Доказова медицина

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Профілактика інсульту з позицій доказової медицини. Мета-аналіз

Профілактика інсульту з позицій доказової медицини. Мета-аналіз - З метою виявлення найбільш вивченого методу профілактики інсульту з доведеною ефективністю прогностичної (у дослідженнях з твердим кінцевим точкам: загальна і серцево-судинна смертність, інсульт) нами проведено мета-аналіз досліджень з профілактики інсульту.

У 2010 рік - з нової наукової стипендією

У 2010 рік - з нової наукової стипендією - У жовтні 2009 року Благодійний Фонд «Молодий Гіппократ» оголосив про старт позачергового конкурсу наукових стипендій. Конкурс проводиться серед аспірантів і наукових співробітників науково-дослідних установ Російської Федерації у віці до 35 років.

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 4 /2007. III квартал 2007 року

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 4 /2007. III квартал 2007 року - Перед тим, як приступити до розгляду та аналізу підсумків ринку клінічних досліджень (КД) в Росії за третій квартал 2007 року, хотілося б у двох словах змалювати міжнародне становище в сфері КІ і оцінити, яку роль відіграє Росія на світовому ринку клінічних досліджень і наскільки повно на сьогоднішній день використовуються її внутрішні ресурси.

Стовбурові клітини в регенеративної медицини: нові клінічні випробування

Стовбурові клітини в регенеративної медицини: нові клінічні випробування - Компанія NeoStem, Inc., Що спеціалізується на роботах з дорослими стовбуровими клітинами, розробила технологію одержання з периферичної крові VSEL (TM) - дуже маленьких стовбурових клітин, подібних ембріональних (very small embryonic-like stem cells).

Антагоністи кальцію

Антагоністи кальцію - принципи терапії в світлі даних доказових досліджень - Антагоністи кальцію - група препаратів, яких об'єднує здатність оборотно блокувати струм кальцію через так звані повільні кальцієві канали. За хімічною структурою ці препарати діляться на дві великі підгрупи - дигідропіридину (ніфедипін, амлодипін, фелодіпін та ін), у властивостях яких переважає ефект периферичної вазодилатації, і недігідропірідіни (верапаміл і дилтіазем), у властивостях яких переважає негативне хроно-і інотропну дію, а також здатність зменшувати атріовентрикулярну провідність.

Доказова медицина: порівняння систем охорони здоров'я

Доказова медицина: порівняння систем охорони здоров'я - Доказова медицина - це не нове поняття. Основні її принципи були сформовані у Франції ще 150 років тому. У той час медична практика мала слабкий зв'язок з наукою, а для лікарів найбільший інтерес представляли відомості про патофізіологічні механізми.

Найважливіше - результати досліджень

Найважливіше - результати досліджень - Одним із ключових чинників успішного впровадження системи раціонального вибору і використання медтехнологій і ЛЗ в практичній охороні здоров'я є розуміння і прийняття її основних принципів на всіх рівнях системи охорони здоров'я.

Доказова медицина і критичні стани

Доказова медицина і критичні стани - У 2000 р. ми вже зверталися до питань методології доказової медицини в клінічній практиці анестезіологів і реаніматологів [4]. На жаль, за минулий час майже нічого не змінилося ні у вітчизняних дослідженнях, ні на практиці. У зв'язку з цим у запропонованому повідомленні будуть порушені найбільш важливі, на наш погляд, положення доказової медицини, без знання і розуміння яких неможливо читати і оцінювати зарубіжні статті, а також планувати і здійснювати дослідження, що відповідають сучасним вимогам медичної науки та клінічної практики [2] .

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 2 /2007. I квартал 2007 року

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 2 /2007. I квартал 2007 року - Згідно з даними Росздоровнагляду за I квартал 2007 року, спостерігається значне зростання кількості проведених досліджень в порівнянні з відповідним кварталом минулого року - на 38%.

Чи залежить стать дитини від дієти?

Чи залежить стать дитини від дієти? - Мелінда Бек з The Wall Street Journal на одному прикладі показує, що публікуються в науковій періодиці результати різних досліджень не завжди заслуговують довіри.

