Кожен рух має бути рухом до здоров'я

З першим теплим сонечком люди поспішають на свої дачі-городи: хочуть все зробити швидше, краще, посадити більше. Але після зими, проведеної найчастіше на дивані з газетою, м'язи і суглоби з настільки грунтовної навантаженням не справляються. А тут вітерець повіяв, та й від землі ще холодом тягне, - от і починає через день-два після ударної праці ломити поперек, крутити лопатки, шия ледь повертається ... Явне загострення остеохондрозу - найпоширенішої хвороби хребта.

Доцент, завідувач відділенням лікувальної фізкультури Центральної клінічної лікарні Медичного центру УД Президента РФ В'ячеслава Івановича Зубкова розповісти, як полегшити біль у спині, зокрема, при шийному остеохондрозі.


По деякими даними, остеохондрозом страждає 80-90% населення, майже кожна людина хоча б раз у житті відчув біль у спині. Причому жінки хворіють у два рази рідше за чоловіків. Найчастіше зустрічається остеохондроз попереково-крижового відділу, потім слідують шийний, далі - грудної і розповсюджений остеохондроз хребта. Основні причини - перенапруження і травми. Тривале перебування в певній позі, наприклад, сидіння за письмовим столом або комп'ютером, і навіть носіння сумки на одному плечі поступово приводять до розвитку хвороби. На жаль, остеохондроз, так вважають багато вчених, супроводжує і природний процес старіння організму. У цьому випадку медицина не має у своєму розпорядженні повною мірою засобами, які здатні викликати зворотний розвиток змін, що відбулися в міжхребцевих дисках, але і тут багато що залежить від людини, її бажання подолати хворобу.

Зупинюся на шийному остеохондрозі.

Шия - дуже важливий орган, насичений судинами і нервовими закінченнями. Напружені м'язи, здавлюючи їх, порушують кровообіг, що викликає не тільки «ломоту» у шийному відділі, але і високий артеріальний тиск, сильні головні болі. Однак вони, як правило, проходять, як тільки людина встане з ліжка. Тому, прокинувшись з хворою головою і підвищеним тиском, не поспішаєте відразу ж хапатися за анальгін або гіпотіазид. Походіть по квартирі, займіться ранковим туалетом і через 15-20 хвилин помітите: головний біль пішла сама по собі, а тиск нормалізувався або наблизилося до норми.

У гострому періоді хвороби зазвичай рекомендуються знеболюючі препарати - індометацин, ортофен, вольтарен. Але самолікуванням займатися не варто-ці ліки негативно впливають на слизову оболонку шлунка, тому їх слід пити під контролем лікаря-гастроентеролога. Якщо з шлунково-кишковим трактом є проблеми, препарати краще приймати у вигляді ін'єкцій або свічок. Зараз випускається багато біодобавок, які нібито виліковують захворювання опорно-рухового апарату. Можливо, вони і виводять з організму якісь шкідливі продукти, але при остеохондрозі, а тим більше простріл, люмбаго, ці препарати не допоможуть.

При болях рекомендується носити комір Шанца - він продається в аптеках, коштує в межах 200 рублів, але його легко виготовити самому. Візьміть смужку картону (за обсягом і довжині шиї) обмотайте або обшейте її м'якою пеленочкой, закріпіть кінці гудзиками чи гачками-комір готовий. Він добре підтримує підборіддя і нижню щелепу, зменшуючи тим самим навантаження на шийний відділ хребта. Носити комір треба не більше 2-2,5 години на добу: м'язи повинні не тільки відпочивати, але і тренуватися. Комір можна одягати і в профілактичних цілях: коли працюєте, схилившись над письмовим столом, або сидите перед телевізором, - у цьому випадку шия найчастіше розігнути. Комір зменшить і втома водія в довгій поїздці.

