Захворювання: Серцево-судинні - Народні методи лікування

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Організм-складна система, в якій кожному органу відведено своє певне місце. Серце виконує одну з найважливіших функцій - рух крові по всьому тілу, по численних кровоносних судинах: артеріях, венах, капілярах. Судини, що несуть кров від серця, називаються артеріями, а повертають її до серця - венами. Головною артерією тіла є що виходить із серця аорта, яка розгалужується на численні судини, що йдуть по всьому тілу. Найдрібніші артерії та вени називаються капілярами. Серце-це дуже сильна м'яз, забезпечує надходження крові та доставку з нею поживних речовин і кисню до всіх клітин організму. У дорослої людини загальний обсяг крові в судинній системі становить 5-6 л. У спокої кров омиває всі кровоносне русло за 1 хв, а при фізичному навантаженні здійснює за той же час 8-10 кругообігів. Кисень з повітря надходить в легені і збагачує кров. Збагачена киснем кров (артеріальна) направляється з легких в серці, оттуца по всіх тканин. Кров несе тканинам кисень, а з них видаляє СО2, що утворюється в процесі обміну речовин, повертаючись через серце в легені (венозна кров). Тиск крові в артеріях набагато вище, ніж у венах.
Ходьба і всі види фізичних вправ прискорюють циркуляцію крові і перешкоджають блокаді судин, особливо артерій.
Атеросклероз
У людей, які не дотримуються дієти і не регулярно виконують фізичні вправи, систематично піддаються стресів, стінки артерій покриваються холестерином, що руйнують їх і формує рубцевих тканину. Виникає захворювання, зване атеросклерозом. Боротьбу з атеросклерозом треба починати не тоді, коли він вже є, а задовго до цього - з проявів нейро-судинної дистонії.
Атеросклероз розвивається повільно, іноді протягом десятків років, вражаючи судинну систему і ускладнюючи надходження з кров'ю поживних речовин до органів і тканин. Згідно з даними одних джерел, жоден лікарський препарат не може повернути атеросклероз назад. За іншими даними, атеросклероз може періодично з'являтися і зникати, в залежності від різних обставин.
Для того, щоб повернути їх тканин природні функції, необхідно відродити капілярну систему в її колишньому стані, створити нові шляхи кровопостачання органів. Це досягається різними шляхами, один з яких - теплі ванни з відварами трав і ванни на основі скипидару (залмановскіе ванни). Інший спосіб - застосування різних лікарських засобів рослинного походження. При лікуванні серця уникайте вживання рослинних жирів. Рослинні жири легко окисляються як на повітрі, так і в організмі, перетворюючись на оліфу. Оліфа ж є отрутою не тільки для нирок і печінки, а й для серцево-судинної системи.
Усі страви можна засмажувати на свинячому жирі або на топленому вершковому маслі, добре підсоленому.
СКЛЕРОЗ СУДИН
Ущільнення стінок судин і тканин внаслідок заміщення їх специфічних структурних елементів (залізистих кліток, м'язових волокон і т. п.) сполучною тканиною називається склероз судин. Такі процеси можуть розвиватися у всіх органах і тканинах людини. Прогресування склеротичних явищ призводить до поступового зниження функцій ураженого органу аж до повної їх втрати.
У більшості випадків причинами склерозу є різні запальні захворювання (туберкульоз, сифіліс, хронічні запальні процеси і т. п.), а також порушення обміну речовин, обумовлене тривалою кисневим голодуванням тканин, розладами функцій ендокринної системи і т. д.
Протистояти накопиченню в артеріях холестерину можна, покращуючи діяльність печінки, що забезпечує нормальні біохімічні перетворення всіх речовин, підтримуючи її у хорошому стані. Самим дієвим профілактичним засобом проти склерозу є здоровий спосіб життя, відсутність зайвої ваги, заняття фізичними вправами, вживання в їжу продуктів, що містять мінімальну кількість холестерину або взагалі його не містять.
До втрати еластичності судин ведуть куріння і брак в організмі вітаміну С.
Васкул
Запалення стінки кровоносних судин шкіри та підшкірної клітковини - васкуліт небезпечний тим, що патологічні зміни в судинах шкіри нерідко беруть затяжне перебіг. Виникнення васкуліту пов'язано, перш за все, з порушенням імунної системи організму. Васкуліт часом буває своєрідним проявом - шкірним синдромом - ревматизму, пухлин, системної червоною вовчака, алергії - захворювань, причиною яких є порушення імунного статусу. Часто до запалення судинної стінки призводять вогнища тліючої хронічної інфекції, наприклад тонзиліт, гайморит, аднексит. Може виникнути васкуліт як ускладнення перенесеного распиратор - ного захворювання, ангіни, грипу.
При васкуліті уражається переважно шкіра нижніх кінцівок, причому симетрично. У крові хворого утворюються патологічні імунні комплекси, які осідають на судинної стінки і ушкоджують її. Тоді ноги висипає, на них з'являються геморагічні плями, утворюються бульбашки, наповнені кров'ю, вузли, а згодом - виразки. Хворого турбують біль у м'язах і суглобах, печіння, свербіж уражених ділянок шкіри, швидка стомлюваність. Гострі, копчені солоні продукти, консерви, міцний чай, кава, цитрусові, шоколад можуть спровокувати загострення запалення в шкірі.
Більш важко васкуліт протікає на тлі цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, хронічної венозної недостатності. Намагайтеся довго не стояти і не ходити багато. Куріння приводить у загострення васкуліту.
Відтік крові з нижніх кінцівок полегшує стан хворого. Митися хворим можна з тією ж періодичністю, як і абсолютно здоровим людям, однак не варто, сильно терти мочалкою шкіру. Купатися можна скрізь, але тільки за умови, що температура води не нижче 22 градусів.
Аритмія
Аритмією бично називають різні відхилення ^ порушення ритму скорочень серця (перебої, завмирання, різке хаотичне серцебиття). Аритмії нерідко виникають при захворюваннях центральної та вегетативної нервової системи, а також при ендокринних захворюваннях. Найчастіше аритмія з'являється внаслідок ураження міокарда і провідної системи серця. Тому в ролі протиаритмічних можуть виступати засоби, що заспокоюють нервову систему, що поліпшують харчування серця і нормалізують роботу провідної системи серця.
Серце найкраще піддається лікуванню в період своєї найбільшої активності, тобто з 11 до 13 год. Ознаками неполадок із серцем служить поява червоних прожилок на білках очей, набряклість, чорнота під очима, дефекти шкіри носа та на лобі, почервоніння під пахвами, кваплива мова, острах аудиторії (страх виступати перед публікою), страх висоти, напружена манера працювати, (зціпивши зуби або губи), безпричинна тривога чи страх, сором'язливість, суб'єктивне відчуття розумової виснаженості. Працездатність серця знижується приблизно в 13 і в 21 годину і вночі - в цей часом не варто піддавати його перевантаженням.
СТЕНОКАРДІЇ
Стенокардія (грудна жаба) є одним з проявів ішемічної хвороби серця, обумовленої порушенням коронарного кровообігу. При стенокардії періодично виникають напади що стискає (давить) болю в лівій половині грудної клітини, що віддають у ліву руку. Ці напади викликають відчуття страху і слабкість. Такі захворювання, як підвищений кров'яний тиск, ожиріння і діабет, сприяють передчасному розвитку атеросклерозу і появи перших симптомів стенокардії.
При стенокардії необхідно дотримуватися наступні основні правила:
1. Виключити з дієти всі жири тваринного походження.
2. Відмовитися від продуктів тваринного походження, як від джерел холестерину (і особливо від таких багатих на холестерин, як мізки, яєчний жовток, вершкове масло, сметана, вершки, сири, печінку, нирки, ікра).
3. Два рази на день здійснювати прогулянки, узявши з собою пігулки нітрогліцерину.
4. Для попередження нападів болю за грудиною потрібно приймати ліки до очікуваного нападу.
5. Займаючись фізичними працею або вправами, не слід доводити себе до фізичного та нервового перевтоми.
6. Не можна підніматися на верхні поверхи по крутих сходах або в гори, носити тяжкості й гуляти при холодному вітрі.
7. Стежити за регулярністю спорожнення кишечника, вдаючись при необхідності до проносне.
8. Звести до мінімуму споживання спиртних напоїв, а краще зовсім від них отка - зат'ся, оскільки алкоголь порушує обмін речовин.