петльові діуретики і частота виникнення переломів в постменопаузі

петльові діуретики і частота виникнення переломів в постменопаузі - Прогресуючий остеопороз і серцева недостатність є значною проблемою для більшості жінок, що знаходяться в постменопаузальному періоді. У половини з них з-за остеопорозу виникають переломи, а ризик розвитку серцевої недостатності до 40 років істотно зростає у кожної п'ятої жінки. R

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 1 /2007. Загальні відомості та підсумки 2006

Клінічні дослідження в Росії. Помаранчева книга № 1 /2007. Загальні відомості та підсумки 2006 року - Згідно зі звітом американської аналітичної компанії IMS Helath, опублікованому в кінці березня 2007 року, обсяг продажів світового фармринку в 2006 році виріс на 7% і в абсолютному виразі склав 643 млрд доларів США. За цей рік на світові ринки був виведений 31 новий препарат, при цьому портфель наукових розробок фармкомпаній продовжував неухильно зростати, - на кінець 2006 року в розробці знаходилося близько 2075 нових молекул, що на 7% більше попереднього року. Значна частина препаратів перебувала на ранніх стадіях клінічних досліджень (I і II фази), III і IV фази клінічних досліджень одночасно проходили 95 нових препаратів в галузі онкології, 40 антивірусних (в т.ч. ВІЛ) та 27 протівоартрітних препаратів. Близько 27% всіх розроблюваних преператов мають біологічне походження

Клінічні дослідження в Росії. III квартал 2007 року

Клінічні дослідження в Росії. III квартал 2007 року - 12 листопада 2007 року компанія Synergy Research Group (SynRG) представила черговий випуск Помаранчевої книги, регулярного аналітичного звіту, присвяченого ринку клінічних досліджень в Росії. Одним із стратегічних завдань, які ставить перед собою компанія SynRG, є формування цивілізованого ринку клінічних досліджень в Росії та підвищення дослідницької привабливості країни для іноземних компаній-спонсорів, а також реабілітація клінічних досліджень в очах російської аудиторії.

Клінічні дослідження в новому тисячолітті: новий погляд на наукові дослідження на людях

Клінічні дослідження в новому тисячолітті: новий погляд на наукові дослідження на людях - Запрошуємо Вас на I-й пленум Товариства клінічних дослідників «Клінічні дослідження в новому тисячолітті : новий погляд на наукові дослідження на людях ».

Доказова медицина і психотерапія: чи сумісні вони?

Доказова медицина і психотерапія: чи сумісні вони? - Наукове підтвердження ефективності психотерапії (ПТ) завжди було предметом дискусій, які нерідко закінчувалися або «видавлюванням» ПТ зі сфери науки і медицини в область «мистецтва», або оголошенням її різновидом чи не шарлатанства, де її дієвість прирівнювалася до плацебо-ефекту.

Стовбурові клітини для лікування хвороби Німанн-Піка

Стовбурові клітини для лікування хвороби Німанн-Піка - При хворобі Німанн-Піка (тип С) відбувається накопичення нейрональних сфінголіпідів, в результаті чого гинуть нейрони Пуркіньє (НП). Однак механізм несприятливого впливу ліпідів на НП залишається неясним.

Принципи доказової медицини та інтенсивна терапія в неонатології

Принципи доказової медицини та інтенсивна терапія в неонатології - Збільшення неонатальної інтенсивної допомоги за останні кілька десятиліть збіглося з розвитком доказової медицини - дисципліни, що сприяє впровадженню нових методів лікування в практику, коли вони підтверджені високоякісними доказами, зазвичай на підставі рандомізованих контрольованих досліджень.

Бездоказові медицина дорого обходиться суспільству

Бездоказові медицина дорого обходиться суспільству - З тих пір, як передові лікарі світу стали лікувати, користуючись принципами доказової медицини, пройшло 10 років. Але в Росії медики до цих пір сперечаються, прийнятні чи на практиці відповідні методики, наскільки вони затребувані і чи варто користуватися можливостями, що ускладнюють лікарю життя. З цих роздумів почав засідання Товариства фахівців доказової медицини, що проходило в рамках Х Національного конгресу 'Людина і ліки', акад. РАМН А.Г. Чучалин.

Клінічні випробування: клітинна терапія ішемічної хвороби кінцівок

Клінічні випробування: клітинна терапія ішемічної хвороби кінцівок - Численними преклініческімі випробуваннями доведена можливість використання ендотеліальних клітин-попередників для регенерації кровоносних судин при лікуванні ішемічних захворювань.

Про одну особливості прийняття рішення лікарем

Про одну особливості прийняття рішення лікарем - У статті розглядаються завдання прийняття рішення лікарем при малих і репрезентативних вибірках результатів обстеження хворого. Вишукуються загальний спосіб вирішення цих завдань.

