Захворювання: Травлення - Народні методи лікування

ЗАХВОРЮВАННЯ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Шлунково-кишковий тракт, печінку, жовчний міхур, підшлункова залоза - часта травної системи, що здійснюють механічну і хімічну переробку їжі, витяг з неї поживних речовин і їх всмоктування. У процесі травлення речовини поступово перетворюються на посилання, розчинні у воді: білки розщеплюються до амінокислот, вуглеводи - до моносахаридів, жири - до гліцерину і жирних кислот. Ці речовини всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і надходять у кров і лімфу, звідки витягуються клітинами і тканинами організму. Всі секреції шлунково-кишкового тракту -- слина, соляна кислота, жовч, соки підшлункової залози і кишечника - володіють антіферментатівной здатністю, що дозволяє запобігати мікробне розкладання їжі.

ШЛУНКОВО-КИШКОВI ЗАХВОРЮВАННЯ

Шлунок-орган травної системи, межує у своїй початковій частині з стравоходом, а в нижній - з дванадцятипалої кишкою. Шлунок забезпечує накопичення їжі, первісне її перетравлення та часткове всмоктування, доставку вмісту в дванадцятипалу кишку. Розташований у верхній частині черевної порожнини. Форма і обсяг його непостійні. Вони змінюються залежно від м'язового тонусу шлунка, його наповнення, фази травлення, положення тіла, конституційних особливостей, а також від стану прилеглих органів. Довжина шлунка при середній ступеня його наповнення становить 14-30 см, ширина, 10-16 см. Ємність від 1,5 до 2,5 л. На внутрішній слизовій оболонці шлунка є дрібні залози, що виділяють соляну кислоту та ферменти (ренін і пепсин). Виділенню шлункового соку сприяють холод, приправи, кофеїн, нікотин, білки і деякі білкові продукти, а перешкоджають тепло, олія, цукор, сметана. Шлунок найкраще піддається лікуванню в періоди своєї найбільшої активності, що спостерігається з 7 до 9 ранку. Симптоми захворювань шлунка: розлад апетиту, біль в області шлунка, головні болі, скачки температури, нервовий розлад шлунка.
Первинна кислотна обробка їжі в шлунку відбувається за 2-3 години, повна - за 3-6 ч. При швидкій їжі часто відбувається розлад шлунка через велику кількості вироблюваної кислоти. При підвищеній кислотності шлункового соку відбувається закидання кислого вмісту шлунку в стравохід, викликає печію - відчуття печіння по ходу стравоходу.
Печія може також супроводжувати виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, холециститу, токсикозу вагітних, зустрічається при діафрагмальної грижі, непереносимості деяких харчових речовин. Лікування від печії повинно бути направлено на захворювання, що викликало її. Щоб зняти печію можна пити оцтову воду. У 1 стакан води влити 1 ст. л. 9%-го оцту й випити не менше 0,5 склянки. Печія також проходить, якщо на мову покласти 1-2 г солі.
Б. В. Болотов вважає, що кислоту формують самі клітини шлунка, що володіють здатністю генерувати кислоту максимальної концентрації тільки будучи молодими і здоровими. Але така кислотність вважається для організму нормальною, а не підвищеної. Обпалювати така кислотність власний шлунок не здатна. На думку Болотова, печія виникає від проникнення в шлунок з 12-палої кишки жовчі печінки і трипсином підшлункової залози. Жовч і трипсин - сильно лужні речовини, які й руйнують стінки шлунка. Тому, щоб позбутися від печії, необхідно вживати кислоти (наприклад, оцет), а не лугу. Гасіння печії харчовою содою НЕ говорить ні про що, оскільки сода реагує як з соляною кислотою, так і з жовчю.
Захворювання стравоходу можуть бути викликані пухлиною в стравоході або сусідніх органах, поразкою м'язи, що утримує в стравохід вертикальному положенні, опіком стравоходу, інфекцією і т. п., а також кровотечами і крововиливами. Мають також значення підвищена чутливість слизової оболонки стравоходу, порушення функції шлунка і інші фактори.
ГАСТРИТ
Запалення слизової оболонки шлунка призводить до гастриту. Гострий гастрит зазвичай виникає через вживання недоброякісної їжі, а також при роздратуванні слизової оболонки шлунка рясної, грубою, гострою, дуже гарячою або дуже холодною їжею. Хронічний гастрит розвивається внаслідок систематичного порушення режиму харчування, вживання алкоголю і прийом деяких лікарських засобів (аспірину, бутадіону і т. д.) без призначення лікаря.
ЯЗВА ШЛУНКА
При порушенні цілісності тканин, вистилають стінки шлунка зсередини, шлунковий сік може роз'їсти стінки шлунка. Часто це призводить до утворення відкритої рани, або виразки.
Причинами виразки шлунка можуть бути також тривале психоемоційний напруга, прийом кислоти або лугу, опік гарячою їжею, прийом сильних судинозвужувальних препаратів, закупорка кровоносних судин шлунка тромбами, травми хребта, велика кількість випитого алкоголю або чаю та кави, вплив на слизову поверхню інфекції і т. д. Захворювання шлунка виникають, найчастіше за все, при стресових явища. Дійсно, уявіть собі ситуацію, коли йде викид шлункових соків, а людина в цей момент вкрай наляканий або схвильований. Зазвичай при суворої гармонізації кислі ферменти викидаються в шлунок при появі сигналів, що стимулюють їх викид, наприклад, надходження їжі в шлунок. Потім, коли концентрація шлункових соків ослабне, відкривається воротар цибулини 12-перст - ної кишки, і їжа починає перероблятися вже в лужних речовинах (жовчі і трипсину). Під час же стресу клапан воротаря цибулини 12-палої кишки відкривається від розслаблення м'язів цибулини (стресовий занепад сил), і сильно концентровані шлункові ферменти потрапляють в 12-палої кишки і роз'їдають її.
Особливо сильно пошкоджується сама цибулина 12-палої кишки і після того ушкодження, як правило, не забезпечує герметичною комутації шлункових соків, які можуть вільно переміщатися і в ті моменти часу, коли це заборонено режимами роботи шлунково-кишкового тракту. Точно так само починають вільно переміщатися і трипсину з 12-палої кишки в шлунок. Це явище ще гірше, тому що суміш жовчі і трипсином настільки сильно вражає стінки шлунка, що в них утворюються ніші, а іноді просто прожогом з проривом стінок шлунка до дірок.