9. Відмовитися від куріння, оскільки нікотин є сильним сосудосужающім отрутою. 10. Пити соки та настоянки квітів та листя глоду (по 50-60 крапель протягом 2-3 тижнів).
Гіпертонія
Серце викидає кров порціями, як насос. Тому кров рухається по судинах поштовхами, які можна визначити за пульсу. Сила, з якою потрібно натиснути на кровоносну судину, щоб повністю його пережати, відповідає тиску потоку крові в посудині, тобто величиною артеріального тиску. Артеріальний тиск залежить від інтенсивності виконуваної фізичної і розумової роботи. Зростання тиску обумовлений посиленням роботи серця і звуженням деяких судин, як відповідь на підвищення активності тих чи інших частин нервової системи. Як правило, тиск підвищується в моменти сильних фізичних навантажень і при емоційно напрузі і повертається до норми через якийсь час після припинення дії навантаження. Сталий підвищення тиску, що зберігається і в відсутність навантажень, вже є гіпертонічною хворобою. Найбільший вплив на величину артеріального тиску роблять найдрібніші кровоносні судини -- капіляри, тому що тільки вони здатні до найбільшому зміни свого просвіту, оскільки, на відміну від великих судин, містять м'язовий шар у вигляді суцільного ряду кілець. Скорочення та розслаблення цих м'язових кілець визначають тонус судинної стінки, діаметр судини і його кровонаповнення. У стані спокою багато капіляри закриті, в активному стані вони відкриваються до такого ступеня, що деякі з них здатні пропускати в 700 разів більше крові, ніж у стані спокою. У період між вереснем і січнем часто спостерігаються спазми капілярів, численні застої крові, що є однією з причин сезонних хвороб. При нестачі в організмі вітаміну С збільшується крихкість капілярів, їх опірність підвищують медичні банки та деякі інші лікувальні процедури.
Зміна величини артеріального тиску під дією підвищують (гіпертензія зівних) або знижують (гіпотензивних) препаратів обумовлено впливом цих препаратів на тонус кровоносних судин, обсяг циркулює в них крові і роботу серця. При цьому основне значення для зміни тиску крові мають ліки, змінюють тонус судин (судинорозширювальні або судинозвужувальні). Звуження судин сприяють ліки, що полегшують або підсилюють проходження нервових імпульсів до кровоносних судинах, а їх розширення -- кошти, що ослабляють нервову регуляцію судин. Раптове підвищення артеріального тиску відбувається найчастіше через несподіваного зростання кількості в крові судинозвужувальних речовин, що поставляються нервової та ендокринної системами. Тиск крові може підвищуватися і від надлишку в ній цукру або солі. Підвищений тиск крові може мати й інші причини: ослаблення роботи нирок, пошкодження печінки або епітеліальних всмоктуючих волосків тон - кого кишечника, ослаблення функції судин (пошкодження мембранних властивостей судин), підвищений рівень цукру в крові та ін Знизити при необхідності артеріальний тиск можна, зменшуючи об'єм циркулюючої в організмі крові. З цією метою зазвичай застосовуються п'явки. Можна також приймати сечогінні або нижчеперелічені кошти.
Гіпотонія
Стійке зниження артеріального тиску через зниження тонусу судин, ослаблення серцевої діяльності та інших факторів називається гіпотонією.
СЕРЦЕВА АСТМА
Серцевої астмою іменують напади задишки, яка доходить до ступеня задухи. Задишка і ядуха при цьому є наслідком застою крові в легеневих венах. Застій крові в малому колі кровообігу виникає, як правило, через слабкість м'язів лівого шлуночка при достатньою насосної функції правого відділу серця При цьому рідка частина крові (плазма) виходить за межі кровоносних судин легенів, просочуючи собою їх тканину і навіть дрібні бронхи, легенева тканина набрякає і важко дихання, з'являється задишка, а у важких випадках - задуха.
Роботу лівого відділу серця підсилюють серцеві глікозиди, що зменшують застій крові в малому колі кровообігу і усувають набряки легенів серцевого походження. За своєю хімічною структурою всі серцеві їли - козіди нагадують статеві гормони та гормони кори надниркових залоз, що мають стероїдних структуру. Такі глікозиди містяться в рослинах сімейства Лютикова, бобових, лілійних та ін, однак найкращим засобом є наперстянка. Тривалий прийом ліків рослинного походження не викликає лікарської залежності. Проте передозування цих речовин небезпечна аритмією і зупинкою серця, найбільш небезпечні препарати групи строфанту, що вводяться у вену. Тому краще приймати низькі дози серцевих гаікозідов. Підібрати дозу приймається серцевого гликозида можна, щодня контролюючи пульс або аналізуючи електрокардіограму. Так, поступове уражень пульсу при тривалому щоденному прийомі препарату свідчить про підвищення його концентрації в крові, і навпаки. Якщо все ж таки передозування відбулася, для інактивації серцевих глікозидів в шлунково-кишковому тракті потрібно приймати розчин перманга - ната калію (марганцівка) або малиновий сироп. Ці кошти руйнують чи пов'язують серцеві глікозиди.
ІНФАРКТУ МІОКАРДА
Загибель (некроз) ділянки серцевого м'яза з-за недостатнього постачання його артеріальною кров'ю називається інфарктом міокарда, причиною якого можуть бути звуження живлять серце кровоносних судин, здавлювання їх навколишніми тканинами, наприклад, при набряку, закупорка тромбом або атероскле - ротіческой бляшкою. Однак до некрозу веде далеко не кожен недолік кровопостачання, а лише тривалий в часі (ішемія), та і то тільки в тому випадку, коли механізмам адаптацію не вдається протягом 30-40 хв компенсувати цей недолік. Інфаркт міокарда можна запобігти, якщо своєчасно усунути або компенсувати ішемії - етичні явища, знижуючи інтенсивність метаболізму ішемірованного міокарда і (або) покращуючи його кровопостачання.
Захворювання діафрагми
Другим серцем нашого організму називають діафрагму. У здоровому організмі вона здійснює за 1 хв 18 коливань, переміщаючись на 4 см вгору і на 4 см вниз. Це найпотужніша м'яз нашого тіла. Стискаючи всі кровоносні і лімфатичні судини живота, діафрагма спорожняєте його венозну систему і проштовхує кров до грудній клітці. Число рухів діафрагми в 1 хв становить чверть числа рухів серця, але її гемодинамічний напір набагато сильніше, ніж скорочення серця, тому що поверхню цього насоса набагато більше, і кров він проштовхує набагато сильніше, ніж серце. Систематично стискаючи печінка, діафрагма полегшує, а може бути, і направляє потік жовчі і стимулює кровообіг печінки. Тому покращення функціонування діафрагми завжди благотворно впливає на функції печінки і помітно покращує стан навіть у самих, здавалося б, катастрофічних ситуаціях. . Крім. Перерахованих вже функцій, діафрагма допомагає легким. Вона знаходиться безпосередньо під легкими і, коли її м'язи скорочуються, опускається, сприяючи збільшення вільного простору навколо легенів. Повітря спрямовується всередину і наповнює легені. При видиху м'язи діафрагми розслабляються, і вона піднімається, зменшуючи таким чином простір навколо легенів і сприяючи виходу повітря з легенів.
Збільшені в обсязі печінка і селезінка підводять діафрагму і роблять її нерухомою. Занадто піднята діафрагма стискає обидва підстави легенів і викликає альвеолярний і циркуляторної застій у підставах легенів. Звільнити блоковану діафрагму і збільшити амплітуду її руху можна, зменшивши обсяг печінки та селезінки, тісно пов'язаною з печінкою своїми функціями. Для цього необхідно:
- 1 раз на 3 дні за 30 хвилин до друга сніданку випити 1 склянку води «Єсентуки-4» з розчиненої в ній 1 ч. л. D г) глауберової солі (сульфат натрію). Цим досягається промивання та очищення кровоносних, лімфатичних і жовчних капілярів печінки і, отже, зменшення її обсягу.
Зменшення обсягу печінки автоматично спричинить за, собою зменшення обсягу селезінки; у-систематично прикладати до області печінки досить гарячу грілку. Коли печінка та селезінка сильно збільшені в обсязі, це потрібно робити 3 рази на день після кожної основної їжі кожного разу на 40 хв. У менш серйозних випадках досить двох разів на день. Цією процедурою можна уникнути болю в животі. В цілому можна зробити висновок, що потрібно прогрівати печінка, якщо ви хочете жити довше і боліти менше.

