Захворювання: М'язи - Народні методи лікування

Всього у людини близько 650 м'язів, розташованих у всіх частинах тіла. Маса м'язів становить близько однієї третини маси тіла. М'язи перетворюють енергію їжі в енергію руху. Відомі три типи м'язової тканини: скелетна, гладка і серцева. Більша частина скелетних м'язів прикріплена до кісток. Зовні кожен м'яз покрита волокнистої покривної тканиною, що відокремлює її від інших м'язів. Витягаючи по краях подібно до міцної струні, покривне тканина утворює сухожилля, що прикріплюється до іншим м'язів або до зовнішнього шару кістки. Сухожилля можуть бути дуже довгими. Кожна м'яз складається з пучків м'язових волокон, вкритих захисною тканиною, зв'язує їх разом. Кожне м'язову волокно насправді являє собою єдину м'язову клітку, що нагадує довгий тонкий циліндр із заокругленими кінцями. В ній є ядро і безліч мітохондрій, в яких містяться ферменти, що регулюють процеси виділення енергії, необхідної для життєдіяльності всієї клітини.
М'язові волокна складаються з сотень більше дрібних витягнутих білкових волокон - міо - фібрил. Вони, в свою чергу, складаються з ще більш тонких нитковидних утворень - фі - ламентов двох типів, утворених різними видами білка. Якщо розглянути м'язову волокно, можна виявити в ньому темні і світлі поперечні смуги. Світлі поперечні смуги м'язового волокна утворені Актинові філаменти, що містять білок актин. Темні смуги утворені міозіновимі філаментах, що містять білок міозин. У деяких місцях Актинові і міозіновие філаменти накладаються один на одного. На міозінових філаментах є ділянки, якими вони прикріплюються до Актинові філаменти і розтягують їх.
Це призводить до ще глибшого взаємного перекриття і забезпечує вкорочення або скорочення м'язів. При роз'єднання філаментів м'яз розслабляється.
М'язові волокна одного м'яза не обов'язково скорочуються всі відразу, одночасно, тому тягне сила м'язів може бути різною. Коли м'яз знаходиться в розслабленому стані, Актинові і міозіновие філаменти витягнуті уздовж неї і перекриваються незначно. Отримавши прийшов по нерву імпульс, м'яз скорочується. При це Актинові і міозіновие філаменти ще більше проникають один в одного.
М'язове волокно стає коротшим і товщі. Майже всі м'язи зібрані в групи. Коли м'язи однієї групи скорочуються, м'язи іншої групи розслабляються. Наприклад, коли рука випрямлена, двоголова м'яз (біцепс) розслаблений, а триголовий (трицепс) скорочена. Деякі м'язи працюють, навіть якщо людина спокійно стоїть або спить. Коли людина втрачає свідомість, він падає саме тому, що м'язи розслабляйся і перестають утримувати тіло у вертикальному положенні. Скороченням і розслаблення м'язів керують сигнали, що надходять по нервах. Тому при порушенні діяльності нерва порушується також діяльність тієї м'язи, до якої він підходить.
Найбільш поширеним захворюванням м'язів є захворювання м'язів спини. Причин виникнення болю у спині існує безліч: робота, що вимагає повторюваних рухів, травми, ослаблення м'язів зв'язок і тканин спини і живота, артрит, остеопороз, стрес, який призводить до спазмів м'язів спини та їх натягнення на хребті. Надмірне м'язову напруга означає, що на окремі м'язи лягає занадто велика і надто тривала навантаження, - вважає фізіотерапевт Майк Хейдж. Надмірне м'язову напругу зводить суглоби разом. Це сильний тиск може викликати болі в районі спини та шиї, а також в руках і ногах. Болі виникають в результаті стресу. «Коли ви гнівайтесь, турбуєтеся, відчуваєте себе втомленим і хворим, перебуваєте в стані депресії, посилюється чутливість до болю. Як правило, почуття злості, страху і занепокоєння підсилює м'язову напругу в районі обличчя, голови і вздовж хребта.
Ваші суглоби з'єднуються, м'язи перенапружуватися, що веде до посилення болю. При здавлюванні хребта сполучні пластинки можуть деформуватися або зміщуватися. Цей стан називається грижею платівок. Змістившись, платівка може натиснути на сідничний нерв, що проходить вздовж хребта вниз до ніг. Секрет профілактики та лікування болю в спині полягає в знятті напруги та зміцненні м'язів, що підтримують спину. Оскільки в більшості випадків причиною болю в спині є слабкі м'язи спини і живота або тиск на нерви і хребетні платівки, найкраще лікування полягає у зміцненні спини і живота і зняття напруги з допомогою вправ на розтягування.
Невід'ємною частиною лікування є використання однієї з перерахованих нижче коштів. Кошти ці слід періодично чергувати, міняючи через кавдие 1,5-2 місяці.
Міопатія
Міопатія - відмирання закінчень нервових клітин, при якому відбувається порушення скорочувальної здатності скелетних м'язів, а також повільно прогресуюча атрофія м'язів і органів. Захворювання частіше має спадкове походження, але може бути і результатом травм або інфекцій. Причиною міопатії може бути неправильний спосіб життя, неправильне харчування або нестача в організмі вітамінів групи В і вітаміну Е. Схильні до цього захворювання переважно чоловіки.
Однією з основних причин міопатії при відсутності грубих механічних ушкоджень м'язи або керуючого нею нерва є порушення живлення нервових клітин і м'язової тканини внаслідок нестачі в раціоні необхідних компонентів або порушення кровопостачання через недостатню прохідності або полнор непрохідності судин.
Лікування міопатії повинно бути комплексним і містити в собі одночасно:
- Лікувальні процедури;
- Дотримання певного режиму харчування;
- Прийом препаратів, виготовлених з лікарських рослин (під час лікування прийом інших ліків повністю виключити!).
Під час лікування захворювань м'язів необхідно дотримуватися певної дієти: не вживати спиртне, обмежити споживання гострої, солоної і жирної їжі, а також м'яса, не палити. Рекомендується молочна дієта з періодичними короткими постами. Після посту бажано харчуватися лише молоком (непастеризовані і некип'яченому). Кількість молока збільшувати поступово до максимуму (скільки може випити хворий). Хороші результати дають порошки з паленого кісток і крейди (див. розділ «Приготування лікарських засобів»). Корисні каші на воді з пророслих зерен злакових рослин (вівса, пшениці, жита, ячменю і т. д.) з медом і соняшниковою олією, салати з селери, листя ріпи (містять всі речовини, необхідні для живлення м'язів). Слід з'їдати в день по 2-3 яблука (краще сорту антонівка). З їжею в організм повинна потрапляти достатня кількість вітамінів групи В і Е. Як джерело вітамінів групи В дуже корисна печінка, з якої можна приготувати паштет. Печінка недовго обсмажують, пропускають через м'ясорубку, змішують з вершковим маслом і намазують на хліб. Вітамін Е міститься в зелених бобах, горосі, салаті, вівсі, пшениці, кукурудзі, в обліпихи та соняшниковій маслі. Необхідно протягом дня, отримувати 20-30 г рослинних жирів.