Природно, якісне лікування виразки неможливе без виявлення та усунення що викликали її причин. При виразці в стравоході біль відчувається позаду, між лопатками, і в шиї до початку грудей. Точне положення виразки визначають по проходженню їжі. Коли їжа проходить повз виразки, біль трохи заспокоюється. При виразці шлунка біль в гирлі відчувається в нижній частині грудей і верхньої частини живота і буває сильніше. Якщо виразка знаходиться на дні шлунка, її лусочки присутні в калових масах. Виразку шлунка і кишечника розрізняють за місцем відчуття болю при надходженні їжі.
Починати лікування виразки шлунка та інших його ушкоджень необхідно з очищення, наприклад, за допомогою підсолодженою медом води. Коли виразка очиститься, хворого слід напувати кислим коров'ячим молоком, з якого зняли вершки, з водою, напоєм з айви і граната, ячмінним відваром з гранатом і згущеними соками в'яжучих плодів. Знаючи про те, що стреси можуть призвести організм до загибелі, необхідно застосовувати заходи до захисту шлунково-кишкового тракту від власних ферментів шлунка і 12-палої кишки. Способів тут може бути багато, наприклад, випитий склянку кислого молока в момент стресу здатний захистити шлунково-кишковий тракт. Навіть склянка холодної води позитивно впливає на усунення стресових наслідків. При появі нудоти треба в склянку води додати 1-2 ст. л. 9%-го оцту і випити. Можна покласти на мова близько 1 г солі, а в міру її розчинення запивати водою.
Якщо наслідки стресів вже наступили, необхідно на деякий період часу, тобто на час лікування, забирати з шлунка шлункові соки та ферменти 12-палої кишки. Іншими словами, треба загальмувати процес ураження стінок шлунково-кишкового тракту на деякий час, щоб дати стінок шлунка відновитися до первісного стану наступним чином: приготувати макуха з фруктів або овочів. Для цього з очищених від бруду і шкірки овочів і фруктів віджимають сік з допомогою соковижималки. Макуха потрібно скачувати в руках у вигляді кульок і ковтати їх, не пережовуючи, перед їжею. Якщо зробити кульки завбільшки з квасоля, то таких кульок за разову процедуру варто проковтнути близько 2-3 ст. л. Процедуру ковтання макух можна повторювати перед кожною їжею, а соки можна пити підсоленим або тільки після їжі, або перед сном. Макуха мають негативний потенціал який зберігається декілька тижнів, поки хвилясті речовини макухи не втягнуть іонізовані елементи повітря. Нові макухи здатні витягувати зі стінок шлунка і цибулини 12-палої кишки метали (у тому числі радіонукліди і важкі метали).
Вони також здатні витягувати канцерогенні речовини і вільні радикали. Якщо шлунок не очиститься, будь-яке інше лікування або застосування загоюють ліків користі не дадуть. При виразці НЕ завжди бувають часта блювота, печіння в шлунку і т. п. Хворі виразкою не будуть їсти нічого гострого, вживати якнайменше солі, перцю, прянощів. Їм бажано пити настій з Польщі або шавлії або настій суміші цих трав (порівну). Можна також взяти на кінчик ножа порошку алое, розвести його в 1 / 4 склянки води і пити через кожну годину по 1 ст. л. Алое можна приймати тільки протягом половини дня, роблячи після кожного такого циклу перерви на 2-3 дні.
Дуоденіт
Харчові токсикоінфекції, отруєння, зловживання гострою їжею в поєднанні з прийомом міцних алкогольних напоїв призводять до дуоденіти - гострого запальне захворювання 12-палої кишки. Коли причиною захворювання стає недоброякісна їжа, вже через кілька годин після їжі підвищується температура тіла, з'являються нудота, блювота, рясна слинотеча, головний боь, загальна слабкість, біль у подложечной області, неприємний смак у роті, загальний дискомфорт. У не - яких дуоденіт протікає подібно з гастро - гом. При цьому захворюванні можна застосовувати лвар звіробою, а при нормальній і підвищеної кислотності - сік подорожника з медом, етвар плодів обліпихи. Якщо у шлунку у хворого посилено виділяються гази, йому не можна 5сть капусту, а слід харчуватися відварними евощамі.
Коліт
При зменшенні кількості що виділяється сала і подовженні проміжку між дефека - діямі, при падінні апетиту слід задувається про захворювання кишок. Хворий досл - [ивает позиви на блювоту і нудоту, особливо три вживанні жирної їжі. Йому все зремя хочеться пити, він відчуває біль у спині а гомілках. Біль починається знизу і праворуч і заспространяется вгору і вліво. У цьому випадку : ледует застосовувати клізми, свічки і лекарст - зенние пов'язки, повністю відмовитися від пи - ци на 3 дні. Хворий повинен більше спати і робити на хворе місце припарки з гарячим тросом і сіллю в будь-якій кількості.
Причинами захворювання можуть служити закупорки, пре - тятствующіе проходження калу, соків і газу. Запалення товстого кишечника-коліт гаще все буває інфекційного походження, рідше зустрічається при деяких інтоксикаціях, наприклад при отруєнні ртуттю, премії. Коліт може бути результатом зникнення жирової оболонки кишок, при кото - ЕОМ кислоти, впливаючи безпосередньо на ах стінки, викликають запалення товстої киш - ш. Після 20-30 років в кишечнику починає руйнуватися корисна мікрофлора, результатом чого також є коліти, ентероколіти, нерідко переходять у виразку і рак кишок. Це відбувається внаслідок незбалансованого харчування, поспішного поглинання великої кількості їжі, безладного прийому їжі без почуття голоду і т. д.
Гастроентероколіт
Попадання в організм деяких бактерій або вірусів, лікарська або харчова алергія, що вражають одночасно шлунок, тонку і товсту кишку, викликають гастроентерит - коліт. При цьому шкідливо є грубе м'ясо, а також смажене і тушковане. Шкідливі прісний білий хліб, оцет з оливковою олією, ячмінний суп, молочна рисова каша, сир, свіжі горіхи і мигдаль. Не можна затримувати гази, так як вони ущільнюють кал і ускладнюють дефекацію.
Не можна спати на повний шлунок, виконувати роботи, пов'язані з сильними фізичними навантаженнями, запивати їжу холодною водою і пити вино. Товста кишка активна з 5 до 7 годин ранку. Симптомами її захворювання є метеоризм, поганий стілець, болючість живота, поганий запах з рота, геморой, погіршення пам'яті, дефекти слизової оболонки (тріщини і біль у анусі).
