За камінчику по камінчику і немає хвороби.

Сечокам'яна хвороба - це, як правило, не смертельна болячка, яка, проте, вельми псує життя багатьом тисячам росіян.
Московскій лікар-натуропат Олександр Васильович Печеневскій народився в сім'ї травників, вихідців із Чернігівської та Воронезької губерній. Випускник Військово-медичної академії (Санкт-Петербург), полковник медичної служби, він більше 10 років після звільнення в запас поглиблено займається фітотерапією і апітерапією, використовуючи природні чинники в лікуванні пацієнтів.


-Олександр Васильович, у нас є відомості про те, що сечокам'яна хвороба - одна з ваших «улюблених мозолів», і ви справляєтеся з нею на всі 100 відсотків.

- Ось, ось, у вашому питанні чую голос пацієнта. Хворий зазвичай і починає з питання: а чи правда те, що я лечу сечокам'яну хворобу? Який відсоток виліковується? Чи є гарантії? .. Відповім вам так: звичайно, лечу. А ось що означає відсоток і гарантії? У моєму уявленні, якщо камені за певний час лікування не збільшилися в розмірах і числом, - це вже позитивний результат. Якщо подрібнилися в пісок і вийшли, тут і говорити нічого: ефект очевидний. Але ось що ще важливо: у результаті мого лікування структура каменів значно зміниться, і вони набагато легше піддадуться лікуванню методами офіційної медицини, тієї ж, наприклад, літотрипсії.


-До речі, про офіційну. Зараз адже існує багато методів видалення ниркових каменів. Чому все ж хворі йдуть до вас?

- Ну, по-перше, є такі, кому ці методи або не допомогли, або допомогли тимчасово - камені з'явилися знову. Інші просто-напросто бояться операції, і я таких людей розумію.

Третім операція не рекомендується з якихось життєвим показникам. Це, до речі, поширений випадок, особливо серед людей похилого віку.


-Олександр Васильович, давайте, як кажуть телевізійники, зробимо рекламну паузу. Що взагалі-то за звір ця сечокам'яна хвороба? Звідки береться і чому?

- Це поширене хронічне захворювання, що характеризується порушенням мінерального обміну з утворенням кристалів солей (урати - солі сечової кислоти, оксалати - солі щавлевої кислоти, фосфати - солі фосфорної кислоти, змішані солі та інші) у сечових шляхах - нирках, сечоводах, сечовому міхурі. При цьому часто відбувається зсув кислотності крові та сечі, що має велике значення у формуванні ниркового «піску» і каменів (конкрементів).

Такі процеси багато в чому залежать від характеру харчування хворих, якості питної води, типів мінеральної води, яка потрапляє до нас на стіл, фізичної активності, захворювань нирок та інших чинників.


-Пробачте, а як мені дізнатися, які саме у мене каміння і чи є вони взагалі?

- Щодо, «чи є» камені, визначення просте: якщо одного разу була ниркова колька, значить, з більшою ймовірністю є. Ну, а що за каміння, то тут ще простіше: ви здаєте 200 г Кючі на аналіз в будь-якій поліклініці і на наступний день отримуєте точну відповідь: якого характеру у вас солі. Аналіз сам по собі елементарний. До речі, давайте домовимося говорити сьогодні тільки про уратних каменях.


-Тобто ви натякаєте на те, що кожен «сорт» каменів вимагає певного підбору трав.

- Цілком правильно! У цьому й полягала досить тривала робота - визначити, які трави кращим чином впливають на той чи інший хімічний склад каменів.


-А хіба немає трав, так би мовити, широкого спектру дії?

- Є. Але навіщо вести «стрілянину» на авось, коли можна і потрібно це робити абсолютно прицільно.


-До речі, де ви берете трави?

- Це сімейне захоплення. Ви ж назвали мене вихідцем з родини травників. Так от, моя мама, Марія Тимофіївна, - народна цілителька, мій син, Андрій Олександрович, - фітотерапевт та мануальний терапевт, нарешті, я - ваш покірний слуга. Я, між іншим, щоб краще розбиратися в проблемах фітотерапії, закінчив ще й біофак МГУ.

