Захворювання: Шкіряні захворювання - Народні методи лікування

ШКІРЯНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Шкіра є зовнішнім покривом тіла людини і переходить у слизову оболонку в місцях природних отворів. Площа шкіри залежить від зростання, ваги і віку людини і становить у середньому від 1,7 до 2,6 м2. Шкіра захищає тіло від ушкоджень, утримує в ньому рідини і перешкоджає проникненню в організм шкідливих речовин і багатьох інфекцій. Шкіра та нервові клітини походять з одного і того ж зародкового листка, тому шкіра так багата нервовими закінченнями і пов'язана з усіма органами тіла. Зв'язок цей є двосторонньою. С одного боку, стан всього організму і окремих його органів безпосередньо відбивається на шкірі, що робить її дзеркалом здоров'я. З іншого боку, певні впливу на шкіру (фізичні вправи, масаж, компреси, акупунктура і т. д.) допомагають вилікувати багато захворювань і зміцнити організм.
Шкіра насичена чутливими елементами - рецепторами, відчувають холод, жару, біль, дотик, тиск і т. д. Існує безліч різних видів рецепторів. Одні рецептори здатні сприймати впливу тільки одного виду, інші ж можуть реагувати на кілька різних видів впливів. Рецептори, розташовані на поверхні шкіри, здатні сприймати дуже слабкі впливу -- невеликі зміни температури, легкі дотику і т. п. Рецептори з більш глибоких шарів шкіри відчувають сильний тиск або удар. Особливо численні і чутливі шкірні рецептори на кінчиках пальців. Усі рецептори розташовані на кінцях чутливих нервових відростків, так що інформація від рецепторів по нервових шляхах надходить у мозок для подальшої обробки. Коли одночасно дратується безліч рецепторів, мозок отримує дуже сильний імпульс.
Шкіра складається з трьох основних шарів. Верхній шар шкіри-епідерміс - захищає шкіру від проникнення в неї води і від значного випаровування через шкіру рідини тіла. Клітини епідермісу відмирають кожен день і поступово злущуються з поверхні шкіри. Під епідермісом знаходиться дерма, або власне шкіра. Вона утворена шарами пружних еластичних волокон, які надають їй міцність, крім того, в ній розташовані кровоносні судини, нервові закінчення, волосяні фолікули і потові залози. Підшкірна жирова клітковина - найглибший шар шкіри. Вона складається з пухкої жирової тканини, і тому шкіра добре зберігає тепло. Проходив через підшкірну жирову клітковину еластичні волокна пов'язують дерму з лежачими нижче м'язами. Кожна розташована в шкірі потових залоз містить звивисту трубочку, оточену клітинами, в яких утворюється виділяється рідке речовина-пот. Пот піднімається по трубочці до поверхні шкіри і виходить назовні через маленькі отвори - пори. Випаровуючись з поверхні шкіри, піт забирає тепло, і ми відчуваємо прохолоду. При підвищенні температури тіла посилюється потовиділення. Виділення поту - один з шляхів збереження постійної температури тіла і видалення надлишків тепла, що утворюються в процесі життєдіяльності організму, при інтенсивних навантаженнях і т. п. Потогінний процес шкіри посилює сірка.
При великій вологості повітря випаровування по - та і волога з поверхні тіла утруднене і ми відчуваємо дискомфорт. Температуру нашого тіла регулює центр в мозку, відомий під назвою «температурний центр». Пот містить переважно воду (98-99%), в якій розчинені мінеральні солі, жирні кислоти, мурашина кислота, оцтова кислота та сечовина. Піт і сльози є найбільш багатими мінеральними речовинами продуктами секреції організму. Крім того, з потом виходять токсини та інші речовини, які не можуть бути виділені нирками, легенями і травним трактом або виділяються з великими труднощами. Таким чином, потовиділення, крім терморегулягорной функції, сприяє вигнання з організму хвороб і сповільнює старіння. Підтримуючи опірність і молодість шкіри, можна підвищити стійкість організму в боротьбі з інфекціями.
Будь-яка шкірна хвороба-це виділення метаболітів назовні, кожна висипання на шкірі -- це напружене прагнення організму звільнитися від отруйних, шкідливих речовин. На шкірі зазвичай накопичується велика кількість солей. Якщо людина харчується несолоної їжею, вміст солі в крові знижується. Для заповнення втрати солей і підтримки постійності їх концентрації кров починає відбирати солі у інших органів і тканин і, в першу чергу, у шкіри. Це часто дає позитивний ефект при шкірних захворюваннях (без солі дієта). Для шкіри шкідливо тривале перебування на вітрі, спеки та холоді, так як вона при цьому втрачає вологу, сохне, тріскається і старіє. На холоді м'язи, що знаходяться в підставі кожного волосини на шкірі, отримують нервовий імпульс і скорочуються. При цьому стискаються пори, зменшуються потовиділення і втрата тепла, надходження волога до шкіри зсередини різко знижується, волосся беруть вертикальне положення, а шкіра навколо злегка роздувається, покривається мурашками. Така шкіра називається «гусячої». На спеці, навпаки, втрата волога за рахунок випаровування не встигає компенсуватися надходженням її зсередини. Особливості будови шкіри і велика число зовнішніх і внутрішніх факторів, впливають на неї, обумовлюють різноманіття шкірних хвороб - дерматозів.
Зовнішні фактори - фізичні та хімічні подразники - викликають запальні процеси в шкірі, дерматити (потертість, попрілість, ознобленіе, опіку). Багато захворювання - результат дії біологічних факторів: мікроскопічних грибків, тварин паразитів, вірусів.
БОРОДАВКА
Бородавки-вірусне захворювання шкіри, яким хворіють частіше діти і підлітки. Збудник захворювання передається безпосередньо при контакті з хворим і через предмети домашнього ужитку. Захворюванню можуть сприяти дрібні травми шкіри, пітливість та ін
Веснянки
Веснянки-дрібні жовтувато-коричневі плями округлої форми, що з'являються, головним чином, на відкритих ділянках тіла, частіше на обличчі. Веснянки - прояв успадковане особливості пігментації шкіри. З'являються вони зазвичай у 5-6-річному віці. Кількість їх різко збільшується навесні і влітку під впливом сонячних променів. Нижче наведено кілька рецептів усунення ластовиння. З них потрібно вибрати один і терпляче проводити лікування до зникнення ластовиння.
Вітіліго
Вітіліго-захворювання шкіри, характеризується зникненням на окремих її ділянках пігменту меланіну і появою білих плям різної величини і форми. Причини захворювання на сьогодні медицині невідомі. Є припущення, що в появі вітіліго беруть участь нервово-ендокринні розлади.
Врослі нігті
Врослі нігті - рогові пластини, що лежать на нігтьовому ложі, оточеному нігтьового валика. Швидкість росту нігтів складає приблизно 0,1 мм на добу, повне оновлення нігтя відбувається протягом приблизно 100 днів. Під впливом лугів, кислот, травм, інфекцій (бактерії, грибки) можуть виникнути захворювання нігтів, які проявляються в зміні нігтьових пластин (вони - хія) чи запалення нігтьових валиків (паро - ніхія). Оних виражається в зміні розміру, форми, структури та кольору нігтьових пластин, які можуть бути збільшені або зменшені. Ці порушення частіше бувають спадковими. Нерідко при носінні тісного взуття, неправильної стрижці нігтів утворюється врослий ніготь.
ГЕРПЕС
Герпес - вірусне захворювання з характерним висипанням згрупованих пухирців на шкірі і слизових оболонках. Джерело інфекції - хвора людина або вірус-носій. Вірус передається контактним шляхом. Розвитку захворювання сприяють переохолодження, зниження опірності організму, гіповітаміноз. Герпес часто виникає на тлі інших інфекційних захворювань: малярії, грипу, пневмонії та ін
Лишай Оперізуючий
Лишай оперізуючий (оперізувальний герпес) викликається вірусом вітряної віспи. Хворіють їм тільки дорослі, у дітей до 10 років це захворювання практично не зустрічається, але діти, які контактують з хворими оперізувальним позбавляємо, хворіють на вітряну віспу.
Лишай Стригучий
Лишай стригучий (трихофітія) -- заразне грибкове захворювання, що вражає шкіру, волосся і нігті. Збудники -- паразитичні грибки декількох видів.
Лишай Лускаті
Лишай лускатий (псоріаз) - часто зустрічається хронічне незаразної захворювання шкіри, важко піддається лікуванню. Етіологія його поки не з'ясована, але в більшості випадків захворювання спадкове, пов'язане з генетичними порушеннями обміну речовин, діяльності нервової і ендокринної систем. Для початку, перед лікуванням, потрібно очистити кишечник, потім -- обов'язкове оздоровлення шкіри стоп. Після чого зайнятися усуненням факторів, провокують протягом псоріазу (санація порожнини рота, носоглотки, лікування каріесних зубів, печінки, шлунково-кишкового тракту). Можна застосувати лікувальне голодування, відмова від гострої і жирної їжі, роздільне харчування. З лікарських рослин при псоріазі найбільш ефективні очиток їдкий, алое, обліпиха, ромашка аптечна, левзея, шавлія, Софо - ра, низка та інші.
Мозоль
Мозоль - обмежена потовщення рогового шару шкіри від тривалого тиску або тертя.
Нарив
Нарив (абсцес) розвивається при попаданні в організм гноєтворні мікробів (стафілококів, стрептококів і ін), проник - чих через пошкоджені ділянки шкіри і слизових оболонок.
РОЖА
РОЖА - гостре запалення шкіри інфекційної природи. Збудник - стрептокок-впроваджується через пошкоджені ділянки шкіри (подряпини, садна, потертості, расчеси). Рожа може розвинутися і як ускладнення гнійної рани, карбункула або навколо інших гнійних вогнищ, що містять стрептококи. Захворювання зазвичай починається раптово з ознобу, головного болю, нерідко блювання, температура тіла підвищується до 39-40 СС. На ураженій шкірі з'являється яскрава почервоніння, почервонілий ділянку злегка підноситься над рівнем здорової шкіри, має різко окреслені межі у вигляді язиків полум'я, швидко збільшується, викликаючи печіння і біль.
Найчастіше рожа буває на обличчі, гомілках і на статевих органах. Бешихове пухлина нерідко переходить з одного місця на інше. Часто вона поширюється на великих ділянках тіла. Наприклад, лицьова рожа вражає волосисті ділянки шкіри на голові (головний рожа) та слизові оболонки вуха, носа та очей. Іноді уражена частина шкіри покривається бульбашками, що містять липку вологу (пузирчаста рожа). Небезпека представляє рожа від ран, що виникають після хірургічних операцій, вона іноді закінчується гангреною.
Вугрі
Вугрі-запальне захворювання сальних залоз. Найбільш часто спостерігаються звичайні вугри, що розвиваються, а дівчатам дівчат на тлі себореї на обличчі, грудях, спині в результаті підвищеної функції сальних залоз і зміни складу їх секреції. Нерізко виражена вугрова висип проходить до 20-25 років, більш виражена, як правило, зникає до 30-35 років. Висип на зразок вугрів може з'являтися у робітників на відкритих ділянках шкіри в результаті постійного контакту з мінеральними маслами, продуктами переробки нафти та іншими подібними речовинами, що закупорюють протоки сальних залоз. У ряді випадків вугрова висип може виникнути при тривалому прийомі препаратів брому і йоду - медикаментозні вугри. На думку Б. В. Болотова особа обсипають прищами, вуграми, фурункулами, чірьямі в тих випадках, коли в організмі мало виробляється інсуліну. Його кількість залежить від вживання гіркоти, що міститься, наприклад, у таких рослинах, як гірчиця, полин, Нечуйвітер, деревій, желтушнік, аїр, оман, любисток, осика (кора, листя) та ін
Фурункул
Фурункул-гостре гнійно-некротичне запалення волосяного мішечка і пов'язаної з ним сальної залози з навколишнім її клітковиною, обумовлене гноєтворними бактеріями - стафілококами. Часто появи фурункулів сприяє погане травлення і надмірні фізичні навантаження на переповнений шлунок. Розвиток фурункула починається з появи щільного болючого вузлика діаметром 0,5-2 см яскраво-червоного кольору, що піднімається над шкірою невеликим конусом. На 3-4-й день в центрі його утворюється ділянка розм'якшення - гнійна головка ( «дозрівання» фурункула).
, Що з'явилися фурункули, особливо що супроводжуються пульсуючим болем глибоко під шкірою, необхідно якомога швидше довести до дозрівання, щоб фурункул швидше розкрився і після закінчення гною зарубцюватися. При фурункульозі необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни та у спокійні періоди займатися загартовуванням.
Короста
Короста - заразна хвороба шкіри, викликається коростяних кліщів. Людина заражається при безпосередньому контакті з хворим, при користуванні його одягом і білизною, рушником, мочалкою і т. д.
Екзема
Екзема-хронічне захворювання шкіри алергічної природи. Найчастіше екзема розвивається при розладах нервової і ендокринної систем або при наявності вогнищ хронічної інфекції (тонзиліту, гаймориту і т. п.), підтримують стан підвищеної чутливості організму до будь-яких алергенів, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та ін Екзема часто виникає у дітей, страждають ексудативним діатез. Нерідко у хворих екземою, як і у їхніх родичів, відзначаються алергічні реакції на деякі сорти риб, яйця, цитрусові та інші продукти, домашній пил, квітковий пилок і запах квітів, хімічні речовини (пральні порошки, фарби та ін.)
ЯЗВА
Виразка - дефект шкіри або слизових оболонок і розташованих під ними тканин, що зберігається тривалий час внаслідок порушення процесів загоєння. Можна виділити зовнішні виразки, видимі оком і розташовані на поверхні тіла, і внутрішні, що знаходяться у внутрішніх органах (шлунку, кишечнику та ін.) Походження виразок по-різному. Серед породжують виразки причин найбільш важливі розлади кровообігу і лімфообігу (застій крові, варикозне розширення вен, артеріосклероз, слоновість тощо), запальні процеси (туберкульоз, гнійні інфекції тощо), порушення обміну речовин (цукровий діабет, гіповітаміноз та ін.) При цих умовах виразки частіше виникають у літніх людей. Розрізняють і так звані стресові виразки -- приводом для їх розвитку служать сильні, звичайно негативні емоції.
Тканини, що оточують поглиблену виразку, твердіють, утворюючи як би трубку, що йде в глибину. Таку виразку називають свищ. При лікуванні виразки потрібно підсушувати і регулярно міняти пов'язки з ліками. При лікуванні виразки в першу чергу необхідно викликати за допомогою відповідних ліків нагноєння, потім очистити виразку спеціальними засобами і після цього нарощувати тканину і загоювати виразку. Ліки на виразці потрібно тримати не менше трьох днів, регулярно змінюючи пов'язки.