Тонка кишка активна з 13 до 15 годин. Симптомами її захворювання є нездатність повернути голову на 180 градусів (від плеча до плеча), подвійне підборіддя, ниючий біль у низу живота, біль у горлі, передпліччя, напруженість в шиї, наривчікі на губах або в роті, іноді тяжкість або різкий біль у грудях, почуття жару, пітливість.
Запор
При порушеннях роботи кишечнику, пов'язаних з хронічною затримкою стільця на строк понад 48 г, або при щоденному, але утрудненому і недостатньому спорожнюванні кишечнику говорять про запорах. Багато страждають запором через малорухливого способу життя та звички часто і багато є. Запор може виникнути і у здорової людини, наприклад, під час тривалої поїздки, при зміні звичної обстановки, зміні життєвого ритму, - в цьому випадку запор триває недовго. У страждаючих запором хворий не тільки шлунок, але і весь організм. При нестачі вологи в тілі з'являється сухість з усіма неминучими наслідками. При запорі необхідно в проміжку межпу сніданком і обідом пити воду через кожні 30 хв по 1 ст. л. Після обіду можна продовжувати пити воду за такою ж схемою. Крім того, воду можна пити завжди при появі спраги.
Замість води можна пити настій з кольору бузини і ще краще додати до цього настою 3-4 маленьких шматочка алое. Настій з 6-8 листя бузини має також освіжаючим дією. Пити його слід по 1 / 2 чашки вранці і ввечері. Страждаючий запором повинен вранці, встав з ліжка, або ввечері перед сном сильно обтирати собі водою живіт. Якщо цього недостатньо, слід робити кілька разів на тиждень нижній і верхній компреси. Можна 2-3 рази на тиждень приймати холодну сидячий ванну (див. «Лікувальні процедури).
Очищення кишечника за допомогою проносне слід проводити таким чином, щоб не зашкодити здоров'ю і не викликати занепаду сил. Для цього потрібно змішати 2 ст. л. молодого кропу, 2 ст. л. товчених можжевело - вих ягід, 3 ст. л. порошку з кореня бузини, 1 ст. л. верблюжого сіна і 1 ст. л. порошку алое, приготувати з цієї суміші настій в 1 л води і приймати по 2 ст. л. 3-4 рази вдень.
ПОНОС
Протилежністю запорів є пронос (діарея) - багаторазове або одноразове випорожнення кишечнику з виділенням рідких калових мас. У більшості випадків понос є симптомом гострого або хронічного запалення кишечника, це реакція організму на появу отруйних речовин, хвороботворних мікроорганізмів, слизу, продуктів гниття або бродіння, деяких лікарських препаратів. Понос не є самостійним захворюванням. Це, як правило, лише симптом багатьох болючих процесів. Його виникненню сприяють гострі інфекційні захворювання, які можуть перерости в дизентерію.
Дизентерія починається звичайно сильними болями в животі, виснажливим поносом і великою втратою крові. Найкраще дизентерія виліковується теплим компресом з води з оцтом, накладеним на живіт. Добре діє також чорничний настій на спирту. Хворому слід давати цю настій 2 рази на день по 2 ст. л., розклавши його в гарячій воді. Якщо на другий день стан не покращиться, потрібно знову покласти компрес на живіт і знову дати настій.
Метеоризм
Безконтрольне використання антибактеріальних препаратів часто призводить до порушення нормального складу мікрофлори кишечника - дисбактеріозу. При цьому можуть зникати деякі представники кишкової мікрофлори і з'являтися не характерні аля кишечника мікроорганізми.
Захворювання часто супроводжується бурчанням в животі і розладом шлунку. Для відновлення мікрофлори можна пити сік або відвар плодів чорної смородини, відвар її нирок і пістьев, відвар трави звіробою.
Зниження ферментативної діяльності шлунково-кишкового тракту, посилення бродильних процесів з утворенням великої кількості газів, зниження всмоктувальної функції кишечнику призводить до диспепсії. Найчастіше диспепсія спостерігається в ослаблених дітей, що страждають ексудативним діатезом, рахіт, гіпотрофією.
Вживання в їжу у великих кількісних - зах деяких харчових продуктів: картоф - и, бобових, молока, овочів може стати 1річіной метеоризму - скупчення газів у опиечніке зі здуттям живота, відрижкою, переймоподібними болями, кишковими котиками. Метеоризм може бути викликаний також фугами захворюваннями органів піщеваре - 1ія. Як і при всіх шлунково-кишкових за - > олеваніях, при метеоризмі необхідно УПО - ) ядочіть харчування і спосіб життя.
Панкреатит
Хвороби органів шлунково-кишкового тракту, в першу чергу, жовчовивідних шляхів і 12-персгаой кишки зазвичай передують запалення підшлункової залози - панкреатиту. Багато в чому його виникненню сприяє зловживання алкоголем, причому не тільки постійний прийом великих його доз. Велику роль у попередження загострень грають спосіб життя хворого, характер харчування, вірно вибраний ритм праці та відпочинку. Хронічний панкреатит супроводжується звичайно слабкістю, швидкою стомлюваністю, нерідко ускладнюється нервово-психічними порушеннями. Помічено, що загострення часто виникають на тлі психоемоційного перенапруження або фізичної перевтоми. Хворим категорично протипоказані вправи, пов'язані з різкими рухами, струсами: біг, стрибки, силові вправи, що сприяють підвищення внутрішньочеревного тиску. З цієї ж причини не носите тугі пояси, ремені.
Харчування має бути дробовим і частим, 5-6 разів на день невеликими порціями, щоб знизити максимально навантаження на підшлункову залозу. Не рекомендуються бобові й білокачанна капуста, оскільки вони викликають бродіння і посилена газоутворення в кишечнику. Вершкового масла не більше 15-20 г на день; прагніть по можливості замінювати його рослинним: кукурудзяним, оливковою. Каші (вівсяну, гречану, рисову), локшину, вермішель, макарони варіть тільки на воді .. Корисний сир і страви, приготовані з нього. При хронічному панкреатиті категорично протипоказані продукти, стимулюють секрецію підшлункової залози. До них відносяться наваристі м'ясні, рибні, курячі, грибні супи та бульйони, жирні сорти яловичини, баранини, свинини, гусяче і качине м'ясо, гриби, консерви, копчення, соління, маринади, цибуля, часник, редис, смажені та тушковані страви, торти, тістечка, пироги, млинці, здобне печиво, шоколадні цукерки. Не варто пити газовані напої, міцний чай і каву.

