Шлях до прозріння (Продовження..)

Плюсів більше ніж мінусів

Був початок березня 1977 року. Я провів чергове десятиденне голодування і, починаючи харчуватися, став витримувати єдиний принцип - тільки натуральна, ніяк не змінена їжа і нічого вареного. Після голодування, як і належить, спочатку - морквяний сік, потім терта морква, яблука, апельсини. А далі в дієті замінив усе варене: кашу, картоплю, хліб - на натуральне: огірки, помідори, сиру капусту, моркву, ріпу, пророслу пшеницю, горіхи, фініки. Намагався є і сиру картоплю, яку любив у дитинстві, але вона їстівна, коли молода, а навесні вже не годиться. По сімейному бюджету і за асортиментом продуктів обмежень тоді не було, але, скільки б не їв, ніяк не міг насититися. З подивом виявив, що у продажу натуральних продуктів істотно менше, ніж перероблених. Спробував майже всі трави і листя в лісі - їстівних теж мало. У мій раціон тоді входили:

Морква, ріпа, буряк, огірки, помідори, капуста, салат листовий.

Яблука, груші, апельсини, грейпфрути, лимони, фініки, родзинки, інжир, банани, виноград, абрикоси, вишні, сливи, кавуни, дині (по сезону).
Пшеніца (розмочена і пророслих), чечевиця (розмочена) .

Мука пшеничне, житнє, вівсяна, висівки пшеничні.

Орехі волоські, кедрові, фундук, насіння соняшника.

Кропива, щавель, інші трави, листя липи, в'яза, хвоя модрини.

З серпня став вживати трохи бринзи «болгарської» і сир «сулугуні» після відмочування від солі. За технологією нібито їх не кип'ятять. Заради цікавості спробував сире м'ясо і рибу на смак, але не став їсти, знаючи про небезпеку заразитися чим-небудь від таких продуктів. Кілька разів траплялися продукти з якимись отрутохімікатами або добривами: рання капуста, кавуни, виноград. Дуже неприємне стан. Але, здається, кавуни потім навчився розрізняти, тільки не до смаку, а з якоїсь іншої чутливості в роті.

Вже через два місяці в моєму стані позначилися що тішать мене зміни. З'явилася дивовижна легкість. Я не ходив, а літав. На шостий поверх сходами змагався з ліфтом. По вулиці - тільки бігом, хоча поспішати не потрібно, але йти кроком було якось дивно - як пересуватися повзучи.

Одне погано: весь час хотілося їсти. Їв багато, обмежувала тільки пропускна здатність шлунка. Так і жив з переповненим животом, але постійно голодний. Було ще одне негативне явище - зменшення максимальної сили. Але це і все. Негативних явищ всього два! Зате позитивних вже до кінця травня було більше десятка.

Ось «плюси»: бадьорість, легкість, постійно прекрасний настрій, врівноваженість, нечутливість до будь-якої спеки та до холоду, відсутність пітливості, неможливість застудитися, зникнення залишкових симптомів колишніх хвороб і навіть давніх травм, небувала витривалість - і розумова, і фізична, надзвичайна ясність у голові, хороший міцний сон та зменшення часу, необхідного для сну.

Я не вважаю дрібних побутових «плюсів»: незалежність від кухонної плити, відсутність жирної посуду в мийці, зникнення потреби сидіти під час їжі.

«Плюси» - це добре, але «мінуси» все-таки тривожили. Не так обмеження сили, як постійне відчуття голоду і неможливість його задовольнити. Я і раніше був завжди худий, а тут вже півроку, як вага тримається на 9 кг нижче початкового і не піднімається. Теорію цього стану я розумів. Мої ферменти, які годилися раніше для вареної їжі, ще не перебудувалися і не справляються з сирими продуктами, через це організму дістається мала частина від з'їденого. Занадто малий «коефіцієнт використання» сирої їжі. Але у древніх предків ферменти справлялися, значить, і у мене мали б працювати.

У серпні був у Болгарії. Там, в Софії, спілкувався з Сироїд, вони дуже підтримали мене своїм прикладом. Один студент сказав: «Коли я починав сироїдіння, то цілий рік навіть не міг учитися, тільки їв і спав». Після цього я зрозумів, що мені гріх скаржитися.

І ось одного разу, в середині листопада, під час їжі сталося диво. З'їв порівняно небагато, як раптом відчув, що більше не хочу. Не те, щоб «не влазило», а просто пропав інтерес до їжі. Це було несподівано і дивно. Через два дні знову - поїв трохи і наївся. А далі - кожен день. Незабаром з подивом констатував факт: мені достатньо четвертої частини від колишнього кількості їжі. Зникло відчуття постійного голоду і переповненого шлунку, вагу швидко додавався. У грудні стало ясно, що очікувана перебудова організму на сиру їжу нарешті відбулася.

