Народні методи лікування

ЗАХВОРЮВАННЯ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Шлунково-кишковий тракт, печінку, жовчний міхур, підшлункова залоза - часта травної системи, що здійснюють механічну і хімічну переробку їжі, витяг з неї поживних речовин і їх всмоктування. У процесі травлення речовини поступово перетворюються на посилання, розчинні у воді: білки розщеплюються до амінокислот, вуглеводи - до моносахаридів, жири - до гліцерину і жирних кислот. Ці речовини всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і надходять у кров і лімфу, звідки витягуються клітинами і тканинами організму. Всі секреції шлунково-кишкового тракту -- слина, соляна кислота, жовч, соки підшлункової залози і кишечника - володіють антіферментатівной здатністю, що дозволяє запобігати мікробне розкладання їжі.

ШЛУНКОВО-КИШКОВI ЗАХВОРЮВАННЯ

Шлунок-орган травної системи, межує у своїй початковій частині з стравоходом, а в нижній - з дванадцятипалої кишкою. Шлунок забезпечує накопичення їжі, первісне її перетравлення та часткове всмоктування, доставку вмісту в дванадцятипалу кишку. Розташований у верхній частині черевної порожнини. Форма і обсяг його непостійні. Вони змінюються залежно від м'язового тонусу шлунка, його наповнення, фази травлення, положення тіла, конституційних особливостей, а також від стану прилеглих органів. Довжина шлунка при середній ступеня його наповнення становить 14-30 см, ширина, 10-16 см. Ємність від 1,5 до 2,5 л. На внутрішній слизовій оболонці шлунка є дрібні залози, що виділяють соляну кислоту та ферменти (ренін і пепсин). Виділенню шлункового соку сприяють холод, приправи, кофеїн, нікотин, білки і деякі білкові продукти, а перешкоджають тепло, олія, цукор, сметана. Шлунок найкраще піддається лікуванню в періоди своєї найбільшої активності, що спостерігається з 7 до 9 ранку. Симптоми захворювань шлунка: розлад апетиту, біль в області шлунка, головні болі, скачки температури, нервовий розлад шлунка.
Первинна кислотна обробка їжі в шлунку відбувається за 2-3 години, повна - за 3-6 ч. При швидкій їжі часто відбувається розлад шлунка через велику кількості вироблюваної кислоти. При підвищеній кислотності шлункового соку відбувається закидання кислого вмісту шлунку в стравохід, викликає печію - відчуття печіння по ходу стравоходу.
Печія може також супроводжувати виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, холециститу, токсикозу вагітних, зустрічається при діафрагмальної грижі, непереносимості деяких харчових речовин. Лікування від печії повинно бути направлено на захворювання, що викликало її. Щоб зняти печію можна пити оцтову воду. У 1 стакан води влити 1 ст. л. 9%-го оцту й випити не менше 0,5 склянки. Печія також проходить, якщо на мову покласти 1-2 г солі.
Б. В. Болотов вважає, що кислоту формують самі клітини шлунка, що володіють здатністю генерувати кислоту максимальної концентрації тільки будучи молодими і здоровими. Але така кислотність вважається для організму нормальною, а не підвищеної. Обпалювати така кислотність власний шлунок не здатна. На думку Болотова, печія виникає від проникнення в шлунок з 12-палої кишки жовчі печінки і трипсином підшлункової залози. Жовч і трипсин - сильно лужні речовини, які й руйнують стінки шлунка. Тому, щоб позбутися від печії, необхідно вживати кислоти (наприклад, оцет), а не лугу. Гасіння печії харчовою содою НЕ говорить ні про що, оскільки сода реагує як з соляною кислотою, так і з жовчю.
Захворювання стравоходу можуть бути викликані пухлиною в стравоході або сусідніх органах, поразкою м'язи, що утримує в стравохід вертикальному положенні, опіком стравоходу, інфекцією і т. п., а також кровотечами і крововиливами. Мають також значення підвищена чутливість слизової оболонки стравоходу, порушення функції шлунка і інші фактори.
