Гастроентерологія, проктологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба і рефлюксоподобная функціональна диспепсія

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба і рефлюксоподобная функціональна диспепсія - Більше 15 останніх років гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) посідає одне з перших місць серед захворювань органів травлення, яким вчені всього світу приділяють пильну увагу, з метою подальшого вивчення, визначення поняття, етіології, патогенезу, класифікації та диференційованого лікування.

Диференціальна діагностика діарейного синдрому

Диференціальна діагностика діарейного синдрому - діарейний синдром супроводжує безліч захворювань шлунково-кишкового тракту, характер випорожнення є одним з важливих симптомів. Для ряду інфекційних захворювань характер діареї патогномонічен.

Фамотидин захищає слизову шлунка при тривалому прийомі диклофенаку

Фамотидин захищає слизову шлунка при тривалому прийомі диклофенаку - Доведено, що фамотидин є ефективним гастропротектором при тривалому прийомі диклофенаку у хворих з ревматологічними захворюваннями.

діарейний синдром: сучасні уявлення та принципи терапії

діарейний синдром: сучасні уявлення та принципи терапії - Про патогенетичні особливості, клінічних проявах і принципах фармакотерапії діарейного синдрому розповідає доц. Кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб з курсом гастроентерології МГСМУ, канд. Мед . наук Ірина Миколаївна НІКУШКІНА.

Поразки печінки, або як захистити свого захисника

Поразки печінки, або як захистити свого захисника - Сучасний світ сповнений спокус. Спокуса - випити з друзями по чарці чогось міцнішого, спокуса - скоріше позбутися захворювання за допомогою сильних ліків. Швидкий ефект, який людина отримує, задовольняючи подібні бажання, звичайно виливається в серйозні проблеми з печінкою.

Активатор місцевого імунітету Гепон в комплексній терапії дисбіотичних порушень кишечника

Активатор місцевого імунітету Гепон в комплексній терапії дисбіотичних порушень кишечника - Під дисбактеріозом кишечнику розуміють надмірну проліферацію мікробів у тонкій кишці (більше 105 мікробних тіл в 1 мл кишкового вмісту) та стійке зміна мікробного складу товстої кишки.

Хронічний панкреатит: сучасний підхід до діагностики та лікування

Хронічний панкреатит: сучасний підхід до діагностики та лікування - На сьогоднішній день захворювання, що протікають зі зниженням ферментативної функції підшлункової залози і слизової оболонки тонкого кишечнику, займають значне місце в структурі хвороб шлунково-кишкового тракту.

стравохідним болю: чи вміємо ми їх розпізнавати?

Стравохідним болю: чи вміємо ми їх розпізнавати? - Захворювання стравоходу найбільш часто супроводжуються такими суб'єктивними симптомами, як печія, дисфагія і ретростернальная біль.

Патогенез ГЕРХ

Патогенез ГЕРХ - Антірефлюксний бар'єр стравохідно-шлункового з'єднання складається з двох компонентів. Внутрішній компонент нижнього стравохідного сфінктера (НПС) протидіє градієнтам тиску, викликаним дією гладкої мускулатури шлунка та стравоходу.

Помірне споживання алкоголю може захистити від утворення каменів у жовчному міхурі

Помірне споживання алкоголю може захистити від утворення каменів у жовчному міхурі - Вчені з Університету Східної Англії стверджують, що помірне споживання алкоголю може захистити від утворення каменів у жовчному міхурі, повідомляє ВВС.

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника - Синдром роздратованого кишечника являє собою комплекс функціональних порушень роботи кишечника. До появи поняття «синдром подразненого кишечнику» окремі його прояви називалися по-різному, а саме: синдром роздратовано товстої кишки, кишкова коліка, дискінезія товстої кишки, невроз кишечника, слизова коліка, спастичний коліт, функціональна колопатія, нервова діарея ...

З індукованих стовбурових клітин вирощений функціональний орган

З індукованих стовбурових клітин вирощений функціональний орган - Добре документована здатність індукованих поліпотентної стовбурових клітин (ІПСК) диференціюватися в клітини всіх трьох зародкових листків. Тепер групі японських учених з Медичного університету Нари вдалося in vitro виростити з ІПСК складний і функціональний «орган», подібний кишці.

Нудота і блювання в гастроентерологічної практиці

Нудота і блювання в гастроентерологічної практиці - Блювота являє собою складний рефлекторний акт, в результаті якого вміст шлунку та початкових відділів кишечника назовні через рот назовні.

Чи всі інгібітори протонної помпи однакові?

Чи всі інгібітори протонної помпи однакові? - Обговорюється проблема порівнянності різних інгібіторів протонної помпи щодо їх метаболізму, фармакокінетики, здатності пригнічувати вироблення кислоти парієтальних клітинах та клінічної ефективності в короткостроковій і довгостроковій перспективі . В даний час існують два покоління ІПП.

Езофагеальние і екстра-езофагеальние прояви ГЕРХ: основи діагностики і лікування

Езофагеальние і екстра-езофагеальние прояви ГЕРХ: основи діагностики і лікування - В даний час проблема гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) привертає до себе увагу вчених і практикуючих лікарів багатьох країн світу, по праву вважаючись захворюванням XXI століття, і практично ні один великий симпозіум або конгрес не проходить без обговорення цієї теми.

Вплив антисекреторних терапії омепразолом на нічні симптоми бронхіальної астми при її поєднанні з ГЕРХ

Вплив антисекреторних терапії омепразолом на нічні симптоми бронхіальної астми при її поєднанні з ГЕРХ - Мета дослідження. Оцінювався вплив антисекреторних терапії на нічні напади задухи у хворих на бронхіальну астму (БА) при її поєднанні з гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Коли дисбактеріоз кишечника лікувати не потрібно

Коли дисбактеріоз кишечника лікувати не потрібно - Дисбактеріоз кишечника - фонове стан, що спостерігається при розвитку або сприяє виникненню хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічних алергічних захворювань, а також фактор ослаблення місцевого і загального імунітету [1, 2, 3]. Даний стан може тимчасово виникати майже у будь-якої людини і проходити без порушення самопочуття і без наслідків. При несприятливому розвитку ситуації дисбактеріоз кишечника може супроводжуватися клінічними проявами дисфункції ШКТ, псевдоаллергіческімі реакціями [4].

Інгібітори протонної помпи (ІПП) значно зменшують симптоми у пацієнтів з некардіальнимі болями

Інгібітори протонної помпи (ІПП) значно зменшують симптоми у пацієнтів з некардіальнимі болями - Інгібітори протонної помпи (ІПП) значно зменшують симптоми у пацієнтів з некардіальнимі болями у грудній клітці, повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Гастрит. Регулюємо кислотність

Гастрит. Регулюємо кислотність - хронічні гастрити страждає близько половини населення нашої країни. Виною тому неправильне харчування, шкідливі звички та стреси.

Роль і місце антацидів в лікуванні кислотозалежних захворювань

Роль і місце антацидів в лікуванні кислотозалежних захворювань - Анатаціди є першими фармакологічними засобами, які почали використовувати в лікуванні кислотозалежних захворювань ще кілька століть назад.

Муковісцидоз: замісна терапія ферментами

Муковісцидоз: замісна терапія ферментами - Багато розділи теоретичної та практичної медицини, в тій чи іншій мірі пов'язані з функціонуванням у нормі і при патології системи екзокринних органів і тканин, досягли в останні десятиліття високого рівня розвитку. Підсумком посилення інтересу теоретиків і практиків до закономірностей екзосекреціі стало встановлення істотних деталей морфофункціонального становлення. Зокрема, виявилася її інтеграція з діяльністю досить відомою ендокринною системою організму, тим більше що в багатьох залозах (підшлункова, слинні, статеві та ін) дані системи об'єднані не тільки функціонально, але й морфологічно.

Використання саліцилатів у лікуванні неспецифічного виразкового коліту

Використання саліцилатів у лікуванні неспецифічного виразкового коліту - Саліцилати є базисними медикаментозними засобами для лікування запальних захворювань товстої кишки (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона). До цього класу препаратів відноситься месалазін

Дискінезії жовчного міхура і жовчевидільних шляхів, холецистити

Дискінезії жовчного міхура і жовчевидільних шляхів, холецистити - Захворювання жовчовивідних шляхів є другою за поширеністю гастроентерологічною патологією у дітей після захворювань гастродуоденальної зони. У педіатричній практиці в більшості випадків використовується угруповання захворювань біліарної системи запропонована М.Я. Студенкіним в модифікації вітчизняного дитячого гастроентеролога проф.Ю. В. Білоусова кілька змінена і доповнена c урахуванням нових даних.

Вчені з Міннесоти розробили метод одержання 'штучних' клітин печінки

Вчені з Міннесоти розробили метод одержання 'штучних' клітин печінки - Катрін Верфалье (Catherine Verfaillie, MD), директор Інституту з дослідження стовбурових клітин при Університеті Міннесоти (the University of Minnesota Stem Cell Institute) і її співробітники вперше перетворили in vitro стовбурові клітини червоного кісткового мозку в клітини печінки.

гепабене в лікуванні гепатобіліарної системи у літніх

гепабене в лікуванні гепатобіліарної системи у літніх - Соціально-економічні умови останнього десятиліття XX століття привели до різкої зміни демографічної ситуації в Росії. Її відмінною рисою стало збільшення осіб похилого віку як найшвидше зростаючою групи населення. Відповідно до класифікації ВООЗ групу літніх становлять особи 60-74 років. Частка людей похилого віку в Російській Федерації досягає 16%, а в найближчому майбутньому очікується подальше «старіння» населення країни. У зв'язку з цим значно зростає актуальність досліджень, присвячених різним областям геріатрії.

Неерозівная рефлюксна хвороба з позицій сучасної гастроентерології: клінічні особливості та вплив на якість життя пацієнтів

Неерозівная рефлюксна хвороба з позицій сучасної гастроентерології: клінічні особливості та вплив на якість життя пацієнтів - Відповідно до сучасної класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - це хронічне рецидивуюче захворювання, обумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції органів гастроезофагеальної зони і характеризується спонтанним або регулярно повторюваним закиданням у стравохід шлункового або дуоденального вмісту, що призводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком в ньому ерозивно-виразкових, катаральних і /або функціональних порушень

Антацидні препарати в сучасній клінічній практиці

Антацидні препарати в сучасній клінічній практиці - Антацидні препарати протягом багатьох століть з успіхом застосовуються для лікування захворювань, патогенез яких, так чи інакше, пов'язаний з підвищенням активності кислотно-пептичного фактора в шлунку пацієнта. До цих захворювань відносяться виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ЯДК), хронічний гастродуоденіт (ХГД) та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

Новосибірські вчені домоглися успіху в лікуванні цирозу печінки за допомогою стовбурових клітин

Новосибірські вчені домоглися успіху в лікуванні цирозу печінки за допомогою стовбурових клітин - Учені Новосибірського Інституту клінічної імунології (НДІК) СВ РАМН першими в Росії успішно застосували стволові клітини для лікування цирозу печінки неінфекційної природи. Про це РІА 'Новости' повідомили в середу в державному обласному Центрі медичної профілактики.

Любительки кава рідше страждають від жовчнокам'яної хвороби

Любительки кава рідше страждають від жовчнокам'яної хвороби - У жінок, що п'ють каву, менше ризик розвитку клінічно вираженої жовчнокам'яної хвороби, повідомляється в грудневому випуску Gastroenterology.

Клінічне значення феномену нічного кислотного прориву при застосуванні інгібіторів протонної помпи

Клінічне значення феномену нічного кислотного прориву при застосуванні інгібіторів протонної помпи - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - широко розповсюджене захворювання стравоходу, кардинальними симптомами якого є печія і регургітація.

Як нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту

Як нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту - Напевно, навіть провізор з великим стажем роботи не зможе відповісти на запитання, які лікарські препарати купують в аптеці найчастіше. Але з упевненістю можна сказати, що до групи лідерів відносяться засоби, що застосовуються при розладах шлунка.

Вибір методу лікування анальної тріщини

Вибір методу лікування анальної тріщини - Анальная тріщина - спонтанно виникає лінійний або еліпсовою дефект (виразка) слизової оболонки анального каналу. Частота виникнення анальної тріщини (по обертаності пацієнтів) коливається від 11 до 15% серед всіх захворювань товстої кишки і становить 20-23 випадки на 1000 дорослого населення. Частіше хворіють жінки молодого та середнього віку.

кислотонейтралізуючої ефективність сучасних антацидних препаратів

кислотонейтралізуючої ефективність сучасних антацидних препаратів - Проведено порівняльне дослідження in vitro кислотонейтралізуючої властивостей антацидних засобів, як широко застосовуються в медичній практиці, так і нових експериментальних препаратів, що містять активоване вугілля - антацид-1 та антацидами -2, отриманих з використанням водорозчинного похідного целюлози методом трітураціонного пресування на лабораторній установці.

Хвороба Вільсона

Хвороба Вільсона - У 1912 р. С.А. Вільсон вперше описав кілька сімейних випадків синдрому прогресуючої лентікулярной дегенерації у хворих на цироз печінки. Патогенез цього захворювання був розкритий у 1948 р., коли вперше з'явилися дані Кумінгса про підвищений рівень міді в печінці та головному мозку пацієнтів з хворобою Вільсона (БВ).

лігування геморою із застосуванням одноразового лігатора орегано

лігування геморою із застосуванням одноразового лігатора орегано - У нижньому відділі прямої кишки трохи вище зубчастої лінії, в 3 сантиметрах від анального краю знаходяться три випинання (гемороїдальних вузла, геморроіда) у лівому бічному , правом задньому й правому передньому розташуванні. Вони складаються із судинного комплексу, змішаного з м'язовими волокнами внутрішнього сфінктера.

Що ми сьогодні знаємо про стравоході Барретта

Що ми сьогодні знаємо про стравоході Барретта - Історія розвитку і розуміння проблеми стравоходу Барретта вельми цікава. Вона почалася з публікації Норманна Барретта (Norman Barrett) в Британському журналі «Хірургія» (1950), в якій автор описав результати спостереження хворих з виразками дистальних відділів слизової оболонки стравоходу і появою там замість плоского епітелію циліндричних епітеліальних клітин.

цирозу печінки. Питання етіології, патогенезу, клініки, діагностики, лікування

цирозу печінки. Питання етіології, патогенезу, клініки, діагностики, лікування - Цироз печінки (ЦП) - хронічне прогресуюче захворювання поліетіологічним, що протікає з поразкою паренхіматозної та інтерстиціальної тканини органу з некрозом і дистрофією печінкових клітин, вузловий регенерацією та дифузним розростанням сполучної тканини, порушенням архітектоніки органу і розвитком тією чи іншою мірою недостатності функції печінки.

печією страждає близько 60% населення дорослого Росія

печією страждає близько 60% населення дорослого Росія - Нещодавно проведені в Росії дослідження показали, що печією страждає близько 60% дорослого населення. Відбуватися це може з різних причин, пов'язаних головним чином з нашим способом життя і харчування. Печія - частий супутник нерегулярною і щедрою їди. Рясна і швидко з'їдена їжа - одна з найчастіших причин печії. Ще більш ускладнює положення нерегулярний прийом їжі. Їжте потроху.

Інструментальна діагностика рефлюкс-езофагіту

Інструментальна діагностика рефлюкс-езофагіту - Обстежені 140 хворих з клінічними симптомами гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інструментальне обстеження пацієнтів включало ЕГДС (140 хворих) з прицільною біопсією (44 хворих), рентгенологічне дослідження стравоходу та шлунка (95), внутрішньошлункової рН-метрію (74), езофагоманометрію (67), виконані за стандартними методиками.

Дивертикул товстої кишки: головна роль у його лікуванні належить клітковині

Дивертикул товстої кишки: головна роль у його лікуванні належить клітковині - Дивертикул товстої кишки товстої кишки - це придбане захворювання. Вважається, що в його основі лежить порушення перистальтики, яке веде до появи ділянок з високим тиском внутріпросветним, проштовхують слизову оболонку через підслизовий і м'язовий шари. Це відбувається у відносно слабких місцях, де в циркулярну м'яз виходять кровоносні судини.

Пацієнти з хворобою Крона мають більш високий ризик розвитку раку тонкого кишечника і КРР

Пацієнти з хворобою Крона мають більш високий ризик розвитку раку тонкого кишечника і КРР - Пацієнти з хворобою Крона мають більш високий ризик розвитку раку тонкого кишечника і колоректального раку (КРР), повідомляють автори проведеного недавно в Данії мета-аналізу.

Губернатор Санкт-Петербурга закликає відвідувати проктологів

Губернатор Санкт-Петербурга закликає відвідувати проктологів - У середу 4 вересня губернатор Санкт-Петербурга Володимир Яковлєв відвідав колопроктологіческое відділення Міської лікарні N9. Під час свого візиту він закликав петербуржців звертатися до проктолога. За словами губернатора, з допомогою ранньої діагностики можуть бути вирішені дуже багато проблем.

Морфологічні особливості та секреторна функція шлунка у хворих на хронічний гастрит на тлі В12-дефіцитної анемії

Морфологічні особливості та секреторна функція шлунка у хворих на хронічний гастрит на тлі В12-дефіцитної анемії - Відомо, що у хворих В12-дефіцитною анемією нерідко спостерігається хронічний гастрит, що характеризується розвитком атрофії слизової оболонки переважно в тілі шлунка і вираженим зниженням продукції соляної кислоти аж до анацидного стану. Це пов'язується з появою антитіл до парієтальних клітинах шлунка і запуском аутоімунного запалення.

Біопсія печінки? Навіщо мучити пацієнта?

Біопсія печінки? Навіщо мучити пацієнта? - Лікування гепатиту, а, тим більше, цирозу печінки представляє для лікарів великі складнощі. І дуже важливо знати стан печінки, ступінь вираженості гепатиту, наявність або відсутність його переходу в цироз, ступінь самого цирозу.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - Власне виразкова хвороба - хронічне захворювання з циклічним рецидивуючим перебігом, схильне до прогресування та розвитку ускладнень, що не має чітко окресленої етіології, на відміну від вторинних (симптоматичних ) виразок.

Кровотечі з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту

Кровотечі з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту - Про кровотечах з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) прийнято говорити в тих випадках, коли джерело кровотечі розташовується в кишечнику дистальніше зв'язки Трейтца. Кровотечі з нижніх відділів ЖКТ можуть бути явними (помірно вираженими або масивними) або схованими (окультними).

Нудота і блювання в клінічній практиці (етіологія, патогенез, профілактика і лікування)

Нудота і блювання в клінічній практиці (етіологія, патогенез, профілактика і лікування) - Нудота і блювання - неприємні суб'єктивні відчуття, які знайомі практично кожному людині. Вони викликаються різноманітними причинами і включають складні фізіологічні і біологічні механізми. Нудота і блювання можуть бути ранньою ознакою захворювання, отруєння або ускладнення, пов'язаного з хірургічним втручанням і наркозом.

Запальні захворювання прямої кишки і тріщини анального проходу

Запальні захворювання прямої кишки і тріщини анального проходу - Здавалося б, щоденний похід в туалет - справа буденна і звична. Так як попа розташована в протилежному від голови місці, тому не варто туди заглядати. Виявляється, все не так просто.

Порушення нормального складу кишкового біоценозу і методи його корекції

Порушення нормального складу кишкового біоценозу і методи його корекції - Мікрофлора травного тракту являє собою складну екологічну систему, провідна роль якої полягає в захисті організму від колонізації умовно-патогенної і патогенної мікрофлорою . Кишкова мікрофлора поділяється на облігатні (синоніми: головна, резидентна, індігенная, аутохтонная), факультативну (сапрофітної та умовно-патогенна) і транзиторну (випадкова).

Нова ендоскопічна методика діагностики хронічного панкреатиту

Нова ендоскопічна методика діагностики хронічного панкреатиту - Американські фахівці запропонували нову, досить просту ендоскопічну методику діагностики хронічного панреатіта - ендоскопічну функціональну пробу підшлункової залози з секретину.

Пробіотичні кошти можуть бути ефективні при синдромі подразненої кишки

Пробіотичні кошти можуть бути ефективні при синдромі подразненої кишки - За результатами дослідження, проведеного під керівництвом доктора Nourieh Hoveyda з Оксфордського університету, лікування пробіотичними засобами може полегшувати симптоми, які випробовують пацієнтами з синдромом роздратовано кишки (СРК).

Нове в лікуванні хронічних функціональних запорів

Нове в лікуванні хронічних функціональних запорів - Лікування хронічних функціональних запорів звичайно являє собою важкий процес. Застосування як оральних, так і місцевих проносних може не надати бажаного ефекту, а також викликати розвиток побічних дій.

Російські медики перемогли цироз

Російські медики перемогли цироз - Учені Новосибірського інституту клінічної імунології РАН розробили метод радикального лікування цирозу печінки. Він полягає в тому, що в уражені ділянки органу пересідають стволові клітини кісткового мозку пацієнта. R

Проблема НПЗП-індукованих ГАСТРОПАТІЙ: минуле і сьогодення

Проблема НПЗП-індукованих ГАСТРОПАТІЙ: минуле і сьогодення - Лікування та профілактика патології ШКТ, пов'язаної з прийомом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) - одна з найбільш «старих» проблем внутрішньої медицини. Хоча екстракт кори верби відомий в якості жарознижуючий засіб протягом тисячоліть, історія НПЗП почалася в 1874 р., коли в Німеччині Кольбе Г. знайшов спосіб синтезувати саліцилову кислоту. Разом з початком клінічного вивчення ефективності нового препарату з'явилися і перші згадки про його несприятливий вплив на ШКТ.

Терапевтична стратегія при хронічних ентеропатія

Терапевтична стратегія при хронічних ентеропатія - Клінічні симптоми різних хронічних хвороб тонкої кишки мають багато спільного, що нерідко призводить до помилкової трактуванні їх етіології. Хронічна рецидивуюча діарея у поєднанні з синдромом порушеного всмоктування і метаболічними розладами різного ступеня тяжкості - найбільш типові клінічні прояви при хворобах тонкої кишки різної етіології.

Helicobacter pylori

Helicobacter pylori - все-таки нехороший мікроб - У загальносвітової статистики, яка охоплює випадки усіх злоякісних хвороб, рак шлунка займає друге місце по частоті і друге місце за кількістю смертельних результатів. З 1982 року, тобто з часу, коли Marshall і Warren відкрили Helicobacter pylori, підозрюється зв'язок між цією бактерією і раком шлунку. Минуло 10 років, і декілька досліджень з групами контролю виявили зв'язок між Н. pylori і раком шляхом аналізу збережених зразків сироватки з застосуванням іммуносорбентной реакції з ензимами (ELISA), але підсумкові відносні величини були досить невеликими.

Метеоризм і його лікування

Метеоризм і його лікування - Метеоризм - здуття живота в результаті скупчення газів у кишечнику - є одним з проявів так званих нижніх диспепсій. Підвищений газоутворення в петлях кишки (флатуленція), бурчання в животі, відходження газів, що супроводжується специфічним звуком, неприємний запах іноді можуть приносити людині більше неприємностей, ніж навіть поява гострого болю в животі.

Практичні рекомендації з діагностики та лікування патології шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційованої з Helicobacter pylori

Практичні рекомендації з діагностики та лікування патології шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційованої з Helicobacter pylori - Причиною розвитку, рецидивування і прогресування ерозивно-виразкового процесу в шлунку і ДПК, безсумнівно, є переважання чинників агресії (в основному HCl і пепсин) над факторами захисту (слизово-гідрокарбонатних бар'єр, кровотік, клітинна регенерація та ін)

Диспепсія

Диспепсія - Синдром диспепсії фахівці класифікують як сукупність клінічних симптомів, що виникають при порушенні (уповільнення) спорожнення шлунка, внаслідок наявності у пацієнта не тільки захворювань органів травлення, але й інших систем організму.

Кандидоз стравоходу

Кандидоз стравоходу - Кандидоз - інфекційне захворювання слизових оболонок, шкіри та внутрішніх органів, викликане дріжджоподібними грибами роду Candida. Кандидоз стравоходу (КП), що є проявом вісцерального кандидозу, займає чільне місце серед інфекційних поразок стравоходу. В останні роки простежується тенденція наростання частоти КП, особливо у пацієнтів з порушенням імунітету.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба при вагітності

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба при вагітності - В даний час гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є одним з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Дане захворювання проявляється різними симптомами, і не існує універсального визначення цього стану.

Сучасні можливості ферментної терапії

Сучасні можливості ферментної терапії - травні ферменти - одна з найбільш часто використовуваних у гастроентерології груп препаратів. Ферменти активно застосовують у гастроентерологічних клініках, ці препарати, як безрецептурні, населення звично набуває в аптеках. Ферментні препарати широко використовуються при різних розладах травлення, які можуть виникати при захворюваннях будь-якого відділу шлунково-кишкового тракту.

Стан кислотоутворюючої функції шлунка і гормонів, її регуляторів, після стволовий та комбінованої ваготомії

Стан кислотоутворюючої функції шлунка і гормонів, її регуляторів, після стволовий та комбінованої ваготомії - В даний час не викликає сумнівів, що поліпшення результатів хірургічного лікування хворих на виразку дванадцятипалої кишки залежить не тільки від адекватності виконаної операції, що безумовно є основним чинником, але і від своєчасної корекції функціонального стану оперованого шлунка, починаючи з раннього післяопераційного періоду, в період медичної реабілітації, а при необхідності і при диспансерному спостереженні.

Аспірин може запобігти пошкодженню печінки

Аспірин може запобігти пошкодженню печінки - Проста таблетка аспірину може запобігти пошкодженню печінки, від якого страждають мільйони людей. Клініцисти Єльського університету провели лабораторні випробування ефектів відомого препарату на мишах і виявили, що ліки скорочує випадки смертельного результату, викликані передозуванням ацетамінофену або парацетамолу - жарознижувальні і знеболювальні медикаменту.

Дискінезії травного тракту

Дискінезії травного тракту - Дискінезії травного тракту - функціональні захворювання, які проявляються порушенням тонусу і перистальтики органів травлення, що мають гладку мускулатуру (стравоходу, шлунка, жовчовивідних шляхів, кишечнику).

Медикаментозна корекція кислотозависимих станів

Медикаментозна корекція кислотозависимих станів - Як тільки в середині минулого століття стало очевидним, що виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ЯДК), так чи інакше, пов'язана з підвищеним кислотоутворення в шлунку, почався період інтенсивного вивчення можливостей придушення шлункової секреції і розробки нових лікарських препаратів.

Целіакія - сучасний стан проблеми

Целіакія - сучасний стан проблеми - Целіакія - імунозалежних захворювання, яке вражає перш за все шлунково-кишковий тракт. Вона характеризується хронічним запаленням слизової оболонки тонкого кишечнику, що може приводити до атрофії ворсинок кишечника, мальабсорбції і різним клінічним проявам у дитячому віці і у дорослих. Кишкові симптоми можуть включати діарею, абдомінальні спазми, болі і напруга не лікування целіакія може призвести до вітамінної та мінеральної недостатності, остеопорозу та іншим екстраінтестінальним проблем.

Щоб кишечник працював правильно

Щоб кишечник працював правильно - Правильна робота кишечника багато в чому визначає нормальне самопочуття, активність і працездатність. Проте сьогодні практично у кожного в той чи інший момент виникають проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Роль дієт, багатих фруктами і овочами в профілактики захворювань травного тракту

Роль дієт, багатих фруктами і овочами в профілактики захворювань травного тракту - Роль факторів містяться в дієті в профілактиці та розвитку захворювань травного тракту.

Безпека застосування прокінетиків в практиці терапевта на прикладі домперидону (Мотілака)

Безпека застосування прокінетиків в практиці терапевта на прикладі домперидону (Мотілака) - Усунення у хворого таких симптомів, як нудота, блювання, диспепсія, відчуття тяжкості в епігастрії та печія, майже завжди є для лікаря першочерговим завданням, від вирішення якої залежить самопочуття і якість життя хворих.

Токсичність традиційно використовуваних проносних засобів

Токсичність традиційно використовуваних проносних засобів - Послаблюючі кошти мають великий потенціал неправильного використання. Основна причина цього явища в тому, що вони продаються без рецепту, і лікар не завжди має вплив на дозу препарату і на частоту нею прийому пацієнтом. Найчастіше всією зловживають стимулюючими проносними засобами, тому що вони досить дешеві, а природа їх дії змушує споживача вважати їх найбільш зручними для застосування.

Дефіцит вітаміну D і міопатія

Дефіцит вітаміну D і міопатія - Огляд зв'язку патології шлунково - кишкового тракту, дефіциту вітаміну D і розвитку міопатії.

Абдомінальний больовий синдром: етіологія, патогенез і питання терапії

Абдомінальний больовий синдром: етіологія, патогенез і питання терапії - Абдомінальний больовий синдром є провідним у клініці більшості захворювань органів травлення. Біль - це спонтанне суб'єктивне відчуття, що виникає внаслідок надходження в центральну нервову систему патологічних імпульсів з периферії (на відміну від хворобливості, яка визначається при обстеженні, наприклад, при пальпації)

Мікрофлора: що необхідно знати про нормальну роботу кишечника

Мікрофлора: що необхідно знати про нормальну роботу кишечника - Уявіть, в шлунково-кишковому тракті людини налічується більше 300 різноманітних видів бактерій, а загальна маса бактерій, що населяють організм, досягає 3-4 кг! Яка їхня роль? До чого призводить порушення балансу між «корисними» і хвороботворними мікробами і як відновити рівновагу? Про це наша сьогоднішня розмова.

Синдром хронічної втоми пов'язаний з хворобою шлунку

Синдром хронічної втоми пов'язаний з хворобою шлунку - Синдром хронічної втоми (СХВ) пов'язаний з ентеровірусами в шлунку. Доктор Джон Чіа (Dr. John Chia) інфекціоніст з Каліфорнії засновує свої висновки на обстеженні 165 пацієнтів з СХВ, які були піддані ендоскопії через давніх скарг на проблеми з животом. Ендоскопія припускає ведення довгої трубки з камерою на через стравохід в шлунок. Зразки тканин шлунку були взяті для пошуку вірусних білків і порівняння їх із зразками, взятими від здорових людей і пацієнтів з іншими захворюваннями шлунку, у яких не було діагнозу СХВ. Пацієнти зі СХВ часто страждають розладом шлунку і спастичним колітом. R

Порівняльна характеристика антисекреторних препаратів різних груп за даними добового рН-моніторування

Порівняльна характеристика антисекреторних препаратів різних груп за даними добового рН-моніторування - Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ЯБДПК) входить до числа найбільш поширених захворювань. Згідно зі звітом МОЗ РФ, в останні роки контингент хворих з уперше виявленою ЯБДПК зріс з 18 до 26%. В даний час під диспансерним наглядом з діагнозом виразкова хвороба перебуває близько 3 млн. чоловік, з яких кожен десятий оперується

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника - Синдром роздратованого кишечника (СРК) - це порушення моторно-евакуаторної функції, що виявляється болями в животі і /або порушеннями дефекації. СРК розвивається внаслідок психологічних, вісцеральних та інших впливів на надмірно реагує кишечник.

Додавання до дієти антиоксидантних вітамінів при панкреатиті

Додавання до дієти антиоксидантних вітамінів при панкреатиті - Додавання до дієти антиоксидантних вітамінів об'єктивно та істотно зменшує больовий синдром при панкреатиті, повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Деякі гепатопротектори в лікуванні захворювань печінки

Деякі гепатопротектори в лікуванні захворювань печінки - В даний час відзначені великі успіхи в розвитку тих галузей медицини, які залежать від досягнень в біології, при майже повній відсутності прогресу в областях, залежних від прикладних дисциплін (сюди можна віднести і лікування хвороб). Особливо це помітно, якщо поспостерігати за пацієнтами, що страждають на захворювання печінки.

Коліт: нові методи профілактики і лікування

Коліт: нові методи профілактики і лікування - Як стало відомо компанії Mediline в результаті дослідження гастроентерологічних проблем з'ясувалося, що в Німеччині виразковий коліт діагностовано у приблизно 150 000 пацієнтів, до цього слід додати те ж число страждаючих хворобою Крона. Це відповідає приблизно 5 випадків на 100 000 жителів. Хвороби в рівній мірі поширені серед як чоловіків, так і жінок. Максимальне число знов виявлених захворювань припадає на період життя від 20 до 30 років.

Виразкова хвороба і інфекція Helicobacter pylori

Виразкова хвороба і інфекція Helicobacter pylori - Інфекція Helicobacter pylori (H.pylori) визнана найбільш частою причиною розвитку виразкової хвороби. Раніше при проведенні перших епідеміологічних досліджень передбачалося, що інфекція відповідальна за виникнення більш ніж 70% дуоденальних виразок і 7080% виразок шлунку (ЯЖ).

Антибіотик-асоційований дисбактеріоз кишечнику

Антибіотик-асоційований дисбактеріоз кишечнику - Численний мікробіоценоз кишечнику людини представлений більш 500 видів мікроорганізмів, причому в різних відділах шлунково-кишкового тракту кількість їх коливається від 103 до 1012 КУО /мл. Найбільш численними представниками мікробного співтовариства кишечнику людини є Bifidobacterium sp., E. coli, Lactobacillus sp., Bacterioides sp., анаеробні стрептококи, Clostridium sp. і багато інших.

Лікування загострень хронічних захворювань органів травлення

Лікування загострень хронічних захворювань органів травлення - Створення ряду високоефективних фармакопрепаратов забезпечило істотне підвищення ефективності лікування хворих з патологією органів системи травлення. Серед цих лікарських засобів заслуговують увагу блокатори Н2-рецепторів гістаміну (ранітидин, фамотидин та ін), інгібітори протонної помпи (омепразол, лансопразол, пантопразол, рабіпразол), прокінетиків (цизаприд, домперидон, прукелопрід та ін), Поліферментні препарати (креон, панцитрат, мезим-форте, лікреаза та ін), противірусні (інтерферони, рибавірин, ламівудин та ін), а також антибактеріальні та протипаразитарні засоби

Виявлена причина глутеновой энтеропатии

Виявлена причина глутеновой энтеропатии - Норвезькі та американські вчені спільно виявили причину глутеновой энтеропатии, одним з різновидів хронічного запалення внутрішньої вистилки тонкого кишечника. Лікарі давно встановили, що ця хвороба обумовлена патологічної імунної реакцією організму на білок глутен, що входить до складу пшениці, жита, ячменю та деяких інших зернових.

