторазовим інструментів, які були заборонені на початку року через небезпеку зараження пацієнтів хворобою Крейтцфельда-Якоба, або коров'ячим сказом.

Російські вчені запропонували унікальний метод лікування судинних уражень кінцівок

Російські вчені запропонували унікальний метод лікування судинних уражень кінцівок - Не має аналогів в світі спосіб лікування судинних уражень нижніх кінцівок - такий результат чотирирічної спільної роботи вчених Російського наукового центру хірургії РАМН і Інституту молекулярної генетики РАН. Створений ними генно-інженерний препарат допомагає стати на ноги навіть самим важким, як прийнято виражатися, 'неоперабельним' хворим.

Морфо-функціональний стан сім'яників при кріоконсервації на тлі кріопротекціі гліцерином і сумішшю біофлаваноїдів

Морфо-функціональний стан сім'яників при кріоконсервації на тлі кріопротекціі гліцерином і сумішшю біофлаваноїдів - Мета роботи. Виконати оцінку ступеня життєздатності кріоконсервованої тестикулярною тканини на тлі кріопротекціі гліцерином і сумішшю біофлавоноїдів.

Застосування металевих саморасправляющіхся стентів для паліативного лікування бластоматозних стенозів жовчних проток

Застосування металевих саморасправляющіхся стентів для паліативного лікування бластоматозних стенозів жовчних проток - В даний час ендопротезування жовчних проток за допомогою полімерних стентів широко застосовується як спосіб біліарної декомпресссіі при злоякісній обструкції, який у неоперабельних хворих є остаточним методом відновлення желчеоттока.

Іспанські хірурги допомогли пацієнтові схуднути на 90 кілограмів

Іспанські хірурги допомогли пацієнтові схуднути на 90 кілограмів - У Мадриді була проведена операція з видалення грижі 45-річному Гонсало Діасу, який важив 214 кілограмів, повідомляє 'Інтерфакс'.

Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок: фактори ризику та медикаментозна корекція

Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок: фактори ризику та медикаментозна корекція - Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок (ХВННК) - одне з найпоширеніших захворювань сучасності. Частка оперованих хворих з цією патологією за останні роки не перевищує 8-10%. У результаті значна кількість пацієнтів з ХВННК потребує проведення консервативної терапії, в т.ч. превентивного характеру.

Залежність форми поперечного перерізу підшлункової залози від типу статури

Залежність форми поперечного перерізу підшлункової залози від типу статури - Підшлункова залоза (ПЖ) все частіше стає об'єктом хірургічних втручань, проте рівень знань анатомо-топографічних особливостей цього органу до цих пір не забезпечує повністю відомостей необхідних хірургу [В. С. Савельєв, В. А. Кубишкін, 1988; В. І. Філін і співавт., 1990; М. В. Данилов, В. Д. Федоров, 1995].

Перша операція в невагомості пройшла успішно

Перша операція в невагомості пройшла успішно - Група французьких хірургів під керівництвом доктора Домініка Мартена успішно завершила першу в історії хірургічну операцію в умовах невагомості.

Комплексне лікування трофічних виразок

Комплексне лікування трофічних виразок - Справжня робота присвячена дослідженню можливості підвищення ефективності комплексної терапії трофічних виразок і післяопераційних ран нижніх кінцівок за допомогою топічного імуномодулятора.

Російські хірурги вперше у світі почнуть пересаджувати органи-клони

Російські хірурги вперше у світі почнуть пересаджувати органи-клони - Російські хірурги-трансплантологи першими в світі починають пересаджувати пацієнтам клоновані органи. Вирощувати серця й нирки будуть з клітин самих хворих. Таке рішення було прийнято вченими московського НДІ трансплантології, адже в даний час головна проблема фахівців з пересадки органів - відсутність матеріалу для трансплантації - просто нирок, сердець, печінки.

Людині пересадять друге серце і згинає на всі боки коліна

Людині пересадять друге серце і згинає на всі боки коліна - Німецький учений вважає недозволенною розкішшю чекати тисячі років, щоб в процесі еволюції з'явився вдосконалений чоловік. Свого «суперчеловека» наділеного рисами супергероїв коміксів він готується створити вже найближчим часом.

Американські дослідники прийшли до висновку, що, всупереч поширеній думці, фази місяця ніяк не впливають на результат хірургічних операцій

Американські дослідники прийшли до висновку, що, всупереч поширеній думці, фази місяця ніяк не впливають на результат хірургічних операцій - Спростувати міф про неблагополучних результатах операцій в повний місяць вирішили лікарі Клівленда клініки. Вони проаналізували дані більш ніж 18 тисяч пацієнтів пройшли в клініці аорто-коронарне шунтування за період з 1993 по 2006 рік. Зокрема, враховувалися такі показники як загальна післяопераційна смертність, а також частота інфарктів та інфекційних ускладнень після втручань.

У США знову закінчилися запаси донорської крові

У США знову закінчилися запаси донорської крові - Запасів донорської крові, залишилися у розпорядженні американських лікарень, вистачить хіба що на один-два дні. Американський червоний хрест звернувся до населення із закликом прийти на пункти здачі крові і допомогти нужденним. Повідомляється, що нестача донорської крові зараз змушує багато лікувальних установ відкладати планові операції, пов'язані з ризиком крововтрати.

Білоруські медики провели унікальну операцію з пересадки тканини щитовидної залози від кролика людині

Білоруські медики провели унікальну операцію з пересадки тканини щитовидної залози від кролика людині - В даний час 39-річна мешканка Мінська відчуває себе відмінно, рівень гормонів в крові в межах норми.

Порівняно зв'язки можна замінити тканиною зі свинячого кишечника

Порівняно зв'язки можна замінити тканиною зі свинячого кишечника - Пошкоджені колінні зв'язки можуть бути з успіхом заміщені ксенотрансплантатом (тобто, трансплантатом на основі тканин тварин) зі свинячого кишечника. Сполучна тканина, що отримується таким шляхом, має дуже високу міцність. Крім того, вчені стверджують, що ця тканина не буде піддаватися атаці імунної системи людини.

підтяжку обличчя замінять нові операції

підтяжку обличчя замінять нові операції - Нові технології, прийняті на озброєння пластичними хірургами, можуть успішно замінити традиційну підтяжку обличчя і, при цьому, заощадити пацієнту чимало грошей. Про останні досягнення в цій області розповіли в інтерв'ю кореспондентам ABCNEWS провідні американські фахівці.

Ефективність хірургічного лікування аліментарно-конституційного ожиріння за допомогою бандажування шлунка

Ефективність хірургічного лікування аліментарно-конституційного ожиріння за допомогою бандажування шлунка - Ожиріння і його ускладнення є серйозною проблемою в сучасному суспільстві. Відсоток людей з крайніми ступенями ожиріння в Україні, як і більшості країн центральної Європи, істотно не відрізняється від світових показників і становить у середньому 6 - 7% від загального числа населення.

Абдомінопластика як етап лікування хворих з аліментарно-конституційним ожирінням

Абдомінопластика як етап лікування хворих з аліментарно-конституційним ожирінням - Застосування абдомінопластику є одним з методів корекції контурів тіла при ожирінні. Проте багатьма авторами відзначається неефективність абдомінопластику при вираженому ожирінні. З огляду на те, що хворобливий стан, що зумовило надмірну масу тіла не було усунуто, рецидив надлишкового відкладення жирової тканини в області передньої черевної стінки неминучий. У зв'язку з цим доцільним є поєднання декількох методів лікування у даної категорії хворих.

До питання застосування Креон 'як засобу профілактики спайкового процесу черевної порожнини

До питання застосування Креон' як засобу профілактики спайкового процесу черевної порожнини - Актуальною проблемою абдомінальної хірургії продовжує залишатися проблема післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини (СПБП) і пов'язаних з ним ускладнень .

Новий метод видалення щитовидної залози

Новий метод видалення щитовидної залози - Розроблено новий метод видалення щитовидної залози, що відрізняється від класичного більшою безпекою і відмінними косметичними результатами.

Хірурги Шотландії провели революційну пластичну операцію

Хірурги Шотландії провели революційну пластичну операцію - Революційну пластичну операцію провели хірурги Шотландії. Жінці, яка в результаті жахливої хвороби практично втратила обличчя, зробили нові губи, повіки і ніс. Причому фактично цей самий ніс лікарі «виростили» у неї на руці.

Трансплантація органів: і знову расова проблема ...

Трансплантація органів: і знову расова проблема ... - Поговоріть з хірургом, що здійснюють операції з трансплантації органів, і він пожартує, що після пересадки печінки процес відновлення у чорношкірих пацієнтів відбувається набагато складніше , ніж у 'білих'.

Прооперована дівчинка не вижила без другої голови

Прооперована дівчинка не вижила без другої голови - Двомісячна Ребека Мартінес, яка народилася з другої головою, померла через декілька годин після того, як нейрохірурги в Санто-Домінго (Домініканська республіка) оголосили про 'абсолютно успішне' закінчення 11-годинної операції по відділенню 'зайвої' голови, зрослася з 'основний' потилицями. Про це повідомила Sky news.

Жир можна руйнувати за допомогою ультразвуку

Жир можна руйнувати за допомогою ультразвуку - Лікарі одного з медичних центрів Тель-Авіва запропонували метод, який може прийти на зміну традиційної ліпосакції. Він не вимагає відсмоктування жиру. За допомогою ультразвуку руйнуються жирові клітини, після чого жир всмоктується в кров без додаткових зусиль з боку лікарів або пацієнта.

Співробітники клініки Джонса Хопкінса провели операцію з одночасної пересадки нирок шести пацієнтам

Співробітники клініки Джонса Хопкінса провели операцію з одночасної пересадки нирок шести пацієнтам - Серія пересадок стала можлива завдяки появі донора-добровольця, готового пожертвувати свою нирку будь-якому нужденному людині.

Гостра ниркова недостатність є частіше виникає у жінок. Чому ..?

Гостра ниркова недостатність є частіше виникає у жінок. Чому ..? - Гостра ниркова недостатність є одним з класичних ускладнень тривалих операцій на відкритому серці - нирки просто не можуть пристосуватися до спостерігається при цьому перепадів кровотоку. Але, виявляється, ОПН вражає оперованих жінок значно частіше, ніж чоловіків.

Унікальна операція: лапароскоп замість скальпеля

Унікальна операція: лапароскоп замість скальпеля - Бригада хірургів з лікарні 'Каплан' в місті Реховот (Ізраїль) провела унікальну процедуру по витяганню хворої нирки з використанням лапароскопа замість традиційної хірургічної операції.

Михайло Зурабов пообіцяв вирішити проблеми вітчизняної трансплантології

Михайло Зурабов пообіцяв вирішити проблеми вітчизняної трансплантології - Найближчим часом уряд РФ внесе зміни в правове регулювання операцій з пересадки донорських органів в РФ. Про це заявив сьогодні журналістам міністр охорони здоров'я і соцрозвитку РФ Михайло Зурабов, повідомляє АМІ-ТАСС.

Спосіб профілактики інтраопераційного висихання очеревини

Спосіб профілактики інтраопераційного висихання очеревини - спайковий процес є одним із частих явищ після втручань на органах черевної порожнини, яке в подальшому може призвести до такого серйозного ускладнення, як спаєчна кишкова непрохідність. У патогенезі післяопераційного адгезивного процесу особливе місце займає висихання очеревинної покриву внутрішніх органів і передньої черевної стінки.

''У донора і реципієнта однаковий вік, стать і тип шкіри''

''У донора і реципієнта однаковий вік, стать і тип шкіри''- Блондинка, блакитні очі, витончені манери. Важко собі уявити, що така жінка може живити науковий інтерес до такого специфічного питання. Пересадки обличчя. Раффаелло Гарофало, доцент пластичної та реконструктивної хірургії при римському університеті Тор Вегата, єдиний італійський хірург, який може стверджувати, що зробив це в ході експерименту на тілах померлих.

Американці навчилися роками зберігати органи для пересадки

Американці навчилися роками зберігати органи для пересадки - Американські вчені навчилися заморожувати цілі органи для подальшої пересадки. Раніше вже проводилися експерименти зі збереження ділянок живої тканини при низьких температурах, однак при відтаванні цілих органів їх структура ушкоджувалася.