Шкіряні захворювання - Рецепти лікування

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Для видалення веснянок, родимих плям, зморщок і вугрів рекомендується робити перед сном примочки з соку свіжих ягід суниці або розім'ятим ягід.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Зменшити ластовиння на обличчі і звести печінкові плями можна, протираючи їх Чумацьким соком кульбаби. Або пропустити через м'ясорубку листя кульбаби, віджати з них сік і змащувати веснянки 3-4 рази на день.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. кореня петрушки, тримати на слабкому вогні 20 хв, остудити, процідити, змішати з соком 1 лимона і протирати обличчя вранці і ввечері.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Протирати особа 1-2 рази на день розчином з 6-7 год л. питної соди на 1 склянку води.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Пропустити через м'ясорубку 3-4 квітки лілії водяний, додати сік одного середнього по величиною лимона і 1 ч. л. оливкової олії. Отриманим кремом змазувати веснянки 2-3 рази вдень.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Свешать 2 ст. л. трави безсмертника, 2 ст. л. календули, 3 ст. л. звіробою, 2 ст. л. фіалки триколірної і 1 ст. л. квітів волошки. Заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. збору і настояти ніч у термосі. Протирати особа 3-4 рази на день.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

При жирній шкірі можна протирати обличчя соком лимона, змішаного з одеколоном в рівних пропорціях.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Піну збитого яєчного білка ретельно перемішати з соком 1 лимона, додати 1 ч. л. гліцерину «4 / 2 склянки одеколону. Протирати цим лосьйоном шкіру обличчя на ніч. За допомогою наведених нижче масок можна якщо не позбутися від ластовиння зовсім, то, принаймні, зробити їх майже невидимими.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Опустити 30 ядер мигдалю в киплячу воду і приблизно через 10 хв вийняти їх, очистити від шкірки і пропустити через м'ясорубку. До меленій мигдалю додати по краплях, ретельно перемішуючи, 1 ч. л. холодної кип'яченої води і 15 г меду. Отриманою сумішшю потрібно як мінімум 1 раз на день змащувати шкіру обличчя і, потримавши 15 хв, змивати водою кімнатної температури.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Нарізати дрібно пучок зелені петрушки, вичавити сік і змішати з рівною кількістю некип'яченого молока. Застосовувати отриману рідина так само, як і мигдальне молочко.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Змішати 1 ч. л. окису цинку, 1 ч. л. білої глини, 2 ч. л. 10%-ного розчину пергідролю і 2 ч. л. лимонного соку. Таку маску можна тримати на обличчі всю ніч.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Сильне відбілюючий дію на шкіру особи чинять лимонний і огірковий соки. Таким соком потрібно щодня протирати обличчя.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Якщо ластовиння мало або вони слабо пофарбовані, то цілком достатньо вранці і ввечері протирати шкіру обличчя соком ріпчастої цибулі, оцтом або лимонним соком.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Свіжий і сухого жасмин, якщо стовкти його і вимити ним особа в лазні, зводить веснянки.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Позбутися ластовиння можна, вмиваючись кислим молоком. Це старовинне народне засіб.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Якщо на обличчі ластовиння небагато, можна для їх видалення скористатися хімічно чистим гліцерином. На тоненьку паличку або сірник намотати ватку, змочити гліцерином і змащувати кожну веснянки кілька днів поспіль. У результаті систематичного змащування гліцерином шкіра на ластовинні стає абсолютно сухий, нагадуючи пергамент, і потім починає лущитися. Як тільки з'явилося лущення, потрібно кілька днів поспіль втирати в шкіру живильний крем.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Змішати 1 частина бури і 5-6 частин води і нанести суміш на шкіру обличчя на ніч. Спочатку шкіра буде лущитися, а потім прийме нормальний вигляд.