Трави ми збираємо й обробляємо самі в Криму, на Кубані, на Україні, у Псковській і Архангельській областях ...


-А як, власне, відбувається лікування?

- Хворий одержує трави у вигляді того чи іншого збору. Сам його готує.


-Може бути, ви розкажіть два-три таких збору?

- Будь ласка:

• Листя брусниці, корінь петрушки, трава ниркового чаю, трава горця пташиного, листя суниці - все в рівних частинах.

2 столові ложки збору залити двома склянками окропу, наполягати в теплі 30 хв. Процідити, віджати.

Приймати по 100 г 3 рази на день за 30 хв. до їжі.


• Листя берези, корінь стальніка, плоди ялівцю, трава чистотілу, трава перстачу гусячої - все в рівних частинах.

1 столову ложку збору залити однією склянкою окропу, наполягати 30 хв. Процідити, віджати.

Прийняти 1 склянка теплого настою свіжоприготовленого на ніч.


• Листя волоського горіха, корінь стальніка, кореневище пирію, плоди ялівцю, трава золотий різки - все в рівних частинах.

2 столові ложки збору залити двома склянками окропу. Наполягати в теплі 30 хвилин.

Приймати по 1 склянці вранці і ввечері за 30 хв. до їжі.


• Трава хвоща польового, трава ясменніка, корінь лопуха, квіти бузини чорної.

2 чайні ложки збору залити склянкою окропу. Наполягати 1 годину.

Приймати половину вранці і половину ввечері.


Ви берете один із запропонованих зборів (приблизно 350 г) і використовуєте його протягом місяця. Потім місяць - перерва. Під час перерви я раджу приймати:

- кукурудзяні рильця (2 ст.ложкі засипати в 250 г окропу, варити 10 хв., Приймати по 50 г 4 рази на день до їжі),

або

- корінь і траву петрушки і селери - у літній час; в зимовий же час приймати відвари цих трав: 2 чайні ложки сухих трав і коренів висипати в 1 склянку окропу і варити на водяній бані 20 хв., наполягати 2 години - по 50 г 3 рази на день за 30 хв. до їжі.


-Чому ви пропонуєте читачам саме збори? Адже підібрати для них трави не так-то просто. Позбавляються ж від каменів за допомогою тільки коренів шипшини, тільки коріння соняшнику? .. Хіба не можна взяти якесь одне рослина?

- Добре, я назву рослини, за допомогою яких можна позбутися від уратних каменів: лист волоського горіха, спориш, насіння дикої моркви, м'ята, стальнік, чистотіл, корінь пирію, пастуша сумка, ялівець, деревій, золота різка, хвощ , череда, ясменнік, суниця, корінь лопуха, бузина чорна, кмин, береза, кульбаба, шавлія, петрушка, гарбуз, квасоля, вишня, кукурудзяні рильця, кінський щавель, кавун, нирковий чай, іглиця, кріп, фенхель, барбарис, калган, оман, дурнішнік, липа, якорцы.

Однак я вважаю, що дві трави завжди краще одній. Можна, звичайно, лікуватися і однієї. Але це буде й довше, і менш надійно.

І ще: ми зараз говоримо про самостійне лікуванні без участі Печеневского. Ті ж, хто приходить до мене, обов'язково отримують, крім збору, 200 мл спеціально підібраною мікстури або окремих трав'яних настоянок, а також трав'яний бальзам «Марія». У деяких випадках вельми корисні соки лікарських рослин: барбарису, берези, череди, дурнішніка, бузини. Соки додаються в настій трав'яного збору по 1 -2 столові ложки.

Крім того, хворим дуже добре пити звичайні соки. Приміром, брусничний, чорної смородини, шипшини, томатний, буряковий, гарбузовий, ежевічний, суничний, кавуновий - хоча б по склянці на день.


-Я чув, що ви радите хворим приймати мед.