Алкоголь заважає хірургам

Алкоголь заважає хірургам - Вживання алкогольних напоїв перед хірургічною операцією, незалежно від її виду та складності, різко збільшує ймовірність розвитку інфекційних ускладнень. Про це повідомили іспанські лікарі з Університету Йена. R

Американські хірурги пересадили шість нирок за принципом доміно

Американські хірурги пересадили шість нирок за принципом доміно - Хірурги трьох американських клінік провели одночасну пересадку шести нирок за так званим принципом доміно. Ця серія операцій стала першою трансплантацією такого числа органів, проведеної за участю декількох лікарень.

Новосибірські хірурги видалили частину шлунку через піхву

Новосибірські хірурги видалили частину шлунку через піхву - Новосибірські хірурги провели першу в Росії операцію з видалення частини шлунку через піхву. Хірургічне втручання за технологією NOTES (Natural Orifice Transluminal Endoscopic Surgery - Ендоскопічна хірургія через природні отвори) була виконана пацієнтці для зниження маси тіла, повідомляє «Газета».

Росія прощається з піонером трансплантології

Росія прощається з піонером трансплантології - У Москві у вівторок проходить прощання з відомим кардіохірургом, засновником російської школи трансплантології академіком Валерієм Шумакова. Він помер у неділю на 77-му році життя від гострої серцевої недостатності. Похорони відбудуться на Новодівичому кладовищі.

У Сибіру проведена унікальна операція по реконструкції шлунку

У Сибіру проведена унікальна операція по реконструкції шлунку - Наприкінці минулого тижня професор Андрій Шевель з Новосибірського центру нових медтехнологій при НДІ хімічної біології і фундаментальної медицини Сибірського відділення РАН зробив першу в світі операцію з видалення частини шлунка трансвагінальним шляхом. Молодій жінці, яку багато років безуспішно лікували від ожиріння, видалили частину шлунку, щоб вона не могла багато є.

Трансплантація печінки по методиці''СПЛАТИ''

Трансплантація печінки по методиці''СПЛАТИ''- Трансплантація печінки по методиці 'СПЛАТИ' припускає, що на один донорський орган є два реципієнта.

Хірурги з Єкатеринбурга готові оперувати безкоштовно

Хірурги з Єкатеринбурга готові оперувати безкоштовно - Унікальну благодійну акцію в рамках російсько-американської програми 'Обличчям до обличчя' проводить Російський науково-практичний реабілітаційний центр 'Бонум', розташований в Єкатеринбурзі.

В Америці роблять операції по''підтяжці голоси''

В Америці роблять операції по''підтяжці голоси''- Американські медики пропонують пацієнтам принципово новий вигляд косметичної операції під назвою 'підтяжка голосу'. Сенс її полягає в тому, що за допомогою переробки голосових зв'язок голос людей похилого віку починає звучати як в юності.

200 тис. китайців були знівечені в салонах краси

200 тис. китайців були знівечені в салонах краси - 20 березня були опубліковані дані, згідно з якими за останні кілька років пластичні хірурги спотворили більше 200 тис. китайців, які звернулися до них за допомогою. Виявилося, що в салонах краси найчастіше працюють фахівці з низькою кваліфікацією.

Американка з пересадженим обличчям знайшла нюх і здатність нормально харчуватися

Американка з пересадженим обличчям знайшла нюх і здатність нормально харчуватися - Американка, що піддалася наймасштабнішої на сьогоднішній день пересадки тканин обличчя, набула здатність відчувати запахи і самостійно приймати різноманітну їжу. Проведена їй операція стала першою і поки єдиною трансплантацією обличчя в США і четвертою в світі.

Британські парламентарії розробили кардинальний спосіб вирішення основної проблеми сучасної трансплантології

Британські парламентарії розробили кардинальний спосіб вирішення основної проблеми сучасної трансплантології - брак донорських органів - На який відбувся в Брайтоні засіданні ліберально-демократичної партії Великобританії було розглянуто законопроект, згідно якому в країні може бути введена 'презумпція донорства'. Інакше кажучи, будь-який померлий буде розглядатися в якості потенційного донора.

Французькі хірурги пересадили обличчя чоловікові

Французькі хірурги пересадили обличчя чоловікові - У Франції проведена друга операція по частковому пересадки обличчя, повідомляє Reuters. За даними агентства, пацієнтом французьких хірургів став 27-річний чоловік, який страждає хворобою Реклінгаузена - вродженим захворюванням, що супроводжується розвитком множинних пухлин, до невпізнання змінюють зовнішність хворого.

Російські хірурги провели унікальну операцію з пересадки трахеї

Російські хірурги провели унікальну операцію з пересадки трахеї - Фахівці Російського наукового центру хірургії РАМН імені академіка Бориса Петровського вперше в світі провели операцію з трансплантації трахеї з збереженням кровопостачання і кровооттока хворому з повним руйнуванням цього органу. Про це кореспондентові РІА Новини заявив хірург, який здійснював керівництво операцією, доктор медичних наук Володимир Паршин.

лапароскопічне ушивання гострої лікарської перфоративного виразки цибулини дванадцятипалої кишки

лапароскопічне ушивання гострої лікарської перфоративного виразки цибулини дванадцятипалої кишки - У Росії історично склалося, що саме військові лікарі розробляли і впроваджували передовий досвід у вітчизняній медицині. Розвиток технологій диктує військовим хірургам необхідність повсюдного і обгрунтованого їх застосування, інакше ми опинимося на порядок нижче рівня «цивільної медицини», тенденція до чого і спостерігається зараз в гарнізонних госпіталях.

Статистична оцінка прогнозу післяопераційних ускладнень та виходів лікування поширеного гнійного перитоніту

Статистична оцінка прогнозу післяопераційних ускладнень та виходів лікування поширеного гнійного перитоніту - К. В. Костюченко, А. Б. Граменіцкій, А. А. Колобанов Кафедра госпітальної хірургії ЯГМА

Унікальна операція

Унікальна операція - 12-річна костаріканка, нарешті, позбулася від болю у животі, які мучили її довгий час. Щоб зрозуміти їх причину, лікарям довелося робити операцію. Ось у ході її на світ божий і був витягнутий жмут волосся діаметром 60 см і вагою в півтора кілограми.

Аргентинські лікарі зробили пересадку печінки вагітній жінці

Аргентинські лікарі зробили пересадку печінки вагітній жінці - Аргентинським лікарям вперше в історії країни вдалося зробити пересадку печінки вагітній жінці, зберігши життя і їй та її дитині. У грудні минулого року березні Пекаррере на п'ятому місяці вагітності потрапила до лікарні у стані коми, яка розвинулася як ускладнення важкого гепатиту. Пересадка печінки була єдиним способом врятувати жінку.

Під ніж

Під ніж - з музикою - Дослідження шведських учених показали, що заспокійлива музика і слова підбадьорення й підтримки під час операції під загальним наркозом полегшують подальших реабілітаційний період, прискорюють одужання хворого.

Відкрито новий форум

Відкрито новий форум - У рамках медичних конференцій 'Постав запитання доктору' открит новий форум 'Питання флебологу'. Ведучий форуму - к.м.н. Джаббаров Владімір Володимирович.

Вчені створили самозавязивающіеся нитки для хірургів

Вчені створили самозавязивающіеся нитки для хірургів - Новий шовний матеріал, який володіє власною пам'яттю, допоможе хірургам проводити складні ендоскопічні втручання, повідомляє New Scientist. Завдяки своїм унікальним властивостям нитки, які розроблені в Массачусетському Технологічному Інституті, можуть змінювати натяг шва під дією температури тіла, надійно стягуючи краї рани.

Апендицит

Апендицит - не завжди привід для операції - У США апендектомія - найчастіша невідкладна хірургічна операція. Її виконують у всіх випадках апендициту. Однак недавнє дослідження показує, що оперувати хворого потрібно не завжди.

Приправа каррі може заліковувати рани

Приправа каррі може заліковувати рани - приправою карі можна лікувати рани. Учені з Центральної клініки Сінгапуру встановили, що куркумін - речовина, що міститься в цієї пряності, має виражену антиоксидантну ефектом, що сприяє швидкому загоєнню недавніх і тривало не загоюються ран.

Картопля зупинить кровотечу краще будь-якої пов'язки

Картопля зупинить кровотечу краще будь-якої пов'язки - Жодна людина не застрахований від кровотеч. Особливу важливість ця проблема набуває під час хірургічних операцій - в умовах наркозу та штучної гемодилюції навіть невелика ранка може стати причиною небезпечної для життя крововтрати. На боротьбу з кровотечами кидаються останні досягнення медицини - хитрі хірургічні шви, Гемостатичні губки, дорогі лікарські препарати ... Але, проте, у багатьох випадках ідеальним рішенням може виявитися ... звичайна картопля.

Юрій Лужков назвав''справу трансплантологів''провокацією прокуратури

Юрій Лужков назвав''справу трансплантологів''провокацією прокуратури - Юрій Лужков в інтерв'ю 'Російській газеті' назвав організованою провокацією звинувачення трансплантологів в умисному вбивстві і продажу органів. На думку столичного мера, обурливий й сам спосіб перевірки діяльності трансплантологів - 'коли до реанімації увірвалися в чоботях, зі зброєю ...' - І те, що лікарів 'залякали, що вони зупинили свою роботу, перестали займатися порятунком людей'.

Пацієнти з гемофілією отримають необхідну хірургічну допомогу

Пацієнти з гемофілією отримають необхідну хірургічну допомогу - 17 квітня 2009 року в гематологічному науковому центрі РАМН пройде прес-конференція «Гемофілія - поліпшення прогнозу можливо!», Присвячена проблемам лікування гемофілії і забезпечення пацієнтам всебічної допомоги.

спайкової хвороби очеревини та її ускладнення на догоспітальному етапі

спайкової хвороби очеревини та її ускладнення на догоспітальному етапі - У зв'язку з розширенням показань до хірургічного лікування захворювань органів черевної порожнини і відсутністю надійних засобів профілактики, число післяопераційних ускладнень спаєчних продовжує залишатися високим. Актуальне питання тактики стосовно хворих з спайкової хворобою очеревини (СББ) і на догоспітальному етапі.

Прийшла пора витягувати апендицит ... з рота

Прийшла пора витягувати апендицит ... з рота - Уявіть собі хірургічну операцію, яка виконується без загальної анестезії, практично не вимагає часу для подальшого відновлення організму і не залишає на тілі видимих рубців. Є при цьому і свої 'але': в роті може на якийсь час залишитися вельми неприємний смак разом з частиною вашої селезінки, передміхурової залози або жовчного міхура.

Ох вже ці хірурги! Їм би все різати і різати ...

Ох вже ці хірурги! Їм би все різати і різати ... - Лікарі до цих пір не навчилися точно розпізнавати апендицит. Американські вчені з університету Вашингтона виявили, що - незважаючи на доступність новітніх засобів діагностики - кожна четверта операція, зроблена з приводу апендициту жінці дітородного віку, не була необхідною.

Про патогенетичної спрямованості протівоспаечних профілактичних заходів

Про патогенетичної спрямованості протівоспаечних профілактичних заходів - І вченим і особливо практичним хірургам добре відома проблема післяопераційної спайкової хвороби та ускладнень, які вона здатна викликати. Запорукою високої ефективності того чи іншого засобу профілактики або лікування справедливо вважається етіопатогенетична спрямованість його дії.

Застосування фамотидин для лікування гострих виразкових кровотеч

Застосування фамотидин для лікування гострих виразкових кровотеч - В даний час Н2-блокатори є найбільш поширеними лікарськими препаратами, які використовуються при лікуванні виразкової хвороби. Це пов'язано перш за все з їх вираженими протисекреторних властивостями, але крім того, Н2-блокатори пригнічують базальну та стимульовану вироблення пепсину, збільшують продукцію шлункового слизу, підвищують синтез простагландинів у слизовій оболонці шлунка, збільшують секрецію бікарбонатів, покращують мікроциркуляцію, нормалізують моторну функцію шлунка і дванадцятипалої кишки.

