Захворювання: Нервова система - Народні методи лікування

Нервова система керує діяльністю різних органів і систем, що становлять цілісний організм, здійснює його зв'язок із зовнішнім середовищем, координує всі процеси, що протікають в організмі.
Нервову систему умовно поділяють на центральну і периферичну. До центральної нервової системи відносять спинний і головний мозок, до периферичної - парні нерви, що відходять від головного і спинного мозку, їх гілки, нервові закінчення, а також нервові вузли.
За іншою класифікацією єдину нервову систему можна умовно поділити на 2 частини: соматичну і вегетативну. Соматична нервова система контролює, головним чином, тіло, м'язи, шкіру, забезпечує зв'язок організму з зовнішнім середовищем. Вегетативна нервова система контролює внутрішні органи, залози, і ендокринні в тому числі, гладкі м'язи органів і шкіри, судини і серце, а також забезпечує обмінні процеси у всіх органах і тканинах.
Головний мозок складається з довгастого мозку, моста, мозочка, середнього проміжного мозку і великих півкуль. Ядра довгастого мозку регулюють травлення, нку - ние, серцеву діяльність і інші процеси, тому пошкодження довгастого мозку та мосту небезпечні для життя. Мозочок регулює координацію рухів. З порушенням нормальної діяльності мозочка втрачається здатність до точних узгодженим рухам і збереження рівноваги тіла.
БЕЗСОННЯ
Безсоння - расстойство сну, зустрічається як при різних органічних захворюваннях, так і в основному, при функціональних розладах нервової системи. Безсоння може з'явитися і у здорових людей при зміні режиму сну, при негативних переживаннях та заворушеннях.
ГОЛОВНА БІЛЬ
Головний біль - один з найбільш часто зустрічаються симптомів різних захворювань. Виникає внаслідок подразнення нервових закінчень судин голови або мозкових оболонок. При стійких головних болях необхідно встановити їх причини. Досить часто це пов'язано з запальними захворюваннями придаткових пазух носа. Сильний головний біль з блювотою і затьмаренням свідомості на тлі високої температури буває при запаленні мозку і його оболонок. Причиною головного болю може бути також фізична або розумова перевтома, перенапруження зору, особливо якщо його недоліки не скориговані очками, хвороби внутрішніх органів, шийний остеохондроз. Якщо голова болить від перевтоми, необхідно відпочити ОХФШ і переглянути режим свого робочого дня. Сон в провітрюваній кімнаті і легка гімнастика вранці, як правило, зменшують таку біль. Якщо ж причиною головних болів послужили захворювання внутрішніх органів, спочатку потрібно зайнятися лікуванням цих хвороб. Іноді болить половина голови. Якщо такі болі стають звичайними та певні, таке захворювання називається мігренню.
Якщо головний біль викликана хворобами органів травлення, слід поменше є, особливо прянощів, і виключити спиртні напої. Потрібно уникати Пуча і поволі перетравлюється їжі, не є кислого. Однак надмірне обмеження в їжі так само шкідливо, як і посилене харчування.
При головному болю необхідно утримуватися від статевих стосунків і уникати розумової напруги. До числа сильних засобів проти головного болю відносяться розтирання ніг або прийом гарячих ніжних ванн. Допомагає також накладення на тім'я вінця з тесту або шерсті. При головних болях від безсоння спочатку потрібно налагодити сон. Пульсуючий головний біль іноді супроводжує пухлин. Якщо пухлина супроводжується підвищеною температурою, застосовують охолоджуючі засоби і, щоб викликати відтік крові від пухлини, накладають на руку або ногу джгут або гріють руки або ноги.
Якщо температура нормальна, вдаються до розсмоктуючою засобів (рожеве масло, змішане з м'ятою або рутою). Хворих слід оберігати від хвилювань і переживань і не давати їм часто дивитися на блискучі предмети.
Постійна турбота пригнічує імунну систему. Здоровий спосіб життя може бути гарантований тільки за умови помірності і спокою.
Невралгії
Невралгія - Нападоподібний гостра або пекуча, ниючий, тупий біль по ходу нерва. Причиною невралгії можуть бути захворювання самого нерва, нервових сплетінь, хребта або патологічні процеси, розвиваються в тканинах та органах поблизу нерва. Найчастіше зустрічаються невралгії трійчастого, потиличного і міжреберних нервів.
Невралгія трійчастого нерва може проявитися як ускладнення деяких захворювань або як самостійне захворювання. Трійчастого нерв має три гілки: перша гілка йде до шкірі чола, другий - до щоки, слизовій оболонці носа і зубах верхньої щелепи і третину - до нижньої щелепи та її зубах. При невралгії потиличного нерва болю поширюються від шиї до потилиці. При міжреберної невралгії стріляють і пекучі болі виникають по ходу міжреберних проміжків.
Неврит
Неврит-запальне захворювання периферичних нервів, причиною якого можуть бути травма, інтоксикація, інфекційне захворювання, порушення обміну речовин, недостатність кровопостачання нерва та ін
Невроз
Неврози - група нервово-психічних оборотних захворювань, обумовлених психічним перенапруженням, що виникають переважно в осіб зі слабкою нервовою системою.
Неврастенія - вид неврозу, який характеризується підвищеним збудженням і дратівливістю у поєднанні з швидкою стомлюваністю і виснаженням. Неврастенія часто розвивається в результаті розумового перевтоми або психічної травми.
Енцефаліт
Енцефаліт - хвороба, що характеризується запалення головного мозку, викликаного хвороботворними мікроорганізмами.
ПАРАЛІЧЕМ
Паралічі - повна втрата здатності до довільним рухам через порушення іннервації м'язів. Часткова втрата такої здатності, що приводить до обмеженості рухів і часткового зниження м'язової сили, називається парезом. Параліч може пошкоджувати різні групи м'язів. Може бути паралізоване все тіло, якась небудь рука або нога, частина лицьових м'язів, палець і т. п. Втрата здатності рухатися може бути викликана переохолодженням і вогкістю, здавлюванням або защемлення нерва через тугий пов'язки, перелому або зміщення кісток, тиску пухлини або порушень - ем зв'язків в організмі при ураженнях центральної нервової системи.
При паралічі протягом перших семи днів хворому необхідно робити клізми, а потім спорожняти кишечник за допомогою проносних засобів (ще 7 днів). На початку хвороби треба протягом 2-3 днів харчуватися переважно ячмінним відваром або водою, підсолодженою медом. Якщо у хворого є запас сил, краще продовжити такий режим харчування ще на 7 днів. Якщо ж сил мало, потрібно давати хворому м'ясо птиці. Під час лікування не можна вживати оцет ні в якому вигляді і вино, оскільки воно, скис в організмі, перетворюється на оцет.
Найкращими проносними є засоби, приготовлені з блощичника. Корисно також визивать.рвоту за допомогою соку редьки. При серйозних ударах, викликали повний або частковий параліч, потрібно прикладати лікарські засоби на місце прикріплення нервів, корисно ставити хворому клізми, а хребет натирати маззю, що викликає роздратування і почервоніння шкіри (з кореневища касатика). Корисно ставити банки на кінці порушених параліч м'язів (але тільки після спорожнення кишечнику), накладати лікарську пов'язку з гірчиці до тих пір, поки хворий орган не почервоніє і не покриється пухирями. Допомагають розтирання оливковою олією з содою, сірчаної та морською водою. Іноді при паралічі користь приносять лихоманка, крик і гучне читання. Таких хворих не слід перегрівати.