ВАРИКОЗНЕ РОЗШИРЕННЯ ВЕН, ВИРАЗКИ

Варикозне розширення вен - захворювання вен, що виражається у збільшенні їх розмірів, зміну форми і зменшенні еластичності. Уражаються переважно поверхневі вени нижніх кінцівок, венозні сплетення прямої кишки, вени ворітної системи та сім'яного канатика. Розвитку варикозного розширення вен сприяють утруднення з відтоком крові по венозній системі при систематичному тривалому перебуванні на ногах, пов'язаних з професійною діяльністю, здавлюванні вен тазу маткою під час вагітності, застійних явищах у венах таза, наприклад, при систематичних запорах, сидячій роботі та ін До захворювання привертають вроджена слабкість венозної стінки і недостатність венозних клапанів. Через порушення живлення шкіри кров'ю часом можуть з'явитися виразки.
Один з ранніх симптомів захворювання -- відчуття важкості в ногах, вночі тупий або гострий біль і судоми. Білі не лікувати варикозне розширення, вени з часом стають жорсткими та щільними, на ногах часто з'являються виразки і кровотечі. Рух крові від ніг до серця забезпечують клапани, розташовані через кожні кілька сантиметрів. Якщо клапани слабкі, основний потік крові тече назад у судину. Тиск крові в вені нижче пошкодженого клапана зростає, і кров розпирає вену, збільшуючи її діаметр. При спадкової слабкості вени або клапанів бажано вибирати таку професію, яка не вимагає тривалого перебування на ногах. При роздуті венах на ногах корисно бинтувати ноги (не занадто туго) еластичними бинтами. Взагалі слід зазначити, що носити тісні пояса, підв'язки або інші стягують предмети одягу шкідливо для здоров'я.
Варикозні вени, що утворюються в мошонці, називаються варикоцеле (варикозне розширення вен сім'яного канатика). Якщо ж вони з'являються в прямій кишці, то носять назва геморой. Флебіт (запалення вен), варикозна виразка, сильне чухання, знебарвлення шкіри (яка часто стає мідно-червоною) - звичайні ускладнення такого стану. Але лише у невеликої відсотки тих, хто має варикозні вени, розвивається варикозна виразка. Вважається, що люди з варікозними венами мають врожцен - ные, зі слабкими стінками судин вени. Але слабкі стінки судин, найбільш імовірно, наслідок поганого харчування, токсемії, іннервації (зниженого нервового стану) і відсутності фізичних вправ. Швидка ходьба, наприклад, вимагає енергійного використання ножних м'язів, прискореної циркуляції крові, що запобігає застій в ногах. Варикозні вени набагато частіше зустрічаються у повних чоловіків і жінок, ніж у ходощавих або з майже нормальним вагою. Варикозні вени часто з'являються в час вагітності внаслідок порушення кровообігу. У більшості випадків, , Коли варикозні вени утворюються при вагітності, після пологів вони зникають. С допомогою досить активних фізичних вправ варикозної, що виникла під час вагітності, може бути усунена, навіть коли жінка перебуває в положенні.
Не приносять успіху хірургічні операції з видалення вен або їх дренажу. Застосування еластичних панчіх або бандажів для підтримки / Вен - всього лише напівзахід і, в кінцевому рахунку, призводить до такого ослаблення тканин, що стан стає хронічним або набагато більш складним для лікування.
Як профілактика варикозного розширення вен слід:
- Уникати тривалого сидіння в одній позі, щоб не затікали м'язи, і довгого стояння;
- Щодня виконувати фізичні вправи для ніг: частіше підніматися на носочки, підніматися по сходах пішки, плавати, ходити пішки по 1-3 км, не менше години перебувати у позі з ногами, піднятими вище рівня серця; - Не набирати зайву вагу.
Шкірні виразки гомілки зазвичай мають трофічний характер - вони пов'язані з порушенням харчування (трофіки) шкіри і підшкірної клітковини внаслідок порушення місцевого кровообігу (варикозне розширення вен, облетірующій ендартріт (тромбоз).
ГЕМОРОЙ
Геморой - захворювання, обумовлене патологічним варикозне розширення вен прямокишкового сплетення. Розвитку геморою сприяє застій крові в кавернозних венах прямої кишки та малого тазу, тобто тривалий переповнення їх кров'ю при хронічних запорах, сидячому способі життя, у час вагітності, при фізичному напрузі. Гемороїдальні шишки можуть бути видалені хірургічним шляхом або вилікувані методами народної медицини.
Геморой підрозділяють на бородавчатий (злоякісний), виноградний і шовковичний. При бородавчастої геморої шишки схожі на маленькі бородавки, при виноградне шишки широкі і круглі, а при Шовковична - в'ялі, кров'янисті.
Крім того, розрізняють геморой виступаючий і прихований. Виступаючий геморой зазвичай супроводжується запамороченням, головним болем, охолодження кінцівок, напругою і здуттям живота, поганим апетитом, печіння в задньому проході, запором або зміною запору і проносу, позивами на сечовипускання і статевим збудженням. Прихований геморой нерідко викликає головний біль, непритомність, горе у грудях, припадки ядухи, серцебиття, біль у крижах, удар, паралічі, душевні хвороби і іпохондричні настрій. У цьому випадку припливи і виділення бувають не в тазових венах, а в тонкій кишці, селезінці, нирках, сечовому міхурі, статевих органах, серці, легенях.
Схильність до геморою спадкова. Хворий гемороєм повинен більше рухатися, уникати м'яких сидінь, не лежать на перині або пуховиках, не простигати і не сидіти на холодному, так як гемороїдальні шишки можуть втягтися в пряму кишку.
Харчуватися при цьому захворюванні рекомендується переважно рослинною їжею, молоком і житнім хлібом і пити більше рідини. Необхідно виключити з меню алкоголь, спеції і все гостре. У будь-якому випадку при геморої чи підозрі на нього треба звернутися до лікаря.
Хірургічні методи лікування геморою можуть застосовувати як фахівець - медик, так і народний цілитель, який має великий досвід у лікуванні цього захворювання.
Гемороїдальні шишки можна зрізати або проколювати, попередньо перетягнувши їх біля кореня шовкової чи лляної ниткою. Якщо шишок кілька, слід зрізати їх по одній.
Приховані шишки потрібно спочатку вивести назовні за допомогою або банок, або відповідних ліків: змішати рівні кількості вичавленого соку золототисячника, свіжого кропу і жівокость з медом до консистенції мазі і втирати цю мазь в місця скупчення ге - морроідальних шишок або вводити в пряму кишку на шматочку вовни. Це викликає позиви до випорожнення і сприяє виходу шишки назовні. Зрізаючи гемороїдальних шишку, не варто заглиблюватися далі кореня. Щоб проколоти шишка не боліла, можна покласти на неї варений лук, змішаний з топленим маслом. Мета проколювання -- підготувати шишку до проникнення в неї ліки. Корисно також приймати сидячі ванни з пом'якшувальними настоями або відварами лляного насіння, алтея і його насіння, капусти і т. п. Як заспокійливих засобів можна використовувати у вигляді пов'язки листя алтея і буркуну лікарського, замішані на яєчному жовтку і рожевому маслі. Від геморою допомагають банки на внутрішню поверхню стегон. Кровотеча з гемороїдальних шишок оберігає від гангрени, божевілля, меланхолії, епілепсії та інших захворювань, що може викликати геморой.

Серцево-судинні - Рецепти лікування

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі рекомендують пити сік з свіжого листя білоголової капусти по 1 / 2 склянки за 15 хвилин до їди: він знижує вміст холестерину в крові.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: наповнив »півлітрову банку висушеними рожевими головками конюшини, залити їх 0,5 л горілки і поставити на 2 тижні в темне місце. Пити по 1 ст. л. перед сном. Курс лікування 3 місяці, перерва 2 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: висушити на повітрі кору горобини червоної, знятої з дерева ранньої навесні на початку сокодвіженія, шаром завтовшки 1-2 см. Залити 0,5 л води 5 ст. л. подрібненої кори, довести до кипіння і тримати на малому вогні 2 години під кришкою. Процідити і пити по 25-30 мл 3 рази на день за 20 хвилин до їди. Відвар тримати в холодильнику не більше двох днів, підігріваючи перед прийомом. Курс лікування 1,5-2 місяці.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

Змішати 20 г трави деревію, 20 г омели білої і 50 г цистозири бородатою, заварити 1 ст. л. суміші 1 склянкою окропу, наполягти, укутавши, 2 год і процідити. Випити все ковтками протягом дня. Курс лікування 21 день.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: залити 1 склянкою холодної води 2 ч. л. кореневищ оману, настояти 3 год, поставити на вогонь, довести до кипіння, кип'ятити на малому вогні 10 хв і процідити. Пити по 2 ст. л. 3 рази на день протягом місяці.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

Попередити розвиток атеросклерозу можна, регулярно беручи сік редьки з медом (за смаком). Для профілактики атеросклерозу слід також є яблука. Пектин, що міститься в них, здатний видаляти з організму всі зайве, і в тому числі надлишок холестерину.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

Корисно в день випивати по 20 г рослинного масла або соку граната або з'їдати по 100 г нежирного сиру.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 10 г трави рути, 10 г перстачу гусячої, 30 г омели білої і 30 г польового хвоща. Залити 1 ст. л. суміші 1 склянкою холодної води, настояти 4 год, кип'ятити 4 хв і процідити. Випити все ковтками в протягом дня. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 5 г арніки гірської, 25 г трави деревію і 20 г трави звіробою. Залити 1 склянкою холодної води 1 ст. л. суміші, настояти 2-3 год, кип'ятити на малому вогні 5 хв, настояти 15 хв і процідити. Випити все ковтками протягом дня. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 10 г плодів кмину, 10 г трави рути, 10 г трави меліси, 15 г кореня валеріани, 20 г квіток глоду, 20 г листя барвінку, 30 г трави омели білої та 20 г плодів шипшини, заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. суміші і настояти 1 год Випити все ковтками протягом дня. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 10 г квіток конвалії травневого, 20 г листя меліси, 30 г трави перстачу гусячої і 30 г трави рути, залити 1 склянкою холодної води 1 ст. л. суміші, настояти 3 год, кип'ятити на малому вогні 5 хв, настояти 30 хв і процідити. Випити все ковтками протягом дня. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі протягом 1 місяця 3 рази на день перед їжею пити по 30-40 крапель на - стійки аралії маньчжурської: залити 1 / 2 склянки води або 50 мл спирту 1 ч. л. сировини і настояти 3 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: заварити 1 склянкою окропу 20 г ягід глоду, настояти 2 год і пити як чай.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: заварити 2 склянками окропу 3 ст. л. подрібненого кореня кульбаби, довести до кипіння і кип'ятити 15 хв на слабкому вогні. Пити по 1 ст. л. 2 рази на день за 30 хвилин до їди. Викопувати коріння потрібно або ранньої весни до цвітіння, або після в'янення листя. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 30 г трави рути, 20 г трави чебрецю і 40 г листя меліси, залити 1 склянкою холодної води 1 ст. л. суміші, настояти 3 год, кип'ятити 5 хв і настояти 15 хв. Випити ковтками протягом дня. Курс лікування 1 місяць.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 15 г трави рути, 25 г листя глоду, 25 г квіток глоду та 10 г кореня валеріани, залити 1 склянкою холодної води 1 ст. л. суміші, настояти 3 год, кип'ятити 4 хв, настояти 20 хв і процідити. Випити ковтками за 1 день. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати 30 г трави деревію, 15 г барвінку малого, 15 г польового хвоща, 15 г омели білої і 15 г квіток глоду, залити 1 склянкою холодної води 1 ст. л. суміші, настояти 1 год, прокип'ятити 5 хв, настояти 20 хв і процідити. Випити ковтками протягом дня. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: настояти 40 г трави конюшини лугового на 0,5 л 40%-ного спирту в протягом 10 днів. Приймати перед обідом або перед сном по 20 г. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати по 10 г кропиви дводомної і трави деревію, кип'ятити 1 ст. л. суміші в 0,5 л води протягом 10 хв. Приймати по 0,5 склянки на ніч. Цей відвар також покращує обмін речовин. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати по 30 г коренів кульбаби, пирію, мильнянка і трави деревію, настояти в 1 склянці окропу 1 ст. л. суміші протягом 1 ч. Приймати по 1 склянці вранці і ввечері. Лікування тривале. Курс лікування 3-4 місяці.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: настояти 50 г кореня переступня білого в 0,5 л 40%-ного спирту в протягом 10 днів. Приймати по 5 мл 3 рази на день. При тромбофлебіті приймати не можна! Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. сухого подрібненого листя подорожника і настояти 1 год Випити цю добову дозу ковтками протягом години. Можна використовувати свіже листя подорожника: нарізати, нам'яли, вичавити сік, змішати з рівною кількістю меду і варити 20 хв. Приймати по 2-3 ст. л. в день. Зберігати в прохолодному місці в добре закритому посуді. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі: змішати рівні частини трави хвоща, листи берези, / коренів кульбаби, кореневищ пирію, коренів / мильнянка, трави деревію, плодів аронії і приймочок кукурудзи. Залити 1 склянкою окропу на 1 ст. л. суміші і настояти 30 хв. Приймати по 1 / 2 склянки Зразу в день. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі приготувати відвар з польового хвоща: 2 ст. л. подрібненої трави заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 30 хв і п'ють по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

