Здоровий суглоб хрумтіти не буде

Подагра - захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин. Якщо нирки погано виводять сечову кислоту, то найчастіше виникають відкладення солей у суглобах стопи, викликаючи їх деформацію, а також на п'ятах. У народі це називають п'яткових шпорами. Так як відкладення солей - обмінний процес, то можна чекати неприємностей і в хребті, і на пальцях рук, і в ліктях. Але я зараз кажу тільки про поразку стопи, так як і п'яткова шпора, і деформація фаланг пальців ніг - бич для більшості людей, що переступили 50-річний рубіж.

Як боротися з цими недугами? Часто проблема вирішується хірургічним шляхом: є шпора - її треба видалити. Якщо шпора гостроверха, у вигляді шипа, який запалюється так, що неможливо наступити на стопу, то в цьому випадку доведеться довіритися хірурга. Але й після операції я рекомендую виконувати вправи, про які скажу нижче, тому що немає ніякої гарантії, що шпора не з'явиться знову.

Стопа - головний амортизатор тіла людини, на неї лягає вся навантаження. Якщо у людини плоскостопість, наприклад, те болі в суглобах і в спині у нього виражені набагато яскравіше, ніж у людей, що не страждають цією недугою. Звичайно, при подагрі, так само як і при плоскостопості, допомагають ортопедичні устілки. Відмовлятися від них не слід. З іншого боку, ортопедичне взуття заспокоює людину, а деформація стопи йде своєю чергою.

Першим засобом дієвої допомоги вважаю гімнастику для стопи. Починається подагра непомітно: виникає хрускіт при обертанні стопи. Треба покласти ногу на коліно, покрутити правою рукою ліву стопу. Якщо ви відчуваєте при цьому біль, чуєте хрускіт - це сигнал «SOS»! Нормальний, здоровий суглоб не повинен болісно хрумтіти!

При виконанні фізичних вправ людина нерідко відчуває біль. А між тим стопа повинна обертатися у всіх, направлених, які дозволяє суглоб, причому-безболісно. Якщо ж ви відчуваєте при цьому біль, ні в якому разі не припиняйте занять.

Що це за вправи? Так найпростіші - обертання стопи у будь-яких напрямах, згинання та розгинання. Нічого іншого тут не придумаєш.

Раджу виконувати одну з вправ, стоячи на будь-який сходинці так, щоб п'ята звисала. Руками потягнути за поручні. Будинки можна покласти на підлогу кілька книг, опускати п'яти до торкання і підніматися на носочки, спираючись на стіл. Робити вправи треба по сто разів. Спочатку це буде дуже важко, тоді виконуйте п'ять підходів по 20 разів. Перші руху завжди болючі, але, зробивши 3-4 вправи через біль і хрускіт, ви забудете про неприємних відчуттях. Потім необхідно занурювати ноги в холодну воду. Потопчітесь у тазику приблизно 30-40 секунд, потім гарненько розітріть ноги махровим рушником, надягніть шкарпетки: ноги будуть горіти. А ось ще кілька вправ, які допомагають впоратися з подагрою.

Треба сісти на підлогу, руки спираються ззаду. Зігнути одну ногу, наприклад праву, таким чином, щоб п'ятка дивилася вгору, а стопа розігнути. Сама посадка досить важка, люди зазвичай намагаються вивернути шкарпетку до гомілки на 90%. А треба, щоб гомілка і стопа знаходилися на одній лінії. Ідеальний стан, це коли людина повністю лежить на спині, коліно стосується статі і стопа розігнути. Домогтися цього можна місяців за шість, поспішати тут не треба. Виконувати вправи потрібно щодня.

Є в моїй програмі вправу під назвою "Жим ногами". Його можна замінити присіданнями. Тримаючись за нерухому опору, стоїмо на краю сходинки або, як я вже говорив раніше, на стосі книжок. П'ятки звисають вниз. При присіданні вони повинні стосуватися підлоги, а при підйомі встаємо на носочки. Виконуйте цю вправу в кілька підходів - по 20 разів у кожному. Воно допоможе вам добитися значного поліпшення рухливості суглобів стопи.

порекомендую ще вправу, пов'язане з роботою черевного преса. Лежачи на спині, зафіксувавши ноги, постарайтеся піднімати і опускати тулуб на видиху не менше 20 разів в одному підході до печіння м'язів живота.

Є вправи і для рук. Це чотки, які треба довго-довго перебирати. Можна занурювати руки в зерно або крупу, ворушити цю масу. Зараз зима, так що виходьте на вулицю, в парк і катайте сніжки. Займайтеся з кистьовим еспандером для рук, бажано не новими, а вже побували у справі. Віджимання від підлоги з опорою на спеціальні ручки теж вельми корисні.

І, звичайно ж, кріотерапія - лікування холодом. Всього якихось 5-7 хвилин треба потримати холодний компрес на запалення суглобів. Не бійтеся застудитися: якщо суглоб опух, значить, його температура 37,2 ° С. Холодний компрес всього лише знизить цю температуру до норми, знищить запальні зміни в тканинах, відновить кровообіг.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 07:54:34

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 11:21:35

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 04:26:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 07:48:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 12:24:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 02:54:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 03:30:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 12:28:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 04:54:11

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 00:12:20

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 00:23:48

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 00:44:48

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03