Шлях до прозріння (продолженіе2..)

Розповіли про роздільне харчування, вегетаріанство, сироїдіння. Ну, а після того, як, будемо сподіватися, «наживка проковтнуті», настав час сказати, заради чого вона і була кинута.

Звичайно ж, заради голодування. Ну, а все те, про що вже розповіли, - це ваш вибір після того, як пройдуть сама процедура і вихід з неї. Саме про це сьогодні і каже Валентин Миколаїв, син, на жаль, нині покійного Юрія Сергійовича Миколаєва, автора методу розвантажувально-дієтичної терапії.


НІЧТО НЕ ВИПАДКОВО

З батьками мені пощастило, вони були дуже дружні. Обидва були лікарями, проте, вірніше сказати, були дисидентами в офіційній медицині, з тих людей, кому завжди «... істина дорожча ». Вони не соромилися обговорювати і переглядати загальноприйняті поняття.

Мати була наркологом. Вона, як і батько, вважала великою помилкою позицію багатьох людей, і тим більше лікарів, які виправдовують «малі дози» спиртного. І горілка, і вино, і пиво містять алкоголь, а це - наркотик. «Вживати в міру» - це лукавство. Чітка міра одна: або пити, або не пити. Тютюн теж - наркотик. У нашому будинку ніхто ніколи не курив і ні краплі не пив. За одне це батькам велике спасибі.

Батько присвятив своє життя вивченню та впровадженню лікувального голодування, яке він науково обгрунтував, модернізував і назвав «розвантажувально-дієтична терапія» (РДТ). Це - давнє природне лікування, ефективне при багатьох, навіть важких захворюваннях, але потребує і від хворого, і від лікаря певних зусиль, а головне - перегляду багатьох колишніх канонів медицини та освоєння нових ідей і понять. Не кожен лікар іде на реформи світогляду, це для ентузіастів.

Перший раз я голодував з приводу серйозної хвороби у 1967 році. Через рік - ще раз, для закріплення результатів. А потім - сподобалося, «увійшовши у смак», став робити це регулярно, як прибирання перед святом.

Дивне стан виникає після голодування. Його важко з чимось порівняти, але, може бути, воно ближче до того захопленому почуттю, яке бувало в дитинстві, коли уві сні літав. У всьому тілі ідеальний порядок, в голові прозора ясність, всі почуття оновилися й загострилися, настрій піднесений, стійко-оптимістичне, хочеться творити добро і робити героїчні вчинки. Такий стан тримається декілька тижнів, а потім непомітно розчиняється. Залишається бажання знову пройти через РДТ, незважаючи на важкі моменти і необхідність суттєво напружуватися.

Тоді багато що було ще не вивчена, а голодування задавало питання і пропонувало унікальну інформацію до роздуму. Я не був лікарем, але справу батька мене захопило, його ідеї були мені близькі і зрозумілі. Але - все по порядку.


ЕФФЕКТІВНОСТЬ РДТ

За результативності лікування РДТ не має собі рівних серед терапевтичних методів, причому це стосується широкого кола захворювань. Простіше перерахувати хвороби, які лікарі поки не беруться лікувати за допомогою голодування. Це рак, активний туберкульоз, глибоке виснаження, незворотні та гормонально-залежні стану, психічні порушення, при яких немає свідомого ставлення до лікування. Рак не можна лікувати за допомогою РДТ через те, що після голодування можуть активізуватися не тільки нормальні клітини, але і ракові. Чи намагався хто-небудь лікуватися голодуванням від СНІДу, мені поки невідомо.

Дуже ефективним є використання РДТ як профілактичний засіб. Це не вимагає тривалих термінів і спеціальних умов, а тому набагато простіше і доступніше. Крім глибокого і всебічного загальнозміцнюючу дію на організм, РДТ дає людині досвід більш здорового харчування і можливість оцінити на практиці його благотворний вплив. Людина, що освоїв цей метод, краще почуває потреби свого організму, грамотніше з них звертається і стає більш стійким проти шкідливих звичок.


ЧЕМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ Лікувальне голодування від вимушеного

Треба підкреслити принципову різницю між повним і неповним голодуванням. Лікувальне голодування, на відміну від вимушеного, обмежена по терміну і не загрожує виснаженням. При голодуванні за типовою методикою протягом 25-30 днів втрата ваги зазвичай становить 12-18%. Крім того, при лікувальному голодуванні очисні процедури допомагають організму справитися з виведенням токсинів, які при вимушеному голодуванні істотно обтяжують стан.

Лікувальне голодування має ще одна важлива відмінність від голодування вимушеного. Психічний стан пацієнта, голодуючого з метою лікування, в рамках певних термінів, принципово відрізняється від стану людини, яка потрапила в біду, на якого тисне страх голодної смерті. Це визначає різницю у відчуттях і, природно, змінює всі фізіологічні функції.


ПЕРВИЙ ЕТАП Голодування

Перший день голодування починається з прийому великої дози гіркою проносне солі: сірчанокислого магнію - 50 г. Зручніше це робити в першій половині дня, щоб дія проносне солі закінчилося до нічного сну. Всю дозу треба розчинити в 100 мл теплої води. Розчиняти в більшій кількості води марно, гіркоту не зменшується, а пити важче. Після повного розчинення пити підряд: півсклянки чистої води + розчин проносне солі + 2 склянки чистої води. Далі воду пити без обмеження, скільки буде потрібно організму. Увечері перед сном - очисна клізма. Всі наступні дні проходять за одним приблизного режиму дня:

Підйом.
Ізмереніе АТ і пульсу.
Взвешіваніе.
Гігіена порожнини рота.
Очістітельная клізма.
Душ.
Массаж.
Легкая зарядка.
Отдих - 1 година.
Прогулка -2 години, можна більше.
Отдих - 1 година. Прогулянка - 1,5 години і більше.
Отдих - 1 година. Прогулянка - 1,5 години і більше.
Отдих.
Очістітельная клізма (якщо потрібно).
Ванна.
Гігіена порожнини рота.
Отбой.

Вага в перші дні зменшується приблизно на 1 кг за добу, а до кінця голодування - на 0,2 - 0,1 кг.

Питну воду зручно відміряти і носити на прогулянці в пластиковій пляшці. Рекомендується випивати не менше 1 літра, зазвичай п'ють до 2 літрів на день.

З перших днів голодування мова покривається білим або коричневим нальотом і з рота з'являється специфічний запах. До кінця голодування, коли «прокидається» апетит, мова звичайно очищується, а запах зникає. Вранці і ввечері, коли покладається чистити зуби, можна зубною щіткою трохи почистити і мова, хоча весь наліт з язика не зійде. Зубна паста повинна бути без різкого і тим більше без харчового смаку, за цим критерієм найкраще простий зубний порошок. Губи під час голодування дуже сухі, щоб вони не потріскалися, їх можна змащувати вазеліном.

Клізму рекомендується робити щодня вранці, а якщо треба для поліпшення самопочуття, то і ввечері. Температура води близько 23-25 градусів, кількість води на три рази - 4,5 літра (1,5 x3). Після заповнення кишечника цією водою (1,5 літра) він звільняється в 2 - 3 прийоми. Потім цю процедуру зробити ще раз, а якщо виходить вода не стала прозорою, то й втретє. Якщо воду зробити тепліше, то більше води буде затримуватися в кишечнику, а якщо холодніше, то після цієї процедури з'являється озноб. У добре обладнаних відділеннях можуть бути спеціальні установки для очищення кишечника, за допомогою яких це робиться простіше й ефективніше.

Після очищення кишечника корисно прийняти теплий душ або на 10 хвилин ванну 37-38 градусів, а потім і масаж.