Синдром діареї та можливості застосування різних форм Імодіум у його лікуванні

Синдром діареї та можливості застосування різних форм Імодіум у його лікуванні - Освним ознакою діареї (проносу) є підвищення вмісту води в калі з 60-75% (у нормі ) до 85-95%. При цьому, як правило, відзначається прискорене (більше 2-3 разів на добу) спорожнення кишечника, хоча рідкий або кашкоподібного стілець з частотою 1-2 рази на добу також слід розглядати як різновид діареї. Характерною ознакою діареї зазвичай вважається і поліфекалія (маса калу більше 250-300 г на добу), проте в багатьох випадках (зокрема, при функціональній діареї) добова маса калу може залишатися нормальною.

Cемейние форми функціональних гіпербілірубінемій в роботі практичного лікаря

Cемейние форми функціональних гіпербілірубінемій в роботі практичного лікаря - Відомо, що синдром жовтяниць у дітей представлений масою станів. І якщо гемолітичні, гепатитних і, рідше зустрічають в дитячому віці, механічні (хірургічні = підпечінковій) жовтяниці добре відомі педіатрам і враховуються в диференціальній діагностиці, то так звані сімейні форми (функціональні гіпербілірубінеміческіе синдроми) частіше були описані в розділі казуїстики.

Поради щодо лікування цирозу печінки

Поради щодо лікування цирозу печінки - На жаль, характерні для цирозу морфологічні зміни печінки не зазнають зворотних змін. Основне завдання, що стоїть перед лікарем і пацієнтом, уповільнити процес прогресування цих змін і вчасно реагувати на появу нових ознак захворювання. У той же час - цироз не смертельна хвороба, а в деяких випадках, наприклад, при усуненні дії алкоголю на печінку, можливе істотне уповільнення його прогресування

Розширення терапевтичних можливостей ферментнихпрепаратов: прогрес від таблеток до мінімікросфер Креона

Розширення терапевтичних можливостей ферментнихпрепаратов: прогрес від таблеток до мінімікросфер Креона - Слово «фермент» (від лат. Fermentum) - застосовували ще в I ст. Н. Е. . для позначення розпушування землі, тобто воно використовувалося в сільському господарстві. Seneca застосовував його для опису процесу одержання меду. Слово «ферментація» застосовували в ті часи для позначення «містичних» процесів зброджування вина та заквашування тесту з утворенням бульбашок, піни, з бурління рідини. Зв'язок між поняттями «ферменти» і «ферментація» тривалий час залишалася неясною.

Цілющі гельмінти покращують стан здоров'я хворих з виразковим колітом і хворобою Крона

Цілющі гельмінти покращують стан здоров'я хворих з виразковим колітом і хворобою Крона - Доктор Вайншток з колегами з університету Айови провели дослідження ефективності гельмінтних терапії - призначення спеціальним чином приготованих яєць гельмінтів хворим з хронічними запальними захворюваннями кишечника (неспецифічним виразковим коліту і хворобою Крона).

Хронічні запальні захворювання кишечника

Хронічні запальні захворювання кишечника - хронічні запальні захворювання кишечнику прийнято рахувати кожен тривалий ентерит - як інфекційної, так і іммуноаллергіческой етіології, що призводить до хронічного запального процесу в кишечнику.

Клінічне значення лактулози (Дюфалака) у комплексному лікуванні муковісцидозу

Клінічне значення лактулози (Дюфалака) у комплексному лікуванні муковісцидозу - Муковісцидоз (МВ) - часте моногенно, аутосомно-рецесивне захворювання, обумовлене мутацією гена МВТР (муковісцідозний трансмембранний регулятор провідності ), що характеризується ураженням екзокринних залоз життєво важливих органів і систем і має зазвичай важкий перебіг і прогноз. Визначальними для життя хворого є характер і ступінь ураження легень, а також шлунково-кишкового тракту, перш за все - підшлункової залози (ПЖ) і печінки.

Запори в клінічній практиці

Запори в клінічній практиці - Запор - це порушення спорожнення кишечника різної етіології та патогенезу. Наявність або відсутність запору визначається наступними характеристиками: частота стільця, тривалість напруженні при акті дефекації, якість, консистенція і форма калу, відчуття повної або неповної евакуації вмісту кишки, наявність або відсутність анальних або періанальної болів (болючість при акті дефекації), абдомінальні болі, використання пальцевий допомоги в процесі акту дефекації.

Популярні дієти провокують гепатит

Популярні дієти провокують гепатит - Як можна вилікувати ожиріння? Природно, за допомогою дієти. Але, виявляється, дієтами теж не можна захоплюватися. Як виявили вчені з Університету Джона Хопкінса (США), у людей, постійно сидять на дієті з низьким вмістом жирів і вуглеводів, різко зростає ймовірність розвитку запальних захворювань печінки - гепатитів.

Клінічні особливості різних форм дисбактеріозів

Клінічні особливості різних форм дисбактеріозів - При різних формах дисбіотичних змін лідируючим агентом може бути різний умовно-патогенний збудник (стафілокок, дріжджоподібні гриби, Аспергіл, клебсієли та ін), у зв'язку з чим умовно виділяємо наступні форми дисбактеріозу: стафілококовий, кандідамікозний, аспергіллезний та ін

Метеоризм у спадок

Метеоризм у спадок - Ви нервуєте, роздратовані або, навпаки, сильно пригнічені? А в такому стані у вас ніколи не виникало проблеми з кишечником? Не з'являлося здуття, болів, запорів або Діарра? Якщо так, то такий стан схоже на описуваний лікарями синдром роздратовано товстої кишки ...

Синдром надлишкового газоутворення при захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Синдром надлишкового газоутворення при захворюваннях шлунково-кишкового тракту - Синдром надлишкового газоутворення відноситься до числа найбільш поширених, спостерігається більш ніж у 85% хворих гастроентерологічного профілю, епізодично зустрічається практично у всіх людей. Про етіологічних аспектах, клінічній картині й основні підходи до лікування цього синдрому розповідає канд. мед. наук, асистент кафедри гастроентерології Державного інституту удосконалення лікарів Міноборони Росії Людмила Іванівна Буторовий.

Сучасні підходи до лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки

Сучасні підходи до лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки - Наприкінці ХХ ст. Був зроблений значний крок до змін принципів лікування виразкової хвороби (ЯБ). Успіх сучасних підходів до терапії пов'язаний, перш за все, із застосуванням нових антисекреторних препаратів і схем ерадикації Helicobacter pylori (НР). В даний час фармакотерапія ЯБ включає понад 500 різних препаратів і близько 1000 їх поєднань.

Первинний біліарний цироз

Первинний біліарний цироз - Первинний біліарний цироз (ПБЦ) - хронічне запальне захворювання гранульоматозній деструктивне междолькових і септальних жовчних проток аутоімунної природи, що призводить до розвитку тривалого холестазу, а на пізніх стадіях до формування цирозу.

Інгібітори протонного насоса

Інгібітори протонного насосу - У цей час увага багатьох дослідників, що спеціалізуються на терапії так званих кислотозависимих захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту, прикута до інгібіторів протонного насоса (протонної помпи).

кислотоутворювальної функція шлунка у хворих з виразками пілоричного каналу

кислотоутворювальної функція шлунка у хворих з виразками пілоричного каналу - До теперішнього часу не існує єдиної думки щодо належності виразок пілоричного каналу до шлунку або дванадцятипалої до кишці. Багато авторів пропонують поєднувати їх з виразками дванадцятипалої кишки у зв'язку з подібною клінічною картиною до групи так званих пілородуоденальної виразок.

Австралійські біологи ідентифікували фрагмент спадкової інформації, неполадки в роботі якого викликають важкі захворювання травного тракту

Австралійські біологи ідентифікували фрагмент спадкової інформації, неполадки в роботі якого викликають важкі захворювання травного тракту - Експерименти на тваринах, дозволили встановити, що ген gp130 має як мінімум двома мутантними різновидами, кожна з яких тягне за собою серйозні патології.

Застосування сучасних антацидних засобів в терапії кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту

Застосування сучасних антацидних засобів в терапії кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту - шлункового кислотоутворення є, з одного боку, важливою складовою процесу травлення, з іншого, при його патологічних станах - причиною багатьох, так званих кислотозависимих захворювань, серед яких патологія стравоходу (гастоезофагеальная рефлюксна хвороба - ГЕРБ), шлунка і дванадцятипалої кишки (виразкова хвороба, ерозивно-виразкові ураження, хронічний гастрит, гастродуоденіт, синдром невиразкової функціональної диспепсії) посідає одне з перших місць.

Ендоскопія травного тракту. Гастрит і його клінічне значення

Ендоскопія травного тракту. Гастрит і його клінічне значення - Серед лікарів і пацієнтів існує значна плутанина стосовно поняття 'гастрит'. Чим саме є гастрит і яке його клінічне значення?

Італійські дослідники визначили нове антитіло пов'язане з аутоімунним панкреатитом

Італійські дослідники визначили нове антитіло пов'язане з аутоімунним панкреатитом - Італійські дослідники визначили нове антитіло пов'язане з аутоімунним панкреатитом, згідно з повідомленням в листопадовому випуску The New England Journal of Medicine. R

Лікарська терапія неерозівной рефлюксной хвороби

Лікарська терапія неерозівной рефлюксной хвороби - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - це хронічне рецидивуюче захворювання, обумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції органів гастроезофагеальної зони і характеризується спонтанним або регулярно повторюваним закиданням у стравохід шлункового або дуоденального вмісту, що приводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком в ньому ерозивно-виразкових, катаральних і /або функціональних порушень.

стравохідний рефлюкс: що необхідно знати практичного лікаря

стравохідний рефлюкс: що необхідно знати практичного лікаря - стравохідний, або гастроезофагеальний, рефлюкс - короткочасне розслаблення нижнього стравохідного сфінктера, що може супроводжуватися занедбаністю шлункового вмісту в стравохід. Це нормальне фізіологічне явище, що сприяє звільненню шлунка від повітря, ковтнув під час їжі.

Перспективи застосування ферментних препаратів в гастроентерології

Перспективи застосування ферментних препаратів в гастроентерології - Сьогодні на російському фармацевтичному ринку представлено безліч різних ферментних препаратів, які застосовуються в різних областях медицини. Показанням для їх призначення хворим із захворюваннями шлунково-кишкового тракту є синдром мальдігестіі і мальабсорбції різного походження при наявності зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози або без неї.

Профілактика та лікування хронічного панкреатиту

Профілактика та лікування хронічного панкреатиту - Зростаюча частота гострого та хронічного панкреатиту висуває нові вимоги до вдосконалення методів їх лікування. У результаті гострого панкреатиту, особливо деструктивних його форм, неминуче відбуваються розвиток фіброзних змін в паренхімі залози, стриктур вивідних проток різного калібру і порушення мікроциркуляції. У свою чергу, ці фактори обумовлюють неминучі повільно прогресуючі дегенеративні зміни в підшлунковій залозі з атрофією екзокринних та ендокринних її клітин, зниженням або втратою їх функції.

діуретики можуть збільшувати ризик розвитку жовчно-кам'яної хвороби

діуретики можуть збільшувати ризик розвитку жовчно-кам'яної хвороби - діуретики, використовувані для лікування артеріальної гіпертензії і захворювань серцево-судинної системи, можуть збільшувати ризик розвитку жовчно-кам'яної хвороби, повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Застосування блокаторів Н2-рецепторів гістаміну в гастроентерології

Застосування блокаторів Н2-рецепторів гістаміну в гастроентерології - Блокатори Н2-рецепторів гістаміну до цих пір є одними з найбільш поширених лікарських препаратів, які використовуються при лікуванні виразкової хвороби. Це пов'язано перш за все з їх вираженими протисекреторних властивостями, але крім того, Н2-блокатори пригнічують базальну та стимульовану вироблення пепсину, збільшують продукцію шлункового слизу, підвищують синтез простагландинів у слизовій шлунка, збільшують секрецію бікарбонатів, покращують мікроциркуляцію в слизовій оболонці, нормалізують моторну функцію шлунка і дванадцятипалої кишки.

Кислотність

Кислотність - основа вашого здоров'я - Мені, як сімейного лікаря, постійно доводиться стикатися з дивовижною наполегливістю лікарів гастроентерологів в призначенні лікарських засобів, що знижують кислотність шлункового соку.

У Римському католицькому університеті знайдені докази нових «смертних гріхів» H. pylori

У Римському католицькому університеті знайдені докази нових «смертних гріхів» H. pylori - Учені з католицького університету в Римі вважають, що існує зв'язок між хронічною інфекцією H. pylori і мігренню. Іншими дослідниками доведено зв'язок між цією інфекцією, коронарною хворобою серця і інсультами. Встановлено, що інфекція H. pylori істотно частіше зустрічається у молодих людей, які страждають головними болями, ніж у контрольній групі.

Алгоритм діагностики та лікування токсичних та алкогольних уражень печінки

Алгоритм діагностики та лікування токсичних та алкогольних уражень печінки - До токсичним ураженням печінки відноситься велика група захворювань, пов'язаних з гепатотоксичними дією різних речовин і викликають тією чи іншою мірою вираженості морфологічні зміни тканини печінки та пов'язані з ними обмінні порушення.

Треба навчитися відпочивати

Треба навчитися відпочивати - У прес-центрі «Аргументи і Факти» відбувся круглий стіл «Життя після свята або як повернутися до повсякденного життя після святкового неробства». Фахівці різних медичних напрямків поділилися своїми міркуваннями щодо проблем, котрі очікують людини за святковим столом і шляхів їх вирішення.

Клініко - біохімічні прояви і перебіг фонової патології печінки

Клініко - біохімічні прояви і перебіг фонової патології печінки - Введення. У зв'язку з урбанізацією життя, гіпокінезія, порушенням харчування, а також такими негативними, соціально зумовленими явищами, як алкоголізм і наркоманія значно зріс ризик ураження печінки. Сюди ж слід віднести таке соціальне явище як поляризація суспільства на багаті і бідні стану. Якщо у перших визначальною причиною є переїдання, харчової дисбаланс і як наслідок ожиріння, що приводить до жировий гепатоз, то у других-хронічне недоїдання, одноманітне низькокалорійне харчування, яке призводить до аліментарної дистрофії печінки.

Виразкова хвороба шлунка. Етіологія, патогенез і фактори, що впливають на загоєння

Виразкова хвороба шлунка. Етіологія, патогенез і фактори, що впливають на загоєння - Виразкова хвороба (ЯБ) - хронічне захворювання з рецидивуючим перебігом і розвитком ускладнень, що протікає з чергуванням періодів загострення і ремісії, основною ознакою якого є освіта виразки в стінці слизової оболонки шлунка.

Рекомендації до призначення ферментних препаратів при синдромах порушеного травлення та всмоктування

Рекомендації до призначення ферментних препаратів при синдромах порушеного травлення та всмоктування - Травлення - це процес, що забезпечує поповнення енергетичних і пластичних ресурсів організму за рахунок переробки різних харчових субстратів, що надходять у травний тракт. У його здійсненні беруть участь насамперед травні залози, в секреті яких містяться ферменти

Функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту. Римські критерії II

Функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту. Римські критерії II - Проблемі функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ) присвячена значна кількість вітчизняних і зарубіжних досліджень. Тим не менш, до недавнього часу був відсутній єдиний підхід, який би дозволив визначити уніфіковані шляхи її вирішення. Є значні відмінності в думках відносно не тільки патогенезу, лікування, але і термінології.

Застосування есенціальних фосфоліпідів у терапії алкогольної хвороби печінки

Застосування есенціальних фосфоліпідів у терапії алкогольної хвороби печінки - Алкогольні ураження печінки, поряд з вірусними її ураженнями, в даний час займають провідне місце в гепатології. Вони зустрічаються найбільш часто у молодого і працездатного контингенту хворих. Алкоголізм у багатьох країнах відноситься до широко поширених захворювань. У Росії налічується більше 10 млн. хворих на алкоголізм [6].

У Москві пройшла П'ятнадцята Російська конференція «Гепатологія сьогодні»

У Москві пройшла П'ятнадцята Російська конференція «Гепатологія сьогодні» - 15-17 березня 2010 року в готелі «Космос» пройшла П'ятнадцята Російська конференція «Гепатологія сьогодні», організована Російським товариством з вивчення печінки, генеральним спонсором якої виступила компанія Ф. Хоффманн-Ля Рош. У роботі конференції взяли участь більше 1300 фахівців з 62 регіонів Росії, а також країн ближнього зарубіжжя та Західної Європи. R

Позмінна робота викликає синдром роздратованого кишечника і болі в животі

Позмінна робота викликає синдром роздратованого кишечника і болі в животі - Медсестри з позмінної роботою значно частіше стикаються з синдромом роздратованого кишечника і болями в животі, в порівнянні з тими, хто працює за стандартним денним графіком.

Запор в літньому віці

Запор в літньому віці - Термін 'запор' різні лікарі, а тим більше хворі, розуміють по-різному. Одні вважають запором утруднення дефекації, або відчуття неповного випорожнення, або занадто щільну консистенцію калу при регулярному щоденному стільці, інші - нерегулярний стілець незалежно від його консистенції або невелика кількість фекалій при регулярному дефекації (1,4). Різні визначення поняття 'запор' призводять до недостатньо чіткому розумінню суті проблеми і, відповідно, до неправильного лікування.

Гастронеделя - головний щорічний форум Російських гастроентерологів

Гастронеделя - головний щорічний форум Російських гастроентерологів - 28 жовтня в Москві в залі Павла Слободкіна відбулася науково-практична конференція Департаменту охорони здоров'я міста Москви «Вікова макулярна дегенерація». Дане захворювання є провідною причиною сліпоти у старшому віці. У Росії з'явився новий комбінований препарат, що дозволяє уповільнити прогресування цього захворювання очей і навіть покращити гостроту зору хворих.Постійне застосування спеціального комплексу антиоксидантів дозволяє попереджати і сповільнювати розвиток недуги: численні дослідження впевнено свідчать про ефективність та безпечність цього методу.

Нові підходи в рН-метрії шлунку

Нові підходи в рН-метрії шлунка - Представлено три методу рН-метрії шлунка: індивідуалізована рН-метрія двох зон шлунку, ендоскопічна рН-метрія, рН-метрія рН-мікрозонд і електродом порівняння.

Інгібітори протонної помпи

Інгібітори протонної помпи - препарати вибору в лікуванні кислотозалежних захворювань - Представлений сучасний погляд на кислотозависимих патологію травного тракту: виразкову хворобу, гастропатії на фоні прийому нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ-гастропатії), функціональну диспепсію, гастроезофагеальної рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

Брокколі захищає від виразки шлунка і гастриту

Брокколі захищає від виразки шлунка і гастриту - Дослідники з Франції та Сполучених Штатів знайшли пояснення цілющим властивостям капусти брокколі. Учені і раніше знали, що в її паростках і суцвіттях міститься сульфорапан - речовина, що має протимікробну ефектом.

Огляд сучасних антацидних засобів

Огляд сучасних антацидних засобів - Антацидні засоби, або антациди, представляють собою препарати, що зменшують кислотність шлункового соку за рахунок нейтралізації соляної кислоти. Історія їх застосування в медицині нараховує більше 100 років. За своєю хімічною природою антацидні засоби - це підстави, що вступають в реакцію з соляною кислотою, внаслідок чого утворюються хлориди, вода і іноді вуглекислий газ [1].

Діагностика та лікування хвороби Крона і виразкового коліту

Діагностика та лікування хвороби Крона і виразкового коліту - Лікування запальних захворювань кишечнику (ВЗК), як правило, приносить гарні результати, хоча їх хронічна природа час від часу неминуче викликає замішання і розчарування як хворих, так і лікарів.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: етіопатогенез, діагностика та лікування

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: етіопатогенез, діагностика та лікування - У літературному огляді надані сучасні дані про гастроезофагеальної хвороби, її етіопатогенезі, діагностиці та лікуванні. Показано, що гастроезофагеальна хвороба залишається недостатньо вивченою патологією, що вимагає для діагностики сучасних методів дослідження.

Клюква запобігає появі виразки шлунка

Клюква запобігає появі виразки шлунка - Вченим Китаю вдалося довести, що вживання журавлини може допомогти не тільки при запаленні сечового міхура, але і запобігти появі виразки шлунка. Дослідники встановили, що поряд з антибіотиками журавлина може перешкодити появі особливої бактерії, що викликає виразку шлунку.

Про причини варіабельності Helicobacter Pylori

Про причини варіабельності Helicobacter Pylori - асоційованих гастродуоденальних захворювань у дітей - Серед етіологічних чинників хронічних захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки інфекція Helicobacter pylori (НР) відіграє провідну роль [5,11]. Асоційовані з НР гастродуоденальних захворювання відрізняються великою різноманітністю клінічних, ендоскопічних і морфологічних проявів.

Особливості кислотоутворення і злужнення при ускладненій виразковій хворобі

Особливості кислотоутворення і злужнення при ускладненій виразковій хворобі - Мета - вивчення циклічних коливань добових кіслотопродукціі і злужнення, дуоденогастрального рефлюксу (ДГР) при ускладненому перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ЯБДК).

У кишечнику здорової людини може мешкати близько тисячі різних видів мікробів

У кишечнику здорової людини може мешкати близько тисячі різних видів мікробів - Дослідження ДНК показало, що в кишечнику здорової людини може мешкати близько тисячі різних видів мікробів, пише The Independent .

Діти страждаючі ожирінням в зрілому віці можуть бути кандидатами на пересадку печінки

Діти страждаючі ожирінням в зрілому віці можуть бути кандидатами на пересадку печінки - Жирова хвороба печінки - особливий варіант ураження печінкової тканини, який переважно спостерігається у хлопчиків не європейського походження , особливо страждаючих ожирінням. Згідно з результатами дослідження опублікованими в Digestive Disease Week, кількість дітей страждаючих цим захворюванням в США наближається до мільйона.

Лікування блокаторами протонної помпи знижує достовірність діагностики інфекції Helicobacter pylori

Лікування блокаторами протонної помпи знижує достовірність діагностики інфекції Helicobacter pylori - Учені з відділення внутрішньої медицини та гастроентерології Болонського університету вивчали вплив прийому блокаторів протонної помпи омепразолу і езомепразол і антациду (гідроксиду адюмінія) на достовірність діагностики інфекції Helicobacter pylori (H. pylori) за допомогою стандартного дихального тесту і дослідження калу на H. pylori.

Бережіть печінку!

Бережіть печінку! - Чи знаєте ви, де знаходиться ваша печінка? Якщо не знаєте, то це не означає, що у вашої печінки немає проблем. Це дуже терплячий орган, який може довго не давати про себе знати. А якщо симптоми з'явилися, то ваша печінка вже дуже-дуже хвора. Розповідає старший науковий співробітник клініки пропедевтики внутрішніх хвороб, гастроентерології та гепатології Московської медичної академії імені Сеченова, кандидат медичних наук Олексій Олегович БУЕВЕРОВ.

Стравохід Барретта: етіопатогенез, діагностика, лікування хворих

Стравохід Барретта: етіопатогенез, діагностика, лікування хворих - Ще в 1950 р. англійський хірург N. Barrett представив повідомлення [7], у якому звернув увагу дослідників на виразки дистального відділу стравоходу, оточені циліндричним («стовпчастих», «колончатым») епітелієм.

Досвід корекції дисбактеріозу кишечника лікарі різних спеціальностей

Досвід корекції дисбактеріозу кишечника лікарі різних спеціальностей - Екологічна система, складовими частинами якої є організм людини, мікроорганізми, які інфікують його, і навколишнє середовище, характеризуються єдністю, цілісністю і здатністю до саморегуляції. Стан динамічної рівноваги між усіма компонентами цієї системи прийнято позначати як «еубіоз», при якому здоров'я людини знаходиться на оптимальному рівні.Мікрофлора кишечника називається «дисбіотичних» у тих випадках, коли виражені і стабільні якісні та кількісні зміни її супроводжуються появою ряду клінічних симптомів хвороби. R

Виразковий коліт

Виразковий коліт - Виразковий коліт - це хронічне запальне захворювання прямої і товстої кишки. Результати досліджень запалення кишечнику в клініці і на тваринах свідчать, що виразковий коліт розвивається від такої дії факторів середовища, при якому втрачається толерантність до нормальної кишкової флори, якщо у організму-господаря є відповідна генетична схильність.

Кандидоз кишечника

Кандидоз кишечника - Як не парадоксально, частково це пов'язано з тими успіхами, яких досягла сучасна медицина в лікуванні онкологічних захворювань і в боротьбі зі збудниками серйозних інфекцій. Крім того, очевидно, що в останні десятиліття спостерігається збільшення інтенсивності дії на організм людини зовнішніх факторів, що викликають розвиток імуносупресивних станів. Крім цього, кінець XX століття ознаменувався значним поширенням фатального захворювання ВІЛінфекції.

Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки

Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки - Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (ЯБ) хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту основним проявом якого формування досить стійкого виразкового дефекту в шлунку і /або дванадцятипалої кишці (ДПК).

Терапевтичні аспекти лікування геморою

Терапевтичні аспекти лікування геморою - Протягом багатьох десятиліть геморой був і залишається актуальною проблемою медицини. Це пов'язано з широкою поширеністю захворювання - геморой і його ускладнення є причиною 40% звернень до хірурга або проктолога, значного зниження якості життя таких пацієнтів, збільшення загального числа днів непрацездатності.

Застосування травних ферментів у гастроентерологічній практиці

Застосування травних ферментів у гастроентерологічній практиці - травні ферменти широко використовуються при різній гастроентерологічній патології. Ферменти активно застосовують при різних захворюваннях шлунка, тонкої і товстої кишки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

Діагностика та лікування порушень моторики шлунково-кишкового тракту

Діагностика та лікування порушень моторики шлунково-кишкового тракту - В даний час в гастроентерології дуже велика увага приділяється порушень рухової функції травного тракту. Це пов'язано з тим, що, як показали дослідження останніх років, ті чи інші розлади моторики шлунково-кишкового тракту можуть виступати провідним патогенетичним фактором, що сприяє розвитку багатьох поширених гастроентерологічних захворювань.

Алгоритм лікування хворих на виразкову хворобу

Алгоритм лікування хворих на виразкову хворобу - Останні десятиліття характеризуються значною зміною епідеміології деяких поширених гастроентерологічних захворювань. Поряд із збільшенням частоти гастроезофагеальної рефлюксної хвороби відзначається помітне зниження захворюваності виразковою хворобою.

Хронічний гастрит

Хронічний гастрит - Термін «гастрит» позначає запалення слизової оболонки. Подібним визначенням характеризується гострий гастрит. У той же час щодо хронічного гастриту існує дві точки зору.

Таємничі мікроби і виразкова хвороба шлунка

Таємничі мікроби і виразкова хвороба шлунка - Виразкова хвороба - хронічне рецидивуюче захворювання, яке характеризується утворенням виразки в шлунку або в 12 - палої кишки внаслідок розлади загальних і місцевих механізмів нервової і гормональної регуляції основних функцій гастро - дуоденальної системи.

Кровотечі з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту

Кровотечі з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - Кровотечі з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) складають приблизно 80-70% всіх випадків шлунково-кишкових кровотеч. Клінічне значення кровотеч визначається також і високими показниками летальності, які протягом останніх років стійко зберігаються на рівні 5-10%.

Взаємозв'язок гастроезофагеального рефлюксу і ознак дисплазії сполучної тканини у дітей та підлітків

Взаємозв'язок гастроезофагеального рефлюксу і ознак дисплазії сполучної тканини у дітей та підлітків - Сучасне наростання темпу життя, урбанізація, різке погіршення харчування, збільшення стресових впливів, погіршення екології прямо позначається на захворюваності населення, в тому числі дитячого. Все більш помітне зростання частоти гастроентерологічних захворювань, серед яких особливе місце займає гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

НПЗЗ-гастропатія: лікування від ліків

НПЗЗ-гастропатія: лікування від ліків - Напевно будь-який працівник першого столу на питання, які ліки користуються найбільшим попитом в аптеці, серед інших в перших рядах назве і нестероїдні протизапальні препарати. Вони активно рекомендуються лікарями, а ще більш активно «виписуються» пацієнтами самостійно.

Кава визнали захисником печінки

Кава визнали захисником печінки - Кава та містять кофеїн газовані напої можуть стати засобом профілактики захворювань печінки. У масштабному дослідженні, проведеному американськими вченими, з'ясувалося, що при високому ризику таких захворювань регулярне надходження кофеїну в організм знижує ризик ураження печінки, однак, механізм такого захисного дії поки не ясний.

Хронічний запор

Хронічний запор - Під хронічним запором (ХЗ) прийнято розуміти комплекс різних симптомів, пов'язаних з порушенням процесу спорожнення кишечника.

Клінічне значення феномену нічного кислотного прориву при застосуванні інгібіторів протонної помпи

Клінічне значення феномену нічного кислотного прориву при застосуванні інгібіторів протонної помпи - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - широко розповсюджене захворювання стравоходу, кардинальними симптомами якого є печія і регургітація. Епідеміологічними дослідженнями встановлено, що у 7% хворих ГЕРХ симптоми цього захворювання відзначаються щодня, а у 14% - як мінімум один раз на тиждень.

Лікування виразкової хвороби: нове століття

Лікування виразкової хвороби: нове століття - нові досягнення - нові питання - Останні десятиріччя минулого століття внесли радикальні зміни в концепцію патогенезу виразкової хвороби і в її лікування завдяки впровадженню потужних антисекреторних препаратів і ерадикаційної терапії інфекції Helicobacter pylori (H.pylori). Початок нового століття перебуває під потужним впливом цих подій і, швидше за все, найближче майбутнє дасть нам лише подальший розвиток найбільш успішних терапевтичних методів, запропонованих у XX столітті.

анацидного гастрит. Що робити?

Анацидного гастрит. Що робити? - Хронічний гастрит - одне з найпоширеніших захворювань. Є дані, що на нього страждає від 30-40% населення у високорозвинених країнах і до 70-80% - у що розвиваються.

Дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соку

Дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соці - Мета роботи - експериментальне дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соку, як можливого фактору ризику розвитку виразкової хвороби, що впливає на зворотну дифузію іонів водню в слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки.

Травна недостатність та її корекція з позиції лікаря-гастроентеролога

Травна недостатність та її корекція з позиції лікаря-гастроентеролога - Травлення - сукупність процесів, що забезпечують обробку і перетворення харчових продуктів в прості хімічні сполуки, здатні засвоюватися клітинами організму. Цей процес забезпечує поповнення енергетичних і пластичних ресурсів, а отже, необхідний для життєдіяльності організму.

Колоноскопія? - Не страшно. Гастроскопія? - Приємно!

Колоноскопія? - Не страшно. Гастроскопія? - Приємно! - Сьогодні в Ізраїлі проводять величезну кількість гастро-та колоноскопії. Як правило обидві маніпуляції роблять разом. Тобто одну одразу за одною. Все це займає 10 -15 хвилин. Пацієнт під наркозом, він нічого не відчуває, він спить, і прокидається в послепроцедурной кімнаті, не відразу розуміючи, що вже давно все закінчилося.

Гепатопротектори в лікуванні хронічних захворювань печінки різної етіології

Гепатопротектори в лікуванні хронічних захворювань печінки різної етіології - Результати епідеміологічних досліджень свідчать про зростання захворюваності на вірусний гепатит С в Росії. Загальновизнаним препаратом для лікування даної патології є інтерферон-a (ІФН-a).

Тепер старіння печінки можна включати''''і''вимикати''

Тепер старіння печінки можна включати''''і''вимикати''- Вченим з Нью-Йорка вперше вдалося заблокувати процес старіння на рівні цілого органу. Професор Медичного коледжу ім. Ейнштейна Марія Куерво [Maria Cuervo] і її група знайшли спосіб запобігти вікове ослаблення функцій печінки. Печінка дуже старих мишей, на яких був поставлений цей експеримент, функціонує нічим не гірше печінки звичайних мишей, які досягли середнього віку.

Використання ін'єкційних форм кіслотоподавляющіх препаратів в гастроентерології

Використання ін'єкційних форм кіслотоподавляющіх препаратів в гастроентерології - Шлунок виконує в організмі людини різноманітні функції. Він забезпечує не лише фізичний і хімічну обробку їжі, але й бере участь у проміжне обміні, гемопоез (виділяє внутрішній фактор Кастла, тільки за наявності якого можливо всмоктування вітаміну В12), підтримці водно-електролітного і кислотно-основного балансу.

Сучасні методи дослідження в гастроентерології

Сучасні методи дослідження в гастроентерології - Дослідження рН стравоходу, шлунка і 12-палої кишки є необхідним методом дослідження при кислотозалежних захворюваннях шлунково-кишкового тракту у всьому світі.

Целіакія: стан проблеми

Целіакія: стан проблеми - Целіакія (coeliakia; грец.: Koilikos - кишковий, що страждає розладом кишечника; синонім - глютенову хвороба, глютенову ентеропатія, нетропічних спру, хвороба Гі-Гертера-Гейбнера; англ .: coeliac disease; шифр за МКХ Х - До 90.0) - хронічне генетично детермінована захворювання, що характеризується стійкою непереносимістю глютену з розвитком атрофії слизової оболонки тонкої кишки і пов'язаного з нею синдрому мальабсорбції.

коморбідних дисфункціональних розладів органів травлення

коморбідних дисфункціональних розладів органів травлення - Результати досліджень інтерністів та психіатрів демонструють, що від 30% до 70% пацієнтів, що звернулися до гастроентерологів, страждають саме порушеннями функціональної природи; при цьому близько 50% цих хворих з соматопсихічні гастроентерологічними скаргами потребують лише корекції емоційного стану.