Шкіряні захворювання / Веснушки - народний рецепт для лікування

Залити 250 г столового оцту 50 г натертого хрону. Отриманий склад перелити в пляшку з притертою пробкою і поставити на 2 тижні в темне прохолодне місце. Потім рідина процідити, додати в неї 1,5 л холодної води і протирати шкіру двічі на день. Після кожної процедури шкіру потрібно промити холодною водою.

Шкіряні захворювання / Вітіліго - народний рецепт для лікування

Белью плями на шкірі (вітіліго) і струпи виліковує шкура отруйної чорної змії, спалена без доступу повітря і змішана зі свіжим жиром у пропорції 1:4. Отриманою маззю потрібно змащувати ці плями 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Вітіліго - народний рецепт для лікування

При вітіліго рекомендується 1-2 рази на день змащувати білі плями соком з коренів пастернаку, паралельно отримуючи ультрафіолетове опромінення. Можна також розтерти до отримання кашки квіти пастернаку, після чого 2 ст. л. цієї кашки змішати з 100 г витоплений нутряного свинячого сала і томити на повільному вогні 2,5 год Цією маззю слід змазувати плями 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Вітіліго - народний рецепт для лікування

Густий екстракт звіробою застосовується при лікуванні вітіліго.

Шкіряні захворювання / Вітіліго - народний рецепт для лікування

Лікує вітіліго систематична дієта з суниці.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях і корості хворі місця потрібно змащувати відваром або травою м'яти перцевої.

Шкіряні захворювання / Врослі нігті - народний рецепт для лікування

Найчастіше вростають нігті на великих пальцях ніг. Врости, ніготь заподіює сильний біль. Знахарі в подібних випадках рекомендують кожен вечір надягати на хворий па - Лец Напальчник, наповнений вершковим маслом. Зверху потрібно надіти шкарпетку і не знімати його протягом ночі. Таку процедуру варто робити 2-3 тижні поспіль. Коли болю припиняться, потрібно обережно підняти краю врослого нігтя і підкласти шматочки марлі.

Шкіряні захворювання / Врослі нігті - народний рецепт для лікування

При загрузле нігті уздовж його центру від лунки до краю пальця обережно зробіть напилком досить глибоку борозенку. Через кілька днів ніготь «вийде» з кутів і біль припиниться. Надалі нігті потрібно підрізати таким чином, щоб не зрізати кутів.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Дрібно стовкти деревину, проточенную хробаками, порошок відварити у воді, процідити і облити відваром все тіло хворого. Дорослі після купання повинні змащувати тіло кремом, приготованим з суміші деревного порошку і чистого свинячого жиру в пропорції 1:4. Процедуру слід повторювати 1-2 рази на день до одужання.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях допомагає змащування уражених місць 1-2 рази на день хлібом, змішаним з водою і сіллю, або компреси з цієї суміші.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Лишай можна змащувати 1-2 рази на день маззю з 100 г меду і 1 ст. л. золи з часнику.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Купання-одне з найкращих засобів лікування лишаю. Найкраще для цієї мети підходить сірчиста або солона вода або морська піна. Допомагає також змазування позбавляючи маслом гіркого мигдалю.

Шкіряні захворювання / Герпес - народний рецепт для лікування

При перших ознаках лихоманки на губах рекомендується 2-3 рази на день, намотавши на сірник ватку, витягти за допомогою цього тампона з вуха трохи сірки і ретельно втерти її у хворі місця. Після 2-3 таких процедур хвороба проходить.

Шкіряні захворювання / Герпес - народний рецепт для лікування

Соком каланхое лікують лихоманку на губах (герпес, бульбашковий лишай).

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях прикладають руту з топленим маслом і медом.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Для видалення позбавляючи хворе місце змазують мигдалем з оцтом і вином.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях і вуграх слід 1-2 рази на день змащувати уражені місця соком плодів калини або соком ягід суниці.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Для лікування лишаю і пики рекомендується 1-2 рази на день енергійно втирати в уражене місце кілька разів добре просіяну через капронову тканина житнє борошно.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Лишай можна швидко вилікувати, змащуючи його менструальної кров'ю, кінським милом (біла піна після великого і швидкого пробігу) або «Потім» віконного скла (при зміні погоди). Пов'язка при цьому не потрібна. По мірі висихання уражене місце потрібно змащувати знову.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Добре допомагає проти позбавляючи компрес з настояних протягом 15 хв в окропі листя лопуха, поставлений на ніч.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях допомагають компреси або протирання 1-2 рази на день настоєм трави безсмертника. Заварити 1 склянкою окропу 1-2 ст. л. трави й наполягти, укутавши, 1 ч.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаях рекомендується 1-2 рази на день протирати уражені місця відваром гречаної крупи: варити 1 ст. л. гречки в двох склянках води як кашу.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Рекомендується 1-2 рази на день змащувати лишай золою спаленої кори дуба, змішаної з парним коров'ячим молоком до консистенції мазі.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

Уражена позбавляємо місце необхідно 1 раз на день протерти часником і потім втирати в це місце протягом 20-30 хв березовий вугілля в суміші з соком свіжого кореня лопуха в пропорції 1 частина вугілля на 3 частини соку.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

При лишаї рекомендується 1-2 рази на день робити примочки або припарки зі свіжої трави льнянки з квітами або з цієї ж трави, але звареної з молоком, або з маззю з соку свіжої трави, змішаного з вершковим маслом в пропорції 1:1.

Шкіряні захворювання / Лишай опоясивающій - народний рецепт для лікування

У травні, перед цвітінням, зрізати дворічні пагони в'яза, очистити верхню кору і обережно зняти світло-зелену шкірку, нарізати її і висушити на сонці. Заварювати як чай і пити по 1 склянці 3 рази на день. Краплі: настояти в 0,5 л спирту 90 г свіжої або сушеної кори в протягом тижня, злити і процідити. Пити по 10 крапель 10-15 разів на день. Кора містить слиз і дубильні речовини. Всередину вживається як в'яжучий, сечогінний, потогінний і кровоочисний засіб.

Шкіряні захворювання / Лишай стрігущій - народний рецепт для лікування

При стригучий лишай за 30 хвилин до миття голови втирати в голову настій ромашки 0, 5 ст. л. пелюстків ромашки на 1 склянку крутого окропу і настояти 20 хв).

Шкіряні захворювання / Лишай стрігущій - народний рецепт для лікування

При лишаї у дітей допомагає змащування ураженого місця слизом або соком подорожника блошного або соком портулаку городнього.

Шкіряні захворювання / Лишай стрігущій - народний рецепт для лікування

При зараженні стриже позбавляємо (від кішок та собак) слід 1-2 рази на день натирати уражені місця густою сумішшю з гарячою жовтої сірки і дерев'яного (нижчий сорт оливкової) олії. Змазане місце не мити, процедуру повторювати до зникнення лишаю.

Шкіряні захворювання / Лишай стрігущій - народний рецепт для лікування

При стригучий лишай слід 1-2 рази на день натирати хворі місця розрізаним навпіл кишмиш або родзинками. Лікування може настати вже після першої процедури.

