Як вилікувати алкоголізм і наркоманію

Залежність від психоактивних речовин.

Терміном залежність позначають непереборний потяг (пристрасть) до психоактивними речовинами. Психоактивними речовинами називаються такі, які при одноразовому застосуванні призводять до зміни емоційного та фізичного станів, а при систематичному - викликають як психічну, так і фізичну залежність, наприклад до алкоголю чи наркотиків. Токсичні речовини - це сполуки, не віднесені до списку наркотиків, але що володіють багатьма їх властивостями і закономірностями формування залежності.

Психічна залежність заснована на бажанні продовжувати приймати препарат, що входить в обмін речовин, щоб отримувати задоволення або полегшувати напругу і уникати дискомфорту. Препарати, що викликають психічну залежність, зазвичай впливають на мозок і мають один або більше з таких ефектів:

- Зменшують тривогу і напругу

- Викликають підвищення настрою, ейфорію або інші приємні зміни настрою

- Створюють відчуття збільшення фізичних і розумових можливостей

- Змінюють сприйняття органами чуття.

Психічна залежність може бути сильно вираженою і труднопреодолімой. Вона особливо поширена при прийомі наркотиків, які впливають на настрій і чутливість, надаючи при цьому вплив на центральну нервову систему. Для залежних людей вся діяльність, пов'язана з наркотиком, стає настільно важливою частиною життя, що це заважає роботі, навчанні, нормальних відносин з рідними та друзями. При важкій залежність всі думки, і діяльність хворого цілком спрямовані на отримання і вживання наркотику. Він починає маніпулювати, брехати, красти, щоб задовольнити свою потребу в наркотику. Для залежних людей відмовитися від прийому наркотиків дуже складно вони часто повертаються до нього після періоду стриманості. Механізм розвитку залежності від психоактивних речовин повністю вивчений і до кінця ясний.

Алкоголізм.
Алкоголізм - хронічна хвороба, що характеризується тим, що людина вживає більше алкоголю, ніж мав намір, здійснює невдалі спроби кинути пити і продовжує зловживання, незважаючи на негативні соціальні та професійні наслідки.

Алкоголізм широко поширений. Для оцінки зустрічальності пияцтва та алкоголізму серед населення використовують два показники: кількість хворих, що звернулися за медичною допомогою, і кількість алкоголю, споживаного на рік на душу населення. Перший показник у ряді країн складає 7-10% від загального населення. Що стосується другого, то за останні роки в Росії спостерігається неухильне зростання «душового» споживання спиртного. Так в 1994 рік споживання абсолютного етанолу на душу населення дорівнювало 15 л, а в 1995 році воно зросло до 20 л. і більше. У чоловіків вірогідність розвитку алкоголізму у 5 рази вище, ніж у жінок. Алкоголізму схильні люди різного віку. Все частіше проблеми з алкоголем виникають у дітей та підлітків, в цьому випадку алкоголізм тягне за собою особливо тяжкі наслідки.

Алкоголь викликає як психічну, так і фізичну залежність. Алкоголізм зазвичай заважає соціальної адаптації та роботі і провокує багато інших видів деструктивного поведінки. Алкоголіки п'ють часто, зазвичай щодня. Алкоголізм може зруйнувати мережею і соціальні зв'язки, на цьому грунті часто відбуваються розлучення. Часті прогули роботи призводять до звільнення. Алкоголіки зазвичай не в змозі управляти своєю поведінкою, вони в нетверезому вигляді водять автомобіль, отримують численні травми внаслідок падінь, бійок або нещасних випадків. Деякі алкоголіки виявляють схильність до насильства.

Біологічна дія

Алкоголь (етиловий спирт) швидко всмоктується в тонкому кишечнику і надходить у кров. Оскільки спирт поглинається швидше, ніж розщеплюється і видаляється з організму, його концентрація в крові швидко підвищується і невелика кількість алкоголю з'являється у видихуваному повітрі. Окислення алкоголю відбувається головним чином у печінці, що створює близько 750 калорій на 100 г (7 кал / мл) чистого спирту.

Ступінь пригнічення алкоголем функцій головного мозку залежить від концентрації спирту в крові. Концентрація спирту може вимірюватися в крові або оцінюватися при вимірюванні його вмісту в повітрі, що видихається. У відповідних законах більшості держав прописаний рівень алкоголю в крові, який не повинен бути перевищений у водія автомобіля.

Тривале вживання надмірної кількості алкоголю пошкоджує багато органів, особливо печінка, головний мозок і серце. Подібно багатьом іншим речовинам, спирт викликає толерантність (стійкість, звикання), тому люди, які випивають, часто звикають.