Корисні при атеросклерозі мелені пшеничні висівки. Перед додаванням у їжу висівки колам залити окропом на 30 хв, після чого воду злити. Отриману кашку класти в будь-який блюдо спочатку по 1 ч. л., через 7-10 днів - за 2 ч. л., Ще через 7-10 днів - по 1-2 ст. л. 2-3 рази на день.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

Лікує склероз судин головного мозку горобина звичайна: 200 г кори горобини кип'ятити 2 год на 0,5 л води і приймати по 20-30 г 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Серцево судинні / Атеросклероз - народний рецепт для лікування

При атеросклерозі слід їсти салати таких видів: 1. Буряк, яблука, часник, кисле молоко. 2. Яблучне шоре, чорна смородина, морська капуста. 3. Брусниця, хрін, цибуля, суниця, часник, гірчиця, капуста. 4. Квіти кульбаби, троянди, фіалки, акації, конюшини. 5. Листя липи, акації, ясеня, малини, суниці, хмелю, чорної смородини, барбарису, хвої модрини, почечуйной трави, пижма, подорожника. 6. Ботва буряка, моркви, редиски, редьки, селери, ревеню, спаржі, огіркової трави. У раціоні різко обмежити багаті холестерином тваринні жири: вершкове масло, сало, вершки, сметану, вироби з здобного тесту, крем тортів, тістечок. Щодня вмикайте в меню 1,5-2 ложки рослинної олії, оскільки воно нормалізує жировий і обмін холестерину і, що дуже важливо, посилюючи перистальтику кишечнику, сприяє видалення ізбьпка холестерину з організму. Намагайтеся більше їсти продуктів моря-морську капусту, кальмари, криль: вони роблять антисклеротичну дію.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Дуже ефективні для прочищення судин вправи Мікуліна: піднятися на шкарпетки ніг так, щоб п'яти відірвалися від підлоги на 1-2 см, після чого різко на них опуститися. Зробивши це 30 разів, відпочити 10 с. Вправа потрібно виконувати спокійно, не поспішаючи, 3-5 разів на день, роблячи кожного разу не більше 60 ударів п'ятами в підлогу.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Заповнити березовими нирками півлітрову пляшку на 1 / 3 її об'єму і залити до горлечка горілкою. Настояти протягом 10 днів, періодично струшуючи. Цією настоянкою змащувати хворі місця.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Промити холодною водою 3 яблука сорту антонівка середньої величини. Покласти їх у емальований посуд і залити 1 л окропу. Настояти 3 години, щільно укутавши. Потім яблука потовкти й отриманий настій процідити. Пити щодня по 50 мл вранці натщесерце і ввечері перед сном. Настій готувати і приймати до поліпшення стану.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При лікуванні закупорки вен потрібно одночасно приймати ванни і пити відвари різних лікарських рослин: ромашки, череди, звіробою, гілок дуба, каштана, верби. Для ванн: взяти 500 г (в зимовий час -- 300 г) гілок дуба і стільки ж гілок каштана і верби, покласти в емальоване відро, залити холодною водою, довести до кипіння і кип'ятити 30 хв. Потім додати по 200 г трав: сушеніци болотна, череди, ромашки, звіробою і настояти ніч. Окремо відварити або розпарити 3 буханки житнього хліба і влити відвар у ванну. Ванни потрібно приймати щодня перед сном протягом 30-40 хв при 38-43 X. Одночасно потрібно заварити 1 л окропу суміш з 1 ст. л. гілок дуба, 1 ст. л. гілок верби і 1 ст. л. гілок каштана, кип'ятити 30 хв, додати у відвар по 1 ст. л. трав: сушеніци болотна, череди, ромашки, звіробою, настояти 12 год, процідити і додати 2 ст. л. меду. Пити 2-3 рази на день, в перші 2 дні по 50 мл, потім 2 дні по 100 мл, інші дні по 150 мл. Курс лікування 20 днів, перерва 5-10 днів. І знову повторити курс лікування.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Настояти в 0,5 л пшеничної горілки 50 г квітів каштана кінського в темряві протягом 14 днів, періодично збовтуючи. Процідити і пити 3 рази на день по 30-40 крапель за 20 хв до їди. Курс лікування 3-4 тижні. Одночасно потрібно змащувати уражені місця кілька разів на день маззю: змішати по 10 г порошку квітів ромашки, листя і квітів шавлії, 50 г розтертих плодів каштана і 5 г картопляного крохмалю. Суміш залити 200 г гарячого курячого жиру, протоміть 2,5 год на водяній бані, настояти ніч, знову розігріти до кипіння, процідити, віджати і остудити.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При варикозному розширенні вен і тромбофлебіті подрібнити в порошок листя подорожника, квіти рути лікарської і деревію, кору білої верби (краще камбій), плоди або квіти каштана, корінь алтея або малини (можна квіти і навіть листя) і ромашку, взяті в рівних пропорціях, ретельно перемішати, залити 600 мл окропу 2 ст. л. суміші, довести до кипіння і відразу зняти з вогню, а потім настояти ніч. Пити по 3 / 4 склянки вранці і ввечері. З залишку зробити компрес на ніч.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Вилікувати тромбофлебіт можна, приймаючи настій листя кропиви і дотримуючи дієту (не їсти м'ясо, рибу, нічого смаженого) протягом тривалого часу. Настій кропиви: 1 ст. л. листя заварити склянкою окропу, настояти 40 хв, процідити. Пити по 1 - 2 ст. л. 3 - 4 рази на день до їжі.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Для лікування тромбофлебіту перед сном роблять ванни для ніг з настою трави сушеніци болотяної. Корисні загальні ванни. Для ніжних ванн настояти протягом 1 год на 10 л окропу 150 г трави. Тривалість процедури 20-30 хв.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При варикозному розширенні вен 2 рази на день, вранці і ввечері, розтирати яблучним оцтом всі уражені хворобою місця і одночасно пити яблучний оцет: 2 ч. л. на 1 склянку води по 2 - 3 склянки на день.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Добре розсмоктує роздувся венозні вузли рясне змочування і розтирання спиртової настойкою квітів білої акації.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При варикозному розширенні вен корисні ванни з відвару кори верби: 2 жмені кори заварити 5 л окропу, поставити на повільний вогонь і гріти 30 хв, процідити.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При тромбофлебіті накладати на хворе місце 1-2 рази на день на 1,5 - 2 год компреси з відвару бодяги. Заварити 0,5 л окропу 2 ст. л. бодяги, настояти 2 год

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Відвар кори дуба діє укрепляюще, як смола, на внутрішні судини. 1 ст. л. кори заварити 1 склянкою окропу, гріти на малому вогні 25 хв, настояти 40 хв, процідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день до їжі.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Прийом протягом деякого часу всередину по 5-6 кульок смоли ялини або сосни щоденно зміцнює груди і внутрішні судини (кульки перевариться).

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненого листя або кори лісового горіха і настояти 6 год Пити по 3 / 4 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом місяця.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою горілки 2 ст. л. подрібнених свіжих листів каланхое і настояти тиждень. Цією настоянкою натирати ноги, уражені захворюванням, протягом місяця.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Ретельно розтерти в ступці свежесор - ванні листя і головки полину сріблястою, змішати 1 ст. л. приготованого сировини і 1 ст. л. кислого молока або сметани, нанести рівним шаром на марлю і накласти на цю марлю ділянки з розширеними венами на 1,5 - 2 ч. Такі пов'язки потрібно накладати протягом 4-5 днів. Через 2-3 дні лікування можна повторити.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При варикозному розширенні вен: змішати равнце кількості арніки гірської і кори ліщини (лісового ліщини), заварити 600 мл окропу 2 ст. л. суміші і настояти ніч у термосі. Пити по 3 / 4 склянки 3 рази на день до їжі. На ніч слід зробити компреси з молочної сироватки: змочити в сироватці тряпочку, обернути нею хворі місця і прикрити компресним папером (щоб уникнути попрілостей целофаном користуватися небажано) на всю ніч. Вранці хворі місця необхідно обмити холодною водою. Через брак сироватки можна застосовувати компреси з перемелених листя каштана кінського. Більше ефективні компреси з квітів каштана (теж перемелених). Лікування тривале.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

При розширенні вен походить раннім вранці, до сходу сонця, в чистих бавовняних носках по росяній траві, щоб шкарпетки добре просочилися водою. Коли зійде сонце, потрібно ходити в цих шкарпетках, не знімаючи, поки вони не висохнуть.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Вправи: лежачи, підняти догори праву ногу, максимально її розслабити і різко потрясти ступень. Опустити ногу * Виконати той же саме з іншою ногою. Повторити 10-20 разів. І так - по кілька разів на день. Чим більше, тим краще. Прогулянки та помірні фізичні вправи-краща профілактика від варикозного розширення вен. Час від часу необхідно приймати положення «ноги вище голови ». Взагалі корисні всі вправи з підйомом ніг.

