Туберкульоз під питанням

Вашій дитині зробили пробу Манту, і реакція виявилася позитивною. І для батьків починаються кошмарні дні: біганина по лікарях, переживання, непередбачені витрати. А, можливо, і найгірше - дитину починають лікувати від туберкульозу, призначають безліч препаратів, і вже зовсім погано, якщо визначають у спеціалізований стаціонар.
Браузер НДІ фтізіопульмонологіі Московської медичної академії ім. І. М. Сеченова зроблені висновки, які суттєво змінюють традиційні уявлення про дитячий туберкульоз. Розповідає доктором медичних наук Яніна Лазарєва.


-Лікарям різних спеціальностей добре відомий так званий боталов протока, що з'єднує аорту з легеневою артерією. Цей своєрідний кровоносну судину через кілька тижнів після народження дитини заростає, перетворюється на рубець або наповнюється солями кальцію. Таким чином, перекривається скидання крові з однієї судини в іншій. І це добре, бо в противному випадку відбувалося б змішування артеріальної крові (тобто йде від серця) з венозною (що прямує до серця).

Хворі ж з не зарослим боталовим протокою зустрічаються рідко, їм необхідно операційне втручання.

Як відомо, всім дітям роблять внутрішньошкірної проби Манту, і прийнято вважати, що, якщо ця реакція позитивна, то дитина є носієм туберкульозної інфекції. У такому випадку лікарі шукають, де вона локалізується, і по рентгенівським знімкам намагаються знайти цей осередок ураження. Так що, побачивши збільшення лімфатичних залоз, лікар приходить до висновку: в наявності ознака туберкульозу лімфатичних вузлів.

Тоді дитини ставлять на облік у туберкульозному диспансері, йому призначають відповідне, причому тривалий, лікування протитуберкульозними препаратами.

Однак інфікованість не є захворювання на туберкульоз. Найчастіше навіть при позитивній реакції Манту вогнища локалізації туберкульозної палички насправді немає, паличка не осідає в лімфатичних вузлах і не викликає запалення. Значить, дитину необхідно вивести зі складу туберкульозних хворих, і йому слід призначити вже інший, нетривалий, профілактичний курс лікування з застосуванням лише одного-двох препаратів.

До цього висновку привело використання рентгенівської комп'ютерної томографії, тобто методу, який дозволяє побачити всі освіти і структури середостіння (серце, кровоносні і лімфатичні судини, а також бронхи). Найчастіше на комп'ютерній томограма середостіння ми бачимо, що лімфатичний вузол не вражений на туберкульоз, а являє собою нормальну анатомічну структуру. Від 60 до 80 відсотків дітей з кальциновані боталовим протокою марно ставлять на облік як туберкульозних хворих.

Чому ж досить нешкідливий кальцинати виявився «ошельмован», чому йому випала така незавидна доля являти собою вогнище туберкульозу? Та просто тому, що в процесі розвитку вже дійсного, а не уявного туберкульозу в місцях, де виникає запалення і накопичується туберкульозний гній, як правило, відкладається вапно. Тому калидінат під аортою і ототожнюють з туберкульозним ураженням лімфатичного вузла. Іншими словами, кальцинованої освіту в галузі бо-талових протоки помилково діагностується при цьому як туберкульоз лімфатичних вузлів.

Який же висновок з усього цього слід зробити? Якщо у дитини виявлено позитивну реакція Манту, то незалежно від того, що рентгенівський знімок покаже кальцинати в боталовом протоці, необхідно обов'язково направити хворого на комп'ютерну томографію. В даний час тільки в столиці працюють понад сто комп'ютерних томографів. Районна поліклініка дасть відповідний напрям, а дослідження за допомогою комп'ютерного томографа дозволить зробити точне і остаточний висновок про наявність туберкульозу. Комп'ютерні томографи є у всіх обласних центрах і в більшості великих міст. Зрозуміло, що в такому випадку мова йде про безкоштовне обстеження.

Не виключено, що при цьому, крім кальцинатів, буде виявлений і справжній туберкульоз, але в переважній більшості випадків результати томографічного обстеження не виявляться настільки тривожними, як це бувало за старих часів.

Треба сказати, що всім інфікованим дітям ми намагаємося провести комп'ютерну томографію - для спокою і впевненості.

Важливо знати й те, що на комп'ютерному томографі випромінювання значно нижче, ніж при традиційному рентгенівському обстеженні, а інформація за один сеанс - вичерпна.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 22:29:28

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 22:28:56

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26