Жінка з пересадженим обличчям до цих пір не виглядає в дзеркало

Жінка з пересадженим обличчям до цих пір не виглядає в дзеркало - 38-річна француженка, що перенесла першу в світі операцію з пересадки обличчя, досі не може звикнути до нового вигляду.

Робот да Вінчі

Робот да Вінчі - руки хірурга - Американська компанія Intuitive Surgical представила нову роботизовану систему під кодовою назвою 'да Вінчі' (da Vinci), що дозволяє хірургам виконувати найскладніші операції, не торкаючись пацієнта, з мінімальним пошкодженням його тканин.

Оцінка вираженості спайкового процесу черевної порожнини методом семантичного диференціала

Оцінка вираженості спайкового процесу черевної порожнини методом семантичного диференціала - спайковий процес черевної порожнини є складним патофізіологічним явищем, об'єктивна оцінка інтенсивності якого утруднена. Метою нашого дослідження є розробка та апробація в експерименті методу об'єктивно оцінки вираженості спайкового процесу.

Відеоігри корисні для хірургів

Відеоігри корисні для хірургів - Доктор Джеймс Россер (James Rosser) з медичного центру в Бостоні (Beth Israel Deaconess Medical Center) провів дослідження і з'ясував, що лікарі, що грають у відеоігри три години на тиждень , роблять на 37% менше помилок у лапароскопічної хірургії і виконують завдання на 27% швидше, ніж їх колеги, до ігор байдужі.

Новий ізраїльський клей для ран

Новий ізраїльський клей для ран - В Ізраїлі створено новий унікальний медичний герметик, який закриває рани і зупиняє кровотечу.

Діагноз ... ближче до тіла

Діагноз ... ближче до тіла - Група вчених ряду медичних центрів і науково-дослідних інститутів Нью-Йорка в даний час розробляють модель спеціального бaндажа, за допомогою якого ви легко зможете визначити наявність зараження отриманої вами рани.

трансплантологи всього світу зібралися в Майамі

трансплантологи всього світу зібралися в Майамі - Вчора в Майамі відкрився XIX Міжнародний конгрес Трансплантологіческого суспільства (XIX International Congress of the Transplantation Society). Цей захід є самим значним подією в даній області медицини. У конгресі беруть участь більше 3 000 хірургів, терапевтів та дослідників з 71 країни.

Метронідазол в антибактеріальної терапії перитоніту

Метронідазол в антибактеріальної терапії перитоніту - Лікування гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини залишається актуальною проблемою хірургії, а тим більше хірургії невідкладних станів. Незважаючи на вдосконалення методів діагностики, техніки оперативних втручань, впровадження ряду нових методів інтенсивної терапії, летальність серед хворих на перитоніт залишається високою.

Проведена перша в світі трансплантація пеніса

Проведена перша в світі трансплантація пеніса - Китайські лікарі стверджують, що успішно провели першу в світі пересадку чоловічого статевого органу. 44-річна жертва нещасного випадку отримала орган 20-річного хлопця, у якого констатували смерть мозку в результаті аварії.

Французькі хірурги провели кілька операцій в невагомості!

Французькі хірурги провели кілька операцій в невагомості! - Світовий прем'єрою в області мікрохірургії стали операції в умовах невагомості, проведені на тваринах групою французьких фахівців. Про це повідомив Університетський госпітальний центр міста Бордо.

В Італії вперше пересадили легеню ВІЛ-інфікованому пацієнтові

В Італії вперше пересадили легеню ВІЛ-інфікованому пацієнтові - Співробітники медичного центру Палермо успішно виконали операцію з пересадки легені зараженому ВІЛ пацієнтові.

Про варіанти хірургічної тактики в лікуванні поширеного перитоніту

Про варіанти хірургічної тактики в лікуванні поширеного перитоніту - Обстежено 561 хворий, 305 з яких мали у заключному діагнозі розлитої (загальний) гнійний перитоніт, 146 - розлитої (загальний) фібринозний перитоніт , 110 - розлитої (загальний) серозний перитоніт. Основні види патології в обстеженій групі хворих: гострий апендицит, травма органів черевної порожнини та заочеревинного простору, виразка шлунка та перфоративного 12-палої кишки, грижа защемлена, гостра кишкова непрохідність спаєчна, гостра кишкова непрохідність (інші форми), гінекологічна (акушерська) патологія: запалення, абсцедування, ендометрит.

Раціональна фармакотерапія

Раціональна фармакотерапія - фактор успішного лікування геморою - Геморой протягом більш ніж чотирьох тисячоліть є одним з найпоширеніших захворювань людини. Досить сказати, що і геморой і його ускладнення є причиною понад 40% звернень до хірурга або проктолога. З'явившись одного разу, геморой супроводить всього життя людини, незмінно рецидивує і приносить безліч тілесних і душевних страждань, позбавляє працездатності, знижує якість життя.

Британці ставлять на потік трансплантацію особи

Британці ставлять на потік трансплантацію особи - Британські хірурги планують запропонувати часткову пересадку тканин обличчя відразу чотирьом пацієнтам. Вони приступлять до операцій менше, ніж через рік після того, як нову техніку розробили їх французькі колеги.

Прогрес трансплантології

Прогрес трансплантології - Шведські лікарі випробували методику, яка дозволяє пересаджувати органи людям, чия група крові відрізняється від групи крові донора. Першою пацієнткою стала двадцятирічна жінка з першою групою, якій пересадили нирку батька, у якого друга група крові. Поки вона відчуває себе добре.

Пацієнтів під гіпнозом оперувати дешевше і швидше

Пацієнтів під гіпнозом оперувати дешевше і швидше - Гіпноз може поліпшити результати традиційного знеболювання під час хірургічних втручань. Використання навіювання не тільки дозволяє скоротити час лікування, але і заощаджує чимало коштів. Вчені підрахували, що вартість операції знижується в середньому більш ніж у два рази.

Американські хірурги вперше виконали операцію під контролем портативного томографа

Американські хірурги вперше виконали операцію під контролем портативного томографа - Американські хірурги вперше використовували портативний комп'ютерний томограф під час виконання ендоскопічної операції. Операція з видалення зубовідного відростка другого шийного хребця, стискувального стовбур мозку, було зроблено 58-річній американці, у якої захворювання викликало такі неврологічні симптоми, як болі в шиї, проблеми з підтриманням рівноваги та координацією рухів.

У Мадриді відмовляється від операцій найбільший госпіталь 'Ла Пас'

У Мадриді відмовляється від операцій найбільший госпіталь 'Ла Пас' - Як повідомляє агентство РІА-новини, медики пояснюють це браком крові для переливання. Як кажуть представники госпіталю, мадридський Центр зберігання крові не може задовольнити потреби лікарів. Власне в Центрі залишився лише недоторканний запас, який можна використовувати лише в надзвичайних ситуаціях. Лікарі іспанської столиці звернулися до громадян із закликом здавати кров.

Нові техніки видалення щитовидної залози: мінімальний розріз, максимальна безпека

Нові техніки видалення щитовидної залози: мінімальний розріз, максимальна безпека - Вчені з Medical College of Georgia (Серпня, США) довели ефективність і безпеку двох малоінвазивних технік видалення щитовидної залози.

Благодійна програма банку ВТБ «Світ без сліз» прямує до Астрахані

Благодійна програма банку ВТБ «Світ без сліз» прямує до Астрахані - 6 серпня 2009 року в Астрахані відбудеться чергова акція корпоративної благодійної програми банку ВТБ «Світ без сліз ». ВТБ передасть в дар Обласної дитячої клінічної лікарні ім. М.М. Сіліщевой два хірургічних столу, обладнаних для проведення високотехнологічних операцій.

У США готові до пересадки обличчя

У США готові до пересадки особи - Американські хірурги отримали добро на першу в історії трансплантацію особи. У лікарні міста Клівленда в штаті Огайо незабаром відбиратимуть добровольців на операцію, готових стати першими людьми з 'новим обличчям'.

Британські хірурги успішно випробували на кролях нову техніку трансплантації матки

Британські хірурги успішно випробували на кролях нову техніку трансплантації матки - Британські хірурги успішно випробували на кролях нову техніку трансплантації матки, яка дозволяє зберегти достатню кровопостачання цього органу. На думку авторів дослідження, перша пересадка матки пацієнтці, можливо, буде проведена протягом найближчих двох років, повідомляє Times online.

В Австрії проведена пересадка обох рук

В Австрії проведена пересадка обох рук - На цьому тижні австрійські хірурги заявили про проведену ними пересадки обох рук, повідомляє BBC. Така операція була зроблена вперше в світі.

Сучасні аспекти хірургічного лікування поширеного перитоніту

Сучасні аспекти хірургічного лікування поширеного перитоніту - Проблема ефективного лікування поширеного перитоніту (РП) залишається актуальною і на початку XXI століття. Розвиток теоретичної та практичної хірургії не призвело до радикального вирішення проблеми лікування РП. Летальність при цій патології залишається високою, а при госпітальному перитоніті може досягати 90%

При пересадці краще приживляють органи донорів тієї ж статі

При пересадці краще приживляють органи донорів тієї ж статі - Американські дослідники виявили, що прогноз при пересадці серця краще, якщо орган узятий у донора тієї ж статі, що і пацієнт, повідомляє ВВС. Точну причину цього явища з'ясувати поки не вдається. Зараз в операціях з пересадки серця медики не дотримуються відповідність по підлозі донора і реципієнта.

50 тисяч європейців в очікуванні операції по трансплантації

50 тисяч європейців в очікуванні операції по трансплантації - Різні європейські країни по-різному регулюють питання трансплантології. Але всюди попит на органи вище, ніж пропозиція. У вівторок представники трансплантологіческіх організацій з шести європейських країн з'їхалися у Франкфурт-на-Майні для обміну досвідом.

У Росії дефіцит донорських органів, але лікарі знайшли вихід

У Росії дефіцит донорських органів, але лікарі знайшли вихід - У Росії вже знайдені способи подолання дефіциту донорських органів. Про це 12 жовтня на прес-конференції заявив академік РАМН, директор НДІ трансплантології і штучних органів Валерій Шумаков.

У 2004 році хірурги зможуть пересаджувати особи

У 2004 році хірурги зможуть пересаджувати особи - Британські хірурги, що займаються пластичними операціями, повідомили, що через 18 місяців, тобто орієнтовно в середині 2004 року, стане можливою першого трансплантація обличчя.

Трехрукого дитини готують до операції

Трехрукого дитини готують до операції - Китайські хірурги в Шанхаї готують до операції двомісячного хлопчика, який народився з трьома руками. Лікарі, втім, поки не розуміють, як краще всього оперувати немовляти, і точної дати хірургічного втручання не називають.

При діагностиці гострого апендициту комп'ютерна томографія не замінить голову, очі і руки хірурга

При діагностиці гострого апендициту комп'ютерна томографія не замінить голову, очі і руки хірурга - Своєчасний і точний діагноз гострого апендициту, як і раніше є серйозним випробуванням навіть для досвідченого хірурга. Метою групи дослідників з Майямі (Флорида, США) було встановити діагностичну цінність комп'ютерної томографії (КТ) для діагностики гострого апендициту.

Розроблено клей для хірургічних операцій

Розроблено клей для хірургічних операцій - Американська компанія CryoLife розробила новий біосумісний клей для хірургічних операцій. Його основою служить альбумін, білок, який міститься в молоці.

Мусульманські вчені-богослови заборонили пересадку органів живих людей

Мусульманські вчені-богослови заборонили пересадку органів живих людей - На симпозіумі в Хільванском університеті Каїра улеми (знавці Корану) ухвалили, що пересадка органів людей неприпустима, коли донором або реципієнтом є жива людина, повідомляє Islam.ru з посиланням на агенцію IINA. Мова йде як про продаж власного органу, так і про дарування.

Дюспаталин в практиці абдомінальної хірургії

Дюспаталин в практиці абдомінальної хірургії - Прояви спастичного скорочення гладкої мускулатури відомі з давніх часів, що знайшло відображення в мові. «Коліка», «сутичка» - слова, що використовуються людиною, далекою від медицини, для опису специфічного больового відчуття, викликаного спазмом гладких м'язів.