Травлення - Рецепти лікування

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті: залити 1 склянкою кип'яченої води кімнатної температури 1 ч. л. дрібно подрібненого кореня лопуха, настояти ніч і процідити. Приймати по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті вранці натщесерце випивати чашку чаю з квітів верби (білої верби) і запивати її чашкою некип'яченого молока.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При тривалому гострому гастриті: змішати по 10 г трави сушеніци болотної, квітів ромашки аптечної, пелюсток білої і червоної троянди, надземної частини календули і пагонів хвоща польового, по 20 г надземної частини Репешка звичайного та надземної частини полину польовий, по 30 г товчених плодів шипшини коричного і насіння кропу городнього, по 40 г трави звіробою та листя подорожника великого і 70 г квітів деревію. Заварити 0,5 л окропу 6 г збору й наполягти, укутавши, 30 хв. Приймати по 100 мл 4 рази на день за 20 хвилин до їди.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При підвищеній дратівливості і швидкої стомлюваності бажано прийом зазначеного вище настою чергувати приблизно через тиждень з прийомом настою наступного складу: змішати по 100 г надземної частини вероніки лікарської і кореня валеріани, по 20 г трави ч чебрецю і трави собачої кропиви, 30 г квітів і листа ожини і по 40 г трави звіробою, листа подорожника великого і товчених плодів шипшини. Спосіб приготування настою, регулярність прийому і дозування такі ж, як і в попередньому випадку. Курс лікування від шести місяців до двох років при дотриманні дієти.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При запальних процесах в слизовій оболонці шлунка рекомендується протягом 2-3 тижнів з'їдати щоденно по 4-5 свежевиритих молодих коренів лопуха. Корінь необхідно з'їсти в той же день, тому що на Наступного дня він буде вже не придатний.

Гастрит - народний рецепт для лікування

Для лікування гострих і хронічних гастритів 3 рази на день пити по 1 ст. л. соку подорожника великого за 20 хвилин до їди. На зиму свіжий сік залити горілкою або спиртом в рівній пропорції. Можна також пити настій сушених листя подорожника: залити 1 склянкою окропу 3 ч. л. листя і настояти 6-8 год Приймати по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гострому гастриті: відварити в 0,5 л горілки протягом 5 хв 30 г листя малого подорожника (з вузькими довгастими листям), процідити і перелити в пляшку. Пити по 1 ст. л. натщесерце за 1 год до підйому.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При хронічних гастритах, виразках, а також при запаленні товстої кишки слід з'їдати щодня протягом місяця (краще на голодний шлунок) до 8 г прополісу, який при цьому потрібно довго жувати.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гострому та хронічному гастриті: змішати по 35 г трави полину гіркого і трави золототисячника, заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. суміші, остудити і процідити. Пити по 1 склянці настою на день. Можна застосовувати при спазмах шлунка.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті: змішати по 20 г шкірки апельсина, трави вахти трилистий, трави Польщі гіркою і трави золототисячника. Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. суміші, наполіг »2 чи процідити. Пити по 1 склянці настою на день.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастритах корисно вживати журавлину, а при колітах і запорах - кріп і насіння моркви по 1 ч. л. 3 рази на день.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті: змішати по 1 ст. л. квітів ромашки, алтея, деревію і календули. Заварити 2 ст. л. суміші 0,5 л окропу і настояти 1 год Приймати по 1 / 4 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. При підвищеній кислотності замість квітів алтея слід взяти його корінь у тому ж дозуванні, а при зниженій кислотності замість квітів алтея потрібно використовувати траву вахти трилистий.

Гастрит - народний рецепт для лікування

Гастрити за будь-якої кислотності виліковує трава зобнік. Заварити 0,5 л окропу 4 ст. л. подрібненої трави, довести до кипіння і перелити відразу ж разом з травою в термос на ніч. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день до їжі. Курс лікування 2 місяці.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При багатьох хворобах шлунково-кишкового тракту слід випивати вранці натщесерце 1 склянка соку сирої картоплі і лягати після цього на 30 хв в ліжко. Ще через 1 год можна снідати. Виконувати цю процедуру необхідно 10 днів підряд, після чого зробити на 10 днів перерву і знову повторити процедуру протягом 10 днів. Далі знову перерва і знову 10-денне лікування. Цей спосіб дає добрі результати при печії і гастриті, нормалізує кислотність шлунка, регулює функції кишечника, усуває болю.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті зі зниженою кислотністю за півгодини до їжі видавити з тільки що зірваних листочків алое 1-2 ч. л. соку і застосовувати його всередину.

Гастрит - народний рецепт для лікування

При гастриті: змішати по б ст. л. листя подорожника і материнки, по 4 ст. л. трави тріфолі, льнянки і м'яти, по 3 ст. л. меліси, шишок хмелю і квітів календули, по 2 ст. л. квітів пижма, безсмертника і насіння кмину та 2 повні жмені плодів шипшини. Заварити 2 склянками окропу 2 ст. л. збору, настояти 4 год і приймати вранці натще 200 мл, а перед обідом та вечерею - по 100 мл. Курс лікування 3 тижні.

Гастрит - народний рецепт для лікування

Навіть застарілий гастрит можна вилікувати за допомогою яблук, бажано зелених. Очистити яблука від шкірки, натерти їх на гострій тертці і тут же з'їсти. При цьому не можна пити і є протягом 5 год до і 5 годин після застосування яблук. На ніч яблука їсти не можна. Якщо шлунок хворого погано перетравлює їжу, потрібно перший час (перші 3-4 дні кожен день, а далі по мірі необхідності) робити клізму з водою, а при роздратуванні кишечнику - з рослинним маслом. Необхідно суворе і точне виконання процедури. Протягом першого місяці лікування яблука приймають щодня. Протягом другого місяця досить 3 разів на тиждень, а протягом третього місяця - 1 раз на тиждень з точним дотриманням усіх правил.

Діарея - народний рецепт для лікування

При проносах рекомендується відвар осикових нирок: заварити склянкою кішпка 1 ст. л. зелених бруньок осики, гріти на малому вогні 25 хв, настояти 40 хв, процідити. Пити по 1-2 ст. л. 3 рази на день до їжа.

Діарея - народний рецепт для лікування

Настій м'яти допомагає при проносах і відрижці. Приготування настою: Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. м'яти, настояти 40 хв, процідити. Пити регулярно, вранці натщесерце, ввечері перед сном. Чашку теплого відвару п'ють повільно, невеликими ковтками.

Діарея - народний рецепт для лікування

Настій листя настурції діє як проносний засіб. 10 г листя заварюють 1 л окропу, настояти 10 хв і проціджують. П'ють протягом дня по 1 / 2 склянки.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: вилучити перегородки з 300 г волоських горіхів, залити їх 250 мл спирту і настояти 2-3 дні. Пити 3-4 рази на день від 6 до 10 крапель, запиваючи 3 ковтками теплої води. Як тільки понос почне проходити, прийом крапель необхідно припинити, так як засіб це сильна і може викликати запор.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: нарізати скибочками молоді, неспілий волоські горіхи разом із зеленою шкіркою, заповнити ними 3 / 4 пляшки, залити горілкою і настояти 7 днів. Приймати не більше двох разів на день по 0,5 ч. л. Дітям даний рецепт не рекомендується, тому що настоянка готується на спирту /

Діарея - народний рецепт для лікування

При тривалому поносі: залити 0,5 л окропу 1 ч. л. (з верхом) гарного рису і поставити його кип'ятити на повільний вогонь на 40 хв. Отриманий відвар остудити, процідити через марлю або сито і приймати в теплому вигляді по 2 ковтки каж - дие2ч.

