Ще раз про «чистку печінки»

Головний санітар

Печінка - найважливіший і складний орган, відповідальний за виконання найрізноманітніших функцій. Вона бере участь у травленні, кровотворенні і обмін усіх видів, включаючи гормональний. Ця чудова, безупинно діюча фабрика не тільки виробляє такі необхідні нам речовини, як жовч, а й знешкоджує отрути і шкідливі хімічні сполуки.

Важка захисна боротьба незмінно ускладнюється самою людиною, який норовить своїми звичками і вподобаннями вивести з ладу налагоджену систему санітарного обслуговування власного організму. Куріння, алкоголь, жирна їжа, переїдання, надмірне і безладне споживання ліків, фізична пасивність і нервові перевантаження - ось далеко не повний перелік перешкод на шляху нормальної роботи печінки. Однак, і втративши велику частину необхідних ферментів, печінка продовжує справлятися зі своїми функціями. Якщо ж відбувається якийсь збій, це відбивається на біохімічному складі її тканин. А сучасні лабораторні методи дозволяють виявити суть аварії.

Пройшли ті знахарськими часи, коли людина могла користуватися всім, що під рукою. Зараз за допомогою сучасної медичної апаратури встановлюється діагноз, визначається методика лікування та дозування ліків.

Природа в особі людини створила таке досконале творіння, що все зайве силами самого ж організму видаляється за допомогою колосальної кількості ферментів печінки. Тому не поспішайте пити відрами морквяний сік або об'їдатися вітамінами. До того ж людський організм працює на одну третину навантаження, а в разі потреби включаються компенсаторні механізми, мобілізуються внутрішні резерви. Як дбайливий, ощадливий господар, наш організм завжди має про запас необхідне і з потрібними речовинами розлучається неохоче.

Осторожно, «каменепад»!

Я розумію прагнення людей самостійно позбавитися від каменів, несподівано виявлених в нирках і жовчному міхурі. Як правило, жовчнокам'яна хвороба протікає безсимптомно, і 80% пацієнтів дізнаються про неї випадково. Однак, поквапившись прийняти кукурудзяні рильця і сік лимона, ви викличете скорочення жовчного міхура, і камені можуть зрушити з місця. Тим часом здатність виводять проток до розтягування обмежена, і великому каменю легко застрягти, закупорив прохід. Тоді неминуче розвиток жовтяниці, і буде потрібно термінова хірургічна операція. Так що перш за все варто все-таки порадитися з лікарем і зробити аналізи.

Камені утворюються не тільки з-за надлишків білірубіну в печінці, вони бувають холестеринові та змішаного типу. Жовчнокам'яна хвороба - явище багатофакторне, причиною її нерідко буває спадковість. Подумайте, чи можна за допомогою «чистки печінки» змінити спадковість? Імовірність цього захворювання збільшується з віком, і найчастіше наздоганяє жінок після сорока років, тому що в цей період відбуваються гормональні зрушення, які сприяють формуванню каменів. Яка «прибирання сміття» зуміє повернути час назад?

Розумне харчування, а не «чистка» - ось основний напрямок профілактики жовчнокам'яної хвороби. Саме висококалорійна, жирна їжа сприяє підвищенню рівня холестерину в жовчі і тим самим «вирощування» каменів.А ознакою «предкаменной» стадії служить наявність «піску».

Желчь - еліксир життя

Печінка безперервно продукує жовч, щодобовий обсяг якої досягає одного-півтора літрів. Це необхідно для перетравлення та всмоктування жирів і їм подібних речовин. Без перерви на обід і відпочинок жовч, як

старанний чистильник, промиває печінку. Без допомоги жовчі не відбудеться розщеплення жирів і, отже, їх проникнення крізь стінку кишки. Але, виробляючи цю операцію, жовч не йде з організму, а в кінці тонкої кишки знову всмоктується і надходить в організм. Втрати при цьому складають не більше 5%. Рециркуляція відбувається 5-6 разів на добу разом з прийомом їжі. Якщо жовч не буде всмоктуватися, функції печінки виявляться порушені - ліквідувати отрути вона не зможе. Адже з жовчю виводяться з організму кінцеві продукти обміну, токсини.

Але якщо людина не їсть, цей цінний рідина не спускається в кишку, а залишається про запас, накопичуючись у жовчному міхурі, де її концентрація виростає в десятки разів. Однак з концентрованої жовчі кристали солей легко випадають в осад, який поступово нарощується, перетворюючись на камінь. Саме тому голодування не можна визнати очисної панацеєю. Пригадаймо, що серед в'язнів концтаборів, виснажених донезмоги людей, жертв жовчнокам'яної хвороби виявлялося чимало.