Серцево судинні захворювання / Варикозне розширення вен, язви - народний рецепт для лікування

Настурція містить сірку, яка необхідна для правильного розвитку і функціонування організму. Настій її листя ефективний при запаленні лімфатичних залоз. 10 г листя заварюють 1 л окропу, настоюють 10 хвилин і проціджують. П'ють в протягом дня по 1 / 2 склянки.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При серцевих аритміях застосовується сік деревію по 20-30 крапель на прийом разом з 20-25 краплями соку рути в суміші з виноградним вином або іншим вином малої фортеці чи запивається таким вином.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При хворобах серця і аритміях приймати відвар з квітів та листя глоду: залити 3 склянками окропу 1 ст. л. сировини і наполягти, укутавши, 30 хв. Пити по 1 склянці 3 рази на день після їжі протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

Щоб позбавитися від серцебиття на нервовому грунті: натерти 0,5 кг лимонів, переміщати їх з 0,5 кг меду і 20 стовченої абрикосовими зернятками. Приймати вранці і ввечері до їди по 1 ст. л.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

Для уповільнення ритму серцевих скорочень, збільшення швидкості кровотоку і підвищення тонусу серцевого м'яза (при прогресуючої м'язової дистрофії): залити 2 частини трави льнянки 10 частинами горілки (на горілці трава настоюється вдвічі довше, ніж на спирту), настояти 21 день. Приймати при нормальному і підвищеному тиску по 30-40 крапель, при гіпертонії - по 1-2 ч. л., запиваючи ковтком води, протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При тахікардії допомагає відвар трави горицвіту. Залити 1 склянкою води 1 ч. л. трави, кип'ятити на малому вогні 3 хв, настояти, укутавши, 1 год і процідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При серцебитті: змішати 1 частина подрібненої свіжозірваними трави гвоздики і 5 частин рослинного масла і настояти 8 днів. Приймати по 10 крапель 3 рази на день. Можна також залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави гвоздики і випарувати відвар наполовину на слабкому вогні. Пити по 1 ч. л. 3 рази на день протягом двох тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При неврозах і сильних серцебитті: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібнених коренів спаржі, довести до кипіння, кип'ятити 2 хв, покласти в гарячий відвар 1-2 ч. л. сушеної трави спаржі й наполягти, укутавши, 2 ч. Приймати по 2 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При серцебитті: залити 1 склянкою окропу 5 стеблин з листям Білозір'я болотного (отруйний) ^ кип'ятити на малому вогні 5 хв, настояти 2 год і процідити. Пити по 1 ч. л. 2-3 рази на день. Швидше відвару діє настоянка: залити 0,5 л горілки жменю сухої трави Білозір'я і настояти в теплому місці 9 днів. Приймати Зразу в день: перший тиждень - по 20 крапель, другий - по 30 крапель, треті - по 40 крапель, а з четвертої тижня - по 50 крапель протягом трьох місяців, за 30 хвилин до їди, запиваючи щоразу 50 мл води або трав'яного настою цикорію. При першому ж ознаках відновлення тахікардії курс лікування повторити.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При підвищеній збудливості і невротичних болях у серці залити 1 склянкою окропу 2 ч. л. квітів цикорію й наполягти, укутавши, 2 ч. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їжі протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л окропу 2 ст. л. фіалки триколірної і настояти 4 ч. Приймати при неврозах по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При неврозах серця стовкти шишки хмелю в порошок і приймати його по щіпці A / 2 ч. л.) 3 рази на день за 30 хвилин до їжі в протягом 3-4 тижнів. Можна також пити по 3 глотка 3-4 рази на день водний настій шишок хмелю: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. шишок, наполягти, укутавши, 2 год і процідити.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

При серцево-судинної недостатності (дня посилення скорочення серця), для поліпшення мозкового кровообігу і зниження невротичних серцевих болів допомагає водний настій чи - Стець лісового. Заварити 0,5 л окропу 1 ч. л. подрібненої рослини, настояти 1 год Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день. Через тиждень слід пити більш концентрований настій: 1 ч. л. на 1 склянку окропу. У третій тиждень і далі-2 ч. л. на 1 склянку окропу. Приймати по 1 ст. л. в протягом двох місяців. Засіб сильнодіючий.

Серцево судинні захворювання / Васкуліт, аритмія - народний рецепт для лікування

Страждаючим биттями (тахікардією) рекомендується заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. сухої подрібненої меліси (лимонної м'яти), настояти 30 хв, процідити і пити в теплому вигляді по 0,5 склянки 3 рази на день до їди. Якщо ця доза виявиться занадто великий, можна її знизити, прислухаючись до свого організму. Лікування тривале.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонії добре допомагають свіжі плоди суниці і чорної смородини, сік буряка з медом A: 1; по 1 ст. л. 4-5 разів на день), печена картопля разом зі шкіркою. Мед іноді рекомендують при ослабленні серцевого м'яза як дієтичне живильна засіб. Однак не слід пити багато меду з гарячим чаєм, так як це призводить до посилення потовиділення при підвищеному навантаженні на серце. Така додаткове навантаження на хворе серце небажана, тому при захворюваннях серця мед можна вживати тільки невеликими порціями (по 1 ч. л. або 1 ст. л. 2-3 рази на день) з молоком, сиром, фруктами та іншими харчовими продуктами. Мед із соком овочів застосовується для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Для поліпшення функцій ендокринних залоз, нормалізації артеріального тиску і функцій серцево-судинної системи в якості потужного тонізуючого та регулюючого центральну нервову систему кошти рекомендується в протягом місяця приймати настоянку подрібненого кореня аралії маньчжурської: 5 г сировини на 50 мл горілки або спирту настояти 2 тижні в темному місці. Приймати по 30-40 крапель 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Для зниження артеріального тиску і заспокоєння центральної нервової системи настояти в 200 мл горілки 30 г кори або кореня барбарису протягом 21 дня в темному місці при кімнатній температурі. Пити по 1 ст. л. через 1 год протягом перших трьох днів, а далі 3 рази на день. Курс лікування 2-3 тижні.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

За високого кров'яного тиску: покласти на дно склянки 1 ст. л. кукурудзяного борошна, доверху залити гарячою водою і залишити на ніч. Вранці натще випити тільки воду (гущу не розмішувати).

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонічній хворобі змішати по 1 склянці соку столового буряку, моркви, хрону (натертий хрін попередньо наполягають з водою протягом 36 год) і 1 лимона, змішати з 1 склянкою меду і приймати по 1 ст. л. 2-3 рази на день за 1 годину до їжі або через 2-3 години після їди. Курс лікування 2 місяці.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонічній хворобі змішати по 1 склянці соку червоної смородини, хрону (див. вище), 1 склянка меду і сік 1 лимона і приймати по 1 ст. л. 3 рази день за 1 чдо їжі або спустя2-3 год після їжі. Зберігати такі суміші потрібно в добре закривається скляному посуді в прохолодному місці. У початкових стадіях захворювання ці засоби дають гарний результат.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Відомі спроби лікування хворих у початкових стадіях гіпертонічної хвороби комбінацією квіткового пилку і меду в пропорції 1:1 або 1:2.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонії приймати настій звіробою по 1 / 2 склянки 3 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Для лікування гіпертонічної хвороби 1 стакан подрібнених часточок часнику наполягають в 0,5 л горілки не менше двох тижнів в теплому і темному місці і приймають по 1 ч. л. 3 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Щоб утримати тиск крові в нормі, приймати 3 рази на день по півсклянки чайного гриба.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонічній хворобі рекомендується вживати свіжі, розпарені, стовченої і змішані з медом ягоди калини. Для кращого засвоєння суміш потрібно розбавити водою. При болях у серці слід пити настій ягід калини: 2 ст. л. ягід розтерти в ступці, залити 1 склянкою окропу і настояти, укутавши, 4 ч. Приймати по 3-4 склянки на день за 30 хв до їжі протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонії: змішати рівні частки пустирника, сушеніци болотної, квітів глоду і половину такої частки омели білої. Заварити 1 л окропу 1 стакан збору, наполягти, укутавши, 4 год, процідити. Пити по 1 ст. л. (можна до 1 / 3 склянки) 3 рази на день за 30 хв до їжі протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Для зниження артеріального тиску: змочити 5-6%-ним оцтом (яблучним або звичайним) тряпочку і застосувати її до підошов на 5-10 хв, спостерігаючи, коли тиск прийде в норму.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонічної хвороби в початковій стадії: натерти 1 лимон або 1 апельсин з шкіркою, змішати з цукром. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

При гіпертонії рекомендується приймати відвар сушених плодів чорної смородини: залити 1 склянкою окропу 2 ст. л. плодів, гріти на малому вогні 10 хв, настояти 1 год і процідити. Пити по 1 / 4 склянки 4 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Гіпертонія - народний рецепт для лікування

Белі тиск підвищений, то слід приймати макухи червоного буряка, листя липи, малини, квітів та листя мати-й-мачухи, квітів бузини.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Для ліквідації гемороїдальних шишок або вузликів приготувати близько 16 кг проса і частина його засипати на 1 / 3 в 3-літрову банку, ретельно промити, залити джерельної або інший водою хорошої якості і настояти темному місці при кімнатній температурі 4 дні. Приймати настій по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день протягом 3-4 тижнів, потім 5-10 днів відпочити і знову повторити до тих пір, поки всі просо не закінчиться.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Геморой зникає безслідно, якщо перед їжею пити по 0,5 склянки води, в яку додано 1-2 ст. л. 3-5%-ного розчину соляної кислоти.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

