Захворювання: Дихальна система - Народні методи лікування

Дихальна система складається з шляхів, проводять повітря (носова порожнина, гортань, трахея і бронхи), і власне дихальної частини - легких. В носову порожнину відкриваються повітроносні порожнини сусідніх кісток - додаткові пазухи носа. Найбільша з них - верхньощелепна, або гайморова пазуха; менш розвинені, особливо у дітей, лобова, клиноподібна пазухи і осередки гратчастої кістки. Пройшовши через носову порожнину, повітря зігрівається, зволожується, очищається і потрапляє спочатку в носоглотку, потім в ротову частину глотки і, нарешті, в її гортанним частину. Повітря сюди може потрапляти і при диханні через рот. Однак у цьому випадку він не очищається і не зігрівається.

ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

При диханні повітря потрапляє в носові порожнини, де зігрівається й очищується. Носова порожнина волога і тепла, всередині покрита волосками, які допомагають очищати повітря від пороху, що надходять у ніс при вдиху. Особливі клітини, розташовані між волосками-віями, виробляють густу клейку слиз, що уловлює пилинки. Реснички коливаються, просуваючи містить пил слиз з носової порожнини в горло, де вона проковтується і надходить у шлунок. Зігрітий повітря разом зі слизом потрапляє з носової порожнини в горло і гортань. Потраплянню їжі в дихальне горло перешкоджає невеликий шкірний клапоть -- надгортанник.
Потрапивши в шлунок, слиз, що містить мікроби, піддається впливу сильної кислоти шлунка, яка нищить велику частину бактерій і інших мікробів. При застуди або грипі у людини слиз виділяється у великій кількості.
Ніс і додаткові пазухи виконують дихальну, захисну, нюхову і Резо - наторную функції. Найбільш частим є гостре і хронічне захворювання слизової оболонки порожнини носа (нежить -- риніт). Утруднення або відсутність носового дихання негативно позначається на дихальної функції, тканини організму одержують менше кисню. Гострі та хронічні запалення придаткових пазух носа (синусити) часто виникають як ускладнення після нежиті, грипу, кору, скарлатини та інших інфекційних захворювань.
При хронічному запаленні придаткових пазух на слизовій оболонці носа можуть утворитися своєрідні нарости -- поліпи. Одним з захворювань верхніх дихальних шляхів є аденоїди -- надлишкове розростання носоглоткову мигдалики, якому сприяють деякі інфекційні хвороби.
Тонзиліт
Тонзиліт-запалення мигдалин, переважно піднебінних. Розрізняють гострий тонзиліт (ангіна) і хронічний. Часті загострення тонзиліту можуть призвести до порушень функцій серця, появи болю в суглобах.
Ангіна - інфекційне захворювання, характеризується запаленням піднебінних мигдалин. Його викликають різні мікроби, головним чином стрептококи, що потрапляють в глотку найчастіше при безпосередньому контакті з хворим на ангіну, при користуванні брудним посудом і немитими продуктами. Запальні процеси в організмі виникають там, де порушується капілярний кровообіг і, внаслідок цього, харчування тканин організму необхідними йому речовинами. Для усунення цього недоліку потрібно підсилити рух крові по капілярах, в даному випадку, в районі мигдалин. Це досягається різними лікувальними процедурами, зокрема, компресами або спеціальними вправами.
При охолодженні організму капіляри звужуються і кров слабо проходить до тканин і погано їх годує. Спазми судин виникають та з інших причин: у дітей - від страху перед дорослими та ін ситуаціями, що представляють небезпеку; у спортсменів - від втоми після тренувань і т. п.
Бронхи
Бронхіт-запалення бронхів. Одне з найбільш частих захворювань органів дихання. За перебігом хвороби розрізняють гострий і хронічний бронхіт. Гострий бронхіт звичайно має інфекційну природу і часто виникає при охолодженні організму Він починається загальним нездужанням: з'являються м'язові болі, нерідко нежить, запальні ураження глотки (фарингіт), гортані (ларингіт), трахеї (трахеїт), почуття утруднення в грудях.
Виникненню хронічного бронхіту сприяють паління, запилений і забруднене повітря, тривале подразнення слизової оболонки бронхів отруйними газами.
Бронхтальна астма
Бронхіальна астма - напади задухи, настають через гострий звуження просвіту бронхів і судом гортанний щілини. Найчастіше зустрічається у дітей від 1 до 3 років і рідше - у грудних дітей і дорослих. Напади задухи з'являються зазвичай вночі, раптово і пов'язані з утрудненим або свистячим диханням, страхом задихнутися і гавкаючим кашлем, але лихоманки при цьому не буває. Таке стан можна прийняти за стенокардію або круп. Різниця між астмою і крупом полягає в тому, що круп завжди супроводжується гарячковим жаром і хворий їм завжди закидати голову назад, щоб легше було дихати. При астмі ж, для того щоб набрати повітрю, хворий випрямляється або нахиляється вперед, при цьому відсутня біль у гортані та дихальних шляхах. Напади астми звичайно бувають викликані спазмами дрібних бронхів, набуханням слизової оболонки й закупорювання бронхів що виділяється в достатку слизом. Особа хворого стає одутлим і набуває синюватий відтінок, на початку припадку з'являються сльози. Напади астми трапляються часто. Полегшення хворому при нападах астми приносять положення сидячи або напівсидячи з опущеними вниз ногами і приплив свіжого повітря.
Причиною астми є те, що дратує нерви, і бронхіальні мембрани. Астма має своєю основою отруєння і запалення шлунково-кишкового тракту. Якщо б організм у астматиків не був перенасичений токсинами, вони б не відчували надчутливість до білків та інших речовин. Астма завжди означає катаральне стан. Астматик є астматиком ще задовго до того, що в нього з'явився бронхоспазм. У внаслідок неконтрольованих імпульсів або емоцій, службових, побутових та інших хвилювань, відсутності спокою і самоконтролю, а також через статевих надмірностей, переїдання або неправильного харчування, нестачі сну або сну без вентиляції, перезбудження і багатьох інших факторів виникає отруєння організму. Інервації спільно з неправильним харчуванням сприяють розкладання їжі, і це підсилює самоотруєння.
Астма виникає, в першу чергу, в результаті надмірного захоплення їжею, а також багатьох інших витоків нервової енергії. Астматичний криза-це токсичний «Шторм», який відбувається в той момент, коли механізм виділення вже більше не відповідає покладеним на нього завданням. З гострої форми астма швидко переходить в хронічну. За цим слід очікувати емфізему, бронхоектази і туберкульоз: внаслідок звуження тонких бронхіальних трубок і повітряних бульбашок легенів повітря не може потрапляти в легені, і весь об'єм крові не в змозі досить окислюватися і захищатися. Адреналін не виліковує астму. Навпаки, його прийом сильно підвищує схильність нападів астми.
Для того щоб полегшити своє становище, хворим на астму необхідно строго дотримуватися певних правил:
1. Більше перебувати на свіжому повітрі. Кімната, де ви проводите велику частину свого часу, повинна постійно провітрюватися, в ній не повинно бути пилу і зайвих речей.
2. Для кращої регуляції дихання переважно у всіх випадках дихати носом. При такому диханні що надходить у організм повітря зволожується, очищається і зігрівається.
3. Щоб не збивати собі подих, обмежити такі прояви емоцій, як хвилювання, переживання, напади гніву, крик, а також тривалий сміх, тривалий розмову і т. п. Треба вчитися спокою, намагатися думати про хороше.
4. Намагатися не заповнювати рот льодяниками і жувальною гумкою і взагалі, не є багато, особливо на ніч, оскільки переповнений шлунок в цьому випадку буде тиснути на діафрагму і ускладнювати дихання. Небажано харчуватися зернами, від яких пучит живіт, бажано утримуватися від напоїв відразу після їжі (вода, вино і т. д.), воду потрібно пити часто і потроху. Якщо це не допомагає в належній мірі, необхідно пити ячмінний відвар, який потрібно довго кип'ятити. Дуже допомагає повитиця, якщо її зварити, а відвар підсолодити медом. Приймають за 2 години до їжі кілька разів на день. Обмежити вживання кавунів та винограду. З'ясувати для себе, вживання яких продуктів ускладнює ваше положення, а яких полегшує.
5. Хворим на астму слід уникати сну після їжі, тривалого сну, особливо вдень, лазні, особливо після їжі.
6. Гартувати свій організм, починаючи від вологих протирання і ходіння в холодній воді від 30 с до двох хвилин, закінчуючи поступово холодним душем.
7. Виконувати руху та фізичні вправи - спочатку швидка ходьба, через певний час повільний біг на малі відстані, які збільшуються, виходячи їх самопочуття хворого. Певну користь приносять регулярні посильні фізичні вправи і вправи для дихання. Однак при нападах намагатися поменше рухатися - рухи посилюють навантаження на серце і легені. В усьому потрібні помірність і поступовість. Не можна підганяти час і форсувати навантаження.
8. Ліки слід періодично (через 2-3 тижні) міняти, щоб організм до них не звикати. У міру поліпшення стану знижувати норму прийому ліків. Перед виконанням фізичних вправ ліки не приймати зовсім.
У серйозних випадках необхідно звернутися до лікаря, а в якості профілактики можна використовувати народні засоби.
Кашель
Кашель говорить про захворювання органів дихання. Виникає при запаленні слизової оболонки дихальних шляхів (гортані, дихального горла, бронхів) і легеневої тканини (запалення легень, туберкульоз, бронхіальна астма), а також при попаданні в дихальні шляхи пилу, їдких газів, тютюнового диму, рідини і т. д. Кашель може мати також і алергічне походження. Іноді він є наслідком хвилювання, емоційного напруги.
Коклюш
Коклюш-гостра інфекційна хвороба з циклічним перебігом і характерними нападами судомного кашлю. Зараження можливо тільки при спілкуванні з хворим, тому що збудник коклюшу нестійкий і поза організмом швидко гине. Хворим кашлюк необхідно негайно звернутися до лікаря, а якщо такої можливості немає, скористатися наступними методами народної медицини.
Застуди
Застуда-охолодження організму, при якому розвиваються різні захворювання: аденовірусні, риновірусної інфекції, грип і т. п. Виражається в загальному нездужання, кашлі і т. д. і супроводжується підвищенням температури. При локальному охолодженні організму відбувається порушення кровообігу в різних частинах тіла. У місці охолодження кровообіг сповільнюється, в інших місцях залишається на колишньому рівні. Чим більше дисбаланс, тим більше підвищується температура тіла, - це початок хвороби. На початку захворювання, при температурі тіла не вище 37,5 градусів, треба постаратися зберегти температурний баланс тіла при допомогою фізичних вправ для охолоджених ділянок тіла, переважно для верхнього плечового поясу. При появі поту вправи припинити, тепло одягтися і випити 2 склянки гарячого молока. У протягом двох годин не лягати в ліжко.
Існує техніка очищення носових шляхів, яка прийшла до нас від йогів. Вони називають дихання через праву ніздрю сонячним, позитивним, а через ліву -- місячним, негативним. Дійсно, якщо дихати через праву ніздрю, закривши ліву, то наше тіло зігрівається, а якщо дихати лівій - то охолоджується. Коли в людини працює тільки одна ніздря, половина його тіла «Живе» на чверть своїх можливостей. Практика свідчить про те, що будь-які хронічні порушення дихання через ніс (хронічний нежить, гайморит, викривлення перегородки внаслідок травми), що змушують людини дихати однієї ніздрів, приводять, рано чи пізно, до важких заболеваніяц.
Грип
Грип - вірусне інфекційне захворювання, що викликає ураження слизової оболонки дихальних шляхів і загальну інтоксикацію організму. Джерелом зараження грипом є хвора (особливо в перші 5 днів хвороби). Грип характеризується низкою клінічних проявів, загальних для всіх різновидів вірусу. Найчастіше хворий людини починається озноб, тупа з'являються головний біль, кашель з рідкої пенообразной мокротою (хоча пітливість не перевищує звичайного рівня), ломота в м'язах рук і ніг, відчуття розбитості в тілі, рясно виділяється сеча. Язик у хворого блідий, з тонким білим нальотом, пульс поверхневий.
Нежить
Нежить (риніт) - запалення слизової оболонки носа. Гострий нежить може бути як самостійним недугою, так і симптомом багатьох інфекційних та алергічних захворювань. Виникненню гострого нежиті сприяє переохолодження.
Гайморит
Розрізняють запалення слизової оболонки гайморової пазухи (гайморит), запалення лобної пазухи (фронтит), запалення в клітинах гратчастої кістки (етмондіт) і запалення основної пазухи (офенондіт). Гостре запалення гайморової пазухи часто виникає під час нежиті, грипу, кору, скарлатини та інших інфекційних захворювань. При гаймориті відчувається напруга або біль в ураженій пазусі, порушується носове дихання і нюх на ураженій стороні, нерідко з'являється сильний біль у області чола, а також при жуванні. Іноді турбують зуби. Традиційно при гострому та - інфекційному гаймориті застосовують різні лікарські рослини. При хронічних негнійний формах лікарі радять настій трави звіробою з розрахунку 1 ч. л. сухий трави на 1 склянку води. Звіробій надає протизапальну дію / підсилює захисну функцію лейкоцитів - білих кров'яних тілець, прискорює відновлення тканин. Недарма цю рослину називають антибіотиком. Рекомендується інгаляція з трав лаванди або мати-й-мачухи. У домашніх умовах для лікування гаймориту можна приготувати ліки з трав.

ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

З гортанний частини глотки повітря направляється в гортань, яка є не тільки органом, що проводить повітря, але і органом голосоутворення. Безпосереднім продовженням гортані є трахея (дихальне горло); довжина її від 9 до 12 см, а діаметр близько 1,5-2 см. З області шиї трахея переходить у грудну порожнину і на рівні 4-5 грудних хребців поділяється на правий і лівий головні бронхи. У облаем коренів легенів бронхи діляться спочатку на часткові, а потім на сегментарні бронхи. Останні продовжують ділитися на дрібніші бронхи, утворюючи бронхіальне дерево правого і лівого легенів. Бронхіоли діляться на трубочки зовсім маленького діаметра - тонше людського волосся. На їх кінцях знаходяться крихітні повітряні бульбашки-альвеоли. Зовні кожна альвеола покрита тонкою сіткою капілярів, по яких тече кров. Стінки альвеол такі тонкі, що гази легко проникають через них у капіляри. Повітря з носа і рота по трахеї вільно пересувається вгору, до легким. У легенях зосереджені близько 300 мільйонів альвеол, що мають величезну загальну поверхню, що забезпечує високу ефективність газообміну між повітрям в легень і кров'ю в капілярах.
Легкі лежать в грудній порожнині по обидва сторонах від серця. Кажцое легке укладено в замкнутий тонкостінний мішок, утворений тонкою, вологою, блискучою оболонкою - плеврою. Тим плеврою і легкими знаходиться рідина, що полегшує рух легенях при диханні. Кожне легке борознами поділене на кілька великих частин, званих частками. Ліве легке має тільки дві частки, а праву легеню більше лівого і містить три частки. Легкі найкраще піддаються лікуванню в період своєї найбільшої активності, тобто з 3 до 5 годин ранку. Ознаками порушень їх діяльності є потускненію, перетин і випадання волосся, часта гикавка, позіхання, сонливість, кашель, підвищення температури тіла в період з 15 до 18 год.
Кисень розноситься по тілу з потоком крові і бере участь в отриманні енергії з їжі. В результаті окислення органічних молекул утворюються непотрібний організму вуглекислий газ і вода. Кисень необхідний організму для більше ефективного одержання енергії, тому що процеси з участю кисню дають вихід енергії приблизно в 10 разів більше, ніж безкисневі. Вдихаючи кисень при підвищеному тиску, можна лікувати деякі захворювання. Надлишок вуглекислого газу з крові переходить у ачьвеоли легенів і далі при видиху виходить через рот і ніс назовні. При нормальному подиху на кожному вдиху в легені надходить близько 500 см3 повітря, який потім, збагатившись вуглекислим газом, видаляється при видиху. Вступник з альвеол у кров кисень розчиняється в рідкому плазмі крові і потім з'єднується з молекулами гемоглобіну в еритроцитах. Під час руху крові по тілу кисень переходить в клітини м'язів та інших тканин, а назустріч йому в кров надходить утворюється в тканинах тіла вуглекислий газ, розчиняється в крові.
На думку К. П. Бутейко, автора методики лікування хвороб за допомогою раціональної організації дихання, від глибокого дихання збільшується вміст холестерину в крові, розширюються вени, можуть виникнути геморой і нежить. 20-40 хв глибокого дихання можуть, на його думку, викликати смерть, Щоб виміряти глибину дихання, потрібно зробити спокійний повний видих без напруги і засікти по годинах, скільки хвилин вдасться протриматися, не дихаючи (максимальна пауза). Здоровим людям з нормальним диханням кисню вистачає на 60 с, хворим - до 15 с. Бутейко радить дихати за системою: ки - дох - пауза-пауза, видих - пауза-пауза, не концентруючи увагу на вдиху, який відбувається при цьому природним шляхом, без нашої свідомої участі. Але це лише один з елементів методики. Наприклад, зменшенням глибини дихання можна лікувати хвороби щитовидної залози, для цього потрібно говорити на видиху, підтягнувши живіт і стиснувши легені.
Пневмонія
Пневмонія-запалення легенів. Це інфекційне захворювання легень, що виникає або як самостійна хвороба, або як ускладнення інших захворювань. Пневмонія не заразна і не передається від людини до людині. Розвитку захворювання сприяють сильне переохолодження, значні фізичні і нервово-психічні перевантаження та інші чинники, що знижують опірність організму. Запалення легенів здебільшого викликають різкий, пронизливий вітер в суворий час року, холодне питво для вгамування спраги в гаряче стані або після виснажливої фізичної роботи і т. д. Найчастіше причиною запалення служить переохолодження, що викликало затримку поту і замикання капілярів, що, в свою чергу, приводить до припливу крові всередину тіла, зокрема, до легких, і перевантаження.
Головною причиною емфіземи легенів С. Кнейпп вважав загальну слабкість організму, недокрів'я, неправильне і недостатній кровообіг. Другою причиною, з його точки зору, є гази, які тиснуть на органи верхніх частин тіла, що ускладнює природне дихання.
Крупозне запалення легень
З-за проникнення рідкої частини плазми в просвіт альвеол виникає крупозне запалення легенів (набряк легенів). Поява в альвеолах рідини, багатої білком, веде до утворення піни, що порушує газообмін межцу атмосферним повітрям і кров'ю. Відновити цей газообмін можуть речовини, зменшують поверхневий натяг білкової рідини, тобто протівовспенівающіе засоби (наприклад етиловий спирт). З цією метою збагачують повітря парами таких речовин і дають хворому дихати отриманої сумішшю. Але найбільш ефективними проти - воотечнимі засобами є серцеві глікозиди. Іноді набряк легень має алергічну природу. У таких випадках допомагають антігастамінние препарати.
Крупозне запалення легень починається з сильного стрясають ознобу і глухий болю в грудях саме в ураженому запаленням місці, дихання при цьому утруднене, з'являються кашель, жар і сухість шкіри, сильна спрага. У більш серйозних і важких випадках дихання спочатку буває частим і утрудненим. Напади кашлю іноді супроводжуються виділенням мокротиння. Пульс частий, шкіра гаряча, червонуватого або блідо-жовтого кольору. Добрими ознаками близького одужання вважаються гарячий піт, заспокоєння пульсу і дихання, зволоження носа, сечокислі рясні опади у сечі та пухка, схожа на вершки мокротиння.
Плеврит
Плеврит-запалення плеври. Зазвичай виникає як ускладнення запалення легень, рідше - як наслідок туберкульозу, ревматизму та інших інфекційних та алергічних захворювань, а також поранень і ушкоджень грудної клітини. Ознаки плевриту:
- Постійна лихоманка;
- Колючий біль під ребрами, причому ця біль часто виявляється тільки при вдиху;
- Неглибоке і часте дихання;
- Кашель, що виникає тільки від ушкодження легкого. Іноді на початку хвороби кашель буває сухий, а надалі -- з мокротою, однак поява мокротиння в самому початку захворювання є доброю ознакою.
Захворювання легенів частішають взимку і восени, особливо в дощову осінь, наступну за сухим літом. Холодне повітря шкідливий для легенів, якщо тільки вони не страждають від сильного перегріву. Хвороби легенів часто тягнуть за собою захворювання печінки, а сильне охолодження і сильне нагрівання ведуть до водянці легенів. Легкі можна вправляти, голосно розмовляючи або посилено вдихаючи повітря, щоб зробити більш розрідженими що знаходяться в них шкідливі речовини.
Туберкульоз легень
Туберкульоз - хронічне інфекційне захворювання, що характеризується утворенням у різних органах, частіше в легенях, специфічних запальних змін. Застарілі назви туберкульозу - горбкуваті - ка, сухоти, зла сухотка, скорбота сухотний і т. д. Хворіють на туберкульоз, крім людей, домашню худобу, в основному крупний рогатий, і домашні птахи, які можуть бути переносниками захворювання. У спадщину туберкульоз не передається. С. Кнейпп вважав, що початком туберкульозу часто слугує яке-небудь гниття в організмі, яке потім все більше поширюється і захоплює різні органи тіла. Туберкульоз може бути присутнім у грудях, плеврі, животі, кишках, нирках, горлі і т. д. У кожному ураженому місці виникають порушення кровообігу і складу крові. Якщо туберкульоз тільки розпочався, його ще можна вилікувати. Поки мокротиння плаває на воді, є ще надії на лікування, якщо ж тоне, допомога марна. При появі перших ознак, що розвивається туберкульозу - подкаш - ладаном, невеликого занепаду сил, не слід відразу вдаватися до загальних процедур, чинним на все тіло. При лікуванні ніколи не потрібно робити сильнодіючих процедур. Якщо хвороба гніздиться у верхній частині тіла, потрібно робити верхні обтирання разом з обливанням колін (останнє не більше 30 с) і ходити босоніж по мокрій траві або мокрому камінню. Краща їжа в цьому випадку - молоко, що зміцнюють супи, борошниста їжа. Кращий напій - свіжа вода.

Дихальна система - Рецепти лікування

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Пити сік або настій суниці. Сік - від 4 до 8 ст. л. на прийом, натщесерце. Настій: заварити 2 склянками окропу 2 ст. л. листя суниці, настояти 0,5-1 год і процідити. Приймати по 1 ст. л. через кожні 2 ч.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

