І на паличку кохей є управа!

Директора Московського міського науково-практичного центру боротьби з туберкульозом, академіка, заслуженого діяча науки РФ, доктор медичних наук, професор Віталій Ілліч Литвинов розповісти про це захворювання, про лікування і профілактики туберкульозу.


Действітельно чи в Удмуртії все так страшно? Чи не епідемія чи туберкульозу в цьому регіоні?

Віталій Литвинов: Та ні, про епідемію говорити не варто. А ось що там дійсно приблизно в три рази виросла захворюваність на туберкульоз у порівнянні з 90-ми роками - це факт. На превеликий жаль, зараз в Росії немає регіонів, де не були б зареєстровані спалаху туберкульозу - одного з найдавніших захворювань, відомих людям.


Только раніше він називався «сухоти», чи не так?

В. Л.: Так, сухоти забирала в могили куди більше людей, ніж війни. Я завжди згадую Чехова, Добролюбова, Бєлінського, Шопена - адже всіх їх підкосив туберкульоз! У ті часи, коли жили і творили ці великі люди, туберкульоз був невиліковною хворобою і приводив до летального результату.Проривом в медицині вважається відкриття німецьким вченим Робертом Кохом в 1882 році мікроба туберкульозу.


Той самої «палички Коха»?

В. Л.: Так. Мікроб цей має форму тонкої, трохи зігнутої палички. І він дуже живучий. Скажімо, туберкульозні палички не гинуть навіть при температурі - 269 ° С, їх не спугнешь високими концентраціями мінеральних кислот, спирту, лугів. Найкомфортніші умови для палички Коха - темрява, вогкість, нормальна температура людського тіла. А ось ультрафіолетові промені вбивають її через дві-три хвилини, яскраве сонячне світло - за півгодини. Приблизно до трьох місяців цей мікроб живе і розмножується навіть у висохлої мокротинні туберкульозних хворих.


Як відбувається зараження на туберкульоз?

В. Л.: Взагалі-то вважається, що мікробактерій туберкульозу інфіковано приблизно 2 / 3 населення нашої планети. Але розвивається ця хвороба головним чином у людей зі слабким імунітетом - бацила рішуче долає всі захисні бар'єри організму, швидко розмножується, що і викликає активно протікає захворювання. Близько 8 мільйонів осіб у світі щорічно захворюють на туберкульоз, приблизно 3 мільйони з них гинуть.

Туберкульоз, особливо його відкрита форма, заразний. Він передається крапельним, харчовим, контактним і пиловим шляхами. Близько 90% бацил потрапляють в організм людини через дихальні шляхи. У листі з Удмуртії якраз йде мова про це.

Якщо з'їсти продукти, на які випадково потрапили крапельки мокротиння та слини хворого, якщо він плює на підлогу або на землю (мокрота висихає і змішується з пилом, а люди дихають цим), нарешті, якщо здорова людина користується тією ж посудом або рушником, що і хворий,-все це призводить до зараження на туберкульоз.


Какови ознаки цієї хвороби?

В. Л.: На самому початку туберкульозного процесу симптоми можуть нагадувати простудні захворювання. Невеликий постійний кашель, прожилки крові в мокроті, підвищення температури вечорами до 37,2 ° до 37,5 ° С, ночами підвищене потовиділення, зниження ваги, задишка, втрата апетиту, слабкість. Нехай у людини з'явився хоча б один з цих ознак - це сигнал! Треба терміново звернутися до лікаря, пройти рентгенологічне дослідження легенів, навіть якщо ви робили якийсь час тому флюорографію. Вона могла не виявити туберкульозних змін в легенях. А чим швидше буде поставлений діагноз, розпочато лікування, тим більше шансів на його успіх. І на те, що оточуючі хворого люди не заразяться.


Можна чи звести до мінімуму ризик зараження?

В. Л.: Перш ніж відповісти на це питання, скажу наступне. Туберкульоз-хвороба соціальна, вона прямо залежить від тих умов, в яких живуть люди. Ми спробували скласти соціальний портрет хворого на туберкульоз. Виявилося, що в його сім'ї доходи в три рази нижче, ніж у здоровій сім'ї. Нижче доходи - гірше харчування, яке відіграє важливу роль у виникненні та лікуванні цієї напасті.

Здоровий спосіб життя, дотримання гігієни, регулярне обстеження у лікаря, щорічна флюорографія - прості, але обов'язкові правила профілактики туберкульозу. Добре провітрювати і вивішувати на сонце ковдри, подушки, вовняні і бавовняні речі, виробляти вологе прибирання приміщень - все це ставить заслін хвороби.

А якщо хтось із ваших близьких все-таки захворів на відкриту форму туберкульозу, що не треба панікувати. Необхідно періодично робити дезінфекцію в кімнаті хворого хлоро-вмісними розчинами, тримати для неї окреме білизна та посуд. І, звичайно ж, виконувати всі призначення лікаря.