ГАСТРИТ
Запалення слизової оболонки шлунка призводить до гастриту. Гострий гастрит зазвичай виникає через вживання недоброякісної їжі, а також при роздратуванні слизової оболонки шлунка рясної, грубою, гострою, дуже гарячою або дуже холодною їжею. Хронічний гастрит розвивається внаслідок систематичного порушення режиму харчування, вживання алкоголю і прийом деяких лікарських засобів (аспірину, бутадіону і т. д.) без призначення лікаря.
ЯЗВА ШЛУНКА
При порушенні цілісності тканин, вистилають стінки шлунка зсередини, шлунковий сік може роз'їсти стінки шлунка. Часто це призводить до утворення відкритої рани, або виразки.
Причинами виразки шлунка можуть бути також тривале психоемоційний напруга, прийом кислоти або лугу, опік гарячою їжею, прийом сильних судинозвужувальних препаратів, закупорка кровоносних судин шлунка тромбами, травми хребта, велика кількість випитого алкоголю або чаю та кави, вплив на слизову поверхню інфекції і т. д. Захворювання шлунка виникають, найчастіше за все, при стресових явища. Дійсно, уявіть собі ситуацію, коли йде викид шлункових соків, а людина в цей момент вкрай наляканий або схвильований. Зазвичай при суворої гармонізації кислі ферменти викидаються в шлунок при появі сигналів, що стимулюють їх викид, наприклад, надходження їжі в шлунок. Потім, коли концентрація шлункових соків ослабне, відкривається воротар цибулини 12-перст - ної кишки, і їжа починає перероблятися вже в лужних речовинах (жовчі і трипсину). Під час же стресу клапан воротаря цибулини 12-палої кишки відкривається від розслаблення м'язів цибулини (стресовий занепад сил), і сильно концентровані шлункові ферменти потрапляють в 12-палої кишки і роз'їдають її.
Особливо сильно пошкоджується сама цибулина 12-палої кишки і після того ушкодження, як правило, не забезпечує герметичною комутації шлункових соків, які можуть вільно переміщатися і в ті моменти часу, коли це заборонено режимами роботи шлунково-кишкового тракту. Точно так само починають вільно переміщатися і трипсину з 12-палої кишки в шлунок. Це явище ще гірше, тому що суміш жовчі і трипсином настільки сильно вражає стінки шлунка, що в них утворюються ніші, а іноді просто прожогом з проривом стінок шлунка до дірок.
Природно, якісне лікування виразки неможливе без виявлення та усунення що викликали її причин. При виразці в стравоході біль відчувається позаду, між лопатками, і в шиї до початку грудей. Точне положення виразки визначають по проходженню їжі. Коли їжа проходить повз виразки, біль трохи заспокоюється. При виразці шлунка біль в гирлі відчувається в нижній частині грудей і верхньої частини живота і буває сильніше. Якщо виразка знаходиться на дні шлунка, її лусочки присутні в калових масах. Виразку шлунка і кишечника розрізняють за місцем відчуття болю при надходженні їжі.
Починати лікування виразки шлунка та інших його ушкоджень необхідно з очищення, наприклад, за допомогою підсолодженою медом води. Коли виразка очиститься, хворого слід напувати кислим коров'ячим молоком, з якого зняли вершки, з водою, напоєм з айви і граната, ячмінним відваром з гранатом і згущеними соками в'яжучих плодів. Знаючи про те, що стреси можуть призвести організм до загибелі, необхідно застосовувати заходи до захисту шлунково-кишкового тракту від власних ферментів шлунка і 12-палої кишки. Способів тут може бути багато, наприклад, випитий склянку кислого молока в момент стресу здатний захистити шлунково-кишковий тракт. Навіть склянка холодної води позитивно впливає на усунення стресових наслідків. При появі нудоти треба в склянку води додати 1-2 ст. л. 9%-го оцту і випити. Можна покласти на мова близько 1 г солі, а в міру її розчинення запивати водою.
