по кроку наступаю на «Хамелеон» (Розсіяний склероз)

Мені 37 років, працюю інженером. У квітні 2001 року мені поставили діагноз: розсіяний склероз. Тільки не подумайте, що я почну скаржитися. Ні. Просто пишу, чим і як лікуюся. Може, комусь це стане в нагоді.

Хоча Розсіяний склероз виявили недавно, він, виявляється, проявлявся з народження. У темряві я завжди бачила туман з світяться точок. Удень я його не помічала, але при перевірці зору перед школою не розрізняла букви в останніх двох рядках. Занепокоєння це не викликало, так як читала я без праці, легко вставляється нитку в голку з найменшим вушком.


Коли мені було років 8, раптово онімів невелику ділянку шкіри на великому пальці лівої ноги. Я дуже любила ходити пішки підлягає, здавалося, що просто взуття сильно натерла палець. Коли роззулася, на шкірі не було ніяких пошкоджень, вона навіть не почервоніла, але дотику вже не відчувала. Старанне розтирання не допомагало. Минали дні, бігати й стрибати оніміння не заважало, я перестала звертати на нього увагу. Через три або чотири роки все пройшло саме по собі. Втім, це не зовсім так. Думаю, від розвитку хвороби мене тоді врятувала кип'ячена вода, я не пила будинку нічого, окрім неї. На шкільних сніданках нам давали солодкі напої. Збільшення споживання цукру викликало оніміння. Як тільки я перестала ходити на сніданки, кип'ячена вода допомагала повернутися до норми. Я пишу про ці, може бути, дрібниці, щоб людина не упускав початкового моменту.

Після закінчення школи пішла працювати на завод, знову пила солодкий чай. Реакція була вже інша (не даремно Розсіяний склероз називають хамелеоном). Почалися напади нездужання, сонливість, болі в шлунку. Лікувалася настоями трав, але вони давали тимчасове полегшення. Варто було перестати їх пити, болю починалися знову. У 87-му році я нарешті остаточно зрозуміла, що потрібно відмовитися від цукру. І швидка стомлюваність не викликала особливого занепокоєння, а я вчилася на вечірньому відділенні інституту і працювала.

Перший удар Розсіяний склероз завдав у травні 1989 року, тоді я робила дипломний проект. Болі в ногах заважали ходити, але піти до лікарні не було часу. Лікувалася настоєм м'яти, здогадуючись, що болі неврологічні. Коли отримала диплом, була на сьомому небі від щастя, болю вщухли самі по собі. Проте, варто було нахилити голову вниз, починало колоти кінчики пальців на руках і ногах. Другий удар Розсіяний склероз завдав у травні 98-го року: розболілися праву скроню і очей. Через гострого болю стало неможливо подивитися праворуч. Туман з світяться точок згустилося так, що я вже не розрізняла обличчя перехожих, читала з працею. До лікаря знову відразу не звернулася, намагалася лікуватися цитрамон, мазала скроню і все навколо ока бальзамом «Зірочка». Колеги наполягли на тому, щоб я пішла в лікарню. Результат, знайомий багатьом: аналізи, ходіння з кабінету в кабінет. Невролог вислухав мої скарги байдуже, не провівши жодного обстеження, призначив дешеві таблетки, порекомендував обмежити солону їжу. Таблетки мені, звичайно, не допомогли. Бачачи, що лікар до мене ставиться байдуже, далі лікуватися вирішила сама.

Після очищення почала пити настої трав (ромашка, м'ята, насіння кропу, кропива). Одномоментного поліпшення не чекала, настій трави кожної пила по місяцю. Завзято шукала те, що може мені допомогти. Спробувала їсти листя каланхое. Вже на третій день відчула, що голова не болить. Лікувалася недовго - квітка був малий. Напевно, тому туман з світяться точок як і раніше був густим.

Навесні 99-го року - нова напасть: я стала скакати на ліву ногу, хоча болю не було. Запаслася шипшиною і заварювала його всю зиму 99-2000 рр.. Пила його по місяцю, роблячи перерви на 10-15 днів. Продовжувала пити настої інших трав, їла листя каланхое, чергуючи їх з прийомом настоянки елеутерококу.

У травні 2000 року вже без проблем копала в городі землю і садила картоплю. Поступове погіршення, на мій погляд, почалося після того, як у відділі з'явився комп'ютер. Іноді я ніби відчувала на собі його давить і холодне світло. Треба б насторожитися

- адже ніхто з навколишніх, окрім мене, не відчуває випромінювання фізично. Але я вступила на комп'ютерні курси

- інженер! Поболювала голова, часом знову шкутильгала. Займатися примушувала себе зусиллям волі, а внутрішній голос кричав: «Стережись!».

У березні 2001 р. PC завдав третій удар: почала німіти шкіра на ногах. При будь-якому дотику здавалося, що в шкіру впиваються тисячі маленьких голок. Хода стала хитка. Коли оніміння охопило обидві ноги, кисть лівої руки і почалися болі в ногах (уздовж кістки від паху до кісточки), звернулася до невропатолога. Майже не обстежуючи мене, він поставив діагноз: астенічний синдром і призначив приймати гліцин і аевіт. Потім мені призначили папаверин та електромассаж. Після другого сеансу я стала абсолютно непрацездатною.

Величезне спасибі доктору Зінов'євої з ЦРЛ. Це висококваліфікований спеціаліст, відмінно знає свою справу, чуйна і уважна до пацієнтів. Діагноз вона поставила безпомилково.