М'язи - Рецепти лікування

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Серед лікувальних процедур, рекомендованих для лікування міопатії, однією з найбільш ефективних є масаж як окремих частин, так і всього тіла. Щоденний масаж стимулює кровообіг, усуває застій крові як в окремих м'язах, так і у всьому організмі та покращує кровопостачання і харчування м'язів.

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Дуже важливу роль відіграють посильні фізичні вправи, що поліпшують обмінні процеси в організмі і збільшують силу і життєздатність м'язів (див. також розділ «Захворювання суглобів»).

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Дуже корисно щодня 3 рази на день (або, щонайменше, перед сном) обтирати хворого серветкою, змоченою в холодній воді і в міру віджатою. Спочатку потрібно протерти груди, потім спину і після цього кінцівки. Процедура має тривати не більше двох хв, і після неї необхідно деякий час знаходитися в теплі. У холодну воду краще додати трохи яблучного оцту (за відсутністю яблучного можна використовувати звичайний оцет), присутність якого у воді знижує підвищену температуру тіла. Можна обтирати тіло чистим оцтом, не змішуючи його з водою.

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Дуже ефективної лікувальної процедурою є розтирання. Залити горілкою корінь дягелю лікарського D частини горілки на 1 частина кореня) і настояти 9 днів у темному місці. Перед сном, зігрівшись після обтирання, втерти настоянку в ноги, руки, груди й спину, а потім вкрити ковдрою. Розтирання потрібно робити щодня, поєднуючи їх з обтираннями або без них.

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Корисно 1-2 рази на тиждень приймати гарячі ванни з англійською сіллю (її можна замінити морською сіллю, яка є в аптеках, або звичайною сіллю, змішаної з березової золою або без золи): на 100 л води необхідно 3-5 кг солі.

Мязи / Міопатія - народний рецепт для лікування

Щоденно (якщо стан здоров'я не дозволяє, то через день) потрібно робити ножні ванни. Приготувати 2 бака ємністю 20-30 л, наповнити один бак холодною водою, а інший гарячим відваром (або водою). Опустити ноги в гарячу ванну, потримати їх там до почервоніння і потім перенести в бак з холодною водою на 30-40 с. Цю процедуру виконати 5-7 разів. Наприкінці помістити ноги в гарячу воду на 20-40 хв, потім в холодну на 1-2 хв. Після процедури ноги повинні деякий час знаходитися в теплі. У гарячу воду можна додати трохи червоного перцю. Для ванн можна використовувати відвари на основі вівсяної соломи, сінної потерті, соснових гілочок, кореня лопуха, березового листя. Вечорами бажано робити очисні клізми.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 13:05:45

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 12:39:55

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 13:06:56

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02