У анальний отвір втирати старе солоне сало, змішане з порошком трави чистотілу.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Змішати рівну кількість ромашки лікарської, буркуну лікарського і трохи шафрану, розтерти і змішати зі слизом насіння льону і уварені на 1 / 3 вином. Отриману рідину можна використовувати для пов'язок або пити по 1 ст. л. 3 рази на день, запиваючи водою.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 2 ч. л. подрібненого кореня кровохлебкі, поставити на вогонь, довести до кипіння, потримати на малому вогні 15 хв і процідити. Пити по 1-2 ст. л. 5-6 разів на день за 30 хвилин до їди.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. кореня ожини, кип'ятити на малому вогні 15-20 хв, настояти 30 хв і процідити. Пити по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

При набрякання гемороїдальних шишок і розширення вен на ногах рекомендується вживати тривалий час сік свіжих квітів каштана кінського по 25-30 крапель 2 рази на день, запиваючи двома ковтками води. Майже так само добре допомагає сік квітів каштана, розбавлений горілкою або спиртом A частина соку на 1 частина горілки). Приймати його слід по 30-40 крапель 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою горілки 1 ст. л. нирок і кори осики, настояти 2 тижні і процідити. Пити по 30-40 крапель 3 рази на день за 20 хв до їди.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. горця почечуйного і настояти його ніч у термосі. Пити по 100 мл 3 рази на день за 20 хвилин до їди.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Свежеізмятая заяча капуста (молодило) виліковує гемороїдальні шишки.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Допомагають при геморої примочки з відвару кори верби.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

При геморої прикладати до хворих місцях кору або стружки виноградної лози.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Пити сік осики, видобутий навесні під час сокодвіженія, по 1 / 3 склянки 3 рази на день до їжі. На зиму сік залити горілкою у рівній пропорції і приймати так само, як і свіжий сік.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Застосовувати зовнішньо у вигляді примочок або припарок свіжу товчену траву льнянки з квітами або траву, зварену з молоком, або мазь з трави льнянки. Спосіб виготовлення мазі: додати вершкове масло сік із свіжої трави і ретельно розмішати до консистенції густий емульсії, або інший рецепт: 2 частини трави (краще свіжої) гріти з 5 частинами свинячого сала до випаровування води, процідити і вичавити. Для приготування мазі з сухої трави 2 частини трави заливають 1 частиною спирту і залишають на кілька годин у закритому посуді в темному місці. Потім додають 10 частин свинячого несолоного сала (краще смальцю), гріють у відкритій посуді на водяній бані »до тих пір, поки весь спирт не випарується, вичавлюють і проціджують.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Застосовувати зовнішньо у вигляді тампонів або примочок суміш рівних кількостей медунки, подорожника, шавлії, золототисячника і полину. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. суміші, додати туди 1 ст. л. меду, варити на малому вогні 5 хв, настояти 30 хв, процідити і долити кип'яченої води до повного склянки. Пити по 50 мл 3 рази на день перед їжею.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварювати як чай і пити настій листя деревію. Одночасно можна прикладати квіти деревію до хворого місцем на ніч.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Застосовувати в якості компресів відвар ягід жостір проносне (крушини колю - чий). Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. ягід і настояти 3 год Пити по 2 ст. л. 3-4 рази вдень.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Залити 1 склянкою горілки 25 г квіткових сережок вільхи і настояти 9 днів у теплому місці, захищеному від світла. Пити по 30-40 крапель 3 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

При важко протікає геморої досить приймати 3 рази на день по 1 ч. л. сік татарнику і робити з цього ж соку зовнішні примочки протягом трьох тижнів. Результати бувають дуже хорошими.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. облистяний верхівок і насіння кінського щавлю і наполягти, укутавши, 1 ч. Пити 3 рази на день по 50 мл за 30 хвилин до їди. У такій концентрації настій закріплює рідкий стілець, а якщо взяти 2 ст. л. трави або насіння на 1 склянку окропу, настій надасть послаблювальну вплив.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Прикладати до гемороїдальних шишка листя осики. Хворе місце слід попередньо обмити теплою водою з милом, а потім обмити прохолодною водою. Листя потрібно прикладати на 2 ч. Якщо біль посилиться, слід прибрати листя раніше і обмити шишки прохолодною водою. Через 1-2 дні процедуру повторити.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

До гемороїдальним Шишка можна прикладати 3-4 рази на день на 1-2 хв холодні примочки з змоченою в холодній воді і злегка віджатою марлі. Через кілька днів ці холодні примочки потрібно замінити прикладанням не більше ніж на 30 з шматочки льоду, загорнутого в марлю.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

З сирої картоплини вистругав свічку в палець завтовшки з тупим кінцем, ввести її в задній прохід і тримати протягом ночі. Вранці свічка вийде сама.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Залити 0,5 л холодної води 5 ч. л. подрібнених коренів Репешко, довести до кипіння, кип'ятити на малому вогні 20 хв, процідити і приймати по 100 мл за 15 хвилин до їди. Курс лікування 1-1,5 місяця. Цим же методом лікують доброякісні і злоякісні пухлини в прямій кишці.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварювати в чайнику і пити як чай квіти коров'яку (царського скіпетра). Кровотечі зупиняються вже через 2-3 дні, а ще через кілька днів хвороба пройде зовсім.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Пити по 1 / 4 склянки соку стиглих плодів горобини Зразу в день до їжі. Сік злегка підсолодити і запивати одним склянкою кип'яченої води *

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Можна пити відвар або настій квітів горобини: заварити 1 склянкою окропу 15 г квітів і настояти 30 хв. Пити по 3-4 ковтки 3-4 рази вдень.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Запущений геморой лікують настоєм трави і квітів подмаренника цього, зібраного у травні. Заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави і настояти 30 хв. Весь настій слід випити в гарячому вигляді по 3 склянки на день за 30 хвилин до їди. Кожен день необхідно готувати свіжий настій.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

На дно невисокого залізного бідони покласти сильно розігрітий на огае цегла та насипати на нього дрібно покришену часник або верблюже колючку. Коли з'явиться дим, потрібно сісти на бідон. Такі процедури слід виконувати по можливості часто, не допускаючи опіків, до лікування.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Геморой пройде, якщо по можливості часто прогрівати шишки над димом копит різних тварин, не допускаючи опіків.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Розчинити в 7 л окропу 400 г квасцов, закрити посуд кришкою з отвором діаметром 5 см в центрі і прогрівати гемороїдальні шишки над цим отвором, поки не перестане йти пар. Після процедури потрібно змастити задній прохід вазеліном і обов'язково прийняти проносне. Прогрівання проводити не частіше 1 рази на тиждень. Досить 2-3 прогрівань. Одночасно слід приймати настій коров'яку.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Подібним же способом можна робити парові ванни з лука: налити в глиняний горщик 2 л молока, опустити туди 4 великі головки цибулі, закрити горщик і парити його вміст в духовці на повільному огае приблизно 4 ч. Після готовності закрити горщик дерев'яної кришкою з отвором. Процедури рекомендується проводити через 3 дні. За б ч до процедури треба прийняти проносне, а після неї змастити задній прохід вазеліном.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

При застарілої геморої допомагають крижані свічки: зробити паперові циліндричні формочки невеликого діаметру, залити їх водою, поставити в холодильник і дати воді замерзнути. Перед застосуванням кінець свічки потрібно опустити на короткий час в теплу воду, а потім ввести свічку в задній прохід, звільнивши її заздалегідь від паперу. Перші 3-5 днів потрібно тримати свічку 30 с, потім кожні 3-5 днів додавати по 30 с. Під час лікування слід уникати сидячої роботи і вживання спиртних напоїв.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Поставить по п'явці на кожну гемороїдальних шишку. Перед лікуванням шишки ретельно вимити з непахуча милом. Коли п'явка насосется, вона відпаде сама, а шишка висохне.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Заварити в 1 л окропу 10 г кропиви пекучої і стільки ж крушини і настояти 1 год Пити по 4 склянки на день.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Змішати по 10 г квітів льнянки, дубової кори і трави водяного перцю, всипати суміш у 50 г розтопленого свинячого сала, ретельно розмішати, потримати, помішуючи, 30 хв на малому вогні, злити у банку і зав'язати пергаментним папером. Просочити отриманої маззю тампон і ввести його повністю в анальний отвір на 4-5 ч.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Змішати по 20 г квітів ромашки аптечної, кореня валеріани, кореня кульбаби й кореня пирію. Заварити 0,5 л води 2 ст. л. суміші, настояти 2 год, кип'ятити на малому вогні 10 хв і процідити. Застосовувати у вигляді клізми на ніч у протягом тижня.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Варити в 1 л води 30 г кореня чорної бузини, поки в посудині не залишиться половини початкового кількості води. Пити по 1 / 2 склянки до їжі протягом 40-60 днів.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Дрібно нарізати стебло і листя омели білої, що росте на соснах, залити 1 ст. л. омели 1 склянкою холодної води і залишити на ніч, а вранці випити весь настій. На інше ранок лікування повторити. Курс лікування 5 днів. Подрібнений стебло можна використовувати 2-3 рази. Цей рецепт не підходить людям з низьким кров'яним тиском.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Приймати по 1 ст. л. перед їжею плоду зрілої бузини, зварені як варення без цукру.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Пити чай з полину.

Серцево судинні захворювання / Геморой - народний рецепт для лікування

Вживати подорожник з сіллю.

Серцево судинні захворювання / Гіпотонія - народний рецепт для лікування

Для збільшення потужності серця за годину до відвідування лазні або парильні треба з'їсти 50-100 г вареного серця тварини. За 15 хв до входу в парну випити серцевий квас або фермент, приготований таким чином: взяти 3 л води 1 стакан рослини сірого желтушніка, або горицвіту, або конвалії, наперстянки, строфанту, шавлії, купени, додати 1 склянка цукру, 1 ч. л. сметани. Все бродить не менше двох тижнів в теплому приміщенні (можна біля радіатора). Разова доза квасу близько 0,5 склянки. Після парової процедури необхідно провести масаж тіла з метою поліпшення кровопостачання органів і кінцівок. Наявність мікроелементів, надійшли з серцем тварини, допомагає швидкому відновленню серцевої тканини. 10-20 подібних процедур значно покращують серцеву діяльність. ' Практично можна домогтися, що порушення в роботі серця будуть повністю усунені поза залежно від віку хворого. Однак необхідно знати, що треба щодня вживати 0,1 г розмолотої трави сірого желтушніка. Гіркоту цієї рослини стимулює роботу підшлункової залози на вироблення інсуліну, який, розщеплюючи складні жири і цукру, забезпечує харчування серця.