У гострій стадії остеохондрозу хворий повинен уникати різких рухів, більше перебувати в спокої. Спати треба на ліжку напівжорсткий, під матрац рекомендується покласти щит або широкі дошки. Подушка повинна бути плоскою, невисокою, під шию слід підкладати мішечок з теплим піском або спеціально зшитий валик з поглибленням. Це попередить зайве згинання або розгинання шийного відділу хребта.

Добре знімають біль всілякі теплові процедури - грілки, тепла піч, шарфи, коміри з собачої або овечої вовни. Тепло покращує кровообіг, яке перешкоджає виникненню набряків або застійних явищ. Можна використовувати різноманітні розтирання, мазі та гелі відволікаючого характеру, що знімають біль - наприклад, ті ж бджолиний і зміїна отрута. Однак популярна мазь «Фінал-гон» при шийному остеохондрозі вимагає обережності: шкіра шиї дуже чутлива - можливий опік. Вельми ефективний при розтиранні хворих ділянок препарат «Кармоліс» - лікувальний комплекс з 10 цілющих трав, виготовлений за рецептом ченців більше 600 років тому. Їм лікували спину, коли ще не було медикаментозної терапії. Спочатку ця знеболююча рідина трохи холодить, потім розігріває хворе місце, добре знімає набряк. Проте в домашніх умовах такої настій, на жаль, приготувати неможливо.

Зате фізіотерапевтичне лікування вдома стало зараз мало не повсякденним справою: багато хто має різні апарати та масажери. У тому числі й ті, що рекламує

Ефективні роликові масажери - ручні і навішує на спинки стільців. Вони зручні тим, що їх можна використовувати, сидячи, наприклад, перед телевізором - застосування особливо не стомлює, а користь безсумнівна. Правда, і фізіотерапевтичні процедури, і розтирання мазями приносять полегшення лише на час. Періодично їх доводиться повторювати.

Особливо треба стежити за поставою дітей, бо сколіоз, викривлення хребта зазвичай ведуть до остеохондрозу. Жалісливим батькам не варто будь-що-будь домагатися довідки для звільнення дитини від уроків фізкультури - заняття в спортивному залі на шкоду ще нікому не йшли. Не випадково на першому місці при різних видах остеохондрозу після завершення гострої його стадії - вправи і лікувальна гімнастика.

Перед тим як їх рекомендувати, назву дві обов'язкові умови: при виконанні вправ не повинно бути ніяких больових відчуттів. У гострій стадії захворювання, повторюю, лікувальна гімнастика протипоказана. Хочу також застерегти любителів «розім'яти хребці»: енергійні, тривалі кругові рухи головою, та ще й з великою амплітудою, після стомлюючого сидіння в одній позі тільки збільшують нестабільність шийних хребців, а за наявності остеофітів (кісткових розростань) можуть привести до здавлення хребетної артерії.

І друге. Будь-який рух при виконанні вправ має бути осмислено. У нас, на жаль, як-то прийнято - робиш лікувальну гімнастику, а думаєш про щось стороннє. Тим часом всі східні школи в основу своїх навчань вкладають тезу про неодмінне з'єднанні руху і думки, про його благотворний вплив на організм.


СПЕЦІАЛЬНИЕ ВПРАВИ ПРИ остеохондроз шийного відділу хребта

1. Ляжте на спину, під головою - невелика плоска подушка. Підніміть голову і утримуйте її в цьому положенні.

2. Лежачи на спині, тисніть потилицею на подушку.

3. Лежачи на боці, піднімайте голову на 1-3 см, утримуйте її в цьому положенні.

4. Лежачи на боці, тисніть головою на подушку.

5. Лежачи на животі, підніміть голову на 1-3

см, утримуйте її в цьому положенні.

6. Лежачи на животі, тисніть головою на подушку.

7. Повороти голови. Обхопите долонями голову під нижні щелепи з обох сторін і злегка «піднімайте» її.

8. У цій же позиції робіть нахили голови вперед.

9. Та ж позиція - нахили голови в сторони.