Паркінсонізм - це захворювання центральної нервової системи. В одних воно розвивається внаслідок проникнення інфекції і запалення речовини головною мозку, у інших-як наслідок атеросклерозу судин головного мозку, у третій - після черепно - мозкової травми. Серед інших причин клініцисти іноді називають отруєння чадним газом. Симптоми захворювання: м'язова скутість, тремтіння рук, а іноді ніг, голови, уповільнення рухів. У міру розвитку захворювання обличчя хворого втрачає свою виразність, робиться схожим на маску, хода стає важкою, човгає, голос - тихим, монотонним. У мозку які страждають цим захворюванням бракує дофаміну -- речовини, за допомогою якого здійснюється передача нервових імпульсів, що беруть участь в реалізації рухових актів. Снягь прояв хвороби допомагає введення відсутнього речовини в організм пацієнта. З цією метою був створений необхідний препарат - Л-ДОФА, особливість якого полягає в тому, що в організмі він перетворюється на дофамін. Анти - паркінсоніческіе препарати діють, по суті, не на причину хвороби, а лише на її прояви. Тому приймати їх доводиться все життя. Хворому треба побільше ходити, займатися фізкультурою. Доведено, що фізична та розумова активність, позитивний емоційний тонус способствзтот виробленні організмом власного дофаміну. Порожня як пасивність, обездвіжеіность часто посилюють перебіг захворювання.
Параліч лицьового нерва проявляється в розслабленні або спазму м'язів повік і обличчя. С початку хвороби і до сьомого дня хворий повинен дотримувати строгий постільний режим, не ходити і не робити водних процедур. Корисно на шийні хребці і нижню щелепа, від яких до м'язів особи йдуть численні нервові волокна, накладати ліки, що викликають роздратування і почервоніння шкіри. Корисно також постійно протирати обличчя оцтом, змішаним з розтертої гірчицею, і змочувати цією сумішшю шийні хребці і нижню щелепу.
Можна дихати над киплячим відваром полину, деревію, гармали, лавра або жувати аїр, мускатний горіх хворий стороною рота. При такому захворюванні корисно чхати або закопувати в ніс сік буряка, а ще краще незабудки. Якщо ж змішати 4 частини настою незабудки з 1 частиною оливкового або соняшникової олії і закопувати в ніс, хвороба може бути вилікувана за 5 днів. Іноді хворих змушують дивитися в дзеркало і намагатися вирівнювати обличчя.
Радикуліт
Радикуліт-найбільш поширене захворювання периферичної нервової системи, при якому уражаються пучки нервових волокон, що відходять від спинного мозку, так звані корінці спинного мозку. Самая часта причина радикуліту-захворювання хребта (остеохондроз), при якому міжхребетні хрящові диски втрачають еластичність і стають неміцними. У місцях з'єднання хребців зі зміненими дисками відкладаються солі, що викликають освіта кісткових розростань - остеофитов. Ці виступи при фізичному навантаженні разом з дисками зміщуються в просвіт міжхребцевих отворів, здавлюючи що проходять тут нервові корінці і викликаючи болю. Радикуліт підрозділяється на попереково-кре - стцовий, шийно-плечовий і грудної.
Причиною радикуліту можуть бути переохолодження організму, різкі повороти голови або тулуба, при яких відбувається зсув хребців, а також фізичні перевантаження. Внаслідок перевантаження хребетних м'язів виникає гострий біль у поперековій області - люмбаго (простріл). Люмбаго може бути одним із проявів радикуліту, захворювань хребта і т. п.
Судома
Судоми-раптове мимовільне скорочення м'язів. Виникають при захворюваннях нервової системи (епілепсія, правець, невроз), отруєннях, порушенні обміну речовин і діяльності залоз внутрішньої секреції. Залежно від причини можуть бути епізодичними, випадковими або повторюватися з певною частотою в протягом тижня, місяця, року. У деяких хворих вони з'являються або посилюються при дії зовнішніх подразників (раптовий гучний звук, укол голкою і т. д.), при глибокому диханні в задушливому приміщенні, при зловживанні алкоголем. Судорога може бути як в одній м'язі, так і охоплювати кілька м'язів відразу. Вона може виникати і у цілком здорових людей -- в литкового м'яза після тривалої ходьби або під час плавання. Стверджують, що з'їдений після обіду цукор може викликати судоми в литках ніг по ночах.
ЕПІЛЕПСІЯ
Епілепсія - захворювання, проявляється нападоподібний розладами свідомості з судомами. Причиною епілепсії є підвищена вроджена або придбана готовність мозку до розвитку судом. Початку хвороби сприяють травми, інфекції та інші шкідливі фактори. У ряді випадків схильність до епілепсії передається у спадок. Причиною епілепсії можуть бути алкоголізм батька чи матері або ж, алкогольне сп'яніння батьків у момент зачаття. Можливий розвиток епілепсії у людини, що страждає на алкоголізм.
Епілептичні судоми зазвичай тривають 1-2 хв, після чого припиняються, і хворий про них не пам'ятає.
Причини епілепсії були розглянуті ще Авіценною, який говорив, що вона відбувається внаслідок закупорки судин і найчастіше від загального спазму, обумовленого пошкодженням переднього шлуночка мозку.
Таким чином, причиною епілепсії по Авіценні є стиснення мозку з метою виштовхнути щось подразнюючу його (пар, пекуче речовина або непридатну рідина). При епілепсії допомагає лихоманка. Часто меланхолія переходить в епілепсію, і навпаки. Причиною епілепсії є затримання крові та лімфи в судинах або їжі в кишечнику, внаслідок чого відбуваються закупорки. У цьому місці утворюються шкідливими отруйні речовини, періодично збудливі нерви, що передають збудження в мозок і дратівливі його. Коли ці фактори викликають спазм мозку, за ним іде спазматичний реакція всіх нервів і починається припадок, закінчується виштовхування з організму шкідливих речовин, що виходять через ніс і горло. , У дітей епілепсія часто виникає на Фоці інших захворювань. Потрібно постаратися знищити хворобу до того, як діти виростуть. Що виникла в дитинстві чи в юнацтві епілепсію ще можна вилікувати. Якщо ж епілепсія починається після 25 років внаслідок якого-небудь ушкодження мозку, вилікувати її практично неможливо.
Іноді причинами епілепсії бувають надмірності в їжі, розлад шлунка, тривале перебування на сонці, часті статеві зносини, зніженість, малорухомість, недостатня фізична активність, а також фізичні вправи або важка фізична робота на повний шлунок, оскільки харчові соки не перетравлюються повністю і в такому стані засмічують собою порожнини організму. Епілепсія може бути також наслідком переляку, несподіваного крику і т. д. До епілепсії більше схильні діти і підлітки, люди, що живуть в місцях з жарким кліматом і південними вітрами. Епілепсії сприяють недокрів'я і вузькі судини.
Крім перерахованих, причинами приступів епілепсії можуть бути:
- Переїзд в сиру і вітряну місцевість;
- Різкі запахи;
- Постійний рух, спостереження за що швидко і обертовим предметами з висоти;
- Тривале перебування в лазні, відвідини її відразу після їжі, поливання голови гарячою водою;
- Вживання мутного і старого вина;
- Надмірне вживання селери, сочевиці, кінських бобів, часнику, цибулі, солодощів, молока, зайво жирна їжа;
- Сильні душевні страждання. При епілепсії позитивно діє чотириденна лихоманка і сильний озноб. Людям, схильним до епілепсії, треба строго дотримуватись умов збереження здоров'я. При виконанні фізичних вправ намагатися не нахиляти голову вниз; нижніми кінцівками рухати частіше, ніж верхніми; проводити розтирання тіла повільно, зверху вниз, починаючи з грудей (для того, щоб відвернути соки вниз). Після припадку епілепсії корисно полоскати рот.