Шкіряні захворювання / Лишай стрігущій - народний рецепт для лікування

При стригучий лишай рекомендується 1-2 рази на день натирати хворі місця маззю з золи деревини верби козячої з оцтом. При приготуванні мазі слід доливати оцет в золу до отримання густої суміші.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

Деякі з кращих засобів лікування псоріазу - свіжі курячі яйця. Яйця необхідно варити протягом 15 хв після закипання, вийняти з них жовтки і потовкти ці жовтки в кашку. Потім слід підсмажувати цю кашку на чистій (без масла) сковороді на слабкому вогні, періодично помішуючи, протягом 45 хв. З отриманої маси через марлю потрібно видавити масло і змащувати цим маслом уражені місця 1-2 рази на день. З 20 яєць виходить майже 1 / 2 склянки олії.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

При екземі та інших шкірних хворобах потрібно зварити круто кілька яєць B-12 або більше, залежно від площі ураженої ділянки шкіри) і вийняти з них жовтки. Наколів жовток на спицю або вилку або поклавши на металеву сітку, потримайте його над вогнем свічки і зберіть капали з жовтка сік. Зібраним соком потрібно густо змастити марлю або ганчірку і накласти на уражене місце. Марлю потрібно змінювати не частіше 1 рази на день, а ще краще - 1 раз на 2 дні. Зверху марлю слід зав'язати так, щоб пов'язка не вбирала сік (підкласти воскову папір або що-небудь в цьому роді). Лікування триває до повного одужання C-4 тижні).

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

При псоріазі: змішати 15 г череди, 10 г квітів чорної бузини, 15 г трави звіробою, 5 г трави чистотілу, 10 г кореня оману, 15 г аїру звичайного (кореня), 10 г кукурудзяних рильців, 10 г листя брусниці і 10 г польового хвоща. Дрібно накришити, залити 2 склянками окропу 2 ст. л. суміші, потримати на малому вогні 7 хв, настояти 30 хв і процідити. Пити по 1 / 2 склянки до і після їжі протягом місяця.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

Для лікування псоріазу залити 0,5 л горілки 50 г квітів або плодів софори японської і настояти 30 днів у темному місці. Пити по 1 ч. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 3-4 місяців. Якщо горілка протипоказана навіть у таких кількостях, можна приймати настій: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. квітів або плодів софори, настояти ніч у термосі і пити.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

Для лікування псоріазу: змішати 200 мл оцтової есенції, 200 г вершкового масла, 1 сире куряче яйце і поставити в холодильник на 7 днів. Після цього через кожні 2-3 години в Протягом дня змащувати отриманим складом хворі місця і втирати його в шкіру. Після втирання зверху потрібно змащувати хворі місця саліцилової маззю.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

При псоріазі ретельно очистити спиртом хворі місця і змастити соком грижніка.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

Для лікування псоріазу та інших шкірних захворювань ретельно промити луску морських риб, просушити її та розмолоти в порошок. Після чого разом з риб'ячим жиром нанести на шкірні ранки. Можна обтирати ранки просто солоної оселедцем, звільнивши її від шкіри. Після миття милом шкіру необхідно протерти столовим оцтом.

Шкіряні захворювання / Лишай чешуйчастий - народний рецепт для лікування

Ранки на шкірі можна протирати спиртовим настоєм сухої трави чистотілу (краще коренів чистотілу). Для його приготування на 0,5 л спирту взяти 0,5 склянки коренів або стебел чистотілу. Настояти кілька днів. Після спиртової обробки ранки шкіру змащують риб'ячим жиром або солоним свинячим нутряним салом. Б.В. Болотов вважає, що сіль є головним лікувальним елементом при шкірних захворюваннях.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Для лікування мозолів скласти в банку цибульну лушпиння і залити її столовим оцтом так, щоб повністю покрити лушпиння. Закрити горлечко банки компресним папером, зав'язати і залишити на 2 тижні при кімнатній температурі. Потім витягти лушпиння, дати стекти оцту і слепса просушити. Змазати шкіру навколо мозолі вазеліном або іншим жиром, покласти на мозоль шар лушпиння завтовшки в 2-3 мм і зав'язати на ніч. Вранці, розпарити ногу, обережно, без зусиль зіскоблити мозоль. Якщо мозолі великі, цю процедуру можна повторити кілька разів до повного їх відомості.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

розпарити ногу перед сном, на ніч прив'язати до мозолі шкірку лимона з м'якоттю. Повторивши таку процедуру 2-3 рази, потрібно знову розпарити ногу і акуратно зняв »мозоль.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Місце, де з'явилася перша мозоль, потрібно припекти тліючу губку, а потім помити гарячою водою.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Зерно на ногах зникають, якщо промивати їх відваром печеної цибулі.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Позбутися від мозолів можна за допомогою 8-10 мильно-содових ванн. Налийте в тазик 1 л теплої води C6-40 ° С) і розчиніть в ній 1 ч. л. харчової соди. Потім опустіть в отриманий розчин стопи на 15 хв і потріть після цього загрубілі ділянки шкіри пемзою або спеціальною щіткою. Сполоснувши ноги теплою водою, насухо витріть їх рушником і змастіть живильним кремом.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Розрізати уздовж шматочок чисто помитого аркуша алое, накласти його свіжим зрізом на ^ мозоль або натоптиші, накрити компресним папером або поліетиленом і забинтувати на ніч. Вранці зіскоблити грубу шкіру спеціальною щіткою або пемзою.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Зерно можна видалити за 1-2 дні, накладаючи свіжу живицю будь-якого хвойного дерева. Живицю заклеюють лейкопластиром і змінюють через добу. Попередньо мозоль необхідно розпарити.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Для видалення сухий мозолі потрібно накласти на неї на добу свіже м'ясо жаби. Після трьох таких процедур мозоль повністю зникає.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Для видалення сухий мозолі покладіть свіже куряче яйце в склянку з 80%-вим оцтом. Через 8-10 днів, коли яйце повністю розчиниться, отриману суміш нанести на мозоль і укутати це місце тканиною.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

При мозолях змішати 5 г вощини, 1 ст. л. тертої полину і горілку до консистенції рідкої кашки, накласти на хворе місце, покрити чистою марлею і залишити на ніч.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Листя ірису можна сильно подрібнити, заварити окропом і прикладати у вигляді припарок на затверділі ділянки шкіри рук, ніг, на мозолі - шкіра розм'якшити, і мозолі можна буде абсолютно безболісно зняти. Час процедури - 2-3 год, повторювати її слід 2-3 рази.

Шкіряні захворювання / Мозоль - народний рецепт для лікування

Прополіс в чистому вигляді застосовується для видалення мозолів і омозоленностей. З цією метою попередньо роблять теплу ванну A0-15 хв), після чого шкіру протирають, розігрітий шматочок прополісу накладають тонким шаром на мозоль і закріплюють бинтом на 5 днів. Такі процедури потрібно повторити 3 рази. Після ванни і знята пов'язки розм'якшену мозоль механічно видаляють.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Для якнайшвидшого дозрівання нариву і для розсмоктування пухлин до хворого місця потрібно прикладати на ніч м'якуш пшеничного хліба, змочений в-гарячому молоці.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При появі нариву прибинтовують до нього на ніч товчені свіже листя подорожника, пересипані сіллю, намазані свинячим салом і змішані з м'якушкою хліба.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Приймати свіжий сік деревію з медом (за смаком) по 3 ч. л. на день.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При наривах допомагають компреси на ніч з відвару кори верби: 20 г подрібненої кори на 1 склянку окропу і гріти на повільному вогні 20 хв.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Порошок раковини молюска розкриває нариви і сушить гній.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Змішати по 20 г м'яти і насіння кмину та 1 ст. л. житнього борошна. Суміш добре розтерти, залити окропом і перемішати. Прикладати до жіночих грудей при утворенні наривів.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При наривах на жіночих грудей змішати 20 г трави Польщі, 30 г квітів та листя нагідок (календули) і 15 г листя квітучою блекоти (отруйна), добре розтерти цю суміш, додати 70 г портвейну і 10 г свинячого несолоного топленого сала, знову розтерти, помістити в глазурований горнятко і варити 15 хв на слабкому вогні. Після цього вміст горщика процідити, перелити в банку і закрити. Цим складом змащувати уражені місця. Одночасно слід пити відвар з квітів нагідок (календули) по 2 склянки на день.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При тріщинах і ранах на сосках у жінок рекомендується змазати сосок соком моркви та присипати порошком з квітів коров'яку.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Корінь каперсів колючих розсмоктує «Свинки» та затвердіння.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Якщо прикласти руту до «свинкам» на шиї або під пахвами, вона їх розсмокчеться.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При лікуванні наривів розтирають листя подорожника з сіллю, свічкового воском, розжованих м'якушкою чорного хліба і потім прикладають до хворого місця, прив'язавши не туго бинтом. При набрякання рук і пальців прикладають до хворих місць листя подорожника, намазані сметаною.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Для лікування наривів прикладають мед, змішаний з борошном.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Затримують розвиток пухлин і фіто - естрогени - аналоги гормонів. Найбільше їх міститься в сої, квасолі, гранатах і капусті брокколі.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Корінь вербени, прикладений до шиї у вигляді пластиру, зцілює золотухи, свинку і нариви.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Компресія мати-й-мачухи лікують ліпому.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

Від ліпоми на лобі (шишки різного розміру) добре допомагає наступне засіб: запекти в духовці цибулину середнього розміру разом зі шкіркою. Зробити з нього пюре і додати 1 ст. л. господарського мила коричневого кольору. Можна змішати їх у співвідношенні 1:1. Намазати тонким шаром отриману суміш на бинт і прикласти до хворого місця. Зверху прикрити целофаном або компресним папером. Пов'язку закріпити і тримати протягом ночі або вдень протягом 8-10 год Ліпома зникне через 1-1,5 тижні.