Загальні принципи і місце Одестона в лікуванні біліарної дисфункції

Загальні принципи і місце Одестона в лікуванні біліарної дисфункції - Незважаючи на те, що біліарної систему (систему жовчних проток і сфінктерів, що регулюють струм жовчі) намагаються виділити з органу (печінки ), вона є його частиною і так чи інакше функціонує в залежності від стану печінки.

Грибкова інфекція в патології шлунково-кишкового тракту

Грибкова інфекція в патології шлунково-кишкового тракту - Значення грибкової інфекції в гастроентерології або переоцінюється, або навпаки, не знаходить належної оцінки. Часто має місце явна гіпердіагностика. Наприклад, на підставі наявності грибів Candida в посіві мазка зі слизової ротової порожнини у людини без ознак стоматиту ...

Ідентифіковано білок, що грає ключову роль в діагностиці запальних захворювань кишечника

Ідентифіковано білок, що грає ключову роль в діагностиці запальних захворювань кишечника - Дослідники з Університету Вірджинії відкрили білок TL1A продукується імунною системою при запальних захворюваннях кишечника (при хворобі Крона неспецифічному виразковому коліті). Цей білок виявляється при хворобі Крона і відсутній у здорових людей. Запальними захворюваннями кишечника страждає 1 мільйон жителів США.

ГЕРБ - ускладнення і прогноз

ГЕРБ - ускладнення і прогноз - Зазвичай пацієнти з симптомами ГЕРХ звертаються за медичною допомогою тоді, коли ці симптоми турбують їх протягом 1-3 років. У зв'язку з цим складно простежити історію розвитку захворювання. Так важко встановити взаємозв'язок між тяжкістю перебігу захворювання та тривалістю існування симптомів ГЕРХ.

Помірне вживання алкоголю може зменшити ризик хронічного атрофічного гастриту

Помірне вживання алкоголю може зменшити ризик хронічного атрофічного гастриту - Помірне споживання алкоголю може захистити проти хронічного атрофічного гастриту (ХАГ), частково полегшуючи усунення інфекції Helicobacter pylori, ключового фактора ризику ХАГ , повідомляють дослідники з Німеччини в грудневому випуску «International Journal of Cancer».

Зелений чай здатний захистити печінку від фіброзу

Зелений чай здатний захистити печінку від фіброзу - Південнокорейські гепатологи ідентифікували в екстракті зеленого чаю захисні функції проти фіброзу печінки. Ефекти складу стародавнього напою були розглянуті на лабораторних щурах з розвиненим прогресуючим захворюванням печінки.

Стовбурові клітини з ясен для лікування запальних захворювань кишечника

Стовбурові клітини з ясен для лікування запальних захворювань кишечника - На моделях аутоімунних і запальних захворювань доведено, що мезенхімальні стовбурові клітини (МСК), крім здатності до самовідновлення і поліпотентної диференціювання, володіють імунорегуляторний і протизапальну дію.

Сучасні технології в діагностиці гастроентерологічних захворювань

Сучасні технології в діагностиці гастроентерологічних захворювань - Дослідження останніх років виявляють чітку тенденцію до збільшення захворюваності органів травлення. У зв'язку з цим з'явилася нагальна необхідність постійного поліпшення існуючих методів діагностики, а також створення і розробки нових, раніше не використовувалися методів, що дозволяють виявляти захворювання на ранніх стадіях, оцінювати ступінь ураження органів, контролювати результати проведеної терапії.

Хронічний панкреатит: ферментна допомогу

Хронічний панкреатит: ферментна допомога - Давньогрецькі лікарі називали підшлункову залозу pancreas, що означає 'вся з м'яса'. Її роль в організмі надзвичайно велика: вона забезпечує травлення, бере участь в регуляції енергетичного обміну та інших важливих процесах, а хвороби цього органу дуже небезпечні і вимагають адекватного лікування.

Як повернути гроші за внутрішньошлунковий балон?

Як повернути гроші за внутрішньошлунковий балон? - Незвичайний погляд на схуднення. Медики клініки Шерітель спробували зробити економічний розрахунок схуднення. Корисно прочитати всім, хто думав про маніпуляції установки внутрішлункового балона.

Бактеріальна інфекція як ускладнення цирозу печінки

Бактеріальна інфекція як ускладнення цирозу печінки - На тлі таких поширених та тяжких ускладнень цирозу, як печінкова енцефалопатія і кровотеча з варикозно-розширених вен стравоходу, бактеріальна інфекція відступає в багатьох випадках як би на другий план. У той же час інфекційні ускладнення спостерігаються у 38 - 47% хворих цирозом і служать безпосередньою причиною смерті приблизно в 1 /4 хворих [1-3].

Ударимо чаюванням по жовтяниці!

Ударимо чаюванням по жовтяниці! - Жовтяниця різного походження часто зустрічаються у новонароджених дітей. Наявність жовтяниці свідчить про підвищення вмісту в сироватці крові жовчного пігменту (білірубіну), який при досить високих концентраціях може призводити до серйозних уражень центральної нервової системи, особливо у недоношених дітей.

Ферментні препарати в практиці лікаря-гастроентеролога. Проблеми і рішення

Ферментні препарати в практиці лікаря-гастроентеролога. Проблеми та рішення - Травлення - це процес, що забезпечує поповнення енергетичних і пластичних ресурсів організму за рахунок переробки різних харчових субстратів, що надходять у травний тракт. У його здійсненні беруть участь насамперед травні залози, в секреті яких містяться ферменти.

Чи необхідно призначати вітамін Е при алкогольному гепатиті?

Чи необхідно призначати вітамін Е при алкогольному гепатиті? - Вчені з університету Джона Гопкінса (США) вивчали вплив вітаміну Е на перебіг алкогольного гепатиту. Двадцять п'ять пацієнтів отримували по 1000 МО вітаміну протягом трьох місяців. Групою контролю служили пацієнти, які замість вітаміну Е протягом такого ж часу отримували плацебо.

Стравохід Барретта: етіопатогенез, діагностика, лікування хворих

Стравохід Барретта: етіопатогенез, діагностика, лікування хворих - Ще в 1950 р. англійський хірург N. Barrett представив повідомлення [7], у якому звернув увагу дослідників на виразки дистального відділу стравоходу, оточені циліндричним («стовпчастих», «колончатым») епітелієм.

Атрофія слизової оболонки шлунка і важкий атрофічний гастрит

Атрофія слизової оболонки шлунка і важкий атрофічний гастрит - Зміни у слизовій оболонці шлунка, які призводять до зменшення числа секреторних клітин і в кінцевому підсумку до їх фактичного зникнення із слизової оболонки, зустрічаються досить часто. Їх частота збільшується з віком, і більш ніж у 80% осіб старше 60 років у біоптаті слизової оболонки шлунка виявляється атрофічний гастрит різного ступеня вираженості

лінолева кислота підвищує ризик неспецифічного виразкового коліту

лінолева кислота підвищує ризик неспецифічного виразкового коліту - Люди, які їдять багато червоного м'яса, готують на олії певного виду і вживають у їжу деякі поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) і важкі маргарини, можуть мати підвищений ризик неспецифічного виразкового коліту (НВК).

Порушення порожнинного травлення та його медикаментозна корекція

Порушення порожнинного травлення та його медикаментозна корекція - Під травленням розуміється переробка за допомогою ферментів складних речовин (білків, жирів, вуглеводів) у прості для їх подальшого всмоктування. Процес переробки здійснюється в міру просування харчових мас по шлунково-кишковому тракту. У ротовій порожнині їжа змішується зі слиною, що володіє амілазной активністю, і піддається механічній обробці.

Сучасні можливості терапії хронічного панкреатиту

Сучасні можливості терапії хронічного панкреатиту - Хронічний панкреатит - тривало перебігає запальне захворювання підшлункової залози, що виявляється незворотними морфологічними змінами, які викликають біль і /або стійке зниження функції підшлункової залози. При хронічному панкреатиті морфологічні зміни підшлункової залози зберігаються після припинення дії етіологічного агента.

Печія перший крок по доріжці, що веде до раку стравоходу

Печія перший крок по доріжці, що веде до раку стравоходу - Печія є однією з найпоширеніших скарг на порушення діяльності травного тракту. Дане неприємне відчуття свідчить про наявність шлунково-стравохідного рефлюксу (занедбаності кислого вмісту шлунку в стравохід) - так званої гастроезофагального-рефлюксной хвороби (ГЕРХ). При важких і тривало поточних формах ГЕРБ може розвиватися так званий стравохід Баррета. R

Синтетичні проносні в лікуванні хронічних закрепів

Синтетичні проносні в лікуванні хронічних закрепів - Стрімка урбанізація суспільства, поряд з численними перевагами, принесла з собою цілий букет «хвороб цивілізації», серед яких захворювання органів травлення займають далеко не останнє місце. Більшість цих захворювань не є смертельними, але кількість пацієнтів, що страждають тим чи іншим видом розладів органів травлення, обчислюється десятками мільйонів.

Організація шлункового травлення

Організація шлункового травлення - Одним з чудових властивостей травного тракту, його високої функціональної надійності є виражені компенсаторні можливості через дублювання дігестівной функції протягом травного каналу, можливості широкого варіювання часу перебування харчового вмісту в його відділах і поліфункціональності органів травної системи.

Травна недостатність та її корекція з позиції лікаря-гастроентеролога

Травна недостатність та її корекція з позиції лікаря-гастроентеролога - Травлення - сукупність процесів, що забезпечують обробку і перетворення харчових продуктів в прості хімічні сполуки, здатні засвоюватися клітинами організму. Цей процес забезпечує поповнення енергетичних і пластичних ресурсів, а отже, необхідний для життєдіяльності організму.

Зв'язок мігрені і диспептичних симптомів

Зв'язок мігрені і диспептичних симптомів - Американські дослідники повідомляють, що нез'ясовні диспептические сімпотоми частіше зустрічаються у пацієнтів з мігренозних головними болями, ніж у здорових пацієнтів. R

Сучасна концепція целіакії

Сучасна концепція целіакії - У першому столітті нової ери Aretaios Kappadozien і Aurelian описали хронічну діарею і стеатореї у дітей та жінок і назвали хворобу «Morbus coeliacus». Класичні симптоми целіакії у дітей - діарею, виснаження, анемію і відставання в розвитку - опублікував в 1888 р. Samuel Gee, лікар Бартоломеевского госпіталю в Лондоні.

Вітамін С є гастропротектором пошкоджень шлунку, індукованих прийомом аспірину

Вітамін С є гастропротектором пошкоджень шлунку, індукованих прийомом аспірину - Роль метаболітів активного кисню при формуванні пошкоджень шлунку, індукованих аспірином: вітамін С як гастропротектор.

Загальні принципи лікування гострого алкогольного гепатиту

Загальні принципи лікування гострого алкогольного гепатиту - Відкриття нових етіологічних факторів і розшифровка патогенезу хвороб печінки в останні два десятиліття не дозволили зменшити роль алкоголю, як одне з основних причин розвитку печінкової недостатності

Схуднення благотворно впливає на печінку

Схуднення благотворно впливає на печінку - Нормалізація маси тіла істотно покращує функції печінки, знижує рівень інсуліну і покращує якість життя хворих з хронічними захворюваннями печінки. Відомо, що ожиріння представляє собою істотний фактор ризику, що прискорює розвиток процесів фіброзу печінкової тканини при неалкогольні стеатогепатозе і гепатиті С.

обволікаючі (антацидні) лікарські препарати в терапії деяких захворювань верхніх відділів травного тракту

обволікаючі (антацидні) лікарські препарати в терапії деяких захворювань верхніх відділів травного тракту - обволікаючі засоби (препарати) - лікарські речовини [6], які утворюють з водою колоїдні розчини, які захищають первинні закінчення слизових оболонок і шкіри від дії подразнюючих речовин і ускладнюють їх всмоктування. В даний час до цих препаратів відносять і лікарські речовини, розчиняються в деяких неоднорідних за складом розчинах (наприклад, в шлунковому соку).

невиразкова (функціональна) диспепсія у дітей та підлітків: хвороба чи стан?

Невиразкова (функціональна) диспепсія у дітей та підлітків: хвороба чи стан? - Одними з домінуючих у дітей та підлітків, що звертаються за медичною допомогою, є скарги, пов'язані з порушенням моторно-евакуаторної функції верхніх відділів травної системи.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Захворювання, що характеризується занедбаністю шлункового вмісту в стравохід, відомо давно. Гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР) вперше був описаний в 1979 р. H. Quinke. З тих пір змінилося багато формулювань цього діагнозу. Важливо відзначити, що сам по собі гастроезофагеальний рефлюкс може бути фізіологічним явищем і зустрічатися у абсолютно здорових людей.

Подання лікарів і пацієнтів про синдром роздратованого кишечника і реальна практика його лікування в загальнотерапевтичний системі

Подання лікарів і пацієнтів про синдром роздратованого кишечника і реальна практика його лікування в загальнотерапевтичний системі - Проблема синдрому роздратованого кишечника (СРК) стала однією з найбільш актуальних в сучасній гастроентерології [2]. Висока медико-соціального значення СРК визначається його великим внеском у патологію соціально активного віку, а також витратами, пов'язаними з витратами на діагностику та надання медикаментозної підтримки особам, що страждають даним захворюванням [1,3,4,5,6,8,9,11 , 12].

Клінічні аспекти пілоричного гелікобактеріоза

Клінічні аспекти пілоричного гелікобактеріоза - В1983 році Б. Маршалл і Д. Уоррен описали виділену з біоптату хворого з антральним гастритом спіралевидну бактерію, яка отримала назву Helicobacter pylori (Нр). В даний час описано 9 видів Нр і встановлено, що це грамнегативні, неспороутворюючі мікроорганізми, які продукують деякі ферменти (наприклад, уреазу) і токсини і надають деструктивний ефект на тканини шлунка та дванадцятипалої кишки, завдяки чому вони мають можливість долати захисні бар'єри в порожнині шлунка та колонізувати слизову оболонку.

Синдром діареї в практиці гастроентеролога: патофізіологія і диференційований підхід до лікування

Синдром діареї в практиці гастроентеролога: патофізіологія і диференційований підхід до лікування - Діарея - один з найбільш частих синдромів, що зустрічаються в практиці гастроентеролога. Причини розвитку діареї різноманітні і необов'язково пов'язані з патологією травної системи.

Помилкові і правильні підходи до зондової рН-метрії в шлунку

Помилкові і правильні підходи до зондової рН-метрії в шлунку - У статті викладені основні помилкові підходи до рН-метрії в шлунково-кишковому тракті (ШКТ) людини, застосовувалися в СРСР, а потім і в Росії в минулому столітті для оцінки кислотоутворювальної функції шлунка.Викладено нові уявлення про внутрішньошлункової рН-метрії, що забезпечують, по-перше, повну безпеку медичного персоналу та обстежуваних, кращу переносимість процедури вимірювання кислотності всередині шлунково-кишкового тракту, а по-друге, підвищення точності оцінки кислотоутворювальної функції шлунка.

Кишечник реагує на гіркий смак

Кишечник реагує на гіркий смак - Американські вчені виявили, що тонка кишка розпізнає гіркий смак і реагує на нього уповільненням травлення. Таким способом організм забезпечує себе додатковим захистом від токсинів їжі, які зазвичай гіркі на смак.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: клініка, діагностика, лікування

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: клініка, діагностика, лікування - Активна зміна соціально-економічної структури сучасного суспільства, що виявляється стрімкої урбанізацією, наростанням темпу життя і негативного стрессорного впливу навколишнього середовища, різким погіршенням харчування, прямо позначається на стані здоров'я росіян і вносить свої корективи в загальну картину захворюваності в країні.

Кофеїн уповільнює хворобливі процеси в печінці і протидіє карієсу

Кофеїн уповільнює хворобливі процеси в печінці і протидіє карієсу - У любителів кави, які страждають хронічними захворюваннями печінки, перебіг хвороби сповільнюється. Цю закономірність помітили вчені з університету західнонімецького Ахена. 'Кофеїн не може зцілити хворобу і перетворити хворі клітини в здорові, але загальмувати процес відмирання нових клітин він в змозі', - розповів керівник проекту Олаф Гресснер. 'Достатньою дозою' він вважає одну-дві чашки ароматного напою в день.

Патофізіологія фіброгенеза і стратегія антіфіброзной терапії при хронічних захворюваннях печінки

Патофізіологія фіброгенеза і стратегія антіфіброзной терапії при хронічних захворюваннях печінки - Різні етіологічні фактори, у тому числі і віруси, що викликають пошкодження печінки, в більшості випадків дають старт фібротіческім змін у печінки. При латентному перебігу хронічного гепатиту С за даними різних авторів у 3-25% випадків відбувається морфологічна перебудова тканини печінки аж до розвитку фіброзного заміщення.

Печінкова енцефалопатія в практиці лікаря швидкої медичної допомоги

Печінкова енцефалопатія в практиці лікаря швидкої медичної допомоги - Печінкова енцефалопатія (ПЕ) являє собою потенційно оборотне розлад нервової і психічної діяльності, що виникає при будь-якому з захворювань печінки, протікає з недостатністю печінково -клітинної функції. У більшості випадків ПЕ ускладнює перебіг термінальній стадії хронічних дифузних захворювань печінки або гострого некротизуючого (фульмінантного) гепатиту.

П. В. Царьков обраний віце-президентом Асоціації Євроазіатської колоректальних Технологій

П. В. Царьков обраний віце-президентом Асоціації Євроазіатської колоректальних Технологій - Євроазіатської асоціації колоректальних Технологій була заснована в 2007 році для того, щоб обмінюватися досвідом і знаннями між колоректальним хірургами Європи та Азії, проводити наукові дослідження і формувати освітні програми.

П. В. Царьков став почесним членом Ізраїльського товариства колоректальний хірургії

П. В. Царьков став почесним членом Ізраїльського товариства колоректальний хірургії - 3 і 4 грудня 2009 року в Тель-Авіві відбулося щорічна конференція Ізраїльського товариства колоректальний хірургії, на яку був запрошений виступити з усними доповідями в якості експерта завідувач відділенням колопроктології та хірургії тазового дна РНЦХ Петро Володимирович Царьков.

Хвороба Баррета (короткий стравохід)

Хвороба Баррета (короткий стравохід) - Хвороба Баррета - це вроджена вкорочення стравоходу або дістопія шлункового епітелію в нижню третину стравоходу (тобто коли слизова нижньої третини стравоходу має структуру слизової шлунка) .

Клітинна терапія цирозу печінки - клінічні випробування

Клітинна терапія цирозу печінки - клінічні випробування - Група грецьких дослідників повідомляє про результати клітинної терапії алкогольного цирозу печінки. Єдиним на справжній момент методом лікування декомпенсированного цирозу на останніх стадіях є трансплантація печінки. Однак через нестачу донорських органів багато хворих вмирають, не дочекавшись операції. Тому вчені і медики шукають можливості стимулювати регенерацію печінки, і найбільш багатообіцяючим методом є клітинна терапія.

Стандарти діагностика і терапія кислотозависимих захворювань, в тому числі і асоційованих з Helicobacter pylori

Стандарти діагностика і терапія кислотозависимих захворювань, в тому числі і асоційованих з Helicobacter pylori - Під керівництвом голови Правління Наукового товариства гастроентерологів Росії, директора Центрального науково -дослідного інституту гастроентерології, доктора медичних наук, професора Л. Б. Лазебника були обговорені та прийняті Стандарти 'Діагностика та терапія кислотозависимих захворювань, в тому числі і асоційованих з Helicobacter pylori'.

Смажена їжа не шкідлива для шлунку, стверджують голландські гастроентерологи

Смажена їжа не шкідлива для шлунку, стверджують голландські гастроентерологи - Голландські дослідники виправдали приготування їжі на великому вогні - вони стверджують, що речовина акриламід, що утворюється при смаженні продуктів, не шкодить шлунково-кишковому тракту. Проте медики застерігають від споживання в підвищених кількостях жирних, калорійних і багатих вуглеводами продуктів харчування, в яких міститься акриламід.

Порушення порожнинного травлення та його медикаментозна корекція

Порушення порожнинного травлення та його медикаментозна корекція - Під травленням розуміється переробка за допомогою ферментів складних речовин (білків, жирів, вуглеводів) у прості для їх подальшого всмоктування. Процес переробки здійснюється в міру просування харчових мас по шлунково-кишковому тракту.

Лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки Сукрат-гелем

Лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки Сукрат-гелем - Виходячи з сучасної концепції ульцерогенеза, терапія хворих на виразкову хворобу грунтується або на застосуванні препаратів, спрямованих на придушення агресивних факторів, що сприяють виразкоутворення, або на використанні лікарських засобів, що підвищують захисні властивості слизової оболонки.

Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - хронічне рецидивуюче захворювання, обумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції гастроезофагеальної зони і характеризується спонтанним або регулярно повторюваним закиданням у стравохід шлункового соку, жовчі, а також ферментів панкреатичного і кишкового секретів.

Хронічні захворювання печінки: діагностика та лікування

Хронічні захворювання печінки: діагностика та лікування - Проблема хронічних уражень печінки є однією з основних і складних в гастроентерології. Хронічні гепатити включають широкий спектр нозологічних самостійних дифузних запальних захворювань печінки різної етіології.

Нове в лікуванні гострого геморою

Нове в лікуванні гострого геморою - Геморой (Г) - повсюдно розповсюджене захворювання, яке приносить безліч тілесних і душевних страждань, позбавляє працездатності та призводить до суттєвих матеріальних витрат, знижує якість життя. Така ситуація здається абсолютно не відповідає ні обсягом наукових знань про це захворювання, ні рівнем розвитку сучасної медицини.

нелегкій боротьбі з стравохідним кровотечами

нелегкій боротьбі з стравохідним кровотечами - Гостра кровотеча з розширених варикозних вен стравоходу є одним з грізних ускладнень цирозу печінки, так як у великому відсотку випадків призводить до летального результату. Варикозне розширення вен стравоходу при цирозі обумовлено тим, що внаслідок розростання рубцевої (сполучної) тканини в печінці, природний кровотік в ній утруднений, і кров, через обвідні шляхи (колатералі) в тому числі вени стравоходу, гемороїдальні досягає серця минаючи печінку.

Чи шкідлива гостра їжа?

Чи шкідлива гостра їжа? - «Ну, звичайно, шкідлива!» - Скажуть багато хто і виявляться не праві. Американські лікарі з Х'юстону провели експеримент з вивчення впливу на слизову оболонку шлунка деяких продуктів, які традиційно вважаються небезпечними.

Спазмолітики в гастроентерології: порівняльна характеристика та показання до застосування

Спазмолітики в гастроентерології: порівняльна характеристика та показання до застосування - спазм гладких м'язів різних відділів травної системи часто виникають як при органічній, так і функціональної патології шлунково-кишкового тракту ( шлунково-кишкового тракту). Спастичні скорочення, супутні органічним захворюванням (пілороспазм при виразковій хворобі, спазм шийки жовчного міхура при жовчнокам'яній хворобі та ін) мають вторинний характер і посилюють больовий синдром, викликаний основним деструктивним, запальним і /або неопластичних процесів.

Еволюція лікування кислотозалежних захворювань: від перших антацидів до езомепразол

Еволюція лікування кислотозалежних захворювань: від перших антацидів до езомепразол - В даний час в гастроентерологічної практиці прийнято виділяти велику по поширеності групу захворювань з різною етіологією, але спільним ланкою патогенезу - ушкоджують дією соляної кислоти шлункового соку на слизові оболонки органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

Клінічні форми і підходи до лікування печінкової енцефалопатії у хворих на цироз

Клінічні форми і підходи до лікування печінкової енцефалопатії у хворих на цироз - енцефалопатія визначається як патологічна зміна функцій головного мозку незапального генезу, викликане різними чинниками і проявляється різноманітними нервово-психічними порушеннями

Печія: поширеність, клінічне значення, ведення пацієнтів

Печія: поширеність, клінічне значення, ведення пацієнтів - Симптом печії надзвичайно часто зустрічається в популяції. Наприкінці ХХ століття було об'єктивно показано, що і поширеність печії, і значення цього симптому недооцінювалася як лікарями і організаторами охорони здоров'я, так і самими хворими.

Депресія, тривожність збільшуються при запальних захворюваннях кишечника

Депресія, тривожність збільшуються при запальних захворюваннях кишечника - Поширеність депресії і тривожності збільшена у пацієнтів з запальними захворюваннями кишечника, пишуть канадські дослідники.

дисфункції сфінктера Одді та їх лікування

дисфункції сфінктера Одді та їх лікування - сфінктер Oдді (СО) виконує координуючу функцію, регулюючи струм жовчі від печінки по жовчному тракту в дванадцятипалу кишку. СВ відіграє також важливу роль у регуляції діяльності жовчного міхура і надходження до кишку панкреатичного секрету.

Фармакотерапія гострої і хронічної діареї

Фармакотерапія гострої і хронічної діареї - Діагностична та лікувальна стратегія при гострій і хронічній діареї має суттєві відмінності. Вони обумовлені тим, що гостра діарея дозволяється самостійно та лікувальна стратегія обмежується емпіричним вибором протидіарейних препаратів, тоді як для успішної терапії хронічної діареї принципово важливо визначення специфічних причин, що лежать в основі захворювання.

Проблема антибіотикорезистентності Helicobacter pylori у дітей і вибір терапії

Проблема антибіотикорезистентності Helicobacter pylori у дітей і вибір терапії - Причиною недостатньої ефективності терапії багатьох гастродуоденальних захворювань є зростаюча резистентність до антибіотиків Helicobacter pylori (Н.pylori), що обумовлено мутаціями різних генів. Найбільше практичне значення мають мутації 23S rРНК, що лежать в основі резистентності до кларитроміцину.

Ранні прояви остеопорозу можуть бути пов'язані з целіакію

Ранні прояви остеопорозу можуть бути пов'язані з целіакію - Як вважають індійські вчені, поява симптомів остеопорозу у віці до 55 років може бути пов'язано з целіакію (непереносимістю білка гліадин). Класичним виявом целіакії є діарея, але не менш важливе значення мають такі симптоми, як остеопороз і анемія.

Листя чорниці мають лікувальні властивості проти гепатиту С

Листя чорниці мають лікувальні властивості проти гепатиту С - Суміші, знайдені в листках чорниці, допоможуть перемогти гепатит С - інфекційне захворювання печінки, що зачіпає здоров'я 200 млн. чоловік у світі, чревате цирозом і раком. В даний час вакцини проти даного вірусу не існує, а комбінація різних медикаментів дає тільки 60% успіху терапії і створює ризики важких побічних ефектів.

Кишковий дисбактеріоз

Кишковий дисбактеріоз - в кишечнику людини перебуває понад 500 різних видів мікробів, загальна кількість яких досягає 1014, що на порядок вище загальної чисельності клітинного складу людського організму. Кількість мікроорганізмів збільшується в дистальному напрямку, і в товстій кишці в 1 г калу міститься 1011 бактерій, що становить 30% сухого залишку кишкового вмісту.

Місце антацидів в терапії захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту

Місце антацидів в терапії захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - Багато хто з найбільш поширених захворювань верхніх відділів травного тракту по суті представляють собою так звану «кислотозависимих» патологію.

Інгібітори протонної помпи: як оптимізувати лікування кислотозалежних захворювань

Інгібітори протонної помпи: як оптимізувати лікування кислотозалежних захворювань - Секреція соляної кислоти парієтальних клітинах слизової оболонки шлунка обумовлена трансмембраним перенесенням протонів, який здійснюється за допомогою протонного насоса - Н +, К + - залежної АТФ-ази. Інгібітори протонної помпи вибірково накопичуються в кислому середовищі секреторних канальців парієтальної клітини, де їхня концентрація в 1000 разів перевершує концентрацію в крові.

У полненьких в два рази частіше утворюються камені в жовчному міхурі

У полненьких в два рази частіше утворюються камені в жовчному міхурі - Дані останніх наукових досліджень 42,000 жінок показали, що у дам з об'ємом талії 91,44 см і більше , у два рази частіше утворюються камені в жовчному міхурі, ніж у їх подруг з осикою талією - менше 66,04 див

легкозасвоювані вуглеводи - причина жирового гепатозу

легкозасвоювані вуглеводи - причина жирового гепатозу - Їжа, багата вуглеводами легкозасвоюваними, не тільки сприяє ожирінню, але і веде до жировий гепатоз. Ці дані були отримані американськими ученими в експерименті на тваринах. Якщо вони підтвердяться відносно людей, то це поширене зміна печінкової тканини можна буде попереджати і лікувати за допомогою дієти.

Вплив антисекреторних і антацидних засобів на чутливість уреазний тест при діагностиці гелікобактерної інфекції

Вплив антисекреторних і антацидних засобів на чутливість уреазний тест при діагностиці гелікобактерної інфекції - Центральним об'єктом великого числа наукових досліджень в області гастроентерології, починаючи з середини минулого століття, стала парієтальних клітинах. Услід за відкриттям на ній гістамінових рецепторів і створенням перших H2-блокаторів прийшло усвідомлення того, що найбільш оптимальною мішенню для селективного придушення кислої шлункової секреції є воднево-калієва АТФаз.

Хронічний гастрит: сучасні уявлення, принципи діагностики та лікування

Хронічний гастрит: сучасні уявлення, принципи діагностики та лікування - «Хронічний гастрит» або «хронічний гастродуоденіт» - діагноз, який надзвичайно часто реалізується в медичній практиці, причому не завжди його формулювання відображає істотну сторону захворювання у конкретного хворого. Можна сказати, що це «черговий» діагноз для хворого, який звернувся до лікаря з приводу диспептичних скарг і в якого при ендоскопії не виявлена виразка.

невиразкова диспепсія

невиразкова диспепсія - диспепсія називаються порушення травлення, пов'язані з функціональними та органічними змінами не тільки з боку шлунка, але і кишечника, підшлункової залози, печінки.

19 травня в Санкт-Петербурзі відбудеться''День целіакії''

19 травня в Санкт-Петербурзі відбудеться''День целіакії''- 19 травня 2007 року в м. Санкт Петербурзі в Палаці Белосельскіх-Білозерських пройде унікальний захід - День целіакії. Міжнародний День целіакії проводиться в нашій країні вдруге, минулого року подібний захід відбувся в Костянтинівському палаці. R

Профілактика хронічних гастритів

Профілактика хронічних гастритів - Весь перелік профілактичних заходів, що попереджають розвиток гострих гастритів, не втрачає своєї актуальності й у відношенні хронічних запалень шлунка. Крім того, дотримання цих превентивних заходів грає важливу роль в профілактиці загострень хронічних гастритів. R

Прояви дисбактеріозу

Прояви дисбактеріозу - Дисбактеріоз кишечника переважно проявляється симптомами ураження травної системи. Ці ознаки неспецифічні, тому що можуть виникати при ураженні м'язового та /або нервового апарату травної системи, порушень слизової оболонки, викликаних іншими причинами. Тільки у важких випадках або при тривалому перебігу на перше місце виходять ознаки ураження інших органів і систем.

Розлади харчування не завжди очевидні

Розлади харчування не завжди очевидні - Лікарям часто доводиться вислуховувати схвильовані голоси матерів, які телефонують по телефону, щоб поскаржитися на те, що дочка майже нічого не їсть, лише виноград, та й то перераховуючи кожну штучку. Стурбовані батьки завжди ставлять одне й те ж питання: 'Чи слід нам звертати на це увагу?'. 'Звичайно', - стверджує лікар, який відповідав на подібні дзвінки безліч разів.

дискусійності поняття''поєднані гастроентерологічні захворювання''і тактика їх ведення

дискусійності поняття''поєднані гастроентерологічні захворювання''і тактика їх ведення - Серед безлічі захворювань в гастроентерології виділяється особлива група хвороб, що викликають у лікарів значні труднощі в діагностиці та лікуванні, пов'язані з тим, що у хворих є поєднана патологія органів системи травлення. При лікуванні хворих з подібними захворюваннями використовуються різні лікувальні засоби, випробовуються різноманітні схеми лікування, але вони часто бувають неефективними.

Терапія кислотозависимих захворювань інгібіторами протонного насоса в питаннях і відповідях

Терапія кислотозависимих захворювань інгібіторами протонного насоса в питаннях і відповідях - кислотозависимих захворювання відносяться до одних з найбільш поширених серед хвороб органів травлення. З ними найбільш часто доводиться стикатися лікарю загальної практики та сімейного лікаря. Пов'язано це з тим, що дані захворювання розвиваються в широких вікових межах: від підліткового віку до глибокої старості, однак у кожному з періодів життя людини вони мають свої особливості перебігу, діагностики і, безумовно, лікування.

Роль вегетативної нервової системи в патології шлунково-кишкового тракту

Роль вегетативної нервової системи в патології шлунково-кишкового тракту - Класичними роботами І. П. Павлова показані міцні механізми зв'язку двох найважливіших життєзабезпечуючих систем організму - нервової і травної. Доведена роль вегетативної нервової системи (ВНС) у виникненні гострих гастродуоденальних ерозій та виразок. Потік симпатичних імпульсів викликає надмірний викид медіаторів (катехоламінів), що призводить до порушення трофіки тканин. Важлива роль у виразкоутворення належить парасимпатичної нервової системи

Есенціальні фосфоліпіди в лікуванні захворювань печінки

Есенціальні фосфоліпіди в лікуванні захворювань печінки - За хімічною будовою фосфоліпіди представляють собою ефіри фосфатидного кислоти: до їх складу входять гліцерин, фосфорна кислота, жирні кислоти та азотовмісні сполуки різних типів (холін, етаноламін , серин, інозитол).

Порівняння ерадикаційної та антисекреторних терапії у хворих функціональною диспепсією

Порівняння ерадикаційної та антисекреторних терапії у хворих функціональною диспепсією - У подвійному сліпому рандомізованому дослідженні з подальшим 6-місячним спостереженням ерадикаційної терапії (омепразол 40 мг 2 рази на добу + амоксицилін 1 г 2 рази на добу протягом 2 тижнів) не перевершувала за ефективності усунення симптомів функціональної диспепсії омепразол у дозі 20 мг 1 раз на добу, призначається протягом 2 тижнів (Gut 2003:52:40-6).

