Як я ще живу зі своїм склерозом!

Мені 60 років, і з них понад 20 я хворий енцефаломієліт, або розсіяним склерозом (PC). Розповім, як мені вдалося з цією недугою не лише вижити, але, всупереч тому, що я інвалід I групи, продовжити наукову діяльність та творчу повсякденну роботу. Я пішов від небезпеки стати тягарем для близьких.

Назвемо речі своїми іменами: розсіяний склероз - хронічне системне, прогресуюче многоочаговое ураження нервової системи. Вітчизняна й закордонна медицина публічно визнали: "PC невиліковний!" Медицина сьогодні може тільки забезпечити хворих препаратами і зняти больові синдроми.

Буду з цього виходити і, спираючись на свій особистий досвід, скажу, чого не слід робити. У 90-х роках я намагався вилікуватися за допомогою екстрасенсів - вийшов на прямі контакти з Кашпіровським і Чумаком. У результаті отримав тимчасове полегшення і потім - нове загострення хвороби. Вдався до допомоги знаменитого дагестанського голкотерапевта Олександра Зоєю. Але після річних щоденних сеансів ніякого позитивного ефекту теж не було. Широко розрекламований доктор-костоправ Касян сам зізнався (щоправда, після проведення своїх добре оплачених мною сеансів), що нічого з його методу лікування (мануальний масаж хребта та ніг) позитивного результату не дасть. Адже в мене не фізична травма хребта, а чисто неврологічна - нейроінфекціонное захворювання. А чому б Касянові не сказати мені про це до лікування! Після консультації у відомого мільйонам людей Валентина Дікуля та занять з його оздоровчої методикою я отримав ... пахову грижу. І зрозумів - на жаль, заднім числом - велика, ох велика різниця у використанні гімнастики для інвалідів-спинальників, яких успішно лікує Дикуль, і хворих PC. Нарешті, народна цілителька М. Гучік позбавила мене від шийного остеохондрозу, але не досягла ніякого прогресу в лікуванні основного захворювання. Словом, мій досвід - зрозуміло, суто особистий - каже: не звертайтеся до ескулапам та знахарів, якими б знаменитими і відомими, остепенений і сертифікованими вони не були, якщо за ними реально не варто дійсно ефективне лікування саме PC - не користуйтеся їхніми послугами, прогорите !

А тепер кілька рекомендацій. Приму за відправну точку слова Олега Земського, лікаря-реаніматолога, прихильника сухого каскадного голодування: "Здоров'я - це праця, праця - це терпіння, ерпеніе - це страждання, страждання - це очищення, а очищення - це здоров'я". Я з цим абсолютно згоден. Виходячи з цього, при загостренні хвороби (у мене це трапляється щороку: на початку весни і пізньої осені) проводите як мінімум семиденну голодування. Ратувати за суху не беруся. Думаю, що треба пити в цей час, як підказує мій досвід, приблизно півтора літра структурованої води щодоби. (Це звичайна кип'ячена вода, заморожена в морозилці і потім Розморожена. За рахунок переходу з одного фізичного стану в інший така вода дає організму додаткову енергію.)

Не лякайтеся того, що в перші три доби голодування, можливо, посиляться головні болі, з'явиться запах з рота, можливо, порушиться координація. Зате в наступні дні ви відчуєте приплив сил. Але постарайтеся в ці дні відмовитися від важкої фізичної і розумової роботи, не приймайте ніяких ліків. Ті, хто страждає запорами, нехай щодня ставлять перед сном очисні клізми з настоєм сени, чистотілу або ромашки. Після закінчення голодування 3-4 дні щодня натще випивайте не менше 5 (!) 200-грамових склянок підсоленої теплої води і виконуйте йогівські вправи з очищення шлунка і кишечника від шлаків. Очисні вправи - асани - описані в будь-якій літературі за народною індійській медицині. Ця порада - тільки для тих, хто знайомий з йогою.

Потім при загостренні хвороби мені дуже допоміг прийом щоденних домашніх скипидарних ванн (за оновленим способу російського лікаря початку минулого століття Олександра Соломоновича Залманова). Візьміть 0,5 л чистого скипидару, половину шматка дитячого мила, натертого на крупній тертці, щоб воно легше розчинилося, 5 таблеток алюмінієво-калієвих квасцов (вони продаються в аптеках), 3 г аспірину і 20 мл камфорним спиртом, змішайте - буде суспензія для ванни. Такий суспензії вийде приблизно 350-400 мл. Взявши 250 мл, розведіть суспензію у ванні, - температура води повинна бути від 36 до 40 градусів, і приймайте щодня протягом 20-30 хв. (Об'єм води у ванні має бути таким, щоб вода покривала все ваше тіло. Після закінчення сеансу необхідно обмити тіло теплою водою з милом і в теплому білизна півгодини полежати.)

Хочу підкреслити, що ці знамениті залмановскіе скипидарні ванни не можна застосовувати, якщо у вас гострі запальні захворювання, загострення виразкової хвороби, хронічний гепатит, цироз печінки , тромбофлебіт, цукровий діабет, тиреотоксикоз, ішемічна хвороба серця з прогресуючою стенокардією, підвищена чутливість шкіри до скипидар, епілепсія або істерія. Жахливий список заборон. І, тим не менш, при всіх цих серйозних протипоказань, скипидарні ванни дивовижно корисні для нас, хворих на розсіяний склероз. Так каже мій 20-річний особистий досвід протистояння недузі.

Додам один спосіб боротьби проти PC, пов'язаний, на жаль, зі значними витратами. Але, гарантую, важливий. Хоча б раз на два роки вкрай бажано проходити у стаціонарних медичних установах курси очищення кровоносної та судинної системи (плазмофорез або гомосорбція). Зрозуміло, якщо це дозволяють ваші кошти, бо ці курси дорогі.

Ну а медичні процедури, по-моєму, необхідно доповнити психологічним лікуванням. Найголовніше, і, бути може, найважче, - придбати і зберегти нормальні відносини в сімейному житті. Справа в тому, що, мало не як правило, у хворих PC сім'ї розпадаються. Тим часом тут криється одна з найважливіших причин різкого погіршення стану хворого. Я навіть так скажу: для людини, що страждає від розсіяного склерозу, немає нічого більш важливого, ніж теплі стосунки з близькими.

І останнє, може бути, ще більш важливий, - моральне очищення, якщо хочете, духовне лікування. Хоч раз на квартал навідуйтеся, віруючі, згідно своїй вірі, до храму (бажано в дні ваших іменин, напередодні дня вашого народження). Мені особисто дуже допомогла поїздка в серпні в місто Переславль-Залеський з причащанням в заміському стародавньому монастирі, ночівлею в наметі у Плещеєва озера поблизу монастирських стін і проведенням рано вранці (за рекомендацією батюшки-настоятеля, мене причастя) медитативного очищення-лікування на "Синьому камені "- святому величезному валуні біля самої крайки озера. (Про історію цього древнього каменю, що допомагав не одному поколінню православних християн в лікуванні їх хвороб, неодноразово повідомлялося в ЗМІ.)

Дивний факт: поєднання цих способів лікування, в тому числі і описаних доморощених методів, дозволило мені піти від повного паралічу і не стати лежачим інвалідам на візках.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-05 23:43:58

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01