Нервова система - Рецепти лікування

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

При безсонні: заварити 1 склянкою окропу 15 г квітів первоцвіту, гріти на малому вогні 1 хв і процідити, остудити. Приймати по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Втирати в потиличну ямку рослинна масло, а також розтерти маслом 6-7 суглобів, долоні і п'яти.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Вранці, в обід і перед сном накладати на лоб суміш з рівних кількостей пшеничного або житнього хліба, дрібно покришену свіжих або солоних огірків, кислого молока і глини.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Якщо безсоння викликана припливом крові до голові, корисно прикладати гірчичники або натертий хрін до литок ніг. Одночасно потрібно пити огірковий розсіл з медом A стакан огіркового розсолу на 1 ст. л. меду) 1 раз на день, краще на ніч.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Цибуля дає хороший, міцний і здоровий сон (треба з'їдати по 1-2 головки перед сном).

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

При безсонні слід мити голову настоєм трави материнки. Заварити трьома літрами окропу жменю трави й наполягти, укутавши, 1-1,5 ч.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Лікарі Кавказу радять страждають безсонням випивати перед сном 2 склянки свіжого козячого молока.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Хворому лунатизмом в початковій стадії треба постелити біля ліжка мокрий килим. Як тільки сновида ступить на килим, він відчує воду і відразу ж прокинеться і повернеться на місце. Якщо сновида хворий давно, мокрого килима буде недостатньо. У цьому випадку хворий повинен спати в кімнаті, де всі вікна зачинені. Біля вхідних дверей зсередини і зовні слід налити невеликий шар води і покрити чорним покривалом.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Для позбавлення від нічних кошмарів народний цілитель Ю. В. Тарасов радить повісити над узголів'ям сплячого гілочку осики з зеленим листям. Ще кілька листя потрібно скачати в кульку і, сильно натискаючи, окреслити цим кулькою навколо ліжка замкнутий контур.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

При безсонні рекомендується спати на подушці, набитою добре висушеним лісовим сіном або сухим хмелем. Одночасно можна приймати перед сном по 1 ст. л. меду.

Нервова система / Безсоння - народний рецепт для лікування

Щоб швидше заснути, змочити одеколоном (духами, борним спиртом, лосьйоном на спирту) невеликі шматочки вати і закласти ними вуха.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Листя і вусики вишні застосовують у вигляді лікарської пов'язки при головному болю.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При запамороченні допомагає відвар з плодів глоду. Залити 1 склянкою окропу 20 г ягід і гріти на малому вогні 10 хв. Пити як чай.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Свіжа трава споришу, прикладена до потилиці, діє як гірчичник при головних болях.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Якщо змочити шматок вовни сумішшю рівної кількості оцту та оливкової олії і прикласти до голови, пройде головний біль. Таку ж дію має просте змочування оцтом.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Для зняття головного болю можна обв'язати голову смужкою з м'якої вовни шириною 7-8 см. Спереду вона повинна прикривати брови, а ззаду проходитиме під потиличних бугром.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Можна також прибинтувати до чола і скронь свіжий капустяний лист, попередньо згорнув його, щоб він пустив сік. Цим соком змастити зап'ястя рук і поглиблення за вухами.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Прикладати до чола або скронь свіжі листя м'яти перцевої або свіже листя мати-й-мачухи (гладкою стороною).

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Прикладати до скронь шматки розрізаної надвоє цибулини хвилин на 15-20 до зникнення болю.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Очистити від білої речовини свіжу лимонну шкірку товщиною 2-3 мм, прикласти її до скроні вологим боком і тримати в такому положенні деякий час. Незабаром під лимонної кіркою утворюється червона пляма, що почне трохи горіти і свербіти, а біль зникне.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Деякі з кращих засобів від головного болю - лікарська пов'язка з гірчиці (гірчичник) на потилицю, скроню або п'яти.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Покласти між лопатками або в області потилиці гірчичник (натертий хрін або редьку), можна накласти гірчичники на ікри.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При пухлинах голови з нормальною температурою починати лікування, як і за інших пухлинах, треба з очищення кишечника клізмою, застосовуючи при цьому засоби, до яких входить масло рицини і гіркого мигдалю. З відволікаючих коштів спочатку слід обмежитися тільки рожевим маслом, домішуючи до нього чебрець, а потім накладати лікарську пов'язку з лука.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При лікуванні пухлин голови, що супроводжуються підвищенням температури, потрібно починати з охолоджуючих і відволікаючих коштів у суміші з оцтом і рожевою водою. У разі сильного болю оцет застосовувати не можна!

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Коли голова болить від підвищеного тиску крові, можна застосовувати помірно гарячі ножні або ручні ванни, в результаті яких кров буде відливати від голови до кінцівок. Людям, що страждають зниженим тиском крові, цей спосіб застосовувати не рекомендується.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Якщо головний біль стає дуже сильною, змішують дрібно розтертий чистотіл з рожевим маслом і оцтом і змазують цієї сумішшю віскі, попередньо вимивши голову водою з сіллю.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Від головного болю можна позбутися, якщо прикладати до чола листя чебрецю. Відвар чебрецю, якщо змочувати їм голову, допомагає при втраті пам'яті та божевілля.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При хронічній головного болю зварити в великій кількості води траву чебрець. Увечері занурити голову на 10 *- 15 хв у цей відвар, а потім облити все тіло.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

У 2-3 л води зварити 1-2 листи столітника і протягом декількох вечорів відваром обливати голову і тіло, при необхідності готуючи новий відвар. «Мити голову відваром зюзник європейського.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При постійного головного болю у дітей: покласти в полотняний мішечок великий пучок суші - нозі цмину (безсмертника піщаного) і зробити подушечку. Дитина повинна проспати на ній ніч, після чого траву дістати з мішечка і зварити. Цьому відваром поливати або мити голову. *, У головного болю будь-якого походження корисно нюхати сухий порошок буквиці лікарської. «При головного болю жувати кору коренів каперсів колючих.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Настій м'яти зменшує головні болі. Приготування настою: Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. м'яти, настояти 40 хв, процідити. Пити регулярно, вранці натщесерце і ввечері перед сном. Чашку теплого відвару п'ють повільно, невеликими ковтками. При сильних головних болях необхідно прикладати до чола траву м'яту,

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Пити в теплому вигляді капустяний сік, по 0,5 склянки після їди 2-3 рази на день.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При головних болях варто пити відвар листя іеи> фіалки, додавши до нього трохи уксуся. ® Якщо причиною головного болю є гази в шлунку, то треба спочатку очистити шлунок, а потім прийняти трохи олії солодкого і гіркого мигдалю з відваром пажитник, дикого кмину.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Систематичне вживання мигдалю по одному горіху в день протягом місяця активізує пам'ять і творчі здібності. При необхідності курс лікування можна продовжити.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При слабкій пам'яті рекомендується вживати волоські горіхи, інжир і родзинки, так як вони містять фосфор, що зміцнює клітини і ткан »мозку.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Головні болі проходять при щоденному вживанні сиру, горіхів, родзинок, свіжих плодів калини, ягід полуниці і брусниці звичайної.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При втоми мозку допомагає щоденний прийом вранці трьох-чотирьох стиглих яблук середнього розміру.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненої кори верби козячої, настояти небагато, тримати на слабкому вогні 15 хв і процідити. Пити по 1 ст. л. 2-3 рази на день.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При сильних головних болях пити 3 рази на день по 1 / 4 склянки свіжого соку чорної смородини.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Якщо головний біль викликана втомою або стресом, випити з ранку 1 склянку настою з рівних частин квітів ромашки аптечної, листя м'яти перцевої, плодів фенхелю, кореня валеріани. 2 ст. л. суміші заварити 0,5 л окропу і настояти ніч у термосі.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. квітів конюшини лугового, настояти 0,5-1 год і процідити. Пити по 1 / 2 склянки 3 рази на день.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави звіробою, кип'ятити на малому вогні 5 хв, процідити. Застосовувати по 1 / 4 склянки 3 рази на день.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При постійних головних болях пити 3 рази на день до їжі сік свіжої картоплі по 1 / 4 склянки.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою холодної води 1 ч. л. подрібненого кореня оману високого, настояти протягом 10 годин, процідити. Пити по 1 / 4 склянки 1 раз на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. кропиви, настояти в термосі 2 год і процідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день, розбавляючи медом.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При тривалій головного болю допомагає настоянка барвінку: 20 г сировини на 100 мл спирту, настояти 9 днів. Приймати по 5 крапель 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. квітів шипшини і настояти 30 хв. Приймати по 2 ст л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Один раз на день приймати порошок багна болотного (не більше 0,5 г або відвар - не більше 1 ст. л.). Відвар: залити 1 склянкою окропу 10 г квітів багна, настояти 30 хв і процідити.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Якщо головний біль викликав стрес, слід протягом декількох днів перед сном запивати 1 склянкою води 1 ст. л. цукрового піску.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При головних болях від безсоння до ліків від неї додають шкірку макових коробочок.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При мігрені мити голову настоєм трави «Годинник» або трави материнки. Заварити 2 ст. л. трави в 0,5 л окропу і настоювати 2 ч.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Від мігрені можна позбутися, якщо щоденно вживати під час їжі 1 ч. л. меду з 1 ч. л. оцту.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