Блокатори протонної помпи в лікуванні кислотозалежних станів у хірургічних хворих

Блокатори протонної помпи в лікуванні кислотозалежних станів у хірургічних хворих - З тих пір, як в 1823 р. William Prout встановив, що основним компонентом шлункового соку є соляна кислота, пропонувалися різні способи її нейтралізації або придушення її освіти для лікування виразкової хвороби та інших гастроентерологічних захворювань. Спочатку були розроблені антациди, у подальшому - неселективні і селективні холінолітичну препарати.

Цироз печінки шкодить роботі мозку і серця, встановили медики

Цироз печінки шкодить роботі мозку і серця, встановили медики - Підвищення запальних процесів в організмі, викликане цирозом печінки, може призвести до розвитку у пацієнтів з цим діагнозом неврологічних і пізнавальних розладів і порушень серцевого ритму, виявили британські лікарі.

Коноплі

Коноплі - один кишечника - На пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника - виразковим колітом і хворобою Крона, благотворно впливають лікарські засоби на основі конопель.

Стовбурові клітини для біоіскусственной печінки

Стовбурові клітини для біоіскусственной печінки - Японські й американські вчені використовували ембріональні стовбурові клітини (ЕСК) для створення біоіскусственной печінки, що може зберегти життя хворим печінковою недостатністю. R

Шоколад допоможе лікувати захворювання печінки

Шоколад допоможе лікувати захворювання печінки - Незабаром лікарі почнуть лікувати пацієнтів з ушкодженнями печінки, прописуючи їм замість медикаментів ... темний шоколад. R

Запори

Запори - Запор одне з найбільш часто зустрічаються розладів роботи шлунково-кишкового тракту. Останнім часом запору відводиться роль самостійного захворювання, що не позбавлене здорового глузду, але найчастіше він є симптомом інших захворювань або свідчить про нераціональне спосіб життя.

Лікування синдрому роздратованого кишечника

Лікування синдрому роздратованого кишечника - За визначенням робочої групи Світової організації охорони здоров'я (ВООЗ), синдром подразненого кишечника (СРК) - це функціональне розлад кишечника, при якому абдомінальний біль поєднується з порушеннями функції кишечника і дефекації . Поширеність СРК серед населення складає 14-48%. У жінок ця патологія наголошується в 2-4 рази частіше, ніж у чоловіків.

Суші змінюють мікрофлору кишечника

Суші змінюють мікрофлору кишечника - Суші - традиційне японське блюдо з рису, морепродуктів і водоростей - може змінити геном населяють людський кишечник мікроорганізмів.

44-е щорічне засідання Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL)

44-е щорічне засідання Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL) - Нові дослідження підтверджують ефективність і безпеку Нексавара ® (сорафеніб) в різних популяціях хворих з гепатоцелюлярної карциномою (ГЦК).

Створено йогурт, здатний запобігати гастрит і виразку шлунку

Створено йогурт, здатний запобігати гастрит і виразку шлунку - Новий йогурт, розроблений японськими фахівцями, може боротися з бактеріями, що викликають гастрит і виразку шлунку. Біологам вже давно відомо, що йогурт, ферментований молочний продукт, містить живі корисні бактерії і є джерелом кальцію, білка і інших поживних речовин.

Паління може руйнувати печінку

Паління може руйнувати печінку - Куріння може посилювати протягом хронічного гепатиту C незалежно від рівня споживання алкоголю. Французькі дослідники, які виявили цю закономірність у ході спостереження за здоров'ям пацієнтів 244, рекомендують людям з цим діагнозом відмовитися від куріння або зменшити число випалених сигарет щодня, щоб звести до мінімуму шкоду.

Нітрати з овочів корисні для шлунку

Нітрати з овочів корисні для шлунку - Вчені виявили, що нітрати з фруктів і овочів здатні захищати слизову шлунка від пошкоджень. Завдяки бактеріям ротової порожнини нітрати перетворюються в нітрити, які у шлунку стають окисом азоту. Окис азоту - це біологічно активна речовина, що стимулює захисні механізми слизової оболонки шлунка. В основному це відбувається за рахунок розширення кровоносних судин слизової оболонки і регуляції виділення слизу. Два ці фактори впливають на стійкість слизової до пошкоджень.

Клініка та діагностика функціональних запорів

Клініка та діагностика функціональних запорів - Необхідно враховувати той факт, що найчастіше лікар і пацієнт вкладають у термін «запор» різний сенс. Так, в ході одного дослідження молодим людям було задано питання, що вони розуміють під терміном «запор». Відповіді були отримані найрізноманітніші: напруженні при акті дефекації (52%); твердий стілець (44%); відчуття позивів на дефекацію в сукупності з неможливістю її здійснення (34%); рідкісний стілець (32%); відчуття дискомфорту в животі (20 %); відчуття неповної евакуації кишкового вмісту (19%); необхідність проводити в туалеті надто багато часу (11%)

Гіпнотерапії допомагає при синдромі подразненої товстої кишки

Гіпнотерапії допомагає при синдромі подразненої товстої кишки - Професор Роланд Валорі, гастроентеролог із Глостершірского королівського госпіталю провів ряд експериментів і прийшов до висновку, що людям з синдромом роздратовано товстої кишки допоможе гіпнотерапії, - пише 'Telegraph'.

сорбованих пробіотики ЗАТ «Партнер». Збільшено строки придатності

сорбованих пробіотики ЗАТ «Партнер». Збільшено строки придатності - Термін придатності сорбованих пробіотиків, що входять до переліку життєво-важливих і найважливіших лікарських засобів, Біфідумбактерин форте ® і Пробіфор ® (& Bifidobucterium bifidum) збільшений до півтора років.

Псевдомембранозний коліт

Псевдомембранозний коліт - Бактерії Clostridiulm difficile (КД) є досить великими (від 0,5-1,9 до 3,0-16,9 мкм) рухомими грампозитивними бактеріями, які відносяться до групи облігатних анаеробів ( рід Clostridiulm), що утворять у несприятливих умовах овальні субтермінальние суперечки, які стійкі до нагрівання і здатні до тривалого (протягом декількох років) переживання в аеробних умовах. Температурний оптимум зростання вегетативних форм - 30-37ОС. Найважливішими факторами патогенності КД є ентеротоксін А і цитотоксинів В.

Диференційована терапія синдрому хронічного запору

Диференційована терапія синдрому хронічного запору - В даний час хронічним запором (ХЗ) прийнято вважати інтегральний комплекс різних симптомів, пов'язаних з порушенням процесу спорожнення кишечника. Найчастіше під запором розуміють рідкісне спорожнення кишечника (рідше трьох разів на тиждень) або наявність труднощів при дефекації з виділенням маси вмісту кишечника менше 35 г /день.

Розлади моторики жовчовивідних шляхів: класифікація, діагностика і лікування

Розлади моторики жовчовивідних шляхів: класифікація, діагностика та лікування - Клінічний симптомокомплекс, пов'язаний з розладами скорочувальної функції жовчного міхура, жовчних проток, сфінктерів або їх тонусу, називають дисфункціональним розладом біліарного тракту.

Мікробіоценоз кишечнику та імунітет

Мікробіоценоз кишечнику та імунітет - Вчення про роль сімбіонтной мікробної флори для організму людини пов'язане з ім'ям великого російського вченого, лауреата Нобелівської премії за 1908 рік Іллі Ілліча Мечникова. Ще в 1907 році він писав про те, що численні асоціації мікробів, що населяють кишечник людини, значною мірою визначають його духовне і фізичне здоров'я.

Алгоритм діагностики та лікування при невиразковій диспепсії

Алгоритм діагностики та лікування при невиразковій диспепсії - Відповідно до рекомендацій погоджувальної наради Міжнародної робочої групи з удосконалення діагностичних критеріїв функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту (Multinational Working Teams to Develop Diagnostic Criteria for Functional Gastrointestinal Disorders )...

Гастро-езофагеальная рефлюксна хвороба: клінічні та фармакологічні аспекти

Гастро-езофагеальная рефлюксна хвороба: клінічні та фармакологічні аспекти - Терміном «гастро-рефлюксу» позначають ретроградний просування вмісту шлунка, через нижній стравохідний сфінктер, в стравохід.

стравохідна біль

стравохідна біль - Докладна і повна характеристика такого найважливішого симптому, як біль, дозволяє лікарю 'намацати' правильний діагноз, оцінити стадію хвороби та можливі ускладнення. Біль при захворюваннях стравоходу часто буває дуже 'промовистою', однозначно вказуючи на нозологічну форму, але також часті ситуації, коли біль у грудній клітці вимагає широкого диференціального діагнозу, і виявити її зв'язок з патологією стравоходу непросто.

дисбіоз - захворювання або функціональний стан?

Дисбіоз - захворювання або функціональний стан? - Останнім часом лікарі всіх спеціальностей все частіше стикаються з порушенням мікроекологічної балансу кишечника. Зміни зовнішнього середовища, погрішності в дієті, різні захворювання запального і незапального характеру, зниження імунітету, прийом лікарських препаратів - все це може стати причиною порушення рівноваги між окремими представниками кишкової флори.

УДК 616.329-002-085-089 лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

УДК 616.329-002-085-089 лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - хронічне рецидивуюче захворювання, обумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції гастроезофагеальної зони і характеризується спонтанним або регулярно повторюваним закиданням у стравохід шлункового соку, жовчі, а також ферментів панкреатичного і кишкового секретів.

Сіль робить що живе в шлунку мікроба агресивнішим

Сіль робить що живе в шлунку мікроба агресивнішим - Дієта з підвищеним вмістом солі впливає на активність живе в шлунку людини бактерії Helicobacter pylori. За даними американських вчених, в солоній середовищі мікроби гірше розмножуються, проте активніше проявляють свої патогенні властивості.

Обмеження в дієті при діареї мандрівників

Обмеження в дієті при діареї мандрівників - Діарея мандрівників (ДП) являє собою бактеріальну інфекцію, що виникає спорадично протягом першого тижня поїздки. Традиційно пацієнтам, що страждають ДП, радять обмежитися прийомом рідини і продуктів, що містять прості вуглеводи, таких як крекери, тости, желе, рис, банани, смажене курча, і уникати молочних продуктів, гострої або жирної їжі. Однак, даних, що підтверджують позитивний вплив дієти на перебіг ДП, вкрай недостатньо.

ГЕРБ: проблеми та рішення

ГЕРБ: проблеми та рішення - Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно визнала цю хворобу лише кілька років тому. Тим не менше від неї страждає майже половина людства, причому багато хто не знає, що хворі і що з ними буде пізніше. Дане захворювання не тільки може бути причиною раку стравоходу, але і є тригером для іншої, не менш небезпечною патології - бронхіальної астми. R

постінфекційної синдром роздратованого кишечника вимагає нових терапевтичних підходів

постінфекційної синдром роздратованого кишечника вимагає нових терапевтичних підходів - Пацієнти з постінфекційної синдромом роздратованого кишечника (ПІСРК) частіше страждають діареєю та лихоманкою. Крім того, у них значно підвищується вміст серотонін-містять ентерохроматінових клітин в кишечнику. Як вважає Simon P. Dunlop (його дослідження представлені в Am J Gastroenterol. 2003; 98:1578-1583), з Нотінгемского університету (Велика Британія), хворі з ПІСРК представляють собою особливу групу пацієнтів, які з патогенезу захворювання відрізняються від решти пацієнтів синдромом роздратованого кишечника.

Алкогольна хвороба печінки

Алкогольна хвороба печінки - З усіх харчових продуктів, що вживаються людиною, найбільш часто до виникнення залежності приводить алкоголь, що простежується в усьому світі, особливо в країнах Європи та США. Менш залежні від алкоголю народи Азії, за винятком японців.Існує прямий зв'язок між алкогольною залежністю і пошкодженням печінки: зловживання алкоголем призводить до розвитку алкогольної хвороби печінки (АБП), яка проявляється трьома основними формами - стеатоз, гепатит і цироз.

Лікування і профілактика ГАСТРОПАТІЙ, викликаних нестероїдними протизапальними засобами

Лікування і профілактика ГАСТРОПАТІЙ, викликаних нестероїдними протизапальними засобами - Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) є основними препаратами при лікуванні різних артропатій [1, 5]. Незважаючи на те що НПЗЗ дають добрі результати при артропатія та ревматичних захворюваннях, їх застосування може призвести до побічними діями [4]. Головне, що турбує лікарів, - це дія на шлунково-кишковий тракт, що викликає ерозії, виразки, перфорації і кровотечі гастродуоденальної зони.

Електростимуляція допоможе при енкопрез і запорі

Електростимуляція допоможе при енкопрез і запорі - Стимуляція сакральних нервів - новий багатообіцяючий метод боротьби з нетриманням калу. Методика полягає у імплантації під шкіру спеціальних електродів, які у переважної більшості хворих страждають енкопрез значно зменшують кількість епізодів нетримання калу.

Ліки знайшли в слині

Ліки знайшли в слині - Нові ліки для лікування важкого захворювання шлунково-кишкового тракту британські лікарі знайшли в самій людині. Вони успішно випробували для місцевого застосування хімічна речовина, яке було виявлено в слині. Автори відкриття кажуть, що воно може стати справжнім проривом у лікуванні неспецифічного виразкового коліту.

Жировий гепатоз (жирова інфільтрація печінки): діагностика, лікування та профілактика

Жировий гепатоз (жирова інфільтрація печінки): діагностика, лікування та профілактика - Накопичення жиру в печінкових клітинах паренхіматозних часто є реакцією печінки на різні екзогенні та ендогенні інтоксикації (токсичні впливи). Іноді цей процес пов'язаний з деякими захворюваннями та патологічними станами організму (наприклад, з голодуванням).

Шлунково-кишковий рефлюкс обумовлений не тільки нездоровим способом життя, але також і спадковістю

Шлунково-кишковий рефлюкс обумовлений не тільки нездоровим способом життя, але також і спадковістю - Англійські гастроентерологи стверджують, що шлунково-кишковий рефлюкс обумовлений не тільки нездоровим способом життя, але також і спадковістю. Це широко поширене розлад травної системи служить найбільш звичайної причиною печії, яка виникає в результаті попадання в стравохід кислого вмісту шлунку.

Ендоскопічні операції

Ендоскопічні операції - Цей нарис присвячений цікавому клінічному спостереження, історії, що відбувалася зовсім недавно в нашій клініці.

Принципи лікування синдрому метеоризму

Принципи лікування синдрому метеоризму - Синдром метеоризму є широко поширеним станом. Суть його полягає в підвищеному скупченні газів у шлунково-кишковому тракті (ШКТ). Надлишок газу може виникати у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, але частіше в кишечнику. При цьому виникає надлишкове утворення газу або порушення виведення його. Метеоризм може відчуватися у практично здорових осіб при переїданні, вживанні продуктів, переварювання яких викликає підвищений газоутворення, що значно знижує якість життя пацієнтів.

Корекція моторно-рухових порушень гастродуоденальної зони

Корекція моторно-рухових порушень гастродуоденальної зони - У більшості пацієнтів із захворюваннями органів травлення є симптоми, які свідчать про порушення моторно-евакуаторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки. Моторні порушення шлунка і дванадцятипалої кишки відіграють істотну роль у генезі багатьох захворювань.

Цироз печінки переможемо

Цироз печінки переможемо - Близько 5% населення Росії є носіями вірусу гепатиту B, що складає приблизно 7,5 млн. чол. Ці особи з хронічним гепатитом можуть перебувати в прекрасній фізичній формі до настання кінцевої стадії цього захворювання - це зазвичай цироз печінки. У світі налічується від 100 - до 200 млн. чоловік хронічних носіїв вірусу гепатиту С. призводить хворих до цирозу печінки.

Можливості медикаментозного тестування в індивідуалізації антисекреторних терапії

Можливості медикаментозного тестування в індивідуалізації антисекреторних терапії - Вибір ефективного і безпечного ліки залишається основним завданням лікаря, який би спектр лікарських препаратів він не використав. Всі відомі на сьогодні схеми лікування тієї чи іншої патології вимагають індивідуальної корекції у зв'язку з можливою непереносимістю або резистентністю.

Алгоритм діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Алгоритм діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Під гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) розуміють певний комплекс клінічних симптомів (печія, болі), що виникає в результаті патологічного закидання вмісту шлунку в стравохід, який може супроводжуватися або не супроводжуватися морфологічними змінами слизової оболонки стравоходу. У першому випадку говорять про «ендоскопічно негативної ГЕРБ», у другому - про «ендоскопічно позитивною ГЕРХ», або рефлюкс-езофагіті.

Антацидні препарати в практиці гастроентеролога

Антацидні препарати в практиці гастроентеролога - В даний час відбувається якісний перегляд багатьох усталених уявлень про кислотозависимих захворюваннях, їх лікування та профілактику загострень. Автори оглядових статей, присвячених цим питань, про антациду або згадують побіжно, або не згадують зовсім, і це зрозуміло.

Стовбурові клітини значно прискорюють регенерацію тканини печінки

Стовбурові клітини значно прискорюють регенерацію тканини печінки - Вчені з Дюссельдорфа показали, що дорослі стовбурові клітини кісткового мозку дозволяють швидко відновити здорову тканину печінки. R

«Гепатологія сьогодні» 2007

«Гепатологія сьогодні» 2007 - З 19 по 21 березня 2007 р. в Москві в готелі 'Космос' відбулася 12 Російська конференція 'Гепатологія сьогодні', генеральним спонсором якої виступила швейцарська фармацевтична компанія « Ф. Хоффманн - Ля Рош »- світовий лідер в області вірусології.

Гастрит: симптоми і лікування

Гастрит: симптоми та лікування - Гастрит є одним з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту, яким страждає близько 50% населення земної кулі. Тому проблема лікування гастриту і хронічного гастриту актуальна для багатьох людей.

Особливості перебігу виразкової хвороби в літньому віці

Особливості перебігу виразкової хвороби в літньому віці - Зростання числа хворих похилого віку з виразковою хворобою та її ускладненнями, збільшення в структурі захворювання виразок великих і гігантських розмірів, тривалі терміни рубцювання представляють серйозну проблему у виборі методу лікування захворювання.

Сучасний алгоритм діагностики та лікування синдрому роздратованого кишечника

Сучасний алгоритм діагностики та лікування синдрому роздратованого кишечника - Відповідно до рекомендацій Міжнародних робочих нарад (Рим, 1988, 1998) (т.зв. «Римськими критеріями I і II») синдром роздратованого кишечника (СРК) визначається, як комплекс функціональних (тобто не пов'язаних з органічним ураженням кишечнику) розладів тривалістю понад 12 тижнів протягом останніх 12 місяців (причому необов'язково безперервних), основними клінічними проявами якого є болі або відчуття дискомфорту в животі, які поєднуються з двома з трьох наступних ознак

Комбіноване лікування геморою

Комбіноване лікування геморою - Проктологічний центр був заснований в 1974 році і за ці роки в ньому накопичено значний досвід в лікуванні геморою. Ми першими в Україні і в колишньому СРСР застосували багато методик лікування проктологічних захворювань, зокрема, метод кріодеструкції, гіпотермії, лазерну терапію при хірургічному їх лікуванні.

Кава може вберегти любителів спиртного від цирозу печінки

Кава може вберегти любителів спиртного від цирозу печінки - Помірне вживання кави може вберегти любителів спиртного від цирозу печінки. Як відзначає сьогодні британська газета Times, норвезькі вчені дійшли висновку, що три чашки кави на день можуть нейтралізувати негативний ефект алкоголю на організм людини.

Знайдено спосіб зализувати виразки у хворих неспецифічним виразковим колітом

Знайдено спосіб зализувати виразки у хворих неспецифічним виразковим колітом - У слині міститься хімічна речовина покращує стан здоров'я хворих страждають виразковими ураженнями кишечника. Дана речовина зване EGF, поліпшувало стан хворих виразковим колітом. Даною хворобою страждає один з 600 британців.

Місце сучасних антацидних препаратів у лікуванні кислотозалежних захворювань

Місце сучасних антацидних препаратів у лікуванні кислотозалежних захворювань - В даний час відбувається якісний перегляд багатьох усталених уявлень про кислотозависимих захворюваннях, їх лікування та профілактику загострень. Автори оглядових статей, присвячених цим питань, про антациду або згадують побіжно, або не згадують зовсім. R

Метеоризм

Метеоризм - проблема сучасної гастроентерології - Метеоризм - надлишковий-ве скупчення газу в шлунково-кишковому тракті (ШКТ) внаслідок його підвищеного утворення або порушення виведення - стосується поширеним синдромам внутрішніх хвороб. Газ міститься головним чином в шлунку і товстій кишці. Більшість гастроентерологічних хворих пред'являє скарги на метеоризм час від часу, а частина хворих постійно.

Вилікування Helicobacter pylori часто призводить до збільшення зайвої ваги

Вилікування Helicobacter pylori часто призводить до збільшення зайвої ваги - Ерадикація (у даному контексті - лікування, видалення) Helicobacter pylori у хворих з болями в епігастрії призводить до появи надмірної ваги.

Чи мають потребу пацієнти з ерозивні гастродуоденітом в ерадикації Helicobacter pylori?

Чи мають потребу пацієнти з ерозивні гастродуоденітом в ерадикації Helicobacter pylori? - Досліджено роль Helicobacter pylori у розвитку ерозивного гастродуоденита і необхідність ерадикаційної терапії при цьому захворюванні.

Непереносимість фруктози може бути причиною гастроінтестинальних розладів

Непереносимість фруктози може бути причиною гастроінтестинальних розладів - Як повідомляє Am J Gastroenterol 2003; 98:1348-1353, Young K. Choi з університету Айови довів, що в основі багатьох, так званих функціональних розладів шлунково-кишкового тракту лежить ферментопатія - непереносимість фруктози. Обстежено 183 чоловіки і жінки з шлунково-кишковими розладами неясної етіології. Усім їм проведено неінвазивний дихальний тест, що дозволяє діагностувати цю патологію.

Функціональна печія

Функціональна печія - прояв неерозівной рефлюксной хвороби або порушення вісцерального сприйняття в стравоході? - Симптоми захворювання є основною причиною звернення пацієнтів за медичною допомогою, і лікарям протягом їх професійної діяльності необхідно постійно оновлювати свої знання про прояви захворювання . У минулому столітті медичні дослідження концентрувалися в основному на вивченні патогенезу і значно рідше на розумінні природи того чи іншого симптому.

Усунення запорів методом''кишкового лаважу''

Усунення запорів методом''кишкового лаважу''- Запор (констіпація) найбільш часта патологія серед розладів функції шлунково-кишкового тракту. Хоча більше 50% населення розвинених країн страждає запорами, не всі люди однозначно оцінюють свій стан і рідко звертаються з цією проблемою за медичною допомогою, вважаючи за краще справлятися з нею самостійно. Таке вирішення питання призводить до невтішних результатів. У зв'язку з цим, наприклад, в Англії прийнято вважати констіпацію прихованої національною проблемою.

Використання препарату маалокс для симптоматичної терапії печії у вагітних

Використання препарату маалокс для симптоматичної терапії печії у вагітних - Печія (pyrosis) - це неприємне відчуття печіння з локалізацією переважно в загрудинної або подложечной області, тобто в зоні проекції нижньої третини стравоходу, іноді іррадіює в шию або лопатку.

Аскорбінова кислота зменшує хвороботворний потенціал бактерії Helicobacter pilori

Аскорбінова кислота зменшує хвороботворний потенціал бактерії Helicobacter pilori - Дані медичної статистики дозволяють припустити, що аскорбінова кислота зменшує хвороботворний потенціал бактерії Helicobacter pilori, яка викликає виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки.

Від урсодеоксіхолевой кислоти поправляються хворі з біліарний цироз печінки

Від урсодеоксіхолевой кислоти поправляються хворі з біліарний цироз печінки - Урсодеоксіхолевая кислота (УДХК) - зарекомендувала себе як безпечний і добре переноситься засіб лікування біліарного цирозу печінки. Тим не менше, деякі пацієнти скаржаться на надбавку вазі на тлі прийому цього лікарського засобу .. Досліджено динаміку збільшення ваги у пацієнтів брали УДХК і одержували плацебо. Зважування пацієнтів здійснювалося через 12, 24, 36 і 48 місяців. R

Міф про невинність інгібіторів ЦОГ-2 для шлунково-кишкового тракту розвіяний!

Міф про невинність інгібіторів ЦОГ-2 для шлунково-кишкового тракту розвіяний! - Інгібітори ціклоксігенази - (ЦОГ-2) розглядаються як альтернатива нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) у тому випадку, коли є загроза ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту.

Чим небезпечне ожиріння для Ваших органів травлення?

Чим небезпечне ожиріння для Ваших органів травлення? - Люди, які страждають ожирінням знають, що вони ризикують захворіти серцево-судинною патологією і діабетом. Гірка правда полягає в тому, що у повних людей так само підвищений ризик захворювання патологією органів травлення: жировий хворобою печінки, гастроезофагального рефлюксом, патологією жовчного міхура, панкреатитом і деякими формами раку органів травлення.

Ефективність мебеверин гідрохлориду при билиарной патології

Ефективність мебеверин гідрохлориду при билиарной патології - Біліарний патологія займає одне з центральних місць у сучасній гастроентерології. Це обумовлено широким поширенням як функціональних, так і органічних захворювань жовчного міхура та жовчних шляхів.

Сучасні підходи до лікування гострої діареї

Сучасні підходи до лікування гострої діареї - На сьогоднішній день діарея являє собою одну з найбільш поширених причин летальних результатів у світі. Гостра діарея - друге за частотою зустрічальності захворювання після респіраторних інфекцій.

Виразкова болзнь шлунка і двенадцатіперствной кишки

Виразкова болзнь шлунка і двенадцатіперствной кишки - Виразкова хвороба - одна з актуальних проблем як терапевтичної, так і оперативної гастроентерологія. Що з'явилися останнім часом нові відомості про хелікобакторной складової етіопатогенезу захворювання дали новий поштовх ульцерологіі і зумовили появу нових тактичних підходів і способів лікування даної патології. Однак або в силу менталітету наших вітчизняних пацієнтів, або в силу низької якості фармацевтичної продукції, або недостатньої кваліфікації фахівців, успіхи в боротьбі з виразковою хворобою не достатні. У даному повідомленні зроблена спроба систематизувати питання етіології, патогенезу, тактики і лікування виразкової хвороби шлунка та двенадцатіперствной кишки консервативними методами.

Алкогольна хвороба печінки

Алкогольна хвороба печінки - З усіх харчових продуктів, що вживаються людиною, найбільш часто до виникнення залежності приводить алкоголь, що простежується в усьому світі, особливо в країнах Європи та США. Менш залежні від алкоголю народи Азії, за винятком японців. Існує прямий зв'язок між алкогольною залежністю і пошкодженням печінки: зловживання алкоголем призводить до розвитку алкогольної хвороби печінки (АБП), яка проявляється трьома основними формами - стеатоз, гепатит і цироз.

Хронічний панкреатит: деякі аспекти патогенезу, діагностики та лікування

Хронічний панкреатит: деякі аспекти патогенезу, діагностики та лікування - Терміном хронічний панкреатит (ХП) позначають групу хронічних захворювань підшлункової залози (ПЖ) різної етіології, переважно запальної природи, з фазово-прогресуючими вогнищевими, сегментарним або дифузними дегенеративними або деструктивними змінами її екзокринної тканини, атрофією залізистих елементів (панкреоцітов) і заміщенням їх сполучної (фіброзної) тканиною; змінами в протоковой системі ПЖ з утворенням кіст і конкрементів, з різним ступенем порушення екзокринної та ендокринної функцій.

Діарея мандрівників

Діарея мандрівників - діареї мандрівників в останні роки приділяється велика увага, значно зросла кількість медичних і просвітницьких публікацій на цю тему. Це обумовлено збільшується кількість мандрівників, міграцією населення, переважанням цієї діареї в широкому спектрі хвороб мандрівників.

Вчені вилікували мишей від цирозу печінки

Вчені вилікували мишей від цирозу печінки - Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго довели: фіброз печінки можна не тільки зупинити, а й повернути процес назад. Зроблене ними відкриття відкриває шлях до створення нових лікарських препаратів проти вірусного і алкогольного цирозу печінки, легеневого фіброзу, наслідків важких опіків і склеродерми, повідомляє журнал PLoS Online.

Інтеpлейкіни пpи хpоніческом віpусном гепатиті

Інтеpлейкіни пpи хpоніческом віpусном гепатиті - Логінов А. С., Цаpегоpодцева Т. М., Зотіна М. М., Сеpова Т. І., Якимчук Г. М. , Федотова Т. Ф. ЦНІІ гастpоентеpологіі, Москва

Стовбурові клітини для лікування печінки

Стовбурові клітини для лікування печінки - Вчені з Massachusetts General Hospital знайшли новий спосіб лікування печінкової недостатності, заснований на пом'якшенні запальної імунної реакції за допомогою стволових клітин кісткового мозку.

Надмірне вживання жуйки викликає розлад шлунку

Надмірне вживання жуйки викликає розлад шлунка - Британські медики з'ясували, що часте вживання жувальної гумки може привести до розладу шлунку з серйозними наслідками, повідомляють американські ЗМІ з посиланням на Британський медичний журнал. R

Ерадикація H. pylori запобігає прогресування кишкової метаплазії

Ерадикація H. pylori запобігає прогресування кишкової метаплазії - Ерадикація Helicobacter pylori запобігає прогресування шлункової кишкової метаплазії (стравохід Барретта) у пацієнтів з гастро-езофагальним рефлюксною хворобою, що використовують інгібітори протонної помпи, згідно з повідомленням в липневому випуску «American Journal of Gastroenterology».

Клітинна терапія запальних захворювань кишечника

Клітинна терапія запальних захворювань кишечника - Термін «запальні захворювання кишечника» об'єднує групу таких хвороб, як виразковий коліт, дівертікулярная хвороба, періанальної фістули, хвороба Крона. Тільки в США щорічно та чи інша форма запальних захворювань кишечника щорічно діагностується більше ніж у мільйона пацієнтів. В Іспанії завершена II фаза клінічних випробувань застосування стовбурових клітин (Cx401), отриманих з жирової тканини і розмножених в культурі, для лікування ускладненої періанальної фістули. R

Дані епідеміологічних досліджень підтримують концепцію існування постінфекційної форми синдрому роздратованого кишечника

Результати епідеміологічних досліджень підтримують концепцію існування постінфекційної форми синдрому роздратованого кишечника - Перенесений бактеріальний гастроентерит - незалежний фактор ризику розвитку цього захворювання (відносний ризик, за різними даними становить 6 - 7%). Для більш чіткого опису етіології агентів, патогенезу та перебігу постінфекційної форми синдрому роздратованого кишечника необхідні подальші дослідження. R

Непрошені гості: вплив посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику на стан харчування

Непрошені гості: вплив посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику на стан харчування - Синдром посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику (small intestinal bacterial overgrowth - SIBO) - причина порушення харчування, якої часто нехтують. Цей огляд присвячений вивченню патогенезу SIBO і його різноманітному впливу на харчування людини. R

Схеми антигелікобактерної терапії на основі колоїдного субцитрата вісмуту (Де-Нола)

Схеми антигелікобактерної терапії на основі колоїдного субцитрата вісмуту (Де-Нола) - У даний час існують два напрямки в лікуванні захворювань, асоційованих з Н. pylori: використання схем потрійної терапії на основі блокаторів протонного насоса і потрійний або квадро-терапії на основі колоїдного субцитрата вісмуту (Де-Нола). До теперішнього часу опубліковано значну кількість робіт, які свідчать, що ефективність схем лікування на основі препаратів вісмуту еквівалентна такої на основі блокаторів протонного насоса [1-3]. Кінцевий результат терапії залежить в основному від антибіотиків, що входять у схему лікування, і резистентності штамів Н.pylori до них в даній конкретній популяції.

Ускладнення фармакотерапії запорів

Ускладнення фармакотерапії запорів - Запором вважається хронічна більше (6 місяців) затримка випорожнення кишечнику більше ніж на 48 годин, що супроводжується утрудненням акту дефекації, почуттям неповного спорожнення, відходженням малого (менше 100 г) кількість калу підвищеної щільності.

Кишкові промивання

Кишкові промивання - Очищення кишечника як оздоровча процедура як складова частина практичної медицини має багатовікову історію, але тільки з кінця ХVIII - початку XIX століття набуває наукове обгрунтування.

Місце гепатопротекторів в лікуванні захворювань печінки

Місце гепатопротекторів в лікуванні захворювань печінки - Минуле століття ознаменоване створенням лікарських засобів, що впливають безпосередньо на причинні фактори захворювань. Разом з тим етіологія багатьох хвороб на сьогоднішній день ще не встановлена, що не дозволяє ...

Кефір у великих кількостях може бути небезпечний

Кефір у великих кількостях може бути небезпечний - Прибуток, які ми щодня споживаємо з кефіром, у великих кількостях можуть бути небезпечні. У Нідерландах розпочато розслідування смерті 24 учасників клінічних випробувань експериментальної методики лікування панкреатиту пробіотиками.

Жовчнокам'яна хвороба

Жовчнокам'яна хвороба - Жовчнокам'яна хвороба (ЖБ) (cholelithiasis; синонім калькульозний холецистит) - захворювання, обумовлене наявністю конкрементів у жовчному міхурі та жовчних протоках. Частота освіти жовчних каменів збільшується з віком, досягаючи 45-50% у жінок старше 80 років. У чоловіків жовчні камені зустрічаються в 3-5 разів рідше, у дітей - вкрай рідко. Лише в 20% випадків жовчні камені існують безсимптомно ('німі' конкременти).

пілоричного гелікобактеріоз: діагностика та лікування

пілоричного гелікобактеріоз: діагностика та лікування - З тих пір, як з біоптату хворого хронічним активним антральним гастритом була виділена бактерія спіралевидної форми (Б. Маршалл і Д. Уорен, 1983), минуло вже майже 20 років. Встановлено, що цей мікроорганізм, що отримав пізніше назву Helicobacter pylori (Н. р.), Представляє собою мікроаерофільні, грамнегативну, окісідазо-і каталазоположітельную бактерію. Вона секретирует у великій кількості уреазу, що грає важливу роль у забезпеченні її життєдіяльності в кислому середовищі шлунку людини, а також у механізмі ушкоджуючої дії Н. р. на слизову оболонку (СО).