Діарея - народний рецепт для лікування

При кривавому поносі заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. гілок шипшини, тримати на малому вогні 30 хвилин і остудити до теплого стану. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: приймати порошок деревного вугілля (краще з липи) по 1 ч. л. 2 рази на день, запиваючи його водою, або стовченої в порошок сушені ягоди ожини, які можна на смак змішати з цукром або медом. Приймати дорослим по 1 ч. л., дітям - по 0,5 ч. л. 3 рази на день.

Діарея - народний рецепт для лікування

Хорошим засобом від проносу є попіл спаленої берести - по 1 ч. л. 3 рази на день до їжі.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: заварювати як чай квіти бузку і пити по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 15-20 хвилин до їди.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: залити 1 склянкою горілки 1 ч. д. подрібненої кори черемхи і настояти 2 тижні. Пити по 1 ч. л. 3-4 рази на день.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі заварити 2 склянками окропу 4 ч. л. листя або ягід малини, наполягти, укутавши, 30 хв і процідити. Пити по 1 / 2 склянки 4 рази на день.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі у дорослих і дітей (не грудного віку) рекомендується приймати по 0,5 ч. л. стовченої в порошок кутикули - (шкірки внутрішньої частини шлунку курки). Для приготування акуратно взяти відокремлену внутрішню частину шлунку курки, ретельно промити її і висушити. Перед вживанням потовкти у ступці в порошок і приймати 1-2 рази на день, запиваючи теплою водою.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі вранці і ввечері приймати по 1 склянці водного розчину марганцевокислого калію (марганцівки). Розчин повинен бути світло-рожевим. Стежити за тим, щоб усі кристали розчинилися у воді. Зазвичай дня припинення проносу буває достатньо одноразового прийому.

Діарея - народний рецепт для лікування

При поносі: заварювати окропом ягоди чорниці й пити як чай.

Діарея - народний рецепт для лікування

При лікуванні дизентерії або шлункового розлади у склянку налити 60 мл міцного чаю, в гарячій заварці розчинити 40 г цукру і додати 100 г свіжого кислого (із зелених, незрілих плодів) соку винограду. Треба випити 1 склянку цієї суміші. Через 1,5-2 год настає поліпшення.

Діарея - народний рецепт для лікування

При дизентерії: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібнених коренів і кореневищ кровохлебкі, кип'ятити на малому вогні 30 хв і настояти 2 год Приймати дорослим по 1 ст. л. 5 разів на день за 30 хвилин до їди або через кожні 2 години після їжі, дітям - по 1 ч. л. з тими ж інтервалами. Після припинення проносу продовжувати прийом ще тиждень по 2-3 рази на день. Корінь заготовлювати восени, поки добре видно червонуваті шишки рослини.

Діарея - народний рецепт для лікування

Під час епідемії дизентерії: наполягти 100 г свіжих ягід черешні в 750 мл старого міцного червоного виноградного вина (Кагор, портвейн). Наполягати на сонці або в теплому місці 7 днів. Пити по 1 чарці настойки 2 рази на день.

Діарея - народний рецепт для лікування

При дизентерії: змішати 10 г листя і квітів багна, 25 г кореня алтея і заварити їх 1л окропу, настояти 1 год і процідити. Пити по 1 ст. л. кожні 2 ч.

Діарея - народний рецепт для лікування

При холері: насипати 1 / 2 пляшки березових бруньок, залити їх доверху горілкою і настояти 30 днів. Пити по 50 мл кожен час до припинення блювоти. Настоянку можна заготовляти про запас.

Діарея - народний рецепт для лікування

При холері приймати всередину настій кореня алтея: на 5 частин подрібненого кореня 100 частин холодної води, настояти 0,5-1 год і процідити.

Діарея - народний рецепт для лікування

При холері вживав »відвар трави деревію з медом (за смаком). Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави, настояти 1 год і процідити. Пити по 1 / 4 склянки 3-4 рази на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Для придушення отрут, що потрапили в шлунок, замочити у воді бадан толстолістий, лис - гья ревеню, мушмулу, відварити і прикласти гак компрес до області шлунка.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При харчових отруєннях: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. порошку з вису - Денній трави (бажано з квітами) Цико - ) ия і настояти ніч у термосі. Розділити поденної настій на 3-4 дози і пити протягом гаю за 30 хвилин до їди.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При отруєнні як протиотрути 1спользуют молоко, яке потрібно пити в тагом кількості, щоб викликати блювоту.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При виразці 12-палої кишки збити білок свіжого яйця з 1 ч. л. цукрової пудри і 1 ст. л. мстивого олії. Приймати цю суміш на - гощак по 1 ст. л. протягом 10 днів.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

У як легкий проносний засіб використовується свіжий стебло ірису, подрібнений і змішаний з 1 / 3 чайної ложки меду.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Молоти пшеничні висівки корисні при запорах і синдромі подразнення товстої кишки. Перед додаванням у пишу висівки залити крутим окропом на 30 хв, після чого воду злити. Отриману кашку класти в будь-яку страву спочатку по 1 ч. л., через 7-10 днів - по 2 ч. л., ще через 7-10 днів - по 1-2 ст. л. 2-3 рази на день. При вживанні всередину висівки змушують кишки виштовхувати їх вміст.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Розтертий корінь лілії застосовують при хронічних запорах. Екстракт готують на горілці: наполягають кору в співвідношенні 1:1, отриману рідина темно-бурого кольору п'ють по 20-40 крапель на прийом.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При схильності до запорів подрібнити 150 г листя алое, залити 300 г підігрітого натурального меду, настояти добу, потім розігріти, процідити. Приймати вранці за 1 дес. л. за годину до їжі.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

/ При запорах пити настоянку кори крушини. Залити 0,5 л горілки 1 ст. л. подрібненої кори і настояти від 21 дня до двох років. Пити по 1 ч. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При хронічних запорах потрібно 3-4 рази в день пити воду, в якій довго варилися овес або сливи; сік редьки, розсіл квашеної капусти в теплому вигляді або чай з сушених вишень або яблук. Як проносне хворому можна по 4 склянки на добу пити огірковий розсіл, причому огірки повинні знаходитися в солоній воді не менше місяця без спецій і приправ. Слід також з'їдати кілька слив вранці натщесерце або декілька разів на день. ,

