Атипова пневмонія: назви різні, напасти одна

Віктор Васильович Малєєв - заступник директора Центрального науково-дослідного інституту епідеміології Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, академік Російської Академії медичних наук, головний інфекціоніст МОЗ Росії, відповідає на питання, пов'язані з новою, вельми і вельми серйозною для здоров'я людей небезпекою - атиповою пневмонією, або, як ще називають цю хворобу, китайської пневмонією.

Віктор Васильович, що за напасть така - ця пневмонія? n
Віктор Малєєв: Дійсно, напасти. Азіатські лікарі придумали абревіатуру: SARS, що означає «важкий гострий респіраторний синдром». Я безпосередньо ще не стикався з цією хворобою, тому можу лише проводити якісь аналогії і розмірковувати.


Где-то прочитала, що атипова пневмонія - різновид грипу і дуже схожа на свинку, і на кір, і на собачу чумки, і на бронхопневмонію курчат. Чи так це?

В.М.: Однозначно відповісти не можу. Поки зрозуміло, що ця інфекція - одна з нових. А розмови про «пташиний» вірус, гадаю, пішли після того, як в госпіталі принца Уельського в Гонконгу помер американський бізнесмен. До речі, захворів він у В'єтнамі, його привезли в Гонконг, де і закінчилася його життя. Його відхід був дуже схожий на події, які відбувалися в тому ж Гонконгу шість років тому. Тоді там почали дохнути кури від бронхопневмонії, а потім помер і хлопчик, у якого виявили той же вірус. Між іншим, тоді в Гонконгу знищили всіх курей, але ендемії (масової епідемії. - Ред.) Гонконзького грипу в 1997 році не вдалося уникнути.
Але тоді це був все-таки грип, сама перехворіла.

В.М.: Ви маєте рацію, правда, протікав грип більш важко, ніж зазвичай. Але впоратися з ним можна було і з допомогою жарознижуючих, і народними засобами-трав'яними чаями, морсу, медом. Я, наприклад, завжди рекомендую в таких випадках гірчичні ванни для ніг - добре допомагає!


Первие повідомлення про невідомої хвороби до нас дійшли десь в кінці листопада 2002 року.

В.М.: Якщо бути зовсім точним - 16 листопада 2002 року. У провінції Гуанду на півдні Китаю, там, де висока щільність населення, де є певні труднощі з житлом, де люди тримають худобу практично поруч з собою, й відбулася перша спалах невідомої хвороби. А після смерті американського бізнесмена Всесвітня організація охорони здоров'я розповсюдила повідомлення про появу таємничого недуги. Одинадцять лабораторій світу, найбільших і авторитетних, досліджували кров помер, намагаючись визначити причину хвороби, яка стала поширюватися не тільки в Південно-Східній Азії, а й у Канаді, Німеччині, Швейцарії, США.


Определілі?

В.М.: Якщо б! Правда, клініцисти, стверджують: поки що ми не можемо боротися з самою інфекцією, то давайте займатися лікуванням синдрому, того самого, який «важкий, гострий, респіраторний».


і що пропонують робити в цьому випадку?

В.М.: «Гострий» - означає, рахунок йде на години, а то й на хвилини. При цій хворобі у людини розвивається дихальна недостатність, до неї може приєднатися серцева недостатність. Стало бути, треба оперативно налагодити кисневий обмін, постаратися уникнути набряку легенів, що часто приводить до летального результату. Тобто, при найперших ознаках нездужання треба звертатися до лікаря.


Як ж це ознаки? nВ.М.: Днів п'ять-шість триває інкубаційний період, може боліти голова. Потім різко підвищується температура - до 38-39 градусів. Ну і всі супутні явища - озноб, слабкість, починають боліти м'язи, голова розколюється. Майже як при важкому грипі. Але днів через сім стає важко дихати, з'являється сухий кашель, задишка. На жаль, все це може привести до летального результату.


і що, немає жодних ліків, які допомогли б хворому? Антибіотики, жарознижувальні ...