розтирати груди і прилеглі до неї ділянки тіла руками і грубим рушником без застосування води і масла.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Один із способів лікування астми, застосовуваний після очищення кишечника та блювання, цю вправу голоси. Промовляючи різні звуки, поступово підвищують голос, збільшуючи гучність і тривалість звучання.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Якщо хвороба посилилася, допомагає безперервна блювота після з'їденої редьки. Краще, якщо в редьку увіткнути пучок білої чемериці і протримати так добу, після чого чемериця викинути, а редьку з'їсти.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При астмі допомагає вживання перед їжею солоних каперсів, дрібної солоної риби і бульйону зі старого півня з польових вьюнком і буряком.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Натерти 400 г очищеного від шкірки ріпчастої цибулі, помістити в емальований посуд, залити 1 л води і додати 0,5 склянки цукрового піску і 1 ст. л. меду. Поставити каструлю на вогонь і кип'ятити 3 годин на повільному вогні, доки цибуля повністю не розвариться. Отриману рідину процідити і приймати тривалий час за 1 ст. л. 3-4 рази на день до їжі.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При нападі астми зварити картоплю «в мундирі »і дихати над нею, сховавшись ковдрою. Можна також зварити очищений картоплю. Під час такого лікування необхідно пити у великій кількості гарячий чай з ягід і листя брусниці (як свіжої, так і сухий). Коли приступ пройде, лягти в постіль і тепло сховатися.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Натерти на ніч внутрішнім свинячим салом груди і спину і обернутися компресним папером, поверх якої обмотати старим пуховим або вовняною хусткою.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Ретельно розім'яти 1 ст. л. ягід калини і залити їх склянкою теплої кип'яченої води, розмішавши в ній 1 ст. л. меду. Довести до кипіння, варити на малому вогні 20 хв, ретельно перемішати і процідити. Цю порцію спожити повністю протягом дня, приймаючи по 1 ст. л. через кожні 1,5-2 год астматиків, схильним до гіпертонії, краще всього приймати сік зі свіжих ягід калини по 1 ст. л. 6-8 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 0,5 ст. л. листя лопуха травневого, половину осикової листа, 1 ч. л. свіжих голок ялиці. Після охлаж - дення додати 0,5 ч. л. питної соди і настояти цю суміш у темному місці 7 днів. Пити по 1 ст. л. 1 раз на тиждень (можна й частіше, в залежно від самопочуття) перед сном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Вимити і очистити від шкірки 400 г імбиру, натерти його, насипати в пляшку і залити спиртом. Настояти в теплі або на сонці 14 днів, періодично струшуючи до тих пір, поки настоянка не набуде жовтий колір. Процідити, віджати і дати відстоятися. Пити 2 рази на день по 1 ч. л. після їжі, запиваючи трьома ковтками води. Дуже хороший засіб.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. квіток Глуха кропива (кропиви глухої), настояти 30 хв і пити по 1 склянці 3 рази на день, можна і частіше, але обов'язково 3 склянки в день. Траву збирають протягом усього літа в першій половині дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити 100 мл спирту B00 мл горілки) 100 г плодів бузини садової і настояти 3 дні. Пити по 30 крапель спиртової або по 50 крапель горілчаної настойки 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Заварити 1 л окропу 2 ст. л. кореня стегні - ца ломикамені і настояти у термосі ніч. Пити по 100 мл 3-4 рази на день. Можна користуватися також спиртової настоянкою: 1 частина подрібненого кореня залити 2 частинами 70-градусного спирту (якщо немає спирту - горілкою) і настояти 7 днів (на спирту) або 14 днів (на горілці). Пити по 20 крапель спиртової настойки (горілчаної -- по 40 крапель), запиваючи ковтком води. Корінь викопують у вересні при першій легкій в'яненні стебла. Метод дуже ефективний.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 1 ст. л. трави ісопу багна, польгаі звичайної, а також висушених і добре подрібнених коренів і кореневищ пирію, заварити смер 1 л окропу і настояти ніч у термосі. Пити по 1 / 2 склянки 4-5 разів на день за 30 хвилин до їди. Крім цього, приймати по 3 краплі настойки квіток конопель 2 рази на день - після обіду і на ніч, запиваючи ковтком води.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити в емальованому посуді 2 кг зерна вівса 5 л води і поставити на 3 год у духовку при 50-60 ° С, потім процідити і віджати. Додати по 200 г меду, коньяку та листа алое, поставити на слабкий вогонь, довести до початку кипіння і зняти, після чого остудити, процідити і віджати. Крім цього, отримавши сироватку з 3 л молока, додати в неї 1 склянку меду і 100 г подрібненого кореня оману. Пити по 1 / 2 склянки перший суміші, відразу запиваючи 1 / 2 склянки другу суміші 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати 25 г трави багна болотного і 15 г кропиви пекучого, суміш залити 1 л окропу і настояти 1 год Пити по 1 / 2 склянки 5-6 разів на день. Курс лікування 18 днів. Під час другого курсу лікування (тривалістю 26 днів) до цієї суміші додати 1 ст. л. фіалки триколірної, 0,5 ч. л. трави ефедри і 0,5 ч. л. кореня валеріани і наполягати так само, як і в першій випадку. Після другого курсу лікування потрібно зробити 10-денну перерву, протягом якого пити відвар з кореня копьггеня: 2 г кореня залити склянкою окропу і настоювати 30 хв на водяній бані. Приймати по 1 ст. л. дорослим і по 1-2 ч. л. дітям 4-5 разів на день. Для третього курсу лікування B0 днів) змішати 1,5 ст. л. багна, 1 ст. л. кропиви, 1 ч. л. трави чорнобиль і невелику пучку насіння подорожника, залити 1 л окропу і настояти 1 год Пити по 1 / 2 склянки 5-6 разів на день. Одночасно 4 рази на день приймати по 1 г порошку кореня солодки.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Вдихати дим палаючої Польщі або трави мати-й-мачухи.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити 100 мл спирту 1 ст. л. дрібно подрібнених сушених листя блекоти і настояти в темному місці 9 днів. Пити не більше двох крапель 3 рази на день, запиваючи двома ковтками води. Листя збирають до сходу сонця або з настанням сутінків на самому початку цвітіння і сушать у темному місці, розклавши тонким шаром і періодично перевертаючи, щоб вони не запліснявіли і не почорніли.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Так само готують настоянку з насіння дурману. Залити 1 частина насіння п'ятьма частинами спирту або горілки, наполягають і приймають так само, як і настоянку з листя блекоти.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

потовкти 400 г часнику і помістити його в банку з широким горлом. Влити туди сік 2-4 лимонів, зав'язати банку легкої прозорої ганчірочкою і поставити на 2-4 дні. Перед вживанням суміш потрібно збовтувати. Приймати 1 раз на день перед сном по 1 ст. л. суміші, розмішавши її в 1 / 2 склянки води. Термін лікування - 20 днів. Це засіб від задишки і для очищення крові, особливо в гладких людей з ослабленим організмом.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 4 ч. л. суміші з рівних кількостей трави чебрецю і кореня алтея, настояти 2 год і процідити. Весь настій випити протягом дня за 3-4 прийоми. Термін лікування від 10 до 30 днів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 4 ч. л. суміші з рівних кількостей подорожника і нирок сосни лісовий, настояти 2 год, гріти на слабкому вогні 3-5 хв і процідити. Приймати 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 4 ч. л. суміші трави чебрецю, лляного насіння, насіння фенхеля, настояти 2 год, кип'ятити 23 хв, процідити. Пити протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати 20 г квітів коров'яку, 30 г листя шавлії, 40 г плодів анісу, 20 г бруньок сосни і 30 г коренів солодки. Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. суміші, настояти 2 год і процідити. Приймати ло 1 / 2 склянки 3 рази на день після їжі. про Змішати рівні кількості плодів анісу, плодів фенхелю, коренів первоцвіту, кореня солодки, трави пікулишка, листя мати-й-мачухи, ісландського моху і подрібнити. Залити 1 ст. л. суміші 1 склянкою холодної води, настояти 2 год, прокип'ятити 15 хв, остудити і процідити. Випити протягом дня за 3-4 прийоми.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати рівні кількості кореня оману, кореня первоцвіту і листя мати-й-мачухи і подрібнити. Залити 1 склянкою окропу 2 ч. л. суміші, кип'ятити 5 хв на слабкому вогні, остудити і процідити. Пити ковтками протягом дня. «Змішати 50 г кореня алтея і 50 г трави чебрецю (чебрецю) і подрібнити. Залити 1 склянкою холодної води 4 ч. л. суміші, настояти 2 год і прокип'ятити. Прийняти всі вміст склянки рівними порціями за 3 рази протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 30 г соснових бруньок, листя подорожника і листя мати-й-мачухи і подрібнити. Залити 1 склянкою холодної води 4 ч. л. суміші, настояти 2 год і зварити. Прийняти за 3 рази.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати 50 г листя дурману, 5 г листя шавлії і 10 г нітрату калію, розчиненого в 20 г води, висушити і побризкати камфорним спиртом. Чайну ложку суміші підпалити на тарілці і вдихати дим.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 10 г квіток первоцвіту, трави росички, кореня солодки, кореня фіалки запашною і 40 г трави чебрецю. В 1 склянці холодної води настояти 4 повні ложки суміші, Прокип'ятити на слабкому вогні 3 хв, остудити і процідити. Випити все за 3, рази протягом дня .. «Змішати по 10 г трави росички, кореня півонії і фіалки запашної, трави чебрецю і 40 г листя i мати-й-мачухи. Залити 1 склянкою холодної води , 4 повні чайні ложки суміші і настояти 2 год, кип'ятити на слабкому вогні 5 хв, остудити, процідити. Прийняти за 3 прийоми протягом дня. !

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 25 г квіток чорної бузини, росички трави, листя подорожника і трави фіалки триколірної. Залити 1 склянкою холодної води 4 повні ч. л. суміші і настояти 2 год, кип'ятити 5 хв, остудити і процідити. Принь - ; Мати 3 рази на день по 1 / 3 склянки.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 20 г трави перстачу гусячої, трави Шандри, трави чистотілу, квіток чер - | Ної бузини і соснових бруньок. Залити 1 склянкою 4 ч. л. суміші, настояти 2 год, кип'ятити на вогні протягом 5 хв, остудити і процідити. Випити за день в 3 прийоми.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Змішати по 10 г трави чебрецю, листя мати-й-мачухи, трави фіалки триколірної, кореня оману високого і плодів анісу. Залити 1 склянкою холодної води 4 повні чайні ложки суміші, прокип'ятити 5 хв на слабкому вогні, остудити і процідити. Прийняти за день в 3 прийоми.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Настояти 1 ст. л. подрібненого кореня буквиці оліственной в 0,5 л окропу в термосі в протягом 6 ч. Випити настій за день за 3-4 прийоми.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При задуха приймати відвар ягід Кастора проносне (крушини колючим): залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. ягід і настояти 2 год Приймати по 1 ст. л. 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Для лікування кашлю та бронхіальної астми рекомендується 15 насіння анісу відварити в 1 склянці води і приймати по 1/4-1/2 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Відвар з просушеного і подрібнених коренів ірису діє як кровоочіщающее, відхаркувальний, сечогінний засіб. Для приготування відвару 2 ст. л. подрібнених коренів заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 2 хв і наполягають в теплі 20 хв. Потім проціджують і додають чайну ложку меду. При застуді, бронхіті, кашлюку, бронхіальній астмі відвар приймають по 1 ст. л. через кожну годину.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Помістити в скляний посуд 2 склянки соку моркви, 2 склянки соку буряка, 2 склянки соку чорної редьки, 2 склянки соку журавлини, 1 склянку соку алое (вік 3-5 років), 10 лимонів, пропущених через м'ясорубку, 200 мл спирту, 200 г меду і 500 г цукру. Посуд поставити на 20 днів в темне місце. Потім процідити і пити по 30 г за 30 хвилин до їжі 3 рази на день строго за часом. Цей склад протипоказаний хворим печінки і жовчовивідних шляхами, оскільки має у своєму складі сік алое.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При починається астмі підсушити і розтерти в порошок шкаралупу десяти сирих курячих яєць. Потім змішати отриманий порошок з соком 10 лимонів і поставити в темне місце на 10 днів. Після цього терміну складу віджати, помістити в посуд і приготувати інший склад: 10 яєчних жовтків, змішаних з 10 ст. л. цукру і залитими пляшкою коньяку. Після за все змішати ці два склади разом. Отримане засіб вживати по 30 г 3 рази на день за півгодини до їжі. Курс лікування - 2 норми приготованого кошти.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

Вимити в холодній воді і протерти на тертці або пропустити через м'ясорубку 150 г кореня хрону, вилити в нього сік з двох лимонів. Ретельно перемішати і поставити в холодильник. Приймати: дітям-по 0,5 ч. л., дорослим - по 1 ч. л. 3 рази на день і перед нападами. Лікування проводити до поліпшення стану.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При бронхіальній астмі рекомендується приймати тертий хрін навпіл з медом по 1 ч. л. вранці і ввечері.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхітна астма - народний рецепт для лікування

При бронхіальній астмі заварити 0,5 л окропу 15-20 г молодих гілочок ефедри, настояти 1 годину, приймати по 2 ст. л. на день за 30 хв до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Зварити в 0,5 л молока 2-3 листків мати-й - мачухи і додати у відвар на кінчику ножа свіже свиняче сало. Відвар пити перед сном по 50 мл.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Робити інгаляції з скипидару, не підігріваючи його.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Змішати в однаковій пропорції траву та квіти медунки, зірвані ранньої веснош Заварити 0,5 л окропу 4 ст. л. суміші і настояти 2 год Пити по 1 / 2 склянки 4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Змішати в однаковій пропорції листя та кору або молоді втечі ясена. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. суміші і гріти на малому вогні 20 хв. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Одним із найкращих способів лікування бронхіту вважається наступний: в емальований посуд налити 1 склянку молока і покласти 1 ст. л. (без верху) дрібно покришену ісландського моху. Накрити каструлю блюдцем або неметалевої тарілочкою і поставити кип'ятити на 30 хв, після чого процідити. Пити відвар в гарячому вигляді перед сном. У квартирі, де перебуває хворий, не повинно бути протягів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При бронхіті і кашлі у дітей нарізати маленькими кубиками редьку і покласти в каструлю, посипати цукром. Запекти в духовці протягом 2 годин, процідити і злити рідину в пляшку. Пити по 2 ч. л. 3 - 4 рази на день перед їжею і на ніч перед сном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Заварити 0,5 л окропу 2-4 ст. л. насіння кропиви і настояти ніч у термосі. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день або частіше, але меншими порціями. Можна заварити 1 склянкою окропу 2 ст. л. кореня кропиви, гріти на малому вогні 5 хв, настояти 30 хв і приймати так само.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При хронічному бронхіті застосовувати сало з кишок. Покласти кишки в посуд і поставити в теплу, але не гарячу духовку чи на малий вогонь, щоб з них стікало сало. Витоплений сало злити і поставити в холодне місце. У склянку гарячого молока покласти 1 дес. л. сала, розмішати і пити в гарячому вигляді ковтками. Для зовнішнього застосування потрібно змішати це сало з скипидаром і втирати в шкіру грудей насухо.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При бронхітах з в'язкої мокротою заварити 0,5 л окропу 4 ст. л. подрібнених листя подорожника і настояти 4 год Пити по 1 / 2 склянки 4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Намазати грудну клітку сумішшю рівних кількостей меду і розтопленого нутряного козячого жиру і втерти в шкіру, обернути компресним папером і поверх папери обв'язати старим пуховим хусткою.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Влити 1 склянка молока в емальований каструлю, покласти туди 1 ст. л. шавлії, прикрити тарілкою або блюдцем, закип'ятити суміш на малому вогні, дати трохи охолонути і процідити. Потім знову закип'ятити, прикривши блюдцем. Пити гарячим перед сном, остерігаючись протягів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Заварити 1 л окропу 400 г висівок, остудити, процідити і пити протягом дня в гарячому вигляді. Для смаку можна додати палений цукор (білий цукор або мед у даному випадку застосовувати не слід).