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах застосовується відвар плодів жостір проносне. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. цілих плодів, довести до кипіння, настояти в теплому місці 2 год і процідити. Пити по 1 / 2 склянки на ніч.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При хронічних запорах, гастритах і рясному газоутворення настояти протягом 3 год суміш з 100 г меду і 100 мл соку алое (листя брати тільки товсті: у тонких мало цілющих властивостей). Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах приймати змішані з цукром стовченої свіже листя шипшини або пити сік квітів шипшини, розведений джерельною водою.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При * запорах 1-2 рази на день приймати по 1 ст. л. желе, приготованого з зварених плодів зрілої бузини без цукру. Цукор можна замінити медом.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах пити чай з листя тільки що відцвілі терну або приймати на ніч по 0,5 г порошку з плодів або кореня кінського щавлю.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах: приймати по 20 г стовченої або цілих насіння подорожника на ніч або вранці натщесерце, запиваючи водою.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах корисний кисіль з лляного насіння. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. насіння і тримати на малому вогні 15 хв (можна протягом такого ж часу наполягати насіння в окропі). Потім відстояти, злити слиз, прослідкувавши, щоб не потрапили насіння, і додати журавлинний або брусничний сік, підсолоджений медом. Подібне засіб корисно як обволікаючу за будь-яких порушеннях вьщелі - тільних функцій.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При запорах треба з'їдати щодня по 1ч. л. спаленого або меленої в порошок гороху - це регулює травлення.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При коліті 2 рази на день пити сироватку з-під бринзи; уникати жирної їжі.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При коліті змішати по 1 ч. л. золототисячника, шавлії і аптечної ромашки. Заварити цей збір 1 склянкою окропу і настояти 30 хв. Пити по 1 ст. л. кожні 2 ч. Через 1-3 місяця дозу скоротити, подовживши проміжки між прийомами настою. Лікування станеться і може бути тривалим.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При коліті та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту заварити в 1 склянці окропу по 1 ч. л. золототисячника, шавлії та ромашки аптечної, прикрити блюдцем, дати охолонути і процідити. Приймати при загостренні коліту по 1 ст. л. 5-7 разів на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При колітах і шлункових кровотечах заварити 2 склянками окропу 4 ч. л. листя або ягід малини і наполіг »30 хв. Пити по 1 / 2 склянки 4 рази на день до їжі.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При гострих і хронічних колітах, ентероколіті з кровотечами пити відвар кореня горця зміїного (ракових шийок). Заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. кореня, довести до кипіння, кип'ятити на малому вогні 15 хв, настояти трохи і процідити. Приймати по 2 ст. л. 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Після затихання болів і зупинки кровотеч продовжувати пити по 1 ст. л. відвару.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При гострих і хронічних колітах, супроводжуються атонічним і спазматичним замками, а також бродильних і гнильними процесами: заварити в 1,5 склянках кігопка Зет. л. трави звіробою з квітками і настояти 1 год. Пити по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Якщо кал рідкий або нормальна, ця процедура допомагає після 3-4 тижнів лікування. При атонічним або проктогенном запорі (з гемороєм) в цей настій потрібно влити 1 ст. л. горілчаного екстракту горця почечуйного (блошной трави). Для приготування екстракту настояти в 100 мл горілки 2 ст. л. горця протягом 14 днів. Екстракт можна приймати і окремо по 1 ч. л. 3 рази на день за 30 хв до їжі протягом 3-4 тижнів, після чого зробити перерву. Хворим з гострим запаленням нирок горець почечуйний протипоказаний!

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При колітах і атонії кишечника: заварити 1 склянкою окропу 2 ст. л. трави льнянки з насінням, зібраної в серпні. Наполіг », укутавши, 2 год і процідити. Приймати 3-4 рази на день по 1 ст. л., а залишок випити перед сном. Курс лікування 1-2 тижні.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При колітах з запорами добре діє свіжий сік перстачу гусячої (гусячої лапки), який приймають по 1 ч. л. 3-4 рази на день, розвівши в невеликій кількості води. Лікування проводити краще влітку від початку травневого цвітіння гусячої лапки і до осені.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При колітах з поганою перистальтику відмінним засобом є супліддя лопуха (реп'яхи). Заварити 2 склянками окропу 2 ст. л. з «гіркою» Реп'єв і настояти їх ніч у термосі. Пити 3-4 рази на день по 1/4-1/3 склянки за 30 хвилин до їди. Це засіб не тільки надає попускає дію, але і лікує атрофічні зміни слизової оболонки товстих кишок.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При виразці товстого кишечника: заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. трави блощичника пронзен - нолістного (Ластівці) і настояти, укутавши, 2 ч. Пити по 100 мл 3 рази на день після їжі. Останнє використовувати для лікувальних клізм (по 100 мл на 1 процедуру), що проводиться 2 рази на день (вранці і на ніч). Після клізми 30 хв полежати. Лікування продовжувати до повного зцілення.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При виразці товстого кишечника: змішати в рівних частках траву хвоща польового і траву грициків. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. збору і настояти 2-3 год Пити по 3 ст. л. 4 рази на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При хворобливому скупченні газів особ - ю дійстві настій коріння, насіння і листя дагаля навпіл з вином.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При скупченні газів в животі на шматочок Ахар капнути 4-7 крапель кропове або ани - ювого олії і з'їсти.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При метеоризмі: заварити 1 склянкою ки - 1ятка 2 ч. л. насіння кропу і настояти 1 год 1рінімать по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Порошок кропу, посипаний на їжу [ак пряність, видаляє гази з шлунка і ки - аечніка.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При метеоризмі приймати вугілля від со - кженного дерева тополі по 2-4 ч. л. в день до [Після їжі. Те ж саме потрібно робити при юшноте.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При метеоризмі приймати 3 рази на день по 1 г сухого порошку з насіння моркви або за 1 склянці гарячого настою насіння (заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. насіння і настояти ніч в термосі).