Залежність від наркотиків

Залежність від наркотиків - сильне психічне і фізичне пристрасть, що характеризується вираженим прагненням до продовження їх вживання. Оскільки в результаті прийому наркотичних засобів поступово розвивається толерантність (стійкість до них, несприйнятливість), для досягнення колишнього ефекту хворому доводиться весь час збільшувати дозу. Для запобігання синдрому відміни (абстиненції) необхідно безперервне використання одного і того ж або подібних до нього наркотиків.

Наркотичні засоби, які застосовуються в медицині як потужних болезаспокійливих лікарських засобів, називаються опадами і включають морфін, омнопон, кодеїн, діонін, налорфін, пентазоцин і промедол. Один з найсильніших наркотиків цієї групи - героїн - в медицині не використовується і заборонений до застосування.
Наркотичні засоби, що використовуються для зменшення болю, можуть мати інші ефекти, наприклад: запор, почервоніння шкіри, зниження артеріального тиску, свербіж, звуження зіниць, сонливість, уповільнене і поверхневе дихання, зменшення частоти серцевих скорочень і зниження температури тіла. Наркотики часто також викликають ейфорію, іноді просто внаслідок зменшення сильного болю.

Як правило, симптоми синдрому відміни (абстиненції) протилежні терапевтичним ефектам наркотиків: гіперактивність, відчуття підвищеної тривоги, прискорене дихання, збудження, збільшення частоти серцевих скорочень і підвищення температури тіла. Першою ознакою синдрому відміни, як правило, служить почастішання дихання, зазвичай супроводжується позіханням, потовиділенням, сльозотечею і нежиттю. До інших симптомів відносяться розширення зіниць, (гусяча шкіра), тремор, посмикування м'язів, припливи жару та холоду, болі в м'язах, втрата апетиту, шлунково-кишкові спазми і понос. Симптоми можуть з'являтися вже через 4-6 годин після того, як припинено використання наркотику, і, як правило, досягають максимуму протягом 36-72 годин. Абстиненція («ломка») протікає важче у людей, що вживали великі дози протягом більш тривалого часу. Оскільки наркотики виводяться з організму з різною швидкістю, симптоми абстиненції різні для різних наркотиків.

Крім синдрому відміни, результатом зловживання наркотиками можуть бути багато інших ускладнення, особливо якщо препарат вводиться нестерильний голкою. Наприклад, вірусний гепатит, який часто поширюється при інфекціях спільної для кількох наркоманів голкою, призводить до пошкодження печінки. З цієї ж причини нерідко виникає запалення кісткової тканини (остеомієліт), зазвичай розвивається в хребцях. Оссіфіцірующій міозит («лікоть наркомана») викликається неодноразовими неточними баченнями голки, через які м'яз навколо ліктя заміщається рубцевою тканиною. Багато наркомани починають з підшкірних ін'єкцій, що може призводити до появи виразок на шкірі. У міру того як залежність стає більш сильною, людина починає вводити наркотики внутрішньовенно, але повертається до підшкірних ін'єкцій, коду його вени заростають рубцевою тканиною, утворюючи «доріжки», що робить неможливою внутрішньовенну ін'єкцію.

У наркоманів розвиваються порушення у легенях, наприклад: роздратування в результаті аспірації (попадання в дихальні шляхи слини або блювотних мас), пневмонія, абсцес, легенева емболія і фіброз, який виникає через попадання в легені тальку при використанні нестерильних голок. Грозним наслідком прийому наркотиків є ураження імунної системи. Наркомани, які вводять ліки внутрішньовенно, втрачають здатність боротися проти інфекцій. Оскільки вірус імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції) легко поширюється через спільні голки, багато наркомани заражаються СНІДом.

Причини.

Увага! Виділені автором місця в тексті не випадкові. Що змушує людину хімічним способом підвищувати собі настрій? Його не здатність відчувати себе добре природним шляхом, тобто, керуючи своїми приємними емоціями. Природа виявилася як завжди мудрішими. Вона заклала механізм ЕМОЦІЇ в якості винагороди чи покарання. Про це я докладно написав у книзі «Стовбурові клітини і Емоції». Неприємні емоції (біль) - це автоматична система сигналізації про небезпеку, вбудована в живий організм. Вона попереджає організм про те, що якась його частина або весь він знаходиться під дією стресу, і що організму потрібно зробити якісь дії або померти.