У Москві на 50% скоротилася кількість операцій по пересадці нирок

У Москві на 50% скоротилася кількість операцій по пересадці нирок - У столиці внаслідок інформаційної кампанії, спрямованої на дискредитацію лікарів, що працюють в галузі трансплантології, на 50% скоротилася кількість операцій з пересадки донорських нирок. Як передає кореспондент 'Росбалта', про це в п'ятницю, 19.09.2003, на прес-конференції заявив директор НДІ трансплантології і штучних органів МОЗ РФ Валерій Шумаков.

морити голодом післяопераційних хворих не обов'язково

морити голодом післяопераційних хворих не обов'язково - Результати опублікованого в British Medical Journal дослідження показали, що немає потреби труїти голодом пацієнта після операції на шлунку або кишечнику.

Комплексна терапія розлитого перитоніту

Комплексна терапія розлитого перитоніту - У даний час триває активний пошук оптимальних методів і способів лікування ендогенної інтоксикації при розлитому перитоніті. Впровадження нових оперативних технологій не знижують актуальності рішення прогностичних і тактичних завдань біля ліжка хворого, коли вирішується питання визначення тактики лікування даної категорії хворих. У зв'язку з цим пошуку та розробки ефективних методів ранньої діагностики і лікування ендотоксикозу було направлено наше дослідження

Іммунокоррегіррующая терапія в комплексній терапії розлитого перитоніту

Іммунокоррегіррующая терапія в комплексній терапії розлитого перитоніту - Очевидно: інфекційний процес, що протікає з вираженою ендогенною інтоксикацією при перитоніті, веде до подальшого поглиблення вторинного імунодефіциту організму хворого. Імунна недостатність визначає протягом гнійно-запального процесу і є характерною особливістю імунного статусу хворих з ендотоксикозом при перитоніті

Клініко-лабораторна оцінка ефективності комплексного лікування хворих з гострим гнійним перитонітом розлитим

Клініко-лабораторна оцінка ефективності комплексного лікування хворих з гострим гнійним перитонітом розлитим - Хворі основної групи за розробленими алгоритмами тактики ведення в залежності від ступеня токсичності плазми, т . тобто від ступеня вираженості ендотоксикозу були розділені на три групи: 1-група - 160 хворих з ОГРП, ендогенна інтоксикація у яких за критеріями експрес-діагностики розцінена легкого ступеня

Клінічна значимість методів визначення ступеня тяжкості ендотоксикозу при розлитому перитоніті

Клінічна значимість методів визначення ступеня тяжкості ендотоксикозу при розлитому перитоніті - Актуальним і маловивчених напрямком в проблемі перитоніту є аспект ранньої діагностики ступеня в, проблема ранньої діагностики ендогенної інтоксикації і визначення ступеня її тяжкості, залишається на сьогоднішній день дуже актуальною, так як. вона визначає результат перебігу ОГРП та результати лікування його. Це спонукало нас провести дослідження в напрямку пошуків найбільш чутливих і достовірних методів ранньої діагностики ендотоксикозу, розробці патогенетично обгрунтованих алгоритмів лікування ОГРП, в залежності від ступеня прояву інтоксикаційного синдрому

Ізраїльські вчені успішно пересадили заморожену печінку свині

Ізраїльські вчені успішно пересадили заморожену печінку свині - Фахівці з ізраїльської Організації сільськогосподарських досліджень змогли успішно розморозити і трансплантувати печінку свині іншій тварині. У разі, якщо людська печінка зможе також пережити заморожування, учені зроблять важливий крок до створення банків заморожених органів, повідомляє журнал New Scientist.

У Китаї прооперовано немовля, що народився з серцем в животі

У Китаї прооперовано немовля, що народився з серцем в животі - Лікарі госпіталю Сіньцяо (Xinqiao Hospital) в китайському місті Чунціні прооперували 6-місячного немовляти, серце якого розташовувалося в животі . В ході тригодинної операції хірурги пересадили орган на правильне місце - в грудну порожнину, повідомляє China Daily.

Хірурги британської Національної служби охорони здоров'я за рік залишили всередині пацієнтів більше 700 предметів

Хірурги британської Національної служби охорони здоров'я за рік залишили всередині пацієнтів більше 700 предметів - Ці та інші дані про лікарські помилки отримала газета The Sun, зробивши запит відповідно до закону про свободу інформації.

Результати аналізу альтернативних підходів до хірургічної тактики при поширеним гнійному перитоніті

Результати аналізу альтернативних підходів до хірургічної тактики при поширеним гнійному перитоніті - К. В. Костюченко, А. Б. Граменіцкій Кафедра госпітальної хірургії ЯГМА

Білоруські хірурги завершують підготовку до проведення перших в країні операцій по пересадці підшлункової залози і нирки

Білоруські хірурги завершують підготовку до проведення перших в країні операцій по пересадці підшлункової залози і нирки - В даний час в листі очікування перебувають десять пацієнтів, які повністю готові до трансплантації. Про це агентству БЕЛТА розповів керівник Республіканського центру нефрології та нирково-замісної терапії Олег Калачик. R

Французькі хірурги прооперують пацієнта в невагомості

Французькі хірурги прооперують пацієнта в невагомості - Група французьких хірургів проведе в середу першу в історії хірургічну операцію в умовах невагомості. Експеримент стане частиною масштабного дослідницького проекту, кінцевою метою якого є створення роботів-хірургів, здатних робити нескладні операції астронавтам під час космічних польотів.

Французькі хірурги здійснили першу в світі одночасну пересадку пацієнтові передпліч і частини обличчя

Французькі хірурги здійснили першу в світі одночасну пересадку пацієнтові передпліч і частини обличчя - Про це повідомила дирекція розташованого в Кретьєн /поряд з Парижем /госпіталю імені Анрі Мондора .

Ненадійність хірургічних рукавичок загрожує інфікуванням пацієнта

Ненадійність хірургічних рукавичок загрожує інфікуванням пацієнта - Хірургічні рукавички, які рвуться або сильно розтягуються під час проведення операції, збільшують ризик інфекційного зараження пацієнта і становлять небезпеку для здоров'я, якщо хворий вчасно не отримав антибіотики , попереджають клініцисти.

Вчені створили самозавязивающіеся нитки для хірургів

Вчені створили самозавязивающіеся нитки для хірургів - Новий шовний матеріал, який володіє власною пам'яттю, допоможе хірургам проводити складні ендоскопічні втручання, повідомляє New Scientist. Завдяки своїм унікальним властивостям нитки, які розроблені в Массачусетському Технологічному Інституті, можуть змінювати натяг шва під дією температури тіла, надійно стягуючи краї рани.

Результати хірургічного лікування поширеного перитоніту, що виник після перфорації порожнистого органу шлунково-кишкового тракту

Результати хірургічного лікування поширеного перитоніту, що виник після перфорації порожнистого органу шлунково-кишкового тракту - Вивчено результати лікування 272 пацієнтів з поширеним перитонітом, які розділені на групи в залежності від локалізації перфорації органу. Лікування хворих проводилося традиційним методом і за допомогою програмованих релапаротомії. На результати лікування та прогноз результатів впливають якість оцінки периопераційне статусу хворих, швидкість догоспітальному діагностики, перевагу у використанні програмованих релапаротомії для лікування поширеного гнійного перитоніту. Летальність при поширеному гнійному перитоніті в залежності від рівня перфорації органу склала від 16,1% до 46,5%.

Пересадка печінки після отруєння блідою поганкою

Пересадка печінки після отруєння блідою поганкою - У Білорусі проведена екстрена пересадка печінки шістнадцятилітньому юнакові. Проводячи сеанс очищення організму на апараті штучна печінка, медики розуміли: це лише тимчасова міра підтримуюча, без пересадки людина загине через кілька годин. Менше ніж за добу донорська печінка була знайдена і пересаджена.

Лікарня Югри отримала замовлення від Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ на виконання 233 високотехнологічних операцій

Лікарня Югри отримала замовлення від Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ на виконання 233 високотехнологічних операцій - У 2009 році Окружна лікарня «травматологічний центр» ( р. Сургут, Ханти-Мансійський автономний округ-Югра) отримала замовлення від Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ на виконання 233 високотехнологічних операцій: 200 - по травматології та 33 - по нейрохірургії.

Хірургічне лікування при ожирінні допомагає і молодим, і літнім пацієнтам

Хірургічне лікування при ожирінні допомагає і молодим, і літнім пацієнтам - Стан літніх пацієнтів, що перенесли операцію на шлунку з приводу ожиріння, поліпшується так само значно, як і стан більш молодих пацієнтів. Хірурги з Клініки Майо (Скоттсдейлі, США) порівняли результати лапароскопічної операції на шлунку (Y-подібний анастомозами по Ру) у 110 пацієнтів молодше 60 років і 20 пацієнтів старше цього віку

Однією нічної зміни достатньо, щоб повністю усунути різницю між професійним хірургом і стажистом

Однією нічної зміни достатньо, щоб повністю усунути різницю між професійним хірургом і стажистом - Людям, які працюють у нічну зміну, доводиться набагато важче, ніж їх ' денним 'колегам. Це стосується представників всіх професій - співробітників правоохоронних органів, телефоністів, робочих безперервних виробництв ... Але гірше всього лікарям і їх пацієнтам. Як показали дослідження, хірурги, які працюють у нічну зміну, здійснюють занадто багато небезпечних для життя хворого помилок.

Російські хірурги вперше виконали видалення жовчного міхура за методикою''одного розрізу''

Російські хірурги вперше виконали видалення жовчного міхура за методикою''одного розрізу''- Новий метод має на увазі проведення всіх етапів операції через один розріз завдовжки близько 1,5 сантиметра. За інформацією МОЗ, в Росії до цього часу операції з видалення жовчного міхура проводилися через розріз в області підребер'я завдовжки 15-20 сантиметрів. Втручання з використанням ендоскопічного обладнання, які є менш травматичними, здійснювалися через чотири розрізу черевної стінки загальною довжиною близько 5 сантиметрів.

Залежність форми поперечного перерізу підшлункової залози від типу статури

Залежність форми поперечного перерізу підшлункової залози від типу статури - Підшлункова залоза (ПЖ) все частіше стає об'єктом хірургічних втручань, проте рівень знань анатомо-топографічних особливостей цього органу до цих пір не забезпечує повністю відомостей необхідних хірурга.

Хірурги аутотрансплантіровалі печінка хворого

Хірурги аутотрансплантіровалі печінка хворого - Лікарі Краснодарського російського центру функціональної хірургічної гастроентерології провели рідкісну операцію. Вони аутотрансплантіровалі печінка хворого.

Панкреатит: основні принципи діагностики та лікування

Панкреатит: основні принципи діагностики та лікування - Більшість непухлинних уражень підшлункової залози (ПЖ) можуть бути віднесені до однієї з форм панкреатиту. Підсумком розвитку всіх форм захворювання є різною мірою виражена прогресуюча атрофія залозистої тканини, фіброз і заміщення сполучною тканиною клітинних елементів паренхіми ПЖ.

Іспанські хірурги пересадили праву руку на місце лівої

Іспанські хірурги пересадили праву руку на місце лівої - Група іспанських хірургів під керівництвом відомого трансплантолога Педро Кавадаса (Pedro Cavadas) вперше в світі провела операцію з пересадки правої руки на місце лівої, передає Інтерфакс.

Британською хірургам дозволили проводити операції з пересадки обличчя

Британською хірургам дозволили проводити операції з пересадки обличчя - Комісія з етики Національної системи охорони здоров'я Великобританії дозволила групі британських хірургів приступити до підготовки серії операцій з пересадки обличчя. За словами керівника групи доктора Пітера Батлера, перша з чотирьох запланованих операцій, яка може стати першою в світі операцією по повній пересадці особи, буде проведена протягом найближчих декількох місяців.

Хірургія Онлайн

Хірургія Онлайн - відповіді на всі запитання про здоров'я! - Проблеми медицини, в тій чи іншій мірі, хвилюють без винятку всіх! Кого-то, як пацієнта, що намагається знайти відповіді на хвилюючі його питання, а кого-то, як фахівця, який прагне бути завжди в курсі останніх досягнень медичної науки. R

Тахокомб - препарат III тисячоліття

Тахокомб - препарат III тисячоліття - У даний час з'явилося багато повідомлень про застосування різних клейових субстанцій при хірургічних втручаннях. Подібні препарати використовуються з метою гемостазу при пошкодженні паренхіматозних органів. Найбільш традиційним гемостатичний засіб місцевого застосування є колаген, який служить матриксом для формування кров'яного згустку шляхом уловлювання тромбоцитів

Перев'язка без болю!

