Алергія? Спасибі, ні!


200 років тому в Європі описували одиничні випадки «сінної лихоманки». А сьогодні алергією страждає до 40% населення земної кулі, і кожні десять років ця цифра подвоюється. Медики прогнозують, що до 2010 року цим захворюванням буде страждати кожен другий житель планети!

Але, незважаючи на такий розклад, боротися з алергією можна і потрібно. Тим більше, що останні наукові досягнення дали лікарям, а значить, і нам з вами, багато можливостей для успішної боротьби з цією хворобою.

Напевно, немає більш мінливого захворювання, ніж алергія. Одна людина при цвітінні деяких рослин не розлучається з носовою хусткою, постійно витираючи очі сльозяться (алергічний риніт, кон'юнктивіт) і чхаючи; в іншого при контакті з алергеном на шкірі виникають червоні плями (кропив'янка) і виникає сильний свербіж, а то й більше важкі прояви ? порушення дихання (набряк Квінке) або навіть напад бронхіальної астми. Хтось же до певного часу може і зовсім не знати, що у нього є ця хвороба, коли раптом розвивається найсерйозніша прояв алергії - анафілактичний шок, який може навіть привести до смерті.

А як зазвичай надходить наш середньостатистична людина при появі у нього симптомів алергії? Випиває супрастин та намагається забути про те, що у нього є якесь захворювання, замість того, щоб йти до лікаря й почати лікування. Звичайно, приємно відчувати себе здоровою людиною, але якщо не подбати про це недугу вчасно, то хвороба прогресуватиме, а значить - приймати все більш агресивні форми.

До речі сказати, у наш час викликати алергічну реакцію може будь-яка речовина: пил, комахи, латекс, побутова хімія, тварини, рослини, їжа, ліки, косметика, навіть холод і сонячні промені! Відомі випадки, коли у чоловіка була алергія на лупу дружини, а у дружини - на сперму чоловіка. Подружжю довелося розлучитися.

Однак, навіть якщо можна було б прибрати з нашого життя всі відомі алергени, вмить з'явилися б інші. На початку минулого століття коні були основним джерелом проблем для алергіків. Зараз місце тварин зайняли машини, а головним бичем стали «промислові» алергени - наприклад, речовини, що надходять з кондиціонерів ... Тому простий прийом супрастину - це не вихід. Будь-якій людині з проявами алергії необхідно пройти курс обстеження і лікування, щоб з'ясувати, звідки загрожує небезпека і як з нею боротися.

Наш перший помічник - лікар-алерголог

Так, найбільш правильне, що може зробити в подібній ситуації чоловік - при появі будь-яких з вищеописаних симптомів алергії звернутися до фахівця з цього захворювання - лікаря-алерголога. Він розповість про те, що ж таке алергія і пов'язані з нею хвороби, відповість на питання і призначить ряд необхідних обстежень. У подальшому їх результати допоможуть лікареві правильно підібрати потрібні ліки, щоб зупинити розвиток цього небезпечного захворювання.

Що ж таке алергія? Це «відповідь» нашого організму на контакт з чужорідним речовиною, який відрізняється непропорційно «бурхливої» реакцією на цю речовину. А відбувається ця бурхлива реакція за рахунок гістаміну - він у величезних кількостях викидається в кров при контакті з алергеном і викликає розширення судин, почервоніння шкіри і інші яскраві реакції організму. Чим більше його виділиться в кров, тим сильніше опиняться прояви алергії.

Уявіть собі, що вас познайомили з незнайомою людиною, яка вам не сподобався. Що ви станете робити? Швидше за все, чемно йому посміхнетеся і постараєтеся більше з ним не стикатися. Якщо проводити аналогії з алергією, то в цьому випадку людина при зустрічі з ким-то незнайомим видає неадекватну «захисну» реакцію - замість звичайного рукостискання починає кричати, тікати, битися в істериці, ламати меблі і бити скло. А при такій поведінці без тілесних ушкоджень не обійтися. Точно також і алергічний напад завдає шкоди організму, і, крім того, сильно впливає на якість життя: адже якщо у людини, приміром, непереносимість якихось квітучих рослин, то можливості побувати в певній місцевості в період їх цвітіння у нього вже немає. А то і зовсім мало не всю весну доводиться сидіти вдома, а по місту пересуватися короткими перебіжками.

Тому одна з цілей лікування - допомогти організму «навчитися» адекватно реагувати на алерген. Це дуже важливо, тому що без лікування подібна занадто сильна реакція на якесь одне речовина може трансформуватися в так звану полівалентний алергію - таку, коли алергія виникає відразу не кілька речовин. Наприклад, алергія на шерсть домашніх тварин через кілька місяців або років без терапії може перейти в алергію на шерсть, домашній пил, пилок рослин і на фарбу. Зайве говорити, як у такому випадку ускладниться життя людини.