Якщо наслідки стресів вже наступили, необхідно на деякий період часу, тобто на час лікування, забирати з шлунка шлункові соки та ферменти 12-палої кишки. Іншими словами, треба загальмувати процес ураження стінок шлунково-кишкового тракту на деякий час, щоб дати стінок шлунка відновитися до первісного стану наступним чином: приготувати макуха з фруктів або овочів. Для цього з очищених від бруду і шкірки овочів і фруктів віджимають сік з допомогою соковижималки. Макуха потрібно скачувати в руках у вигляді кульок і ковтати їх, не пережовуючи, перед їжею. Якщо зробити кульки завбільшки з квасоля, то таких кульок за разову процедуру варто проковтнути близько 2-3 ст. л. Процедуру ковтання макух можна повторювати перед кожною їжею, а соки можна пити підсоленим або тільки після їжі, або перед сном. Макуха мають негативний потенціал який зберігається декілька тижнів, поки хвилясті речовини макухи не втягнуть іонізовані елементи повітря. Нові макухи здатні витягувати зі стінок шлунка і цибулини 12-палої кишки метали (у тому числі радіонукліди і важкі метали).
Вони також здатні витягувати канцерогенні речовини і вільні радикали. Якщо шлунок не очиститься, будь-яке інше лікування або застосування загоюють ліків користі не дадуть. При виразці НЕ завжди бувають часта блювота, печіння в шлунку і т. п. Хворі виразкою не будуть їсти нічого гострого, вживати якнайменше солі, перцю, прянощів. Їм бажано пити настій з Польщі або шавлії або настій суміші цих трав (порівну). Можна також взяти на кінчик ножа порошку алое, розвести його в 1 / 4 склянки води і пити через кожну годину по 1 ст. л. Алое можна приймати тільки протягом половини дня, роблячи після кожного такого циклу перерви на 2-3 дні.
Дуоденіт
Харчові токсикоінфекції, отруєння, зловживання гострою їжею в поєднанні з прийомом міцних алкогольних напоїв призводять до дуоденіти - гострого запальне захворювання 12-палої кишки. Коли причиною захворювання стає недоброякісна їжа, вже через кілька годин після їжі підвищується температура тіла, з'являються нудота, блювота, рясна слинотеча, головний боь, загальна слабкість, біль у подложечной області, неприємний смак у роті, загальний дискомфорт. У не - яких дуоденіт протікає подібно з гастро - гом. При цьому захворюванні можна застосовувати лвар звіробою, а при нормальній і підвищеної кислотності - сік подорожника з медом, етвар плодів обліпихи. Якщо у шлунку у хворого посилено виділяються гази, йому не можна 5сть капусту, а слід харчуватися відварними евощамі.
Коліт
При зменшенні кількості що виділяється сала і подовженні проміжку між дефека - діямі, при падінні апетиту слід задувається про захворювання кишок. Хворий досл - [ивает позиви на блювоту і нудоту, особливо три вживанні жирної їжі. Йому все зремя хочеться пити, він відчуває біль у спині а гомілках. Біль починається знизу і праворуч і заспространяется вгору і вліво. У цьому випадку : ледует застосовувати клізми, свічки і лекарст - зенние пов'язки, повністю відмовитися від пи - ци на 3 дні. Хворий повинен більше спати і робити на хворе місце припарки з гарячим тросом і сіллю в будь-якій кількості.
Причинами захворювання можуть служити закупорки, пре - тятствующіе проходження калу, соків і газу. Запалення товстого кишечника-коліт гаще все буває інфекційного походження, рідше зустрічається при деяких інтоксикаціях, наприклад при отруєнні ртуттю, премії. Коліт може бути результатом зникнення жирової оболонки кишок, при кото - ЕОМ кислоти, впливаючи безпосередньо на ах стінки, викликають запалення товстої киш - ш. Після 20-30 років в кишечнику починає руйнуватися корисна мікрофлора, результатом чого також є коліти, ентероколіти, нерідко переходять у виразку і рак кишок. Це відбувається внаслідок незбалансованого харчування, поспішного поглинання великої кількості їжі, безладного прийому їжі без почуття голоду і т. д.