Перев'язка без болю! - Фірма «Екос» заснована в 1991 році. У співпраці з Науково-технічним Центром «Екологія і космос» та Інститутом хірургії ім. Вишневського фірмою «Екос» в рамках федеральної цільової програми «Медицина високих технологій» з використанням сучасних біотехнологій, у тому числі космічних, в 1995 р. було створено і запатентовано нове медико-санітарне засіб, який не має аналогів у світовій практиці.

Американські лікарі за допомогою клінічного експерименту довели ефективність вельми простого методу запобігання повторної закупорки кровоносних судин нижн

Американські лікарі за допомогою клінічного експерименту довели ефективність вельми простого методу запобігання повторної закупорки кровоносних судин нижн - У цьому дослідженні взяли участь 500 пацієнтів, які раніше проходили лікування з приводу венозної тромбоемболії. Усім їм призначили невеликі дози варфарину, недорогого і вже не нового антикоагулянту.

ВІЛ у хірурга малоопасен для хворого

ВІЛ у хірурга малоопасен для хворого - Недавній випадок з виявленням ВІЛ у ізраїльського кардіохірурга підтвердив думку про те, що ризик інфікування пацієнта від оперуючого його лікаря вкрай низький. Так, у жодного з 545 погодилися пройти обстеження пацієнтів зазначеного фахівця не було виявлено ознак ВІЛ-інфекції. Всього він пропрацював 20 років і за цей час прооперував 1669 чоловік.

Комп'ютерна томографія (КТ) значно знижує кількість непотрібних операцій

Комп'ютерна томографія (КТ) значно знижує кількість непотрібних операцій - 20 років тому в Massachusetts General Hospital (Бостон, США) 20% апендектомії виявлялися 'негативними' (тобто у пацієнта з симптомами гострого апендициту видалений апендикс був не змінений). Зараз, коли широко застосовується комп'ютерне сканування, число 'негативних' апендектомії всього 3%.

Хірургія залишається професією для «справжніх чоловіків»

Хірургія залишається професією для «справжніх чоловіків» - Американці вирахували, що професія хірурга стане ще більш затребуваною у майбутньому, проте кількість охочих отримати цю спеціальність останнім часом зменшилася.

Данські хірурги рекомендують: не паліть перед операцією

Данські хірурги рекомендують: не паліть перед операцією - Агентство Ananova повідомляє про цікавий дослідженні, проведеному групою лікарів з Данії.

Американські хірурги розробили малоінвазивний спосіб лікування раку легень

Американські хірурги розробили малоінвазивний спосіб лікування раку легенів - Лікарі лос-анджелеській медичного центру Цедарс-Синай (Cedars-Sinai) розробили нову методику малоінвазивної операційного лікування ранніх стадій раку легенів. Принципи і характеристики нового методу описані в роботі, опублікованій в журналі The American Surgeon.

Завтра розпочне роботу Всеросійський пленум хірургів-гепатологів.

Завтра розпочне роботу Всеросійський пленум хірургів-гепатологів. - У Пермі у культурно-діловому центрі відкрився Всеросійський пленум хірургів-гепатологів. Протягом двох днів провідні фахівці Росії будуть обговорювати проблеми діагностики та лікування хвороб печінки і жовчовивідних шляхів. Очікується, що в пленумі візьмуть участь представник Міністерства охорони здоров'я Сергій Федоров, московські професори О. Гальперін, В. Вишневський, ректор Пермської медакадемії Володимир Черкасов.

Хірургам подарували власний літак

Хірургам подарували власний літак - Колумбійські військові лікарі тепер надаватимуть допомогу хворим і пораненим не тільки на землі, а й у повітрі. Для них обладнаний спеціальний літак C-130, на борту якого можна проводити навіть нескладні хірургічні операції.

зрощених головами сіамських близнюків успішно розділили

зрощених головами сіамських близнюків успішно розділили - У дитячому відділенні нью-йоркського Montefiore Medical Center успішно розділені два сіамських близнюка, Карл і Кларенс, зрощених головами, повідомляє BBC News.

Унікальна операція - сім органів від одного донора

Унікальна операція - сім органів від одного донора - Шанхайські хірурги успішно здійснили операцію з пересадки пацієнтові відразу семи органів від одного донора, повідомляють державні засоби масової інформації КНР.

Використання токсину ботулізму при лікуванні гіпертрофії жувальної м'язи

Використання токсину ботулізму при лікуванні гіпертрофії жувальної м'язи - У результаті останніх досліджень в другому Університеті міста Неаполь була доведена ефективність використання токсину ботулізму при лікуванні гіпертрофії жувальної м'язи (ГЖМ), у пацієнтів з пухлиною нижньої щелепи.

Прогноз результатів лікування та прогресування поширеного перитоніту

Прогноз результатів лікування та прогресування поширеного перитоніту - Проблема високої летальності при розповсюдженому перитоніті залишається актуальною. Нами обстежено 417 пацієнтів, лікування яких проведено напівзакритою способом (halfclosed-«hc»), з них 76 пацієнтів були повторно оперовані в середньому через 6,3 діб з приводу прогресуючого перитоніту (halfclosed + laparotomy-«hcl»).

Статистична оцінка прогнозу результатів хірургічного лікування поширеного перитоніту

Статистична оцінка прогнозу результатів хірургічного лікування поширеного перитоніту - Сучасна концепція хірургічного лікування поширеного перитоніту диференціює підходи до виду хірургічної тактики в залежності від виду ексудату. Доцільність традиційного методу (ТМ) доведена при серозному і серозно-фібринозному перитоніті. Незадовільні результати хірургічного лікування поширеного гнійного перитоніту (РГП), отримані при використанні традиційних методів, дали підстави для розробки і широкого впровадження в хірургічну практику відкритого методу - методу програмованих релапаротомії (ПР)

Німецькі хірурги пересадили пацієнтові обидві руки

Німецькі хірурги пересадили пацієнтові обидві руки - Команда німецьких хірургів провела першу в країні операцію з подвійної пересадки донорських рук 54-річному пацієнтові. В операції, що тривала більше 16 годин, брали участь п'ять груп лікарів загальною чисельністю 30 осіб.

зрослися голови сіамських близнюків з Єгипту розділили в США

зрослися голови сіамських близнюків з Єгипту розділили в США - У неділю в Техаському медичному центрі завершилася 26-годинна операція з розділення сіамських близнюків, зрощених в області голови, повідомляє AFP. Дворічні Ахмед і Мохамед Ібрагім (Ahmed and Mohamed Ibrahim) ще кілька днів перебуватимуть в стані медикаментозного сну, щоб уникнути можливих післяопераційних ускладнень.

У Бразилії щорічно здійснюється рекордне число операцій по трансплантації людських органів

У Бразилії щорічно здійснюється рекордне число операцій по трансплантації людських органів - Бразилії щорічно здійснюється рекордне число операцій по трансплантації людських органів в лікувальних закладах системи суспільної охорони здоров'я. Про це йдеться в комюніке, поширеному тут у вівторок Міністерством охорони здоров'я Бразилії.

Ранкові години визнані кращим часом для операцій

Ранкові години визнані кращим часом для операцій - Ранкові годинники є найкращим часом для проведення хірургічних операцій, вважають американські дослідники. За їх даними, найменше число ускладнень спостерігається під час операцій, що почалися між 9 годинами ранку і 12 годинами дня. Більше всього ускладнень відбувається під час операцій, що почалися з 3 до 4 годин дня. R

Американські лікарі одночасно пересадили нирки шести пацієнтам

Американські лікарі одночасно пересадили нирки шести пацієнтам - Американські лікарі з клініки Джонса Хопкінса провели операцію з одночасної пересадки нирок шести пацієнтам. Серія пересадок стала можлива завдяки появі донора-добровольця, готового пожертвувати свою нирку будь-якому нужденному людині.

Диференціальний діагноз гострого абдомінального синдрому в ургентних умовах

Диференціальний діагноз гострого абдомінального синдрому в ургентних умовах - При діагностиці гострого панкреатиту лікар швидкої медичної допомоги (СМП) крім скарг, анамнезу та загального статусу, орієнтується і на деякі специфічні симптоми захворювання , діагностична цінність яких не однакова [М. В. Данилов, В. Д. Федоров, 1995].

Італія

Італія - лідер в галузі трансплантації органів - Італія очолила топ-лист європейських країн за кількістю та якістю проведених операцій з пересадки донорських органів. Країна також лідирує за кількістю донорів.

Ефективність застосування метилцелюлоза водорозчинній для профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини в експерименті

Ефективність застосування метилцелюлоза водорозчинній для профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини в експерименті - Одним з актуальних питань загальної хірургії залишається проблема розвитку післяопераційних спайок черевної порожнини та ускладнень з ними пов'язаних.

інтубація ободової кишки після накладення тонко-товстокишкового анастомозу

інтубація ободової кишки після накладення тонко-товстокишкового анастомозу - Нерідко екстрені оперативні втручання з приводу гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини завершуються формуванням кишкової стоми, що призводить до необхідності виконання операцій з її ліквідації і відновлення безперервності кишечника

Порівняльна оцінка імунологічних показників при місцевому застосуванні імозімази, трипсину і антисептиків при деструктивних формах гострого апендициту

Порівняльна оцінка імунологічних показників при місцевому застосуванні імозімази, трипсину і антисептиків при деструктивних формах гострого апендициту - Як відомо, при гнійно-запальних захворюваннях спочатку типові зміни відзначаються лише у певної частини хворих, тоді як у інших вони можуть перебувати в межах норми або мати протилежні відхилення від неї (1,2). У зв'язку з цим найбільш об'єктивним, на нашу думку, буде зіставлення в динаміці частоти відхилень від норми конкретних імунологічних показників.

Знеболювання може утруднити одужання

Знеболювання може утруднити одужання - Стандартне медікаментозоное знеболення може значно подовжити одужання після деяких хірургічних втручань, наприклад, після операцій на ротаторної м'язової манжеті плеча, повідомляє Ivanhoe News. До такого висновку прийшли дослідники з Американського ортопедичного суспільства спортивної медицини (American Orthopaedic Society for Sports Medicine) в Квебеке (Quebec).

Московських лікарів-трансплантологів звинуватили у вбивстві

Московських лікарів-трансплантологів звинуватили у вбивстві - У середу московська прокуратура пред'явила звинувачення одному з фігурантів справи 'лікарів-трансплантологів', повідомляє РИА 'Новости'.

Противірусні хірургічні рукавички G-VIR для зниження ризику зараження вірусами з оболонкою

Противірусні хірургічні рукавички G-VIR для зниження ризику зараження вірусами з оболонкою - Уколи голкою та інші випадкові пошкодження, трапляються під час хірургічних операцій та інших медичних процедур , можуть призвести до зараження медичного персоналу вірусними інфекціями, зокрема гепатит С (РНК вірусу гепатиту С) та вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), у той час як гепатит В може бути попереджений вакцинацією.

Роль ішемії очеревини у патогенезі післяопераційних спайок черевної порожнини

Роль ішемії очеревини у патогенезі післяопераційних спайок черевної порожнини - Профілактика та лікування спайкової хвороби очеревини - одна з не вирішених проблем загальної хірургії. Вивчення етіопатогенезу даної нозології представляє собою певний інтерес, як точка опори при розробці нових засобів її профілактики.

Стерилізація чоловіків оборотна

Стерилізація чоловіків оборотна - вазектомії - перев'язування семявиносящіх проток, або чоловіча стерилізація, - один із самих надійних методів контрацепції. Головна перевага методу в тому, що операцію роблять один раз і назавжди.

Американські лікарі провели першу операцію з видалення апендикса через рот

Американські лікарі провели першу операцію з видалення апендикса через рот - У середу, 12 березня, хірурги Медичного центру Сан-Дієго при Каліфорнійському університеті (UC San Diego Medical Center) провели першу в США операцію з видалення апендикса через рот. Втручання пройшло успішно: менш ніж через добу після операції пацієнт був виписаний з лікарні, повідомляє Science Daily.