Шкіряні захворювання / Нарив - народний рецепт для лікування

При нарив на великому пальці руки прикласти до нього шматочок чайного гриба, зверху накласти на нього ватку або марлю, після -- пергамент або будь-який папір, можна аптечну. Целофан, поліетилен - не можна, тому що до хворого місця повинен проходити повітря. Гриб витягує з рани гній і сторонні домішки і частинки різних матеріалів. Процедури проводити протягом 5-7 днів перед сном.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

Одним з кращих засобів при лікуванні пики є компреси з ікри жаби. Ікру збирають навесні в стоячій воді, розкладають тонким шаром на ганчірку і сушать в тіні. Для компресу сушену ікру потрібно розмочити в кип'яченої води кімнатної температури, намазати на чисту лляну тряпочку і накласти на хворе місце на ніч. Для лікування деколи буває достатньо 3-5 процедур.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

За 1 годину до сходу сонця присипати хворе місце дрібно просіяної житній борошном, прикласти до неї обгортковий папір і перев'язати бинтом. Такі пов'язки необхідно щодня міняти.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

До ураженим пикою місць можна 2-3 рази на день прикладати листя мати-й - мачухи, однак більш ефективно присипати уражені місця порошком із цих листів і приймати всередину по 1 ч. л. 3 рази на день відвару, приготованого з розрахунку 10 г трави на 1 склянку води.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

Прикладати до уражених ділянок 2-3 рази на день свіже листя лопуха, змащені сметаною.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

Прикладати 2-3 рази на день до хворих місцях листя подорожника, засипані порошком крейди.

Шкіряні захворювання / Рожа - народний рецепт для лікування

При пиці і герпесі прикладають руту з оцтом і свинцевими білилом.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Для видалення вугрів: залити 1 склянкою крутого окропу 3 ст. л. подрібнених огірків, настояти 2-3 год, процідити, віджати осад і додати 1 ч. л. меду, розмішавши його до повного розчинення. У цій рідині потрібно змочити ватний тампон і протерти особа після вмивання.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

При запалитися вуграх: натерти ретельно вимитий і очищений сирої картоплю, до 100 г картопляної кашки додати 1 ч. л. меду (мед багаторазово підсилює дію картопляного соку) і все перемішати. Отриману суміш нанести на марлеву серветку шаром не менше 1 см, прикласти до ураженого ділянці шкіри і зафіксувати бинтом. Через 2 год пов'язку зняти і обережно видалити з поверхні шкіри просочилися через марлю суміш. Та ^ ше пов'язки можна накладати декілька разів протягом дня.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Для видалення вугрів: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. листа шавлії і настояти, укутавши, 30 хв. Настій процідити, додати 0,5 ч. л. меду і все добре перемішати. Теплої сумішшю робити примочки 2-3 рази на день.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Для видалення прищів слід 2-3 рази на день протирати обличчя свіжим соком ягід калини.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Для видалення вугрів рекомендується 1 раз на день наносити мазь: 1 частина соку свіжих листя малини на 4 частини коров'ячого масла або вазеліну.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Добре протирати обличчя, уражене вуграми та юнацькими гнійників, соком татарнику колючого, при цьому обов'язково застосовувати сік татарнику колючого і внутрішньо - по 1 чайній ложці 3 рази на день після їжі.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Жирну шкіру рекомендується 2-3 рази на день протирати сумішшю 1 ч. л. меду і 1 ч. л. настоянки календули, розмішавши їх в 1 склянці теплої кип'яченої води.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Хорошим засобом для лікування вугровій висипки й гнійничкових захворювань служить настоянка з пелюсток білої лілії: в пляшку помістити свіжі пелюстки білої лілії, залити їх у пропорції 1:1 горілкою або розведеним спиртом і настояти 14 днів. Приготованою настоянкою протирати шкіру перед сном.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Сік листя алое сприяє усуненню роздратування, запалення і вугрів при жирної шкірі обличчя. Листя промити кип'яченою водою, обсушити і протягом 10 днів зберігати у темному, прохолодному місці, після чого їх потрібно подріб - чить і віджати сік. Свіжоприготовані соком слід протирати шкіру 2-3 рази на день.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

При подразненні жирної шкіри й вугрової висипки застосовують водний настій листя алое. Листя, заздалегідь витримавши їх 10 днів у темному, прохолодному місці, подрібнити до кашкоподібного стану, залити холодною кип'яченою водою у співвідношенні 1:5, настояти 1 год, прокип'ятити 2-3 хв і процідити.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

Проти юнацьких вугрів допомагають пивні дріжджі по 2 ч. л. перед їжею. При схильності до повноти вживати небажано.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

При лікуванні вугрів рекомендується вмиватися водою з сірчистих джерел.

Шкіряні захворювання / Вугрі - народний рецепт для лікування

При шкірної висипки корисно приймати ванни з конюшини: подрібнити 400 г конюшини, залити його 2 л окропу і настояти 4 год процідити і вилити в ванну з температурою 36-38 еС Курс лікування -- 8-10 ванн, приймати їх через день по 15-30 хв.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Дозрівання фурункулів сприяє пластир з соком інжиру з медом, жування пшеницею, ізюмом або інжиром з гірчицею.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Верхня плівка берести або верхня (жовта) плівка кори (гілок) сосни добре витягують гній при фурункулах. Плівку обдати окропом, прикласти до фурункули і прив'язати бинтом.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

При фурункульозі допомагають компреси на ніч з відвару трави кирказон: 2 ст. л. трави на 1 склянку води, варити 5-7 хв.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Для очищення крові від отрут при чірьях приймати відвар з насіння ( «собачок») лопуха тричі на день до їди по 10-15 штук за раз. Відвар готується в такий спосіб: на 300 мл води 15 штук насіння, варити до кипіння, після чого кип'ятити на слабкому вогні 20 хв, настояти півгодини, випити в один прийом.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Прикладати до хворих місць на ніч листя лопуха, відварені в молоці.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Спекти середнього розміру ріпчаста цибулину, розрізати і прив'язати розрізом до фурункули. Міняти пов'язку кожні 4 ч.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

житнє борошно змішати з медом до консистенції мокрої глини, прикласти корж з цієї суміші до гнійник, покрити зверху шматочком компресним паперу і зав'язати. Такі процедури краще робити на ніч, проте можна і вдень, якщо змінювати пов'язку з коржем кожні 5 ч.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

Міцно посолити і ретельно розжувати житній хліб, на ніч покласти жування хліб на фурункул і перев'язати. Засіб дуже дієве.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

При фурункулах, свищах, не загоюються ранах рекомендується кожні 4 год змащувати хворі місця або накладати на них пов'язку з маззю: 1 ст. л. сухого листя подорожника розтерти до дрібного порошку, просіяти через дрібне сито і ретельно розтерти з персиковим або оливковою олією.

Шкіряні захворювання / Фурункул - народний рецепт для лікування

При фурункулах і закупорки сальних залоз на обличчі: ретельно перемішати 100 г натертого сирої картоплі, 1 жовток сирого курячого яйця, сік 1 лимона, 1 ст. л. рослинного масла і на кінчику ножа мідного купоросу і нанести цю масу вранці на обличчя на 20 хв, після чого обполоснути особа підкисленою теплою водою. Перед сном змастити наривние горби маззю: покласти в глиняну миску 4 частини бджолиного воску, 1 частина прополісу, 2 частини каніфолі і 1 частина касторової олії, поставити на вогонь (краще всього на цеглу, зігріває газовим пальником), через 5-10 хв обережно (може спалахнути) влити в суміш 1 ст. л. скипидару і ще через 40-45 хв зняти цю мазь з вогню. Змазавши товстим шаром мазі лляну тряпочку, накласти її на обличчя і тримати до 20 хв. При появі сильного печіння тряпочку потрібно відразу видалити. Таку процедуру потрібно повторювати щовечора до розкриття наривів. Вранці також застосовувати зазначений пластир. Термін лікування до 40 днів. Під час лікування слід випивати вранці натщесерце за 1 год до сніданку по 1 склянці соку сирої картоплі.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Знахарі говорять, що найбільш дієвим і ефективним способом позбавлення від бородавок є наступний: розрізати навпіл невелику картоплину, одну половину її викинути (кидати треба через голову назад від себе), а другою половиною (зрізом) ретельно натерти всі бородавки, після чого цю частину картоплини відразу ж закопати в землю в сухому місці, щоб вона там висохла, а не проросла. Через кілька днів, коли картопля висохне, бородавки зникнуть.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для виведення бородавок і родимок вирвати з корінням залишок стебла від зрізаного хлібного колоса, вістрям соломинки кілька разів наколоти бородавки і відразу ж закопати цю соломинку в сире місце в землю корінням вгору. Через кілька днів, коли соломинка згниє, бородавки зникнуть. Якщо немає під рукою колоска, можна таким же чином використовувати суху билинку трави, зрізавши її верхівку.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

У перший день після нарождения молодого місяця натиснути соку з свіжої трави чистотілу і в другу ніч, лише тільки на небі з'явиться вузький серпик, натерти соком все бородавки, прішептивая при цьому скоромовкою, щоб ніхто навколо не зрозумів: «Місяць -- молодило, місяць - пан, ти все бачиш, все чуєш, та мовчиш; висвітити, вибереш, з росою святий вильешь; за морями, за горами жаба сидить, баньки злющий на небо дивиться, раз квакнет, бородавки на землю брязнути, два квакнет, бородавки з вітром піднімуться, три квакнет - бородавки з'їсть ».