Гастроентероколіт
Попадання в організм деяких бактерій або вірусів, лікарська або харчова алергія, що вражають одночасно шлунок, тонку і товсту кишку, викликають гастроентерит - коліт. При цьому шкідливо є грубе м'ясо, а також смажене і тушковане. Шкідливі прісний білий хліб, оцет з оливковою олією, ячмінний суп, молочна рисова каша, сир, свіжі горіхи і мигдаль. Не можна затримувати гази, так як вони ущільнюють кал і ускладнюють дефекацію.
Не можна спати на повний шлунок, виконувати роботи, пов'язані з сильними фізичними навантаженнями, запивати їжу холодною водою і пити вино. Товста кишка активна з 5 до 7 годин ранку. Симптомами її захворювання є метеоризм, поганий стілець, болючість живота, поганий запах з рота, геморой, погіршення пам'яті, дефекти слизової оболонки (тріщини і біль у анусі).
Тонка кишка активна з 13 до 15 годин. Симптомами її захворювання є нездатність повернути голову на 180 градусів (від плеча до плеча), подвійне підборіддя, ниючий біль у низу живота, біль у горлі, передпліччя, напруженість в шиї, наривчікі на губах або в роті, іноді тяжкість або різкий біль у грудях, почуття жару, пітливість.
Запор
При порушеннях роботи кишечнику, пов'язаних з хронічною затримкою стільця на строк понад 48 г, або при щоденному, але утрудненому і недостатньому спорожнюванні кишечнику говорять про запорах. Багато страждають запором через малорухливого способу життя та звички часто і багато є. Запор може виникнути і у здорової людини, наприклад, під час тривалої поїздки, при зміні звичної обстановки, зміні життєвого ритму, - в цьому випадку запор триває недовго. У страждаючих запором хворий не тільки шлунок, але і весь організм. При нестачі вологи в тілі з'являється сухість з усіма неминучими наслідками. При запорі необхідно в проміжку межпу сніданком і обідом пити воду через кожні 30 хв по 1 ст. л. Після обіду можна продовжувати пити воду за такою ж схемою. Крім того, воду можна пити завжди при появі спраги.
Замість води можна пити настій з кольору бузини і ще краще додати до цього настою 3-4 маленьких шматочка алое. Настій з 6-8 листя бузини має також освіжаючим дією. Пити його слід по 1 / 2 чашки вранці і ввечері. Страждаючий запором повинен вранці, встав з ліжка, або ввечері перед сном сильно обтирати собі водою живіт. Якщо цього недостатньо, слід робити кілька разів на тиждень нижній і верхній компреси. Можна 2-3 рази на тиждень приймати холодну сидячий ванну (див. «Лікувальні процедури).
Очищення кишечника за допомогою проносне слід проводити таким чином, щоб не зашкодити здоров'ю і не викликати занепаду сил. Для цього потрібно змішати 2 ст. л. молодого кропу, 2 ст. л. товчених можжевело - вих ягід, 3 ст. л. порошку з кореня бузини, 1 ст. л. верблюжого сіна і 1 ст. л. порошку алое, приготувати з цієї суміші настій в 1 л води і приймати по 2 ст. л. 3-4 рази вдень.
ПОНОС
Протилежністю запорів є пронос (діарея) - багаторазове або одноразове випорожнення кишечнику з виділенням рідких калових мас. У більшості випадків понос є симптомом гострого або хронічного запалення кишечника, це реакція організму на появу отруйних речовин, хвороботворних мікроорганізмів, слизу, продуктів гниття або бродіння, деяких лікарських препаратів. Понос не є самостійним захворюванням. Це, як правило, лише симптом багатьох болючих процесів. Його виникненню сприяють гострі інфекційні захворювання, які можуть перерости в дизентерію.