Щоб позбавитися від мігрені: варив »в оливковій олії коріння скаженого огірка і гірку полин, поки вони не розваряться. Приготованим відваром змочувати хвору сторону голови, а з осаду зробити лікарську пов'язку.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

До числа корисних засобів при мігрені відноситься настій алое в соку цикорію. В один прийом п'ють від 30 до 150 г суміші. При підвищеній температурі прикладають до скронь засіб з кропу, блекоти і камфори, охолоджуючи хворе місце.

Нервова система / Головний біль - народний рецепт для лікування

При мігрені добре допомагають парові ванни. Поставити на вогонь таз з рівним кількістю яблучного оцту і води і довести до кипіння. Коли піде пар, нахилити голову над тазом і вдихати пари. Слід зробити 75 вдихів.

Нервова система / Енцефаліт - народний рецепт для лікування

При енцефаліті, менінгіті і запаленні павутинної оболонки мозку (арахноїдит) слід пити водний настій кореня валеріани, а на уражене місце із зовнішнього боку втирати в шкіру голови 2-3 рази на день концентрований екстракт кореня кровохлебкі (подрібнені коріння залити спиртом або горілкою на 21 день, щоб коріння розбухли і набули вигляду рідкої кашки, після чого коріння віджати, а настоянку процідити). Лікування тривале, але ефективне. Ці процедури потрібно чергувати з прийомом настоянки півонії ухиляється (Мар'їна кореня). Залити 100 мл горілки 1 ст. л. розтертого кореня і настояти 9 днів. Пити протягом місяця по 40-50 крапель 3 рази на день. Після двотижневої перерви курс лікування повторити. Як допоміжний засіб слід пити настій сухої трави зімолюбкі зонтичної. Заварити 1 / 2 склянки окропу 1 ч. л. трави і наполіг », укутавши, 2 ч. Пити по глотку 3-4 рази на день. Навесні потрібно пити сік кульбаби (по 1 ст. л. за 30 хвилин до їжі). Курс лікування 2 роки.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Корисно вдувати в ніс порошок скаженого огірка, а також закопувати в ніс сік скаженого огірка або нашатир.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Під час припадку і після нього, а також у будь-який зручний час вдихати запах рути.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Для пиття корисний морської цибулю. Його варять у воді з оцтом, після чого змішують з медом.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Йоги рекомендують при епілепсії промивати кишечник в такий спосіб: перед сном лягти на правий бік, підібгавши нога, і зробити клізму з теплою водою. Клізми ці слід робити протягом тижня за наступною схемою (по днях): 1-й - 0,5 л води; 2-й - 1 л води; 3-й-перерва; 4-й - 1,5 л води; 5-й-перерва; 6-й-перерва; 7-й - 2 л води. Такий курс рекомендується повторювати спочатку через 1 місяць, потім через 2, потім через 3, потім через 4, через 5 і, нарешті, через 6 місяців. У Надалі його потрібно проводити раз на півроку.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Для зняття судомних явищ застосовується відвар чортополоха: заварити 1,5 склянками окропу 2 ст. л. трави й наполягти, укутавши, 4 ч. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Коли починається напад епілепсії, покласти ліву руку епілептикам на підлогу і наступити на мізинець - припадок звичайно скоро кінчається.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Купатися через день у ванні з відвару кореня валеріани: заварити 1 л окропу 1 жменю кореня валеріани, тримати на слабкому вогні 20 хв і настояти 30 хв. На ванну необхідно 6-10 л такого відвару.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Добре допомагають при епілепсії трава і коріння веху: заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. трави, настояти 2 год і процідити. Прийняти все в протягом дня. Можна також розтерти в порошок висушені коріння і приймати по 1 г 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Можна пити сік кореневищ кілька разів на день по 1 ч. л. Можна 5 ч. л. порошку кореня веху залити 2 склянками холодної кип'яченої води в глиняної або фарфорового посуді і залишити на ніч, закривши кришкою. Вранці розмішати, відстояти і випити протягом дня в 3-4 прийому.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Приймати настоянку з квітів пижма на білому вині C ст. л. на 0,5 л вина і настояти 21 день) по 1 ст. л. через 2 год або пити спиртову настоянку: залити 100 мл спирту або горілки 25 г квітів і настояти 3 дні. Приймати по 30-40 крапель 3 рази на день.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Приймати щодня протягом трьох років настій трави материнки: заварити 1,5 склянки окропу 3 ст. л. трави і настояти 2 год Пити в теплому вигляді по 1 / 2 склянки 3 рази на день. Кожен день потрібно готувати свіжий настій.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Одночасно з настоєм материнки можна приймати корінь валеріани, череду, кмин і борщівник. Холодний настій валеріани приймати по 1 ст. л. (дітям - по 1 ч. л.). Порошок з кореня веху по 0,2 г можна вживати у вигляді пігулки, скачати його з невеликим кількістю меду. Чай з низки повинен бути жовтого кольору. Пити його потрібно щоразу свіжим замість вода до 1 склянки на день. Стовченої насіння кмину Aч. л.) заварити 1 склянкою окропу і настояти ніч у термосі. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день. Лікування тривале, але ефективне.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л пива чи квасу 2 ст. л. кореня полину звичайної, довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 5 хв. Приймати потроху, лежачи в ліжку, поки не з'явиться піт. Можна також подрібнити в порошок 1 ч. л. трави і 1 ч. л. коренів чорнобиль, заварити 1 склянкою окропу і настояти ніч у термосі. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день. Після 4-5 днів лікування зробити 10-денну перерву і знову повторити. Лікування тривале.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 10 г арніки гірничої та настояти 30 хв. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день до їжі.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

обпектися камінь агат на сильному вогні, потовкти його в порошок і приймати по 1 / 2 ч. л. 3 рази на день, запиваючи ковтком води.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Спосіб, яким лікували епілепсію в російських селах: взяти з печі кілька негайних деревних жаринок, здути з них попіл у чашку з водою і опустити в неї жар, після чого перед іконою вимовити з вірою молитву «Отче наш». Потім дати хворому випити води з чашки 3 рази. Через 11 днів (на 12-й) лікування повторити. Припадки припиняються вже після першого разу, другий раз закріплює досягнутий результат, і хворий одужує.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