- Справді, раджу. При уратів гарний одуванчіковий, каштановий, софоровий ... Практично це мед тих лікувальних трав, які я вже називав. Одна-дві столові ложки - так, так, їдальні, - додаються в усі ті ж настої.


-Отже, я почав лікуватися, і камінці мої стали розчинятися, заворушилися, пішов пісочок ... Мені казали, що при цьому болю, як при пологах ...

- При пологах не при пологах, але від болю на стінку лізуть - це точно.


-Що ж робити? Якісь передвісники цього процесу є?

- Так, починає завзято ломити поперек, через деякий час нудити ... Отже, справді почалося. Що робити? Відразу ж в теплу ванну. Залежно від стану серця - від 32 до 38 градусів.


-Просто тепла вода?

- Та хоч би й так. Але краще в трав'яну. Візьміть приблизно 300 г трави, варіть у 3-4 літрах води 10 хвилин, настоюйте 1,5 години. Відвар цей - у ванну. Лежачи у ванні, випийте, скільки зможете, гарячого липового чаю. Не забороняється і пиво. Гаряче, до 2 літрів. Важливо, звичайно, щоб хтось був поруч, час від часу заглядав у ванну: як ви там ...


-А яку траву-то брати?

- Так будь-яку з тих, що я назвав. Одну-дві. Треба, коли у вас сечокам'яна хвороба, мати запас - не завадить. Справа в тому, що при ході каменів, та й піску, гладка мускулатура скорочується. Відбувається хворобливий спазм. Ванна покликана розслабити мускулатуру, що сприяє відходженню каменів.


-Ванну приймати, саме коли камінці пішли?

- У цьому випадку обов'язково. Але трав'яні ванни, про яких мова, коли ви почали лікувати свою сечокам'яну бяку, не зашкодять взагалі - 1 -2 рази на тиждень, все ті ж 32-38 градусів, тривалістю 20 хвилин. Звичайно, якщо у вас немає онкології, гострого туберкульозу, якихось шкірних захворювань, при яких вода протипоказана, ну і, зрозуміло, ви не перенесли нещодавно інфаркт ...


-на самому початку нашої розмови ви помітили, що поява каменів у нирках, тобто розвиток сечокам'яної хвороби, залежить від харчування, якості споживаної води ... Що хворому їсти та пити?

- Важливе питання! При уратів в меню краще всього включати молочні продукти, борошняні та круп'яні страви на молоці, картопля, горох, квасоля, буряк, морква, щавель, гарбуз, кавун, петрушку, селеру, брусницю, суницю лісову.

Виключити м'ясні та рибні продукти в смаженому, копченому і консервованому вигляді, м'ясний бульйон, лівер, нирки, печінка, мізки, селезінку, м'ясо птиці, какао, редьку, салат. Підкреслюю: це виключити. М'ясо та рибу, якщо без них не під силу, тільки відварні, 1-2 рази на тиждень. Раджу також обмежити каву, міцний чай, горіхи, редис, ревінь, шоколад ... Ну ось, здається, і все.


-Дійсно, у нас виходить комплексне лікування ...

- Воно буде ще більш дієвим, якщо ви візьмете за правило регулярно, вранці і ввечері, виконувати комплекс нескладних фізичних вправ.

• Лежачи на дивані або ліжка на правому боці з піднятим тазом (подушка або валик під таз), зробити качательние руху вперед-назад (40 разів).

• Зробити аналогічне вправу на лівому боці.

• Лежачи на правому боці, підвести і різко опустити таз на подушку або валик (30 разів).

• Зробити аналогічне вправу на лівому боці.

• Лежачи на спині, зробити глибокий вдих і видих, втягуючи живіт і випинаючи його (60 разів).

• Стоячи на носках, зробити різке опускання на п'яти (40 разів).

• Стрибки на місці (50 разів).

• Стоячи, зробити бічні згинання вправо-вліво, потім стрибок на п'яти.


-Дякуємо за розмову, і ми, зрозуміло, сподіваємося на продовження ...

- Згоден.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-05 23:43:58

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01