Лікування синдрому роздратованого кишечника

Лікування синдрому роздратованого кишечника - Синдром роздратованого кишечника (СРК) - розлад моторної і секреторної функції кишечника, переважно товстої кишки, без структурних змін органів

Досвід лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Досвід лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Забезпечення ефективного контролю над шлункової секреції - одна з головних умов успішної терапії так званих «кислотозависимих» захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. У клінічній і поліклінічній практиці в даний час для інгібування соляної кислоти парієтальних клітинах слизової оболонки шлунка найчастіше використовуються блокатори Н2-рецепторів гістаміну другого (ранітидин) і третього (фамотидин) поколінь, дещо рідше - інгібітори протонного насоса (омепразол, рабепразол), а для нейтралізації вже виділеної в порожнину шлунка соляної кислоти - антацидні препарати.

Препарати цинку ефективні при діареї у дітей

Препарати цинку ефективні при діареї у дітей - Лікування препаратами цинку може зменшити тяжкість і тривалість гострої або персистуючої діареї у дітей, згідно з повідомленням в лютневому випуску «Pediatrics».

Келих вина

Келих вина - проти виразки шлунка - Дослідження британських учених показали, що келих вина або пива півпінти кожен день можуть уберегти від розвитку виразки шлунка. Однак якщо захворювання вже виникло, то алкоголь завдає тільки шкоди організму.

Цітопротектори в терапії захворювань шлунка. Оптимальний підхід до вибору препарату

Цітопротектори в терапії захворювань шлунка. Оптимальний підхід до вибору препарату - Слизова оболонка шлунка (МОР) постійно піддається впливу екзогенних та ендогенних агресивних субстанцій, у зв'язку з чим вона володіє цілою низкою взаємопов'язаних цитопротективний механізмів, що попереджають її пошкодження [5, 7]. Агресивні фактори підрозділяються на екзогенні та ендогенні, а також на внутріпросветние і гематогенно.

Поради як попередити загострення виразки шлунка

Поради як попередити загострення виразки шлунка - Нерідко, після того як скінчилися спокійні й щасливі відпускні дні, проблеми і турботи навалюються на робочому місці з такою силою, що це призводить до загострення найбільш чутливих до стресу недуг.

Європейські експерти спростували дані про лікувальний ефект лакто-та біфідобактерій

Європейські експерти спростували дані про лікувальний ефект лакто-та біфідобактерій - Користь для здоров'я молочних продуктів, збагачених пробіотиками, - міф, поширюваний виробниками через рекламу. Такий висновок зробили експерти споживчих організацій Європейського союзу за підсумками завершилися досліджень. У Європі з 2006 року законодавчо заборонено бездоказове використання в рекламі навколомедичних інформації про користь тієї чи іншої продукції для здоров'я. R

внутрішньошлункової рН-метрія у хворих з рефлюкс-езофагітом

внутрішньошлункової рН-метрія у хворих з рефлюкс-езофагітом - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба спостерігається у 30-40% населення. Особливо тяжкі симптоми хвороби: печія, дисфагія, болі за грудиною, легеневий і кардіальний синдроми, розвиваються при вираженому рефлекс-езофагіті (РЕ).

Гострий панкреатит

Гострий панкреатит - Гострий панкреатит - часто зустрічається захворювання з тяжкими наслідками. Хоча більшість випадків протікає легко й проходить самостійно, у 20% пацієнтів розвивається важкий панкреатит. Смертність при гострому панкреатиті становить 5 - 10%, а при приєднанні ускладнень може збільшуватися до 35%.

До питання про клініко-функціональних і морфологічних змін особливості товстої кишки у хворих на хронічну абдомінальної ішемією

До питання про клініко-функціональних і морфологічних змін особливості товстої кишки у хворих на хронічну абдомінальної ішемією - Абдомінальна ішемічна хвороба (АІБ) - хронічне порушення магістрального і органного кровотоку в басейні черевної аорти та її непарних вісцеральних гілок, що призводить до виникнення болю, функціональним, органічним і морфологічних змін в кровозабезпечується органах [12]. Частота поразки непарних вісцеральних артерій черевної аорти, за даними ЦНІІГ (обстежено 230 пацієнтів з АІБ), наступна: верхня брижова артерія (ВБА) - 31%, нижня брижова артерія (НБА) - 22,9%, чревний стовбур (НС) - 19 , 8%, селезінкова артерія (СА) -15,3% [5].

Нексіум (езомепразол) - нове слово в лікуванні кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту

Нексіум (езомепразол) - нове слово в лікуванні кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту - Незважаючи на величезну кількість публікацій, присвячених інгібіторів протонної помпи (ІПП ), інтерес до них серед лікарів і пацієнтів не знижується. Обумовлено це великий актуальністю кислотозависимих захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, а також високою ефективністю цієї групи лікарських засобів у боротьбі з ними.

Вчені досліджували поведінку бактерії

Вчені досліджували поведінку бактерії - збудника виразки шлунка - Міжнародна дослідницька група Томаса Борена з Університету Умеа у Швеції опублікувала в журналі Science звіт про своє дослідження принципу дії виразки шлунка на молекулярному рівні. Як відомо, у 90 відсотків випадках виразку викликає спіралеподібна бактерія Helicobacter pylori.

Алкогольна хвороба печінки

Алкогольна хвороба печінки - Алкогольна хвороба печінки (АБП), поряд з вірусними гепатитами, по праву належить до числа найбільш актуальних проблем сучасної гепатології в першу чергу в силу своєї найширшої поширеності. Так, в США ускладнення АБП служать причиною смерті 13 000 чоловік щорічно.

'противиразковий' білок синтезується в основному вночі під час сну

'противиразковий' білок синтезується в основному вночі під час сну - Після їжі його виділення зменшується, тому не тільки нічна робота й нічні розваги, а й пізню вечерю сприяють утворення виразок.

розгадана таємниця бактерії, що викликає виразку шлунку

розгадана таємниця бактерії, що викликає виразку шлунку - Нове відкриття міжнародної групи учених із США і Швеції допоможе краще розібратися в життєвому циклі бактерії, що є головною причиною виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, і , можливо, створити нові препарати і вакцину. Дослідники виявили, що Helicobacter pylori використовує незвичайний механізм, щоб уникати атаки імунної системи.

Метеоризм у спадок

Метеоризм у спадок - Ви нервуєте, роздратовані або, навпаки, сильно пригнічені? А в такому стані у вас ніколи не виникало проблеми з кишечником? Не з'являлося здуття, болів, запорів або Діарра? Якщо так, то такий стан схоже на описуваний лікарями синдром роздратовано товстої кишки ...

Печія: усунути швидко і ефективно

Печія: усунути швидко та ефективно - Печія - характерний симптом, що з'являється внаслідок тривалого контакту кислого шлункового вмісту зі слизовою стравоходу. Печія може бути як симптомом захворювання (якщо мова йде про її постійний характер), так і функціональним станом, наприклад при різкому нахилі вперед, переїданні, зловживанні гострою, солоною, жирною їжею і т.д. Якщо напади печії виникають зрідка, то причин для занепокоєння немає.

Фізичні вправи зменшують стеатоз при неалкогольний жирової хвороби печінки

Фізичні вправи зменшують стеатоз при неалкогольний жирової хвороби печінки - У пацієнтів з безалкогольної жирова хворобою печінки (NAFLD) дієтичні рекомендації та помірне збільшення фізичної активності можуть зменшити печінковий стеатоз, особливо при гарною вихідної максимальної аеробної здатності.

Лікування захворювань печінки

Лікування захворювань печінки - Незважаючи на стрімкий темп сучасного життя, ми все-таки знаходимо час, щоб віддихатися і прийти в себе у вихідні, свята. Проте нашому організму навіть в ці дні не до відпочинку. Особливо посилено працює печінка.

виразку вилікують ... равлики

виразку вилікують ... равлики - Недарма французи люблять поласувати равликами, але і використовують цих молюсків не тільки для приготування вишуканих страв.

Сальмонельоз і кампілобактеріоз підвищують ризик хронічних запальних захворювань кишечника

Сальмонельоз і кампілобактеріоз підвищують ризик хронічних запальних захворювань кишечника - У осіб, що перехворіли гастроентеритів, викликаним Salmonella spp. Або Campylobacter spp., Вище ризик хронічних запальних захворювань кишечнику (ХВЗК) , повідомляють данські учені.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: сучасний погляд на проблему

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: сучасний погляд на проблему - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є одним з найбільш поширених та потенційно серйозних захворювань стравоходу, що має останнім часом достовірну тенденцію до збільшення поширеності і значно погіршує якість життя пацієнтів.

Діагностика та результати лікування зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози при жовчнокам'яній хворобі

Діагностика та результати лікування зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози при жовчнокам'яній хворобі - Жовчнокам'яна хвороба (ЖКБ) та пов'язані з нею численні ускладнення до теперішнього часу залишаються одними з найпоширеніших хірургічних і гастроентерологічних захворювань, а проблема їх лікування у зв'язку з цим є однією з найбільш актуальних і важливих у сучасній медицині.

Спадкові поліпоз шлунково-кишкового тракту

Спадкові поліпоз шлунково-кишкового тракту - Спадкові поліпоз шлунково-кишкового тракту (ШКТ), особливо у дітей, прийнято вважати рідкісною патологією. Проте будь-яка рідкісна патологія перестає бути рідкісною, як тільки її починають цілеспрямовано вивчати. Тривалість інтервалу між появою патології та її маніфестацією визначається тільки компенсаторними можливостями (зворотній пропорційність з пенетрантністю гена), профілактичними заходами й інформативністю застосовуваних методик діагностики.

Лікування хворих з синдромом диспепсії

Лікування хворих з синдромом диспепсії - Численні дослідження, проведені в країнах Західної Європи та Північної Америки, показали, що не менше 5% всіх первинних звернень за медичною допомогою обумовлені диспепсичними скаргами. Диспепсія є найчастішим проявом гастроентерологічної патології.

Сучасні уявлення про функціональну (невиразкової) диспепсії

Сучасні уявлення про функціональну (невиразкової) диспепсії - У ряду різних захворювань, пов'язаних з порушенням рухової функції шлунково-кишкового тракту (ШКТ), важливе місце займає функціональна диспепсія (ФД) , що значаться у Міжнародній класифікації хвороб 10-го перегляду під шифром КЗ0.

Побічна дія при хворобах печінки: від діагнозу до лікування

Побічна дія при хворобах печінки: від діагнозу до лікування - Побічна дія (ВХ) може розвиватися на рівні гепатоцитів або внутрішньопечінкових жовчних проток. Відповідно до цього виділяють ВХ, обумовлений ураженням гепатоцитів і каналікул, і ВХ, пов'язаний з ураженням проток.

Наукові досягнення - в практику лікаря-гастроентеролога

Наукові досягнення - в практику лікаря-гастроентеролога - Останнім часом, незважаючи на профілактичні заходи і сучасні методики терапії, відзначається неухильне зростання гастроентерологічної патології як серед дорослих, так і серед дитячого населення.

Виявлено білок, до якого кріпляться бактерії виразки шлунку

Виявлено білок, до якого кріпляться бактерії виразки шлунку - Мікробіологи з університету Вандербілта визначили білок, який служить рецептором для бактерій Helicobacter pylori, що викликають такі захворювання, як виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

Профілактика гастроентерологічних захворювань

Профілактика гастроентерологічних захворювань - Комплекси профілактичних дій, спрямованих на попередження виразкової хвороби шлунка та гастритів, багато в чому схожі. Загальним вмістом профілактичних заходів є регулярне застосування засобів, що забезпечують ощадливий режим функціонування органів травлення.

Захворювання підшлункової залози приводять до дефіциту антиоксидантів

Захворювання підшлункової залози приводять до дефіциту антиоксидантів - При обстеженні 13 хворих гострим панкреатитом було відзначено виражене зниження рівня антиоксидантів (a-токоферол, вітамін А, b - каротин) в порівнянні з показниками у 26 здорових осіб, узятих в якості контрольної групи.

Кисломолочні бактерії допомагають перемогти виразку

Кисломолочні бактерії допомагають перемогти виразку - Бактерія Helicobacter pylori вважається важливою причиною виразкової хвороби, тому для її лікування застосовують антибіотики. Проте у 10-23% пацієнтів антибіотики не діють. Учені з Тайваню запропонували в цьому випадку використовувати йогурт, що містить біфідо-і лактобактерії.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Захворювання шлунково-кишкового тракту - Роберт Маккарісон, який описав на початку XX століття звичаї народу Хунза, розповідає про те, як був здивований, коли виявив, що це плем'я, яке живе у важких умовах гімалайського високогір'я, відрізняється надзвичайно міцним здоров'ям. Зокрема, про те, що у них є живіт, Хунза згадують тільки тоді, коли голодні!

Нове в лікуванні хвороби Крона

Нове в лікуванні хвороби Крона - Адалімумаб, людське моноклональних антитіл до туморнекротізірующему фактору, в недавній час почав застосовуватися для лікування хвороби Крона. R

Розроблено новий метод обстежень шлунку

Розроблено новий метод обстежень шлунку - Жах перед 'кишкою', за допомогою якої обстежують шлунок, для багатьох порівняємо хіба що з острахом бормашини. І взагалі в XXI столітті подібна процедура виглядає явною архаїкою. Як, утім, і другий поширений і далеко не нешкідливий метод: просвічування рентгенівськими променями шлунково-кишкового тракту, заповненого барієвої 'кашею'.

Синдром ідіопатичної циклічної блювоти пов'язаний з гастроезофагального рефлюксом і синуситом

Синдром ідіопатичної циклічної блювоти пов'язаний з гастроезофагального рефлюксом і синуситом - Синдром циклічної блювоти (cyclic vomiting syndrome) - досить часте захворювання не встановленої етіології, яке вражає дітей всіх вікових груп і іноді доросле населення. Клінічні прояви CVS полягають у появу періодичних нападів нестримної виснажливої блювоти.

Проблеми із травленням, або Шашличні пристрасті

Проблеми із травленням, або Шашличні пристрасті - Прихід тепла приносить у наше життя численні зміни. Змінюється і характер харчування: вилазки на природу з шашликами, збільшення в раціоні кількості свіжих овочів і фруктів, поїздки в інші країни, гостра і незвична кухня. І в результаті - проблеми з травленням.

Лікування хронічних вірусних гепатитів

Лікування хронічних вірусних гепатитів - Лікування вірусних гепатитів з урахуванням рівня захворюваності, частоти інвалідизації та смертності має важливе медичне та соціально-економічне значення. На сьогоднішній день віруси гепатитів В, С і D є найчастішою причиною хронічних гепатитів, цирозів печінки та гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК).

Застосування Смекти в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту

Застосування Смекти в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту - Лікування захворювань органів травлення - один з найважливіших напрямків в сучасній педіатричній практиці. Сьогодні питання етіології, патогенезу, діагностики і терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і хронічного гастродуоденита продовжують залишатися темою інтенсивних досліджень, так як існуючі теорії та концепції повною мірою не задовольняють запитам практичної охорони здоров'я

Печія і хропіння лікуються однаково

Печія і хропіння лікуються однаково - Методика, використовувана для лікування синдрому сонного апное, може бути успішно застосована для лікування печії, або рефлюкс-езофагіту. Такий висновок було зроблено вченими з 'Duke University Medical Center'.

Нехірургічні лікування гострого та хронічного геморою

Нехірургічні лікування гострого та хронічного геморою - Геморой відноситься до числа найбільш поширених захворювань людини. Хоча точна статистика з цього приводу відсутня, є всі підстави вважати, що гемороєм страждає до 80% дорослого населення. Хворі з цим захворюванням нерідко звертаються за допомогою не тільки до лікарів-колопроктології, а й до фахівців, що мають відношення до лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, тобто інтерністів та гастроентерологів. Вміння правильно діагностувати і вибрати адекватну лікувальну тактику - головне завдання лікаря.

Дослідження можливості консервативного лікування жовчнокам'яної хвороби з використанням низькоенергетичного лазера

Дослідження можливості консервативного лікування жовчнокам'яної хвороби з використанням низькоенергетичного лазера - Застосування неінвазивних (насамперед - транскутанної) методів лазерної дії перспективно і логічно, особливо якщо врахувати високу проникаючу здатність лазерного випромінювання в біологічні тканини і простоту проведення таких процедур. Не менш важлива відсутність будь-яких суб'єктивних відчуттів у хворого під час подібних сеансів лазеротерапії.

Сучасні підходи до лікування виразкової хвороби

Сучасні підходи до лікування виразкової хвороби - Історичні етапи лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки відображають не тільки соціальну значущість захворювання, але і розвиток наукового прогресу, який озброїв сучасних лікарів потужними противиразкових препаратів.

Інфекційні діареї

Інфекційні діареї - Гострі кишкові інфекції (ГКІ) (гострі діарейні хвороби) - за термінологією ВООЗ це велика група захворювань, об'єднаних розвитком діарейного синдрому. Число клінічних форм перевищує 30 нозологічних одиниць, збудниками яких можуть бути бактерії, віруси та найпростіші.

Надмірна вага є чинником ризику розвитку симптомів гастроезофагеального рефлюксу

Надмірна вага є чинником ризику розвитку симптомів гастроезофагеального рефлюксу - Надмірна вага є чинником ризику розвитку симптомів гастроезофагеального рефлюксу в раніше проведених дослідженнях популяційних, проте, невідомо як швидке додаток ваги (у протягом декількох місяців) пов'язана з розвитком цих симптомів.

Сучасні принципи лікування геморою

Сучасні принципи лікування геморою - Геморой все ще залишається найбільш частим захворюванням людини. Його поширеність достатньо висока і становить 118-120 чоловік на 1000 дорослого населення, а питома вага в структурі колопроктологіческіх захворювань - від 34 до 41%.

Мікрофлора: що необхідно знати про нормальну роботу кишечника

Мікрофлора: що необхідно знати про нормальну роботу кишечника - Практично кожній людині знаком термін «дисбактеріоз». У сучасній медицині під цим поняттям найчастіше мають на увазі порушення нормального складу мікрофлори кишечника. У нормі вона виконує безліч корисних функцій, працюючи практично як самостійний «орган», але за певних обставин баланс необхідних нам і хвороботворних бактерій може порушуватися на користь останніх.

Роль вживання кави і кофеїну в зниженні ризику підвищення рівня амінотрансферази

Роль вживання кави і кофеїну в зниженні ризику підвищення рівня амінотрансферази - У нещодавно проведеному в США загальнонаціональному популяційному дослідженні оцінювалася роль вживання кави і кофеїну в зниженні ризику підвищення рівня амінотрансферази (АЛТ) у пацієнтів, що входять до групи ризику розвитку захворювання печінки.

Helicobacter pylori - друг або ворог?

Helicobacter pylori - друг або ворог? - Науці відомо безліч прикладів, коли яка-небудь бактерія протягом тисячоліть мешкає в організмі певного виду хребетних.

Як правильно пити соки

Як правильно пити соки - Овочеві, фруктові соки та соки рослин навряд чи слід вживати у поєднанні з різними блюдами чи розбавленими мінеральною водою. При хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту питво соків, особливо тих, які багаті вуглеводами, під час і відразу ж після їжі може викликати посилення бродильних процесів в кишечнику і тим самим спровокувати загострення патологічного процесу.

Антагоністи гістамінових Н2-рецепторів в терапії деяких кислотозависимих захворювань

Антагоністи гістамінових Н2-рецепторів в терапії деяких кислотозависимих захворювань - кислотозалежних захворювань, зазвичай асоціюються з надмірним впливом секреції соляної кислоти, що виділяється клітинами обкладувальним слизової оболонки шлунка, представляють серйозну медико -соціальну проблему.

Йогурт з пробіотиками допомагає викоренити збудника виразкової хвороби і хронічного гастриту

Йогурт з пробіотиками допомагає викоренити збудника виразкової хвороби і хронічного гастриту - Відповідно до статті, опублікованій в журналі American Journal of Clinical Nutrition, йогурт, з додаванням пробіотиків, підвищує ефективність четверний терапії інфекції викликається мікроорганізмом Helicobacter pylori (найбільш частого збудника виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного гастриту).

Регуляторні пептиди і гастроінтестинальні ендокринні клітини

Регуляторні пептиди і гастроінтестинальні ендокринні клітини - У ході недавніх досліджень показано важлива роль гормонів (регуляторних пептидів) і ендокринних клітин дифузної нейроендокринної системи (Днес) у регуляції функцій стравоходу і шлунку. Браузер фізіологічних умовах гастрин підвищує тонус нижнього стравохідного сфінктера ...

Консервативне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Консервативне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Дані зарубіжних досліджень показують, що більше 30% населення США відчувають печію, принаймні, 1 раз на місяць. В інших країнах цей показник становить від 21% до 44%. При цьому лише невелика частина пацієнтів звертаються за медичною допомогою, вважаючи за краще займатися самолікуванням або не звертати увагу на свій стан. Багато самостійно приймають антациди з метою зняти симптоми печії. R

Яд бразильського скорпіона допоможе вченим зрозуміти процес виникнення таких хвороб, як панкреатит і знайти ефективний спосіб лікування запалення підшлункової залози

Яд бразильського скорпіона допоможе вченим зрозуміти процес виникнення таких хвороб, як панкреатит і знайти ефективний спосіб лікування запалення підшлункової залози - Клініцисти Університету штату Північна Кароліна і Університету Східної Кароліни /США /вирішили розглянути ефекти отрути скорпіона на клітинні процеси на початкових етапах захворювання.

неалкогольний стеатогепатит

неалкогольний стеатогепатит - У 1980 р. Ludwig і співавт. описали гістологічні зміни в печінці, подібні з картиною алкогольного гепатиту, у пацієнтів, що не вживали алкоголь у кількостях, що викликають пошкодження печінки. Для позначення цього стану як самостійної нозологічної одиниці були запропоновані терміни ...

полісорбу в комплексному лікуванні закрепів

полісорбу в комплексному лікуванні закрепів - Запор - це синдром, що характеризує порушення процесу спорожнення кишечника (дефекації): збільшення інтервалів між актами дефекації в порівнянні з індивідуальною фізіологічною нормою або систематичне недостатнє спорожнення кишечника [1]. Запором також слід вважати утруднення акту дефекації (при збереженні нормальної періодичності стільці).

Моторна функція верхніх відділів травного тракту в нормі і при патології

Моторна функція верхніх відділів травного тракту в нормі і при патології - Необхідність вивчення функціонального стану стравоходу, стравохідно-шлункового переходу, шлунка, дванадцятипалої кишки (ДПК) у клініці давно є очевидною у зв'язку з цілеспрямованою діагностикою патофізіологічних і клінічних особливостей хвороб шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а також з вибором найбільш ефективного виду медикаментозного або хірургічного лікування.

Шлунок

шлунок - найкращий «детектор брехні» - Каже людина правду або бреше, найточніше можна визначити по роботі його шлунку. Детектор брехні зазвичай реєструє частоту биття серця і інтенсивність виділення поту. Проте вчені з Техаського Університету з'ясували, що шлунок і кишечник набагато сильніше реагують на психологічний стрес. Навіть якщо ви найдосвідченіший і майстерний брехун в світі, саме шлунок, а не серце видасть ваші дійсні наміри.

Печінкова енцефалопатія та методи її корекції метаболічної

Печінкова енцефалопатія та методи її корекції метаболічної - Для печінкової енцефалопатії (ПЕ) характерні порушення свідомості, зміна особистості, розлад інтелекту і мови. У важких випадках настає кома і смерть хворого. ПЕ являє собою комплекс потенційно оборотних нервово-психічних порушень, що виникають як наслідок гострої або хронічної печінкової недостатності та /або портосістемного шунтування крові.

Мед і кислотоутворююча функція шлунку

Мед і кислотоутворююча функція шлунка - Мед - чудовий харчовий продукт, який можна використовувати як лікувальний засіб при багатьох захворюваннях шлунково-кишкового тракту, особливо при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному гастриті з підвищеної і зниженої кислотоутворюючою функцією.

Як лікувати дисбактеріоз?

Як лікувати дисбактеріоз? - Необхідно зазначити, що більшість пацієнтів, а нерідко і самі лікарі не знають, що здача калу на загальний аналіз і на дисбактеріоз принципово відрізняються.

Діагностика та лікування функціональної (невиразкової) диспепсії

Діагностика та лікування функціональної (невиразкової) диспепсії - Диспепсія в перекладі з грецького означає «порушене травлення». У різні періоди часу в нашій країні і за кордоном в це поняття вкладали різний зміст. Зараз диспепсія розглядається з позиції Міжнародної робочої групи з розробки діагностичних критеріїв функціональних гастроентерологічних захворювань.

Ферментні препарати в лікуванні функціональної диспепсії

Ферментні препарати в лікуванні функціональної диспепсії - Одними з найчастіших скарг у хворих з патологією шлунково-кишкового тракту (ШКТ) є диспепсичні скарги, що пояснює зрослий інтерес фахівців до способів їх усунення. Проведені в багатьох країнах світу клінічні дослідження показують, що синдром диспепсії присутня у 25% населення

Хвороби печінки, асоційовані з алкоголем

Хвороби печінки, асоційовані з алкоголем - При систематичному вживанні алкоголю спочатку розвивається жирова дистрофія печінки (жирна печінка), потім - хронічний гепатит (жирова дистрофія з некрозами гепатоцитів і мезенхімальної реакцією) і в закінчується - цироз печінки (неминучий і неодмінно прогресуючий процес у печінці з системними проявами алкоголізму - енцефалопатією, кардіоміопатією та іншими).

Нормофлоріни в гастроентерології

Нормофлоріни в гастроентерології - Всередині кожного з нас існує величезний світ, який містить понад 500 видів різних мікроорганізмів, маса яких становить близько 5% маси тіла людини, а їх кількість на порядок перевищує кількість клітин організму людини.Свою специфічну мікрофлору мають шкірні покриви, ротова порожнина, носоглотка, шлунок, кишечник, сечостатеві шляхи. Тільки в тому випадку, якщо спільнота фізіологічних бактерій в сотні мільйонів разів перевищує патогенні і здатне нейтралізувати їх дію, настає біологічну рівновагу між світом мікробів і макроорганізму, при якому людина зберігає здоров'я. R

Умовно патогенна бактерія виробляє ліки від запалення кишечника

Умовно патогенна бактерія виробляє ліки від запалення кишечника - речовини, що виробляються одним із видів симбіотичних бактерій в кишечнику людини, може стати новими ліками від запальних захворювань кишечника, таких як неспецифічний виразковий коліт і хвороба Крона, повідомляє Medical News Today.

Дефіцит вітаміну А найчастіше зустрічається у хворих із захворюванням органів травлення

Дефіцит вітаміну А найчастіше зустрічається у хворих із захворюванням органів травлення - Ряд робіт продемонстрували, що висока частота субклінічного дефіциту вітаміну А є в клініці хворих з алкогольним цирозом печінки, первинний біліарний цироз печінки, після операції шунтування тонкої кишки (яка зазвичай виконувалася для лікування ожиріння) і панкреатичної недостатності.

Діагностика та лікування діареї при синдромі подразненого кишечника

Діагностика та лікування діареї при синдромі подразненого кишечника - Всоответствіі з т.з. «Римськими критеріями II» під синдромом роздратованого кишечника (СРК) розуміється комплекс функціональних розладів, що тривають не менше ніж протягом 12 тижнів протягом останніх 12 місяців і які включають в себе болю або відчуття дискомфорту в животі, що характеризуються двома з трьох наступних особливостей: проходять після акту дефекації, поєднуються зі зміною частоти стільця, поєднуються зі зміною консистенції стільця

Флавоноїди розторопші плямистої в лікуванні захворювань печінки

Флавоноїди розторопші плямистої в лікуванні захворювань печінки - Препарати розторопші плямистої важко класифікувати в якій-небудь конкретної групи лікарських засобів.

Хронічний гастрит може перейти в смертельно небезпечний черевний тиф

Хронічний гастрит може перейти в смертельно небезпечний черевний тиф - Близько 10 років тому вчені виявили, що значну роль у розвитку виразкової хвороби шлунка грають особливі кислотостійкі мікроорганізми - Helicobacter pylori. Правда, це відкриття практично не вплинуло на методи лікування виразкової хвороби - антибіотики так і не стали для гастроентерологів препаратами вибору. Але, як було виявлено значно пізніше, лікувати хелікобактерної інфекції все-таки потрібно. Виявляється, виразкова хвороба шлунка - найлегша клінічна форма цього захворювання.

Пиво і вино можуть захищати від виразки

Пиво і вино можуть захищати від виразки - Алкоголь в помірних дозах захищає від одного з головних чинників, що сприяють розвитку виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Як встановили британські дослідники, як вино, так і пиво в кількості трьох-шести склянок на тиждень перешкоджає інфікування бактерією Helicobacter pylori. Ймовірно, причину треба шукати в антибактеріальних властивостях напоїв.

Чим небезпечне ожиріння для Ваших органів травлення?

Чим небезпечне ожиріння для Ваших органів травлення? - Люди, які страждають ожирінням знають, що вони ризикують захворіти серцево-судинною патологією і діабетом. Гірка правда полягає в тому, що у повних людей так само підвищений ризик захворювання патологією органів травлення: жировий хворобою печінки, гастроезофагального рефлюксом, патологією жовчного міхура, панкреатитом і деякими формами раку органів травлення.

Хворим з хронічним калькульозним холециститом доцільно включати в схему лікування антиоксиданти

Хворим з хронічним калькульозним холециститом доцільно включати в схему лікування антиоксиданти - Хворим з хронічним калькульозним холециститом доцільно включати в схему лікування антиоксиданти типу вітаміну С, Е, бета-каротину з метою зменшення окислювального стресу.

Ви не переносите пшеничний білок глютен. Чим його можна замінити?

Ви не переносите пшеничний білок глютен. Чим його можна замінити? - Задовго до появи «глюкозоненавістніка» дієтолога доктора Аткінса було безліч людей уникали пшеничних продуктів не через острах вуглеводів, а унаслідок непереносимості продуктів з пшениці. Багато людей страждають непереносимістю пшеничного білка - глютену, що призводить до запорів та інших проблем з травленням.

Мікроекологія кишечника: методи неспецифічної корекції

Мікроекологія кишечника: методи неспецифічної корекції - Питання мікроекології кишечника і її порушення - дисбактеріоз, незважаючи на тривалість вивчення цієї проблеми, постійно привертають увагу фахівців різних галузей медицини. І, ймовірно, це перш за все пов'язано з виявленням все нових і нових позитивних властивостей мікрофлори, тісно пов'язаної з організмом людини і перспективами біотерапії.

Вперше в історії повернена до здорового стану печінку, уражена цирозом

Вперше в історії повернена до здорового стану печінку, уражена цирозом - Група дослідників з Медичного університету міста Саппоро (Японія) оголосила, що вперше в історії змогла повернути до здорового станом печінку, уражену цирозом. У ході експериментів на щурах був використаний новий лікарський препарат, який до кінця року почне проходити клінічні випробування в США, повідомляє журнал Nature Biotechnology.

Пацієнти з ентеритів, викликаним Campylobacter має 77-кратний ризик равітія синдрому Гійена

Пацієнти з ентеритів, викликаним Campylobacter має 77-кратний ризик равітія синдрому Гійена - Барре - Пацієнти з ентеритів, викликаним Campylobacter має 77-кратний ризик равітія синдрому Гійена - Барре в порівнянні із загальною популяцій, тим не менше абсолютний ризик розвитку дуже малий, повідомляють автори проведеного недавно у Великобританії дослідження.

Кислотна шлункова секреція у хворих на цукровий діабет при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки

Кислотна шлункова секреція у хворих на цукровий діабет при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки - При цукровому діабеті (ЦД) виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ЯБДПК) протікає по-різному. У одних хворих СД виразка швидко гоїться в найкоротші терміни без будь-якого лікування, в інших виразковий дефект тривало не рубцюється, незважаючи на застосування комплексу сучасних противиразкових засобів. Для хворих на ЦД характерно тривало рубців і часто рецидивуючий перебіг ЯБДПК.

Інфекційний

Інфекційний - гелікобактерний - гастрит у дітей - перший крок до виразкової хвороби - В останнє десятиліття відзначається неухильне зростання числа захворювань органів травлення у дітей. Серед хронічної патології травної системи особливе місце займають ураження шлунка та дванадцятипалої кишки, на частку яких припадає 70-75% гастроентерологічних захворювань у дітей.

Місце остеопатіческой маніпуляційної терапії в лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Місце остеопатіческой маніпуляційної терапії в лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Робота демонструє можливості консервативного лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) з використанням остеопатіческой маніпуляційної терапії (ОМТ), без фармакологічної підтримки. Ефективність застосування ОМТ підтверджується даними інструментального обстеження.

Нове в діагностиці та лікуванні кислотозалежних захворювань

Нове в діагностиці та лікуванні кислотозалежних захворювань - Проблема кислотозависимих захворювань сьогодні набуває все більшої актуальності, що пов'язано зі значною поширеністю даної патології, низькою виявленням і часто неадекватним лікуванням. Ці та інші питання була присвячена науково-практична конференція на тему «Еволюція в лікуванні кислотозалежних захворювань», що пройшла 30 січня 2003.

Якщо у мами дисбактеріоз ...

Якщо у мами дисбактеріоз ... - Давно відомо, що чим краще почуває себе молода жінка, яка збирається незабаром стати мамою, тим менше вроджених проблем зі здоров'ям буде у її малюка. Чи відноситься це судження до такого поширеній сьогодні недузі, як дисбактеріоз кишечника? Чи передається він від матері до крихітці під час вагітності або при народженні малюка? Спробуємо відповісти на ці важливі питання.

Чи мають потребу пацієнти з ерозивні гастродуоденітом в ерадикації Helicobacter pylori?

Чи мають потребу пацієнти з ерозивні гастродуоденітом в ерадикації Helicobacter pylori? - Досліджено роль Helicobacter pylori у розвитку ерозивного гастродуоденита і необхідність ерадикаційної терапії при цьому захворюванні.