Сигнал, що подається болем, означає, що організм перебуває в безпосередній близькості від руйнівної для нього сили або об'єкта. Не звернути уваги на біль значить померти. Біль це батіг, який, відганяє від гарячої плити, морозу. Біль це небезпека не виживання покарання за помилки у спробах дізнатися життя. І завжди біль - це втрата. Опік на пальці означає, що тіло людини позбулося клітин на поверхні цього пальця. Вони померли. Удар по голові означає смерть для шкіри голови та інших клітин у місці удару. Таким чином весь організм отримує попередження про близькість джерела смерті, і він намагається втекти від нього.

Смерть близької людини - також втрата у виживанні. Втрата якоїсь речі - також втрата частини потенціалу виживання. Тому людина помилково вважає одним і тим же і фізичний біль, і втрату організмів і предметів, пов'язаних з виживанням. Звідси таке явище як душевний біль. Коли людина робить багато помилок, пізнаючи життя, він отримує багато болю. Його організм як би «тренується» виробляти тільки біль. Іншого він робити не вміє. Тому людина хімічним способом намагається відчути себе добре. Починає приймати алкоголь або наркотики так з'являється залежність.

Позбавити людину від залежності виявилося дуже легко. Для цього за допомогою спеціальної психотерапії людина навчається керувати своїми приємними емоціями. Ну, подумайте самі, хто буде приймати алкоголь або наркотики, якщо і так відчуває себе дуже добре і сам керує своїми приємними емоціями.

Пропоную вам прочитати відгуки пацієнтів, які вирішили свої проблеми пов'язані із залежністю від хімічних препаратів за допомогою спеціальної безмедикаментозної психотерапії. Відгуки пацієнтів розкриють перед вами дивовижний світ, світ без алкоголю та наркотиків у якому так багато прекрасного і дивного. Всі відгуки надруковані за згодою людей отримали цей вид психотерапії.

Прочитайте відгуки:

... Пройшовши курс психотерапії, я навчилася, не соромитися спілкування. Я отримала знання про те, на чому можу будувати своє спілкування з іншими людьми, як я можу регулювати свої стосунки з людьми, щоб відносини стали не обтяжливими і в той же час не доводилися до розриву. Навчилася як впливати на людей щоб не викликати у них антипатії, як спілкуватися в сім'ї щоб не було конфліктів. Даний курс психотерапії навчив мене не боятися труднощів життя і правильно емоційно реагувати. Ще до цього я хочу додати те, що з початку занять я вирішила для себе такі проблеми як тютюнопаління, зникла залежність від алкоголю. Я відчуваю себе впевненою, здатної вирішити найскладніші проблеми, не расстраіваясь з кожного приводу і не ховаючись від них. Навіть якщо щось не виходить всередині мене зникло відчуття що я це зробити чи вирішити не зможу. Є відчуття того, що з будь-якого положення хай не зараз, а пізніше я знайду якийсь розумний вихід. Зникли болі в спині, про остеохондрозі забула. Я просто щаслива! (Ольга Валентинівна 41 рік) ...

... Бігаю зранку, роблю вправи по 500 разів. Самостійно проводжу процеси і керую своїми приємними емоціями. Вирішую всі свої проблеми не п'ю спиртного ні краплі, бо не хочеться. Самопочуття дуже хороше. Я так добре себе ніколи в житті не відчував. Спасибі! / Роман В'ячеславович 19 років / ...

... Під час проходження психотерапії усвідомив, що боятися нічого, життя прекрасне! Я вирішив всі свої, як мені здавалося «смертельні проблеми». Я живий, здоровий, життєрадісний і щаслива людина. Большое спасибо! Були проблеми: невмотивовані страхи, невпевненість у своїх силах. Труднощі в спілкуванні. Ступор, втрата нитки розмови, сугестивність, нервозність без приводу при спілкуванні з ким завгодно. Замкнутість, втрата інтересу до життя. Суїцидальні думки, безпричинні занепокоєння з приводу неіснуючих проблем, здоров'я - себе та близьких. Наростаюче прагнення піти від реальності за допомогою алкоголю, наркотиків, містики. У цілому часта зміна настрою. (Григорій Володимирович 24 роки) ...


Ласкаво просимо у світ здорових, щасливих людей!

Книга: «Стовбурові клітини і Емоції» знімає повністю таємничість і містицизм з психотерапії. Це нове відкриття в області медицини дає кожній людині тверду віру і наукові знання. Пояснює, як відновлюється тіло людини. Тайн немає! Книга: «Як навчитися керувати своїми приємними емоціями» навчить вас цьому. Книга: «Шлюб і сексуальні відносини» допоможе стати більш мудрою людиною. Книжки надсилаються на особисте прохання кожному бажаючому.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59