Хірург позбувся дозволу на медичну діяльність і вимушений шукати собі нову роботу

Хірург позбувся дозволу на медичну діяльність і вимушений шукати собі нову роботу - Підготовка хорошого медичного фахівця займає кілька років. І ніхто ніколи не скаже, що ці роки витрачаються даремно - лікар відповідає за життя хворих. На жаль, і для цього правила є свої винятки. Одне з них відбулося у Великобританії.

Диференціальний діагноз гострого абдомінального синдрому в ургентних умовах

Диференціальний діагноз гострого абдомінального синдрому в ургентних умовах - При діагностиці гострого панкреатиту лікар швидкої медичної допомоги (СМП) крім скарг, анамнезу та загального статусу, орієнтується і на деякі специфічні симптоми захворювання , діагностична цінність яких не однакова.

Жонглер головами

Жонглер головами - про доктора Франкенштейна Історія і створений ним монстра, придумана на початку ХIХ століття англійської письменницею Мері Шеллі, може два сторіччя потому стати дійсністю. Так само як і роман 'Голова професора Доуеля' радянського фантаста Олександра Бєляєва.

Медики розділили двох сіамських близнюків

Медики розділили двох сіамських близнюків - У Саудівській Аравії успішно проведена операція з розділення двох сіамських близнят - чотиримісячних палестинських дівчаток. Як повідомляє радіо 'Маяк', у них були загальними кишечник і сечостатеві канали. Операція тривала 16 годин і проходила в кілька етапів.

тепер Американські хірурги підписуються на тілі хворого

Американські хірурги тепер підписуються на тілі хворого - Згідно з недавнім дослідженням, проведеним співробітниками університету Цинциннаті Еріком Майнбергом і Пітером Штерном, американські хірурги нерідко здійснюють лікарські помилки. Скажімо, ортопеди замість хворої лівої руки оперують здорову праву.

Операція з розділення сіамських близнюків запланована на початок липня

Операція з розділення сіамських близнюків запланована на початок липня - 'Операція надії' триватиме не менше чотирьох днів і стане, у разі успішного завершення, світовою прем'єрою, яку з нетерпінням чекають дві сестри, які народилися в Ірані. Дійсно, Ладан і Лале Біджані мріють лише про те, щоб скоріше закінчилася їх спільне життя, яка триває ось уже 29 років. Вчора на порозі госпіталю Raffles у Сінгапурі, сестри оголосили присутніх там журналістам, що операція буде проведена в перших числах липня.

Пересадка печінки: ніхто не застрахований від ускладнень

Пересадка печінки: ніхто не застрахований від ускладнень - Порівняно нещодавно з'явилася в арсеналі трансплантологів методика пересадки пацієнтові частини печінки від живого донора широкими темпами впроваджується в хірургічну практику. Тільки в США число пересадок за 2000 і 2001 рік склало 266 і 394 відповідно. Природно, і потенційних донорів, і потенційних реципієнтів жваво цікавить питання про те, наскільки небезпечна подібна операція. R

Післяопераційна біль: застосування нестероїдних протизапальних засобів

Післяопераційна біль: застосування нестероїдних протизапальних засобів - Хірургічний »стрес і післяопераційний біль підсилюють навантаження практично на всі життєво важливі системи організму. Напруга функцій цих систем, перш за все, кровообігу і дихання, проявляється підвищенням тиску, тахікардією, порушенням ритму серця, почастішанням дихання і т.д. До іншим негативним моментам, обумовленим болем у ранньому післяопераційному періоді і викликає «дискомфорт» хворого, відносяться: зниження рухової активності, нездатність пацієнта відкашлювати мокротиння і глибоко дихати, «вимушене» положення, депресивний стан.

Пацієнт вагою в півтони видужує після операції

Пацієнт вагою в півтони видужує після операції - Патрік Дюель (Patrick Deuel), що надійшов в червні в госпіталь Південної Дакоти з вагою 482 кг, видужує після виконаної в середу, 27 жовтня, операції з ушивання шлунку, повідомляє Associated Press. Перш ніж лягти на операційний стіл, Патріку довелося декілька місяців 'просидіти' на дієті, оскільки лікарі побоювалися, що пацієнт не перенесе операції.

Цитологічна картина ранового ексудату при деструктивних апендициту

Цитологічна картина ранового ексудату при деструктивних апендициту - Як відомо, гострий апендицит найпоширеніше хірургічне захворювання органів черевної порожнини. За даними І.А. Роткова рівень захворюваності гострим апендицитом становить 2-6 чоловік на 1000 (1). До того ж немає чіткої вікової градації захворюваності (2).

Жертви палестинського терору рятують життя палестинцям

Жертви палестинського терору рятують життя палестинцям - Як повідомила ізраїльська газета 'Маарів', в одній з клінік Ізраїлю була зроблена операція з трансплантації нирки: пацієнтці, жительці Палестинської автономії, була пересаджена нирка ізраїльтянина , загиблого 19 вересня в теракті.

Видання серії збірок праць «Медична кріологи» стане регулярним

Видання серії збірок праць «Медична кріологи» стане регулярним - Видання серії збірок праць «Медична кріологи» стане регулярним. До 1 травня 2002 приймаються статті у 3 випуск книги. Запрошуємо надсилати статті (російською мовою з докладною анотацією англійською) в нові випуски книги.

В Індії розділять зрощених головами близнюків

В Індії розділять зрощених головами близнят - Індійські хірурги планують проведення першої в країні операції по розділенню зрощених близнят.

Пересадка органів-для медицини престижно і дорого одночасно

Пересадка органів-для медицини престижно і дорого одночасно - Як ніяке інший напрям медицини, трансплантація органів оповита всілякими чутками. З вуст в уста передаються страшні історії: 'за рогом' забрали донорську нирку, підпільно її пересадили, кримінально переправили за кордон тощо. Насправді - це нісенітниця!

Хропіння будуть лікувати хірурги

Хропіння будуть лікувати хірурги - Фахівці кафедри отоларингології Новосибірської державної медичної академії розробили новий хірургічний метод корекції хропіння. На першому етапі цієї щадить операції проводиться пластику м'якого піднебіння за допомогою лазера. Тонус і нерухомість м'якого піднебіння досягається в 30-60% випадків. Потім проводиться видалення гіпертрофованих піднебінних мигдалин, а піднебінні дужки зшиваються.

Реконструктивні операції на сонних артеріях без ангіографії на підставі даних ультразвукового дуплексного сканування

Реконструктивні операції на сонних артеріях без ангіографії на підставі даних ультразвукового дуплексного сканування - У структурі цереброваскулярних захворювань провідне місце займають порушення мозкового кровообігу ішемічного характер, - (до 80%), обумовлених атеросклерозом. Вкрай важливою є проблема ранньої достовірної та безпечної діагностики стенозуючих уражень магістральних артерій голови

Подпіші, де будеш різати

Подпіші, де будеш різати - Згідно з опитуванням, опублікованим у журналі Journal of Bone and Joint Surgery, кожен п'ятий хiрург, що спеціалізується на лікуванні кисті, хоча б раз у житті прооперував не те місце. У більшості випадків це опинявся не той палець, але іноді навіть не та рука.

лікуванні хворих з каменями загальної жовчної протоки ендоскопічної балонною дилатацією

лікуванні хворих з каменями загальної жовчної протоки ендоскопічної балонною дилатацією - Нещодавно проведене дослідження, порівнює ефект при лікуванні хворих з каменями загальної жовчної протоки ендоскопічної балонною дилатацією (ЕБД) фатерова соска з ендоскопічною біліарної сфінктеректоміей (ЕБС).

Результати лікування та периопераційне обстеження пацієнтів з поширеним перитонітом

Результати лікування та периопераційне обстеження пацієнтів з поширеним перитонітом - Мета дослідження: вивчити підходи до прогнозування результатів лікування розповсюдженого перитоніту за допомогою шкали APACHE II.

З шлунку пацієнта витягували ножиці, забуті там хірургом рік тому

З шлунку пацієнта витягували ножиці, забуті там хірургом рік тому - В Індії з шлунку пацієнта, екстрено доставленого в госпіталь, витягнули ножиці довжиною близько 15 сантиметрів, повідомляє агентство UNI.

Підігрів шкіри перед операцією скорочує ризик інфікування рани

Підігрів шкіри перед операцією скорочує ризик інфікування рани - Підігрів шкіри пацієнта перед операцією може стати простою і ефективною альтернативою антибіотиків. Невелике підвищення температури шкіри перед розрізом сприяє припливу кисню і стимулює імунну систему на боротьбу з бактеріями.

І шви розсмокчуться самі по собі ...

І шви розсмокчуться самі по собі ... - Роберт Ленджер з Массачусетського технологічного інституту і Андреас Лендляйн з німецької компанії mnemoScience розробили принципово новий розсмоктується, шовний матеріал, який стягується дією температури тіла, щільно закриваючи шов.

Хірурги будуть 'зварювати' пацієнтів

Хірурги будуть 'зварювати' пацієнтів - Австралійські хірурги збираються почати тестування нової технології, яка, можливо, замінить хірургічні шви. Для з'єднання країв рани буде використовуватися лазер. Тканини будуть 'зварюються' за допомогою протеїнів, розплавлених лазером.

Інвалід хоче, щоб йому пересадили ще одну руку

Інвалід хоче, щоб йому пересадили ще одну руку - Людина, якій вперше в світі була пересаджена, а потім видалена рука, просить лікарів зробити ще одну трансплантацію. Про це повідомив доктор Жан-Мішель Дюбернар (Jean-Michel Dubernard), який у 1998 році очолював команду хірургів, які виконали історичну операцію.

Рятуючи батька, син поділився з ним своєю печінкою

Рятуючи батька, син поділився з ним своєю печінкою - Половину своєї печінки віддав батькові 19-річний юнак із Тюмені - це чи не поодинокий випадок у хірургічній практиці, так як зазвичай цей орган пересаджують хворим від батьків, братів або сестер. Трансплантація була проведена нещодавно у столичному науковому центрі хірургії РАМН.

Відкрито форум з трансплантології

Відкрито форум з трансплантології - У рамках медіцінскіх конференцій відкрито новий форум 'Питання трансплантологу'. Консультант - Лобов Вадим Олександрович. R Врач-трансплантолог. Московський Міський Центр трансплантації печінки при НДІБВ ім. Н.В. Скліфосовського.

Що страшніше: операція або її очікування?

Що страшніше: операція або її очікування? - Навіть після успішної операції людині стає гірше. Проте деякі патологічні зміни в організмі викликані не самою операцією, а її очікуванням. До таких висновків прийшли московські медики. У справі очищення організму найважливішу роль грає білок крові альбумін.

Рекордна пересадка органів в США

Рекордна пересадка органів в США - Хірурги в Сполучених Штатах успішно провели операцію з пересадки рекордної одразу восьми органів шестимісячної дівчинці. Операція тривала 12 годин, і в її ході Алессия ді Маттео отримала дві нові нирки, печінку, шлунок, підшлункову залозу, фрагменти тонкого та товстого кишечника і селезінку.

Вивчення можливості застосування гелю метилцелюлоза для внутрішньочеревного введення в профілактиці спайкової хвороби

Вивчення можливості застосування гелю метилцелюлоза для внутрішньочеревного введення в профілактиці спайкової хвороби - Імперіческі вибраний для внутрішньочеревного введення препарат метилцелюлоза (МЦ) з метою профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини потребує вивчення.

Пересадка свинячих органів виявилася нешкідливою

Пересадка свинячих органів виявилася нешкідливою - Ксенотрансплантація або пересадка людям органів тварин, виявилася значно менш небезпечною процедурою, ніж вважалося раніше, передає BBC News. Дослідники з Гарварду в своїх експериментах показали, що при тканини свині можуть співіснувати з людськими клітинами і не завдавати їм ніякої шкоди.

Британському хлопчикові провели дві операції з пересадки печінки протягом доби

Британському хлопчикові провели дві операції з пересадки печінки протягом доби - Імовірно, на сьогоднішній день це самий короткий період між трансплантації органу, пише Telegraph.