Городяни все більше страждають від шлунково-кишкових розладів

Городяни все більше страждають від шлунково-кишкових розладів - Життя в мегаполісі, емоційні перевантаження, часті відрядження, нераціональне та незбалансоване харчування, переговорному-кавовий спосіб життя і стреси завдають серйозної шкоди здоров'ю.

Виділена бактерія, придушення якої дозволить успішніше лікувати виразку шлунка

Виділена бактерія, придушення якої дозволить успішніше лікувати виразку шлунка - Вченим університету міста Гента вдалося виділити з вмісту шлунку свині новий вид бактерії, придушення активності якої обіцяє, на думку дослідників , відчутно підвищити ефективність лікування виразки шлунку людини, повідомили в прес-центрі цього найстарішого навчального закладу Бельгії.

Фруктоза - один з винуватців синдрому роздратованого кишечника

Фруктоза - один з винуватців синдрому роздратованого кишечника - Фруктоза - винуватець більш ніж третини випадків синдрому роздратованого кишечника Під синдромом роздратованого кишечника (СРК) зазвичай розуміють клінічний симптомокомплекс кишкових дисфункцій (замки, проноси, метеоризм, болі в животі) без очевидних органічних змін шлунково-кишкового тракту. СРК - одна з найбільш поширених гастроентерологічних патологій в розвинених країнах.

Від чого може врятувати ретельне пережовування їжі?

Від чого може врятувати ретельне пережовування їжі? - Кислотний рефлюкс представляє собою неприємне стан, при якому їжа і кисле вміст шлунку потрапляють тому в стравохід через нижній сфінктер стравоходу (the lower esophageal sphincter-LES). Як показали деякі дослідження, уповільнення процесу харчування знижує частоту рефлюксу приблизно на 1 /3.

Нобелівська премія за гастрит і виразку

Нобелівська премія за гастрит і виразку - Нобелівська премія з медицини цього року присуджена австралійським вченим Баррі Маршаллу і Робіну Уоррену за роботи з вивчення гастриту і виразки шлунку. У 1982 році Маршалл і Уоррен встановили, що більшість хворих на гастрит і виразку шлунку були інфіковані особливими бактеріями helicobacter pylori, і що лікування можна проводити за допомогою антибіотиків.

Клініко-патогенетичні аспекти кампілобактеріоза

Клініко-патогенетичні аспекти кампілобактеріоза - Кампілобактеріоз - це гостра інфекційна зооантропонозних хвороба, що викликається патогенними для людини видами бактерій роду Campylobacter, що характеризується симптомами інтоксикації, переважним ураженням шлунково-кишкового тракту; у маленьких дітей і ослаблених людей нерідко протікає у вигляді септичного процесу.

Оптимізація лікування пробіотиками хворих з целіакію

Оптимізація лікування пробіотиками хворих з целіакію - Целіакія - хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується дифузною атрофією слизової оболонки тонкої кишки, яка розвивається в результаті непереносимості білка клейковини злаків. Думка як про рідкісне захворювання в даний час змінилося у зв'язку з вдосконаленням діагностики, підвищенням рівня знань лікарів про глютенову энтеропатии. Велика частота зустрічальності целіакії у популяції зараз зв'язується зі збільшенням вмісту глютену в зерні в результаті селекції з виведення нових сортів злакових культур.

Патогенетичне обгрунтування перспектив клінічного Використання альгінатсодержащего препарату 'Гевіскон' у пацієнтів з хронічним панкреатітом, що поєднується з гастроезофагеальної рефлюксної хворобою

Широка поширеність хронічних кислотозависимих захворювань (КЗЗ) органов травлення, недосконалість діагностичних і лікувально-профілактичних меропріятій, часте розвиток серйозних ускладнень, необхідність великих фінансових асигнувань для реалізації медичних програм обумовлюють актуальность даної проблеми для практичної охорони здоров'я. Більш того, феноменологія даної групи захворювань в справжній період розширилася до качественно нового рівня, що виходить за рамки власне гастроентерології, прівлекая фахівців різних напрямків: кардіологів, пульмонологів, отоларінгологов, хірургів і навіть онкологів.

Лікування виразкової хвороби в сучасній клініці

Лікування виразкової хвороби в сучасній клініці - На сьогоднішній день в клініці внутрішніх хвороб важко знайти іншу патологію, яка, подібно до виразкової хвороби, вимагала б до себе такої пильної уваги і такого широкого вивчення. Чим же обумовлений такий інтерес? Відповідь, ймовірно, криється у відсутності уявлень про причини, що породжують хворобу.

Рівні ліпідів крові можуть сприяти визначенню прогнозу пацієнтів з декомпенсованих цирозом печінки

Рівні ліпідів крові можуть сприяти визначенню прогнозу пацієнтів з декомпенсованих цироз печінки - Китайські дослідники проаналізували медичні картки 198 пацієнтів з декомпенсованих цирозом. Протягом 3 місяців загинули 45 пацієнтів, протягом року - 83 пацієнта. У померлих пацієнтів рівні тригліцеридів, загального холестерину, ЛВП, ЛНП виявилися достовірно нижче, ніж у тих, що вижили пацієнтів.

Внутрішньовенні інгібітори протонної помпи в лікуванні кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту

Внутрішньовенні інгібітори протонної помпи в лікуванні кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - Проблема шлунково-кишкових кровотеч (ШКК) вже протягом багатьох десятиліть залишається однією з найактуальніших проблем сучасної медицини. ЖКК відносяться до числа найбільш частих причин екстреної госпіталізації в стаціонари хірургічного профілю, причому в останні десятиліття кількість таких пацієнтів збільшується.

Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у науковій конференції «Білі ночі гепатології 2009»

Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у науковій конференції «Білі ночі гепатології 2009» - Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у науковій конференції «Білі ночі гепатології 2009 », яка проходила 18-19 червня 2009 року в Санкт-Петербурзі під егідою Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL). Конференція стала першою в Росії зустріччю професіоналів, організованою EASL.

Helicobacter pylori виживає в тілі людини шляхом маніпулювання важливими клітинами імунної системи

Helicobacter pylori виживає в тілі людини шляхом маніпулювання важливими клітинами імунної системи - Це відображено у дисертації з Sahlgrenska Academy. Дослідження може призвести до нової терапії проти основної бактерії пептичної виразки.

Хвороба Крона супроводжується зниженням антиоксидантного захисту

Хвороба Крона супроводжується зниженням антиоксидантного захисту - Dept. Of Gastroenterology, University Hospital Maastricht, and University of Maastricht (Нідерланди) обстежували 12 хворих з активною фазою хвороби Крона, і 50 - з неактивній фазою і в якості контрольної групи були взяті 70 осіб. Автори спостерігали значне зменшення антиоксидантного статусу у пацієнтів з активною фазою хвороби Крона в порівнянні з неактивною фазою і контрольною групою.

Запори й упередження

Запори й упередження - Рідкісна медична проблема обплутана таким безліччю забобонів і помилкових уявлень, як проблема хронічних закрепів. Німецький гастроентеролог д-р Штефан Муллер-Лісснер з Гумбольдтовським ун-ту в Берліні і його колеги в спеціальному дослідженні, зокрема, показали, що недолік грубої клітковини в їжі, всупереч поширеній думці, ніякого відношення до запорів не має.

Нічна зміна загрожує виразкою шлунка

Нічна зміна загрожує виразкою шлунка - Люди, що працюють у вечірню або нічну зміну, піддаються більшому ризику захворіти виразкою шлунку. Нічна робота також сприяє замкам і появі гострої печії.

Пілобакт в лікуванні виразкової хвороби, асоційованої з helicobacter pylori

Пілобакт в лікуванні виразкової хвороби, асоційованої з helicobacter pylori - Сучасної лікувальної тактикою при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційованих з Helicobacter pylori є ерадикація бактерії. Основними критеріями для вибору схем антигелікобактерної терапії є її передбачувана ефективність. Маастріхское угоду-2 визначає, що ефективна схема антигелікобактерної терапії повинна забезпечити достатньо високу частоту ерадикації Helicobacter pylori (HP).

Відома роль жіночих статевих гормонів у патогенезі утворення каменів в жовчному міхурі

Відома роль жіночих статевих гормонів у патогенезі утворення каменів в жовчному міхурі - Вагітність, прийом контрацептивів, естроген-замісна терапія у жінок в постменопаузі пов'язані зі зростанням ризику освіти холестеринових жовчних каменів. Порушення спорожнення жовчного міхура і літогенність жовчі у жінок в постменопаузі, які приймають ЗГТ, детально не вивчені.

Синдром роздратованого кишечника пов'язаний з мігренню, фіброміалгію, і депресією

Синдром роздратованого кишечника пов'язаний з мігренню, фіброміалгію, і депресією - Результати великого дослідження показали, що пацієнти з синдромом роздратованого кишечника (СРК) мають збільшений ризик мігрені, фибромиалгии , і депресії.

Неерозівная рефлюксна хвороба

Неерозівная рефлюксна хвороба - Доцільність розгляду проблеми неерозівной рефлюксной хвороби (НЕРБ) пояснюється двома обставинами: по-перше, більшість пацієнтів з печією мають НЕРБ, по-друге, у пацієнтів з печією і незміненій слизовою оболонкою стравоходу при ендоскопічному дослідженні верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) результати лікування гірше, ніж при ерозивно рефлюксной хвороби (Ерб).

Шкідливий мікроб живе в шлунку людини з доісторичних часів

Шкідливий мікроб живе в шлунку людини з доісторичних часів - Доісторичні люди, що переселилися на європейський континент із Африки, були носіями шкідливої бактерії, що викликає виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. До таких висновків дійшли німецькі та британські вчені, звіт про дослідження яких опублікований в свіжому номері Nature.

лактоферин і пробіотики покращують результат ерадикаційної терапії H. pylori

лактоферин і пробіотики покращують результат ерадикаційної терапії H. pylori - Додавання бичачого лактоферину і пробіотиків до стандартної потрійної терапії може значно поліпшити ерадикацію Helicobacter pylori, припускають італійські дослідники. R

Морквяний сік як засіб від похмілля

Морквяний сік як засіб від похмілля - Алкоголь, особливо міцні напої, завдають шкоди організму людини. Вони негативно впливають на серце, печінку, нирки, мозок. Страждає і шлунок - вивільняється під дією алкоголю вільні радикали руйнують ніжну поверхню стінок шлунку.

Застосування Креона у дітей з порушенням моторики верхніх відділів шлунково-кишкового тракту

Застосування Креона у дітей з порушенням моторики верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - В останні десятиліття найбільш частою патологією в дитячій гастроентерологічної практиці є порушення моторики шлунково-кишкового тракту. Причинами цих порушень у дітей є незрілість нервово-м'язових структур і особливості вегетативної регуляції. Це посилюється ще й несприятливими екологічними умовами, у яких перебувають діти, а також величезними психоемоційними навантаженнями, які переносяться дітьми в навчальних закладах

Штучна печінка зі свинячих кліток замінить людську

Штучна печінка зі свинячих кліток замінить людську - Американські вчені розробили і успішно випробували абсолютно новий підхід до лікування гострої печінкової недостатності. Вони створили апарат, в якому функцію печінки людини беруть на себе спеціальним чином приготовані клітки свинячої печінки. Пропускаючи кров пацієнта через таку 'біоіскусственную печінка', вдавалося значно поліпшити його шанси на одужання.

абдомінальні больові міксти

абдомінальні больові міксти - Тривалий час гастроентерологія вважалася однією з менш точних галузей медицини (5). В останні роки ситуація в цьому плані помітно змінилася на краще, наприклад, з'явилися критерії функціональних розладів, уточнюючі і конкретизують ці складні для діагностики стану.

Ожиріння руйнує печінку

Ожиріння руйнує печінку - Ожиріння - найбільш часта причина хронічних захворювань печінки в США. Вчені з клініки Мейо відкрили механізм пошкодження печінки у дорослих і дітей страждають на ожиріння. Надлишок жирних кислот викликає білкові реакції ушкоджують клітини печінки.

Інгібітори протонного насоса

Інгібітори протонного насосу - основа антигелікобактерної терапії - Сучасна антигелікобактерної терапії, згідно з останніми рекомендаціями, прийнятим в країнах ЄС [1] і в Росії [2], передбачає застосування двоетапного лікування, що складається зі схем першої та другої лінії. Основу даних схем лікування становлять поєднання інгібіторів протонного насоса (ІСН) з двома або трьома антибактеріальними препаратами. Вибір ІСН в якості базисних препаратів був обумовлений декількома унікальними властивостями цієї групи лікарських засобів. R

Застосування рН-зондів нового покоління в клінічній практиці

Застосування рН-зондів нового покоління в клінічній практиці - інтрагастрального рН-метрія служить важливим методом функціональної діагностики верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Вона займає провідне місце порівняно з аспіраційних методом дослідження шлункового вмісту. рН-метрія відрізняється більшою інформативністю, фізіологічних і простотою обстеження.

Метаболічний синдром з позиції гастроентеролога

Метаболічний синдром з позиції гастроентеролога - Основні складові каскаду метаболічних порушень або метаболічного синдрому (МС) - абдомінальне ожиріння, гіперліпідемія, тканинна інсулінорезистентність, артеріальна гіпертензія тісно пов'язані з функціональним станом органів травлення. Порушення харчового поведінки, дисбаланс гормонів травного тракту, функціональний стан печінки, підшлункової залози, порушення мікробної екології товстої кишки - ключові патогенетичні фактори розвитку МС.

Фактори, що визначають успіх терапії симптоматичної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Фактори, що визначають успіх терапії симптоматичної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Термін 'симптоматична гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (СГЕРБ)' був рекомендований для позначення хворих ГЕРХ, у яких симптоми захворювання не асоціюються з ендоскопічними змінами слизової оболонки стравоходу.

Роль антиоксидантів і n-3 жирних кислот в лікуванні хвороби Крона

Роль антиоксидантів і n-3 жирних кислот в лікуванні хвороби Крона - Імуномодулююча формула, яка містить n-3 жирні кислоти і /або антиоксиданти може мати потенціал, який має значення в лікуванні хвороби Крона. Department of Gastroenterology, University of Maastricht (Нідерланди) провів рандомізоване, подвійне сліпе, плацебо-контрольоване дослідження.

Вживання кави уповільнює розвиток гепатиту С

Вживання кави уповільнює розвиток гепатиту С - Кілька чашок кави на день можуть уповільнювати розвиток патологічних змін у пацієнтів, які страждають на хронічний гепатит С та пов'язаними з ним захворюваннями печінки, йдеться в статті, опублікованій американськими вченими в журналі Hepatology.

Виразка шлунка

Виразка шлунка - чому виживають Helicobacter pylori? - Близько 10 років тому гастроентерологи виявили, що виразкова хвороба шлунку викликається не просто порушенням секреції шлункового соку, а мікроорганізмами, що паразитують у порожнині шлунка і пошкоджуються його стінки - Helicobacter pylori. З тих пір залишався неясним одне питання - яким чином ці бактерії виживають в середовищі, де діють як хімічні, так і імунологічні фактори?

Ожиріння знижує ефективність лікування хронічного вірусного гепатиту С

Ожиріння знижує ефективність лікування хронічного вірусного гепатиту С - У вересневому номері журналу Hepatology повідомляється, що особи, які страждають хронічним вірусним гепатитом. С на тлі ожиріння, істотно гірше піддаються терапії інтерфероном. Причому, відмічається зниження ефективності дії, як звичайних лікарських форм інтерферону, так і найсучасніших пегільованих форм. R

Підтверджується зв'язок між бактеріальною інфекцією і раком шлунка

Підтверджується зв'язок між бактеріальною інфекцією і раком шлунка - Інфікування бактерією Helicobacter pylori, відомої як причина виразки шлунка, значно підвищує ризик розвитку раку шлунку. Такий висновок зробили японські медики, які досліджували 1500 пацієнтів, що страждали різними шлунковими розладами.

Відмінності клінічних характеристик пацієнтів з неерозівной рефлюксною хворобою і рефлюксезофагітом

Відмінності клінічних характеристик пацієнтів з неерозівной рефлюксною хворобою і рефлюксезофагітом - Існує думка, що неерозівная рефлюксна хвороба (НЕРБ) та ерозивно рефлюксна хвороба (Ерб) - дві самостійні форми гастро -езофагеальной рефлюксної хвороби. Метою цього дослідження було порівняння клінічних характеристик пацієнтів з НЕРБ і пацієнтів з Ерб.

Деякі цитокіни у хворих метаболічним синдромом з жовчнокам'яною хворобою і інфікуванням вірусу гепатиту С

Деякі цитокіни у хворих метаболічним синдромом з жовчнокам'яною хворобою і інфікуванням вірусу гепатиту С - Термін цитокіни запропонований S. Cohen в 1974 р. Це невеликі білково-пептидні інформаційні молекули. Цитокіни належить важлива роль в розвитку і перебігу захворювань різних органів і систем, у тому числі і органів травлення

равнітельная оцінка застосування препаратів сайтотек і ранітидин для профілактики симптоматичних ГАСТРОПАТІЙ

равнітельная оцінка застосування препаратів сайтотек і ранітидин для профілактики симптоматичних ГАСТРОПАТІЙ - Hатуральние простагландини (ПГ) відносяться до біологічно активних речовин, які синтезуються більшістю клітин організму. Простагландини типу Е-1 надають захисну дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, зокрема, стимулюючи продукцію слизу і бікарбонатів, зменшують бікарбонатно-хлористий обмін і зворотну дифузію соляної кислоти в шлунку. Крім того, вони регулюють кровотік у слизовій оболонці шлунка і знижують секрецію соляної кислоти парієтальних клітинах [7, 8].

Сучасні уявлення про патогенез терапії внутрішньопечінкового холестазу

Сучасні уявлення про патогенез терапії внутрішньопечінкового холестазу - За сучасними уявленнями під холестазом розуміють порушення синтезу, секреції та відтоку жовчі. Традиційно за етіологічним принципом холестаз підрозділяється на внутрішньопечінковий і внепеченочный. Внепеченочный холестаз пов'язаний з порушенням відтоку жовчі, викликаним механічними факторами.

Вітамін A необхідний для нормального стану кишечника

Вітамін A необхідний для нормального стану кишечника - Institute of Cancer Researc, Columbia University, College of Physicians and Surgeons, New York (США) вивчали роль вітаміну A в підтримці цілісності слизової кишечника у людей. Було обстежено 30 дітей.

Не злоуптребляйте проносних

Не злоуптребляйте проносних - Новорічні свята для багатьох чреваті порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Деяким доводиться вдаватися до використання різних медикаментів. Наприклад, проносного. Але будьте обережні: після тривалих досліджень німецькі медики зробили висновки про надзвичайно небезпечні наслідки проносних препаратів для здоров'я людини.R

Лікування хронічного гепатиту з синдромом холестазу

Лікування хронічного гепатиту з синдромом холестазу - Відомо, що хронічний гепатит (ХГ) незалежно від етіологічної форми може мати різного ступеня вираженості синдром холестазу, причому при ХГ алкогольному, холестатичної і холангіогенном цей синдром є провідним і зустрічається в 11-55% випадків. Клінічним проявом цього синдрому служить шкірний свербіж, проте він виявляється тільки у 10-40% хворих.

Алкогольна хвороба печінки: механізми прогресування, патогенетична терапія

Алкогольна хвороба печінки: механізми прогресування, патогенетична терапія - У поняття алкогольної хвороби печінки входять різні порушення структури та функціональної здатності органу, викликані тривалим систематичним вживанням алкогольних напоїв. Алкогольні ураження печінки по поширеності і соціальному значенню займають друге місце після гострих і хронічних хвороб печінки вірусної етіології.

Ризик розвитку неалкогольний жирової хвороби печінки (НЖБП)

Ризик розвитку неалкогольний жирової хвороби печінки (НЖБП) - У жінок з синдромом полікістозних яєчників, ймовірно, мають більш високу ступінь ризику розвитку неалкогольний жирової хвороби печінки (НЖБП), як повідомляють німецькі автори.

Оцінка гідродинамічних характеристик гастроентероанастомозу кінцевий-петлевий конструкції в експерименті

Оцінка гідродинамічних характеристик гастроентероанастомозу кінцевий-петлевий конструкції в експерименті - Резекція шлунка є однією з найбільш частих операцій при доброякісних і злоякісних захворюваннях цього органу [2]. За більш ніж сторічний період зусиллями численних хірургічних шкіл вдалося значно (з 60 до 2%) знизити летальність після резекції шлунка.

Бельгійські вчені розробили щадний метод ранньої діагностики цирозу печінки

Бельгійські вчені розробили щадний метод ранньої діагностики цирозу печінки - В даний час такий діагноз ставлять на підставі дорогою і не завжди безпечної біопсії печінкової тканини. Дослідники з Гентського університету виявили, що цієї ж мети можна досягти за допомогою порівняно дешевого визначення вмісту деяких цукрів у плазмі крові.

Підтримуюча терапія функціональної диспепсії

Підтримуюча терапія функціональної диспепсії - Функціональної диспепсією (ФД) страждають 15-20% населення. У більшості пацієнтів з ФД потрібне проведення підтримуючої терапії, для якої найбільш обгрунтованим варіантом є використання безрецептурного препарату 'Квамател міні' (фамотидин 10 мг).

Застосування препарату''Нігепан''в консервативній терапії гострого геморою

Застосування препарату''Нігепан''в консервативній терапії гострого геморою - Геморой є одним з найбільш поширених захворювань людини і найчастішою причиною звернення до колопроктології [3] . За даними різних авторів, його поширеність становить 130-145 на 1000 дорослого населення, а частота в структурі колопроктологіческіх захворювань складає від 34 до 41% [3,4,5,6,].

Новий полімер для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Новий полімер для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - FDA схвалило застосування рідкого полімеру під комерційною назвою Ентерікс для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. R

У Москві відкрився найбільший у країні проктологічний центр

У Москві відкрився найбільший у країні проктологічний центр - На церемонії відкриття мер столиці Юрій Лужков висловив жаль, що захворювання, від яких будуть лікувати в новій лікарні, зустрічаються досить часто.

Дієта з високим вмістом клітковини знижує ризик раку товстого кишечника

Дієта з високим вмістом клітковини знижує ризик раку товстого кишечника - У двох дослідженнях підтверджено профілактичну дію дієти з високим вмістом клітковини щодо раку товстого кишечника. У рандомізованому дослідженні Prostate, Lung, Colorectal, and Ovarian (PLCO) Cancer Screening Trial порівнювалося споживання клітковини у майже 34 тис. осіб, у яких при ректороманоскопії не визначалися поліпи, і 3,5 тис. чоловік з, принаймні, однієї аденомою в дистальних відділах товстого кишечника.

Використання еластази-1 стільця для визначення панкреатичного статусу пацієнтів з муковісцидозом

Використання еластази-1 стільця для визначення панкреатичного статусу пацієнтів з муковісцидозом - Визначення еластази-1 в калі має стати рутинним при обстеженні хворих на муковісцидоз. Метою дослідження Borowitz D зі співавторами із США було виявлення пацієнтів, хворих на муковісцидоз, які необгрунтовано отримують панкреатичні ферменти, тому що насправді мають схоронну функцію підшлункової залози. Панкреатичних функція визначалася за концентрації еластази-1 (Е1) в стільці.

Мова розповість про стан вашого здоров'я

Мова розповість про стан вашого здоров'я - Мова - це, можна сказати, 'візитна картка' людини. На ньому відбиваються багато змін, що відбуваються в організмі, особливо в органах травлення. R

Запор (від симптому до діагнозу, від діагнозу до лікування)

Запор (від симптому до діагнозу, від діагнозу до лікування) - У медичній практиці затримку стільця більше трьох днів протягом певного періоду часу в році було прийнято вважати запором. Питання про те, який часовий проміжок між дефекації відповідає нормі, довго залишався предметом дискусій.

виразку шлунка визначать за диханням

виразку шлунка визначать по диханню - Вчені-медики з Університету Глазго стверджують, що виразку і рак шлунку в найближчому майбутньому можна легко визначити за ... диханню пацієнта. На даний момент лікарі роблять всі необхідні дослідження, використовуючи ендоскоп. Якщо новий метод діагностики виразки і раку шлунку буде схвалений, людям не доведеться випробовувати незручність при здачі аналізів.

Алгоритм діагностики та лікування при синдромі функціональної диспепсії

Алгоритм діагностики та лікування при синдромі функціональної диспепсії - Відповідно до рекомендацій погоджувальної наради Міжнародної робочої групи з удосконалення діагностичних критеріїв функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту (Римські критерії II, 1999) синдром диспепсії визначається, як відчуття болю чи дискомфорту (вага, переповнення, раннє насичення), локалізоване в подложечной області ближче до серединної лінії [11].

Перспективи фармакотерапії стеатогепатит алкогольного і неалкогольні характеру

Перспективи фармакотерапії стеатогепатит алкогольного і неалкогольні характеру - До початку XXI ст. Одне з провідних місць серед соціально значущих захворювань посідають хвороби печінки і жовчовивідних шляхів. Про що з'явилися завдяки впровадженню на ринок нових гепатопротекторів перспективи в радикальному лікуванні таких хворих розповідає зав. кафедрою гастроентерології ФДУ 'Навчально-науковий центр Медичного центру Управління справами Президента РФ', проф., докт. мед. наук Олег Миколайович МІНУШКІН.

Монтелукаст ефективний при лікуванні еозинофільного езофагіту

Монтелукаст ефективний при лікуванні еозинофільного езофагіту - У невеликому дослідженні, що включало 12 пацієнтів з рідко діагностується еозинофільних езофагітом, показано ефективність монтелукаста - антагоніста лейкотрієнів, що володіє еозінофілостабілізірующім дією. Всі хворі були рефрактерний до антисекреторних терапії.

Ерадикація Н. pylori недостатня для загоєння великих виразок шлунка

Ерадикація Н. pylori недостатня для загоєння великих виразок шлунка - У проспективному рандомізованому дослідженні, що включало 120 пацієнтів, 7-денний курс потрійної терапії, що включала інгібітор протонної помпи, амоксицилін і кларитроміцин, був достатній для загоєння виразок шлунка розміром до 1 см. Для загоєння виразок великих розмірів була потрібна подальша антисекреторна терапія (Aliment Pharmacol Ther 2003; 17:111-7).

Аспірин надає антіхеліко-бактерний ефект

Аспірин надає антіхеліко-бактерний ефект - У дослідах in vitro показано, що аспірин пригнічує ріст Н. pylori, пригнічує мутагенний ефект метронідазолу і підвищує чутливість мікроорганізму до антибіотиків.

Використання Дюфалака (лактулоза) для підготовки товстої кишки

Використання Дюфалака (лактулоза) для підготовки товстої кишки - Успіх різних діагностичних маніпуляцій і хірургічних втручань у колопроктології залежить від якості підготовки товстої кишки. Тому розробка швидкої, ефективної та зручної для пацієнта методики підготовки товстої кишки до досліджень з мінімальними побічними ефектами є важливим чинником, що сприяє поліпшенню діагностики та результатів лікування у колопроктології.

Стакан картопляного соку щодня полегшить травлення

Стакан картопляного соку щодня полегшить травлення - Стакан картопляного соку щодня полегшить травлення, - стверджує недавнє дослідження. Вісім з десяти його учасників, що мали проблеми травлення, доповіли про покращення вже через тиждень після початку експерименту. У кожного п'ятого симптоми зникли повністю.

Динаміка симптомів та ендоскопічної картини при стандартній терапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Динаміка симптомів та ендоскопічної картини при стандартній терапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Сучасні погляди на гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) сконцентровані на симптоматиці захворювання. Підхід до діагностики, лікування і контролю його ефективності, орієнтований на динаміку симптоматики, виявляється досить раціональним.

Додавання оливкової олії в раціон харчування допоможе запобігти виразковий коліт

Додавання оливкової олії в раціон харчування допоможе запобігти виразковий коліт - Додавання оливкової олії в раціон харчування допоможе запобігти виразковий коліт, повідомляють лікарі Університету Східної Англії /UEA, Великобританія /. Клініцисти помітили, що люди, які отримують достатньо олеїнової кислоти, знайденої в оливковій олії, набагато рідше розвивають виразковий коліт.

скринінгове діагностика раку товстої кишки

скринінгове діагностика раку товстої кишки - Ізраїльська компанія Bio Mark розробила новий скринінг тест, заснований на перевірці звичайного аналізу крові, що може різко збільшити відсоток виживання хворих на рак. Інтерес даного тесту полягає в тому, що він дозволяє визначити ймовірність переходу доброякісних аденом та поліпів в рак з точністю до 80%. R

Паління знижує рівень вітаміну С в плазмі, сприяючи гастродуоденальної патології

Паління знижує рівень вітаміну С в плазмі, сприяючи гастродуоденальної патології - Department of Gastroenterology, Northwick Park Institute for Medical Research, Northwick Park Hospital (Великобританія) описали 43 пацієнти , які піддалися звичайної ендоскопії для обстеження з приводу диспепсії. Курці мали значно більш низькі рівні плазмового вітаміну С, ніж некурящі (р <0,05).

Геморой: психоемоційний аспект хвороби

Геморой: психоемоційний аспект хвороби - Геморой доставляє пацієнтам не тільки фізичні страждання, але й серйозний емоційний дискомфорт. Ці висновки були зроблені за результатами опитування, яке провела компанія МАСМІ * серед страждаючих цим захворюванням.

Вченими знайдено засіб для боротьби з одним з найгрізніших побічних ефектів від використання антибіотиків

Вченими знайдено засіб для боротьби з одним з найгрізніших побічних ефектів від використання антибіотиків - загибеллю мікрофлори кишечника - Коли доходить до застосування потужних антибіотиків, то мова йде про життя або смерті пацієнта, тому численними наслідками їх застосування, такими як порушення роботи печінки або загибель мікрофлори шлунка, як правило, нехтують, справедливо відсуваючи їх важливість на другий план. Тепер, можливо, кількість цих проблем зменшиться. Вченими знайдено засіб для боротьби з одним з найгрізніших побічних ефектів від використання антибіотиків - загибеллю мікрофлори кишечника.

Модернізація зондової рН-метрії в гастроентерології

Модернізація зондової рН-метрії в гастроентерології - Коротко показані основні шляхи модернізації зондової рН-метрії стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Модернізація зондової рН-метрії в гастроентерології необхідна для забезпечення безпеки медичного персоналу, пацієнтів; підвищення її ефективності, точності та достовірності визначення кислотності в різних відділах травного тракту.

Паління і споживання фруктози посилюють прогресію безалкогольної жирової хвороби печінки

Паління і споживання фруктози посилюють прогресію безалкогольної жирової хвороби печінки - Куріння сигарет і високе споживання фруктози погіршують прогресію безалкогольної жирової хвороби печінки. При захворюванні на печінці утворюються рубці з-за накопичення жиру, незважаючи на малі дози споживання алкоголю - відомого фактора ризику пошкодження печінки, - які можуть призвести до печінкової недостатності.

У людському травному тракті мешкають понад 1200 різноманітних вірусів

У людському травному тракті мешкають понад 1200 різноманітних вірусів - Гастроентерологи з університету Сан-Дієго прийшли до висновку, що в людському травному тракті мешкають понад 1200 різноманітних вірусів. У своїй більшості вони розмножуються лише в клітках кишкових бактерій і не представляють небезпеки для здоров'я людини.

Терапія порушень процесів травлення

Терапія порушень процесів травлення - Порушення процесів травлення (мальдігестія) і всмоктування (мальабсорбція) є найбільш поширеними синдромами в практиці лікаря-гастроентеролога. Їх розвиток може бути зумовлене недостатньою продукцією травних ферментів або зниженням їх активності. Основним напрямком у лікуванні хворих з синдромом порушення травлення і всмоктування, особливо при неможливості усунення причин їх розвитку, є замісна терапія ферментами, іноді вітамінами і мікроелементами.

Кава і чай захищають печінку від дії алкоголю

Кава і чай захищають печінку від дії алкоголю - Кава і міцний чай допомагають алкоголікам, людям з надмірною вагою і хворим, в крові яких підвищений зміст заліза, захистити печінку від серйозних поразок . Результати дослідження, проведеного американським національним інститутом діабету і захворювань печінки і нирок (National Institute of Diabetes & Digestive & Kidney Diseases), спільно з компанією Scientific Systems, Inc., Були опубліковані в журналі Gastroenterology.

Ще одна популяція стовбурових клітин печінки

Ще одна популяція стовбурових клітин печінки - При хронічних і гострих хворобах печінки спостерігається активація печінкових клітин-попередників, що забезпечує регенерацію органу.

Дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соку

Дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соці - Мета роботи - експериментальне дослідження рухливості іонів водню в шлунковому соку, як можливого фактору ризику розвитку виразкової хвороби, що впливає на зворотну дифузію іонів водню в слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки.

Простий тест для діагностики захворювань кишечника

Простий тест для діагностики захворювань кишечника - Кубинські вчені створили тест-систему для крові, що дозволяє протягом 10 хвилин діагностувати людей, які страждають від захворювань кишечника, що викликаються містяться в злакових рослинах білком. Коліти часто викликаються непереносимістю до глютену, який міститься в пшениці, ячмені чи жита.

Непереносимість молока і расова дискримінація

Непереносимість молока і расова дискримінація - Недавні дослідження показали, що люди, предки яких прибули з місць, де молочні стада могли випасати безпечно і були економічно доцільні, придбали здатність переварювати молоко. R

Вплив озонованим розчинів на кислотоутворювальної функцію шлунка у хворих виразковою хворобою цибулини дванадцятипалої кишки

Вплив озонованим розчинів на кислотоутворювальної функцію шлунка у хворих виразковою хворобою цибулини дванадцятипалої кишки - В даний час виразкова хвороба (ЯБ) входить до числа найбільш актуальних проблем сучасної охорони здоров'я, що мають високу медичну і соціальну значущість. Близько 10% населення земної кулі страждає ЯБ. Механізм виразкоутворення зводиться до порушення взаємодії між факторами агресії та захисту слизової оболонки гастродуоденальної зони (СОГДЗ), доповнені інвазією Helicobacter pylori (HP).

Привертає чи стеатоз печінки до розвитку раку печінки у пацієнтів з хронічним гепатитом С?

