Очі - справа тонка

Часто ми починаємо наші пояснення фразою "Бачиш ..." І, самі того не усвідомлюючи, озвучуємо не пусте в наш час питання: а чи добре ти бачиш? На жаль: в даний час, за різними оцінками, від 30 до 90 відсотків людей в тій чи іншій мірі страждають порушеннями зору. А між тим, очі - найважливіший орган почуттів людини, адже до 80% інформації про навколишній світ ми отримуємо саме завдяки зору.

Коли виникають проблеми з очима? Найчастіше - ще в дитинстві. За даними лікарів, серед дошкільнят порушеннями зору страждають 8% дітей; у 9-му класі їх уже 23%. А до моменту закінчення школи більше третини випускників - 35% - мають ті чи інші проблеми із зором.

Що далі?

Освіта? Робота? Заробляти все більше і більше. Швидше "встати на твердий грунт". Гроші на квартиру, гроші на машину, дачу ... "Стрес ..." - Скажуть психологи. "Життя", - відчеканив циніки. "По 14 годин на день за монітором - над конспектами, договорами, за дрібною роботою. Недосип, втома. Короткозорість забезпечена ", - зітхнуть медики.

Чуєте, студенти? З далекого ряду в лекційній аудиторії індекси та ступеня поки ще добре читаєте? Чуєте, менеджери? Що це там в колонтитулах восьмим Arial'ом написано?

Ох вже цей восьмий Arial! З кожним роком зловісні цифри статистики по захворюваннях очей все сумніше: повсюдне впровадження комп'ютерів та пов'язані з цим постійні навантаження на очі призводять до стрімкого погіршення нашого зору.

Чому це відбувається?

Тому, що око - дуже точний і крихкий механізм, що складається з безлічі різних за будовою частин. Залежно від того, як саме порушується його робота, причини розвитку хвороб очей можна розділити на органічні та пов'язані з рефракцією.

До органічних проблем відносяться косоокість, захворювання сітківки, катаракта, глаукома та інші захворювання. Справа в тому, що шлях світловий інформації дуже тривалий, і кожен з елементів системи ока може "барахлити". Це можуть бути м'язи, що керують напрямком нашого погляду; оптичний канал з рогівки, яка збирає сонячне світло, кришталика, склоподібного тіла, оскільки це може бути і сітківка, яка отримує зображення, і зоровий нерв, що передає інформацію, і зоровий центр, "збирає" з двох плоских картинок одну стереоскопічної. Пошкодження або тривала перевантаження будь-якої частини очі загрожує погіршенням зору.

Порушення рефракції - це неправильне заломлення світла всередині ока. Воно може бути викликано надмірним напруженням зору, а може бути вродженим. До цієї групи захворювань очей відносяться короткозорість, далекозорість та астигматизм.

Звідки береться короткозорість?

При короткозорості, самому частому захворюванні очей, очне яблуко видовжене, а одержуване зображення проектується не на сітківку - "екран" для зорових образів, - а як би "перед" нею. Тому короткозорі люди добре бачать предмети, що знаходяться поблизу, і з трудом - віддалені предмети. Так, короткозорий Дельвіг, найвідданіший з друзів Пушкіна, пише в своїх спогадах: "У Ліцеї мені забороняли носити окуляри, зате всі жінки здавалися мені прекрасні, як я розчарувався в них після випуску". Очевидно, що проблему з некрасивими жінками краще вирішувати підбором оточення, тим більше, що медицина з пушкінських часів здорово просунулася.

Як правило, короткозорість з'являється в дитячому та юнацькому віці, але з поширенням комп'ютерів все частіше зустрічається і у дорослих: представники самих різних професій у наш час змушені весь робочий день, а часом і вільний час вдома, проводити перед монітором. Іноді - монітором не дуже хорошим. Часто - розташованим надто близько. Майже завжди - без рекомендованих лікарями перерв та гімнастики для очей. То чи варто дивуватися масового погіршення зору?

Далекозорість

далекозорості людина, навпаки, добре бачить віддалені предмети, а для того, щоб розглянути що-то поблизу, доводиться сильно напружувати очі. У далекоглядні людей очне яблуко стає укороченим, і заломлені промені фокусуються як би "за" сітківкою. Зазвичай це захворювання виявляється в тому, що букви при читанні починають розпливатися і хочеться відсунути книгу подалі.

Іншим поширеним порушенням рефракції є астигматизм - захворювання, пов'язане з нерівномірною оптичної кривизною рогівки або кришталика (поєднання короткозорості й далекозорості, або ж різних ступенів короткозорості).

Як лікуватися?

Перед тим, як починати лікування, корисно згадати про те, що тільки ефективно проведене обстеження очей зможе дати ясну картину того, що ж насправді з ними відбувається. А вже після цього, виявивши справжню причину хвороби, лікар зможе призначити саме те лікування, яке буде для пацієнта максимально ефективним.

Для вирішення проблем, пов'язаних з рефракцією, використовують окуляри, лінзи, окуляри-тренажери і лазерну корекцію.

Окуляри - найпростіший і найпоширеніший "препарат для очей". Насправді, лікування як такого при їх носінні практично не відбувається - окуляри допомагають краще бачити, але не дають потрібних навантажень на м'язи очей.

Зате все більшу популярність в наші дні набувають контактні лінзи. З одного боку, особливості зберігання і використання роблять їх трохи більше складними в обігу, ніж окуляри. З іншого ж боку, вони зручні і, що досить суттєво, забезпечують контактну корекцію зору. Першим ідею такого лікування висловив ще Леонардо да Вінчі, але тільки в наші дні з'явилася можливість створення по-справжньому зручних у використанні лінз.

Самий же швидкий і ефективний метод лікування - це лазерна корекція зору. Такі операції проходять зовсім безболісно, і вже через кілька днів після її проведення зір стає практично ідеальним.

При лазерній корекції холодний лазерний промінь "вигладжують" рогівку, виправляючи існуючі недоліки. Завдяки цьому формуються ідеальні умови для заломлення світла, і зникають всі проблеми, пов'язані з рефракцією, тобто лазерна корекція дозволяє позбутися від короткозорості, далекозорості та астигматизму. Більш ніж у 90% випадків після першої ж операції зір стає практично ідеальним.

При подібних операціях використовується "холодний" лазер, тобто вони не супроводжуються згубним для ока підвищенням температури. Лазер працює в скануючому режимі і здійснює безконтактний вплив, тобто його дія не зачіпає ніякі елементи очі, за винятком рогівки.

Що вибрати?

Для того, щоб зрозуміти, який спосіб покращення зору підходить саме вам, необхідно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом. Після проведення обстеження фахівець підбере індивідуальну програму лікування і профілактики.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-28 08:57:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 14:37:24

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-28 07:54:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-28 09:49:39

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-28 02:56:29

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-28 13:51:53

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-27 05:26:50

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 11:05:20

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-27 00:52:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-27 00:23:29

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25