Серцево судинні захворювання / Гіпотонія - народний рецепт для лікування

При зниженому тиску і великий слабкості, включаючи і знижену температуру тіла (особливо кінцівок), доцільно вживати макухи капусти, щавлю, подорожника, тріфолі, веху. Процедуру ковтання цих макух продовжувати до тих пір, поки тіло не розігріється, ноги і руки не перестануть вичахати на холоді.

Серцево судинні захворювання / Гіпотонія - народний рецепт для лікування

Відвар трави татарнику колючого підсилює серцеві скорочення, усуває серцебиття, тонізує організм при гіпотонії і допомагає при серцевій слабкості. Висушена татарник, видаливши колючки, стовкти в порошок і приймати по 1 ч. л. 3-4 рази на день за 30 хв до їди. Можна також залити 2 склянками окропу 2-3 ст. л. трави татарнику і настояти ніч у термосі. Прийняти всі протягом дня за 3 рази до їди. Приймати протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

При хронічних виразках поза загострень змащувати їх 5%-м розчином муміє на соку алое (а ще краще на мазі алое), тобто взяти 5 г муміє на 100 г соку або мазі алое. А прікрьп' цю масло у теплу пору краще листом подорожника, в холодну - зрізом листа алое або шматочком пергаментним папір, і злегка все це прибинтувати на добу. Через добу компрес з муміє змінити на масло звіробою, квіти якого краще настояти 15 днів на соняшниковій, а краще касторовій олії A ст. л квітів на півсклянки олії. Але й звіробійного масло після 15 процедур краще б змінити на 5%-ну мазь з обліпихи масла E г олії на 100 г мазі алое), що теж сприяє швидкій епітелізації і розсмоктуванню інфільтрації. Якщо немає ні звіробою, ні обліпихи, і навіть при їх наявності - в третій чергу, через місяць - використовує 25%-ву мазь каротоліна. Її можна приготувати з м'якоті шипшини, роздрібнюючи сухі ягоди, на мазі алое або рослинній олії в співвідношенні 1:4. Ще краще використовувати масло насіння шипшини » Оскільки лікування виразок, що викликаються різними захворюваннями судин, нерідко триває роками, щоб уникнути звикання до одного і того ж засобу звіробійного, обліпихова, шіповні - ковое масла чергуючи або замінюємо маслом з квітів троянди (наполігши 20 їх грамів на 100 г рослинного масла або використовуючи аптечні їх препарати - Розалії, розафган). Найбільш ефективні змащування муміє на соку або мазі алое, які посилюють розсмоктуючу тканестімулірующее і епітелізіру - ющее дію муміє. На курс лікування треба не менше 15 таких змазувань муміє, повторюючи його через 1-1,5 місяця. При Надич набряклості, інфільтрації навколишніх виразки ділянок шкіри використовують примочки з соку сирого картоплі або його дрібно тертої кашки, накривши їх листом подорожника (взимку - розрізаним уздовж листом алое). Використовують з цією метою сік (свіжий) водяного перцю, відвар кінського каштана або кори верби козячої, аїру болотного, лісового горіха (ліщина), коренів оману, кінського щавлю, насіння льону, квітів коров'яку, плодів софори японської, коренів цикорію, ягід терну. До відвару цих рослин добре додати настоянку календули - по 5 крапель на 1 мастило. Покращують трофіку шкіри і настої фіалки триколірної (братки), ромашки аптечної. Через 1-1,5 місяці таких примочок корисно змазування шкіри маззю прополісу (краще теж на мазі алое). Влітку прискорять загоєння дозовані (з 20 хв до 1 год) місцеві сонячні ванни гомілок, а в холодне півріччя - УФО (ультрафіолетове опромінення).

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Робити лікарські пов'язки з водного настою плодів або масла обліпихи.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Отримавши уварювання міцний відвар сушеніци, зробити мазь з 1 частини відвару і 4 частин вершкового масла і меду (порівну). Для мазі можна використовувати замість відвару порошок трави.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

У як компрес прикладати до хворих місць подрібнене листя свіжої капусти, змішані з яєчним білком.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Прикладати до виразок листя лопуха, приготовлені в такий спосіб: 38 г свіжих корінь лопуха наполягати добу в 100 г соняшникової олії, потім варити 15 хв на малому вогні, процідити.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Прикладати до ран свіжі подрібнене листя селери або застосовувати селерових мазь, що складається з розтертих листя селери і свіжого вершкового або соняшникової олії.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

При виразках гомілки слід змащувати їх спочатку 2-3 рази на день настоєм водяного перцю, потім соком подорожника, а на ніч засипати порошком подмаренника весняного (квітки) і обернути лляної ганчірочкою. Тривалість лікування до одного місяця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

При виразках гомілки вельми ефективно втирати в хворе місце на ніч шіповніковое, звіробійного і обліпихова масло (як болезаспокійливого кошти і для загоєння ран). Пити настій з кровохлебкі: залити 2 ст. л. подрібненого кореня 0,5 л холодної кип'яченої води, наполягати 8-10 годин і приймати по 1 ст. л. 3 рази на день після їжі. Тривалість курсу лікування до одного місяця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

При виразках на уражену внаслідок цинги або золотухи шкіру рекомендується накладати вранці і увечері на 2 год холодні примочки з кашкою з тертої моркви. При цьому притупляється біль, зупиняється виділення сукровиця, іноді заживають рани.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

На уражене виразкою місце рекомендується накладати на 2 год свіжі подрібнені листки капусти, змішані з яєчним білком.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Зібрати і висушити ще незрілі зеленувато-жовті шишки хмелю, заварити 1 склянкою окропу 1-2 ст. л. висушених і подрібнених шишок, тримати на малому вогні 10-15 хв, настояти 30 хв і процідити. Пити по 1 / 2 склянки 2-3 рази на день, останній прийом перед сном. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

- При виразці на гомілки: заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. товченого насіння кропу і на - стояти, укутавши, 1 ч. Пити по 1 / 2 склянки 3 рази на день. Курс лікування до одного місяця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

При виразці на гомілки: залити 1 склянкою холодної кип'яченої води 1 / 2 ч. л. подрібненої трави кровохлебкі, настояти 8 год і процідити. Пити по 1 глотку 3 рази на день після їжі. З цього ж настою можна робити компреси. Можна робити припарки на хворе місце з відвареної трави кровохлебкі. Курс лікування до 1 місяця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

У бак з теплою кип'яченою водою C9-41 ° С) висипати 200 г харчової соди і 70 г квасцов, розмішати і приймати протягом 15 хв ванну для ніг, після чого 5 хв постояти на іпплі - Каторі Кузнецова. Ванни слід приймати по схемою 2 дні ванни і на третій день перерву. Курс лікування до одного місяця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Протягом 10 днів рекомендується накладати на ніч на хворе місце пов'язку з свинячий легким, порізаною на шматочки. Одну або кілька таких пов'язок можна посипати сірої і також приладнати до хворого місця.

Серцево судинні захворювання / Шкіряні язви - народний рецепт для лікування

Покласти в посуд зелені волоські горіхи, залити їх оливковою чи соняшниковою маслом і поставити на сонце на 40 днів. Хворі місця рекомендується змащувати отриманої маззю, поки вона не скінчиться. Зверніть увагу на те, що щоденна доза вітаміну С повинна бути 100 мл, як мінімум, але особливо необхідний хворим варикозне розширення вен вітамін Е. Обов'язково приймати його 400-800 одиниць на день. Найбільш багаті вітаміном С продукти (на 100 г ваги): капуста квашена - 69 мг, капуста свіжа - 69 мг, перець зелений - 100 мг, редька - 136 мг. Грейпфрут - 40 мг, петрушка -- 193 мг, хрін - 125 мг, цибуля зелена - 24 мг. Найбільше вітаміну Е міститься в олії з пророщеною пшениці, у різних зернових, в зелені, в маргарині, яйцях. Обов `язково включіть в раціон хліб з борошна грубого помелу, вівсяну і пшеничну кашу, яблука, апельсини, картопля, горох, квасоля, сирі овочі. Зайвий вага може викликати ва - рікоз, а куріння - тим більше. Їжте побільше часнику, він поліпшує якість крові завдяки здатності руйнувати кров'яні згустки. Однієї-двох часточок в день достатньо.

Серцево судинні захворювання / Сердечна астма - народний рецепт для лікування

При задуха у грудях і кровотечах залити 1 ст. л. листя суниці 400 мл води. Упаріть до половини об'єму. Пити відвар через кожні 2 години по 1 ст. л.