Привертає чи стеатоз печінки до розвитку раку печінки у пацієнтів з хронічним гепатитом С? - Вважається, що ожиріння, пов'язане зі стеатоз печінки може володіти передракових потенціалом.

Кисломолочні продукти робить людини ненаситним

Кисломолочні продукти робить людини ненаситним - Експерименти на мишах показали, що дієта, надмірно збагачена жирами, впливає на хімічні процеси в мозку, що впливає на зміну ставлення до їжі, тобто на ненаситності.

Клітини кишечника пригнічують апетит

Клітини кишечника пригнічують апетит - Клітки слизової оболонки тонкого кишечнику виробляють жироподобное речовина, яка сіль-но пригнічує апетит і не призводить до порушень в роботі нервової системи.

Синдром роздратованого кишечника пропонують лікувати глистами

Синдром роздратованого кишечника пропонують лікувати глистами - Внутрішні паразити за певних умов можуть приносити користь людині, вважають дослідники з Університету Мічигану. На їхню думку, здатність паразитичних черв'яків пригнічувати імунітет організму господаря може бути використана для боротьби з швидко розповсюджується в США і Європі захворюванням, відомим як синдром роздратованого кишечника.

Целіакія перестає бути рідкісною хворобою

Целіакія перестає бути рідкісною хворобою - Вчені з Клініки Мейо провели дослідження, за даними якого поширеність целіакії за останні 50 років збільшилася більш ніж у чотири рази. R Также з'ясувалося, що люди, які не знають, що у них целіакія, помирають майже в чотири рази частіше, ніж пацієнти, що дотримують безглютенових дієту.

Клінічні можливості препарату Санпраз

Клінічні можливості препарату Санпраз - В даний час розширюються рамки використання нестероїдних протизапальних препаратів - від традиційної ревматологічної практики до таких областей медицини, як неврологія, кардіологія, гінекологія та навіть онкологія.

Дюспаталин в терапії функціональних захворювань кишечника і жовчовивідних шляхів

Дюспаталин в терапії функціональних захворювань кишечника і жовчовивідних шляхів - Перша міжнародна класифікація функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту була представлена на XIII гастроентерологічному конгресі в 1988 році в Римі. Саме тоді був вперше офіційно затверджений термін синдром роздратованого кишечника і дані клінічні критерії для його діагностики.

Організація шлункового травлення

Організація шлункового травлення - Одним з чудових властивостей травного тракту, його високої функціональної надійності є виражені компенсаторні можливості через дублювання дігестівной функції протягом травного каналу, можливості широкого варіювання часу перебування харчового вмісту в його відділах і поліфункціональності органів травної системи.

Акули вилікують геморой

Акули вилікують геморой - Німецькі вчені спостерігали 97 пацієнтів хворих гемороєм, тріщинами заднього проходу, періанальної тромбозом. У лікуванні даних станів використовувалася мазь і свічки з додаванням масла печінки акули. Висипання в області заднього проходу зникли в переважному числі випадків, а виражене печіння збереглося тільки у одного пацієнта). R

розвіяні поширені помилки щодо запорів

розвіяні поширені помилки щодо запорів - Завдяки статті опублікованій в січневому номері журналу The American Journal of Gastroenterology розвіяні деякі поширені парадигми щодо запорів.

Сучасні принципи ферментної терапії в гастроентерології

Сучасні принципи ферментної терапії в гастроентерології - Під травленням розуміється розщеплення за допомогою ферментів складних речовин (білків, жирів, вуглеводів) у прості для їх подальшого всмоктування. Ключову позицію в травленні займають ферменти підшлункової залози (ПЖ).

Опитування пацієнта замінює колоноскопію

Опитування пацієнта замінює колоноскопію - Люди, які страждають виразковим колітом, можуть піддаватися такої неприємної процедури як колоноскопія набагато рідше. Дослідники з Мічиганського Університету виявили, що скарги пацієнтів на нездужання, біль у животі і рідкий стілець з кров'ю так само точно відображають активність хвороби, як і дані колоноскопії.

Дисбактеріоз кишечника

Дисбактеріоз кишечника - В останні десятиліття відбулися істотні зміни в розумінні і значення мікроорганізмів, що населяють кишечник людини. У процесі філогенетичного розвитку людини сформувалася мікроекологічної система з властивим їй складним динамічним рівновагою між фізіологічним статусом макроорганізму і мікробними популяціями, його заселяються. Стану динамічної рівноваги між всіма компонентами в цiй екологічній системі позначають як еубіотіческое. «Еубіоз» системи пов'язують зі станом здоров'я макроорганізму.

Бекон і салямі

Бекон і салямі - вороги товстого кишечника - У Франції нещодавно пройшла конференція, присвячена зв'язку харчування та ймовірності виникнення раку. Найбільшу увагу учасників конференції приділялася раку товстого кишечника, що займає одне з перших місць і за частотою зустрічальності і за кількістю викликаються смертей, після раку молочної залози у жінок і раку представницької залози у чоловіків.

Рівень резистентності Н. pylori до антимікробних засобів в Східній Європі

Рівень резистентності Н. pylori до антимікробних засобів в Східній Європі - За результатами багатоцентрового дослідження (19 центрів, 2340 штамів Н. pylori), середній рівень резистентності у Східній Європі склав: до метронідазолу - 37,9%, кларитроміцину - 9,5%, ципрофлоксацину - 3,9%, тетрацикліну - 1,9%, амоксициліну - 0,9%.

L-карнітин покращує функцію печінки при жировій хвороби печінки

L-карнітин покращує функцію печінки при жировій хвороби печінки - Додатковий прийом L-карнітину може поліпшити функцію печінки, гістологічну структуру печінки та інші прояви неалкогольні стеатогепатоза (NASH), вважають італійські дослідники.

Хвороба Крона лікують стовбуровими клітинами

Хвороба Крона лікують стовбуровими клітинами - Компанія Osiris Therapeutics, Inc. Отримала дозвіл FDA на проведення II фази клінічних випробувань лікування хвороби Крона. Мета цих випробувань - перевірка ефективності та безпеки розробленого компанією продукту PROCHYMAL (TM)

Провідні гепатологи оголосили про старт Всеросійського Освітнього Проекту «Гепатологія крупним планом»

Провідні гепатологи оголосили про старт Всеросійського Освітнього Проекту «Гепатологія крупним планом» - На 15 Щорічної Конференції «Гепатологія сьогодні», яка відбулася 15-17 березня 2010 року в Москві, було оголошено про старт нового освітнього проекту для лікарів «Гепатологія крупним планом». Ініціаторами проекту, який став можливим за підтримки компанії «Рош», виступили Російське товариство з вивчення Печінки і Національна Школа гастроентерологів, гепатологів.

Знищення Helicobacter pylori може не тільки вилікувати від виразкової хвороби, але і покращує ліпідний склад сироватки крові

Знищення Helicobacter pylori може не тільки вилікувати від виразкової хвороби, але і покращує ліпідний склад сироватки крові - Австрійські вчені з інституту медичної та хімічної лабораторної діагностики (University of Graz) вивчили вплив ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) на вміст ліпідів і аполіпопротеідов 87 пацієнтів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки.

Дисбактеріоз вилікувати легко

Дисбактеріоз вилікувати легко - У країні - епідемія дисбактеріозу, а ставлення до нього легковажне. Є навіть лікарі, які вважають, що лікувати тут нічого. А між тим, якщо нехтувати профілактикою і лікуванням, можна нажити великі неприємності

фенофібрат покращує біохімічні властивості печінки при первинному біліарної цирозі

фенофібрат покращує біохімічні властивості печінки при первинному біліарної цирозі - У дослідженні за участю 20 пацієнтів оцінили безпеку та ефективність фенофібрат. Комбінована терапія фенофібрат і урсодезоксихолевої кислоти призвела до поліпшення біохімічних параметрів і не супроводжувалася серйозними побічними ефектами.

Рівень аскорбінової кислоти в кишковому соку залежить на інфікованості Helicobacter pylori

Рівень аскорбінової кислоти в кишковому соку залежить на інфікованості Helicobacter pylori - Майорі та тихоокеанські етнічні острівні групи в Новій Зеландії відрізняються високим ризиком раку шлунка. Є припущення, що низькі рівні аскорбінової кислоти в шлунковому соку є чинником ризику для даного захворювання.

Наявність інфекції Helicobacter pylori значно підвищує ризик розвитку раку шлунка

Наявність інфекції Helicobacter pylori значно підвищує ризик розвитку раку шлунка - Наявність інфекції Helicobacter pylori значно підвищує ризик розвитку раку шлунку з локалізацією в нижніх відділах, але знижує ризик розвитку раку кардії , повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Створено віртуальний шлунок

Створено віртуальний шлунок - Віртуальний шлунок, розроблений американськими вченими, допоможе краще зрозуміти механізм розчинення і всмоктування лікарських препаратів, що приймаються у формі таблеток. Як стверджують дослідники, які створили цю комп'ютерну симуляцію, вона допоможе досягти більш чіткого контролю над часом надходження ліки в кровотік.

Північна Корея створила''диво-ліки''від хвороб печінки

Північна Корея створила''диво-ліки''від хвороб печінки - Медики Північної Кореї оголосили про створення нових ліків від різних хвороб печінки, яке допомагає навіть тим, хто не відмовляється від спиртного, повідомляє РИА 'Новости' з посиланням на Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).

Антациди і їх місце в лікуванні панкреатиту

Антациди і їх місце в лікуванні панкреатиту - Незважаючи на широке впровадження лікувальних препаратів, які вчинили грандіозний переворот в гастроентерології - засобів, що пригнічують продукцію соляної кислоти в шлунку, практична потреба в застосуванні антацидних препаратів все так само висока.

Абдомінальний біль: труднощі трактування і методи купірування

Абдомінальний біль: труднощі трактування і методи купірування - Хронічна абдомінальний біль у гастроентерології та абдомінальній хірургії - одна з основних проблем як з діагностичною, так і з лікувальною точки зору. З цією проблемою щодня стикаються лікарі багатьох спеціальностей, в першу чергу, дільничні терапевти та лікарі 'швидкої допомоги'. Хронічна абдомінальний біль в більшості випадків є основним симптомом гастроентерологічного захворювання.

Особливості метаболізму в стінці шлунка та тонкої кишки при моделюванні опіку слизової шлунка

Особливості метаболізму в стінці шлунка та тонкої кишки при моделюванні опіку слизової шлунка - Думка різних авторів про частоту ураження слизової оболонки шлунка, ДПК і тонкої кишки після опіків неоднозначні. У літературі є лише поодинокі праці з вивчення структури слизової оболонки тонкої кишки при кишкової непрохідності та перитоніті, що вказують на прогресуючі деструктивні зміни епітеліоцитів з порушенням їх ферментообразовательной функції і пристінного травлення. R

Раціональне ведення хворих з печінковою енцефалопатією

Раціональне ведення хворих з печінковою енцефалопатією - Під терміном «печінкова енцефалопатія» (ПЕ) розуміють патологічне зміна функцій головного мозку, що розвивається внаслідок гострого або хронічного ураження печінки і характеризується різноманітними нервово-психічними порушеннями . Потенційно оборотні неврологічні і психічні порушення варіюють по інтенсивності і можуть спостерігатися в різних комбінаціях, що дозволяє виділити 5 стадій ПЕ - від латентної (0) до коми (IV), які по суті, з урахуванням їх оборотності, є ступенями тяжкості.

Лікування Н. рylori інфекції

Лікування Н. рylori інфекції - Захворювання і стани, при яких антигелікобактерної терапії настійно рекомендована: 1. ЯБ шлунка і дванадцятипалої кишки, як у стадії загострення, так і поза нею, а також у разі розвитку ускладнень захворювання * 2. MALToma шлунка ** 3. Атрофічний гастрит **

Стовбурові клітини для лікування печінкової недостатності

Стовбурові клітини для лікування печінкової недостатності - Трансплантація гепатоцитів (клітин печінки) або гепатоцітоподобних клітин внепеченочного походження - багатообіцяючий метод лікування гострої і хронічної печінкової недостатності.

Пробіотичні кисломолочні продукти «біфідок» ®

Пробіотичні кисломолочні продукти «біфідок» ® - Продукти біфідок - унікальні. Будучи носіями корисних пробіотичних культур (біфідо - і лактобактерій), вони смачні, мають прекрасні органолептичні характеристики, добре поєднуються з різними смаковими добавками ароматичними, і не тільки заповнюють потреба людини в необхідних для нормальної життєдіяльності незамінних харчових речовинах і енергії, але і зберігають здоров'я.

Стан кислотоутворюючої функції шлунка і гормонів, її регуляторів, після стволовий та комбінованої ваготомії

Стан кислотоутворюючої функції шлунка і гормонів, її регуляторів, після стволовий та комбінованої ваготомії - В даний час не викликає сумнівів, що поліпшення результатів хірургічного лікування хворих на виразку дванадцятипалої кишки залежить не тільки від адекватності виконаної операції, що безумовно є основним чинником, але і від своєчасної корекції функціонального стану оперованого шлунка, починаючи з раннього післяопераційного періоду, в період медичної реабілітації, а при необхідності і при диспансерному спостереженні.

Новий антибіотик для горе мандрівників

Новий антибіотик для горе мандрівників - Напевно хоча б деякі чули про так звану діареї мандрівників, не те що б смертельному недугу, але і приємного погодитеся мало, ви в новій обстановці і ви і так не дуже комфортно себе відчуваєте а тут ще й ...

Рання діагностика і лікування за допомогою безглютенової дієти

Рання діагностика і лікування за допомогою безглютенової дієти - Рання діагностика і лікування за допомогою безглютенової дієти знижує смертність і ризик розвитку ускладнень при целіакії. Простий амбулаторний тест на антитіла до анти-трансглютаміназе може слугувати ефективним засобом первинного скрінірованія.

У Новий рік кожен отримує аліментарно травму

У Новий рік кожен отримує аліментарно травму - Вкрай важким часом для росіян називають медики новорічні свята, які розтягуються практично на два тижні. Лікарі вбачають в зимових канікулах аж два стресу - харчової і психічний.

Серед британок зростає смертність від цирозу печінки

Серед британок зростає смертність від цирозу печінки - Британські медики всерйоз стурбовані зростаючим числом випадків цирозу печінки серед молоді і, особливо, серед молодих жінок.

Застосування реамберіна у хворих з механічною жовтяницею

Застосування реамберіна у хворих з механічною жовтяницею - Механічна жовтяниця, що є одним із найважчих недуг, може бути викликана повної і неповної закупоркою жовчних протоків. При неповній обтурації жовчних проток розвитку механічної жовтяниці сприяє порушення функції гепатоцитів

В коріння жовтого імбиру міститься речовина, що може стати засобом лікування алкогольного цирозу печінки

В коріння жовтого імбиру міститься речовина, що може стати засобом лікування алкогольного цирозу печінки - Воно називається куркумін і з давніх пір застосовується в східній медицині. Останнім часом його відчувають як засіб лікування раку кишечника і хвороби Альцгеймера.

Англійські психотерапевти виявили, що лікувальний гіпноз добре знімає біль у хворих синдромом роздратованої товстої кишки

Англійські психотерапевти виявили, що лікувальний гіпноз добре знімає біль у хворих синдромом роздратованої товстої кишки - Англійські психотерапевти виявили, що лікувальний гіпноз добре знімає біль у хворих слизовим колітом, який також називають синдромом роздратовано товстої кишки. Це часто зустрічається захворювання проявляє себе періодичними нападами болю в животі, які зазвичай супроводжуються запорами та проносами.

езомепразол в хірургічній гастроентерології

езомепразол в хірургічній гастроентерології - Сучасні уявлення про роботу парієтальної (обкладувального) клітини слизової шлунка, безпосередньо відповідає за кіслотопродукцію, і про механізм регуляції її функції дозволяють визначити можливі фармакологічні 'мішені' для адекватної антисекреторних терапії .

Фармакотерапія ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки

Фармакотерапія ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки - Пацієнти з ерозивно-виразковими ураженнями шлунка та дванадцятипалої кишки складають більшість на прийомі гастроентеролога або в гастроентерологічному відділенні стаціонару, діагноз і диференційний діагноз цих станів - часта завдання у практиці і терапевта, і хірурга.

Проти виразки шлунка допоможе амінокислота глутамін

Проти виразки шлунка допоможе амінокислота глутамін - Майже 20 років тому було встановлено, що бактерії під назвою Helicobacter Pylori відповідають за виразку шлунка. З тих пір антибіотики стали головним способом боротьби з бактеріальною інфекцією, яка зачіпає приблизно шість відсотків світового населення, а також є основною причиною раку шлунка.

Напій з живих черв'яків лікує кишечник

Напій з живих черв'яків лікує кишечник - Американські вчені з університету штату Айова (University of Iowa) запропонували лікувати запальні захворювання кишечника за допомогою черв'яків-паразитів, повідомляє New Scientist. На думку дослідників, проковтнувши тисячі життєздатних яєць свинячого хлистовіка (Trichuris suis), можна вилікуватися від хвороби Крона і виразкового коліту.

Солона їжа провокує печію

Солона їжа провокує печію - Солона їжа і куріння можуть стати причиною розвитку не тільки гіпертонічної хвороби і атеросклерозу, а й гастроезофагального рефлюксу - інакше кажучи, хронічної печії. До такого висновку прийшли вчені з Каролінського інституту.

Низький вага при народженні збільшує ризик синдрому роздратованого кишечника

Низький вага при народженні збільшує ризик синдрому роздратованого кишечника - За даними норвезьких дослідників, синдром подразненого кишечнику значно частіше розвивається у людей, вага яких при народженні становила менше 2,5 кг .

Регулярні заняття аеробікою захищають здоров'я печінки

Регулярні заняття аеробікою захищають здоров'я печінки - Повсякденна фізична активність у вигляді аеробіки знижує ризик неалкогольний жирової хвороби печінки, встановили лікарі Університету Сіднея. Скорочення ризику не залежить від втрати ваги, а напряму пов'язано з частотою аеробних вправ, кажуть гепатологи.

Проблема травної недостатності: визначення, виявлення та корекція

Проблема травної недостатності: визначення, виявлення та корекція - При розгляді патології тієї чи іншої системи обов'язково постає питання про можливу її недостатності. Загалом, недостатність тієї чи іншої системи - це невідповідність її функціональних можливість висувати навантаженні. Описано серцева недостатність, дихальна недостатність, ниркова недостатність і т.д.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба збільшує ризик розвитку раку стравоходу

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба збільшує ризик розвитку раку стравоходу - Результати недавно проведеного дослідження підтверджують той факт, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) збільшує ризик розвитку раку стравоходу.

Какао допомагає при виразці шлунка

Какао допомагає при виразці шлунка - Жирні кислоти в складі какао здатні знищувати бактерії, що викликають виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, стверджують японські вчені. У проведеному ними дослідженні, виконаному на замовлення одного з виробників продовольства, що входять до складу какао жирні кислоти вбивали бактерії Helicobacter pylori.

Хворих будуть лікувати ... паразитами

Хворих будуть лікувати ... паразитами - Оригінальний спосіб лікування шлунково-кишкових захворювань запропонували американські лікарі. Вони мають намір призначати своїм пацієнтам ... спеціальний препарат, що містить життєздатні яйця паразитичних черв'яків.

протективний вплив вітамінів С, Е і бета-каротину на шлунок

протективний вплив вітамінів С, Е і бета-каротину на шлунок - Вплив інфекції Helicobacter pylori і пов'язані з нею зміни гістології шлунку на рівень концентрації альфа - токоферолу та бета-каротину в сироватці крові, шлунковому соку та слизовій оболонці антрального відділу шлунка були досліджені Digestive Diseases Research Centre, St Bartholomew 's and the Royal and London School of Medicine and Dentistry (Великобританія) у 86 пацієнтів пройшли планову езофагогастродуоденоскопія.

Морфофункціональна оцінка дванадцятипалої кишки у хворих з функціональною диспепсією

Морфофункціональна оцінка дванадцятипалої кишки у хворих з функціональною диспепсією - Мета дослідження. Оцінити морфофункціональний стан дванадцятипалої кишки (ДПК) в осіб з різними варіантами функціональної диспепсії.

У чому причина цирозу печінки?

У чому причина цирозу печінки? - Група китайських вчених з Peking National University і Man June Chao Hospital провела масштабне дослідження, метою якого було, не багато не мало, відповісти на хвилюючих багатьох питання , в чому ж власне причина цирозів печінки? R

ішемія товстого кишечника

ішемія товстого кишечника - поширене у літніх людей захворювання - ішемія товстого кишечника - поширене у літніх людей захворювання, останнім часом все частіше діагностується в молодий популяції, особливо у хворих з синдромом роздратованого кишечника (СРК ).

Рівень метану в повітрі, що видихається у пацієнтів і синдромом роздратованої кишки

Рівень метану в повітрі, що видихається у пацієнтів і синдромом роздратованої кишки - Рівень метану в повітрі, що видихається у пацієнтів і синдромом роздратованої кишки (СРК) корелює з тяжкістю запорів, повідомляють автори недавно проведеного дослідження.

Під маскою залізодефіцитної анемії може ховатися непереносимість гліадин

Під маскою залізодефіцитної анемії може ховатися непереносимість гліадин - Як повідомляється в січневому номері Southern Medical Journal целіакія (нестерпність гліадин) спостерігається у 3% пацієнтів із залізодефіцитною анемією. У зв'язку з цим, у всіх неясних випадках залізодефіцитної анемії рекомендується проведення ендоскопії з біопсією тонкого кишечника.

Целіакія: новий підхід до діагностики

Целіакія: новий підхід до діагностики - Целіакія - захворювання, яке до недавнього часу вважалося досить рідкісним. Про патогенезі та спадковому характері захворювання можна було лише здогадуватися. Зростання наукових досліджень, особливо імунологічних, масове обстеження населення дозволили по-новому поглянути на целіакію.

Новий метод діагностики метастатичного ураження печінки

Новий метод діагностики метастатичного ураження печінки - Метастази в печінку при злоякісних новоутвореннях ШКТ зазвичай діагностуються з великим запізненням, результати радіологічних досліджень на ранніх стадіях, як правило, негативні. Новий метод дозволяє підвищити точність діагностики.

Гостра діарея в практиці лікаря-клініциста

Гостра діарея в практиці лікаря-клініциста - Діарея в даний час навіть у розвинених країнах належить до найбільш частих причин звернення пацієнтів до лікаря. У США на рік реєструється близько 99 млн епізодів гострої діареї. За результатами одного з досліджень діарея є приводом приблизно 1,5% госпіталізацій у дорослих. Частота діареї в країнах, що розвиваються приблизно в 2-3 рази вище, ніж у розвинених.

Від проносу врятує пластир

Від проносу врятує пластир - Проблем із травленням, які нерідко виникають при подорожах в інші країни, можна буде уникнути за допомогою натільної пластиру, просоченого особливим розчином. R

Іммуннокоррекція при дисбактеріозах кишечника

Іммуннокоррекція при дисбактеріозах кишечника - Дисбактеріоз кишечника - фонове стан для розвитку хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічних алергічних захворювань, а також фактор ослаблення імунної системи. В основі розвитку дисбактеріозу кишечника лежить ослаблення місцевого імунітету кишечника, тому основним напрямком лікування є імунокорекція

Очищення кишечника може привести до серйозних електролітних порушень у осіб літнього віку

Очищення кишечника може привести до серйозних електролітних порушень у осіб літнього віку - У дослідженні, що включало 36 госпіталізованих пацієнтів у віці 65 років і старше, показано, що пероральний натрію фосфат, використовуваний для підготовки кишечника до колоноскопії або барієвої клізмі, може викликати серйозні електролітні порушення.

У перелік інфекційних захворювань потрапив ... рак шлунка

У перелік інфекційних захворювань потрапив ... рак шлунка - Дослідження, проведені в останні роки, показали, що багато хронічні захворювання, що раніше вважалися наслідками метаболічних порушень, на самому справі викликаються бактеріями. Сюди можна однозначно віднести виразкову хворобу шлунка і атеросклероз. Третій можливий кандидат у цьому списку - рак шлунка, пов'язаний з мікроорганізмом під назвою Helicobacter pylori.

Цигарки та фруктоза шкідливі для печінки

Цигарки та фруктоза шкідливі для печінки - Куріння сигарет і надмірне вживання фруктози може погіршити неалкогольні жирове захворювання печінки (Nonalcoholic fatty liver disease - NAFLD), вважають вчені. Це захворювання є одним з найбільш поширених захворювань печінки у всьому світі, пише The Times of India.

Вживання шоколаду, вина і гострої їжі не приводить до печії

Вживання шоколаду, вина і гострої їжі не приводить до печії - Результати нового дослідження, проведеного Lauren Gerson та її колегами з Stanford University School of Medicine, порадують багатьох пацієнтів . Відтепер вони можуть спокійно їсти шоколад, гострі страви, пити червоне вино, «газовану воду» і апельсиновий сік.

Застосування пробіотиків в клінічній практиці

Застосування пробіотиків в клінічній практиці - У шлунково-кишковому тракті людини (переважно у товстій кишці) мешкають мікроорганізми понад 400 видів. У здорової людини лише 15% з них мають характеристики патогенних або умовно-патогенних. У кишкової популяції домінують сімейства Lactobacillus і Bifidobacteria.

Вірусні гастроентерити

Вірусні гастроентерити - Гострий кишкові інфекції (ГКІ), незважаючи на успіхи медицини, до цих пір залишаються однією з найбільш значущих проблем охорони здоров'я в усіх без винятку країнах світу [16].

Особливості ерозивно форми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Особливості ерозивно форми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - це стан, який розвивається, якщо рефлюкс шлункового вмісту викликає хворобливі симптоми і /або ускладнення.

чи вичерпані себе антациди?

Чи вичерпані себе антациди? - Антациди - група лікарських препаратів, що знижують кислотність вмісту шлунка за рахунок хімічної взаємодії з соляною кислотою шлункового соку.

Запор (від симптому до діагнозу, від діагнозу до лікування)

Запор (від симптому до діагнозу, від діагнозу до лікування) - У медичній практиці затримку стільця більше трьох днів протягом певного періоду часу в році було прийнято вважати запором. Питання про те, який часовий проміжок між дефекації відповідає нормі, довго залишався предметом дискусій. Згода було досягнуто в процесі роботи двох міжнародних гастроентерологічних конференцій в Римі в 1988 і 1999 рр.., Де було розроблено погоджувальні документи по функціональних гастроінтестинальних розладів, що стали тепер широко відомими під назвами «Римські критерії I» і «Римські критерії II» (виправлені).

Зв'язок зловживання алкогоем і вживання вітаміну Е з продуктами харчування з ризиком розвитку хронічного панкреатиту

Зв'язок зловживання алкогоем і вживання вітаміну Е з продуктами харчування з ризиком розвитку хронічного панкреатиту - Дані випадок - контроль дослідження в Японії. Мета цього дослідження, Research Committee on Intractable Pancreatic Diseases (Японія) полягала в тому, щоб досліджувати асоціацію зловживання алкоголем і нутрітивного статусу з хронічним панкреатитом.

Вчені об'єдналися для боротьби з виразкою шлунка

Вчені об'єдналися для боротьби з виразкою шлунка - Дві біотехнологічні компанії з Англії та Австралії оголосили про початок співпраці, метою якого є створення нової методу лікування, спрямованого на усунення виразки шлунка, що викликається бактерією Helicobacter pylori.

Навіть низькі дози аспірину можуть привести до виразки?

Навіть низькі дози аспірину можуть привести до виразки? - Щонайменше, у 10% осіб, що приймають малі дози аспірину з метою профілактики серцево-судинних захворювань, розвинеться пептична виразка .

Роль гельмінтів при запальній хвороби кишечника (ВБК)

Роль гельмінтів при запальній хвороби кишечника (ВБК) - У нещодавно опублікованому огляді автори розглядають роль гельмінтів при запальній хвороби кишечника (ВБК).

Особливості становлення біоценозу кишечнику і кишковий дисбактеріоз

Особливості становлення біоценозу кишечнику і кишковий дисбактеріоз - Під терміном «дисбактеріоз кишечнику» розуміють зміни в мікрофлорі, виникають під впливом найрізноманітніших чинників. Як відомо, в кишечнику людини міститься близько 500 видів мікроорганізмів, загальна кількість яких досягає 1014, що навіть перевищує загальну чисельність всіх клітин організму людини.

Корекція дисбактеріозу у хворих з синдромом роздратованого кишечника

Корекція дисбактеріозу у хворих з синдромом роздратованого кишечника - Синдром роздратованого кишечника (СРК) відноситься до групи функціональних гастроінтестинальних розладів і визначається як комплекс функціональних кишкових порушень тривалістю понад 3 місяці, що включає в себе болі в животі, що зменшуються після акту дефекації, диспепсичні розлади і (метеоризм, бурчання, проноси, запори або їх чергування, почуття неповного спорожнення кишечника, імперативні позиви на дефекацію і ін) СРК страждає 15-20% населення, головним чином працездатного віку

Запальні захворювання кишечника будуть лікувати за допомогою''цукрового бактерії''

Запальні захворювання кишечника будуть лікувати за допомогою''цукрового бактерії''- Генетично модифіковані бактерії, які в присутності специфічного цукру перетворюються на механізм доставки лікарських препаратів, можуть стати новим засобом лікування захворювань кишечника, повідомляють британські дослідники.

Лікарі мають намір лікувати хворих паразитами

Лікарі мають намір лікувати хворих паразитами - Американські лікарі запропонували новий метод лікування одного з найважчих захворювань кишечника - хвороби Крона. Він припускає використання не ліків, а ... паразитичних черв'яків.

замісний прийом вітамінів необхідний хворим з гастритом

замісний прийом вітамінів необхідний хворим з гастритом - Колонізація в слизовій оболонці шлунку Helicobacter pylori зменшує концентрацію вітаміну C в шлунковому соку. Успішна ерадикація Helicobacter pylori не приводить в межах чотирьох тижнів до істотної зміни концентрації вітамінів A, E і C в шлунковому соку або сироватці.

Ефективність Омітокса при стресових виразках

Ефективність Омітокса при стресових виразках - Однією з сучасних проблем, привертають пильну увагу лікарів, є гастроентерологічна патологія. У структурі обертаності до лікаря загальної практики захворювання органів травлення за різними оцінками становлять 10-15%. І далеко не останнє місце серед них займають ерозивно-виразкові ураження гастродуоденальної зони.

Первинний біліарний цироз

Первинний біліарний цироз - Первинний біліарний цироз (ПБЦ) - захворювання, що характеризується запаленням імунним междолькових і септальних жовчних проток

Значення антисекреторних терапії в лікуванні гострих гастродуоденальних виразкових кровотеч

Значення антисекреторних терапії в лікуванні гострих гастродуоденальних виразкових кровотеч - Лікування гастродуоденальних кровотеч виразкової природоохоронців продовжує залишатися однією з найактуальніших проблем сучасної невідкладної хірургії, складаючи до 60-80% від усіх геморагічних ускладнень захворювань травного тракту. Гострі гастродуоденальних виразкові кровотечі (ОГДЯК) сьогодні супроводжуються високою летальністю, що досягає у оперованих хворих 20% і більше. При цьому основною проблемою продовжує залишатися профілактика і лікування рецидивів виразкових кровотеч у стаціонарі.

Терапія невиразкової функціональної диспепсії

Терапія невиразкової функціональної диспепсії - Відомо, що значну частину людей більш-менш постійно турбують болі в епігастральній ділянці, тяжкість, відчуття тиску, переповнення або швидкого насичення, що виникають у подложечной області під час або після прийому їжі, відрижка, нудота, блювання, зригування, зниження або відсутність апетиту (іноді метеоризм, болі внизу живота, порушення стільця).

Американські дослідники приступають до вирощування печінки людини

Американські дослідники приступають до вирощування печінки людини - Хірург Джей вакантна (Jay Vacanti) з Головної лікарні Массачусетсу в Бостоні спільно з мікроінженером Джеффрі Боренштейном (Jeffrey Borenstein) займається розробкою методики вирощування штучної печінки .

Фізичні вправи знижують ризик виникнення жовчних каменів

Фізичні вправи знижують ризик виникнення жовчних каменів - У більшості сучасних людей є жовчні камені, але лише в 30% випадків захворювання має симптоми. Обстеження 25,000 чоловіків і жінок вченими Університету Східної Англії показало, що у фізично активних людей скарг на захворювання було на 70% менше. Як відзначають учені у виданні European Journal of Gastroenterology and Hepatology, однією з причин може бути низький рівень холестерину в жовчі.

Дисбактеріоз: ілюзії та реальність

Дисбактеріоз: ілюзії та реальність - 'Дисбактеріоз' - один з найпопулярніших діагнозів, особливо серед педіатрів. Ємна за своєю суттю, концепція про дисбактеріозі претендує на одну з базисних позицій в уявленнях про мікробному симбіозі і його хвороботворних потенціях. Проблема 'обросла' величезною кількістю фактів і потребує осмислення.

позапечінкові біліарний дисфункції при ліпідному дистрес-синдром: етіопатогенез, діагностика та принципи лікування

позапечінкові біліарний дисфункції при ліпідному дистрес-синдром: етіопатогенез, діагностика та принципи лікування - Дослідження останніх років, засновані на найсучасніших досягненнях теоретичної і клінічної медицини, характеризуються принципово новим підходом до діагностики та лікування ряду захворювань, обумовлених порушеннями ліпідного метаболізму. Ці захворювання (облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок і органів черевної порожнини, ліпогенний панкреатит, холестероз жовчного міхура, жировий гепатоз) в даний час розглядаються з позицій ліпідного дистрес-синдрому.

Фармакотерапія ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки

Фармакотерапія ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки - Пацієнти з ерозивно-виразковими ураженнями шлунка та дванадцятипалої кишки складають більшість на прийомі гастроентеролога або в гастроентерологічному відділенні стаціонару, діагноз і диференційний діагноз цих станів - часта завдання у практиці і терапевта, і хірурга. Внаслідок доступності ендоскопічного методу дослідження, що дозволяє візуально оцінити стан гастродуоденальної слизової оболонки, з одного боку, і широкого розповсюдження ерозій і виразок, з іншого боку, з ними доводиться стикатися лікарям різних спеціальностей.

