Подагра: сучасний погляд

Подагра - одне з перших захворювань, описаних на зорі розвитку медицини, про який ще в 5-м столітті до н.е. згадував Гіппократ.

У часи Чехова і Вересаєва це була «хвороба благополуччя і достатку». А лікування? А лікування було неймовірно примітивним: «жалюгідним подагрікам» призначався натрію саліцилат і вреднючая ртутна мазь на область суглобів.

«Але це все історія, - скаже читач. - А як тепер йдуть справи? ».

Не кращим чином - змушені констатувати медики. І ось чому: за останнє сторіччя частота цього захворювання різко зросла. Практично повна механізація і пов'язана з цим гіподинамія, зміна дієтичних пристрастей на користь горезвісної «швидкої їжі», зловживання алкоголем, хронічні стреси наклали відбиток на структуру різних обмінних захворювань, самим складним і підступним з яких залишається ... подагра.

У чому основна суть цього захворювання? Просто в організмі порушуються обмінні процеси з причин, вказаних вище (спадковий фактор також відіграє не останню роль), в результаті чого йде накопичення сечової кислоти і уратів з утворенням кристалів, які відкладаються в суглобах і органах-мішенях.

Як виглядає подагра клінічно? Чи змінилася вона за останні століття? З одного боку, начебто йде по «наїждженої колії»: хвороба починається вночі з сильних болів у першому пальці стопи або колінному суглобі. Біль нестерпний, поєднується з припухлістю і червоністю суглоба, роблячи руху в ньому неможливими. Через один-два дні в легких випадках після першої атаки все проходить безслідно навіть без лікування.

«В даний час, - каже завідувачка кафедрою факультетської терапії Російського державного медичного університету професор, доктор медичних наук Галина Олександрівна Шостак, - подагру розглядають у рамках метаболічного синдрому, а також вивчаються нові механізми реалізації спадкової схильності подагри».

Якщо говорити про портрет хворого на подагру, то це огрядний чоловік з підвищеним тиском, високими цифрами холестерину і навіть на цукровий діабет.

«Подагра, - продовжує Галина Олександрівна, - означає в перекладі« капкан для ноги ». Основна форма вражає суглоби. Однак це системне захворювання, і крім суглобів, особливо якщо хвороба не лікувати, уражаються нирки, серце, судини. (Можуть навіть траплятимуться «подагричні» інфаркти через відкладення солей сечової кислоти в стінках судин) ».

Підступна хвороба, нічого не скажеш ...

А що думає з приводу подагри провідний фітотерапевт Росії, доктор медичних наук, професор медичного факультету Російського університету дружби народів, Корсун Володимир Федорович:

«Найчастіше зустрічається поширена форма захворювання. Однак сучасна подагра протікає декілька легше. Люди стали дотримуватися пости, вживають в їжу менше кави, какао, м'яса, міцних бульйонів. Раз це обмінне захворювання (у чому немає сумнівів), то перш за все треба відновити обмін речовин ».

Вчені ділять подагру на гостру і хронічну. Лікування в цих випадках кілька різне.

«У гострому періоді, - говорить професор Шостак, - під час нападу рекомендується спокій, дієта з різким обмеженням м'яса, риби, грибів (тобто продуктів, що містять пурин). Призначається рясне пиття ».

На цьому тлі вводяться нестероїдні протизапальні препарати (диклофенак, новий препарат німісіл).

«Початок хвороби буває дуже різким і хворобливим, - нагадує Галина Олександрівна, - тому потрібно знеболити пацієнта, використовуючи такі препарати, каккетонал, кеторолак, кеторол. Колхіцин в таких випадках використовується все рідше з-за його безсумнівну токсичності та різної оцінки цього препарату світовими школами ревматології.

А ось після зняття нападу ревматологи призначають препарат алопурінол, який нормалізує обмін сечової кислоти при тривалому застосуванні і є препаратом вибору при лікуванні подагри ».