Якщо немає серйозних протипоказань, то для поліпшення самопочуття може добре допомагати регулярне, через день, відвідування сауни або парної лазні. Дуже гарне дію роблять грязьові аплікації, купання в морі, повітряні і сонячні ванни.

З другого дня голодування весь вільний час слід присвячувати прогулянкам з невеликими перервами для відпочинку. Бажано гуляти не менше 5 годин на день. У холодну погоду треба одягатися тепліше, ніж звичайно, тому що спостерігається підвищена мерзлякуватість. Під час прогулянок корисно періодично робити посильні фізичні вправи. В деякі дні через слабкість припадає і на прогулянках часто відпочивати, але, якщо ходити багато, то до кінця дня з подивом помічаєш, що слабкість стала менше. А якщо багато лежати, то слабкість збільшується, самопочуття стає гірше. Єдина тактика для перемоги над слабкістю - не здаватися, багаторазово долати цю слабкість і зусиллями волі змушувати себе менше лежати і більше рухатися. «Рух - це життя».

Але, піднімаючись вгору по сходах або в гору, треба себе стримувати і рухатися в три рази повільніше, ніж зазвичай, щоб пульс не стукав у скронях.

На початку голодування, а іноді й пізніше, можуть виникати порушення сну, але це ненадовго, і ніяких особливих заходів приймати не слід, снодійні засоби абсолютно недопустимі. Досить бути тепло укритим і весь час добре провітрювати приміщення.

Апетит зазвичай на 3-4-й день практично повністю зникає.

На 4-7-й день або трохи пізніше можуть з'явитися наростаючі неприємні відчуття, різка слабкість, запаморочення, нудота, блювота, які на 6-11-й день різко, іноді протягом декількох годин, пропадають, поліпшується самопочуття, настрій. Цей момент носить назву ацідотіческій криз, він свідчить про завершення перебудови організму на харчування внутрішніми запасами. Іноді криз розтягується і протікає хвилеподібно, в кілька прийомів.

Під час голодування зазвичай виникає загострення основного захворювання, але, як не дивно здасться, це гарна ознака. Це означає, що організм взявся за це захворювання і результат обов'язково буде. Зазвичай це буває в легкій формі і недовго. Потрібно запастися терпінням, але не намагатися «допомагати» ліками.

Слідом за цим загостренням можуть промайнути симптоми і більш ранніх захворювань. Причому вони з'являються у зворотній послідовності, як якщо б машина часу переносила людини все далі і далі в його минуле, так що хвороби дитинства нагадають про себе в останню чергу.

Закінчується етап голодування, коли очищається мову від нальоту, виникає апетит, з'являється свіжий колір обличчя. При цьому зникає неприємний запах з рота і зменшується виділення калу з клізмою. Однак у багатьох випадках голодування переривають раніше, так як з першого разу не завжди вдається досягти цього стану.

ДІЯ ПРОЦЕДУР

Висновок шлаків з організму схематично можна представити так: шлаки, тобто непотрібні організму речовини, відходи, які виділяються з тканин, спочатку надходять в кров - основний канал переносу речовин в організмі. А якщо кількість шлаків в крові збільшується, то самопочуття погіршується. Органи виділення (нирки, кишечник, шкіра, легені) очищають кров від шлаків і виводять їх з організму. Тоді кількість шлаків в крові зменшується, і самопочуття поліпшується, Обидва ці процесу йдуть одночасно, і за допомогою процедур є можливість їх коректувати.

Так, прогулянки на свіжому повітрі, гімнастика, морські і будь-які купання стимулюють кровообіг, кров встигає краще очиститися - поліпшується самопочуття, зменшується слабкість.

Масаж і парна лазня (або сауна) дуже добре активізують шкіру, яка, діючи в якості органу виділення, допомагає ниркам очищати кров. Але якщо в підшкірному шарі багато жиру та інших покладів, то звідти в кров викидається велика кількість відходів. Результат може виявитися для самопочуття на якийсь час і негативним, тому спочатку масаж і лазню треба використовувати обережно, орієнтуючись за станом.