Мікробіологи з'ясували тривалість інфікування людства патогенною бактерією Helicobacter pillory

Мікробіологи з'ясували тривалість інфікування людства патогенною бактерією Helicobacter pillory - Мікробіологи зі Сполучених Штатів, Венесуели та Аргентини з'ясували тривалість інфікування людства патогенною бактерією Helicobacter pillory, яка є основною причиною виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.

Стало зрозуміло, чому часник рятує від хвороб шлунка

Стало зрозуміло, чому часник рятує від хвороб шлунка - Хіміки з Вейцмановского інституту в Реховоті пояснили, чому часник виліковує розлади шлунку. Як показали Меїр Вілчек і Давид Мірелман, цілющі властивості цієї рослини пояснюються присутністю аліцина, що додає часнику специфічний запах.

Учені підтвердили зв'язок синдрому роздратовано кишки зі стресом

Учені підтвердили зв'язок синдрому роздратовано кишки зі стресом - Нове дослідження підтверджує давні підозри лікарів і 1,5 млн американців, що страждають синдромом роздратовано кишки (СРК), про те, що причиною загострень цього захворювання можуть служити стреси.

Рецидиви афтозного стоматиту можуть вказувати на целіакію

Рецидиви афтозного стоматиту можуть вказувати на целіакію - За рецидивуючим афтозним стоматитом у деяких хворих може ховатися целіакія, що робить доцільним обстеження на це захворювання хворих з частими рецидивами афт на слизовій порожнини рота.

Клітинна терапія поліпшила функцію печінки у хворих цирозом

Клітинна терапія поліпшила функцію печінки у хворих цирозом - Японські дослідники з Yamaguchi University Graduate School of Medicine повідомляють про результати клінічних випробувань клітинної терапії декомпенсированного цирозу печінки. R

Розпочала свою роботу ювілейна 10-а Гастронеделя - головний щорічний форум Російських гастроентерологів

Розпочала свою роботу ювілейна 10-а Гастронеделя - головний щорічний форум Російських гастроентерологів - Перший день роботи 10-ї Гастронеделі ознаменувався багатолюдними семінарами та конференціями для лікарів гастроентерологів, гепатологів і ендоскопістів, присутніх на свій щорічний форум з усієї території РФ.

У хворих на хронічний панкреатит відзначається погіршення антиоксидантного статусу

У хворих на хронічний панкреатит відзначається погіршення антиоксидантного статусу - Department of Surgery, University Hospital of Wales, Health Park (Великобританія) провів вивчення антиоксидантного статусу у хворих з хронічним панкреатитом (n = 27), рецідівірущім гострим панкреатитом (n = 11) і у здорових осіб (n = 19).

Вроджені причини екзокринної недостатності підшлункової залози

Вроджені причини екзокринної недостатності підшлункової залози - підшлункова залоза є найважливішим экзокринным органом, що забезпечує адекватне протягом травних процесів. Екзокринної функції підшлункової залози полягає у виробленні ферментів і бікарбонатів.

Сучасні уявлення про патогенез і терапії внутрішньопечінкового холестазу

Сучасні уявлення про патогенез і терапії внутрішньопечінкового холестазу - За сучасними уявленнями під холестазом розуміють порушення синтезу, секреції та відтоку жовчі. Традиційно за етіологічним принципом холестаз підрозділяється на внутрішньопечінковий і внепеченочный. Внепеченочный холестаз пов'язаний з порушенням відтоку жовчі, викликаним механічними факторами.

Правильна дієта захищає від каменів

Правильна дієта захищає від каменів - Вживання в їжу продуктів, багатих ненасиченими жирами, може бути хорошим способом профілактики захворювань жовчного міхура. Про це повідомили вчені з Гарвардського університету.

Використання антибіотиків

Використання антибіотиків - фактор ризику розвитку хвороби Крона - Нью-Йорк (Рейтерс - Здоров'я), 5 лютого - Використання антибіотиків пов'язане з подальшим розвитком хвороби Крона, про що свідчать результати дослідження, проведеного у Великобританії. Чи є антибіотики безпосередньою причиною захворювання, тим не менш, до цих пір залишається неясним.

Відкрито новий форум: Питання гастроентеролога

Відкрито новий форум: Питання гастроентеролога - У рамках медичних конференцій 'Питання доктору' відкрито новий форум 'Питання гастроентеролога'. R

гастроентерит може викликати гіпертонію?

Гастроентерит може викликати гіпертонію? - Віддаленими наслідками бактеріального гастроентериту можуть бути артеріальна гіпертонія і ураження нирок.

Дві чашки кави в день допомагають захистити печінку

Дві чашки кави в день допомагають захистити печінку - Пацієнти з хронічним вірусним гепатитом С, які споживають більше, ніж 308 мг кофеїну в день, можуть бути захищені від фіброзу печінки. Добову кількість кофеїну для такого позитивного ефекту рівноцінно двом чашкам звичайної кави. Інші джерела кофеїну не володіють такими терапевтичними властивостями, стверджують медики National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases /NIDDK, США /.

Можливості лікарського впливу на цитопротективний властивості гастродуоденальної слизової оболонки

Можливості лікарського впливу на цитопротективний властивості гастродуоденальної слизової оболонки - У ході розвитку знань про фізіології і патології органів травлення склалися уявлення про захисні механізми гастродуоденальної слизової оболонки - цітопротекціі.

Шлунково травлення в технологічному ракурсі

Шлунково травлення в технологічному ракурсі - У представленні І. П. Павлова шлунково-кишковий тракт виступає в ролі травного конвеєра - послідовно розташованих 'хімічних фабрик', кожна з яких здійснює специфічний для неї етап переробки прийнятої їжі. Характерний етап травного конвеєра відведено і шлункової травленню.

А до чого тут панкреатит?

А до чого тут панкреатит? - Діагноз панкріеатіт зустрічається так часто і так безпідставно декларується, що виникає відчуття якогось тавра або бренду, необхідність якого у заключному діагнозі обов'язкове. У відповідність з діагнозом призначається лікування. І якщо скарги і симптоми зберігаються, то це «підтверджує» серйозність проблеми. Збільшується кількість лікарських препаратів, різного роду ферментів ... А чи треба?

Раннє виснаження аскорбінової кислоти є маркером серйозності перебігу гострого панкреатиту

Раннє виснаження аскорбінової кислоти є маркером серйозності перебігу гострого панкреатиту - Pancreatitis Research Group, Department of Surgery, Faculty of Medicine and Health Science, University of Auckland (Нова Зеландія) провели дослідження рівня аскорбінової кислоти у 62 пацієнтів з помірною та 23 - з важкою стадією гострого панкреатиту в протягом 5 днів.

Нестероїдні протизапальні препарати і верхні відділи шлунково-кишкового тракту: патологія, не пов'язана з розвитком виразок і ерозій

Нестероїдні протизапальні препарати і верхні відділи шлунково-кишкового тракту: патологія, не пов'язана з розвитком виразок і ерозій - гастродуоденальних ускладнення , що виникають на фоні прийому нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), являють собою яскравий приклад «хвороби цивілізації» - патології, що виникла внаслідок прагнення людей до більш комфортного і зручного існування (більш високому «якості життя»)

Шлунок

шлунок - найкращий «детектор брехні» - Каже людина правду або бреше, найточніше можна визначити по роботі його шлунку. Детектор брехні зазвичай реєструє частоту биття серця і інтенсивність виділення поту. Проте вчені з Техаського Університету з'ясували, що шлунок і кишечник набагато сильніше реагують на психологічний стрес. Навіть якщо ви найдосвідченіший і майстерний брехун в світі, саме шлунок, а не серце видасть ваші дійсні наміри.

25-28 жовтня 2004 року в Москві відбудеться 10-а Російська Гастронеделя

25-28 жовтня 2004 року в Москві відбудеться 10-а Російська Гастронеделя - 25-28 жовтня 2004 року в Москві відбудеться 10-а Російська Гастронеделя ; на ювілейний з'їзд Російської гастроентерологічної асоціації з'їдуться лікарі з усіх регіонів РФ і зарубіжних країн.

У хворих з хронічними запальними захворюваннями кишечника порушений антиоксидантний статус

У хворих з хронічними запальними захворюваннями кишечника порушений антиоксидантний статус - Dipartimento di Scienze Chirurgiche e Gastroenterologiche, Universita di Padova (Італія) було обстежено 46 хворих неспецифічним виразковим колітом, 37 - з хворобою Крона і 386 осіб контрольної групи. Концентрація вітамінів А, Е і каротиноїдів була істотно знижена у хворих, особливо з активною стадією в порівнянні з контрольною групою.

Необхідність організації селективного скринінгу на целіакію

Необхідність організації селективного скринінгу на целіакію - Целіакія - хронічне, полісиндромні і прогресуюче захворювання, викликане ураженням слизової оболонки тонкого кишечника глютеном. Воно супроводжується порушенням харчової абсорбції на пошкодженій ділянці слизової оболонки. Ефективно лікування целіакії безглютенової дієтою

Підвищений споживання овочів і фруктів, а також аскорбінової кислоти сприяє профілактиці інфікування Helicobacter pylori

Підвищений споживання овочів і фруктів, а також аскорбінової кислоти сприяє профілактиці інфікування Helicobacter pylori - На думку співробітників Biostatistics Branch, Division of Epidemiology and Genetics, National Cancer Institute, National Institutes of Health (США), опублікованому в Epidemiol. Rev. в 2000 році, адекватний нутрітивного статус, особливо часте вживання фруктів і овочів, а також аскорбінова кислота є факторами захисту проти інфікування Helicobacter pylori.

Лікуємо одні хвороби ... і збільшуємо ризик інших

Лікуємо одні хвороби ... і збільшуємо ризик інших - Наприкінці минулого століття і на початку нинішнього в лікуванні так званих кислотозависимих захворювань (гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, хронічного гастриту, виразкової хвороби, невиразкової диспепсії), а також хронічного панкреатиту стали активно використовуватися блокатори водневого (протонового) насоса, ефективно пригнічують утворення соляної кислоти клітинами шлунка.

Зловживання алкоголем і інфекція вірусом гепатиту С (HCV) співіснують у багатьох пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки

Зловживання алкоголем і інфекція вірусом гепатиту С (HCV) співіснують у багатьох пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки - Механізм пошкодження печінки у таких хворих ймовірно мультифакторна і включає в себе комбінацію зниження імунного кліренсу HCV, оксидативний стрес, появу квазі-видів HCV, стеатоз печінки, збільшення накопичення заліза і збільшення рівня апоптозу гепатоцитів.

Хронічні захворювання печінки та жовчного міхура у осіб похилого віку

Хронічні захворювання печінки та жовчного міхура у осіб літнього віку - У процесі старіння печінка - головна біохімічна «лабораторія» організму - зазнає істотні морфологічні та функціональні зміни. Зменшуються її вагу та розміри. Якщо у людей зрілого віку печінку важить близько 1600 г, то в старечому віці її вага зменшується до 930-980 м. Незважаючи на значне загальне зниження ваги, в печінці відбувається відносне збільшення вмісту жиру

Ураження підшлункової залози при целіакії

Ураження підшлункової залози при целіакії - Підшлункова залоза (ПЖ), будучи одним з центральних травних органів, а також маючи поруч анатомічних особливостей, легко втягується практично в будь-який патологічний процес в травній системі.

симвастатин знижує портальне тиск у пацієнтів з цирозом і портальною гіпертензією

симвастатин знижує портальне тиск у пацієнтів з цирозом і портальною гіпертензією - симвастатин ефективний у зниженні портального тиску і поліпшення перфузії печінки у пацієнтів з цирозом, згідно з дослідженням, опублікованим в Gastroenterology.

Глисти лікують кишкову патологію

Глисти лікують кишкову патологію - Правильно підібрані дози гельмінтів можуть принести полегшення пацієнтам, що страждають хронічними запальними захворюваннями кишечника (неспецифічний виразковий коліт і хвороба Крона).

недокрів'я призводить до запорів

недокрів'я призводить до запорів - Для життєдіяльності бактерій, що становлять кишкову мікрофлору, необхідно залізо. Даний мікроелемент є одним з лімітуючих факторів бродіння. Недолік заліза може приводити до порушення бродіння і запорів.

Росіяни майже поголовно страждають дисбактеріозом

Росіяни майже поголовно страждають дисбактеріозом - До 90% міського населення Росії страждає різними видами дисбактеріозів. Такі дані представив директор НДІ вакцин і сироваток ім. І. Мечникова, академік РАМН Борис Семенов. R

Замаскована целіакія - причина багатьох не ясних шлунково-кишкових розладів і порушень обміну речовин у дорослих

Замаскована целіакія - причина багатьох не ясних шлунково-кишкових розладів і порушень обміну речовин у дорослих - До недавнього часу, целіакію вважали дитячим захворюванням , яке проявляється тільки шлунково-кишковими розладами (gastrointestinal - GI). Проте все більше і більше дорослих, в тому числі і без проблем з GI, діагностуються аутоімунні захворювання, провоковані вживанням в їжу пшениці, жита та ячменю. Встановлення зв'язку між целіакію (відомої так само як спру) і близькими станами, такими як остеопороз, дозволяє докторам виявляти все більше і більше дорослих пацієнтів з целіакію.

імуногенетичні аспекти виразкової хвороби двенадцатіпеpстной кишки у інфіціpованних Helicobacter pylori евpопеоідов Західної Сібіpі

імуногенетичні аспекти виразкової хвороби двенадцатіпеpстной кишки у інфіціpованних Helicobacter pylori евpопеоідов Західної Сібіpі - Куpіловіч С. А., Коненков В. І., Шликова Л. Г., Пpокофьев В. Ф. Лабоpатоpія мікpобіологіческіх і клініческіх пpоблем гастpоентеpологіі і сочетанних захворювань НДІ теpапіі (діp. - акад. PАМН Ю. П. Нікітін) СО PАМН, Інститут клініческой імунології (діp. - член-коpp. PАМН в. А. Козлов) СО PАМН, Новосібіpск

Особливості асоціації інфекції Helicobacter pylori і виразкової хвороби у евpопеоідов і монголоїдів Сібіpі

Особливості асоціації інфекції Helicobacter pylori і виразкової хвороби у евpопеоідов і монголоїдів Сібіpі - Цуканов В. В., Тонких Ю. Л., Баpкалов С. В ., Штигашева О. В., Гітліна А. Г., Гаpкун О. Л. Кафедpа поліклінічної теpапіі Кpаснояpской госудаpственной медичної академії, ЦНДЛ Кpаснояpской госудаpственной медичної академіі, гастpоентеpологіческое відділення НІІ медичних пpоблем Севеpа (діp. - член-коpp. PАМН В. Т. Манчук) СО PАМН, Кpаснояpск, Хакасская pеспубліканская лікарня, Абакан

Гастрозаболеванія виявляються практично у кожного жителя Росії

Гастрозаболеванія виявляються практично у кожного жителя Росії - 'У Росії хронічна гастроентерологія, незалежно від віку, виявляється, практично у кожного', - заявив президент наукового товариства гастроентерології РФ, директор ЦНДІ гастроентерології Леонід Лазебник на що відкрився сьогодні в Петербурзі великому науковому форумі 'Гастро-2002'. Захід присвячений аспектам лікарської практики і зібрало понад тисячі видатних учених, клініцистів, фармацевтів з Росії, країн Балтії та СНД, Східної Європи та Скандинавії.

Новий метод діагностики захворювань печінки в Ізраїлі

Новий метод діагностики захворювань печінки в Ізраїлі - Ізраїльські вчені-медики перебувають на передовому місці в світі і в різних медичних дослідженнях, включаючи генетичні дослідження та дослідження стовбурових клітин. У 2004 році двоє вчених з Ізраїлю отримали Нобелівську премію за відкриття в цій галузі.

Клінічні аспекти шлунково-стравохідного рефлюксу

Клінічні аспекти шлунково-стравохідного рефлюксу - Під шлунково-стравохідним рефлюксом (ЖПР) розуміють мимовільний викид вмісту шлунку в стравохід. Помірний рефлюкс - фізіологічне явище і зустрічається досить часто, особливо після прийому їжі. Про патологічному ж стані можна судити не тільки за наявності рефлюксу, але й за його частоті, інтенсивності та за супутніми симптомами

Уряд США схвалив перший синтетичний секретин

Уряд США схвалив перший синтетичний секретин - Лікарі вважають, що в найближчому майбутньому діагностика захворювань підшлункової залози стане набагато ефективніше. Уряд схвалив перший синтетичний аналог гормону, відомого як секретин.

Сучасні можливості клінічного застосування альфа-ліпоєвої кислоти у хворих на хронічні захворювання печінки

Сучасні можливості клінічного застосування альфа-ліпоєвої кислоти у хворих на хронічні захворювання печінки - Понад півстоліття тому альфа-ліпоєва кислота була вперше виділена в кристалічному вигляді з екстракту яловичої печінки американським біохіміком Л. Рідом з групою вчених, а незабаром був здійснений синтез препарату. Про фармакологічних ефекти та можливості застосування альфа ліпоєвої кислоти-в клінічній практиці розповідає докт. мед. наук, заслужений діяч науки РФ, проф. кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб ММА ім. І.М. Сеченова Світлана Дмитрівна Подимове.

Створено метод діагностики''прихованих''хвороб печінки

Створено метод діагностики''прихованих''хвороб печінки - Вчені з німецького Університету Ессекса виявили групу речовин, які можуть бути використані для експрес-діагностики захворювань печінки, ще не дають клінічної симптоматики.

Біопродукти проти дисбактеріозу

Біопродукти проти дисбактеріозу - Біопродукти - так називається новий клас продуктів харчування. Чим вони корисні для нас, розповідає керівник лабораторії санітарно-харчової мікробіології і мікроекології Інституту харчування РАМН Світлана Анатоліївна Шевельова.

Новий антибіотик для горе-мандрівників!

Новий антибіотик для горе-мандрівників! - Напевно хоча б деякі чули про так звану діареї мандрівників, не те що б смертельному недугу, але і приємного погодитеся мало, ви в новій обстановці і ви і так не дуже комфортно себе відчуваєте, а тут ще й ...

Висівки проти кишкових захворювань

Висівки проти кишкових захворювань - Наш раціон бідний клітковиною - ми їмо в основному рафіновані, очищені, легкозасвоювані продукти, а це веде до зростання захворювань кишечника та іншим малоприємних наслідків, пише журнал' Здоров'я '.

коморбідних дисфункціональних розладів органів травлення

коморбідних дисфункціональних розладів органів травлення - Результати досліджень інтерністів та психіатрів демонструють, що від 30% до 70% пацієнтів, що звернулися до гастроентерологів, страждають саме порушеннями функціональної природи; при цьому близько 50% цих хворих з соматопсихічні гастроентерологічними скаргами потребують лише корекції емоційного стану.

Вино корисно для печінки?

Вино корисно для печінки? - Вчені з Університету Каліфорнії (США) опублікували результати нового дослідження, згідно з яким помірне вживання вина (близько 100 г на день) не тільки не завдає шкоди печінки, але і запобігає розвитку неалкогольні стеатогепатит (НАСГ).

У Campylobacter pilory виявлений шкідливий родич

У Campylobacter pilory виявлений шкідливий родич - Campylobacter jejuni - Вчені виявили взаємозв'язок між Campylobacter jejuni і злоякісним новоутворенням кишечника - кишкової лімфомою. При проведенні полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) біоптатів пацієнтів з цим захворюванням, виявлена ДНК Campylobacter jejuni. Хронічні інфекції кишечника, викликані Campylobacter jejuni, часто зустрічаються у хворих з ослабленою імунною системою.

Антігастрітное какао

Антігастрітное какао - Встановлено, що регулярне вживання какао допомагає позбутися від виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, а також запобігти їх появі. З'ясувалося, що входять до складу какао жирні кислоти згубно впливають на бактерії Helicobacter pylori, здатні викликати ці захворювання.

Новий підхід до внутрішньошлункової рН-метрії

Новий підхід до внутрішньошлункової рН-метрії - Коротко описано новий спосіб зондової рН-метрії у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, розроблений автором даної статті.

Миттєво позбавляти людей від діареї стануть особливі бактерії

Миттєво позбавляти людей від діареї стануть особливі бактерії - Більш ефективною заміною антибіотикам вдалося знайти фахівцям, що працюють в області біотехнологій. Днями відкрилася лінія з масового випуску ліків на основі біфідобактерій і ... активованого вугілля. Вона стала першим у Росії виробництвом біолекарств, атестованим за світовими стандартами, що означає практично повну відсутність шлюбу в процесі виготовлення продукції.

Гепатологія

Гепатологія - нова область застосування індометацину - Попередні дослідження продемонстрували деякі позитивні ефекти застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) у хворих на хронічний вірусний гепатит. У подвійному «сліпому», рандомізованому контрольованому плацебо дослідженні вивчалися позитивні потенційні ефекти індометацину при асимптоматичною носійстві поверхневого антигену гепатиту B (HBsAg). R

Порівняння потрійний і квадротерапії як схем ерадикації другої лінії

Порівняння потрійний і квадротерапії як схем ерадикації другої лінії - У рандомізованому контрольованому дослідженні, що включало 109 пацієнтів з неефективністю попередньої антигелікобактерної терапії, 7-денна потрійна схема, що включає рабепразол (20 мг 2 рази на день), левофлоксацин (500 мг 1 раз на день) і рифабутин (300 мг 1 раз на день), не поступалася за ефективністю 7-денний квадротерапії, що включала рабепразол (20 мг 2 рази на день), метронідазол (400 мг 3 рази на день), вісмуту субцитрат (120 мг 4 рази на день) і тетрациклін (500 мг 4 рази на день), - 91% і 92% відповідно.

Виразкова хвороба

Виразкова хвороба - історія медицини - Поза всяким сумнівом, історія вивчення такого захворювання, як виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, заслуговує особливої уваги. Кращі уми людства працювали над проблемою діагностики та лікування цього захворювання. Про те, як розвивалися уявлення про виразкової хвороби, і про те, яким методам лікування слід віддавати перевагу в даний час, ми розмовляли з академіком РАМН, професором Володимиром Трохимович Івашкине.

Печія

Печія - Печія далеко не так безневинно, як думають багато хто. Якщо вона турбує або заподіює дискомфорт 1-2 рази на тиждень, заважає спати, змушує часто приймати антациди або соду для полегшення стану, то мова йде вже про так звану рефлюксной хвороби, що потребує втручання лікаря. При частому і тривалому впливі кислоти на слизову стравоходу і шлунку в ній можуть утворитися виразки та ерозії.

Панкреатичний недостатність і її лікування

Панкреатичний недостатність і її лікування - Переварювання їжі являє собою процес перетворення складних структур продуктів харчування в більш простий вигляд, в якому вони можуть засвоюватися в кишечнику. Будь-яка зміна переварювання їжі викликає порушення харчування, що може призвести до дефіциту або накопичення надлишкової ваги. Розлади переварювання їжі, звані диспепсії, супроводжують багато захворювань шлунково-кишкового тракту та інших органів і тому часто зустрічаються в повсякденній клінічній практиці.

Клінічні та фармакоекономічні аспекти лікування періодичної печії

Клінічні та фармакоекономічні аспекти лікування періодичної печії - Розв'язання проблеми підвищення ефективності лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у значній мірі визначається кінцевими цілями терапії. Так, за наявності ерозивних або виразкових змін слизової оболонки стравоходу стратегічними цілями лікування ГЕРБ є якнайшвидша їх епітелізація, попередження розвитку рецидиву, ускладнень і аденокарциноми стравоходу.

Антагоністи гістамінових Н2-рецепторів в терапії деяких кислотозависимих захворювань

Антагоністи гістамінових Н2-рецепторів в терапії деяких кислотозависимих захворювань - кислотозалежних захворювань, зазвичай асоціюються з надмірним впливом секреції соляної кислоти, що виділяється клітинами обкладувальним слизової оболонки шлунка, представляють серйозну медико -соціальну проблему.

Порівняння ефективності впливу одноразового та повторного прийому лансопразол і рабепразол на внутрішньошлункової рН протягом 24 годин у здорових добровольців

Порівняння ефективності впливу одноразового та повторного прийому лансопразол і рабепразол на внутрішньошлункової рН протягом 24 годин у здорових добровольців - Здатність антисекреторних препаратів зменшувати клінічні прояви та виліковувати виразкову хворобу і ерозії стравоходу залежить від їх активності у придушенні шлункової секреції, і, таким чином, у можливості підвищувати внутрішньошлунковий pH-фактор вище критичних порогів.

З досвіду застосування органопрепаратів в схемах лікування хронічних гастродуоденітів, асоційованих з н. Pylori, у хворих похилого та старечого віку

З досвіду застосування органопрепаратів в схемах лікування хронічних гастродуоденітів, асоційованих з н. Pylori, у хворих похилого та старечого віку - Хворі похилого та старечого віку часто страждають поєднаною патологією різних органів і систем організму. Ця категорія хворих отримує велику кількість лікарських призначень. За даними світової медичної літератури до 15% пацієнтів звертаються до лікарів зі скаргами на погіршення здоров'я з-за дії лікарських препаратів. R

Методи фармакологічної корекції рухово-евакуаторних порушень шлунка і дванадцятипалої кишки

Методи фармакологічної корекції рухово-евакуаторних порушень шлунка і дванадцятипалої кишки - рухової-евакуаторних розлади шлунку і дванадцятипалої кишки (ДПК) відіграють істотну роль у генезі багатьох захворювань шлунково- кишкового тракту. Вони здатні виступати як у ролі ведучого патогенетичного фактора (невиразкова диспепсія, гастро-езофагеальная рефлюксна хвороба, дуоденостаз, пілороспазм, дисфункція великого дуоденального сосочка, дискінезія жовчовивідних шляхів і т.д.), так і у вигляді супутніх порушень, які можуть посилювати дію інших агресивних факторів (соляної і жовчних кислот, зниження захисних властивостей слизової оболонки).

Результати лікування позапечінкових біліарних дисфункцій при ліпідному дистрес-синдром

Результати лікування позапечінкових біліарних дисфункцій при ліпідному дистрес-синдром - Проблема діагностики та лікування позапечінкових біліарних дисфункцій при різних захворюваннях і патологічних станах шлунково-кишкового тракту актуальна для багатьох медичних спеціальностей . На цьому наголошується все зростаючою кількістю наукових публікацій з даного питання. Позапечінкових біліарним розладів приділено велику увагу у хірургії [1,2.3.5,6.13], гастроентерології [2,7,10], педіатрії [18,19], а також при патологічних станах, важко співвідносний з якою-небудь окремої медичної спеціальністю, тобто, що мають міждисциплінарні координати.

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника - Синдром роздратованого кишечника (СРК) залишається важким для ведення захворюванням, для якого не існує загальноприйнятого протоколу лікування.

Синдром роздратовано кишки передається у спадок

Синдром роздратовано кишки передається у спадок - Вчені з Клініки Мейо в Рочестері встановили, що родичі хворих на синдром роздратовано кишки (СРК) також можуть бути схильні до цього захворювання. Серед родичів хворих СПК воно зустрічалося втричі частіше, ніж серед родичів здорових людей.

Бельгійці розібралися з причинами хвороби Крона

Бельгійці розібралися з причинами хвороби Крона - Нове дослідження бельгійських вчених встановило механізми, що лежать в основі розвитку хвороби Крона - хронічного запального захворювання кишечнику.

Вакцина від проносу допоможе всім

Вакцина від проносу допоможе всім - Учені знайшли спосіб захиститися від однієї з найчастіших причин діареї. Група дослідників з Балтімора виявила на поверхні збудника кишкових інфекцій особливий білок, який сприяє розвитку хвороби. Як вважають автори відкриття, саме на нього можна буде націлити вакцину проти бактерій, які ускладнюють життя туристів, мам з грудними дітьми та хворих на СНІД.

Розкрито секрет бактерії викликає виразку

Розкрито секрет бактерії викликає виразку - Команда дослідників з Boston University, Harvard Medical School і Massachusetts Institute of Technology недавно зробили відкриття, яке змінює довго тримався парадигму про те, як бактерія пересувається в гелі. Вони показали, що бактерія, яка викликає виразку шлунка у людини, використовує майстерну біохімічну стратегію, щоб змінити фізичні властивості навколишнього середовища, що дозволяє їй рухатися і виживати і надалі розмножуватися у своєму господаря.

Дослідження ефективності застосування різних форм аплікацій галавіта в лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки

Дослідження ефективності застосування різних форм аплікацій галавіта в лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки - Проведено лікування 17 пацієнтів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки препаратом Головата в поєднанні з Н- 2-блокаторами рецепторів гістаміну. Проводили оцінку впливу галавіта на швидкість загоєння виразок і ступінь ерадикації Н. pylori.

Алкоголіки страждають цирозом печінки рідше, ніж просто сильно питущі ...

Алкоголіки страждають цирозом печінки рідше, ніж просто сильно питущі ... - Існує думка, що у хворих алкоголізмом цироз печінки буває набагато частіше, ніж у просто сильно питущих людей. Виявляється, це не так.

Пасивне куріння викликає хвороби печінки

Пасивне куріння викликає хвороби печінки - Вдихання тютюнового диму некурящими людьми може стати причиною хронічного запалення печінки та накопичення в органі жиру. Експерименти, проведені протягом року на лабораторних мишах, виявили взаємозв'язок між пасивним курінням і розвитком хвороб печінки.

Кава захищає від алкогольного цирозу печінки

Кава захищає від алкогольного цирозу печінки - Кожна додаткова чашка кави в день знижує ризик алкогольного цирозу печінки на 22%. До таких висновків приходять американські учені, що опублікували звіт про своє масштабне дослідження в журналі Archives of Internal Medicine.

Моцарт замість фестала

Моцарт замість фестала - Музичний супровід під час їжі впливає на процес її засвоєння. Так, наприклад, вечеря з Моцартом сприяє травленню, а ось ритмічна сучасна музика, особливо в 'Заводний' темпі, зовсім навпаки. Судіть самі: інстинктивно рухаючи щелепами в ритмі 'хіта', ви і їжу пережовуєте сяк-так, і повітря заковтує більше, ніж потрібно. Та й їжі, втім, теж. Є дані, що їжа під 'попсу' гарантує в підсумку і зайві кілограми.

MARS

MARS - новий метод лікування захворювань печінки - 12 мільйонів чоловік в світі страждають захворюваннями печінки. У багатьох випадках єдиним шансом для хворого є її трансплантація. Але очікування відповідного донорського органу може тягнутися довгі місяці і роки ...

Гелікобакторная інфекція та гастроінтестинальні синдроми

Гелікобакторная інфекція та гастроінтестинальні синдроми - Існує багато перешкод вивчення можливого зв'язку між інфекцією Helicobacter pylori та гастроінтестинальних симптомами. Так, клінічна картина гострої інфекції H. pylori добре відома. Однак оскільки вона зустрічається переважно в дітей, то часто залишається нерозпізнаної.

Інгібітори ЦОГ-2 не безпечні для шлунку

Інгібітори ЦОГ-2 не безпечні для шлунку - Довго вважалося, що знеболюючі з класу інгібіторів циклооксигенази 2 (ЦОГ-2) безпечні для шлунку. Автори нового дослідження доводять, що це не так. Британські вчені не знайшли доказів, підтверджуючих, що ці ліки менше впливають на слизову оболонку шлунка, ніж традиційні нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як аспірин.

антигелікобактерної терапії виразкової хвороби азитроміцином та амоксициліном

антигелікобактерної терапії виразкової хвороби азитроміцином та амоксициліном - Виразкова хвороба шлунка (ЯБЖ) і дванадцятипалої кишки (ЯБДК) як і раніше, залишаються досить поширеними захворюваннями і відносяться до числа найбільш часто зустрічаються патологій шлунково -кишкового тракту

Принципи діагностики та корекція екзокринної панкреатичної недостатності

Принципи діагностики та корекція екзокринної панкреатичної недостатності - Питання, що стосуються діагностики екзокринної недостатності підшлункової залози (ПЖ), оцінки ступеня вираженості цього стану і способів його корекції, досить часто постають перед педіатрами, терапевтами, гастроентерології, хірургами.

Pаспpостpаненность і факторами pіска pазвітія сіндpома pаздpаженного кишечника у подpостков: популяційні дослідження

Pаспpостpаненность і факторами pіска pазвітія сіндpома pаздpаженного кишечника у подpостков: популяційні дослідження - Pешетніков О. В., Куpіловіч С. А., Денісова Д. В., Зав'ялова Л. Г., Свєтлова І. О., Теpешонок І. М., Кpівенчук Н. А., Еpемеева Л. І. НІІ теpапіі СВ PАМН, ЗАТ 'ІмДі' , Новосібіpск

Клініко-імунологічні ваpіанти течії хpоніческого панкpеатіта

Клініко-імунологічні ваpіанти течії хpоніческого панкpеатіта - Тpухан Д. І. ЦНІЛ (зав. - Доктоp мед. Наук Т. І. Долгих), кафедpа внутpенніх хвороб № 1 (зав. - доктоp мед. наук В. І. Совалкін) Омської госудаpственной медичної академії

Печія 'перекривають шлях'

Печія 'перекривають шлях' - Німецькі вчені провели успішні випробування нового способу лікування печії.

Взаємозв'язок кислотно-основного стану оpганізма з шлункової секpеціей гідpокаpбонатних іонів у хворих виразковою хворобою

Взаємозв'язок кислотно-основного стану оpганізма з шлункової секpеціей гідpокаpбонатних іонів у хворих виразковою хворобою - Малов Ю. С., Куликов О. М., Івашкине Т. Г. Военно-медична академія, Железнодоpожная больніца, Санкт-Петеpбуpг

секретолітичним терапія кислотозависимих захворювань органів травлення з позицій клініциста

секретолітичним терапія кислотозависимих захворювань органів травлення з позицій клініциста - Слід визнати, що на сьогоднішній день проблема кислотозависимих захворювань органів травлення (КЗЗОП) залишається однією з найбільш пріоритетних проблем не тільки в гастроентерології, а й для клінічної медицини в цілому. Для цього є кілька об'єктивних передумов.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 00:19:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00