«Грамотно підібрана фітотерапія, а також фізіопроцедури хороші лише поза гострого періоду», - вважає професор Шостак.

Професор Корсун вважає, однак, що можна починати лікувати подагру дієтою та травами на будь-якому етапі. Головне при цьому:

• Проводяться заходи щодо ощелачивание сечі. Тут гарні гарбузовий, кабачковий, огірковий соки.

• Бажано збільшити розчинність солей сечової кислоти. Для цього потрібно приймати настій і відвар коріння барбарису, безсмертника, брусниці, суниці, мучниці.

• Мати можливість гальмувати повторне всмоктування солей в кишечнику настоями чорниці, астрагалу, хвоща.

• Прагнути до пригнічення освіти уратів і сечової кислоти в організмі. Тут можна використовувати кукурудзяні рильця і китайський лимонник.

• насичувати організм вітамінами А, В,, В6 за рахунок смородини, суниці, чорниці, конюшини, кропиви.

Можна записати відповідний рецепт від В. Ф. Корсуна: листя суниці - 3 частини, листя берези - 2 частини, кукурудзи ІНШІ рильця - 2 частини, листя кропиви - 3 частини, трава Репешко - 2 частини. Одну чайну ложку збору залити склянкою окропу некруто, настояти 30 хвилин, процідити, приймати по одній третині склянки 3 рази на день.

Якщо півтора-два місяці приймати цей збір, хвороба починає поступово відступати.

«Добре також мати домашню фітопарасауну або робити масаж з кремами« Балет »,« Старт »,« Алор »,« Дубравушка ». А ось традиційний алопурінол, - продовжує професор Корсун, - небажаний при захворюваннях печінки та підшлункової залози ».

«Що не любить подагра? - Запитує Володимир Федорович і відповідає: - Не любить їжу після сьомої вечора, пиво, червоне вино, мізки; любить само тепло і напівголодний спосіб життя ».

Варто замислитися!

А ось що говорить про подагрі кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділу курортології і бальнеотерапії Російського наукового центру відновлювальної медицини і курортології Крікорова Стела Артаваз-довна:

«Фізичні фактори застосовують при подагрі як поза пріступний період, так і під час гострого нападу ».

Отже, у гострому періоді можна призначити тільки процедури протизапальної та знеболюючої дії. Це Эп УВЧ опромінення, також можна призначити імпульсні струми за методикою електро-сну, які справляють седативну дію.

«А от поза нападу гарні ванни, - говорить Стелла Артаваздовна, - родонові, сірководневі, хлоридно-натрієві. Найбільш вибірково діють на подагру родонові ванни, так як вони, впливаючи на обмін пуринів, тим самим сприяють виведенню солей сечової кислоти. Родонові ванни є на курортах П'ятигорськ, Єсентуки, Цхалтубо. На курс зазвичай дається 12-14 ванн через день. Гарні також сірководневі ванни та лікувальна грязь. Це, перш за все, такі курорти, як Сочі, залізо-новодск або, наприклад, Стара Русса, Саки, сісти-рорецк.

А ось хлоридно-натрієві ванни можна робити і в домашніх умовах. На ванну беремо 1,5-2 кг кухонної солі, розчиняємо при температурі 37-38 ° С. Час перебування у ванні 20 хвилин. На курс лікування - 10-15 процедур. Але треба пам'ятати, кому не можна застосовувати ванни: це передусім хворі серцево-судинними захворюваннями (ІХС, гіпертонічна хвороба високих ступенів).

«Краще призначати ванни в комплексі з дієтою та прогулянками», - додає Стела Артаваздовна.

Ну, от тепер ми з вами, озброєні думками та знаннями про хворобу на ім'я подагра. А хто озброєний, той захищений. Яке ж лікування за краще - відповідь за вами і вашим лікуючим лікарем, без якого при лікуванні такого складного захворювання, як подагра, схоже, не обійтися.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 06:06:51

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01