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Скласти в банку (з темного скла) 10 свіжих яєць з білою шкаралупою, 10 нарізаних лимонів і поставити в тепле і темне місце на 2 тижні до отримання напіврідкої маси, періодично знімаючи цвіль і помішуючи дерев'яною ложкою або паличкою. Потім влити туди 0,5 л коньяку і настояти ще 3 тижні. Коли появі цвілі припиниться, вміст банки перемішати і злити в пляшки. Зберігати в прохолодному місці. Приймати по 1 дес. л. 3 рази на день. (Краще використовувати банку або пляшку з широким горлом, щоб зручніше було знімати цвіль.)

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Змішати 2 ст. л. свіжого вершкового масла, 2 жовтки, 1 ч. л. борошна й 2 ч. л. меду і настояти 30 хв. Приймати по 1 ст. л. 4-5 разів на день перед їжею.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Зробити отвір у головці очищеного від лушпиння цибулі та насипати в нього 1 ч. л. цукрового піску. Щодня до одужання з'їдати по голівці цибулі, приготовленої таким чином.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При бронхіті, пневмонії, затяжному кашлі змішати 1,3 кг липового меду, 1 стакан дрібно нарізаних листя алое, 200 г оливкової олії, 150 г березових нирок і 50 г липового цвіту. Перед приготуванням ліки зірвані і промиті кип'яченою водою листя алое покласти на 10 днів у холодне і темне місце. Розтопити мед і покласти в нього подрібнені листя алое. Суміш добре пропарити. Окремо заварити у двох склянках води березові бруньки і липовий цвіт і прокип'ятити 1-2 хв. Проціджений і віджатий відвар вилити в остиглий мед, розмішати і розлити в 2 пляшки, додавши в кожну порівну оливкової олії. Зберігати в прохолодному місці. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день. Перед вживанням збовтувати.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Залити 6,5 л виноградного вина 4 великих аркуша алое і настояти 4 дні. Приймати по 1 дес. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Змішати 300 г меду і 1 лист дрібно нарізаного алое, залити їх 0,5 л кип'яченої води, поставити на вогонь, довести до кипіння і тримати на малому вогні 2 години, після чого остудити і перемішати. Зберігати в прохолодному місці. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Кілька разів на день жувати до повного роздрібнення 1 зубчик часнику з 1 ч. л. квіткового меду.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При хронічному бронхіті пропустити через м'ясорубку 1 кг свіжих помідорів, 50 г часнику та 300 г кореня хрону. Отриману масу посолити до смаку, розкласти по пів-літровим банкам і поставити в холодильник. Застосовувати в теплому вигляді перед їдою, дітям - по 1 ч. л. 3 рази на день, дорослим - 1 ст. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Настій дягелю усуває слиз в легенях, грудей і бронхах, знімає печію * Настій: подрібнене листя заливають кип'яченою водою з розрахунку 10 г на 200 мл окропу, кип'ятять 5 хв і настоюють 2 ч. Готовий настій придатний для застосування протягом 2-3 днів. Його можна замінити порошком: 1-3 пучки на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Від бронхіту вживав »по 40-50 крапель настойки деревію: 30 г трави на 1 / 2 склянки спирту або 1 склянку горілки. Пити 3-4 рази на день по 30-40 крапель перед їжею.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Настій листя настурції ефективний при хронічному бронхіті. 10 г листя заварюють 1 л окропу, настояти 10 хв і проціджують. П'ють протягом дня по 1 / 2 склянки.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

При лікуванні бронхіту, риніту і трахеїту допомагає прополісовая інгаляція: 60 г прополісу і 40 г воску помістити в алюмінієву чашку місткістю 300-400 мл і поставити її в інший посуд більшого розміру з окропом, щоб розтопити прополіс і віск. Інгаляцію проводити краще вранці і ввечері по 10-15 хв.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Якщо гірчицю стовкти і пити з підсолодженою медом водою, вона усуває постійне відчуття першения в горлі.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Оцет стягує мову, а полоскання їм обриває протягом соку в горло й виліковує западання язичка.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Заварити склянкою окропу 2 ч. л. соснових бруньок, поставити на вогонь, довести до кипіння. Інгаляцію проводити протягом 5-10 хв наступним чином: вдих (ротом або носом) в себе, видих-назовні. Замість соснових бруньок можна використовувати листя евкаліпта.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Бронхіт - народний рецепт для лікування

Під подушку на ніч корисно класти матерчатий мішечок з льону або бавовни з гілками сосни або листям евкаліпта. Під цей мішечок кладуть грілку, покриту мокрій ганчіркою. Лежать на такий подушці необхідно 1-2 ч.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При гаймориті можна використовувати наступну мазь: змішати по 1 ч. л. сік з коренеплоду цикламена (продається в квіткових магазинах), сік ріпчастої цибулі, мед, сік каланхое, сік алое і мазь Вишневського. Змочивши в цьому складі 2 ваткою, накручені на сірник, помістити їх в кожну ніздрю на 30 хв. Через 20 днів лікування гайморові пазухи очистяться.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При гаймориті порожнину носа промивають теплою водою з додаванням невеликої кількості йодної настоянки або марганцевокислого калію.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При гаймориті шкіру над хворим місцем натерти часником і потім втирати суміш березового вугілля з соком свіжого кореня лопуха в протягом 20-30 хв. Необхідно зробити 2-3 таких процедури.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Вранці або ввечері покласти хворого на подушку таким чином, щоб його голова виявилася закинута і, закапавши ньому в кожну ніздрю по 5-7 крапель топленого масла, дати полежати.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При болях в носі, вухах і голові закопувати в ніс сік редьки або вводити в ніс тампон з соком редьки.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При запаленні носа прикладати до нього у вигляді компресу цвіткове частину взятих в рівних кількостях золототисячника, цмину і пижма. Заварити 1 ст. л суміші 1 склянкою окропу, настояти 40 хв і прикладати разом з квітками.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

аварії 0,5 л окропу 2 ст. л. трави іван - чаю, довести до кипіння і настояти 30 хв. Приймати по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Заварити окремо у склянці окропу наступні трави: 15 г звіробою продірявленого, 10 г квіток ромашки аптечної і 10 г сушеніци болотяної. Настої змішати і закопувати в ніс по 5 крапель у кожну ніздрю 3 рази на день. Їх можна використовувати для інгаляції тривалістю по 5 хвилин. Курс лікування 10-12 процедур.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При гаймориті і хронічному нежитю потрібно взяти червона цегла, добре його нагріти, покласти на дно відра, потім полити цегла чайним грибом, закритися з головою і дихати парою (як це ми робимо над картоплею в мундирі), потім випити півсклянки гриба і закапати його в ніс по 3-4 краплі в кожну ніздрю. Після всього цього лягти в ліжко. Процедуру повторити протягом 10-12 вечорів. Потім перерву на місяць. Далі - за обставинами.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При гайморитах двічі на день, вранці та ввечері, закопувати в кожну ніздрю по 5 крапель свіжого соку татарнику колючого в протягом 10 днів. Тут спрацьовує інулін, в великій кількості міститься в рослині. Грип

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Одне з перших правил поведінки при нежиті і грипі: відмова від молока і молочних продуктів. При хронічному неалергічний нежиті рекомендується приймати по 2 ч. л. 2 рази на день соус з 50 г тертого хрону, змішаного з соком 2-3 лимонів, і після прийому цього ліки протягом 30 хв нічого не їсти і не пити. У перший тиждень прийом ліків буде викликати сильне сльозотеча. Надалі, з припиненням сльозотечі, виділення з носа припиняться. Хрін повинен бути свіжим, не більше тижня після збору. Приготовлене ж засіб може зберігатися на холоді досить довгий час.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Дуже дієвим засобом боротьби з грип є ялична масло, володіє здатністю проникати через шкіру в глиб організму, а при тривалому застосуванні підвищує серцеву діяльність. У цих цілях необхідно натирати хворому груди, руки і ноги через кожні 5-6 ч. Для цього масла буде потрібно не більше 6 м.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Дрібно накришити або нарізати в трилітрову банку 1 кг часнику, залити його 1 л води, закрити кришкою і поставити в тепле місце на 15-30 днів. Вживати цей засіб потрібно наступним чином: у склянку кип'яченого молока влити 1 ч. л. настою і пити за 20-30 хв до їди. Часник п'ється з молоком для нейтралізації кислотності шлунка. Пити настій необхідно в профілактичних цілях у ве - Сенні-осінні періоди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі змішати 1 стакан малини або малинового варення, 1 ст. л. меду, 1 ст. л. вершкового масла, 30 мл коньяку, 0,2 ст. л. питної соди. Цей склад випити на ніч. Дітям давати половину дози і без коньяку.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При застуді і грипі: залити 1 склянкою гарячого молока 1 ст. л. меду, розмішати і випити цю порцію в гарячому вигляді протягом дня за 3 прийоми.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При застуді і грипі: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави м'яти, наполягти, укутавши, 30 мін і додати 1 ст. л. меду. Пити по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При застуді і грипі: закопувати в кожну ніздрю по 3-5 крапель соку алое 4-5 разів на день, відкинувши назад голову і масажуючи після закапування крила носа.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При застуді і грипі: змащувати соком свіжого листа каланхое периста (кімнатне рослина) носові ходи 2-3 рази на день або закопувати сік у ніс по 3-5 крапель.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі: натиснути на крила носа вказівними двома пальцями обох рук і зміщати їх Погладжуючий рухами до переніссі, відриваючи руки тільки у внутрішніх куточків очей, до появи відчуття тепла в носі (зазвичай 5 хв).

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Для профілактики грипу прикладати на 10 хв до носовою отворів загорнуті в марлю цибулю і часник.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі корисна спиртова настоянка листя евкаліпта. Залити 1 склянкою спирту 20 г сухих подрібнених листків, щільно закрити і настояти тиждень. Процідити і приймати по 20-25 крапель, розведених в 1 / 4 склянки кип'яченої води, 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі корисно жувати лист евкаліпта або робити парову інгаляцію з відваром евкаліпта і картопляної шкірки з додаванням пучки м'яти або трьох-п'яти крапель пихтового масла (краще на ніч).