Дизентерія починається звичайно сильними болями в животі, виснажливим поносом і великою втратою крові. Найкраще дизентерія виліковується теплим компресом з води з оцтом, накладеним на живіт. Добре діє також чорничний настій на спирту. Хворому слід давати цю настій 2 рази на день по 2 ст. л., розклавши його в гарячій воді. Якщо на другий день стан не покращиться, потрібно знову покласти компрес на живіт і знову дати настій.
Метеоризм
Безконтрольне використання антибактеріальних препаратів часто призводить до порушення нормального складу мікрофлори кишечника - дисбактеріозу. При цьому можуть зникати деякі представники кишкової мікрофлори і з'являтися не характерні аля кишечника мікроорганізми.
Захворювання часто супроводжується бурчанням в животі і розладом шлунку. Для відновлення мікрофлори можна пити сік або відвар плодів чорної смородини, відвар її нирок і пістьев, відвар трави звіробою.
Зниження ферментативної діяльності шлунково-кишкового тракту, посилення бродильних процесів з утворенням великої кількості газів, зниження всмоктувальної функції кишечнику призводить до диспепсії. Найчастіше диспепсія спостерігається в ослаблених дітей, що страждають ексудативним діатезом, рахіт, гіпотрофією.
Вживання в їжу у великих кількісних - зах деяких харчових продуктів: картоф - и, бобових, молока, овочів може стати 1річіной метеоризму - скупчення газів у опиечніке зі здуттям живота, відрижкою, переймоподібними болями, кишковими котиками. Метеоризм може бути викликаний також фугами захворюваннями органів піщеваре - 1ія. Як і при всіх шлунково-кишкових за - > олеваніях, при метеоризмі необхідно УПО - ) ядочіть харчування і спосіб життя.
Панкреатит
Хвороби органів шлунково-кишкового тракту, в першу чергу, жовчовивідних шляхів і 12-персгаой кишки зазвичай передують запалення підшлункової залози - панкреатиту. Багато в чому його виникненню сприяє зловживання алкоголем, причому не тільки постійний прийом великих його доз. Велику роль у попередження загострень грають спосіб життя хворого, характер харчування, вірно вибраний ритм праці та відпочинку. Хронічний панкреатит супроводжується звичайно слабкістю, швидкою стомлюваністю, нерідко ускладнюється нервово-психічними порушеннями. Помічено, що загострення часто виникають на тлі психоемоційного перенапруження або фізичної перевтоми. Хворим категорично протипоказані вправи, пов'язані з різкими рухами, струсами: біг, стрибки, силові вправи, що сприяють підвищення внутрішньочеревного тиску. З цієї ж причини не носите тугі пояси, ремені.
Харчування має бути дробовим і частим, 5-6 разів на день невеликими порціями, щоб знизити максимально навантаження на підшлункову залозу. Не рекомендуються бобові й білокачанна капуста, оскільки вони викликають бродіння і посилена газоутворення в кишечнику. Вершкового масла не більше 15-20 г на день; прагніть по можливості замінювати його рослинним: кукурудзяним, оливковою. Каші (вівсяну, гречану, рисову), локшину, вермішель, макарони варіть тільки на воді .. Корисний сир і страви, приготовані з нього. При хронічному панкреатиті категорично протипоказані продукти, стимулюють секрецію підшлункової залози. До них відносяться наваристі м'ясні, рибні, курячі, грибні супи та бульйони, жирні сорти яловичини, баранини, свинини, гусяче і качине м'ясо, гриби, консерви, копчення, соління, маринади, цибуля, часник, редис, смажені та тушковані страви, торти, тістечка, пироги, млинці, здобне печиво, шоколадні цукерки. Не варто пити газовані напої, міцний чай і каву.

©2010-2013 Народні методи лікування | Застосовувати тільки після консультації з лікарем | Копіювання матеріалів дозволене тільки з посиланням на сайт Народні методи лікування | Правила та Авторське право | sitemap.html