Серцево судинні захворювання / Сердечна астма - народний рецепт для лікування

При задишці: змішати по 200 мл оливкової олії і пшеничної горілки. Суміш пити по 50 мл 3 рази на день протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Сердечна астма - народний рецепт для лікування

При серцевій астмі допомагає настій: 1 / 2 ст. л. квітневої кропиви, 1 ст. л. Квітень - ської лободи і 1хт. л. молодого листя очерету залити 1 склянкою окропу, настояти, укутавши, 2 год, додати 1 / 2 ч. л. харчової соди, розмішати і настояти 10 днів у теплі на світлі. Приймати по 1 ч. л. 1 раз на день за 30 хвилин до їжі протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

Софора японська видаляє органічні солі зі стінок судин і очищає кров: 50 г квітів або плодів софори наполягти на 0,5 л горілки в протягом місяця. Пити по 1 ч. л. 3 рази на день протягом 3-4 місяців. Тим, кому не можна вживати спиртне, потрібно заварити 1 ст. л. софори 1 склянкою окропу і настояти ніч у термосі. Пити по 1-2 ст. л. 3 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

Омела біла видаляє неорганічні солі, заспокоює і регулює тиск. Рослина висушити, потовкти на порошок, заварити 1 склянкою окропу 1 ч. л. порошку і настояти ніч в термосі. Пити по 2 ст. л. маленькими ковтками за 15-20 хв до їжі протягом 3-4 місяців. Поєднання омели і софори добре очищає судини, робить їх еластичними. Ці рослини корисні для тих, кому за 40 років.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі намазати медом все тіло і за допомогою масажу «витягувати» шкіру. Курс лікування 4-6 місяців.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі потрібно використовувати методику лікування суглобового ревматизму, включаючи ванни.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. * листя суниці та настояти 1 год Пити як чай протягом дня.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі і атеросклерозі: заварити 1 склянкою окропу 2-3 ч. л. мордою - ника шароголового (при нормальному кров'яному тиску), настояти ніч у термосі і пити в протягом дня в 3-4 прийому. У малих дозах мордою - нік підвищує тиск, у великих - знижує, що дає можливість варіювати дозою, зменшуючи або збільшуючи її наполовину. Але не більше! Курс лікування 2 місяці, перерва 10 днів.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі і атеросклерозі допомагає свіжий сік цибулі, змішаний з таким ж кількістю меду. Приймати суміш потрібно 3 тижні по 1 ст. л. 3 рази на день за 1 годину до їжі або між їжею. При необхідності лікування можна продовжити до двох місяців.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі і атеросклерозі: 1 дес. л. квіток (листя, насіння або всі разом) гречки посівної залити 0,5 л окропу, наполягти, укутавши, 2 год і процідити. Приймати по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні захворювання / Склероз судин - народний рецепт для лікування

При розсіяному склерозі подрібнити 5 ст. л. голок молодої хвої (ялини, сосни, Піх - ти, ялівцю), 2-3 ст. л. плодів шипшини, 2 ст. л. цибулевої лушпиння залити 1 л води, поставити на вогонь і довести до кипіння. Варити на малому вогні 10 хв, настояти 6-8 годин в теплому місці, процідити. Пити по 0,5 склянки 4-5 разів на день.

Серцево судинні захворювання / Стенокардія - народний рецепт для лікування

При стенокардії, що супроводжується задишкою, рекомендується приймати часник з медом. У емальований посуд віджати сік 10 лимонів (для цього їх можна пропустити через м'ясорубку), покласти туди подрібнені 5 головок часнику і змішати все з 1 л меду, після чого поставити в прохолодне місце на тиждень. Приймати по 4 ч. л. 1 раз на день, повільно, з паузою перед прийомом чергової порції в протягом двох тижнів.

Серцево судинні захворювання / Стенокардія - народний рецепт для лікування

При стенокардії допомагає настій глоду і шипшини: 7 ст. л. (з верхи) суміші ягід глоду і шипшини залити 2 л окропу, поставити на теплоізоляційну підставку, тепло укутавши, і наполягати добу. Процідити, вичавити набряклі ягоди і поставити настій в холодильник. Пити по 1 склянці 3 рази на день під час їжі замість чаю протягом 2-3 тижнів. Цим способом виліковувалися навіть такі хворі, які трималися лише на нітрогліцерин.

Серцево судинні захворювання / Стенокардія - народний рецепт для лікування

При стенокардії допомагає сік свіжої трави собачої кропиви. На зиму сік можна законсервувати. Залити сік спиртом або горілкою в співвідношенні 1:1. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день протягом місяця.

Серцево судинні захворювання / Стенокардія - народний рецепт для лікування

При хронічних порушеннях коронарного кровообігу, серцебитті і порушенні пульсу: заварити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненого кореня валеріани, настояти ніч в термосі. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

У перші дні захворювання інфарктом міот Карда рекомендується 2 рази на день пити сік моркви з рослинним маслом 0, 5 склянки соку і 1 ч. л. масла).

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для нормалізації серцевої діяльності: залити 410 г оливкової або соняшникової масла 110 г свіжозірваними трави волошки (в початку цвітіння), щільно закрити кришкою і поставити на сонце на 20 днів, після чого процідити. Приймати по 1 ч. л. вранці натще.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Бюргерова хвороба (артеріовенозна форма облітеруючого ендартеріїту) в початковій стадії лікується червоною глиною, змішаною з винним оцтом. Суміш намазати на полотно і прикласти до хворих місць на 1,5 ч. Пов'язку потрібно накладати 2 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для запобігання розвитку серцевого нападу, при появі болю в області серця рекомендується проковтнути цілком невеликий очищений зубчик часнику. Засіб це одноразове, до нього можна вдатися при відсутність під рукою нітрогліцерину.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Залити 4 склянками окропу 3 ст. л. сушених жовтих віночків первоцвіту і настояти в термосі ніч. Випити все протягом дня. Курс лікування 3-4 тижні.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При хворобі серця: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненої трави синьоголовником, зібраної під час цвітіння, поставити на вогонь, довести до кипіння і кип'ятити 5 хв. Приймати по 1 ст. л. 4-5 разів на день протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для поліпшення діяльності серця: заварити 0,5 л окропу 1 ст. л. трави золототисячника і настояти в теплому місці 1 ч. Випити рівними порціями протягом дня за 30 хв до їжі. Приймати протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При болях у серці допомагає настій трави мокриці (звездчаткі): залити 0,5 л окропу 1-2 жмені трави й наполягти, укутавши, 6 ч. Приймати по 1 / 2 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для поліпшення роботи серця: залити 0,5 л окропу 5 ст. л. висушеної і подрібненої трави кропиви, зібраної перед цвітінням. Кип'ятити 5 хв на малому вогні. Приймати з медом або цукром по 1 / 2 склянки 4 рази на день. Можна пити відвар коренів: залити 1 склянкою окропу 15 г подрібненого коріння, кип'ятити на малому вогні 10 хв, настояти 30 хв. Приймати по 2-3 ст. л. 2-3 рази на день за 30 хв до їжі протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для поліпшення роботи серця: залити 3 частинами горілки 2 частини трави грициків (по об'єму, а не за масою), настояти 9 днів і процідити. Приймати по 20 крапель, запиваючи ложкою води, 3 рази на день протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для нормалізації серцевої діяльності: залити 0,5 л окропу жменя квітів шипшини (бажано свіжих), настояти 0,5-1 год і процідити. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом місяця.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для зняття болю в серці: наповнити скляну банку на 2 / 3 її об'єму тичіночнимі (більшими за розміром) березовими сережками, залити їх доверху горілкою, закрити і настояти протягом 14 днів. Чи не проціджувати. Приймати від 20 крапель до 1 ч. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їди. При вживанні цієї настоянки вщухають болі в серці, зникає задишка, з'являється бадьорість.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При серцевих хворобах допомагає настоянка волоського горіха на горілці: 30 дрібно нарізаних незрілих плодів залити I л спирту або горілки і настояти на сонці 14 днів. Приймати по 20 крапель 3 рази на день протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При серцевих хворобах: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. подрібненого кореня шипшини і кип'ятити на малому вогні 15 хв. Пити напівгарячої, як чай, по 3 склянки в день протягом двох тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для відновлення серцево-судинної системи дрібно подрібнити 5 ст. л. голок молодої хвої (ялини, сосни, ялиці, ялівцю), залити 0,5 л води, поставити на вогонь і довести до кипіння. Варити на малому вогні 10 хв, настояти 6-8 годин в теплому місці, процідити. Пити по 0,5 склянки 4-5 разів на день. Хвоя виводить з організму радіонукліди, хімічні та інші чужорідні включення.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для поліпшення роботи серця: змішати рівні кількості сухих плодів шипшини, горобини червоної, глоду, калини, родзинок і кураги. Залити 1 л окропу 1 стакан збору і настояти ніч у термосі. Випити все протягом дня замість чаю. Приймати цей настій можна протягом тривалого часу.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При серцевих набряках використовується відвар прострілу розкритого: залити 1 склянкою окропу 1 ч. л. подрібненої рослини і наполягти, укутавши, 2 ч. Випити все протягом дня ковтками. Приймати протягом 3-4 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При серцевих набряках: залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. трави грижніка і настояти в термосі 2 ч. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом одного місяця.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При набряках, пов'язаних із серцевою недостатністю приготувати відвар з польового хвоща: 2 ст. л. подрібненої трави заливають 1стаканом окропу, кип'ятять 30 хв і п'ють по 1 / 3 склянки 3-4 рази на день.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Серцево-судинні розлади, супроводжуються набряками, можна лікувати настоєм кукурудзяних рилець: залити 1 склянкою окропу 30 г рилець й наполягти, укутавши, 3 ч. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі в протягом п'яти днів. Настої кукурудзяних рилець також використовуються при набряках різного походження.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

При серцевих набряках: заварити 2 склянками окропу 4 ч. л. трави хвоща польового, настояти 1 год і процідити. Випити все ковтками протягом дня (при гострих запаленнях нирок хвощ протипоказаний). Приймати протягом 2-3 тижнів.

Серцево судинні захворювання / Інфаркт Міокарда - народний рецепт для лікування

Для зняття серцевих набряків: залити 1 склянкою окропу 2 г стовченої кореня або листя копитних, потримати 30 хвилин на водяній бані і після охолодження процідити. Приймати по 1 ст. л. 4-6 разів на день. Курс лікування 3-4 тижні. Такі курси можна повторювати кілька разів на рік.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 00:19:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00