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Під час епідемії грипу для профілактики і лікування можна використовувати настоянку часнику: дрібно накришити 2-3 зубчики і залити їх 30-50 мл окропу або горілки. Отриману рідину закопувати в ніс по 2-3 краплі в кожну ніздрю 1-2 рази на день. Через 2 дні настій оновити. Якщо ж хвороба не відступає, натерти часник і вдихати його пари по 10-15 хв 2 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі допомагають гілки малини, які можна збирати і влітку, і взимку. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. дрібно нарізаних гілочок, кип'ятити на малому вогні 20 хв, настояти 2 год і процідити. Пити багато разів на день невеликими ковтками.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

протигрипозний чай: змішати порівну кору верби, квіти ромашки, липовий цвіт і плоди шипшини. Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. суміші, настояти 10 хв і кип'ятити 5 хв на малому вогні »Приймати в теплому вигляді по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 20 хвилин до їди. «При грипі заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. (з верхом) подрібненого листя чорної смородини, настояти, закутавши, 3-4 год і процідити. Приймати по 1 / 2 склянки 4-5 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При грипі натерти головку цибулі середніх розмірів, залити 1 склянкою киплячого молока й наполягти, укутавши, 30 хв. Пити невеликими ковтками протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При нежиті і грипі налити на долоню свіжовіджатий трохи соку лимона і втягувати його в ніс, видуваючи потім назад, і так кілька разів підряд. Через кілька хвилин після цього розвести в 100 мл теплої води 1 / 2 ч. л. кухонної солі, намочити в цьому розчині тампон і ввести його по черзі в кожну ніздрю - сіль знімає набряк слизової носа.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

При нежиті і грипі приймати з їжею розпарені свіжі товчені ягоди калини, змішані з медом або цукром і розбавлені водою: в 1 л окропу томити на малому вогні протягом 1 ч 3 ст. л. свіжих ягід калини, потім додати 1 ст. л. меду або 2 ст. л. цукру.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Гайморит - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. липового цвіту, настояти 20 хв і пити як чай в протягом дня - добрий потогінний засіб.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Вирізати в вимитою редьці (сорт зимова кругла чорна або Гайворонська) отвір і влити в нього 2 ст. л. рідкого меду. Редьку помістити вертикально в яку-небудь посуд і прикрити зверху щільним папером на 3-4 ч. При сильному кашлі приймати по 1 ч. л. що утворилася в отворі редьки рідини 3-4 рази на день до їжі і перед сном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Нарізати дуже тонкими скибочками 6-8 штук редьки, посипати кожну скибочку рясно цукром і настояти 6 ч. Приймати по 1 ст. л. соку редьки кожну годину.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Залити водою невеликий лимон і кип'ятити його на слабкому вогні 10 хв. Потім остудити, розрізати лимон навпіл і вичавити сік у склянку. До соку лимона додати 2 ст. л. гліцерину, долити в стакан по вінця меду і все це ретельно перемішати. Приймати по 2 ст. л. суміші 3 рази на день перед їжею і на ніч. Для немовлят: до 1 ч. л. меду додати 2 ст. л. насіння анісу і дрібку солі, залити склянкою води, кип'ятити на малому вогні 10 хв і процідити. Давати по 1 ч. л. кожні 2 ч. У міру ослаблення кашлю дозу суміші скорочувати. про Змішати в рівних пропорціях цукор з живицею (соком сосни), скачати з суміші кульки розміром з горошину і висушити їх. Приймати (смоктати) по 1 кульці 3 рази на день після їжа.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Протерти стиглі банани і покласти їх у каструлю з гарячою водою в пропорції: 2 банана на 1 склянку води з цукром, підігріти і пити цю суміш.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Розтерти груди суконної сухою ганчіркою, потім втерти насухо нутряне свиняче сало (смалець) або топлене масло. До свинячого сала слід додати невелику кількість A частина на 4 частини сала) соснового масла, яке вважається краще коров'ячого масла.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Змішати рівні частини жита, вівса і ячменю, додати цикорій і 2 г очищеного гіркого мигдалю і пити це як звичайний кави, можна з гарячим топленим молоком.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

В якості легкого потогінного і відхаркувальний засіб використовується настій мати - й-мачухи. Заварити 1 склянкою окропу 10-15 г трави, настояти 0,5-1 год і процідити. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Як відхаркувальний засіб приймати відвар коренів первоцвіту '. Заварити 0,5 л окропу 1 ст. л. (з верхом) коренів, тримати на малому вогні 20 хв, настояти 1 год і процідити. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Ретельно перемішати 1 склянку соку ріпи і 1 ст. л. меду, потримати на вогні до закипання і зняти з вогню. Пити по 3 глотка 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

накришити на дрібні шматочки 10 головок цибулі і 1 головку часнику і кип'ятити непастеризоване молоці до тих пір, поки лук і часник не стануть м'якими. Додати трохи соку будри і меду. Приймати по 1 ст. л. через щогодини протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Збити з цукром і ромом яєчні жовтки: 3 жовтки, 50 мл рому й 2 ч. л. цукру. Приймати 4-5 разів на день до їди по 1 ст. л.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Змішати в рівних кількостях сік моркви та непастеризоване молоко. Пити по 1 ст. л. 6 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Змішати 2 ст. л. свіжого непастеризованого вершкового масла, 2 жовтки свіжих курячих яєць, 1 ч. л. пшеничного борошна й 2 ч. л. чистого меду. Приймати по 1 ч. л. якомога частіше.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Корисно пити свіжий березовий сік або сік клена з молоком (у рівних кількостях).

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Втирати в груди суміш двох частин оливкової олії та однієї частини нашатирного спирту.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Для полегшення виділення мокротиння корисно приймати сироп брусничного соку з цукром або медом. Сироп потрібно приймати якомога частіше за 1 ст. л. на прийом. Під час лікування цим засобом корисно пити замість води або чаю відвар з польової полуниці.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Приклеїти до спини між лопатками ганчірочку завбільшки з долоню, рясно змащену дьогтем. Міняти тряпочку слід кожні 2-3 дні.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Змішати 25 г багна, 15 г дрібної пекучої кропиви, їх заварити 1 л окропу і наполягти, укутавши, 1-1,5 ч. Пити по 1 / 2 склянки 5-6 разів на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Для виділення мокротиння змішати 10 частин багна, 20 частин коріння алтея і 20 частин трави мати-й-мачухи. Заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. суміші, тримати на малому вогні 5 хв і настояти 30 хв. Пити по 1 / 2 склянки 5-6 разів на день за 20 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Змішати 4 роздроблених разом зі шкаралупою волоських горіха, 1 ст. л. квітів бузини і стільки ж меду, залити 0,5 л окропу і варити 30 хв. Проціджений відвар пити по 1 ст. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Зварити в 1 л води грудочку смоли білої черешні завбільшки з горіх. Відвар процідити, додати до нього 200 г меду, 3 гвоздикових насіння і на кінчику ножа імбир. Приймати до їди по 1 ст. л. вранці і ввечері.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Дітям давати 3 рази на день по 1 ч. л. суміші: 100 г меду, стільки ж свіжого масла і 0,2 г ваніліну.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

При постійному кашлі у дітей: варити в 1 л води одну картоплину, 1 головку ріпчастої цибулі і 1 яблуко до тих пір, поки вода не впоратися наполовину. Відвар пити 3 рази на день по 1 ч. л.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Виліковує застарілий кашель відвар коренів дягелю, що випивається вранці натще: заварити склянкою окропу 1 ст. л. коренів, поставити на вогонь, довести до кипіння і кип'ятити 30 хвилин на слабкому вогні.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Закип'ятити 1 л води. Окремо перепалити, перемішуючи, 2-3 ст. л. цукру (не в емальованому посуді). Коли цукор стане коричневим, змішати його з приготовленої кип'яченої водою. Пити в гарячому вигляді по 150 г 3-4 рази на день. Курс лікування 5-10 днів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

розтертими насінням просвірніка лікують найважчий кашель: 1 ч. л. порошку з насіння на 1 / 2 склянки води наполягають і п'ють в протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Грудной збір: 20 частин листя мати-й - мачухи, 10 частин квіток коров'яку, 10 частин плодів анісу, 40 частин кореня алтея, 15 частин кореня солодки, 5 частин кореневища касатика або фіалкового кореня. Збір заварюють як чай по 1 ст. л. суміші на 2-3 склянки води. Призначають як відхаркувальний і дезінфікуючий засіб по 1 / 2 склянки 2-3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Кашель - народний рецепт для лікування

Щоб позбутися від кашлю курцям, слід пити кілька разів на день по 50 мл відвару, для приготування якого залити 0,5 л молока кілька кореневищ мальви і варити 10-15 хв.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Коклюш - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. трави синьоголовником (синього чортополоха), наполягти, укутавши, і процідити. Пити по 1 ст. л. 5-6 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Коклюш - народний рецепт для лікування

Пити сік із свіжого листя подорожника по 1 ст. л. 3-5 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Коклюш - народний рецепт для лікування

Дитині давати пити відвар фіалки запашної, а теплим макухою рослини або спеціально відвареної травою обкладати верхню частину грудей і забинтовують так, щоб вийшов зігріваючий компрес. Компрес потрібно знімати через 1-1,5 год Такі компреси краще ставити на ніч. Для приготування відвару залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави, гріти на малому вогні 3 хв, настояти 30 хв і процідити. Відвар давати через кожні 2 години протягом дня по 1 ст. л.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Коклюш - народний рецепт для лікування

Змішати 500 г очищеного і подрібненої цибулі, 50 г меду, 400 г цукру і варити в 1 л води на слабкому вогні протягом 3 ч. Потім рідина остудити, розлити по пляшках і щільно закрити. Приймати по 4-6 ст. л. на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Нежить можна лікувати голодуванням: лежати в ліжку, регулярно провітрюючи кімнату, і 3 дні нічого не їсти.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При тривалій нежиті: нюхати порошок трави материнки або порошок трави літери.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Нежить можна вилікувати зігрівання області підошов або накладанням гірчичників на область литкових м'язів ніг. Гарну дію надають гірчичні ванни для ніг: 1 ст. л. гірчичного порошку ретельно розвести в шести літрах гарячої води D1-43 СС). Протипоказаннями є варикозне розширення вен на ногах, підвищений артеріальний тиск і деякі загальні захворювання.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При гострому нежиті: 2 рази на день закопувати в ніс краплі, для приготування яких змішати 1 г екстракту багна з 9 г рослинної олії і потім проварити і пропарити суміш кілька хвилин у духовці. Для отримання екстракту багна: заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. багна, поставити на малий вогонь і тримати до тих пір, поки не википить половина води.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При нежиті: ретельно змішати 30 г обліпихової олії, 20 г соку свіжої календули, 15 г розтопленого масла какао, 10 г меду і 5 г прополісу. Змочену цим складом ватку вводити в ніс на 20 хв.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При гострому нежиті народна медицина рекомендує паритися в лазні і пити чай з липового цвіту. Область гайморових пазух прогрівати звареними круто яйцями, прикладаючи їх у шкаралупі по обидва боки носа і витримуючи так до повного охолодження.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При нежиті, грипі, ангіні: підігріти борний спирт, просочити в ньому ватку, намотану на сірник, і акуратно ввести її ввечері в отвір вуха, після чого витягти сірник і залишити ватку у вусі на ніч, прикривши її зверху сухою ватою, щоб вночі вона не випала з вуха. Те ж саме потрібно зробити і з іншим вухом. Горло при цьому варто не дуже туго забинтувати вовняною хусткою. 1-2 такі процедури позбавлять від хвороби.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Для швидкого вигнання мокротиння і припинення сльозотечі і виділення гною з вух: втягувати в ніс відвар з городної мокриці A склянкою окропу заварити 2 ч. л. трави, настояти 1 год і процідити) або свіжий сік мати-й-мачухи.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При нежиті слід 1-2 рази змастити слизову носа соком свіжого листа каланхое.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Заварити окремо у склянці окропу наступні трави: 10 г деревію і 5 г будри плющевідной. Настої змішати і закопувати в ніс по 5 крапель у кожну ніздрю 3 рази на день. Їх можна використовувати для інгаляції тривалістю по 5 хвилин. Курс лікування 10-12 процедур.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Заварити окремо у склянці окропу наступні трави: 10 г м'яти перцевої, 10 г листя і квіток меліси, 10 г листя подорожника великого. Настої змішати і закопувати в ніс по 5 крапель у кожну ніздрю 3 рази на день. Їх можна використовувати для інгаляції тривалістю по 5 хвилин. Курс лікування 10-12 процедур.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При хронічному нежитю дрібно нарізати листки алое і змішати їх з таким же кількістю крейди. Настояти 5 ч. Закапувати в ніс цим підігрітим засобом 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

При поліпах капати в ніс 3 рази на день наступний склад: настояти в 100 мл спирту 15 г трави анісу звичайного протягом дев'яти днів. Для закапування настоянку розвести кип'яченою холодною водою в пропорції 1:3.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Нежить - народний рецепт для лікування