В.М.: Чому ж? Всесвітня організація охорони здоров'я радить приймати рібоверін, а якщо випадок дуже важкий - не обійтися без внутрішньовенних стероїдних препаратів, антибіотиків у поєднанні з тим же рібоверіном. Задишку знімає преднізолон. Але це лікування повинне проводитися в стаціонарі!


Да, все це дуже і дуже серйозно, Віктор Васильович. Як я розумію, до нас у Росію, в країни ближнього зарубіжжя поки, тьху-тьху, щоб не наврочити, атипова пневмонія не добралася.

В.М.: Але це поки що. Не випадково адже зараз в аеропортах країни введені санітарні кордони. Пасажири з підвищеною температурою, сухим кашлем уважно оглядаються лікарями спеціальних бригад. Якщо раптом виявлять «підозрілого» хворого, йому не уникнути карантину. Головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко дав таке розпорядження співробітникам Держсанепіднагляду на повітряному транспорті.


Як поширюється недуга?

В.М.: Ось помер активіст руху «Лікарі без кордонів» епідеміолог Карло Урбані, який намагався знайти причину атипової пневмонії. Це перший медик, який загинув у боротьбі з невідомою хворобою. При лікуванні пацієнтів заразилися і багато інші лікарі. Значить, хвороба передається при контакті з хворими, при дуже тісному контакті. У Гонконгу закриті на карантин школи, жителям одного з будинків у Атоу Gardens заборонено виходити зі своїх квартир тому, що саме в цьому багатоквартирному корпусі зареєстровано близько 40 випадків захворювань на пневмонію. Міжнародна федерація хокею ухвалила рішення скасувати жіночий чемпіонат світу з хокею з шайбою, який повинен був пройти в Пекіні. Російські дівчата повернулися додому, дай Бог, щоб вони не захворіли.

Але я відволікся. Отже, атиповою пневмонією можна заразитися під час контактів з хворим, коли людині передається досить не стійкий парамікровірус. Але є ще корона-вірус, який поширюється й через воду, а також повітряно-крапельним шляхом. Ось тут-то необхідно поставити заслін: будете сміятися, але потрібні марлеві пов'язки, часте провітрювання приміщення, вологе прибирання. Лікарям рекомендуються захисні окуляри, рукавички. Добре б і на хворого теж маску надягти, виділити йому окремий посуд, рушник. Кімнату непогано кварцевать. Я виступаю при лікуванні і за народні кошти. Сухий кашель? Значить, треба давати хворому відхаркувальну. Подрібнену моркву змішати 1:1 по об'єму з молоком, зварити на малому вогні. Пити по 1 -2 склянки в день в теплому вигляді. Є ще одінрецепт: кип'ячене гаряче молоко, мед і морквяний сік у співвідношенні 1:0,2:1 наполягати протягом 4-5 годин і пити теплим по 1 / 4 склянки до шести разів на день. Ще один рецепт: можна змішати 2 столові ложки кашки часнику з 100 г вершкового масла і втирати цю суміш у підошви ніг на ніч.


Коль скоро ви назвали два віруси, які можуть викликати «китайську пневмонію", напевно, до вже названих препаратів можна додати й інші?

В.М.: Можна. Це ті препарати, які діють проти обох груп вірусів: досить відомий усім арбідол, віразол, він використовується для лікування гепатиту С. Препарати інтерферонового ряду підвищують імунітет організму - їх теж можна приймати, але обов'язково за призначенням лікаря. І, звичайно ж, я раджу багато пити - шипшина, журавлина, чорносмородиновий сік - все годиться, все це сприяє зміцненню організму. А якщо в людини сильний імунітет, значить, і з хворобою він легше впорається.


Будем сподіватися, що все-таки мине нас ця напасть.

В.М.: Хотілося б. Але якщо і відбудеться подібне, вона не застане нас зненацька: ми готові до зустрічі цієї самої атипової пневмонії.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-06 22:16:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-06 16:31:02

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 00:32:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-06 16:34:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 00:26:50

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-06 17:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-06 23:26:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 19:15:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-06 19:18:52

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-06 16:24:05

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 17:36:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-06 15:54:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 15:16:58

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-06 15:47:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46