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При диспепсії і поносі для прочищення шлунка потрібно випити багато кип'яченої води і після цього викликати блювоту. Процедуру слід виконувати 1 раз на тиждень натщесерце після спорожнення кишечника і сечового міхура.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При диспепсії: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненої кори верби козячої, кип'ятити на малому вогні 20 хв і процідити. Пити по 1 ст. л. 5-6 разів на день.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При диспепсії і захворюваннях шлунково - кишкового тракту (гастрит, коліт, геморой) рекомендується 3 рази на день їсти кашу з зозулинець. Бульби збирають у серпні -- вересні, ретельно миють, нанизують при допомогою голки на білу нитку, зануривши кілька раз в окріп (щоб бульби не проростало), і сушать на сонці. Оскільки після сушіння бульби стають дуже твердими, їх необхідно подрібнити у кавомолці. Повну 1 ч. л. порошку висипати в 100 мл гарячого молока і настояти 40 хв. Маса розбухне, і вийде суміш подібно до манної каші. Перед вживанням її можна підсолодити медом або цукром.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При диспепсії і гастриті пити вранці натщесерце настій меленого гірчичного насіння з водою, починаючи з 1 насіння на 1 / 2 склянки води і збільшуючи дозу щоденно на 1 насінину. Дійшовши до 20 насіння, слід зменшувати дозу по 1 насіння на день, поступово зводячи її нанівець.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Настій м'яти на молоці знімає болі в животі. Приготування настою: Залити 1 склянкою гарячого молока 1 ст. л. м'яти, настояти 40 хв, процідити. Пити його перед їжею 3 рази на день по 1 / 3 склянки.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При болях у животі заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. молодого листя чорної бузини, настояти 2 год і процідити. Приймати по 1 / 4 склянки 3-4 рази на день за 20 хвилин до їжі, розвівши невеликою кількістю меду.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При сильних болях у животі розпарити в печі ягоди глоду і приймати їх теплими разом з утворилася рідиною по 2 ст. л. 3-4 рази на день або щи появою болі.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

Спазми і коліки, пов'язані із затримкою газів, усуваються відваром трави меліси: 1 склянкою окропу заварити 4 ч. л. трави і тримати на водяній бані 20 хв. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день. Можна користуватися настоянкою: залити 100 мл горілки 5 ч. л. листя меліси і наполягати 7 днів. Пити по 15 крапель 3 рази на день, запиваючи водою.

ДУОДЕНІТ,ЗОПОРИ,МАТЕОРИЗМ,ПАНКРЕАТИТ,КОЛИТЬ - народний рецепт для лікування

При панкреатиті, діабеті, виразці 12-перст - ної кишки цілющими властивостями володіє кисіль, отриманий з пророслого вівса. Овес треба перебрати, замочити і поставити в тепле місце. На другу добу зерна проростуть. Їх потрібно промити, просушити, а потім змолоти. Після чого розвести борошно холодною водою, все залити окропом і кип'ятити 1-2 хвилини. Ще 20 хв напій потрібно наполягати. Потім процідити і пити свіжим. Готувати кисіль заздалегідь не можна.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Найбільш застарілі хвороби шлунка виліковує розсіл кислої капусти. Для цього потрібно змішати 1 ст. л. розсолу з 6-8 ложками води і приймати кожну годину по 1ст. л. Для зовнішнього застосування шлунковим хворим рекомендується на 1,5 год на живіт компрес із складеної в 2-4 рази простирадла, змоченою у відварі сінної потерті, польового хвоща і соснових гілок.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка з кровотечею використовують листя алое. Обірвати з трирічного листа шипи і з'їсти цей лист вранці з 1 ложкою цукру. Через 30-40 хв випити 0,5-1 л козячого молока (більше зранку нічого не їсти і не пити). Обід повинен бути легким, без кислого, гіркого, гострого та солоного. Але краще і в обід випити лише 0,5-1 л козячого молока. У вечеря знову варто з'їсти 1 лист алое з ложкою цукру і через 30-40 хвилин після цього випити 0,5-1 л козячого молока. Цю процедуру виконувати протягом 1 місяця, після чого настане одужання.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка заварити 2 склянками окропу суміш з 1 ст. л. подорожника і 1 сг. л. шавлії, настояти, закутавши, 2-3 год і процідити. Приймати перших 10 днів 1 раз на день по 1 / 2 склянки, а потім по 1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Для лікування виразки шлунка і гастриту прекрасним засобом служить дьоготь, який використовується за наступною схемою: на шматочок цукру капнути 1 краплю медичного чистого Берестового дьогтю, після чого цукор з'їсти, запиваючи водою. На Наступного дня, також натщесерце з'їсти шматочок цукру, але вже з двома краплями дьогтю. І так до 30 крапель, додаючи по одній в день. Після доведення норми дьогтю до 30 знижувати поступово норму його споживання до однієї. Курс лікування - 2 місяці. Під час лікування дотримуватися дієти: не вживати в пишу гострого, гіркого і сильно солоного, а також спиртного та сигарет. Якщо у кого немає терпіння виконувати процедуру протягом двох місяців, можна застосовувати дьоготь протягом 14 днів по 20-30 капати на прийом щодня.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Один раз на день до їжі випити 1 ст. л. чистого медичного спирту і відразу ж з'їсти невеликий шматочок несолоного свіжого свинячого сала. Курс лікування-1 місяць. Це одна з найбільш дієвих способів лікування виразки шлунка.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразковій хворобі шлунка пити свіжу неподсоленную воду від звареного очищеного картоплі по 0,5 л 3 рази на день за 20 хвилин до їжі протягом чотирьох тижнів.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка пити сік ягід чорної смородини 3 рази на день по 1 / 2 склянки.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка покласти на дао невеликий, але високої каструлі шматок матерії або пучок соломи і на нього поставити літрову банку з широким горлом. Наповнити банку майже доверху сушеним або свіжим звіробоєм і зверху залити траву прованських (оливковою) олією так, щоб воно на палець покривало траву. Взявши ще одну каструлю, потрібно наповнити обидві каструлі водою і поставити кип'ятити. При цьому слід підтримувати під перший каструлею такий вогонь, щоб масло із звіробоєм не кипіла. У міру википання води з каструлі з банкою її потрібно доливати окропом з іншої каструлі. Через 6 год ліки буде готове. Його потрібно процідити і зберігати в темному прохолодному місці. Приймати 3-4 рази на день по 1-2 ст. л. за 30 хвилин до їди, дотримуючись строгу дієту. Але краще всього на початку лікування поголодувати 2-3 дні, беручи тільки воду. На 4 ~ й день і далі йде 3 рази на день з'їдати по 1 / 3 частини курячого яйця, звареного всмятку. У Протягом наступних двох тижнів потрібно з'їдати по 1 / 2 яйця 3 рази на день і трохи рідкої вівсянки. Потім до цієї дієти можна додати курячий бульйон, а через 5 тижнів - трохи курятини, і так протягом трьох місяців. Алкогольні напої та Паління скасувати зовсім /