В обласній лікарні діагноз підтвердився. Мене запевнили, що єдиний ефективний засіб лікування - внутрішньовенний лазер - знаходиться саме в цій установі.

Під час сеансу я дивилася на голку та смужку світла, що пробивається з-під шкіри, уявляла, як світло очищає кров, знищуючи все шкідливе. У цей день температура не піднялася. Я була в захваті: лазер «погасив пожежу», який тлів в мені з одинадцятирічного віку.

Проте радість була недовгою: на наступний день зав. відділенням порадив мені кидати роботу і йти на II групу інвалідності. Моральний удар звів все лікування нанівець, температура знову піднялася. Але немає лиха без добра: я зрозуміла, що кошти офіційної медицини в лікуванні для мене не будуть головними. Зробила висновок: ГОЛОВНЕ - ВІРА в одужанні.

У лікарню пішла сама, а додому колеги привели мене під руки, так сильно я ослабла. Багато домашні справи стали не по силам, навіть їжу тепер готувала мама. У городі не втрималася на ногах, впала на грядку. Але, незважаючи на це, вирішила вести себе на огляд так, щоб мені дали не II, a III групу. Для мене просто нестерпно було піти з колективу, в якому працюють такі чудові люди, як Котова Галина Костянтинівна, Баришнікова Лариса, Кірєєв Володимир Олександрович, Говирін Борис Борисович. Якби не їхня турбота і клопоти, лежати б мені прикутою до ліжка.

Я двічі в день займалася з гімнастичної палицею (вона важила всього 300 г, але мені здавалася дуже важкої), пила вранці натщесерце гарячу кип'ячену воду, обтирали холодною водою, клала під язик гліцин (по 2 табл. В день) і вселяла собі: «Я виборсатися, обов'язково виборсаються».

Свого я домоглася - отримала III групи; з'явилася інша проблема - як добиратися на роботу. Звичайно, ходити з паличкою було б безпечніше і легше, але для мене це означало - добровільно здатися своєї болячки. Вселяла собі: «Це все тимчасово, ноги звикнуть до навантаження».

Проблеми були не тільки з ходьбою. Після електромассажа обличчя стало асиметричним, періодично сіпалися руки і ноги. Лікувалася настоянкою валеріани (20 крапель 3 рази на день). Поліпшення відчула через місяць. Помітила, що ослабло оніміння на ногах і пензля. Таке лікування тепер доводиться повторювати через 1-1,5 місяця.

Від ріжучих болів на згині колінного суглоба застосовувала настоянку глоду. Вона злегка зменшує біль, але не більше. Погіршення викликає статичну електрику, особливо взимку. Влітку цей біль майже вщухає. Як від неї позбутися повністю, поки не знаю. (Одяг з синтетичними волокнами намагаюся не носити).

У червні 2001 року раптом почало посилюватися оніміння кисті, захоплювати нові ділянки. Вирішила лікуватися кропивою. Колись я вилікувала нею суглоб.

Ніколи б не повірила, що при розсіяному склерозі від різкого повороту можна втратити свідомість. Тепер вірю - зі мною таке трапилося. Доктор порадив лікуватися хвойної водою. Жінка, з якою я познайомилася в профілакторії, дала мені почитати газетні вирізки - бесіди з професором Єфімовим. Крім лікування хвойної водою, він ще рекомендує відмова від цукру і дієту роздільного харчування. Хвойна вода повільно, але неухильно відновлювала сили; після роботи я стала заходити по дорозі в магазин, купувати хліб. Взимку іноді доводилося йти вузенькою стежечку, протоптаною в снігу, але я вже не падала, як улітку.

І ще раз скажу про дієту: особисто для мене 100%-ний відмова від цукру і суворе дотримання дієти роздільного харчування - обов'язкові умови збереження працездатності.

Читала газету, увагу привернула стаття професора Іванченко «Полюби свою хворобу». Назва здалося дивним. Коли прочитала, зрозуміла-я правильно роблю, що вірю в можливість самовідновлення. Крім хвойної води стала пити ще настій з коренів аїру, лопуха і кульбаби (кілька курсів з перервами). Помітила, що покращився зір: туман з світяться точок іноді розсіювався так, що я вільно читала текст, написаний дрібним шрифтом. Мама пила ті ж настої, що і я. Цього літа вона змогла полоти гряди без окулярів.

Продовжуючи шукати способи і ліки, які могли б мені допомогти, почала застосовувати проти PC бальзам Балиніних. Переконавшись, що він чудово відновлює шкіру після різних ушкоджень, припустила, що з його допомогою можна відновлювати і мієлін. Для початку я наносила бальзам на хребет і віскі приблизно місяць. Потім замінила бальзам на настойку індійського лука (3 цибулини разом з листям провернула у м'ясорубку, поклала в 2-літрову банку, залила доверху горілкою). Настій витримала 40 днів у темному місці при кімнатній температурі, періодично помішуючи, потім віджати. Заміну зробила з тих міркувань, що одне і те ж засіб не слід застосовувати дуже довго. Який результат? Я стала сильнішою і витривалішими.

Досягнення мене радують, але я не спокушайтеся - хвороба підступна. Нещодавно прочитала книгу «Розсіяний склероз» Н.А. Тото-лян, О.В. Камаєва, М.Є. Ті-щенко, А.А. Готовчіков (Поради доктора). Подяка авторам, книга дуже корисна і потрібна.

Я бажаю всім здоров'я і більше думати не про те, що болить, а як перемогти біль.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-29 05:57:07

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 21:49:03

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 05:59:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 05:54:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-29 02:40:50

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 05:35:35

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 21:44:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 04:48:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 04:48:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25