Зауважу, що головний «голодальщік» Росії професор Ю. Миколаїв ратував не просто за повну відмову від їжі, а за супроводжувану масажем, душем, гімнастикою розумну дієт-розвантажувальну терапію в умовах стаціонару, стосовно до хворих людей і під наглядом лікаря . Модне захоплення голодовками, особливо популярне серед спраглих схуднути дам, загрожує багатьма бідами для здоров'я.

Сокі і трави

застою жовчі і каменеутворенню сприяє, як я вже говорив, нездоровий спосіб життя, гіподинамія, рясне харчування, гостра, солона , смажена їжа і супутні цукровому діабету порушення обміну речовин, неполадки в жовчовивідних шляхах, запори.

Заради здоров'я доведеться змінювати спосіб життя, активніше рухатися - фізкультура необхідна всім, і хворим теж.

Хочете уникнути печінкових неприємностей - переходьте відтепер на черствий хліб грубого помелу та висівки, віддаючи перевагу рослинній олії (особливо оливковій) та їжі, багатої на клітковину, молочним продуктам, негострий сирів і цільним, неочищених круп. Клітковина необхідна організму, оскільки сприяє скороченню кишечника і нормалізує перистальтику, позбавляючи нас від закрепів. Крім того, клітковина адсорбує - вбирає холестерин, скорочуючи його всмоктування в організм.

Рекомендую включати в раціон багаті вітамінами С і Е цитрусові, чорну смородину, солодкий перець, диню, горіхи, соєві вироби. Помірне споживання кави не зашкодить, а от повне вегетаріанство - може, як будь-яка однобока надмірність. І краще не налягайте в повсякденному меню на торти, печиво, цукерки, морозиво, які містять руйнівні для організму надлишкові калорії, що вимагають великих енерговитрат для перетравлення.

Різноманітні свіжі соки, настої і відвари трав, звичайно, в умовах нашого екологічного неблагополуччя грають

доброчинну роль у нормалізації роботи печінки. Однак і тут я закликаю насамперед цікавитися тим, що саме і в яких дозах годиться особисто вам. Незважаючи на сплеск інтересу до народного лікування, не можна безоглядно застосовувати, наприклад, широко рекламований в популярних посібниках з оздоровлення спосіб очищення організму за допомогою лимонного соку та оливкової олії. (Особливо якщо не забувати про безсимптомному характер жовчнокам'яної хвороби).

Одна справа, коли ви вранці для профілактики проковтнути по чайній ложці того й іншого, - це корисно. Але співробітники «швидкої допомоги» можуть вам підтвердити, наскільки небезпечно для життя збільшувати порцію до склянки соку і масла - засвоїти таку організму надзвичайно важко, тому й не виключені досить серйозні неприємності.

Не соромтеся побільше читати, знання про здоров'я обійдуться дешевше ліків. А в популярній літературі, всіляких довідниках і травника наводиться безліч рецептів. Серед найпоширеніших - сік одного лимона, розведений половиною склянки гарячої води, і 0,5 склянки морквяного соку в суміші з огірковим і буряковим (10:3:3) тричі на день проти камнеобра-тання. Хороший і сік з листя і коріння кульбаби, пропущених через соковижималку (або м'ясорубку) після п'ятихвилинної бланшіровкі.

Промивка мізків

Для лікування шлунково-кишкового тракту, як і інших органів, дуже важливий настрій пацієнта на одужання. Людина - легко навіювана істота. Феномен Кашпіровського, Чумака у багатьох поки ще на пам'яті. А в традиційній медицині давно відомий метод плацебо (подібності), який дає вражаючі результати.

Відомо, наприклад, що 40% хворих позбувалися від виразкової хвороби, ковтаючи пігулки-пустушки, будучи впевненими в їх цілющу силу і не знаючи, що це звичайний крейда в лікарській упаковці.

Що ж стосується закликів врятуватися від «зашлакованості» і дисбактеріозу, то будьте обережні. Очищення організму рекламують в Інтернеті на сайтах невідомих клінік і в дорогих медичних центрах, зі сторінок газет і оздоровчих видань. Вийшла навіть повна енциклопедія з 67 (!) системами очищення організму. А якщо до того ж

автори відповідних книг мають медичну освіту і науковий ступінь, то довіра до них зростає в сто раз.

Однак зауважте, серед таких популяризаторів більшість займається лише комерційним лікуванням, у звичайних медичних установах подібних «фахівців з очищення» ви не зустрінете. Тим більше ви не знайдете гастроентерологів, які б пропонували «очищення печінки». Так що вирішуйте самі, чи варто ловити чорну кішку в темній кімнаті або, звільнившись від «локшини на вухах», поцікавитися істинним пристроєм власного організму?

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 18:05:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 18:05:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 18:05:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 18:05:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 18:05:54

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-03 18:05:54

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 18:05:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 18:06:05

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 18:06:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-03 18:06:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 18:06:18

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 18:06:18

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-03 18:06:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-03 18:07:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-03 18:07:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-03 18:07:27