Клізма - теж процедура неоднозначна. Добре зроблена, вона зазвичай істотно полегшує стан, але, крім очищення кишечника, вона може в деяких випадках частково просувати його вміст у зворотному напрямку. Існують й інші методи очищення кишечника, наприклад, періодичний прийом проносних засобів. Але у них свої, більш серйозні недоліки.

Якщо, незважаючи на всі очисні заходи, організм не справляється з виведенням відходів, то можна дещо загальмувати процес вступу шлаків у кров, додаючи до питної води мінеральну воду типу «Боржомі» - близько 0,5 літра на день. Це полегшує стан, але розтягує термін голодування.

Сама питна вода, якщо вона містить багато мінеральних речовин, як буває, наприклад, в гірській місцевості, теж може гальмувати процеси при голодуванні. Це стосується також і до води, що використовується для клізми, оскільки частина цієї води залишається в організмі.

І навпаки, використання дистильованої або дощової води прискорює вихід шлаків у кров. Це скорочує термін голодування в півтора - два рази. Але істотно зростає і навантаження на органи виділення, тому, щоб витримати цей режим, треба активніше проводити всі ті ж процедури: прогулянки, гімнастику, лазню, масаж, грязьові аплікації, влітку купання.


Можливо УСКЛАДНЕННЯ НА ЕТАПІ Голодування

Як правило, етап голодування проходить без ускладнень. Але іноді зустрічаються труднощі. Заздалегідь передбачити, як буде йти процес, не вдається. Ті, хто голодував кілька разів, помічали, що кожне нове голодування протікає інакше, ніж колишній. Те важче, то легше, то з одними відчуттями, то з іншими.

Висловлювалися різні версії щодо можливих причин цього: тут і магнітні бурі, і фази Місяця, і циклічність біологічних процесів в організмі ... Досвідчені любителі голодування говорять так: «Цього разу голодування не пішла». І переривають його, відкладаючи до кращих часів.

У тих, хто має зайву вагу або інші порушення обміну речовин, через підвищену інтоксикації можуть виникати неприємні відчуття в тілі, сильна слабкість, головний біль, нудота, блювота. Потрібні значні зусилля волі і велике терпіння, щоб дочекатися кризу, після якого має наступити полегшення. Якщо ці явища не вдається знизити до терпимого рівня, то доводиться відмовитися від голодування і переходити на відновну дієту.

Однак немає потреби поспішати. Краще почекати ще день або навіть два, збільшивши прогулянки, зробивши зайвий раз клізму, щоб починати харчування в той ранок, коли самопочуття стане хоча б трохи краще, ніж було вчора. Воно змінюється хвилеподібно. Бажано, щоб початок харчування довелося на поліпшення самопочуття, а не на погіршення. А іноді буває так, що стан за ніч раптом різко покращилася, і відпадає потреба переривати голодування.

При різкій зміні положення тулуба з горизонтального у вертикальне у деяких людей темніє в очах чи виникає запаморочення. Назва цього явища-ортостатичний ефект. Під час голодування цей ефект може посилюватися. Його не слід боятися, але краще уникати таких різких рухів, щоб не впасти і не вдаритися.

У дуже рідкісних випадках при більших строках голодування (30-40 днів), особливо після багаторазового блювання, можуть з'явитися судоми. Вони виникають через зміщення сольового балансу і відразу припиняються, якщо випити півсклянки трохи підсоленої води.


Голодающему не рекомендується гуляти одному, щоб випадково не опинитися в ситуації, коли перехожі викличуть «швидку допомогу». Небезпечно потрапити до лікарів, що не знайомі з РДТ, вони можуть вводити сильнодіючі речовини, а при голодуванні організм реагує на це інакше, ніж у звичайному стані.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-31 21:36:58

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59