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок, розташованих на підошвах ніг і на долонях (їх називають у народі «Куряча попка»): розтерти часточку часнику, залити її 1ч. л. оцтової есенції і замісити це з пшеничної борошном до такої консистенції, щоб тісто не розпливалося. З отриманого тіста потрібно зліпити невелику коржик. Вирізати у стрічці лейкопластиру дірочку радіусом на 1 / 2 еанті - метра радіусом більше бородавки, наклеїти пластир на шкіру так, щоб бородавка опинилася в центрі дірочки, накласти на бородавку корж, заклеїти корж зверху лейкопластиром і зів'яв - мовити його бинтом. Через 2-3 дні пов'язку потрібно зняти. Разом з нею будуть видалені та бородавки. Якщо не вийде з одного разу, процедуру слід повторив ». На місці бородавки утворюються кілька болючих ямочок, на які треба наклав »пов'язку з маззю Вишневського і поносити до загоєння.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Якщо бородавка розташована на підошві, потрібно розпарити ногу в гарячій воді з питною содою і обережно зіскоблити ороговілий шар. Після цього, витерши ногу насухо, покласти на бородавку маленький шматочок сирого м'яса, накрив »його шматком клейонки або пластиру і забинтувати. Пов'язку не можна знімати 3-4 дня, не допускаючи при цьому попадання вологи. За закінчення цього терміну пов'язку потрібно зняти і розпарити »ногу в розчині соди і мила. Розм'якшене бородавка легко відокремиться від здорової тканини. Якщо бородавка занадто велика і всю її за один раз безболісно видалити не вдається, процедуру слід повторити.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

розім'яті свіже листя ірису швидко видаляють бородавки, якщо їх прикладають у вигляді пов'язки (іноді достатньо трьох прийомів).

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

потовкти свіжий квітку календули, прикласти його до бородавці і прив'язати або заклеїти лейкопластиром на ніч. Процедуру слід повторювати до зникнення бородавки.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок рекомендується змащувати їх 2-3 рази на день свіжим соком лука або срком осики.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок слід прикладати до них 2-3 рази на день розтерті пелюстки квітів шипшини до зникнення бородавок.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок їх наступні 2-3 рази на день змащувати маззю, приготовленої на основі соку коренів кульбаби і вершкового масла в пропорції 1:4.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок до них потрібно 2-3 рази на день прикладати змішану з оцтом золу деревини верби.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавок їх потрібно 2-3 рази на день змащувати маззю з крейди і конопляної олії в пропорції 1:4.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Для видалення бородавки на неї потрібно щовечора перед сном, дотримуючись обережність, капати по 1 краплі оцтової есенції.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

У вечірній час, при світлі порядку спадання місяця, злегка потерти бородавку про будь-яку поверхню, на яку падає місячне світло, -- бородавка зникне.

Шкіряні захворювання / Бородавки - народний рецепт для лікування

Бородавки зникнуть без сліду, якщо приймати ванни з кінського каштану. Набрати половину емальованого відра або бака листя каштана, можна з квітами і потовченої плодами, залити їх доверху окропом і наполягати 12 ч. В цьому відварі приймати ванни при температурі 38-40 ° С протягом 15-20 хв. Достатньо 7-8 ванн, які приймаються через день, а при міцному здоров'я - щодня.

Шкіряні захворювання / Свербіж - народний рецепт для лікування

Щоб з шкіри зійшли струпи, потрібно на 1,5 г на день завертатися в собачу шкуру.

Шкіряні захворювання / Свербіж - народний рецепт для лікування

При корості рекомендується 1-2 рази на день змащувати уражені * місця маззю: змішати 150 г листя багна, 150 г кореня чемериці білої і 500 г свинячого жиру, поставити в духовку на ніч або тримати на водяній бані 6 год, потім процідити й остудити.

Шкіряні захворювання / Свербіж - народний рецепт для лікування

При корості рекомендується настояти в Протягом семи днів на 100 г оцту 15 г будри і натирати цією настоянкою 2 рази на день уражені місця.

Шкіряні захворювання / Свербіж - народний рецепт для лікування

При корості слід робити на ніч ванни з відвару ялівцю з розрахунку 100 г ягід і гілок на 1 відро окропу і відварити 15 хв. Можна обтирати цим відваром тіло. Вилив відро відвару в ванну, необхідно додати води до потрібного рівня.

Шкіряні захворювання / Свербіж - народний рецепт для лікування

При корості рекомендується 1-2 рази на день обтирати тіло відваром кори крушини. Заварити 1 л окропу 4 ст. л. кори крушини, гріти на слабкому огае 10 хв, настояти 30 хв і процідити. Цей же відвар можна пити по 1 ст. л. або 1 ч. л. 3 рази на день.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі допомагають лікарські пов'язки з кашки свіжої капусти, змішаної з яєчним білком. Накладати пов'язки потрібно 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При мокнучі екземі допомагають припарки з листя капусти, зварених в молоці і змішаних з висівками. Робити припарки потрібно 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі покласти в скляну банку свіже куряче яйце, залити його 50 г оцтової есенції, закрити кришкою і поставити на добу в темне прохолодне місце. Потім додати 1 ст. л. несолоного свинячого смальцю, ретельно все перемішати і настояти 9 днів у темному місці, регулярно помішуючи. Цим складом потрібно 1-2 рази на день змащувати хворі місця, попередньо вимивши їх і ретельно витерши.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При застарілої екземі рекомендується поєднувати прийом відвару кореня лопуха по 1ст. л. 4разав день перед їжею (залити 1 склянкою кішпка 15 г кореня, гріти на малому огае 20 хв, наполіг »і процідити) з виконанням лікувальних процедур зовнішнього дії. Потрібно взяв »4-5 ст. л. подрібненого кореня лоцуха на відро води, кіпягать в протягом 15-20 хв після закипання і охолодити до 36-38 СС. В отриманий відвар опустити складену вчетверо простирадло такої ширини, щоб вона покривала все тіло від пахв по кістки, потім слеша вичавити простирадло і щільно укутати нею хворого. Частина простирадла потрібно прокласти між ніг, щоб не стикалися. Зверху хворого укутавши »сухий простирадлом і тонким вовняним ковдрою. Простирадла і ковдру закріпити шпильками і залишити хворого в такому вигляді на 0,5-1 год в ліжку. Якщо хворий при цьому засне, не будити його. Простирадла можна зняв »і після пробудження. Таку процедуру рекомендується робити тільки 1 раз на добу (краще на-ніч). Процедури потрібно виконувати до тих пір, поки на тілі, очищеного від екземи, не з'явиться легка висип. Через 1-2 дні висип зникне. Курс лікування зазвичай триває 2-3 тижні з добовими перервами через кожні 6 днів.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі добре допомагають компреси на ніч з відвару листя лопуха.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При бульбашкової екземі рекомендується робити на ніч ванни з відвару суміші рівних кількостей кори верби і бруньок берези B жмені суміші на 5 л води і варити 15-20 хв).