При судомах, нападах, спастичних порушеннях мови застосовується порошок зібраних на початку літа, під час цвітіння, листя дурману обсягом 4 сірникові голівки @, 1 г на день). Краще робити настоянку з насіння дурману: залити 5 частинами спирту 1 частина стовченої в порошок насіння, настояти 9 днів і процідити. Пити по 2 краплі 3-4 рази на день, запиваючи ковтком води.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

При струси мозку, судомах, нервових посмикування допомагає зібрана в травні трава * воронячого очі: залити 0,5 л горілки 4 ст. л. трави і настояти 9 днів. Пити по 5 крапель 5 разів на день, запиваючи ковтком води. Можна розвести в 1 склянці води 2 ч. л. настоянки і кожні 2 години пити по 1 ст. л. протягом дня. При сильних судомних станах таку ж дозу можна приймати через кожну годину, але не більше 1 склянки на добу.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Особлива властивість коріандру полягає в тому, що він не дає шлунковим і жовчним парам підніматися до голови, тому його кладуть у їжу хворим епілепсією.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Вдаха дим від спалених насіння кирказон, можна поліпшити самопочуття при епілепсії.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Півонія допомагає при епілепсії. Для цього потрібно зібрати перші зерна молодої рослини і повісити їх непарне число на лляної нитці на шию дитині, даючи йому в той же час всередину екстракт або настоянку півонії.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Ефективно при лікуванні епілепсії вовче лико: 20-30 г кореня відварюють в 50-100 мл води, наполягають і приймають по 5 г не більше трьох разів на день. Отруйний

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Один парасолька (пучок квітів) дягелю, прийнятий взимку щоранку у вигляді порошку з вином, оберігає від епілепсії.

Нервова система / Епілепсія - народний рецепт для лікування

Давньогрецький лікар Діоскорид пропонував кілька незвичайний і жорстокий спосіб: «Якщо взяти перше пташеня ластівки і розкрити його, в ньому опиняться два камінчика: одна одноколірний, а інший - пофарбований у різні кольору. Якщо їх покладе * в шматочок шкіри теля перш, ніж їх торкнеться земля, і прив'язати на передпліччя або на шию страждає епілепсію, це допомагає лікуванню ».

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При запаленні трійчастого нерва: залити 1 склянкою кип'яченої води кімнатної температури 4 ч. л. подрібненого коріння алтея і настояти ніч. Вранці набрати в рот настій з ромашки аптечної A ч. л. на 1 склянку окропу) і тримати його якомога довше на хворому місці. Одночасно в квартирі на хворе місце накласти марлевий компрес з настою алтея, поверх марлі - компресним папір і вовняну тканину (старий шарф або хустку). Компрес прикладати кілька разів на день до зникнення болю. Корінь алтея можна замінювати квітами та листям рослини: 1 склянкою окропу залити 2 ст. л. сировини і настояти 1 год

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При запаленні сідничного нерва у вигляді лікарської пов'язки з медом використовується рута.

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При запаленні сідничного нерва залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. кореневищ папороті, гріти на малому вогні 15-20 хв і настояти 2 год Пити по горло 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Рослина отруйно /

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При невралгіях, неврозах допомагає володіє також снодійним дією настоянка хмелю. Залити супліддя хмелю (збирати в серпні) горілкою або спиртом в пропорції 1:4 і настояти 7 днів (на спирту) або 14 днів (на горілці). Приймати по 10 крапель настоянки, запиваючи ковтком води, перед обідом і по 10-15 крапель перед сном.

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При невралгії приймати настоянку кори вовчого лика A г кори на 65 мл спирту) по 1-2 краплі 3 рази на день за 30 хвилин до їжі, розвівши водою.

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

Коли під час нападу невралгії болить особа, зварити круто яйце, розрізати його навпіл і обидві половини відразу прикласти до місця, де болить найсильніше. Коли яйце охолоне, зникне і біль.

Нервова система / Невралгія - народний рецепт для лікування

При невралгічних болях, неврастенії, мігрені пити настій прострілу розкритого (сон-трави). Залити 1 склянкою кип'яченої холодної води 2 ч. л. трави і настояти добу. Пити протягом дня по 50 мл. Свіжа трава отруйна, тому використовувати її можна тільки в засушеному вигляді. Одночасно з прийомом настою потрібно робити компреси з чебрецю: обшпарити окропом 3-4 ст. л. трави, загорнути її в ганчірку і прикласти до хворого місця.

Нервова система / Неврит - народний рецепт для лікування

При невритах і неврастенії допомагає відвар листя і стебел малини. Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. листя, потримати на малому вогні 5 хв і настояти 30 хв. Приймати по 50 мл 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Неврит - народний рецепт для лікування

Так само діє настоянка листя і стебел малини. Залити 3 частинами горілки 1 частина сировини, настояти 9 днів і процідити. Приймати перші 10 днів по 20 крапель 3 рази на день за 30 хв до їжі; наступні 10 днів - по 30 крапель, у третій 10-днювання - по 50 крапель і далі по 30 крапель до закінчення лікування. Курс лікування 3 місяці. Одночасно з настойкою листя і стебел малини слід приймати настій листя іван-чаю. Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. листя і настояти ніч у термосі. Добова доза настою 0,5 л.

Нервова система / Неврит - народний рецепт для лікування

При невриті змішати гончарну глину з невеликою кількістю оцту і зліпити з цієї суміші корж, яку необхідно прикладати до хворого місця 3 вечори поспіль.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврозах серця пити сік пустирника від 20 до 40 крапель 3-4 рази на день за 30 хв до їди. Для тривалого зберігання сік залити такою ж кількістю горілки.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврозах серця допомагають коріння пат - рініі сибірської, яка як заспокійливої кошти значно ефективніше валеріани. Коріння Патріна слід заготовлювати в серпні, дрібно подрібнити і настояти 2 тижні на 70%-ном спирті у співвідношенні 1:5. Можна наполягати і на горілці, але час наполягання має бути більше C-4 тижні). Приймати настоянку по 30-40 крапель 3-4 рази на день за 30 хвилин до їжі на протягом 1,5 місяця.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврозах шлунка допомагає кора калини. Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. подрібненої кори, гріти 30 хвилин на слабкому вогні, трохи остудити і процідити. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврозах використовується настій молодих весняних листя берези. Залити 2 склянками теплої кип'яченої води 100 г подрібненого листя, настояти 5-6 годин і процідити, віджати листя. Пити по 1 / 2 склянки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврозах вживати по 2 г порошку з кори верби козячої на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При неврастенії, надмірної збудливості, судомні стани, головних болях і безсонні допомагає настій трави буркуну A ст. л. на 1 склянку холодної кип'яченої води). Настояти 4 год і процідити. Приймати по 100 г 2-3 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Заспокоює центральну нервову систему відвар кори або коріння барбарису. Залити 1 склянкою окропу 30 г сировини і гріти на малому огае 15 хв. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервовому виснаженні для зняття асте - но-невротичних реакцій застосовують настій вересу @, 5 л окропу на 2 ст. л. і настояти ніч в термосі). Пити 4 рази на день по 100 г.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервовому виснаженні та істерії допомагає відвар кореня дягелю лікарського. Залити 2 склянками окропу 2 ч. л. стовченої кореня і гріти на водяній бані 30 хв. Приймати по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Одночасно слід приймати ванни з відваром дягелю, для чого залити 3 л води 2 жмені висушених коренів, довести до кипіння, кип'ятити 15 хв і настояти 2 год Ванни потрібно приймати через день протягом 3 тижнів.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервовому потрясіння, істерії, судомах і епілепсії приймати настоянку валеріани: корінь дрібно порізати ножем з нержавіючої сталі, засипати в пляшку на 1 / 5 обсягу, налити в пляшку доверху горілку чи спирт і поставити в темне місце на 9 днів. Далі потрібно злити рідину, віджати корінь, дати відстоятися і процідити через складену вчетверо марлю. Приймати по 15-30 крапель 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Можна також приготувати настій: стовкти у порцеляновій ступці корінь валеріани, залити на ніч 2 ч. л. порошку 1 склянкою кип'яченої води кімнатної температури, вранці розмішати і дати суспензії осісти. Приймати настій вранці та вдень по 1 ст. л., а на ніч - 1 / 4 склянки. Зберігати в прохолодному місці.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

