Головний недруг шлунка

Почувши діагноз «хронічний гастрит», багато хто з нас ... заспокоюються. «Всі зараз цим хворіють», «все одно не зможу правильно харчуватися», «лікарі тільки« залікують »- говоримо ми. І мало хто замислюється, що гастрит без відповідного лікування може призвести до значно більш небезпечним наслідків - виразці шлунка, і, в результаті, навіть до шлункової кровотечі. І тут без допомоги медиків уже не обійтися, причому допомога потрібна буде куди більш серйозна.

Що таке біль у животі, кожен з нас не з чуток знає ще з дитинства. Іноді неприємні відчуття проходять самі по собі; в інших випадках ми звично хапаємося за пігулки ... Однак якщо біль повертається знову і знову, займатися самолікуванням може бути небезпечно, і краще в такому випадку довіритися фахівцеві. Адже болі в області шлунка можуть бути ознакою цілого ряду захворювань. Найпоширенішим з них є гастрит.

Як розпізнати ворога?

Хронічний гастрит - запальний процес слизової оболонки шлунка - одне з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту. Запалення стає причиною того, що в організмі порушується процес переварювання їжі. А це, у свою чергу, погіршує загальний стан організму, знижує працездатність, з'являється безпричинна втома, слабкість та інші симптоми, які навіть сама людина чомусь ігнорує, не піклуючись про можливі наслідки.

Хронічний гастрит може протікати і без симптомів - така картина спостерігається приблизно у половини людей, страждаючих цим захворюванням. Однак ознаками того, що у вас, можливо, гастрит, можуть бути болі, що з'являються приблизно через півтора-дві години після їжі; «голодні болі» через 6-7 годин після їжі - як правило, зранку. При цьому після прийому їжі вам може ставати помітно краще. Серед інших симптомів - печія, відрижка, нудота. Якщо неприємні відчуття непокоять постійно і не проходять більше тижня - необхідно звернутися до лікаря. Тільки він зможе встановити діагноз і почати лікування, яке може допомогти уникнути неприємних ускладнень.

Звідки береться запалення?

На запитання «Що є причиною гастриту?» більшість із нас відповість досить легко: неправильний режим харчування, занадто багато гострої їжі, куріння, вживання алкоголю. Деякі назвуть стрес. Інші згадають вживання деяких ліків.

Лікарі підтверджують: усе це дійсно впливає на появу захворювання. Однак останні дослідження доводять: найчастіше всі ці фактори не є основними. Приблизно в 85% випадків хвороба виникає «завдяки» мешкає в шлунку бактерії Helicobacter Pylori, або просто кажучи, бактерії. Це відкриття наприкінці XX століття стало одним з поворотних моментів у гастроентерології - адже традиційно вважалося, що «заразитися» гастритом неможливо.

Як правило, бактерії хелікобактер пілорі потрапляють в організм ще в дитинстві, потім «дрімають» там невизначено довго, а в якийсь момент починають «діяти», викликаючи захворювання.

Підступний хелікобактер поширений дуже широко: наприклад, у країнах Східної Європи, Helicobacter Pylori зустрічається у 40-70% населення. Причому ймовірність захворіти на хронічний гастрит, якщо людина інфікована у віці до 20 років, складає більше 50%; в цьому випадку у нього розвивається так званий «гелікобактерний гастрит». Його особливість у тому, що він насилу піддається лікуванню, але при цьому з високою ймовірністю може викликати різні ускладнення, в першу чергу виразку і рак шлунку.

Якщо таку виразку лікувати звичайними засобами, не знищуючи бактерії, то ймовірність того, що вона виникне знову, надзвичайно висока і наближається до 90% вже протягом першого року після закінчення терапії. Тому підходити до лікування, а значить, виведенню з організму головного ворога шлунка - бактерії, необхідно дуже уважно і з усією серйозністю.

Як з ним впоратися?

Перш за все, слід пам'ятати: у боротьбі з гелікобактерний гастрит один альмагель не допоможе: тут потрібні більш серйозні кошти, причому призначені лікарем після ретельного обстеження.

Бажано, щоб у це обстеження входили всі необхідні тести - як інструментальні, так і лабораторні, причому в обов'язковому порядку - два спеціальних аналізу на Helicobacter Pylori. Якщо результат позитивний - необхідно провести ерадикацію збудника, тобто очистити від нього організм.

гелікобактерний гастрит необхідно лікувати комплексно. Це означає, що боротьба з хворобою ведеться відразу по декількох напрямах: спеціальним чином підібрані антибіотики вбивають інфекцію; гастропротектори захищають слизову оболонку шлунка від пошкоджуючого впливу, треті препарати впливають на зміну секреції в шлунку і т.д. Така «множинна» терапія дозволяє вилікувати захворювання буквально в лічені дні!

Крім того, хороший лікар порекомендує і відповідну дієту - як на час лікування, так і після нього. «Гарним доповненням до пігулок буде звичка не є цитрусові і не пити соки з них, - упевнений гастроентеролог Гарі Гітнік з University of Californa, - тимчасово слід забути про шоколад і каву, навіть якщо вони не містять кофеїну».

Будь-яку хворобу легше вилікувати на ранніх стадіях - до того, як сталося щось серйозне. Тому, якщо болі в животі, навіть нечасто виникають і не сильні, турбують вас знову і знову - саме час звернутися до гастроентеролога, який допоможе вирішити цю проблему. Чим раніше почати лікування, тим швидше можна буде забути слово «гастрит» назавжди.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-12-10 10:02:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-12-10 18:42:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-12-10 17:24:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-12-10 10:03:38

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-12-10 11:00:06

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-12-10 10:06:36

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-12-10 10:04:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-12-10 18:39:19

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-12-10 13:29:20

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-12-10 10:03:11

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-12-10 09:47:36

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-12-10 09:53:55

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-12-10 09:38:35

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-12-10 09:55:28

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-12-10 09:57:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-12-10 09:50:57

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-12-10 09:56:54

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-12-10 09:52:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-12-10 09:56:41

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-12-10 09:43:20