Для запобігання від аденоїдів і поліпів зробити мазь з трави звіробою A частина порошку трави змішати з 4 частинами вершкового несолоного масла) і на 1 ч. л. додати 5 крапель чистотілу, злити в маленьку пляшечку і струшувати до стану емульсії. Закапувати в ніс 3-4 рази на день по 2 краплі в кожну ніздрю.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При перших ознаках що починається застуди чи нежиті поставити гірчичники до п'ят, забинтувати фланеллю, одягнути теплі вовняні шкарпетки і тримати, скільки можливо (звичайно 1-2 год). Потім зняти гірчичники і швидко походити деякий час. Найкраще це робити ввечері перед сном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: розтерти перед сном нога товченим часником і одягти вовняні шкарпетки. Одночасно розтерти груди гасом, а всередину взяти 1 склянку меду навпіл з портвейном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді, високій температурі заварити склянкою окропу 1 ст. л. сушеного або свіжого конюшини, настояти 40 хв. У настій додати 1 ст. л. меду (якщо меду немає, настій можна використовувати і без нього). Пити по 0,5 склянки 1-2 рази на день, бажано перед сном.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

Розрізати часточку часнику на два половинки і помістити їх в обидві ніздрі на 1-2 хв. Після чхання очистити ніс від слизу. Процедуру повторити 3-4 рази протягом дня.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При починається застуді натиснути пальцями на перенісся, після чого, підсилюючи і послаблюючи натискання, переміщати пальці уздовж брів, вниз до скроні і далі по вилицях навколо очей.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При сильній застуді і сильному кашлі: залити 0,5 л горілки 1 ст. л. полину звичайною і настояти три доби. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день і перед сном. Дітям ця настоянка НЕ рекомендується.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

Очистити й вимити 1 велику цибулину, натерти і змішати з гусячим жиром. На ніч розтерти цим складом груди і обв'язати теплою хусткою. Вранці натщесерце прийняти 1 ст. л. цієї суміші.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

Малина є гарним потогінною засобом. Її застосовують у вигляді варення до чаю і у вигляді настою з листя і стебел. Листя і стебла заварити крутим окропом A стакан окропу на 1 ст. л. сировини), гріти на малому вогні 5 хв, настояти 1 год і процідити. Приймати в протягом дня і перед сном. Після прийому малини уникати протягів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: заварювати як чай квіти бузку і пити по 1 / 2 склянки 3 рази на день. Можна також використовувати настойку з квітів та нирок бузку: залити 1 склянкою спирту або горілки 1 / 4 склянки квітів і нирок і настояти 2 тижні. Приймати по 20-30 крапель спиртової або по 50 крапель горілчаної настойки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: змішати в рівних пропорціях пустирник і подрібнений у порошок корінь цикорію звичайного. Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. суміші і настояти 1 год Пити по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: натерти на дрібній тертці часник і змішати його з медом A: 1). Перед сном приймати по 1 ст. л., запиваючи теплою водою. 4

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: змішати 3 частини гарячої води і 1 частина гасу, профільтрувати через промокальний папір або вату. Полоскати сумішшю горло вранці і ввечері.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: втягувати в ніс воду кімнатної температури почергово кожній ніздрів так, щоб вода не проходила в рот.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: змішати 1 ч. л. меду і 2,5 ч. л. соку червоного буряка. Закапувати в кожну ніздрю по 5-6 крапель суміші 4-5 разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

Для лікування сильної застуди: просочити вовняну матерію оцтом, рослинним маслом і камфори і прикласти її до грудей на ніч, на шию ззаду покласти компрес з тертої хрону, наповнити довгі вовняні панчохи або шкарпетки гарячої половою і надягти їх на хворого.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

Для лікування застуди насипати в панчохи або шкарпетки порошок гірчиці і ходити так кілька днів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При перших ознаках застуди: злегка підігріти 0,5 л сирого молока, розбити і влити в нього свіже куряче яйце і додати по 1 ч. л. меду й вершкового масла. Ретельно все розмішати і випити на ніч. До ранку нездужання і нежить пройдуть.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При застуді: змішати 1 / 2 склянки вина з чорної смородини і 1 / 2 склянки гарячої води і випити залпом. Якщо з'явився піт і температура трохи спала, через 1 год прийняти цю дозу ще раз. Білизна при цьому слід міняти частіше. Вранці з'їсти легку їжу, випити 1 / 2 склянки цього ж вина вже без води і лягти спати.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

При захворюванні горла (простудного характеру) сік каланхое змішують з водою і використовують для полоскання.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Простуда - народний рецепт для лікування

OiBap: квіти й листя конюшини заливають окропом A: 10), кип'ятять 20 хв на водяній бані і п'ють по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день. Настій: 4 ч. л. на 1 склянку окропу, п'ють по 1 / 4 склянки 3-4 рази на день при простудних захворюваннях. Відвари та настої застосовують і зовнішньо.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Одним із найбільш дієвих засобів для лікування ангіни є наступне: налити в емальований посуд 100 г меду і 1 ст. л. малинового варення, поставити на вогонь і довести до закипання, постійно помішуючи. Трохи остудити і випити гарячим все вміст відразу. Після цього лягти в ліжко і тепліше укутати. Одного прийому ліків досить для лікування.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Розігріти гас, змочити в ньому тканину, віджати ретельно і обмотати нею шию. Зверху накласти ще вовняну тканину або шарф. Потримати цей компрес скільки можна. Одного сеансу часом досить, щоб запалення црошло. Дітям цей спосіб протипоказаний!

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати 2 частини меду, 1 частина соку алое і 3 частини горілки і застосовувати у вигляді компресу як протизапальний засіб при ангане.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Добре віджати в приготовлену посуд 1 лист столітника (алое). Вік рослини не повинен бути не менше двох років. Пити сік по 1 ч. л. один раз на день - вранці натщесерце. Курс лікування 10 днів. Перерва - 1 місяць. Якщо ангіна повториться, провести ще один курс лікування.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При хронічному тонзиліті щоденно змазувати піднебінні мигдалики соком алое, змішаним з натуральним медом у співвідношенні 1:3 протягом двох тижнів. У наступні 2 тижні змащувати через день. Цю процедуру рекомендується робити натщесерце.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При болях у горлі в склянку теплої кип'яченої води всипати по половині чайної ложки соди і солі й кілька крапель йоду. Цим розчином полоскати горло. Біль може пройти після одного дня полоскання.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Для лікування тонзиліту та ангіни натерти 1 стакан буряка, влити 1 ст. л. оцту, наполягти, сік з оцтом віджати і полоскати рот, горло і трохи проковтнути A-2 ст. л.).

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Ангіна пройде за добу, якщо 10 або більше разів на день полоскати горло настоєм чайного гриба по 10-15 хвилин.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Для лікування хвороб горла і усунення поганого запаху з рота: зварити в невеликій кількості старого вина 20 листя плюща з невеликою кількістю солі і полоскати горло цим відваром в гарячому вигляді.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При ангіні користуються настоянкою (з 30 г трави звіробою на 100 мл спирту або на 1 стакан горілки) по 50 крапель 3 рази на день після їжі і 40 крапель розвести в '1 / 2 склянки води для полоскання горла.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Заварити в 1 склянці окропу 1 ст. л. висушених квітів ромашки звичайної або дисковидні, після охолодження профільтрувати і додати 1 ч. л. меду. Приймати як полоскання при стоматитах, ангінах, а також в клізмах при колітах.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При запаленні горла полоскати розчином нашатирю в 50 мл води 1-2 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Насипати в каструлю на 2 / 3 овес або ячмінь, долині | »молоко до рівня на 2 пальця нижче верхнього краю каструлі, закрити кришкою і поставити в духовку з невеликим жаром. Доливати молоко в міру його википання, поки овес не розварилася. Пити по 2-3 ст. л. 3 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Очистити 5-6 зубчиків часнику, дрібно їх стовкти і розмішати в 1 склянці молока. Закип'ятити і остудити. Пити по 1 ч. л. кілька разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Якщо ви раптово похрипли: закип'ятіть молоко, зніміть пінку і дихайте над каструлею, роблячи глибокі подихи, поки йде пара.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Налити в посуд 400 г молока (денна норма) і покласти туди 2-3 гілочки трави любисток. Молоко закип'ятити, і отриманий відвар трохи наполягти. Пити в гарячому вигляді (але не обпалюючись) протягом 7-10 днів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою холодної кип'яченої води на ніч 1 ст. л. кореня оману. Вранці добре розмішати, дати відстоятися і пити по 1 глотку через кожну годину. Курс лікування 6-7 днів.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Приготувати медову воду, взявши для цього доброякісний мед і додавши в нього вдвічі більша за обсягом кількість води. Перемішати воду і мед і кип'ятити на малому вогні, поступово знімаючи піну, поки не припиниться її освіту. На 1 частину меду беруть 6 частин води. Застосовується при різних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а також для розрідження крові та її очищення.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Проводити інгаляцію високосортним прополісом. У алюмінієвий посуд ємністю 400 мл покласти 60 г прополісу і 40 г воску і поставити в інший посуд більшого розміру з киплячою водою. Випаровується при цьому ароматичні складові прополісу надають лікувальну дію. Коли аромат зникне, потрібно покласти нову порцію воску та прополісу. Такі інгаляції варто проводити за 10-15 хв вранці і ввечері протягом двох місяців.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Залити 100 мл спирту 10 г прополісу і настояти 7 днів у темному місці, після чого процідити. Змішати 1 ч. л. настоянки з 3 ч. л. води і цим складом змащувати горло 1 раз на добу на ніч, нічим не запиваючи.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Проводити інгаляцію парами формаліну 3-4 рази на день по '2 хв, виробляючи по полвдоха, щоб заповнити легкі і затримати пари в роті. Двох днів буде достатньо, щоб відчути помітне поліпшення. Якщо ангіна не припиниться, лікування повторити.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Заварити склянкою окропу 3-5 штук гвоздики, яка застосовується для консервування, настояти 2 години. Настій випити або весь відразу, або по 50 мл. Процедуру можна повторювати 1 раз на рік як лікування, а також з профілактичними цілями.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Пити замість чаю теплий настій молодих пагонів кропу. Заварювати так само як і чай.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змащувати гланди ваткою, просоченої пихтовим маслом 4-5 разів на добу (через каж - Диє 5-6 годин). Курс лікування - 2-3 дні. Ефект посилиться, якщо одночасно з змазуванням гланд і натиранням пихтовим маслом закопувати в кожну ніздрю по 1 краплі масла. Можуть бути неприємні відчуття, але вони пройдуть через 5-10 хв.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати 2 ст. л. мати-й-мачухи, 2 ст. л. алтея, 1 ст. л. материнки, їх заварити 1 л окропу, остудити, попередньо укутавши, і додати по смаком мед. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати 1 частина квітів липи і 2 частини дубової кори або 2 частини квітів липи і 3 частини квітів ромашки. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. суміші, потримати на слабкому вогні 5 хв, настояти 1 год і процідити. Полоскати горло, розбавивши відвар медом.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л холодної води 2 ст. л. трави іван-чаю, поставити на вогонь, довести до кипіння і настояти 1 год Приймати при запаленні горла по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день перед їжею.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. кори верби, кип'ятити її на малому вогні 30 хв, наполягти трохи і процідити. Полоскати кілька разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Додати до 1 склянці відвару з квітів липи 5 г очищеної соди і цим складом полоскати горло кілька разів на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1-2 ст. л. зелених корок плодів волоського горіха і варити на малому вогні 20 хв з цукром або медом. Приймати при ангіні по 1 ч. л. на 1 чашку чаю 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л спирту 3 великих свіжих подрібнених листа фікуса і поставити в тепле місце на 10 днів. Робити компрес на горло в початковій стадії хвороби, а в більш важких випадках змащувати горло зсередини на ніч. Курс лікування 3-4 дні.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Прокип'ятити в емальованому посуді з закритій кришкою 0,5 склянки меду і стільки ж журавлини протягом 2-3 хв. Остиглий відвар приймати по 1-2 ч. л. 3-4 рази на день.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Прикладати до хворого горла розпарену траву іван-чаю з квітами. .