Для того, щоб цього не сталося, в першу чергу необхідно встановити специфічний алерген - речовина, яка і викликає алергічну реакцію. Визначаються алергени при проведенні спеціальних шкірних проб, коли лікар водить під шкіру пацієнта розчини з найпоширенішими алергенами. Залежно від способу проведення вони бувають скаріфікаціонние, внутрішньошкірні, голчине. Процедура нагадує пробу Манту (на туберкульоз), тільки «гудзичків» виходить набагато більше.

Якщо шкірні проби з якоїсь причини протипоказані або не дали результату, лікар призначить імуноферментний аналіз. У ході цього дослідження беруть кров пацієнта і визначають наявність у ній антитіл до тих чи інших речовин.

Після того, як алерген виявлений, лікар почне лікування - підбере найбільш дієві методики і схеми лікування, і ефективні - конкретно під пацієнта - лікарські препарати.

Розбираємося з алергією

Перше, що порекомендує лікар - усунути контакт з алергеном. Чим рідше без належних на те підстав впливати на організм «дратівливим» агентом, тим менша ймовірність, що хвороба прогресуватиме. Спосіб, яким цього можна досягти, багато в чому залежить від алергену. Це може бути більш часта прибирання в приміщенні (якщо мова йде про домашнього пилу) або збалансований режим харчування з виключенням аллергогенних продуктів - при харчовій алергії. Для запобігання повторних алергічних нападів алерголог-імунолог підбере індивідуальну дієту і дасть розгорнуті рекомендації по правильному харчуванню.

Існує декілька різних методів лікування цієї хвороби, які підбираються лікарем залежно від алергену, вираженості симптомів, супутніх захворювань та інших факторів. Наприклад, є такий метод, як специфічна імунотерапія (СІТ), при якому пацієнтові через певні проміжки часу вводять алерген в дуже малих, поступово підвищуються дозах. Завдяки цього строгому дозуванню відбувається не провокування алергічного нападу, а поступове зниження вираженості проявів алергії: таким чином організм як би «привчають» спокійно реагувати на контакт з даними алергеном. ЗВТ досить добре вивчений і ефективний, хоча його можна застосовувати не в усіх випадках.

Ліки

Перші препарати для лікування алергії з'явилися досить давно. З тих пір вони постійно удосконалюються: ефективність росте, а кількість побічних ефектів знижується.

До основних засобів, що зменшують вираженість алергії, відносяться препарати, які послаблюють дію головного винуватця алергії - гістаміну. Всі антигістамінні препарати підрозділяються на 3 покоління, і кожне з цих коштів займає певну нішу.

Для лікування гострих проявів алергії до цих пір успішно застосовують препарати першого покоління (супрастин, тавегіл, піпольфен). Найчастіше їх застосовують як «швидкої допомоги». Вони дають швидкий ефект, але діють недовго; крім того, їх не можна застосовувати тривало.

Кошти першого покоління володіють заспокійливою і снодійним дією. Тому тим, чия діяльність вимагає зосередженості, підвищеної уваги і швидкого прийняття рішень (наприклад, при водінні автомобіля), їх застосовувати не можна.

Антигістамінні препарати другого і третього покоління (кларитин, лоратадин, кларотадін, цетиризин, телфаст, зіртек, семпрекс) мають чимало переваг перед першою групою ліків. Вони майже не діють на нервову систему, не підсилюють ефект алкоголю і можуть застосовуватися людьми, чия робота вимагає підвищеної уваги.

Але при цьому підбирати ліки, щоб вони дійсно принесли користь, краще все ж разом з лікарем, який допоможе підібрати оптимальну схему прийому і дози, направить на імунологічні дослідження, дасть рекомендації, а при необхідності підключить до лікування суміжних фахівців: за останніми даними, хороший ефект у лікуванні алергії дають ігло-і рефлексотерапія, су-джок-терапія і навіть психотерапія (у психологів є підстави вважати, що алергія має психосоматичні корені).

Так що методів лікування цього, хай і вельми непростого, захворювання, досить багато. Головне - не давати хвороби розвиватися і почати лікувати її якомога раніше - тобто коли вилікувати її найлегше.

Висококваліфіковані лікарі - алергологи-імунологи клініки "МераМед" успішно лікують багато алергічні захворювання та хвороби імунної природи, такі, як бронхіальна астма, системний червоний вовчак та ін Завдяки наявності в клініці власній лабораторії пацієнти можуть здати всі необхідні аналізи і пройти обстеження і лікування, в тому числі із залученням суміжних спеціалістів, в найкоротші терміни. Завдяки такому комплексному підходу, наявності сучасного діагностичного обладнання і новим, високоефективним схемами терапії захворювань, лікарям клініки вдається домогтися гарних результатів лікування та швидкого одужання пацієнтів.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 19:25:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-13 01:00:33

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-12 21:21:23

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-12 19:25:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-12 19:25:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-12 19:25:35

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-12 19:25:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-12 19:25:35

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-12 22:58:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-12 19:25:56

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-12 20:54:03

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-12 19:25:57

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-12 19:25:57

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-12 19:26:07

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 19:26:08

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-12 19:26:08

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-12 21:18:27

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-12 19:26:19

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 19:26:19

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 19:26:30