Уникнути захворювання дозволяють і запобіжні щеплення. Імунітет проти туберкульозу виробляє вакцина БЦЖ - бацила Кальметта-Жерена (BCG - Bacillus Calmette Gueren). Перше щеплення роблять новонародженим ще в пологовому будинку, а повторні щеплення - у віці 7, 12 і 17 років. Перед проведенням повторної вакцинації дітям, підліткам та дорослим крім клінічного обстеження ставиться туберкулінова проба Манту для того, щоб з'ясувати, чи не заразилася людина за минулий час на туберкульоз. Якщо це відбулося, то при введенні навіть незначних доз туберкуліну на місці ін'єкції шкіра почервоніє і пріпухнет - значить, йде боротьба між клітинами організму людини і туберкульозним токсином. Люди з позитивною туберкулінової пробою ставляться на облік, їм роблять необхідне лікування, що запобігає розвитку захворювання.

У травні 2001 року був прийнятий Федеральний закон «Про попередження розповсюдження туберкульозу в Російській Федерації». Працює він?

В. Л.: У Москві, де є 17 протитуберкульозних диспансерів, чотири лікарні для дорослих, дитячі лікарні, санаторії, нарешті, наш центр - безумовно, працює. Знаю, що в багатьох великих містах країни до цієї проблеми місцеві влади ставляться дуже уважно. Що зрозуміло: адже від туберкульозу помирає більше людей, ніж від усіх інфекційних хвороб разом узятих.

І все-таки смію стверджувати: туберкульоз піддається лікуванню! Є управа на паличку Коха!


Тогда розкажіть про основні принципи боротьби з цим підступним недугою.

В. Л.: Лікування повинне бути комплексним. Це і хіміопрепарати (самими ефективними є похідні гідразиду ізонікотинової кислоти-Гінко), нестероїдні протизапальні препарати (продектін, Дімі-фосфон та інші, які призначаються лікуючим лікарем). Це і імунотерапія, спрямована на підвищення опірності організму: завись плаценти, екстракт алое, комплексні препарати вітамінів і так далі.

Не можна самовільно порушувати схему лікування, вона досить складна. Пацієнту адже призначаються одночасно кілька лікарських препаратів, приймати їх слід під контролем лікаря до повного вилікування. Якщо ж туберкульоз недолечен, організм хворого постійно отруюється продуктами розпаду і токсинами, які виділяють туберкульозні палички. А це, у свою чергу, призводить до порушення діяльності нервової системи, ендокринних залоз, внутрішніх органів.


Самое час запитати вас про народні засоби лікування туберкульозу. Що можете порадити нашим читачам?

В. Л.: Туберкульоз - це не та хвороба, яка лікується тільки народними засобами. Але застосування різноманітних народних рецептів в поєднанні з медикаментозним лікуванням дає непогані результати. Найбільш ефективними і корисними є настоянки і відвари з меду, інгаляції з різними ефірними маслами. Наведу кілька рецептів.

Беремо 1,2 кг липового меду, 1 склянка дрібно нарізаного аркуша алое, 100 г оливкової олії, 25 г березових бруньок, 10 г липового цвіту, 2 склянки води. Мед треба розтопити в емальованій каструлі, не даючи йому закипіти. Додати алое і дати прокипіти 5-10 хвилин на малому вогні. Окремо в двох склянках води варити березові бруньки і колір липи. Кип'ятити 3 хвилини, наполягти, закутавши, 10-15 хвилин, процідити і віджати. Коли мед вистигне, влити в нього, вичавіть, настій березових бруньок і липи. Гарненько розмішати і розлити суміш в темні пляшки, додавши в кожну порівну оливкової олії. Перед вживанням збовтувати. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день.

При туберкульозі легенів непогано приймати по одній столовій ложці 3 рази на день наступне: потрібно змішати по одній склянці меду, нутряний свинячого жиру, 1 столову ложку бруньок берези. Розтопити на слабкому вогні, настояти 2 години і процідити.

Непогано попити при туберкульозі водний настій прополісу, приготований в співвідношенні 1:10. Можна також приготувати настоянку: 4 стебла алое залити 0,5 л 70%-го спирту і наполягати 4 дні. Пити 3 рази на день по 40 крапель.

Дуже хороший відхаркувальний чай. Його готують так: 2 ст. ложки квітучої надземної частини перстачу чагарникової залити 0,5 л окропу. Наполягати 2 години. Пити по півсклянки 3-4 рази на день до їжі, можна з медом.

Можна приготувати чай з листя медунки, подорожника великого, кропиви і трави хвоща польового - по одній частині. Одну чайну ложку подрібненої суміші заварюємо в одній склянці окропу і п'ємо до трьох склянок на день.

Відвар коренів солодки має протимікробну, відхаркувальну, протизапальну дію. Потрібно 2 ст. ложки сухого подрібненого кореня солодки голої (лакрічніка) залити 0,5 л кип'яченої води, довести до кипіння і варити на слабкому вогні 10 хвилин. Потім протягом 1 - 2 годин настояти, процідити. Пити по 1 / 3 склянки до п'яти разів на день.

Можна також при туберкульозі пити в теплому вигляді по одній склянці 3 рази на день до їжі чай, приготований з листя шавлії лікарського (5 частин), кропиви дводомної (3 частини), нирок бузку і трави деревію (по 3 частини) . 15-20 г збору залити 750 мл окропу. Півгодини наполягати і пити протягом трьох місяців. Готувати настій треба щодня!

Всі ці випробувані рецепти допомагають тільки вкупі з ліками, призначеними фтизіатром. Головне, чітко дотримуватись рекомендацій лікарів, разом з ними боротися за своє здоров'я.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 22:29:28

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 23:14:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26