Народні методи лікування

Око - це орган зору, завдяки якому ми бачимо навколишній світ. Очі знаходяться в очницях черепа. Діаметр кожного очі близько 25 мм, вага 7-8 р. Око приховується віями. У передній частині очі знаходиться пігментована райдужна оболонка або радужка, що регулює кількість світла, яке проникає в око. У ній розташовані м'язи, які при яскравому освітленні скорочуються і зменшують отвір зіниці, зменшуючи тим самим проникає в очей світловий потік, а у сутінках розслабляються, так що отвір зіниці збільшується, пропускаючи більше світла. За радужкой перебуває кришталик, який збирає що потрапляє в гдаз світло і направляє його на розташовану на задній стінці ока сітківку. Кришталик фокусує зібраний ним світловий потік на сітківці, створюючи на ній чітке зображення. Коли потрібно розглядати об'єкти, розташовані на різному видаленні від ока, очні м'язи деформують кришталик, змінюючи його кривизну і, отже, фокусна відстань таким чином, щоб як і раніше отримувати на сітківці чітке зображення. Нерідко трапляється, що кришталик не може однаково правильно фокусувати зображення предметів, розташованих на різних відстанях. Якщо порушена здатність чітко бачити віддалені предмети, говорять про короткозорості і використовують для корекції такого зору окуляри з увігнутими лінзами. Якщо ж людина погано бачить предмети, розташовані на близькій відстані, говорять про далекозорості та коригують такий дефект зору окулярами з опуклими лінзами. Недолік заломлюючої здатності очі, коли з-за неоднорідності заломлення світла на сітківці виходить розпливчасте зображення розглянутого предмета, називається астигматизмом. Корекція при цьому виробляється з допомогою спеціальних окулярів.
Сітківка заповнена великою кількістю світлочутливих клітин, сприймають падаючий на них світло і передавальних відповідні сигнали нервовим закінченням. Світлочутливі клітини бувають двох видів і називаються відповідно до їх формою паличками і колбочками. Опції їх різні. Завдяки паличкам, більш чутливим, ніж колби, ми бачимо в сутінках. За допомогою колб ми сприймаємо колір і бачимо головним чином при денному світлі. Існують три види колб, чутливих до трьох основних кольорів спектру: червоного, зеленого і синього. Найбільш чітке зображення виникає в центральній ямці сітківки, де розташовані найбільші високочутливі клітини. Сітківка не має світлочутливих клітин тільки на єдиному маленькій ділянці. У цьому місці - сліпій плямі - всі нервові волокна очі з'єднуються разом і переходять в зоровий нерв, що передає сигнали з ока в мозок. Кожна клітина сприймає тільки маленький крапковий ділянку зображення. Для того щоб виникла єдина картина навколишнього світу, головний мозок повинен проаналізувати і звести воєдино тисячі окремих деталей, щомиті що сприймаються оком.
Шість сильних м'язів з'єднують очей з кістками черепа і приводять його в рух. Будь-яка з цих м'язів може функціонувати самостійно, але частіше за все вони працюють спільно.
Групи м'язів обох очей, як правило, діють синхронно, тому очі рухаються узгоджено.
Захищають поверхню очі і підтримують її вологість сльози, що виробляються слізними залозами. Омивши очне яблуко, сльози стікають через два невеликих слізних протоки, розташованих у внутрішніх кутах очей.
До складу очі, як частини зорового аналізатора, входять також зоровий нерв і зорові центри кори головного мозку. Іноді трапляється вроджене недорозвинення очі або його частин, що має спадкові причини або що виникає через вплив на плід різних шкідливих факторів. Найчастіше це відбувається внаслідок захворювання матері під час вагітності. Зовнішнє частини ока доступні для попадання мікроорганізмів, а також для фізичного і хімічного впливу, що може призводити до запалення краї повік (блефарит), слизової оболонки (кон'юнктивіт), рогівки (кератит). При пошкодженні очі можливі тяжкі наслідки - різке зниження зору і навіть сліпота Серйозними наслідками небезпечні удари очі тупими предметами, дуже небезпечні за своїми наслідками хімічні опіки.