заспокійливу дію при неврастенії володіє підмаренник справжній, заварений як чай. Залити 1 склянкою окропу 1 ч. л. подрібненої трави з квітами і наполягти, укутавши, 15-20 хв. Пити невеликими ковтками в протягом дня. Так само діє сік подмаренника: приймати 3 рази на день по 1 ч. л. і запивати ковтком води.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

У як заспокійливий засоби допомагає настій синьоголовником. Залити 1 склянкою окропу 15 г трави, настояти 1 год і процідити. Приймати по 1 ст. л. 4 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При підвищеній нервозності і дратівливості настояти 3 год у прохолодному місці 1 / 3 склянки соку червоного буряка, змішати його з рівною кількістю натурального меду і з'їсти всю порцію протягом дня в 2-3 прийому за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервовій перенапруженні: залити 1 склянкою окропу 1 ч. л. насіння капусти, гріти на малому вогні 10 хв, настояти, укутавши, 30 хв і процідити. Пити по 2 ковтки 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Краще пити суміш рівних часткою відвару і соку капусти. Це засіб добре допомагає і при безсонні.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При підвищеній збудливості нервової і безсонні розчинити в 1 склянці кип'яченої води 1 ч. л. меду і сік половини лимона. Випити за 3 рази.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При носінні на тілі кора верби видаляє бачення.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При переляку обкурювати дитини димом спаленої трави безсмертника.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При лікуванні нервових захворювань перед сном бажано приймати ванну з відваром трави водянки чорною. Залити 3 л окропу 5 жмень трави, кип'ятити 10 хв, процідити і влити в Ванв з водою. Гарну дію роблять ванни з відваром коренів шипшини і гілок ялівцю. Подрібніть коріння шипшини, засилати половину півлітровій банки отриманої сировини в 3-літрову емальовану каструлю, залити її доверху водою, довести зміст до кипіння, кип'ятити на малому вогні 30 хв і наполіг »0,5-1 ч. Тривалість ванни C8-39 X) 20-40 хв (по станом хворого). Плоди та гілки ялівцю використовують таким же чином. Прийнявши 8-10 ванн з відваром коренів шипшини, потрібно почати робити ванни з відваром гілок ялівцю. Прийом ванн потрібно поєднувати з компресами і втирання настоїв і екстрактів в онімілі частини тіла. Компреси краще робити з настойкою ялівця (залити 0,5 л горілки жменю ягід і 2 жмені подрібнених гілок і настояти 2 тижні), хоча можна застосовувати для цієї мети відвар ялівцю.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Як седативного кошти при неврастенічних станах застосовується настоянка з кореня півонії всередину по 30-40 крапель (по 1 ч. л.) 3 рази на день. Курс лікування 30 днів. Після 10-денної перерви курс лікування при необхідності повторюють.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Настій м'яти заспокоює нерви. Приготування настою: заліпом »1 склянкою кігопка 1 ст. л. м'яти, настояти 40 хв, процідити. Пити регулярно, вранці натщесерце, ввечері перед сном. Чашку теплого відвару п'ють повільно, невеликими ковтками.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Кажуть, що кропива, зірвана з 19 липня по 23 серпня, під час носіння на тілі відганяє від людини страхи.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Листя лавра під час носіння на тілі перешкоджають галюцинацій.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

100 мл випитого соку коріандру викликає розлад психіки, непритомність, тому їм не слід зловживати.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

Зола з вичавленою виноградної лози з оцтом корисна при виснаженні нервової системи.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервових хворобах приймають горілчану настоянку з тонких перегородок горіха по 1 ст. л. 3 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При хворобі нервів: змішати в скляній банку 500 г цукру і таку ж кількість меду і приймати суміш по 1 ст. л. 2 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервових хворобах у жінок: заварити 1 склянкою окропу 1 листик герані і пити відвар по 50-100 мл 2 рази на день.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервових розладах пити по 1 склянці 3 рази на день відвар суміші з рівних кількостей коренів ожини, материнки, меліси лікарської і верхівок кропиви з розрахунку 1 ст. л. суміші на 1 склянку окропу.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При нервовій неспокої дитину купати його у відварі лісового сіна.

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При раптовому непритомності покласти потерпілому під ложечку товчену траву горицвіту (горицвіту).

Нервова система / Неврози - народний рецепт для лікування

При раптовому переляку відразу ж випийте склянку води з невеликою кількістю цукрового піску.

Нервова система / Параліч лицевого нерва - народний рецепт для лікування

При запаленні лицьового нерва розжарити на вогні металеву голку і злегка поколювати шкіру обличчя спочатку на здоровій стороні, а потім на хворий.

Нервова система / Параліч лицевого нерва - народний рецепт для лікування

При паралічі лицьового нерва, наступив в результаті інсульту, приймають настій трави півонії ухиляється (Мар'їна кореня), зібраної на початку цвітіння. Заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. трави, наполягти, укутавши, 3 год і процідити. Приймати по 1-2 ст. л. 3 рази на день (в деяких випадках - до 1 / 4 склянки). Курс лікування 3-4 тижні і перерва 10 днів. Одночасно треба пити розчин муміє (шматочок смоли розміром із сірникову головку розвести в 20 мл води) за 30 хвилин до їди.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При паралічі м'язів мови потрібно 3 рази на день тримати в роті 1-2 краплі настоянки кори вовчого лика (волчеягодніка): на 65 мл спирту або горілки 1 г кори, настояти 21 день. Потримавши приблизно 3 хв., Настойку необхідно виплюнути. Рослина отруйно /

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При паралічі, епілепсії та головних болях приймати настій трави водянки чорної (вороніка, шікша). Заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. трави, наполягти, укутавши, 2 чіпроцедіть. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

Як сечогінний засіб при паралічах використовують відвар трави літери. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави, наполягти, укутавши, 2 год і процідити. Пити по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день. Одночасно приймати ванни з трави материнки E-6 жмень трави на 1 відро води, довести до кипіння, кип'ятити 5 хв).

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При паралічі і слабкості ніг приймати ванни з відвару коренів шипшини: 2-3 ст. л. подрібнених коренів на 1 л окропу, гріти на малому вогні або на водяній бані 30 хв.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При паралічі: заварити 3 склянками окропу 1 ч. л. сухих коренів півонії ухиляється * ся, наполягти, укутавши, 1 чи процідити. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 15-20 хв до їжі. Спиртову настоянку приймати по 30-40 крапель 3 рази на день перед їжею.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При паралічі: заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. свіжого листя Сумах, наполягти, укутавши, 1 год і процідити. Пити по 1 ст. л. 3-4 рази вдень.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

У вигляді пиття рута допомагає при паралічі.

Нервова система / Паралічі - народний рецепт для лікування

При защемлення нерва внаслідок падіння намазати бавовняну тканину сумішшю оливкової або соняшникової олії, топленого воску та вощини і накласти цей пластир вздовж усього хребта - від шиї до куприка. При необхідності процедуру повторити 3 рази.

Нервова система / Паркінсонізм - народний рецепт для лікування

При лікуванні дрожательного паралічу (хвороба Паркінсона): залити 600 мл білого вина 30 г коренів беладони, кип'ятити на малому вогні протягом 10 хв і додати у відвар 2 ст. л. вугілля кісток тварин. Після охолодження відвар процідити і приймати по 1 ч. л. 3 рази на день. Через кілька годин після відвару необхідно взяти 1 ч. л. кісткового порошку і запити його ковтком кип'яченої води. У проміжках між прийомом відвару і порошку слід довго смоктати сухі кореневища аїру (для усунення відчуття сухості в роті).