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Закип'ятити гілочки берези разом з листям і, не виймаючи гілочок, помістити в цей відвар руки на 20-30 хв. Відвар повинен був » настільки гарячим, як тільки можна терпіти. Після процедури руки не вигорати - вони повинні обсохнути самі. Процедуру повторювати по 2-3 рази на день (краще на ніч). Відвар можна використовувати ще 2-3 рази.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі рекомендується робити на ніч пов'язки з товченої корою молодих гілок або товченими ягодами калини.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі рекомендується змащувати на ніч хворі ділянки шкіри маззю. Для приготування мазі взяти по 20 г сушеного листя лопуха великого, квітів ромашки, кореня копитних і трави зніту (іван-чаю). Суміш варити 25 хв в 4 склянках води, потім додати 1 ст. л. вершкового масла, 2 склянки міцного відвару сінної потерті і знову варити до консистенції тягучою клейкої маси (краще на водяній бані). Відвар потрібно процідити і змішати з рівною кількістю гліцерину. Мазь дає гарні результати. Одночасно бажано приймати всередину 3 рази на день за 30 хвилин до їди по 1 / 3 склянки відвару кореня лопуха Aст. л. кореня на 1 склянку окропу, кип'ятити 0,5 год і долити води до первинного об'єму).

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Можна 1-2 рази на день робити примочки або припарки зі свіжої товченої трави льнянки з квітами або трави, звареної з молоком. Можна зробити мазь: вичавити з свіжої трави сік, змішати з вершковим маслом або взяти 2 частини трави (краще свіжої), нагріти з 5 частинами свинячого сала до випаровування Води) процідити і віджати. Для приготування мазі з сухої трави 2 частини трави обприскують 1 частиною спирту і залишають на кілька годин у теплому місці в закритій посудині. Потім додають 10 частин свинячого сала, нагрівають у відкритому посуді на водяній бані до тих пір, поки весь спирт не випарується, вичавлюють і проціджують.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Вимитий і очищений сиру картоплю натерти на дрібній тертці. До 100 г картопляної кашки додати 1 ч. л. меду і все перемішати. Отриману суміш нанести на марлеву серветку шаром не менше 1 см, прикласти до ураженій ділянці і закріпити бинтом. Через 2 години пов'язку зняти і стерти, що залишилася на шкірі суміш сухою ганчіркою. Такі пов'язки потрібно накладати 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Хворого екземою рекомендується обтирати на ніч відваром з букета лісових квітів.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Багато різновиди екземи можна вилікувати, змащуючи 1-2 рази на день чисті хворі ділянки шкіри рідиною, що утвориться в травні в насінні в'яза.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Змащувати хворі місця 1-2 рази на день тампоном, намоченим в суміші, приготовленої з 50-100 мл рослинного масла і такий ж порції оцту.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Нанести солідол на уражені захворюванням місця. Через декілька днів шкіра очиститься від нейродерміту. Цим же способом можна позбутися від екземи і дерматиту на руках.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі на руках від миючих препаратів слід кожен день протягом 15-20 хв потримати руки в прохолодній воді, в якій розчинена харчова сода з розрахунку 1 ч. л. на 1 л води, а потім занурити руки в злегка підігріте оливкова або соняшникова олія, вийнявши руки з олії, не мити і не витирати, щоб дати всмоктатися, і через 0,5 год змити те, що залишилося.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При мокрій екземі у дітей спекти в духовці 3 волоських горіха в шкаралупі, поки вони не придбають темно-коричневий колір. Коли вони охолонуть, ретельно потовкти, додати 1 ч. л. риб'ячого жиру і 1-2 рази на день змастити хворе місце.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Рекомендується робити на ніч компреси з відвару трави кирказон: 2 ст. л. трави на 1 склянку води і варити 10 хв.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

При екземі допомагають компреси на ніч з відвару бруньок берези: заварити 1 склянкою крутого окропу 1 стакан нирок, кип'ятити 15-20 хв і після охолодження процідити.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Для лікування різних видів екземи ширяють у протягом 20-30 хв хворі місця міцним настоєм деревію і приймають настій всередину. Настій готується наступним способом: заварити склянкою окропу 2 ст. л. квіток деревію, настояти 40 хв, процідити. Для вживання всередину пити по 2 ст. л. настою 3 рази на день.

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Чудовим засобом від екземи служить олія, здобуте з яєчних жовтків (див. перші два рецепти лікування псоріазу).

Шкіряні захворювання / Екзема - народний рецепт для лікування

Свіжим соком ягід суниці лікували наші предки екзему і дрібні рани на шкірі: до уражених ділянок шкіри прикладали шар розтертої суниці, нанесеної на тканину.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Для лікування виразок рекомендується 4-2 рази на день прикладати до хворих місць свіжі або розпарені листя суниці.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

При загоюються виразках рекомендується 1-2 рази на день накладати на хворі місця пов'язки з стовченої листям подорожника.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Приймати свіжий сік деревію з медом (за смаком) по 3 ч. л. на день протягом трьох тижнів.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Троянди (пелюстки шипшини) стимулюють відновлення тканин в застарілих виразках і заліковують виразки від саден між стегнами і в пахових складках. Для цього потрібно робити компреси з пелюсток троянд на ніч, попередньо сполоснувши їх водою.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

При загоюються виразках рекомендується робити 1-2 рази на день примочки з відвару листя евкаліпта. 30 г подрібнених сухих листя залити 1 склянкою окропу, кип'ятити при постійному помішуванні 30 хв, остудити і процідити.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Терта моркву в вигляді пов'язки застосовується при золотушних виразках.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Для лікування трофічної виразки прикласти до хворого місця шматочок чайного гриба, накласти на нього ватку або марлю, поверх - пергамент або будь-який папір, можна аптечну, але ні в якому разі не целофан або поліетилен - вони не пропускають повітря до хворого місця. Цшб витягує з рани гній і сторонні домішки і частинки різних матеріалів. Процедури проводити в протягом 5-7 днів перед сном.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Лікарські пов'язки, з редьки з медом прикладають до злоякісних виразок.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Насіння редьки з оцтом остаточно виліковують гангреновие виразки.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Для лікування не загоюються виразок змішати 100 г ялинової живиці, 50 г свинячого нутряного сала і 5 г бджолиного воску. Гріти на вогні, помішуючи, до отримання однорідної маси. Рану попередньо промити вапняної водою A ст. л. негашеного вапна розчинити в 1 л води) і потім накласти пов'язку з приготовленої маззю на хворе місце.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

мигдалем з медом змащують повзучі виразки і герпес.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Настоєм касатика обмивають рани, виразки.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Листя кропиви, розім'яті та додані до рані або виразці, зупиняють зараження крові.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

Авіценна радив за допомогою цибулини лікувати сибірську виразку: «Сибірська виразка починається червоною плямою, яке нестерпно чухається, припухає, чорніє, і на п'яту добу наступає смерть. Щоб вилікувати цю хворобу, потрібно при появі такого плями спекти в золі цибулину, розтерти її з скоромним маслом і прикладати до хворого місця. Якщо через 3 години червона пляма від цієї припарки почорніє, це ознака сибірської виразки, і припарки необхідно продовжувати. Через б ч пляма почорніє і зробиться опуклим, тоді його потрібно змазати пір'їнкою азотною кислотою або міцною горілкою, потім знову прикласти цибулину, а через 2 години знову змастити і продовжувати так дві доби, поки чорне пляма не випаде з гнізда ».

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

До виразок рекомендується 1-2 рази на день прикладати печіння кору ясена. Плоди ясена іноді загоюють навіть глибокі виразки.

Шкіряні захворювання / Язва - народний рецепт для лікування

При шкірному туберкульозі допомагають ванни і мазь з гілок чорної смородини. Для ванни , взяти 1 кг гілок на 10 л води, поставити на вогонь, довести до кипіння, кип'ятити 30 хв і настояти 1 год Перед сном вилити у ванну і додати води до потрібного обсягу. Тривалість такої ванни 20-40 хв при температурі 37-40 вС для жінок і 40-45 ° С - для чоловіків. Для приготування мазі змішати 1 ч. л. порошку гілок чорної смородини та 100 г вершкового масла, потримати на водяній бані 15 хв, остудити і втирати в уражені місця на ніч.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Жовті плями на обличчі жінки лікують, з'їдаючи щодня по 1 ч. л. спаленого або меленої в порошок гороху.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

М'якоть суниці - ефективне засіб проти вугрів і для освітлення пігментних плям.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

стовченої разом з насінням горець очищає обличчя від шрамів, знищує веснянки і застарілі синці, а пов'язки з горця розсмоктують тверді пухлини.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

При пігментних плямах на обличчі (після пологів) змішати 3 частини свіжого непастеризованого молока і 1 частина чистого спирту і втирати цю суміш у шкіру обличчя на ніч.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Для захисту від сонячного загару і обветривания рясно змазати особа невеликим кількістю сирого жовтка курячого яйця. Коли жовток засохне, його потрібно змити водою з милом.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Для зняття набряків і подразнення шкіри заварити 1 склянкою окропу жменю пелюсток троянд і настояти 30 хв. Холодним настоєм протирати шкіру обличчя 2 рази на день. З настою можна приготувати кубики льоду і протирати ними шкіру грудях, обличчя та шиї.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Для видалення зморшок: змішати по 1 ст. л. листя малини і квітів липи, заварити 2 склянками окропу і настояти, укутавши, 30 хв. Настій розлити у спеціальні формочки і поставити в морозильну камеру. Крижаними кубиками настою протирати шкіру обличчя на ніч.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Плями з лиця виводять, протираючи особа тампоном, просоченим свіжим соком з коренів бедренца.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Проти в'янення шкіри допомагають примочки з відвару шишок хмелю, відвару вівса, настою листя берези і подорожника. Відвар: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. сировини, гріти на малому вогні 5 хв, настояти 15 хв і процідити. Настій: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. сировини і настояти 30 хв.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