10. Покладіть долоні на лоб, тисніть головою вперед на долоні.

11. Покладіть долоні на потилицю. Аналогічне тиск тому.

12. По черзі кладіть долоню на праве і ліве вухо. Тиснете головою на долоню, як в попередніх вправах.


МЕТОДІЧЕСКІЕ ВКАЗІВКИ

• Час утримання голови в вправах № 1, 3, 5 слід поступово збільшувати від 10 до 60 секунд.

• Час статичного (тобто без будь-якого руху) напруги м'язів у вправах № 2,4,6,10,11, 12 поступово збільшувати від 1 до 10 секунд.

• Помічник повинен злегка підводити голову хворого, домагаючись повного розслаблення м'язів шийного відділу хребта.

• Максимальна кількість повторень вправ № 7, 8,9 не слід збільшувати більше трьох разів за один підхід.

• Якщо під час виконання вправ з'являються біль, запаморочення, нудота, це рух слід зменшити по амплітуді і ступеня м'язового напруження, виконувати тільки в ту сторону, де не виникають хворобливі і неприємні відчуття, або виключити його зовсім.

Ми неодноразово поміщали рецепти читачів, народних цілителів, представників офіційної медицини, в яких розповідалося, як якщо не позбутися зовсім, то хоча б на час усунути або зменшити біль у спині. В основному пропонувалися різні мазі, компреси та склади для розтирань хворих місць. Читачі радили використовувати кашку з лопуха, робити компреси з його листя, змастивши медом, натирати спину настоянкою бузку ... Наведемо деякі з рад.


НЕ знає поразки Звіробій

звіробійного масло, яке неважко приготувати самому. Береться 0,5 л оливкової олії, ще краще обліпихової, а за відсутності таких - кукурудзяна або соняшникова нерафінована. Олія ставлять на водяну баню, кладуть у нього 150 г квітів звіробою або верхівок дрібно нарізаною трави звіробою і кип'ятять 30 хвилин. Потім знімають з вогню, три дні наполягають, проціджують, віджимають траву і зберігають у прохолодному місці. Звіробійного масло втирають в шкіру навколо хребта, краще - після гарячої ванни - щодня або через день. Курс -10-12 процедур. Звіробійного масло глибоко проникає в тканини хребта, сприяючи регенерації хрящів.


довгий ВІК «Бабушкіна растіркі»

Ось рецепт:
Возьміте 300 г спирту, один флакон (10 мл) камфорного спирту, один флакон (10 мл) йоду і 10 таблеток анальгіну. Все перемішайте, наполягайте в темному місці 21 день. Деякі нам писали, що з-за сильних болів у них не вистачало терпіння чекати три тижні, поки склад «дозріє», починали застосовувати його тут же. Растіркі виправдовувала очікування!


ДОПОЛНІТЕ МАСАЖ настої трав

Також рецепт професора Іванченко. Це збір трав, що володіють сечогінним, протизапальним і кровоочисну дією.

Отже, кропива дводомна (листя), плодоніжка вишні, ялівець звичайний (плоди), мучниця звичайна (листя), первоцвіт весняний (квіти), бузина чорна (квіти), липа серцелиста (квіти), лист берези. Все це береться по 1 чайній ложці і заварюється літром окропу. Настоюється ніч у термосі, проціджується. Пити по 0,5 склянки через годину після їжі 2 рази на день 1,5 - 2 місяці. Такий збір професор Іванченко радить застосовувати разом з масажем хребта, що дозволяє поліпшити обмін речовин міжхребцевих дисків, уповільнити що відбуваються в них вікові зміни.
.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 18:05:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 18:05:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 18:05:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 18:05:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 18:05:54

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-03 18:05:54

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 18:05:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 18:06:05

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 18:06:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-03 18:06:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 18:06:18

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 18:06:18

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-03 18:06:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-03 18:07:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-03 18:07:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-03 18:07:27