Всі ефекти, про які говорив на лекції Данієлян, повністю підтвердилися.


Новогодній експромт

Потроху став я оцінювати своє нове становище. У харчуванні тепер проблем не було. На роботі гриз морквину, жував фініки або взагалі нічого не їв, тепер цілком вистачало дворазового харчування. Організм придбав «верблюжі» властивості, мабуть, наблизився до стану наших предків, коли і вони харчувалися тільки природними продуктами. За всіма статтями навкруги - одні плюси. Я усвідомлював, що моє новий стан - це цінне досягнення. І воно цінне не лише для мене особисто, але і взагалі як явище, яке практично ще не вивчена. У всякому разі, офіційна медицина, наскільки мені відомо, далека від цього. Згадуючи попередження, що, якщо повертатися до вареної їжі, то з'являться хвороби, вирішив, що тепер можна це перевірити. Якщо це дійсно так, то цей факт і буде прямим доказом тієї гіпотези, що варена їжа є причиною хвороб людини. Цікаво, як це може відбуватися. І треба б знати, що буде, якщо раптом потраплю на казенне харчування. Не дай бог, у в'язниці опинюся чи війна вдарить, або потраплю до лікарні.

31 грудня 1977 у великому орендованому приміщенні зібралися друзі та знайомі, унікальна компанія - 52 людини, і дорослі, і молодь, спеціально, щоб Новий рік зустрічати без спиртного. Готувалися заздалегідь. Була велика культурна програма, відмінна музика, творчі конкурси. Поставили казковий спектакль, все було дуже весело і цікаво. Був і конкурс приготованих заздалегідь страв, різних кулінарних виробів, випічки ...

Недовго думаючи, я вирішив тут же влаштувати перевірку: що буде, якщо почну є, як всі люди, різні салати, пиріжки, булочки, торти, цукерки? ..

Закінчилося все, коли вже розвиднілося. Довелося ще казенне приміщення приводити в початковий стан і прибирати кулінарні залишки. Заснув у полудень. Пізно ввечері прокинувся в дуже недобре стані, на потилиці біль, голова важка, зовсім без думок, подумалося тільки, що все ж таки «вночі треба спати». Тупо пожував ще якихось залишків від новорічного бенкету і знову заснув. Вранці 2 січня я був в такому стані, що ледь-ледь міг ворушитися. Більш мерзенного самопочуття ніколи в житті не відчував.

У голові - двухпудовая гиря і тупа, але сильний біль, особливо в потилиці. Потужні удари пульсу боляче били зсередини по очах. Важко було дихати, не вистачало повітря. Мене хитало і заносило при спробі ходити. Лише через два дні голодування сяк-так зміг я іти на роботу. Але в інших з нашої компанії ніяких неприємностей не було. Тільки мій організм так відреагував на новорічну продукцію. Це було явне отруєння ...

Виникло питання. Що з новорічного харчування мене отруїли? Зателефонував до Єревану Даніеляну. Він сказав: «Для сироїда будь-яка варена їжа-отруйна. Більше або менше, яка тобі різниця! » n
Что відбувається з речовинами їжі при нагріванні?

Про те, що при нагріванні в їжі руйнуються вітаміни, знають усі. Що руйнуються й інші біологічно активні корисні речовини, чули багато хто. Але що в каструлях і сковорідках на утворюються шкідливі речовини, нові, яких не було в сирому продукті, - це для багатьох несподівана новина.

Харчових речовин - велике різноманіття, проте їх молекули створюються й існують тільки в живих клітинах рослин і тварин, і тільки при температурі тіла або навколишнього середовища (приблизно від Про до 40 градусів). При нагріванні до ста градусів (а в сковорідках і печах температура ще вище) у цих складних органічних молекул рвуться багато хімічні зв'язки. До відкритим зв'язків приєднується кисень або інші частини первинних молекул, тобто утворюються зовсім нові речовини, яких не було у вихідному продукті.

В організмі ферменти вирізують з молекул цих речовин ділянки, ще придатні для використання, проте утворюється величезна кількість незвичайних, спотворених залишків. Цього ніколи раніше не спостерігалося у наших предків від амеби до цивілізованої людини. Є підстава вважати, що еволюція ще не встигла «навчити» клітинні мембрани в організмі виводити всі ці залишки повністю. Тому, накопичуючись, вони засмічують внутрішню середу, порушують важливі життєві процеси, тобто є токсичними для організму.

Експеременти

Два тижні минуло з Нового року, поки вдалося повернути нормальний стан. Дозрів план дій.

Кожен продукт буду перевіряти окремо. А щоб не ризикувати роботою, ці перевірки можна робити перед вихідними. Склав список цікавлять мене продуктів і розташував їх у порядку зростання передбачуваної шкідливості, щоб починати з найлегших.

