На те він і доктор ... (вегето-судинна Дістанов)

В мій робочий кабінет увійшла чарівна, худенька дівчина з сумними очима. Присівши на краєчок стільця, відразу опустила голову і важко зітхнула.

- Доктор, я вже, напевно, ніколи не вилікуюся, у всіх лікарів побувала: і у психоневролога, і у екстрасенса. Одні кажуть: депресія, інші - пристріт, а мені все не легше.

- Що ж вас турбує?

- Все: є не хочу, спати не можу, постійно болить то голова, то серце цілий день ниє, то раптом починає стукати. Я так втомилася, доктор!

На очах у дівчини з'являються сльози.

- Господи, та я й щитовидку вже перевірила, кажуть, нічого у вас немає, ви - молода і здорова, а мені все гірше ...

Все добре було в житті у молодої прекрасної половини людства (точніше, у її прекрасною представниці), та тільки ось два роки тому вона розлучилася з коханим чоловіком, і почалося ...

Вам, напевно, знайомі всі ці симптоми, міль1е читачки? Кого з нас не відвідувала біда в житті? Відповідь ясна - всіх. Інша справа - хто і як реагує на важку, травмуючу ситуацію.

Так що ж це за недуга противний?

У світовій практиці не часто можна зустріти в чистому вигляді діагноз: вегето-судинна Дістанов. Більш того, він став сприйматися зарубіжними колегами відносно недавно. Англомовна література замінює його термінами «нейроциркуляторна астенія», «тахікардіческій невроз», «вазорегуляторная астенія».

Уявіть собі людину - блідого, з вологій холодній шкірою і схильністю до низьких цифр тиску - і перед вами типовий ваготонік.

А якщо в людини холодна, але суха шкіра, схильність до частого серцебиття і підйому АТ - то це вже сімпатікотонік (тобто людина з іншим типом реагування вегетативної нервової системи). Частіше ж усього зустрічається змішаний тип, де в комплексі існують симптоми.

Які ж? Що нам потрібно про них знати?

Насамперед торкнемося теми власне вегето-неврозів, де причиною страждання виступає перш за все психотравмуючих ситуація - догляд близької людини, розбіжності з начальством, інші проблеми, які формують конфлікт між реальними можливостями особистості і завищеними вимогами до себе.

На цьому грунті формується неврастенія. Ви стали швидко втомлюватися, дратуватися з приводу і без нього, вас хвилює, чи буде завтра магнітна буря? Засмутився сон? Діагноз майже готовий.

Є ціла група чисто вегето-судинних захворювань, наприклад, мігрень. Ну хто її не знає? Класична форма мігрені починається з аури (можуть порушитися мова, смак, людина відчуває сторонні запахи, звуки). А потім розвивається геміцефальгія - тобто болить півголови до нудоти і блювоти і навіть іноді зі слабкими неврологічними розладами. Після нападу - слабкість. Ви падаєте в непритомність в задушливому приміщенні і на сонце - це теж ве-гето-судинна дистонія, особливо якщо ви ваготонік і у вас низький тиск або схильність до нього. Думаєте, на цьому все закінчиться? Ан ні. Існують ще так звані сегментарні вегетативні порушення.

Що це таке? Перше місце за своєю типовості займає больовий синдром, який описується каксімпатальгія.

Болі при цій патології зазвичай пекучі, що тиснуть, розпирають, можуть часто маскуватися (і маскуються) під різні «на * стоять» захворювання: гастрит, інфаркт міокарда, остеохондроз, невралгія трійчастого нерва, хвороби стравоходу, печінки, жовчного міхура, гострі хірургічні хвороби черевної порожнини. А всього-то на-всього всі вони пов'язані з патологією спінальних корінців, нервових сплетень, розташованих в тому чи іншому органі.

У вас з'явилися болі в лівій половині грудної клітки, біль віддає з шийно-потиличної області в ліву руку, німіє ліва кисть. Думаєте, це інфаркт? Зовсім ні. Це синдром передньої сходової м'язи.

У вас інтенсивні болі в серці, тривалі, тупі або стріляють, що віддають у ліву руку і надлопаточную область. Біль посилюється при русі, нахилах, поворотах тіла. Ви в паніці - стенокардія? Ан ні.

Це так звана шийна сімпатальгія, яка до цієї стенокардії не має ніякого відношення.

Як все це складно, скажете ви, і я погоджуся. Дійсно, лікаря іноді непросто поставити правильний діагноз серед такого моря різноманітної патології ...

Але ... на те він і лікар.

Питання про лікування ВСД тим більше непростий. Однак якісь поради дати все-таки можна.

Перш за все оціните себе як особистість і постарайтеся не конфліктувати самі з собою, тоді й проблем буде менше.

Режим праці та відпочинку - теж не новина, але спробуйте його дотримуватися - ось це буде дійсно здорово!

Вітамінотерапія - не остання річ, постарайтеся зрозуміти, що дефіцит вітамінів у нас цілий рік. У зв'язку з цим можна рекомендувати наступний

вітамінний збір: листя брусниці, плоди шипшини, плоди горобини звичайної, плоди чорниці, плоди малини - все по дві частини (тобто по дві столові ложки). Змішати, взяти одну десертну ложку збору на склянку окропу, настояти 35-40 хв., Приймати по одній третині склянки тричі на день.

Взагалі ж у цілому, щоб зменшити явище поганого настрою чи зайву нервозність, психологи застосовують так звану «розгойдування ритмів», коли вранці пацієнт приймає тонізуючі препарати, а ввечері-заспокійливі засоби.

Наприклад, вранці - левзеї, елеутерокок, женьшень (в середньому 15 крапель на 30 мл води), а ввечері збір:

листя меліси - 1 частина,

трава пустирника - 2 частини,

квітки ромашки - 3 частини,

листя іван-чаю - 2 частини,

листя м'яти - 1 частина.

Змішати 1 чайну ложку збору, залити склянкою окропу. Настояти 30 хв., Процідити. Випити в другій половині дня.

Серед осіб, які називаються (зрозуміло, умовно) ваготонікамі, переважають явища зниженого тиску.

Їм можна рекомендувати наступний збір: коріння родіоли рожевої - 20,0 (1,5 стіл, ложки), коріння заманихи високою - 20,0, листя кропиви дводомної-15, 0, плоди глоду криваво-червоного -15, 0, трава звіробою продірявленого -10,0. Змішати, 1 чайна ложка збору на 250 мл окропу, приймати по 1 / 3 склянки 3 рази на день.

А якщо ви - сімпатікотонік, то тиск у вас може «скакати» у бік підвищення. І тоді ...

Тоді краще всього звернутися до лікаря, тому що у вас вірогідний дебют гіпертонічної хвороби?

Лікар зобов'язаний розібратися. На те він і лікар!

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-29 05:57:07

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 21:49:03

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 05:59:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 05:54:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-29 02:40:50

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 05:35:35

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 21:44:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 04:48:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 04:48:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25