Роз'яснення до статті «Кількісне вимірювання здоров'я людини»: математичні проблеми якісного обстеження людей

Роз'яснення до статті «Кількісне вимірювання здоров'я людини»: математичні проблеми якісного обстеження людей - Сформульовано математичні проблеми, вирішення яких необхідне для якісного обстеження стану здоров'я людини. Дано ряд роз'яснень до статті [1] і по застосуванню програмного продукту, створеного за матеріалами цієї статті.

У безпеку клонованого м'яса вчені не вірять

У безпеку клонованого м'яса вчені не вірять - Не всіх переконав звіт американського Управління з харчових продуктів і ліків (FDA), в якому йдеться про безпеку м'яса і молока клонованих тварин. Половина з 10 членів Консультаційної комісії з ветеринарії, що прийшли для обговорення проблеми в FDA, вважають, що висновки не можна назвати переконливими і заснованими на серйозних даних.

Кількісне вимірювання здоров'я людини

Кількісне вимірювання здоров'я людини - У статті викладена математична модель живого організму як єдиного цілого. R Введіть поняття ступеня здоров'я та дано математичне обгрунтування способу определенія ступеня здоров'я хворої людини.

У клінічних дослідженнях антиагрегантів клінічна практика представлена лише частково

У клінічних дослідженнях антиагрегантів клінічна практика представлена лише частково - Датські дослідники припускають, що пацієнти, що включаються в міжнародні багатоцентрові рандомізовані дослідження антиагреганти препаратів, що застосовуються з метою вторинної профілактики ТІА та інсульту , не є повним віддзеркаленням пацієнтів реальної практики.

Червоні апельсини і помідори

Червоні апельсини і помідори - секрет стрункості і здоров'я - Італійські вчені повідомляють про важливе відкриття, пише Карло Брамбілла у статті, надрукованій у газеті La Repubblica.

Перший тренінг з GCP в Казахстані

Перший тренінг з GCP в Казахстані - 25-26 травня в Алмати компанія 'Сінерджі Груп Казахстан' провела семінар під назвою 'GCP-введення в якісну клінічну практику'. Мета семінару - познайомити фахівців різного профілю з принципами GCP (Good Clinical Practice) для подальшої поглибленої підготовки в міжнародних центрах і організаціях та з подальшою можливістю участі в проведенні клінічних досліджень в Казахстані. R

Клітинна терапія цістіноза

Клітинна терапія цістіноза - Цістіноз (глікофосфамінний діабет, синдром Ліньяка-Фанконі) - аутосомно успадковані хвороба обміну речовин, що відноситься до групи лізосомних хвороб накопичення. При цьому порушується синтез лізосомальних транспортера цистину, цістінозіна. Відбувається накопичення цистину у всіх органах і тканинах, що призводить до порушення їх функцій, зокрема, порушується робота нирок.

Помірне споживання пива корисно для кісток, але ефект залежить від сорту

Помірне споживання пива корисно для кісток, але ефект залежить від сорту - Пиво в помірних кількостях може приносити користь здоров'ю людини, в тому числі зміцнюючи кісткову тканину. У пінному напої міститься кремній, який є важливим біогенних елементів, що входять до складу м'язової, кісткової тканин та крові.

Віце-президент Російської медичної асоціації: настав час доказової медицини

Віце-президент Російської медичної асоціації: настав час доказової медицини - Віце-президент Російської медичної асоціації Юрій Комаров, який брав участь на цьому тижні в роботі конференції 'Доказова медицина' в Красноярську, зазначив, що часи, 'коли лікар лікував, як хотів', безповоротно минули.

У Бостоні досліджують вплив вітаміну D і риб'ячого жиру на ризик раку і серцево-судинних захворювань

У Бостоні досліджують вплив вітаміну D і риб'ячого жиру на ризик раку і серцево-судинних захворювань - Американські вчені оголосили про швидкий запуск великого дослідження , присвяченого ролі харчових добавок з вітаміном D і риб'ячого жиру в зниженні ризику раку і серцево-судинних захворювань.

Клінічні дослідження в Росії. Підсумки першого кварталу 2007 року

Клінічні дослідження в Росії. Підсумки першого кварталу 2007 року - 24 травня 2007 року компанія Synergy Research Group представила черговий випуск Помаранчевої книги, регулярного аналітичного звіту, присвяченого ринку клінічних досліджень в Росії. Одним із стратегічних завдань, які ставить перед собою компанія Synergy Research Group, є формування цивілізованого ринку клінічних досліджень в Росії та підвищення дослідницької привабливості країни для іноземних компаній-спонсорів, а також реабілітація клінічних досліджень в очах російської аудиторії.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 13:05:45

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 12:39:55

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 13:06:56

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 13:48:10

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02