Ідіть на колоноскопію, як на свято

За статистикою кожен третій пацієнт, який звертається до проктолога, страждає поліпами товстої кишки. Недуга до пори до часу не стільки виражений, скільки підступний: у 30 відсотків хворих колоректальние поліпи рано чи пізно перероджуються в рак або супроводжують колоректальному раку.

Як своєчасно виявити поліпи, як їх лікувати, які заходи вжити, щоб надалі уникнути онкологічного захворювання, на ці та інші запитання відповідає завідувач відділенням колопроктології поліклініки Медичного центру УД Президента РФ, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Ванін.


Анатолій Іванович, давайте почнемо з початку - що таке поліпи?

Анатолій Ванін: Поліпи - це патоанатоміческіе, тканинні зміни слизових оболонок внутрішніх органів. Вони можуть з'являтися на слизовій шлунка, шийки матки, кишечника. Ми займаємося колоректальним поліпами, тобто поліпами прямої та ободової товстої кишки.

Як правило, вони виникають на тлі запорів: кал пересихає, ущільнюється і, механічно впливаючи на слизову оболонку, обдирає, ерозірует її, сприяє появі гіперплазії та поліпів.


а при рідкому стільці можуть бути поліпи?

А.В.: Якщо діарея тривала, то вона може хімічно впливати на слизову оболонку, що теж сприяє утворенню поліпів.


Запори зазвичай з'являються в зрілому віці. Отже, поліпи - хвороба старшого покоління?

А.В.: Так, в основному так. Якщо в 30-40 років поліпи зустрічаються у 5 відсотків обстежуваних пацієнтів, то серед 60-80-річних - у 50 відсотків, тобто у кожного другого. Але іноді вони можливі і в дітей при спадковій схильності.

Найчастіше виявляються поліпи у жінок, тому що вони більш дисципліновані і регулярно проходятдіспансерное обстеження. Хоча насправді чоловіків хворіє більше - позначаються куріння, пристрасть до алкоголю, недотримання дієти, стресові ситуації, холецистит ...


Получается, без обстеження можна жити з поліпами, навіть не здогадуючись про їх існування?

А.В.: Дійсно, клінічно поліпи звичайно нічим себе не проявляють. Це, як правило, "випадкові знахідки" при профілактичному огляді. Проте нерідко поліпи переходять у колоректальний рак у літніх і старих. Ось чому ми рекомендуємо пацієнтам старше 40 років проходити ендоскопічне обстеження товстої кишки (колоноскопію) - один раз на три роки.

Зрозуміло, є інші види обстежень - пальцеве, рентгенологічне (іригоскопія), лабораторне (аналіз калу на приховану кров), але вони менш інформативні. Великий поліп товстої кишки можна вловити ультразвуком, дрібний - тільки оком при ендоскопії.


Але, погодьтеся, Анатолій Іванович, колоноскопія - дуже болюча і неприємна процедура. Вже при одному її призначення стає недобре ...

А.В.: Дійсно, приємного мало. Але тепер таке обстеження, як і видалення поліпів при колоноскопії, можна проводити з знеболенням, правда, це вже платна послуга. До речі, президент Дж. Буш, коли йому робили профілактичну колоноскопію під наркозом, на півгодини, поки тривала ця процедура, передавав управління країною віце-президенту. І нічого - все пройшло нормально.

Зауважу, у США таке обстеження при поліпи з дисплазією коштує тисячу, а видалення поліпа через колоноскопію - 1,5 тисячі доларів. У нас же в більшості лікувальних установ колоноскопія проводиться безкоштовно, але пацієнтів часто доводиться, як кажуть, змушувати "з-під палки". Хоч і готують до колоноскопії зараз без клізм. Пацієнт ввечері випиває розчин Фортранс (з розрахунку - 1 порошок на 1 л води, виходячи з ваги пацієнта), і протягом трьох годин весь вміст кишечника вимивається, як річкою. Вночі людина відпочиває, а вранці йде на колоноскопію, як на свято.


і все одно - поменше б таких "свят" ... А що являють собою поліпи?

А.В.: Зовні нагадують "грибочки". Спочатку на слизовій виникає освіта (капелюшок "гриба") напівкулясті форми, потім під впливом кишкової перистальтики з'являється ніжка, в центрі якої відзначається кровоносну судину. Ось чому, коли такий поліп відривається, не виключено кровотеча. Якщо поліп великий (2 см і більше) і прикриває просвіт кишки, можлива кишкова непрохідність.

Коли у поліпа довга ніжка і вона починає прокручуватись, можуть виникнути біль, кров'яний виділення. Такий прояв недуги повинно насторожити людину, змусити звернутися до лікаря.

Іноді головка поліпа відпадає самостійно, але підстава ніжки залишається. Якщо її не припекти, може відзначатися продовжений зростання поліпа.


Гріби, як відомо, ростуть сім'ями. А полили?