Нервова система / Паркінсонізм - народний рецепт для лікування

При дрожательном паралічі: заварити 1 склянкою окропу 1 / 2 склянки шавлії, настояти в термосі ніч, віджати і процідити. Пити по 1 ч. л. через 1 год після їжі, запиваючи молоком або киселем. Перед сном приймати ванни з шавлії: на 8-10 л води взяти 300 г шавлії, довести до кипіння, гріти на малому вогні 5 хв або заварити це ж кількість шавлії відром окропу і настояти, укутавши, 2 ч. Вилити в ванну, попередньо процідивши, і додати води з крана до необхідного рівня. Температура ванни 37-40 ° С. Після прийому ванн протягом двох днів поспіль слід робити 1 день відпочинку. Можна чергувати питво шавлії і прийом ванн.

Нервова система / Паркінсонізм - народний рецепт для лікування

Відвар насіння капусти допомагає при паркінсонізмі.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При хронічному радикуліті рекомендується робити компреси з житнього тіста, приготованого на дріжджах (опара). Спочатку потрібно втирати у поперек 1ч. л. очищеного скипидару до тих пір, поки не почервоніє шкіра, а потім покласти на хворе місце на 40 хв за - повернути в марлю тісто і накрити його пергаментним папером, а зверху теплою хусткою. Такі компреси слід робити через день, використовуючи приготовлену раніше опару повторно (цвіль на якість не впливає). Для зменшення відчуття печіння можна випив »склянку теплого молока, додавши в нього 1 ч. л. питної соди. Якщо з'явиться опік шкіри, таке лікування необхідно тимчасово припинити. Для лікування достатньо 3-5 компресів. Можна скипидар додати безпосередньо в тісто.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Зрізати 3-4 мухомора, потримати їх 2 дня в прохолодному місці, потім дрібно накришити, покласти в банку і залити горілкою, щоб рідина виступала над грибами на товщину пальця. Банку слід поставити в холодильник. Через 2 тижні настоянку потрібно процідити і регулярно втирати отримане засіб у міру необхідності в хворі місця при радикулітах і ревматичних болях.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При радикуліті заварити 1 склянкою окропу 2-3 ч. л. зерен мордовник шароголово - го, настояти ніч у термосі та вранці процідити через кілька шарів марлі, прокладених ватою, щоб затримати крихітні колючки. Пити 3 рази на день по 1 / 3 склянки за 30 хвилин до їжі. Можна також приймати і спиртову настоянку: залити 100 мл спирту 5 г очищених насіння, настояти 21 день і процідити. Пити по 20 крапель 2 рази на день вранці і ввечері. При радикуліті функції періонального нерва відновлюються через 3-4 тижні.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Заварений листя осики використовують для компресів і примочок при радикуліті. Настій нирок, листя: 1 ст. л. заливають 1 склянкою окропу, настояти 1 год і п'ють по 1-2 ст. л. 5-6 разів на день. Настій кори: висушену, подрібнену кору заливають водою A: 20), кип'ятять на водяній бані 30 хвилин і п'ють по 1-2 ст. л. 3-4 рази на день. Мазь готують з рівних кількостей розтертих нирок і вершкового масла.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При радикуліті, люмбаго, при запаленні трійчастого нерва в хворі місця втирають емульсію A20 г товченого кореня касатика водяного на 0,5 л рослинної олії).

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

натирати хворе місце 2-3 рази на день маззю з бодяги: 1 частина порошку бодяги розтерти з 30 частинами соняшникової олії.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При люмбаго розтерти в борошно в дерев'яною або фарфорового ступці сухе листя ре - пішак, просіяти і розфасувати їх у пакетики по 1 г. Приймати 3-4 рази на день по 1 пакетику, запиваючи настоєм звіробою: 1 ст. л. трави на 1,5 склянки окропу. Хворі місця потрібно обкладати сумішшю квітів ромашки і буркуну, а на ніч розтирати настойкою блекоти (залити 4 частинами спирту або горілки 1 частина подрібненого листя блекоти і настояти в темному місці 2 тижні). На 1 процедуру потрібно 1 ч. л. настоянки. Після проведення процедури руки не - . хідно ретельно вимити з милом.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Хворі місця рекомендується 1-2 рази на день обкладати свіжим листям берези. Облити окропом листя берези, накласти їх товстим шаром на хворе місце, обернувши зверху клейонкою або папером, і тримати не менше 1,5 год

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л горілки суміш з 1 ст. л. кореневищ латаття білого, 1 ст. л. кубушки жовтою і 1 ст. л. кореня оману, настояти 9 днів і процідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день за 20 хвилин до їди.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Змочити соком чорної редьки шматок чистої щільної м'якої тканини, накласти його на хворе місце і укутати теплою ковдрою або хусткою. Компрес можна не знімати 2-3 доби, якщо не буде сильного печіння. При необхідності процедуру можна повторити кілька разів.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При радикуліті або болі в попереку рекомендується накладати 1 раз на день на 2 год на хворе місце компрес або розтирати поперек виробний гончарного глиною, змішаною з винним оцтом в пропорції 1:2 або 1:1. Глину після розтирання слід змити через 2 дні.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Наповнити півлітрову банку, не наминаючи, квітами бузку фіолетовою (якщо немає фіолетової, можна білою), залити їх гасом настільки, щоб гас виступав над квітами на товщину пальця і настояти 2 тижні. Втирати суміш у хворе місце 1-2 рази на день.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Змащувати на ніч хворе місце маззю з бруньок тополі чорного: 1 частина порошку тополі на 4 частини основи (коров'ячого масла або вазеліну).

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Хворі місця можна 1-2 рази на день розтирати настойкою лопуха: залити 0,5 л горілки 2-3 ст. л. подрібнених коренів лопуха і настояти 2 тижні. Можна також лромьп' водою свіже листя лопуха і прикладати їх на ніч зворотним боком до хворого місця, обвязивая потім компресним папером і вовняним хусткою.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Змішати рівні об'єми чебрецю, ромашки аптечної, звіробою і квітів бузини чорної, заварити 1 склянкою окропу 1-2 ст. л. суміші та наполіг », укутавши, 2 ч. З цим настоєм потрібно робити гарячі компреси з закутуванням на ніч.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При радикулітах, ревматизмі, плевритах, невриті і при простудних захворюваннях промо - гают гірчичники і гірчичні ванни: 200-400 г порошку гірчиці розмішати в мисці і влити в повну ванну. Тривалість ванни 15 хв, температура до 39 ° С для жінок і до 43 ° С для чоловіків. При слабкому серце можна перебувати в гірчичною ванні не більше 3-5 хв при 38-39 X.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

розтирати хворе місце 1-2 рази на день настойкою кори черемхи: залити 1 склянкою горілки 1-2 ст. л. кори і настояти 2 тижні.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При неявно виражених болях приймати на ніч ванни з відваром чебрецю, а також пити настій. Заварити 1 склянкою окропу 10 г трави, настояти 0,5-1 ч. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 20 хвилин до їди.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

На хворе місце рекомендується 1-2 рази в день робити компреси на 1,5-2 години з розпареній кропиви пекучого або з відвару кропиви. Залити 1 склянкою окропу 2 ст. л. кропиви і настояти 30 хв. Можна розтирати хворе місце настойкою кропиви: залити 1 склянкою горілки 2 ст. л. кропиви і настояти 3-7 днів.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

