Народні методи лікування

Волосся покривають майже все тіло людини, крім долонь, підошов і деяких інших ділянок. Тривалість зростання (життя) волосся обмежена: після певного строку вони випадають, замінюючись новими. Термін життя волосся різний: на голові у чоловіків волосся живуть у середньому 2 роки, у жінок-4-5 років, вії-3-5 міс. Щодня випадає в середньому 30-50 волосся. На тривалість життя ^ інтенсивність росту і властивості волосся впливають вікові особливості (у літніх людей волосся стоншуються, їхній ріст сповільнюється), стан нервової та ендокринної систем, а також обмінних процесів в організмі, особливості харчування, догляд за волоссям та ін Під дією високої температури, лугів (нашатирний спирт, кальцинована сода, господарське мило та ін) змінюється структура волосся, зменшуються їх міцність і еластичність. Порушення функції сальних желе4, зміни властивостей волосся можуть викликати утворення на шкірі голови жирних шаруватих або сухих дрібних висівкоподібний лусочок (лупа), що є однією з ознак шкірного захворювання (себореї). Порушення процесів росту і зміни волосся може призвести до їх випадання і розвитку облисіння або, навпаки, до надлишкового росту. Важкі і тісні головні убори, повсякденне носіння перуки сприяють випадання волосся. Тривале перебування на сонці з непокритою головою призводить до пересушування волосся, підвищенню їх ламкості і також до випадання. Недоцільно ходити без головного убору взимку: низька температура викликає спазм судин шкіри:, що погіршує харчування волосся.
Жирні волосся миють 1 раз на тиждень, сухі і нормальні - 1 раз на 10 днів. Для цього краще використовувати м'яку воду, приготовлену кип'ятінням або додаванням бури A ч. л. на 1 л води).
Причиною захворювання волосся можуть бути в першу чергу нервові розлади, соціальний дискомфорт, незадоволення, стреси, защемлення емоцій.
Облисіння
Облисіння (плішивість) - різке порічення або випадіння всіх волосся на деяких ділянках або на всій волосистії частині голови. Передчасне облисіння можливо в будь-якому віці і часто пов'язане з порушенням здоров'я. Особливо часто облисіння поєднується з себореєю.
Причини облисіння можуть бути самими різними: погане харчування волосся, виразки на голові, постійне носіння головного убору, захворювання мозку, велика рихлість пір шкіри, їх розширення або закупорка. Якщо причиною хвороби є сильне звуження пір, шкіру змащують гірчицею, змочують голову рутою, м'ятою, цибулею або миють у морській піні, при цьому хворий буде їсти менше масла. Якщо ж причиною випадіння волосся є фізичне виснаження, необхідні здоровий спосіб життя і правильне харчування, що виключає кисле, солоне і терпке. Такі хворі повинні купатися в прісної воді без домішки соди або мила. А ще кажуть, що не лисіють шепелявить.
Зайве оволосіння
Зайве оволосіння (гірсугізм) -- поява довгих, темних, грубих волосся на ділянках шкіри, де зазвичай немає волосся або росте тільки пушок. Волохатість буває локальної (місцевої) або поширеною. Локальна волохатість може бути викликана тривалим механічним, хімічним або тепловим роздратуванням (висмикування волосся, грубе гоління тощо). Поширена волосатість, як правило, є спадково обумовленою.
Зайве оволосіння іноді може бути першою ознакою справді серйозного захворювання, набагато частіше це - відображення конституціональної особливості функціонування надниркових залоз і яєчників, а також обмінних процесів в шкірі. Огрядним дівчаткам, особливо якщо у них менструальний цикл нерегулярен, загрожує надмірне обволосіння. Адже жирова тканина - пастка для гормонів. Як це не парадоксально, але оволосіння схильні часом і занадто худенькі дівчинки. Справа в тому, що нормальний менструальний цикл встановлюється при певній масі тіла, зазвичай 40-45 кілограмів. Бездумне слідування моді, іноді професійне захоплення спортом, самолікування різними препаратами призводять до зниження маси тіла, до порушення діяльності яєчників, а отже, до гірсугізму.
Взагалі-то у кожної жінки після 35 років неминуче з'являється кілька жорстких волосків на підборідді або над верхньою губою. Якщо вона зловживає заспокійливими препаратами (еленіум та інші подібні ліки в великих дозах і при тривалому прийомі можуть порушити роботу яєчників), оволосіння буде збільшуватися. Стимулює ріст волосся і косметичний масаж з біоактивними кремами.
Себорея, Лупа
Себорея - захворювання, викликане порушенням жирового обміну в шкірі. Проявляється в підвищеному виділенні і якісному зміну шкірного сала. Виникненню себореї сприяють нерви і психічні розлади, неправильне харчування, недотримання правил особистої гігієни. Хвороба починається у віці статевого дозрівання.
Лупа - ураження волосистої частини голови, що характеризується появою на шкірі дрібних лусочок. Сприяє появи лупи себорея, захворювання шлунково-кишкового тракту, психічні розлади, перевтома.

©2010-2013 Народні методи лікування | Застосовувати тільки після консультації з лікарем | Копіювання матеріалів дозволене тільки з посиланням на сайт Народні методи лікування | Правила та Авторське право | sitemap.html