Італійської дівчинці не допомогла пересадка восьми органів

Італійської дівчинці не допомогла пересадка восьми органів - Італійської дівчинці не допомогла унікальна операція з пересадки восьми органів і вона померла в госпіталі міста Генуя, повідомляє BBC News.

Практичний досвід застосування сучасних синтетичних матеріалів у лікуванні післяопераційних вентральних і пахових гриж методом ненатяжной герніопластика

Практичний досвід застосування сучасних синтетичних матеріалів у лікуванні післяопераційних вентральних і пахових гриж методом ненатяжной герніопластика - Актуальною проблемою як планової, так і ургентної хірургії на сьогоднішній день є лікування післяопераційних вентральних гриж і, що складає приблизно 10-15% грижесеченій від всієї маси хірургічних втручань. Ми вважаємо, що зростання захворюваності ПВГ в першу чергу пов'язаний із застосуванням традиційних хірургічних доступів.

Хірург-самоучка

Хірург-самоучка - Дивовижні здатності демонструє бразильський цілитель-самоучка Рубенс Фаріа, в недавньому минулому - інженер-електронник. Він виконує самі різноманітні операції, а потрапити до нього на прийом можна тільки за попереднім записом, почекавши чималий термін. Фаріа вже прооперував багатьох знаменитостей, яким не могли допомогти відомі лікарі. І ніхто з його клієнтів жодного разу не висловив незадоволення його віртуозною роботою.

Прокуратура обурена критикою рішення Верховного суду у справі трансплантологів

Прокуратура обурена критикою рішення Верховного суду у справі трансплантологів - В даний час в Росії не існує юридичних перешкод для розвитку трансплантології і проведення пересадок органів, наголошується в повідомленні прокуратури м. Москви, розісланому в четвер у ЗМІ.

Китайські хірурги відрізали''зайву''ногу

Китайські хірурги відрізали''зайву''ногу - Унікальну операцію провели в четвер китайські хірурги. За шість годин троє анестезіологів, чотири хірурга і чотири операційних сестри з пекінської лікарні Дунчжімень видалили 'зайву' ногу 15-місячної дівчинки. Як вже повідомляли Mednovosti.Ru, операція дитині з рідкісною вродженою аномалією була потрібна тому, що третя нога загрожувала деформацією тіла.

Лікарям з Валенсії вдалося здійснити безпрецедентну в історії медицини операцію

Лікарям з Валенсії вдалося здійснити безпрецедентну в історії медицини операцію - Валенсійський хірурги здійснили безпрецедентну в історії медицини операцію, пришивши що потрапив в аварію 25-річному водієві відрізану ліву руку через дев'ять діб після її ампутації.

Помилка американських трансплантологів виявилася фатальною

Помилка американських трансплантологів виявилася фатальною - 17-річна Джесіка Сантіллан (Jesica Santillan) вмирає після другої пересадки серця і легенів, повідомляє Associated Press. Смерть мозку була констатована в суботу о 1:25 за восточноамеріканскому часу (18:25 за Гринвічем). Дівчина залишалася підключеною до системи життєзабезпечення протягом декількох годин, щоб близькі змогли попрощатися з нею.

У Бельгії успішно пройшла друга пересадка''замороженого''яєчника

У Бельгії успішно пройшла друга пересадка''замороженого''яєчника - Бельгійські вчені з Католицького університету Ловена в Брюсселі (Universite Catholique de Louvain in Brussels) заявили про другий успішний пересадки тканини власного яєчника у пацієнтки, що проходила курс променевої терапії, повідомляє BBC News. У 28-річної жінки відновився менструальний цикл, і лікарі вважають, що вона зможе без особливих проблем завагітніти і народити.

Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія в питаннях і відповідях

Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія в питаннях і відповідях - Діагностична ЕРХПГ представляє собою контрастування жовчних проток і протоки підшлункової залози, здійснюване через великого дуоденального (Фатер) сосочок (або іноді через малий дуоденальної сосочок) . Крім того, при проведенні ЕРХПГ є можливість взяти матеріал для біопсії з патологічно зміненого сосочка дванадцятипалої кишки і з стенозованої ділянок жовчних проток, а також призвести зіскоб слизової оболонки для цитологічного дослідження

Експериментальне обгрунтування застосування вітчизняних ендопротезів в амбулаторній герніологіі

Експериментальне обгрунтування застосування вітчизняних ендопротезів в амбулаторній герніологіі - В даний час в Росії все більшого поширення набувають амбулаторні герніологіческіе центри, що дозволяють значно знижувати витрати охорони здоров'я на лікування гриж. При цьому, запорукою успіху герніопластика є дотримання принципу «без натягу», який реалізується шляхом застосування синтетичних ендопротезів. Зважаючи на те, що широке розповсюдження в Росії зарубіжних синтетичних матеріалів стримується високою вартістю, актуальним є розробка вітчизняних аналогів та експериментальне обгрунтування можливості їх використання у гриженосітелей в амбулаторних умовах.

Завдяки унікальній операції ізраїльські хірурги врятували життя військовослужбовцю

Завдяки унікальній операції ізраїльські хірурги врятували життя військовослужбовцю - Як повідомляють 10 грудня ізраїльські ЗМІ, в ході складної 24-годинної (!) операції хірургам вдалося врятувати життя ізраїльському солдатові, який отримав минулого тижня важке поранення голови в результаті перестрілки з палестинськими терористів у єврейського поселення Кадім.

Об'єм талії і відношення''від талії до стегна''у жінок є чинником ризику холецистектомії

Об'єм талії і відношення''від талії до стегна''у жінок є чинником ризику холецистектомії - Об'єм талії і відношення 'від талії до стегна 'у жінок є незалежним чинником ризику холецистектомії, повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Перуанські лікарі повертають ноги ...''маленькій русалочці''

Перуанські лікарі повертають ноги ...''маленькій русалочці''- Напередодні в Перу почалася вельми незвичайна і складна операція. Її роблять ясноокий маленькою 'Русалонька' - дівчинці, яка народилася з ногами, що зрослися від стегна до щиколоток. Це перша в ряду трьох запланованих операцій, які планується провести, щоб виправити досить рідкий вроджену ваду.

Американські хірурги розробили новий пристрій для лікування хворих з порушеннями моргання

Американські хірурги розробили новий пристрій для лікування хворих з порушеннями моргання - Дослідження провела група фахівців Медичного центру Каліфорнійського університету в Девісі (UC Davis Medical Center) під керівництвом Тревіса Толлефсона (Travis Tollefson). Звіт про їх роботу опубліковано в журналі Archives of Facial Plastic Surgery. R

Вирішено проблему пересадки несумісних органів

Вирішено проблему пересадки несумісних органів - Технології очищення крові від циркулюючих в ній антитіл, запропоновані американськими вченими, дозволять вирішити проблему браку донорських органів.

Ожиріння краще лікувати хірургічно

Ожиріння краще лікувати хірургічно - Операції з приводу важких форм ожиріння надають значний ефект на тривалість життя людини. Як встановили американські вчені, по своїй ефективності подібні хірургічні втручання перевершують операції при захворюваннях серця. При цьому вони допомагають справлятися з такими захворюваннями, як діабет і високий артеріальний тиск.

Пацієнту надули половину вуха, як повітряна кулька

Пацієнту надули половину вуха, як повітряна кулька - Виправити помилку природи - відсутність половини правого вуха - у 15-річного підлітка з допомогою нової технології змогли нещодавно столичні лікарі. Фахівці ендоскопічного відділення та відділення реконструктивно-пластичної хірургії інституту хірургії ім. Вишневського на днях провели оригінальну операцію молодому москвичеві щодо усунення вродженої аномалії розвитку органу слуху.

Комп'ютер буде виявляти недосвідчених, втомлених і підпилих хірургів

Комп'ютер буде виявляти недосвідчених, втомлених і підпилих хірургів - Комп'ютер допоможе хірургам відточити свою майстерність. Вчені розробили симулятор, за допомогою якого лікарі можуть відпрацювати навички проведення незвичайних операцій. Це дозволить запобігти можливе спричинення шкоди пацієнту під час хірургічного втручання.

До питання про етіопатогенезі гострого панкреатиту

До питання про етіопатогенезі гострого панкреатиту - Неухильне зростання захворюваності на гострий панкреатит, особливо його деструктивними формами, високий рівень летальності та велике число ускладнень, нерідко призводять до важких порушень функції органу аж до інвалідизації, а також існуючі складності діагностики і відсутність єдиного підходу до лікування ...

антисекреторна терапія в невідкладної хірургічної гастроентерології: нові горизонти

антисекреторна терапія в невідкладної хірургічної гастроентерології: нові горизонти - Протягом останніх десятиліть кошти антисекреторних терапії традиційно займають лідируюче положення в арсеналі лікарських препаратів для невідкладної хірургічної гастроентерології.

Відкрито новий форум

Відкрито новий форум - Питання торакального хірурга - У рамках медіцінскіх конференцій розпочав роботу форум 'Питання торакальному хірургу'. Консультант - Васильєв Ігор Володимирович, торакальний хірург, бронхолог.

Досвід хірургічного лікування обтураційній кишкової непрохідності, викликаної жовчним каменем

Досвід хірургічного лікування обтураційній кишкової непрохідності, викликаної жовчним каменем - Мета дослідження: проаналізувати особливості перебігу кишкової непрохідності, викликаної обтурацією тонкої кишки жовчним каменем

Учені вирішили проблему пересадки несумісних органів

Учені вирішили проблему пересадки несумісних органів - Технології очищення крові від циркулюючих в ній антитіл, запропоновані американськими вченими, дозволять вирішити проблему браку донорських органів. Особам, які потребують пересадки органів людям більше не доведеться протягом довгих місяців чекати відповідного донора, адже тепер необхідності ретельно підбирати сумісний орган не буде.

Точну крововтрату при операції визначить ультразвук

Точну крововтрату при операції визначить ультразвук - Точне визначення обсягу крововтрати при операції за допомогою спеціального ультразвукового приладу прискорює одужання хворих, повідомляє BBC News. Про це свідчать клінічні випробування, проведені на базі Державної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS).

Принципи математично обгрунтованого алгорітмірованія хірургічної тактики лікування поширеного перитоніту

Принципи математично обгрунтованого алгорітмірованія хірургічної тактики лікування поширеного перитоніту - Висока летальність при розповсюдженому перитоніті (РП) залишається однією з найскладніших проблем абдомінальної хірургії і досягає 65-90%. Вироблення оптимальної операційної тактики та подальшої терапії є як наукової, так і конкретної лікувальної завданням (В. К. Гостіщев, 1992; П. Г. Брюсов, 1998). Для цієї мети нами визначені моделі поширеного перитоніту.

Мікробіологічне дослідження ефірів целюлози, що застосовуються для профілактики післяопераційного спайкообразованія

Мікробіологічне дослідження ефірів целюлози, що застосовуються для профілактики післяопераційного спайкообразованія - Незважаючи на те, що спектр мікроорганізмів, висевиемих з перитонеального ексудату не володіє целлюлазолітіческой ферментативною активністю і теоретично ефіри целюлози НЕ можуть бути субстратом для їхньої життєдіяльності, все ж таки залишається потенційна імовірність того, що пропоновані для профілактики спайок препарати при внутрішньочеревний введення можуть сприяти виникненню і /або течією перитоніту. У зв'язку з цим очевидна необхідність виключення такої ймовірності в експерименті in vitrо, що і було зроблено в цьому дослідженні.

Хірургічне лікування рубцевих стриктур позапечінкових жовчних проток

Хірургічне лікування рубцевих стриктур позапечінкових жовчних проток - Лікування рубцевих стриктур гепатікохоледоха і інтраопераційних пошкоджень позапечінкових жовчних проток залишається складним завданням, що вимагає великого досвіду і майстерності хірурга. З 1990 року збільшення випадків пошкоджень і стриктур жовчних проток пов'язано з розширенням питомої ваги лапароскопічної холецистектомії [1,2]. Так, якщо частота ятрогенного пошкодження жовчних проток була стабільною в останні десятиліття і становила 0,05-0,2%, то з застосуванням лапароскопічної холецистектомії вона зросла до 0,3 - 3% [3,4].