розтирати хворе місце 1-2 рази на день маззю з рівних частин топленого свинячого жиру (смальцю) і порошку шишок хмелю.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При радикуліті або остеохондрозі рекомендується тертися спиною об грушу, яблуню, дуб, кострубато березу.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Для виведення солей (оксалатів): ретельно вимити і порізати дрібними кружками 2 товстих кореня петрушки, помістити їх в емальовану каструлю і залити 1,5 склянками окропу. Прокип'ятити на слабкому вогні 15 хв, настояти півгодини. Віджати і процідити. Пити 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Кожен день готувати нову порцію.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Для виведення з організму солей (ура - тов - сечокислих солей) помити 11 лимонів середньої величини і пропустити їх через м'ясорубку, попередньо видаливши з них зерна. Отриману масу ретельно змішати з 1 кг меду і поставити в холодильник. Вживати по 1 ст. л. 3 рази на день до їжі.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При відкладення солей змішати 1 кг кори берези, 1 кг кори осики і 100 г кори дуба, заварити 1 склянкою окропу 20 г суміші, кип'ятити на малому вогні 10 хв і процідити. Приймати по 1/3-1/2 склянки 3 рази на день. Лікування тривале. На початку лікування болю посилюються, а потім наступає поліпшення.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Остеохондроз можна лікувати за допомогою круглого повітряної кульки: вкласти один в інший 2 або 3 повітряних кульки і налити в внутрішній кулька (не повністю) гарячу воду такої температури, яку тільки хворий може витримати. Шариком цим потрібно масажувати протилежну (від хворого місця) сторону спини: спочатку розтерти (не перекочувати) кулькою спину вздовж хребта, а потім - впоперек. Далі повільно котити кулька спочатку вгору від крижів уздовж усього хребта до потилиці, а потім прокатати його далі, від потилиці до крижів. Процедура триває 15-20 хв, і виконувати її потрібно щоденно 1-2 рази.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При остеохондрозі рекомендується робити цибульні компреси: натерти на тертці кілька голівок цибулі, покласти цю масу хворому між лопатками, накрити цибульну масу компресним папером, закрити поверх папери теплою тканиною і тримати цей компрес 1-3 години Такі компреси потрібно робити 4-5 разів на тиждень, а можна і частіше. Курс лікування 3-4 тижні.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

На хворе місце рекомендується покласти зворотною стороною листя лопуха або листя хрону у кілька шарів і тепло укутати. Процедуру слід робити 1 раз на день 1,5-2 години. При сильному печінні компрес потрібно зняти відразу.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Натерти на тертці корінь хрону, покласти його в мішечок і тримати на попереку 1-2 рази на день кожного разу близько 1 ч.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Зробити на хворе місце компрес із суміші натертої редьки і натертої головки часнику. Процедуру слід робити 1-2 рази на протягом 1 ч. При сильному печінні компрес потрібно зняти відразу.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Дрібно потовкти часник і прикласти його ввечері перед сном до хворого місця на 5-7 хв, не допускаючи опіку. Після цього потрібно втерти в хворе місце соняшникову олію і накласти теплу пов'язку на ніч.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При поперековому остеохондрозі рекомендується розтирати поперек соком хрону, змішаним в рівній пропорції із спиртом або горілкою. Після розтирання поперек потрібно обернути теплої вовняної матерією (шарфом, шаллю і т. п.) на 0,5-1 ч.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При остеохондрозі покласти 12 г лаврового листа в емальовану каструлю, залити 300 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 5 хв, настояти, укутавши, 3 год і процідити. Випити всю порцію настою дрібними ковтками протягом дня і в останній раз - перед сном. Настій сприяє інтенсивному розчинення солей. Приймати настій слід 3-4 дні поспіль і через тиждень курс прийому повторити. Потім ці два курси лікування потрібно повторити через рік, попередньо очистивши печінку.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

При остеохондрозі хребта застосовується настойка трилисника (Арума, ал оказії). Рвати його потрібно після того, як тільки з'явиться четвертий листок, а найбільш старий з листя починає підсихати і відмирати. Його треба обережно зрізати разом зі стеблом, не чекаючи його повного висихання. Подрібніть і залити 100 мл спирту G0%) - стільки його вима - егся на лист розміром з долоню дорослого людини. Настояти в темному прохолодному місці 10 днів, процідити і приймати суворо за схемою: на столову ложку води 3 рази на день за 30 хвилин до їжі: 1-й день - по 1 краплі настоянки; 2-й - по 2 краплі; 3-й - по 3 краплі і т. д. Збільшуючи дозу настоянки трилисника на одну краплю щоденно, довести прийом до 52 крапель - 1 ч. л. І з цього моменту приймати по 1 ч. л., поки не закінчиться вся настоянка. На курс лікування потрібно 150-200 мл настоянки. Перевищення норми дозування небезпечно /

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Промити і натерти на тертці або пропустити через м'ясорубку 100 г Адамова кореня (та - мус звичайний) і настояти його в 0,5 л горілки протягом семи діб у темному місці. Готовою настойкою натирати в міру необхідності хворі місця не менше 1 разу на день. Перед застосуванням рідину необхідно збовтати.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Розвести в одеколоні (на 1 / 3 його об'єму) березовий дьоготь і розтирати в міру необхідності хворі місця не менше 1 разу на день.

Нервова система / Радикуліт - народний рецепт для лікування

Прикладати до хворих місць на ніч компрес зі свіжої річкової риби. Процедуру потрібно зробити 3 рази поспіль і через місяць

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

страждає судомами ніг слід вранці і ввечері змащувати підошви соком свіжого лимона і не ходити і не надягати взуття до тих пір, поки лимонний сік не висохне зовсім. Курс лікування 2 тижні. «При судомах допомагає гарячий (як тільки можна витерпіти) настій трави гусячі лапки: 1 ст. л. трави залити 1 склянкою окропу, настояти 1 год і пити по 1 / 3 склянки до їжі 3 рази на день.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

При судомах кінцівок натирати їх гірчичним порошком.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

Іноді при судомах допомагають залізо або сургуч, якщо під час нападу взяти в руку (або прив'язати до ноги) невеликий шматок того або іншого.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

Допомагають при судомах натуральні (з кори дерева) пробки винних пляшок, нанизані на нитку і обв'язали навколо ноги або руки в захворіли на місці.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

Добре допомагає при судомах (якщо вони не викликані тривалою ходьбою і втомою ніг) розмірений спокійний біг протягом 15-30 хв.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропі 2-3 пучки трави і квітів лабазніка вязолістного (таволги), настояти 30 хв і пити як чай. Допомагає при анемії і володіє протівосудорож - вим і заспокійливу дію.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

При судомах різного походження рекомендується пити Жолудєва - злаковий кава наступного складу (у%): жолуді очищені і потовченої - 30; ячмінь (товчене зерно) - 20; жито (товчене зерно) - 10; овес (товчене зерно) - 10; корінь цикорію дикого - 20; корінь кульбаби-20. Зберігати цю каву потрібно в скляній, добре закупореній посуді. Пити як завжди (з молоком і цукром), але краще з медом.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

При судомах, частих непритомності, сильному нервовому розладі наповнити банку, не утрамбовувавши, свежевисушеннимі квітами липи, залити банку до країв спиртом або горілкою і дати настоятися 2-3 тижні. Приймати вранці і в обід перед їдою по 1 ч. л., а перед сном - по 1 ст. л. Дітям ця настойка протипоказана! Їм слід давати настій липового цвіту: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. липового кольору, настояти 1 год і приймати 3-4 рази на день по 50 мл.

Нервова система / Судороги - народний рецепт для лікування

При судомах, істерії, конвульсіях: заварити 0,5 л окропу 3-4 ст. л. верхівок і стебел сердечника лугового і настояти 2 год Пити 4 рази на день по 100 мл.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 00:19:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00