Весь тиждень перебував на своєму звичному сиром харчуванні, а в п'ятницю увечері, прийшовши з роботи, зважив і з'їв скибочку чорного хліба - 75 грамів і в цей день більше нічого не їв.

Вранці, прокинувшись, виявив, що моє самопочуття похмуро нагадує те новорічне отруєння. Ті ж симптоми, тільки у багато разів слабші і не всі. В голові ледь відчутна, але явна біль і тяжкість. Точніше - «туман». Той самий, новорічний туман у вигляді легкої «димки».

От уже чого ніяк не чекав, що хліб так подіє! Може бути, це якась випадковість? Вирішив в наступну п'ятницю ще раз перевіряти чорний хліб. Але все повторилося, причому до дрібниць. Ще через тиждень перевіряв білий хліб, він дав ту ж реакцію.

Для уточнення реакцій і для більшої надійності багато експерименти треба було повторювати. Доводилося вести малорухливий спосіб життя і не користуватися водними процедурами, так як відмічено, що фізичне навантаження й обливання холодною водою послаблюють реакцію (факт, гідний уваги!). Було багато цікавого і несподіваного, але розтяглося це на цілий рік.

Не буду розписувати всі подробиці, а виділю головні результати: з перевірених продуктів найважчі реакції дають каву, шоколад і палений цукор, який утворюється, наприклад, в перевареної варення з характерним гіркуватим присмаком. Це сильний біль в потиличній області голови і загальне відчуття отруєння. Однак білий цукор і нормально зварені фрукти не дають помітної реакції.

На чорний і білий хліб і на варену картоплю реакція виявилася майже однакова - в голові тупий біль і специфічний «туман».

На смажене соняшникова олія реакція важка, але якісно абсолютно інша - симптоми в горлі, що нагадують ангіну, і своєрідна важкість у голові.
на каші реакція слабка, але якісно схожа на хлібну.

На варені овочі, окрім картоплі, реакція є, але дуже слабка.

Здивував експеримент з м'ясом. Для перевірки почав з вареного м'яса курки, з'їв 65 грамів, але ніякої реакції, навіть натяку, не виявив. Через тиждень зварив цілу курку і з'їв 450 грамів. І знову ніякої реакції не виявилося. З'явилася підозра, що це не просто так, а має бути якесь принципове пояснення. Однак можлива і така причина: після великої кількості експериментів мій організм міг втратити ту надчутливість, яка була викликана чистотою внутрішнього середовища.

Про всяк випадок я зголоднів 8 днів (більше для очищення совісті, ніж організму). Потім два дні, як годиться, пив морквяний сік, а на третій день з'їв 0,5 кг вареного окосту без жиру. Чесно кажучи, побоюючись наслідків, я спочатку відміряв 150 грамів, але коли з'їв, то організм так переконливо «просив» добавку, що, звикнувши виконувати його волю і довіряючи інтуїції, вирішив йому не відмовляти. Звичайно, ризик був. Однак інтуїція не підвела, і все завершилося благополучно - ніяких негативних реакцій.

Я поважаю морально-етичну сторону вегетаріанства і позицію мого батька, який все життя був вегетаріанцем, але мова йде про біохімічному аспекті м'ясної їжі.

Тут можна зробити висновок тільки про те, що в результаті теплової обробки м'ясо не набуває помітною нової токсичності. А все те, що відомо про негативний вплив на людину переважно м'ясного харчування, не піддається сумніву.

З цих експериментів можна ще зробити висновки про фактори, які впливають на токсичність продуктів при тепловій обробці. Поява токсичності залежить від вихідного продукту, від його хімічного складу. Якщо токсичність у продукті утворюється, то вона, як правило, збільшується зі збільшенням температури і часу обробки, а також зі збільшенням часу, який минув після обробки.

Під час відпустки спеціально побував у Єревані, щоб поговорити з натуристів і порівняти свої спостереження з їхнім досвідом. З багатьох «старичків» знайшлося трьох осіб, у яких колись траплялися відхилення від сирої їжі. У них я і отримав підтвердження реакції і на картоплю, і на хліб. Мені тоді цього було достатньо.

Найголовніше, що такі реакції властиві не тільки моєму організму, а є спільними для людей з чистим внутрішнім середовищем. Пізніше всі реакції багаторазово підтвердили інші натуристи, в тому числі й діти.


Ми розуміємо, що не всі прагнуть стати Сироїд, та й непросте, більше того, недешеве це заняття в наш час. Однак ввести в раціон якомога більше сирих овочів і фруктів і, по можливості, не варити те, що добре б і корисніше з'їсти сирим - це доступно кожному. Так що шукайте і пробуйте!

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-04 07:45:15

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-04 15:15:28

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-04 16:45:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-04 13:46:36

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-04 01:54:16

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-04 06:13:20

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-04 16:52:47

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-04 07:45:15

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 23:19:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 22:32:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-03 22:32:14

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-04 09:11:35

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 11:45:47