А.В.: Поліпи теж можуть утворювати "грибниці". Часом навколо одного поліпа розташовується декілька інших. Найчастіше вони локалізуються в лівій половині товстої кишки. Виявлення поліпа в нижніх відділах товстої кишки - сигнал для ретельного обстеження її вищерозміщених відділів.

Бувають групові, множинні поліпи, поліпи, що не піддаються рахунку. Дифузний поліпоз в 100 відсотках випадків переходить в рак. Не менш небезпечні ворсинчатые пухлини, сланкі по стінці кишки. Вони з успіхом усуваються оперативним шляхом у спеціалізованих клініках.


Поліпи ростуть швидко?

А.В.: У всіх по-різному. Іноді маленький поліп не виявляється десятиліттями: сидить собі і сидить - крихітний, напівкуляста. А потім стресова ситуація, пережита людиною, відразу провокує його зростання.


і все-таки чи можливо, Анатолій Іванович, ізбабіться від поліпів безопераціі?

А.В.: Нині покійний професор Олександр Миколайович амінів із Самари свого часу лікував поліпи дистальних відділів товстої кишки мікроклізмами з чистотілу. Однак процес цей - дуже довгий, і пацієнт іноді просто не встигав вилікуватися, оскільки поліпи перероджувалися в злоякісне утворення. Тим не менш відмовлятися від цього методу не слід.

Рецепт мікроклізми: 1 ст. ложка чистотілу заливається склянкою окропу, настоюють 15-20 хвилин. Вводиться в пряму кишку на ніч по чверті склянки в охолодженому вигляді напротязі 10 днів. Після чого потрібно контрольне обстеження кишки: лікар перевіряє, як реагує слизова оболонка на таке лікування. При запальних поліпах результат, як правило, хороший - вони зникають.


Что можете порекомендувати, крім чистотілу?

А.В.: Відомі лікарські засоби целекоксиб (це-лебрекс), суліндак. Перший проходить клінічні випробування. Другий препарат треба використовувати з великою обережністю, тому що слизова оболонка товстої кишки "вишелушівается" разом з поліпами. Це дуже болісний процес, нерідко супроводжується рясними кишковими кровотечами.

Є так звані фіто-імунокоректорів - болиголов, аконіт, омела біла, черемніца, подмореннік, трав'яниста бузина, які стримують зростання поліпів. За окремо або у поєднанні 1 ст. ложка трав заварюється склянкою окропу. Приймається всередину від 1 ст. ложки до чверті склянки 3 рази на день до їжі протягом місяця.

Для підвищення імунного захисту організму використовуються елеутерокок, Мар'їна корінь, родіола рожева, таволга шестипелюсткові. Деякі з них продаються в аптеках у спиртових розчинах. Трави добре доповнюються мікроклізмами з чистотілу.

Нещодавно французькі вчені виявили вітамін В17 в зернятках яблук, вишень, груш будь-якого сорту. Їх треба вишелушівать і з'їдати - по 3-4 зернятка на день. Шкоди ніякої, зате користь величезна - дуже хороший засіб для розсмоктування поліпів. Цей же вітамін містять і звичайна гречана каша, харчові висівки - їжте на здоров'я! А ось до мінеральних вод слід ставитися обережно: вони можуть провокувати зростання поліпів.


Часто бувають рецидиви після видалення поліпів?

А.В.: За розрахунками японських вчених, на місці вилученого поліпа "новий" може вирости навіть через 16 років. Так що треба спостерігатися постійно по розробленій програмі, тому як, на жаль, поліпи можуть виявлятися повторно на тому ж місці або в іншому відділі товстої кишки у кожного четвертого пацієнта.

А значить, потрібно стежити за роботою кишечника, більше рухатися, займатися фізичними вправами, - особливо корисно плавання, - своєчасно позбавлятися від запорів і проносів. Ось кілька простих порад.

Вранці натщесерце випивати по склянці води. Гарне проносний засіб - 150 мл морквяного соку, також натщесерце, сік вишні, відвари з її свіжих або сушених плодів, свіжа або квашені брусниця (при хронічних закрепах вживати в день 2-3 склянки), ягоди калини і чорниці - теж у свіжому вигляді.

При діареї випивати склянку міцного чаю з 1 ст. ложкою крохмалю. Ефективний настій житніх сухарів - залити кип'яченою водою, дати постояти і пити потроху в протягом дня. Або 1 ст. ложку подрібненої гранатовий кірки заварити склянкою окропу, настояти, щоб настій набув колір, і випити все відразу.

Але головне, треба, відкинувши всякий страх і незрозумілий сором, змусити себе пройти ендоскопічне обстеження щодо диспансеризації. Тоді в майбутньому можна уникнути більш болючих і затяжних лікувальних процедур.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-28 08:57:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 14:37:24

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-28 16:17:15

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-28 17:56:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-28 02:56:29

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-28 13:51:53

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-27 05:26:50

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 11:05:20

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-27 00:52:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-27 00:23:29

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25