При запаленні шкіри: заварити 1 склянкою окропу 10 г трави медунки або 1 відром 500 г трави окропу, настояти 1 год і використовувати у вигляді примочок і ванн.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Для видалення зморшок рекомендується змішати по 30 г соку цибулі, соку білої лілії і воску білого, гріти цю суміш у глиняній посуді на пару або на слабкому вогні 30 хв, помішуючи дерев'яною паличкою, і протирати нею особа 2-3 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Щоб шкіра обличчя стала чистою і довго залишалася свіжою, змішати з 100 г касторової масла та кісткового жиру телячої голяшки і томити на водяній бані 2,5 год, помішуючи дерев'яною паличкою. Знявши суміш з вогню, одразу ж процідити її, ще гарячу, додати 2 ст. л. соку трави манжети, добре розмішати й остудити. На ніч цей склад потрібно нанести на обличчя і шию, а вранці змити спочатку гарячою водою, потім холодною. Засіб це біологічно близько жиру шкіри обличчя і при постійному застосуванні зберігає його молодим і свіжим. Однак воно годиться не для будь-якої шкіри. Якщо шкіра обличчя відрізняється підвищеною жирністю і схильна до закупорки сальних залоз, слід застосовувати інший засіб: ретельно перемішати 100 г натертого на тертці кореня щавлю кінського і 1 ч. л. гліцерину, отриману мазь нанести на обличчя і через 40 хв зняти за допомогою заздалегідь заготовленої води, підкисленою соком лимона, а після цього змастити обличчя і шию сумішшю рівних кількостей касторової олії, кісткового жиру та соку манжетки.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

При старіючої, в'яне шкірі: залити 0,5 л білого сухого вина жменю свіжого подрібненого кореня оману і проварити на повільному вогні 15 хв. Отриманим лосьйоном слід протирати обличчя 2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Щоб повернути своєму обличчю молодість і свіжість: змішати 1 ст. л. сиру і 1 ч. л. морської солі і нанести суміш на обличчя на 15-20 хвилин, після чого змити теплою водою і обполоснути особа холодною водою. Робити 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Для очищення шкіри обличчя: змішати 1 / 2 склянки вершків (сметани, ряжанки) з 1 ст. л. кухонної солі та втерти отриману масу в шкіру сильними круговими рухами. Ороговілі ділянки потрібно обробити особливо ретельно, але обережно. Потім склад слід змити водою кімнатної температури. Робити 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою лиця - народний рецепт для лікування

Чудово відбілює, живить і очищає пори жирної шкіри маска з розім'ятого м'якоті 1 стиглого помідора, нанесена на попередньо очищену шкіру обличчя на 15-20 хв. Так само діють ягоди полуниці і суниці.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою ніг - народний рецепт для лікування

При грибка на пальцях ніг занурте перед сном добре вимиті ступні в міцний винний оцет. Спати при цьому потрібно в чистих носках, насичених оцтом.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою ніг - народний рецепт для лікування

При грибки треба занурити перед сном ступні по кісточки в тазик із прохолодною водою, в якій розчинені по 1 ст. л. харчової соди і солі. Потім промити ноги чистою водою.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою ніг - народний рецепт для лікування

При грибки рекомендується посипати товчену м'яту сіллю, перемішати і покласти між пальцями ніг приблизно на 1 ч. Процедуру слід робити 1-2 рази на день до зникнення грибка.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою ніг - народний рецепт для лікування

При грибкових захворюваннях п'ють чай наступного складу: 10 г череди, по 8 г фіалки триколірної та водяники заварюють 1 склянкою окропу, настоюють півгодини і беруть по 2 ст. л. 3-4 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою рук - народний рецепт для лікування

Для пом'якшення грубої шорсткою шкіри рук рекомендується 2 рази на тиждень робити на ніч ванночки із соку квашеної капусти або молочної сироватки. Потім шкіру потрібно змазати жирним кремом, на руки (на ніч) надягають нитяним рукавички.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою рук - народний рецепт для лікування

При грибка на нігтях рук зварити міцний кава і кілька разів занурити в нього руки, не збовтуючи осад. Це засіб лікує також грибок на ногах, знімає біль у ступнях і щиколотках і допомагає позбавитися від товстої, відшаровуються шкіри на п'ятах. При повторенні процедури кілька вечорів поспіль грибок повністю зникає, шкіра стає гладкою, болі проходять.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою рук - народний рецепт для лікування

Задирки на руках зникають, якщо потримати руки у відварі свіжої тріски.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою рук - народний рецепт для лікування

При тріщинах на руках і губах слід суміш із 5 г порошку коріння перстачу і 1 склянки вершкового масла варити на водяній бані 10 хв, помішуючи дерев'яною паличкою, остудити і змащувати тріщини 1-2 рази на день.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Для лікування різних шкірних захворювань првготовіть відвар шишок хмелю: заварити склянкою окропу 10 г хмелю, довести до кипіння, кип'ятити 20 хв, настояти 30 хв, процідити. Або настоянку з 25 г шишок на 1 / 2 склянки спирту або на 1 склянку горілки. Концентрат, отриманий уварювання відвару до половини початкового обсягу, використовують для приготування мазі A частина відвару на 4 частини вазеліну).

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Неприємний запах поту зникає при змочуванні шкіри водою, в якій розводили галун, а також при змочуванні настоєм чебрецю, відваром листя яблуні або верби.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Неприємний запах поту зникає при відвідування лазні та вживанні в їжу натщесерце кориці, селери і настою або соку з стиглих абрикос.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Висип на тілі промивають 1-2 рази на день відваром кори дуба.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При висипки на тілі у новонароджених і грудних дітей рекомендується 1-2 рази викупати дитину у відварі березки, приготованому з розрахунку 3 ст. л. на 1 л води.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Для очищення шкіри дитини при висипах відвал - I рш' в рівних частинах кропиву і листя бузини і : Остившім відваром облити все тіло дитини.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При появі свербежу на тілі хворий починає розчісувати це місце - утворюється висип. Для випалювання цієї висипки в блюдечко налити менше ніж 0,5 ч. л. 70%-ної оцтової кислоти, додати туди 2 ч. л. води і розмішати. Змочити ватний тампон в отриманому розчині і протирати їм хворе місце, на ніч. Якщо свербіж з'явиться знову, процедуру повторити.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Для пом'якшення шкіри і загоєння расчесов залити висушені і розтерті бруньки тополі чорного кукурудзяним або оливковою олією з розрахунку 0,5 л олії на 2 склянки розтертих нирок, довести до кипіння і зняти з вогню. Остудити і змащувати хворі місця на ніч. Мазь можна зберігати в холодильнику не більше двох днів. Курс лікування - тиждень.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

Для лікування запалених, обпалених і попрілості ділянок шкіри використовують молоді листя чорної бузини, відварені в молоці, з розрахунку 1 ст. л. листя на 0,5 л молока. Шкіру потрібно протирати тампоном, змоченим у відварі. Листя отруйні!

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При захворюваннях шкіри вражений ділянку слід 1-2 рази на день змащувати натуральним медом або ж робити компреси і місцеві ванночки з розчину меду. Після такої процедури бажано не менше двох годин перебувати вдома.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При сильному шкірному свербінні зварити в великій кількості води 1 кг ячменю і обливати хворого цим відваром на ніч.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При сильному шкірному свербінні змішати 500 мл технічного спирту з 50 г саліцилової кислоти і цією сумішшю вранці та ввечері змащувати все тіло.

Шкіряні захворювання / Догляд за шкірою тіла - народний рецепт для лікування

При нестерпному свербінні шкіри (особливо у літніх людей) треба терпляче протягом тривалого часу приймати настій з суміші рівних кількостей порошку кореневищ валеріани, трави кропиви дводомної, листя оману, корінь лопуха, листя і квітів Глуха кропива білої, квітів Репешко, трави і квітів фіалки триколірної і кореня солодки голої. Заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. суміші, довести до кипіння, варити 5 хв на малому вогні або тримати 15 хв на водяній бані і настояти ніч у термосі. Пити по 3 / 4 склянки 3 рази на день протягом тривалого часу.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-02 13:31:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:13:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 04:42:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 07:43:23

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 07:32:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 11:50:51

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02