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Навіть запущену виразку шлунка можна вилікувати за допомогою живиці сосни. Її потрібно смоктати по шматочку з сірникову головку 3 рази на день. Можна робити водні настої з живиці. Іноді цим способом вдається вилікувати рак шлунка.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка: подрібнити зелені соснові шітпкі, засипати їх в бутель на 1 / 3, залити горілкою і настояти 7 днів у теплому місці. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 1-2 місяців.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка: змішати по 0,5 л соку редьки, моркви, червоного буряка, капусти, меду (травневий), соку алое C-5 років) і 0,5 л кагору. Суміш млоїти в печі, духовці або на повільному вогні протягом 6 ч. Зберігати її слід темному місці. Пити по 50 г за 30 хвилин до їди. Курс лікування триває до повного використання суміші.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При шлункових кровотечах і виразці шлунка: заварити 1л окропу 40 г подрібненої кори дуба, гріти на малому вогні 20 хв, остудити і процідити. Пити по 1 ст. л. 2-3 рази на день.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Для лікування болю в шлунку і виразки шлунка рекомендується натискати протягом 1-5 хв вказівним пальцем правої руки на область пупка.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки злити в посуд з темним склом 1 склянку соку моркви, 1 склянка соку сирого буряка, 1 / 2 ста - . кана соку алое, 1 склянка білого вина вермуту або 2 склянки кагору. Настояти тиждень. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день за 15 хвилин до їди. Перший час можливий пронос - не звертати на це уваги. Курс лікування - 3-літрова бутель цих ліків. Після 20-денного перерви курс лікування повторити. Для повного лікування потрібно виконати 3 курсу.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Наповнити будь-яку скляну банку свіжою травою звіробою, залити її оливковою маслом (скільки поміститься), поставити банку в каструлю з теплою водою. На дно інший каструлі більшого розміру поставити тарілку і залити водою. У велику каструлю помістити перший з банкою і поставити на вогонь. Коли вода у великій каструлі закипить, зробити вогонь дуже повільним і тримати на ньому каструлі протягом 6 ч. Приготовлений відвар пити 3 рази на день по 1 ст. л. за 30 хвилин до їди *

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки змішати рівну кількість внутрішнього свинячого жиру, курдючного жиру, домашнього вершкового масла (можна і магазинне, але його треба перетопити і прибрати відходи), доброякісного меду і соку алое. Все це перетопити. Приготовлене засіб пити по 1 ст. л. 3 рази на день між їдою на голодний шлунок.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

подрібніть 40 г прополісу і залити його 500 грамів оливкової олії. Прокип'ятити на водяній бані. Пити у теплому вигляді по 1 ст. л. 1 раз на день натщесерце.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Щодня, вранці і ввечері, за 1,5 години до їжі випивати по 2 свіжих білка курячих яєць, відокремивши їх заздалегідь від жовтків. Курс лікування 28 яєць. Під час лікування дотримуватися дієти.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При лікуванні виразки шлунка і 12-палої кишки приймають 2-4%-ний прополісовий спиртовий екстракт по 20 крапель з водою або молоком за 1-1,5 год до їди або через 1,5 год після їжі 3 рази на день.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки пити відвар або настій кореневища аїру по 1 ст. л. 3 рази на день або настоянку по 20-40 крапель 3 рази на день.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки брати мед за 1,5-2 год до сніданку та обіду і через 3 години після вечері. Мед слід розчиняти в 1 склянці теплої води, так як в розчиненому вигляді він сприяє розрідженню слизу в шлунку, знімає біль, усуває нудоту і печію. При вживанні меду у хворих наростає маса тіла, збільшується кількість гемоглобіну, знижується нервова збудливість, поліпшуються сон, настрій ит. д. Лікувальна доза при виразкової хвороби: вранці по 30-60 г меду, вдень по 40-80 г і ввечері по 30-60 р.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки з порушенням функцій підшлункової залози, печінки і жовчного міхура допомагає збір трав: по 3 ст. л. листя подорожника і квітів деревію, по 2 ст. л. трави сушеніци, Репешко, квітів календули і шишок хмелю, 1,5 ст. л. ромашки аптечної, 1,5 ст. л. травневих листя берези, по 1 ст. л. трави звіробою, чорнобиль, хвоща польового, кореня аїру і кореня лопуха, 0,7 ст. л. кореня цикорію і 1 / 2 ст. л. плодів фенхелю. Заварити 1 л окропу 5 ст. л. збору і настояти ніч у термосі. Вранці випити натщесерце 1 склянку теплого настою, а також пити по 100-120 мл настою за 30 хвилин до обіду і вечері. Після їжі замість чаю слід пити густий відвар плодів шипшини, приготований наступним чином: 75-80 ягід шипшини подрібнити і заварити 1 склянкою окропу, довести до кипіння і зняти з огая, після чого залити в термос на ніч або поставити на 6-8 ЧВ теплу духовку. Час витримки можна зменшити до 2-3 ч. Необхідно пити не менше 3 склянок такого відвару на день.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки, при гастриті з підвищеною кислотністю слід пити свіжоприготовлений сік картоплі по 3 / 4 склянки натще. Після прийому соку необхідно на 30 хв прилягти. Через 1 год можна їсти. Лікування потрібно продовжувати в протягом 10 днів, потім 10 днів перерву і ще 10 днів лікування.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки приготувати окремо 2 настою. Перший: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави сушеніци і настояти 1 год Пити по 50 мл за 30 хвилин до їжі 3 рази на день. Другий: заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. кореня синюхи, кип'ятити 5 хв і настояти 30 хв. Пити по 50 мл не пізніше, ніж через 2 години після їди. Курс лікування 3-4 тижні.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. розпустилися жовтих кошиків (без квітконіжок) пижма й наполягти, укутавши, 3 ч. Пити по 70-100 мл 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди. Пижмо не можна застосовувати дітям і вагітним!

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

При виразці шлунка та 12-палої кишки: змішати з 20 г кореня алтея, кореня солодки і кореня живокосту лікарського. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. збору, кип'ятити 5 хв і настояти 1 год Випивати ввечері по 1 склянці відвару.

Язва шлунку - народний рецепт для лікування

Для лікування виразки шлунка і 12-палої кишки віджати з ягід обліпихи сік, а макуха розкласти тонким шаром і висушити. Після сушіння макуха подрібнити, залити соняшниковою олією у пропорції 1:1,5 (у склянках) і настояти 1 місяць в темному місці, щодня помішуючи. Приготовлене масло розлити в скляні ємності. Це масло також перешкоджає розвитку атеросклерозу і допомагає при променевого ураження тканин організму. Лікування потрібно починати, приймаючи спочатку по 1 ч. л. масла, і поступово збільшувати дозу, довівши її приблизно за 15 днів до 1 ст. л. натще, за 30 хвилин до обіду і через 4 год після легкої вечері на ніч.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 00:19:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00