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При запаленні мигдалин потрібно зробити з тіста стрічку, щоб її можна було обернути навколо шиї. Дрібно роздробити сухий корінь чемериці і рясно посипати ним стрічку, після чого ретельно обернути цією стрічкою горло, прикривши зверху пов'язкою. Тривалість процедури від 1 до 8 годин

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати 1 стакан соку деревію з 1л гарячого пива і приймати цю суміш по 1 склянці 3 рази на день. Після прийому суміші необхідно кожен раз тепло укутати. Хороший засіб від ангіни.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Розбити в 1 склянці теплої води 1 куряче яйце і розмішати. Полоскати горло цим складом 5-6 разів на день. Якщо цей засіб не допоможе, можна спробувати інше. Натерти хрін і щільно закрити його в банку. Через 15-20 хв відкрити кришку, вдихнути через рот запах хрону, затримати дихання і на рахунок 1, 2, 3, 4 видихнути через ніс.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При охриплості приймати 3-4 рази на день (по 1-1,5 склянки) відвар материнки. Заварити 1 л окропу 30 г трави, настояти 1 год і процідити. (Можна і не проціджувати.)

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Зварити картоплю «в мундирі» і дихати над нею 5-10 хв, а потім з злитою після варіння картоплі води зробити теплий компрес на горло. Підошви потрібно натерти часником і одягти вовняні шкарпетки.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати 1 / 2 склянки цибулевого соку і 2 ст. л. меду і ретельно змастити цим складом горло 2-3 рази поспіль. Одночасно змочити в це складе 2-3 гірчичника і поставити їх на підошви на 1 год, після чого обернути нога вовняний ганчірочкою або надягти вовняні шкарпетки і пити настій липового кольору або кольору чорної бузини, заварюється як чай.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Розмішати в 0,5 л теплої води 1 ч. л. про - лепіхового олії до отримання емульсії і полоскати горло кожні 30 хв до припинення болю. Одночасно слід робити на горло компреси з цього складу.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Змішати яблучний оцет навпіл з теплою кип'яченою водою і полоскати горло цим складом через кожну годину.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Як відхаркувальний і протизапальний засіб при ангіні і бронхіті залити 0,5 л холодної води 15 г кореня алтея і настояти в протягом доби. Пити по десертній ложці 4-5 разів на день. Можна заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. квітів алтея, настояти 30 хв і процідити. Приймати по глотку через кожну годину. Через 4-5 днів хвороба пройде.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л окропу дрібно нарізану головку цибулі, потримати на малому вогні 5 хв і настояти 2 год Полоскати горло цибульним відваром або соком цибулі в суміші з медом.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При почалася ангіні полоскати горло теплим лужним розчином A ч. л. питної соди на склянку кип'яченої води) 4-5 раз на день і пити тепле молоко.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При ангіні робити на горло компреси: на 0,5 л горілки 10 г сухої камфори.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При ангіні жувати стільники з медом протягом декількох годин з перервами.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При злоякісної ангіні, дифтерії та скарлатині полоскати горло через кожну годину протягом дня 30%-м розчином лимонної кис - лоти, відкинувши голову назад і вдихаючи повітря, щоб розчин клекотів в горлі. Розчин чудово допомагає при будь-яких захворюваннях горла в початковій стадії.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При ангіні допомагають гарячі ножні ванни. У бак з гарячою водою D0-42 еС) опустити ноги і тримати їх там 15-20 хв. У міру охолодження води підливати гарячу. Для посилення дії ванни можна додати у воду 1-2 ст. л. сухої гірчиці. Після процедури необхідно насухо витерти нога, одягти вовняні шкарпетки і лягти в ліжко, накрившись ковдрою.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При високій температурі і сильною ангіні рекомендовано виконати повне обгортання мокрим простирадлом: постелити на ліжко махрову простирадло або старе байкове ковдру я застелити її зверху клейонкою. Залити у відро на 3 / 4 його об'єму гарячу воду E0-60 X), влити туди пляшку столового оцту, намочити в цій воді м'яку простирадло, швидко її вичавити і обернути тіло. Зверху обернутися клейонкою з махрової простирадлом так, щоб тільки ніс визирав, лягти в ліжко і накритися зверху ковдрою на 20 хв. Потім насухо обтертися і надіти теплу білизну, на голову - вовняну шапочку, на нога - вовняні шкарпетки. Напитися теплого настою з трави звіробою і лягти спати. Настій готувати так: заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. трави і настояти 2 ч. Випивати по 1 склянці на ніч.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

При ангіні, тонзиліті, фарингіті з успіхом можна застосовувати вправи йогів: спочатку почистити зуби, потім прополоскати горло підсоленій водою (на 1 склянку води, підігрітою до 37-38 X, покласти 1 / 2 ч. л. кухонної солі). Це знімає всі нальоти з мигдаликів і зміцнює їх. Потім прийняти «позу лева»: опуститися на коліна, розвести п'яти в сторони, великі пальці ніг разом. Сісти між п'ят, зберігаючи спину прямою, дивитися вперед. Долоні рук лежать на колінах, пальці рук разом. Після спокійного видиху через ніс затримати дихання і одночасно виконати наступні дії: 1) відкрити рот якнайширше, висунути мова і намагатися його кінчиком дістати підборіддя; 2) розширити очі якомога більше; 3) випрямити руки і просунути їх вперед, щоб зап'ястя стосувалися колін; 4) пальці рук розсунути і зігнути, як би утворити кігті. Лікті випрямити і сильно напружити кисті. У такому положенні слід залишатися, поки триває пауза після видиху, на скільки вдасться затримати дихання. Увага при цьому має бути зосереджена на горлі. Потім потрібно повернути руки у вихідне положення, розслабити їх, прибрати мову, закрити рот, зняти напругу з очей і зробити спокійний повільний вдих через ніс Терапевтичні ефекти: крім ангіни, виліковуються хвороби голосових зв'язок.

Захворювання верхніх дихальних шляхів / Тонзиліт(Ангіна) - народний рецепт для лікування

Для поліпшення кровопостачання вранці, почистив зуби і прополоскати горло, сісти і сильно напружити м'язи шиї, після чого розслабити їх. При напрузі м'язів повинна відчуватися прохолода, а при розслабленні - тепло в них. Повторити цю процедуру 3-5 разів. Після цього 20-30 раз спокійно повертати голову вправо-вліво, намагаючись як можна далі тягнути шию. Потім спокійно піднімати і опускати голову вгору-вниз. Потім знову повороти голови вліво-вправо і обертання головою по колу від 10 до 50 разів. Після кожної вправи розслабитися 1-2 хв, відчуваючи тепло в м'язах. Ця вправи покращують кровопостачання капілярний м'язів шиї і знімають спазми.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

вмираючих від запалення легенів нерідко виліковували банками і «супербанкамі». Розтопити російську піч або нагріти духовку, як для випічки хліба. Постелити в печі (духовці) лист азбесту і поставити на нього маленькі глиняні горщики (з черевцем) догори дном, попередньо обмазавши їхні краї тестом для запобігання від надмірного нагрівання. Потім простерилізованих гострим ножем зробити дрібні надрізи (до 10 штук) на тілі хворого в тому місці, куди має бути поставлена «супербанка», після чого поставити горщики на надрізи і залишити на 7-10 хв. Під банкою збереться темна кров. Однак для того щоб ставити «супербанкі», потрібен великий досвід.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів: заварити 1 склянкою окропу 15 г трави іван-чаю і настояти 1 год Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 20 хвилин до їди.

Захворювання легень / Плеврит - народний рецепт для лікування

При плевриті: залити 0,5 л окропу 1 ст. л. хвоща польового і настояти 3 год Пити по 1 / 2 склянки 4 рази на день.

Захворювання легень / Плеврит - народний рецепт для лікування

Найкраще лікування плевриту почати з компресу із губки, змоченою в гарячій воді. Сильно діють солона або морська вода, а також компрес з оцтом, сочевицею і капустою на вовняної тканини, просоченої маслом. Такий компрес усуває біль. Щоб зняти біль при плевриті, рекомендується накладати на хворе місце лікарську повязую - ку з гірчицею. Після закінчення сьомого дня хвороби зробити драже із суміші рівних кількостей меду та коров'ячого масла, до якої додані мигдаль та насіння кропиви з розрахунку по 1 частини мигдалю і кропиви на 4 частини суміші меду з маслом. Драже охолодити і смоктати по 3-4 рази на день. Коли хвороба явно піде на спад, можна користуватися банками. У продовження всього лікування і перший час після одужання необхідно уникати сильного охолодження.

Крупозне запалення легень - народний рецепт для лікування

При захворюваннях легень: заварити 1 склянкою окропу 20 г подрібненої кори верби козячої, кип'ятити на малому вогні 7-10 хв, настояти 1 год і процідити. Пити по 1 ст. л. 5-6 разів вдень.

Крупозне запалення легень - народний рецепт для лікування

При захворюваннях легень: змішати 100 г несолоного вершкового масла, по 400 г нутряного свинячого сала, меду і цукру, 100 г какао, 8 яєчних жовтків і 3 склянки вершків. Жовтки, вершки і какао збити разом, олія і сало розігріти. Всі разом змішати і кип'ятити до тих пір, поки не вийде тісто, як для млинчиків. Остудити і вживати 3 рази на день по 1 ст. л.

Крупозне запалення легень - народний рецепт для лікування

При крупозне запалення легень: залити 0,5 л окропу 1 ст. л. подрібнених коренів синюхи і потримати 30 хвилин на киплячій водяній лазні або 4 год у термосі. Приймати по 50-70 мл 4 рази на день після їжі.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При пневмонії і хронічних бронхітах: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. висушеної трави чини посівної і настояти 1 год Пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Для очищення легенів від мокротиння слід харчуватися медом з ядрами лісових горіхів, що особливо добре допомагає при тривалому кашлі. Дуже корисні відварені в солодкому вини кедрові горіхи: на 0,5 л вина 50 г горіхів і варити 20 хв.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При підозрі на запалення легенів можна застосовувати компрес із сиру. Його слід застосовувати тільки за умови, що пацієнт не отримує антибіотики. Компрес з сиру треба робити дуже ретельно, він дасть ефект лише при повному дотриманні всіх правил: сир може бути будь-якої якості, навіть заморожена (його, природно, треба розморозити). Сир трохи підігріти (не на вогні), найпростіше його покласти на батарею. Можна підігріти сир у вимкненому теплій духовці. Можна змішати з медом: на 100 г сиру 1 ст. л. меду. Послідовність шарів та ж, що й , При медової коржику. До тіла сир. Він намазується тонким шаром на кухонне рушник, потім - вощеная папір, махровий рушник і вовняну хустку, який щільно зав'язується поверх усього.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів і плевриті: заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. будри плющевідной і настояти 1 год Пити по 1 / 4 склянки 4 рази на день за 20 хвилин до їди. Рослина отруйно /

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів: заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. трави аістніка й наполягти, укутавши, 1 ч. Пити по 1 / 2 склянки 2-4 рази на день за 20 хвилин до їди.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Щоб позбутися від кашлю після запалення легенів, закип'ятити 1 склянку свіжого непастеризованого молока з двома плодами білого сушеного інжиру. Пити гарячим 2 рази на день по 1 склянці після їжі *

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів і плевриті: заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. жівокость польовий і настояти 30 хв. Пити по невеликому глотку через 1 год протягом дня. Рослина отруйно /

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів і плевриті: змішати 10 г соснових бруньок, 20 г кореня фіалки запашною і 40 г ісландського моху. Залити 1 склянкою холодної води 4 ч. л. суміші, настояти 2 год, кип'ятити 4 хв, остудити і процідити. Пити теплим 3 рази на день.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні легенів і плевриті втирати в груди чи спину мазь наступного складу: розтерти і змішати 1 частину воску і 4 частини гусячого жиру (можна замінити його курячим жиром або овечим салом) до отримання густої мазі.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Мигдальне масло застосовується при запаленні легенів, воно діє охлаждающе. Хворим слід давати по 1 ст. л. масла 3-4 рази на день.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Настій листя настурції ефективний при легеневої недостатності. 10 г листя заварюють 1 л окропу, настояти 10 хв і проціджують. П'ють протягом дня по 1 / 2 склянки.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При наявності пухлини легені пити 3 рази на день після їди по 25 г соку алое з медом. На курс лікування необхідно мати 3-літрову банку соку і 3-літрову банку свіжого меду. Лікування триває 6 місяців і проводиться таким чином: вичавити сік з 3-4 листочків алое і з'єднати його з такою ж кількістю меду. Поставить цю масу в холодильник.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Насіння кропиви, зварені у вині, зціляють плеврит і запалення легенів: на 1 склянку вина взяти 1 ст. л. насіння, варити на повільному вогні після закипання 20 хв.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

При запаленні горла і легень приймати настій собачої кропиви: 20 г трави на 1 склянку ки - п'ята, настояти 30 хв, процідити. Пити по 2 ст. л. 3 рази на день. Аптечну настоянку приймати по 10 крапель 3 рази на день.