Для збереження гарного зору необхідно:
- Берегти очі від пилу, диму і вітру;
- Не дивитися довго на один і той же предмет або на дрібні предмети;
- Утримуватися від переповнення шлунка і від вина;
- Уникати інтереси споживанням погано перетравлювані їжі: риби, грубого м'яса, цибулі, часнику, базиліку, стиглих маслин, кропу, капусти та сочевиці, гострої їжі. Капуста викликає помутніння зору, хоча її іноді кладуть у мазі для очей;
- Рідше відвідувати лазню;
- Уникати сильного плачу;
- Уникати частих статевих зносин;
- Уникати тривалого сну на спині, сну на переповнений шлунок, занадто довгого сну і занадто довгого неспання.
Захворювання очей лікують різними методами: примочками, краплями, гігієнічними заходами, системою живлення і фізичними вправами.
Більмо
Більмо (лейкома) - стійке помутніння рогівки. Розвивається найчастіше в результаті різних запальних захворювань або травм рогівки. Вроджена помутніння спостерігається рідше.
Глаукома
Глаукома-хронічне захворювання очей, основною ознакою якого є підвищення внутрішньоочного тиску. У силу різних причин, частіше за все через судинних і судинно-нервових розладів, циркуляція рідини в оці порушується, погіршується її відтік. Це, у свою чергу, призводить до накопичення внутрішньоочної рідини і підйому внутрішньоочного тиску. Один з ранніх ознак, що розвивається глаукоми-поява при погляді на джерела світла здаються райдужних кіл навколо цих джерел, контури розглянутих предметів бачаться нечіткими. Хворим глаукомою не можна носити темні окуляри, не можна приймати препарати атропіну, так як вони можуть підняти внутрішньоочний тиск.
Катаракта
Катаракта - помутніння кришталика ока. Нормальний кришталик абсолютно прозорий. Головну роль у розвитку катаракти, по Цілком ймовірно, відіграє порушення харчування кришталика, що призводить до його помутніння. До 50 років кришталик втрачає еластичність. Ци - ліарная м'яз начебто працює, а кришталик не змінює фокус. Перенапруження м'язи, і так голодуючій через знижену з віком кровотоку, призводить до перевтоми очі. Ось чому багато хто, хто навіть носить добре підібрані окуляри, швидко втомлюються, у них часто болить голова.
Розвитку катаракти сприяють цукровий діабет, тривалі захворювання очей (запалення судинної оболонки, відшарування сітківки, короткозорість, глаукома та ін), травми ока, а також тривала робота при високій температурі.
Кон'юнктивіт
Кон'юнктивіт-запалення слизової оболонки вік і очного яблука. Його виникненню сприяють забруднене повітря, пил, задимлене, погано провітрюване приміщення, напружена зорова робота при поганому освітленні, невиправлені очками оптичні недоліки очі, захворювання носа і горла, порушення обміну речовин, алкоголізм та ін
Кон'юнктивіт-інфекційне захворювання, яке може перейти від хворого до здоровому при користуванні спільними рушниками, посудом і т. д.
Трохим
Трохим - інфекційне хронічне захворювання кон'юнктиви і рогівки. Починається непомітно і розвивається повільно. Першими симптомами є свербіж повік, їх почервоніння, відчуття стороннього тіла під століттями. Якщо трахому не лікувати або лікувати погано, поступово деформуються краї повік, вони починають завертатися або вивертатися, вії ростуть неправильно і травмують очне яблуко, рогівка запалюється і каламутніє, гострота зору різко знижується. Трохим зазвичай виникає при недотриманні правил гігієни та відсутності належного догляду за обличчям і очима.
Ячмінь
Ячмінь-гостре гнійне запалення волосяного мішечка або сальної залози у кореня вій. Часто з'являється в ослаблених людей із зниженою опірністю.

©2010-2013 Народні методи лікування | Застосовувати тільки після консультації з лікарем | Копіювання матеріалів дозволене тільки з посиланням на сайт Народні методи лікування | Правила та Авторське право | sitemap.html