Шлях до прозріння

Уже й не пам'ятаю точно, коли я опублікував у «Радянському спорті» інтерв'ю з, на жаль, нині покійним, професором, доктором медичних наук, автором методу розвантажувально -дієтичної терапії Юрієм Сергійовичем Ніколаєвим.

Пам'ятаю, в один з візитів Юрій Сергійович познайомив мене з високим худорлявим чоловіком середніх років.
-Валентин, - представився той.
-Мій син, - пояснив Ніколаєв.

- Він сповідує сімейні традиції? - Поцікавився я, маючи на увазі голодування, вегетаріанство, біг підтюпцем і взагалі все те, що об'єднує поняття «здоровий спосіб життя».

- Само собою, - відповів Миколаїв. - Він у мене ще і експериментатор. Вже кілька місяців «сидить» тільки на сирій - замочують на ніч - гречаної крупи.

Нещодавно Валентин Юрійович прислав мені щось на зразок своєї книги про голодування. Я вирішив познайомити вас для початку лише з частиною її. Отже ...

Раздельное харчування

На нашій планеті це найпоширеніший спосіб харчування. Їм користуються всі види істот, крім одного - сучасного Homo Sapiens. Мало того, що цей Homo переробляє природні продукти: варить, смажить, парить, він ще їх змішує в самих неймовірних комбінаціях і їсть цю мішанину. А потім нарікає на погане самопочуття. Але якщо харчуватися, як всі земні істоти, по трьом принципам:

1) «за один прийом їжі - один природний продукт»;

2) «є не за часом, а коли дуже зголоднілих»;

3) «очищатися періодичним голодуванням», то через деякий час (близько 2-3 місяців) неминуче і автоматично починаються позитивні зміни:

• повертається втрачена природна здатність відчувати в кожному продукті його корисність,

• « споживчу »цінність, а смак з об'єкта погоні за задоволеннями перетворюється в інформацію про властивості продукту;

• людина починає« чути »і розуміти голос свого організму, його запити. Організм сам визначає, чого і скільки з'їдати;

• усуваються несправності, порушення в роботі шлунку і всієї травної системи. Відновлюється нормальна мікрофлора кишечника. Підвищується активність імунної системи;

• за складом харчування стає більш здоровим і за кількістю більш економним. Стає неможливим переїдання. Нормалізується вага;
• процес живлення перестає бути головною турботою і культом.

У результаті людина стає здоровим, врівноваженим і вільним, значить, більш щасливим.

При роздільному харчуванні непотрібним стає будь-яке масло. Це не їжа, а приправа. Якщо без масла щось не з'їдається, значить, організму це не потрібно. І немає сенсу маскувати одне одним, обманювати себе. А жири організм сам може легко створювати з білків і вуглеводів, якщо треба.

Поступово стає зайвим хліб. Зовсім не потрібні супи. А що може бути краще відрізаного шматка гарною свіжої капусти або почищений морквини, помиті свіжих огірків чи помідорів! Але до цього приходять не відразу, а пройшовши етап овочевих салатів.

Хто не може без м'яса, той замінить ковбасу і котлети вареним (але не смаженим!) м'ясом і рибою. Але всі без гарніру, гарнір - іншим разом як окрема їжа, якщо знадобиться. Організм сам підкаже, що йому краще, гречана або пшенична каша, а може бути, йому колись більше сподобається пророслої пшениці. Що стосується горіхів, фруктів, динь, кавунів, то вони і так частіше споживаються окремо.

Асортимент викликає труднощі тільки на самому початку, а потім він швидко розширюється і перестає бути проблемою. Бажано ще, щоб різні продукти не змішувалися і в шлунку, тобто давати більше часу на перетравлення. Якщо організм добре зголоднів, то він їсть із задоволенням, і помітно поліпшується засвоєння, підвищується «коефіцієнт використання» їжі. Тоді цілком вистачає дворазового харчування, а далі іноді буде достатньо і одного разу. Роздільне харчування - це не застиглий режим, а природний процес поступового вдосконалення організму.

Не дивуйтеся, якщо помітите, що організм підштовхує вас до сироїдіння, йому видніше. Значить, ви йдете правильним шляхом, особливо, якщо вдається уникати вареної крохмалистою їжі: хліба, картоплі, рису. Якщо нічого ні з чим не змішувати, то організм сам візьме на себе турботу про необхідний йому різноманітності і буде чітко і однозначно підказувати, що він хоче з'їсти наступного разу. Але своєю волею необхідно контролювати і оберігати його, як малу дитину, від наркотиків і від продуктів, які можуть містити речовини, чужі природі, раніше їй невідомі, бо це підступні речовини-терористи, проти яких еволюція ще не виробила надійного захисту. Вони зустрічаються в багатьох продуктах перероблених, в таких, як чай, кава, какао, шоколад, штучні напої, кондитерські та взагалі промислові вироби, все смажене і, звичайно, ліки.

Роздільне харчування особливо важливо дітям. Воно запобіжить багато хвороб дітей і виробить, звички, які буде, протистояти впливу негативних сторін цивілізації, сформують фундамент здоров'я та здоровий спосіб життя. Той, хто змушує дитину: «Їж з хлібом», - не мав рації. Інстинкти дітей правильніше звичок дорослих. Природа мудра, треба у неї і вчитися.

Глобальний експеримент

Чем далі, тим більше ...

У нашій сім'ї голодування освоїли давно. Йшли роки, росли діти, вони теж, коли пропадав апетит, просто кілька днів не їли, а коли підросли, то користувалися вже класичною схемою. Цим методом лікувалися і багато хто з родичів, друзів і знайомих. Голодували і за серйозними, і по дрібних приводів. Зазвичай це робили в домашніх умовах, інколи поєднуючи з роботою, якщо робота не вимагала великих зусиль. Терміни голодування були дуже різні, частіше від однієї до чотирьох тижнів. Бували рекордсмени, голодували 7 тижнів, але це, окрім збільшення ризику, мало що дає. Як показує практика, результат більше залежить від подальшого харчування. Хтось голодував для лікування, а хтось для профілактики, для підтримки життєвого тонусу або спортивної форми перед турпоходи. В одних цей процес проходив порівняно легко, радісно і завершувався класичним появою апетиту, а в інших були неприємні відчуття, проблеми, і іноді доводилося переривати голодування достроково.

Досвід накопичувався, але були й нез'ясовані питання, які не давали спокою. Наприклад, чому досягнуту на голодуванні чудовий стан може під час харчування погіршуватися? Щось не так в харчуванні? Або ще. Чому хліб, випечений спеціально без солі і без дріжджів, може викликати набряки? Якщо «винна» не кухонна сіль, то що?

Дослідження, що проводилися в клініці лікувального голодування і в лабораторіях, дали відповіді на багато принципових і важливих для науки і для лікування питання, але лікарі, які там працювали, теж не всі могли пояснити. Чому при відновному харчуванні іноді знову, хоч і в легкій формі, «проходять низкою» симптоми колишніх захворювань або чому раптом виявляється геморой, якого до того не було?

Така властивість процесу пізнання: усунеш одне питання, а за ним відкривається низка інших.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 18:05:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 18:05:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 18:05:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 18:05:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 18:05:54

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-03 18:05:54

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 18:05:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 18:06:05

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 18:06:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-03 18:06:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 18:06:18

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 18:06:18

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-03 18:06:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-03 18:07:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-03 18:07:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-03 18:07:27