Після операцій на кишечнику в лікувальних цілях почнуть використовувати жувальну гумку

Після операцій на кишечнику в лікувальних цілях почнуть використовувати жувальну гумку - У лікуванні британських пацієнтів після операцій на кишечнику почнуть використовувати жувальну гумку завдяки новим дослідженням, повідомляє The Sun. Така терапія скорочує післяопераційний період і допомагає хворим швидше повернутися до споживання звичайної їжі.

33-річної австралійці успішно пересадили три органи одночасно

33-річної австралійці успішно пересадили три органи одночасно - Австралійські лікарі повідомили про успіх унікальної операції - потрійної пересадки органів, проведеної 33-річній пацієнтці, передає The Sydney Morning Herald.

Випадок успішного лікування хворого з пізньої променевої виразкою гомілки

Випадок успішного лікування хворого з пізньої променевої виразкою гомілки - В даний час у хворих саркоми м'яких тканин кінцівок найбільш часто використовується комбінація хірургічного лікування і променевої терапії. Однак при проведенні останньої нерідко значне пошкодження оточуючих пухлину здорових тканин. За даними Саnnon CP зі співавт. При комбінованому лікуванні сарком м'яких тканин нижніх кінцівок ранні променеві ушкодження (епітелііти, дерматити), що виникли в перші 3 місяці після опромінення, розвинулися в 27%, пізні променеві ушкодження (променевої фіброз, пізні променеві виразки) в 13 % випадків.

Іспанський лікар отримав дозвіл на першу в країні пересадку обличчя

Іспанський лікар отримав дозвіл на першу в країні пересадку обличчя - Іспанський лікар Педро Кавадас (Pedro Cavadas) отримав дозвіл на проведення першої в країні операції з трансплантації обличчя в лікарні Ла Фе у Валенсії, повідомляє thinkSPAIN.

Порівняльна оцінка результативності традиційної та комбінованої санації нижнього поверху черевної порожнини при гострій гінекологічній патології

Порівняльна оцінка результативності традиційної та комбінованої санації нижнього поверху черевної порожнини при гострій гінекологічній патології - Проблема діагностики та лікування гострої пельвіоабдомінальной патології у жінок залишається актуальною і далеко не дозволеної проблемою. Гінекологічні захворювання викликають великі труднощі саме у зв'язку зі схожістю їх клініки з хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини, а також необхідністю приймати термінові рішення щодо тактики лікування таких хворих

Список речей, які хірурги"забувають"в пацієнтах

Список речей, які хірурги"забувають"в пацієнтах - Американські дослідники підрахували, скільки хірургічних інструментів та інших пристосувань забувають лікарі при проведенні операцій. Виявилося, що тільки в США щорічно число таких випадків досягає півтори тисячі. Причому більшість із них супроводжується ускладненнями та повторними операціями. Разом з тим, багато фахівців вважають, що частка таких 'помилок' украй мала - всього лише 50 на мільйон операцій.

Хірурги хочуть практикуватися на свинях, а не на мишах

Хірурги хочуть практикуватися на свинях, а не на мишах - Молодим докторам у Великобританії дуже не вистачає можливості практикуватися на тваринах. Королівський коледж хірургів закликав зняти заборону на їх використання для відробітку операційних навиків. На даний момент закон дозволяє практикуватися тільки на гризунах, чого, на думку викладачів, для оволодіння хірургічною технікою явно недостатньо.

Вперше в Няганской окружний лікарні (Югра) за допомогою новітніх розробок проведена операція ендопротезування судин

Вперше в Няганской окружний лікарні (Югра) за допомогою новітніх розробок проведена операція ендопротезування судин - У Няганской окружний лікарні на базі Центру судинної хірургії ( Ханти-Мансійський автономний округ - Югра) відбулася операція ендопротезування судин за допомогою новітніх розробок.

Лікарі видалили жовчний міхур через океан

Лікарі видалили жовчний міхур через океан - Лікарі Сполучених Штатів успішно провели першу у світі трансатлантичну операцію, повідомляє BBC. 68-річній жінці, яка перебувала у Франції, за допомогою робота-хірурга був видалений жовчний міхур. У цей час фахівці в США керували діями машини за допомогою камери, яка транслювала те, що відбувається із затримкою менш 0,0200 секунди. Нормальною для Телехірургія вважається затримка 0.330 секунди.

Бальзам для ран виявлено у слині

Бальзам для ран виявлено у слині - Знайдено речовину, яка зможе допомогти пацієнтам з довго незагойним ранами (такі рани зазвичай зустрічаються у людей похилого віку і у хворих на діабет). Ця речовина вчені назвали SLPI (вимовляється як 'сліппі'), воно міститься в слині та деяких інших рідинах організму.

Головний дисплей Nomad допоможе хірургу орудувати скальпелем

Головний дисплей Nomad допоможе хірургу орудувати скальпелем - Компанія Microvision почала постачати партнерам перші партії 'головних' дисплеїв Nomad Personal Display System, що володіють здатністю 800x600 пікселів.

Морфологічна характеристика рецидивного спайкового процесу черевної порожнини при використанні різних способів його профілактики

Морфологічна характеристика рецидивного спайкового процесу черевної порожнини при використанні різних способів його профілактики - Однією з невирішених проблем абдомінальної хірургії є проблема профілактики післяопераційного спайкового процесу черевної порожнини (СПБП ). Метою нашого дослідження був вибір оптимального способу гідропрепаровкі під час адгезіолізіса.

Порівняльний аналіз біохімічних особливостей крові, що вилила в черевну та плевральну порожнини

Порівняльний аналіз біохімічних особливостей крові, що вилила в черевну та плевральну порожнини - Мета роботи. Провести порівняльну характеристику біохімічних властивостей крові, що вилила в черевну і грудну порожнини

Єгиптяни просять допомогти розділити сіамських близнюків

Єгиптяни просять допомогти розділити сіамських близнюків - Єгипетські медики звернулися через агентство Associated Press до міжнародної громадськості з проханням надати підтримку для проведення надскладної операції з розділення двох сіамських близнят піврічних - Ахмеда і Мохаммеда Ібрагім Мохаммедом , народжених в сім'ї чорнороба в містечку Кус (недалеко від Луксора).

Республіка Мордовія. Лікарі республіканського госпіталю ветеранів воєн вперше проводять пластичні операції.

Республіка Мордовія. Лікарі республіканського госпіталю ветеранів воєн вперше проводять пластичні операції. - Лікарі республіканського госпіталю ветеранів воєн вперше в республіці приступили до проведення пластичних операцій. Не маючи власної бази для навчання, медики пройшли спеціальні курси в провідних медичних установах подібного профілю в Москві та Казані.

Можливості російських трансплантологів на порядок відстають від потреб пацієнтів

Можливості російських трансплантологів на порядок відстають від потреб пацієнтів - В даний час в Росії проводиться не більше 500 операцій з пересадки життєво важливих органів у рік, тоді як реальна кількість людей, потребують таких операцій за медичними показаннями, на порядок вище. Про це заявив на що проходить в Санкт-Петербурзі всеросійської науково-практичної конференції з проблем сучасної трансплантології директор НДІ швидкої допомоги імені І.І. Джанелідзе член-кореспондент РАМН Сергій Багненко, повідомляє АМІ-ТАСС.

У Китаї проведена друга в світі операція з пересадки обличчя

У Китаї проведена друга в світі операція з пересадки обличчя - Китайські хірурги з міста Сиань провели другу в світі часткову трансплантацію людської особи.

Хірургія на рубежі тисячоліть

Хірургія на рубежі тисячоліть - Людському свідомості властиво надавати цифр і дат, особливо круглим, вагоме, часом магічне значення. Сьогодні світ, а разом з ним і хірургія зробили крок у третє тисячоліття, куди зовсім недавно насмілювалися заглядати лише письменники-фантасти. Накопичено величезний багаж знань, досвіду, вміння та майстерності.

Порівняльна характеристика антірефлюксних операцій, виконаних лапароскопічно і з лапаротомного доступу

Порівняльна характеристика антірефлюксних операцій, виконаних лапароскопічно і з лапаротомного доступу - Проблема оперативного лікування рефлюкс-езофагіту в даний час повністю зберігає свою актуальність як в теоретичному, так і в практичному відношенні. За даними різних джерел не менше 10% дорослого населення страждає гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Практично всі пацієнти з ГЕРБ приречені на довічний прийом тих чи інших антірефлюксних препаратів.

Рецидив гепатиту С служить однією з основних причин відторгнення трансплантата після пересадки печінки

Рецидив гепатиту С служить однією з основних причин відторгнення трансплантата після пересадки печінки - Чинники, що впливають на ризик рецидиву і швидкість прогресії фіброзу до цих пір невідомі, пишуть автори недавно опублікованої оглядової статті.

Французькі хірурги готуються до нових операцій з пересадки обличчя

Французькі хірурги готуються до нових операцій з пересадки обличчя - Група французьких хірургів, що здійснили в листопаді минулого року успішну операцію по трансплантації обличчя 38-річній Ізабель Дінуар, мають намір провести цілу серію подібних операцій, повідомляє РИА 'Новости'.

розділення сіамських близнюків відправили додому

розділення сіамських близнюків відправили додому - Сіамські близнюки Гангу і Ямуна Шреста (Ganga and Jamuna Shrestha) з Непалу, які були розділені хірургами в Сінгапурі в квітні цього року, змогли повернутися додому. Поки вони не поїдуть в село, де народилися, а залишаться в столиці країни Катманду під спостереженням лікарів.

Чому не вистачає органів для трансплантації?

Чому не вистачає органів для трансплантації? - Проблема недостатньої кількості органів для пересадки стоїть перед усіма центрами трансплантації. Тисячі людей чекають своєї черги на пересадку, з кожним днем втрачаючи надію дожити до того моменту, коли опиняться на початку списку.

Хірургічна реіннервація панкреатодуоденального комплексу

Хірургічна реіннервація панкреатодуоденального комплексу - Оперативні прийоми, що використовуються у світовій практиці трансплантаційної при заборі підшлункової залози (ПЖ) неминуче тягнуть впливу на неї двох факторів, що складають так званий 'феномен трансплантаційної ізоляції', зокрема судинної (у тому числі і лімфатичної) і нервової децентралізації ...

Проблема пересадки частки печінки від живого донора

Проблема пересадки частки печінки від живого донора - Американські експерти з усіх сил намагаються звернути увагу керівників національної охорони здоров'я на проблему пересадки частки печінки від живого донора. Вони вважають, що ця операція дуже складна, щоб проводитися у звичайних лікарнях, і може виконуватися тільки в спеціалізованих лікувальних установах, хірурги якої мають відповідні сертифікати.

Хірурги усувають рум'янець

Хірурги усувають рум'янець - Британські хірурги запропонували спосіб усунення яскравого рум'янцю, що виникає при хвилюванні. За допомогою операції вони перетинають нерв, що відповідає за регуляцію кровопостачання шкіри обличчя. Перша пацієнтка, якій була зроблена операція, залишилася задоволена, повідомляє BBC.

Операції з використанням унікального обладнання проведуть в Югрі

Операції з використанням унікального обладнання проведуть в Югрі - 4 червня в Сургут (Ханти-Мансійський автономний округ-Югра) прибуде головний хірург «Медичного центру управління справами мера і уряду Москви» , доктор медичних наук, професор Костянтин Пучков.

Робот замінить хірургів вузького профілю

Робот замінить хірургів вузького профілю - Військові хірурги загального профілю стануть майстрами на всі руки і зможуть проводити спеціалізовані, наприклад, нейрохірургічні операції за допомогою хірургічного робота, який зараз розробляється у французькій армії. Як запевнили президента Жака Ширака, який відвідував армійську медичну службу у вівторок, електромеханічний помічник з'явиться протягом п'яти років.

В животі у пацієнта хірурги забули 32-сантиметровий інструмент

В животі у пацієнта хірурги забули 32-сантиметровий інструмент - Американські хірурги поставили своєрідний рекорд за розміром забутого в черевній порожнині пацієнта інструменту. Лише через два місяці, які перетворилися для Доналда Черча (Donald Church) в суцільну муку, лікарі виявили у нього в животі 32-сантиметровий ретрактор. Тепер він отримає компенсацію.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 13:05:45

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 12:39:55

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 13:06:56

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 13:48:10

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02