Захворювання легень / Пневмонія - народний рецепт для лікування

Б. В. Болотов пропонує наступний метод лікування захворювання легень: за годину до процедури з'їсти варене легкий тварини E0-100 г). Потім прийняти кисневі ванни з підводним масажем. Після ванни випити квас, приготовлений таким чином: 3 л води, 1 склянка оману (або фіалки триколірної) евкаліпта, соснової хвої, 1 склянка цукру, 1 ч. л. сметани. Все бродить в кисневої середовищі не менше двох тижнів. Пити приблизно по 1 склянці перед їжею або після процедур.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Залити 2 склянками кип'яченого молока (або води) 1 ст. л. нирок сосни (тільки чоловічих суцвіть), додати 1 ст. л. меду, 2 ст. л. вершкового масла, 2 сирих яйця і ретельно все перемішати. Приймати 3 рази на день повністю весь склад. Чоловічі суцвіття-тичіночние колоски - з'являються на сосні в кінці травня, вони сидять кубишечкамі на коротких ніжках і світяться позолотою. Жіночі суцвіття -- червонуваті маточкові шишечки.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Змішати 10 г ягід ялівцю, 20 г трави польового хвоща і 20 г трави горця пташиного (споришу). Заварити 0,5 л окропу 3 ст. л. суміші, настояти 30 хв і процідити. Пити по 2-3 ковтка протягом дня.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Залити холодною кип'яченою водою березовий гриб (чагу) на 4 год, після чого пропустити його через м'ясорубку або розтерти на тертці. Одну частину подрібненого гриба залити 5 частинами кип'яченої води (не вище 50 СС) і настояти 48 годин, після чого рідина злити, віджати і додати до неї воду, в якій замочується гриб. Приготовлений розчин можна зберігати 4 дні. Приймати по 3 склянки на день кілька прийомів до їжі. Цей розчин годиться і при запаленні легенів. *

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. листя агрусу, настояти 1 год та процідити. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Залити 5 частинами відстояною води 1 частина тільки що витекла, смоли сосни (живиці) і настояти 9 днів на сонце у скляній посуді. Приймати по 1 ст. л. (іноді по 1 / 2 склянки) 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварювати як чай і пити по 1 / 2 склянки Зразу в день квіти бузку. Можна також пити настоянку з квітів і нирок: залити 1 склянкою спирту або горілки 1 / 4 склянки подрібненого листя і настояти 9 днів. Приймати по 20-30 (настоянку на горілці - по 50) крапель 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

подрібніть (на тертці) свіжі корені оману. Залити 0,5 л горілки 1 / 2 склянки подрібненого кореня і настояти 9 днів у темному місці при кімнатній температурі. Пити по 1 ст. л. перед їжею протягом 2-3 місяців.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою води 20 г ісландського моху (лишайник), гріти на малому вогні 10 хв і процідити. Пити по 12 ст. л. 4-6 разів на день за 20-30 хв до їжі »

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Для загоєння легеневих виразок (каверн) покласти на дно посуду шаром в 1 палець свіжі листя мати-й-мачухи, засипати їх таким же шаром цукрового піску, потім знову шар листя і знову шар піску, і так до тих пір, поки посуд не заповниться вщерть. Потім посуд щільно закрити кришкою, обмазати в цьому місці тістом або глиною і закопати в землю на глибину 0,5 м. Через 2-3 тижні, коли срдержі - моє перетвориться в однорідну масу, потрібно розбавити її медом з розрахунку на 1 кг маси - 0,5 кг меду. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Змішати по 15 г листя і коріння кропиви, залити 0,5 л окропу, гріти на малому вогні 5 хв, настояти 30 хв та процідити. Пити по 1 / 4 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Можна також готувати відвари окремо з листя і коренів кропиви.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Відварити в 1 склянці молока протягом 5 хв 2 ст. л. сушених коренів пирію (свіжих -- 1 ст. л.), остудити трохи і випити за 1 прийом. Приймати до трьох склянок на день. Цей же відвар допомагає і при інших важковиліковних захворюваннях.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Приймати порошок або настій багна болотного на 1 прийом не більше 0,5 г порошку або не більше 1 ст. л настою. Заварити 1 склянкою окропу 10 г квіток багна і настояти 30 хв. Пити по 1 ст. л. 3-4 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Приготувати настій: залити 0,5 л окропу або киплячим молоком 4 ст. л. суміші рівних кількостей соплодій хмелю, листя кропиви дводомної, трави звіробою, первоцвіту, золототисячника, тріфолі, деревію, шабельника, квітучих головок конюшини лугового, коренів синюхи і квітів калини, настояти в термосі 4 год і процідити. Пити повний стакан вранці натщесерце і інше - порівну перед обідом і перед вечерею.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Промити 1 стакан травневих або липневих дощових черв'яків і залити їх 0,5 л спирту або горілки, настояти тиждень та процідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день. Цей спосіб допомагав і при інших важковиліковних хворобах.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Спалити в багатті або в печі висушені гілки липи. Вугілля стовкти в порошок і приймати по 1 ч. л. 3-4 рази на день, запиваючи козячим молоком.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварити 1 / 2 склянки окропу 1 / 2 ст. л. подрібнених молодих очеретяних листя, настояти 1 год і процідити. Пити по 2 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Приготувати 1 кг липового меду, 1 стакан дрібно нарізаних листя алое (хворим з слабким серцем алое не рекомендується), 100 г оливкової олії, 150 г березових нирок і 50 г липового цвіту. Розтопити в каструлі мед, додати до нього алое і добре проварити. Окремо в різний посуд заварити березові нирки (залити 0,5 л окропу, потримати на малому вогні 20 хв і настояти 30 хв) і липовий колір (залити 0,5 л окропу і настояти 30 хв), вичавити з березових нирок і липового цвіту рідину і влити її в мед. Отриману суміш розлити на 2 порції і додати до кожної порції порівну оливкова олія. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день, збовтуючи перед кожним вживанням.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 15 г квітів і ягід черемхи, наполягти, укутавши, 2 год і процідити. Пити по 2 ст. л. 3-4 рази на день за 20 хв до їди.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Розтерти в порошок комах медведок і змішати їх з солодким сиропом в пропорції 1:4. Приймати по 1-2 ст. л. 2-3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Дуже часто при туберкульозі в організмі хворого не вистачає кальцію. Для лікування приготувати кальціуміт: покласти у банку 6 свіжих і цілих яєць з білою шкаралупою (попередньо добре вимитих з милом), вичавити туди сік з 10 лимонів і поставити в сухе, прохолодне і темне місце, накривши темної папером і обернувши марлею. Витримавши 7-10 днів до розчинення яєчної шкаралупи, підігріти на водяній бані 300 г меду до рідкого стану, остудити і влити в банку з приготовленої сумішшю. Приймати по 1 ліс. л. 3 рази на день відразу ж після їжі. Зберігати в прохолодному місці.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Каструлю на 2 / 3 заповнити сумішшю рівних кількостей вівса і ячменю чи окремо вівсом або ячменем, залити каструлю майже доверху непастеризовані свіжим молоком і додати смальцю шар товщиною в палець, після чого закрити каструлю кришкою, поставити в духовку і варити, періодично доливаючи молоко, поки не розвариться овес (ячмінь). Приймати по 100 г суміші 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Заварити як чай стебла і листя пустирника і коріння цикорію звичайного та потримати на малому вогні 10 хв. Пити 3 рази на день по 100 мл.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

подрібніть руками 4 аркуша алое, залити їх 0,5 л спирту або горілки і настояти тиждень. Приймати по 40 крапель 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Змішати 400 г цукрової патоки (жовтого кольору), 200 г листя алое, нарізаних вздовж на шматочки по 4 см завдовжки і додати 3-5 г каніфолі в порошку. Суміш помістити в глиняний горщик, накрити вощеною папером і поставити в духовку на ніч. Отриману масу процідити через сито. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день за 1 годину до їжі. Через місяць лікування зробити тижневу перерву і повторити лікування знову.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

При туберкульозі знахарі радять харчуватися молоком, яйцями, салом (собачим, ведмежим, Суркова, свинячий), є як можна більше фруктів (ягоди калини з медом, яблука терті з медом і т. д.), пити соки (морквяний сік, сік з листя подорожника) і приймати вітаміни. При цьому необхідні спокій, відпочинок лежачи і чисте повітря у квартирі вночі і вдень. Пишу приймати слід кожні 2 ч.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

На початку лікування з'їдати по 50 абсолютно свіжих варених курячих жовтків на день, а до кінця лікування - до 100 на день. Видужання наступить через 3-4 місяці. Лікування це дуже своєрідне, тому застосовувати його необхідно, порадившись з лікарем і в тому випадку, коли ніякі інші засоби вже не допомагають.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Варити 10 хв в білому вині корінь полину звичайного (на 0,5 л вина 2 ст. л. подрібненого кореня), додати в киплячий відвар 1 ст. л. меду і остудити. Пити по 1 / 2 стакана вранці перед їжею або по 3 ст. л. на день. Залити

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

1 л гарячого молока 40 г подрібненого кореня живокосту і настояти його ніч у термосі або духовці. Приймати по 1 склянці 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Змішати по 10 г споришу і кореня солодки. Заварити 0,5 л окропу 3 ст. л. суміші, кип'ятити на малому вогні 5 хв і настояти 30 хв. Випити протягом дня за 5-6 прийомів.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

При пневмонії і туберкульозі легенів застосовується настойка трилисника (Арума, Алока - зії). Рвати його потрібно після того, як тільки з'явиться четвертий аркуш, а найбільш старий з листя починає підсихати і відмирати. Його потрібно обережно зрізати разом зі стеблом, не чекаючи повного висихання. Подрібніть і залити 100 мл 70%-го спирту - стільки його потрібно на лист розміром з долоню дорослого людини. Настояти в темному прохолодному місці 10 днів, процідити і приймати суворо за схемою: на столову ложку води 3 рази на день за 30 хвилин до їди: 1-й день - по 1 краплі настойки; 2-й - по 2 краплі; 3-й-по 3 краплі і т. д. Збільшуючи дозу настоянки трилисника на одну краплю щоденно, довести прийом до 52 крапель - 1 ч. л. І з цього моменту приймати по 1 ч. л., Поки не закінчиться вся настоянка. На курс лікування потрібно 150-200 мл настоянки. Перевищення норми дозування небезпечно.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Для лікування туберкульозу легенів і інших грудних хвороб потрібно набрати навесні соснових або ялинових шишок, висушити їх в тіні. Заварити 2 склянками окропу 1 ст. л. шишок, довести до кипіння і кип'ятити на слабкому вогні протягом 30 хв. Пити вранці та ввечері по 1 склянці.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Насіння гірчиці вважаються гарним засобом проти починається туберкульозу легенів. У цьому випадку їх потрібно ковтати по щіпці 3 рази на день.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Народна медицина рекомендує застосовувати при туберкульозі мед не тільки з молоком, але також і з різними жирами та іншими висококалорійними речовинами. Нерідко при цьому додають ще сік алое.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Промити листя алое, подрібнити їх і віджати сік. 150 г соку алое змішати з 250 г меду і 350 г вина (кагору), настояти в темному місці при 4-8 ° С протягом 4-5 днів. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

Листя алое у віці 3-5 років витримати в темноті при 4-8 X протягом двох тижнів. Потім їх промити у воді, подрібнити і залити кип'яченою водою у співвідношенні 1:3. Залишити стояти на 1-1,5 год Отриманий сік віджати. 100 г соку змішати з 500 г подрібнених волоських горіхів і додати 300 г меду. Приймати по 1 ст. л. з 1 склянкою гарячого молока 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Туберкульоз легень - народний рецепт для лікування

При першіння в горлі і при кровохаркання допомагають яйця всмятку. Також корисно пити козяче і овече молоко, їсти м'ясо їжака і раків.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 08:21:07

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00