Втома слід лікувати

Втома буває двоякою: просто стомився людина - відпочине, виспиться, і як рукою зняло; або так втомився, що, як ні відпочивай, скільки сон ні наганяй, розбитість не проходить. Це можна порівняти з пружними та пластичними деформаціями матеріалу: коли пружна, після зняття зусилля форма предмета повертається до вихідного стану, коли ж є пластичної деформації залишаються незворотні сліди дії.


Врачі на Заході давно ставлять діагноз «синдром хронічної втоми», це одне з захворювань - таке, припустимо, як ангіна, - і потребує грунтовного лікування. Останніми роками і наші лікарі все частіше стали писати в амбулаторних картах перш невідоме словосполучення. Але раз це хвороба, має сенс знати, що це таке. Тим більше що настали такі часи, коли багато хто змушений працювати багато, не рахуючись зі здоров'ям. Коли ж сучасний трудоголік задумає нарешті відправитися у відпустку, щоб все-таки відпочити, може виявитися, що бажане отдохновеніє всупереч вжитим зусиллям не приходить.

Суб'єктивно сам хворий може запідозрити у себе хронічну втому, якщо навіть тривалий сон не рятує його від головного болю, поганого настрою, невдоволення собою, дратівливості. Більш об'єктивна симптоматика захворювання полягає в наступному:

• Спостерігаються порушення сну: або утруднене засинання, або регулярне розсип раніше природного терміну.

• Емоційна нестабільність проявляється в дратівливості, невмотивованих зриви на близьких.

• Часті запаморочення та / або головні болі.

• двоїння в очах, мушки чи інша форма втоми очей, викликана звуженням дрібних судин через нервові спазмів.

• Посилені серцебиття, тахікардія.

• Оніміння пальців на руках.

вторинними симптомами синдрому хронічної втоми можуть бути затвердіння м'язів у комірцевої зоні, а також у міжлопатковому області (часто у школярів і студентів, у дітей, серйозно що грають на музичних інструментах, словом, у всіх, хто підлягає сидить в напруженому стані і не вміє вчасно розслаблятися), гіперемія очних яблук - почервоніння або пожовтіння (у людей, віднесених за тибетської класифікації до конституційного типу Жовч), особливу напругу в подушечках пальців (з корейського вченням Су Джок вони відповідають голові), затвердіння литкових м'язів і сідниць (особливо у тих, хто в молодості займався спортом).

Якщо напруга в тілі накопичується з кожним днем, а людина не дає організму відпочинку, втому, зашкалює за якийсь межа, позначається на роботі окремих органів, перш за все серця, підшлункової залози, печінки і нирок. Перевантаження підшлункової призводить до того, що не в повній мірі розщеплюються білки і жири окислюються і глюкоза. Через це утворюються надлишки молочної, піровиноградної та щавлево-оцтової кислот. Це шлаки, або внутрішні отрути, що не дозволяють організму отримувати необхідні йому при правильному розпад їжі вуглекислоту, воду та енергію для життєзабезпечення організму.

З-за неповноцінною роботи печінки з'являються пігментні плями на обличчі та інших частинах тіла, папіломи, що, по суті, можна інтерпретувати як ознаки передчасного старіння. Пігментні плями свідчать про застій кровотоку. Неприємності з очима також можуть бути спровоковані негаразди з печінкою: недарма у тибетській медицині вважається, що очі є відображенням печінки. Головний біль і дратівливість - часто також наслідок незадовільної роботи печінки.

Нирки страждають у тих випадках, коли людина відчуває страх. Неважливо, який: страх смерті або втрати близьких, страх перед начальством або мандраж перед іспитами. «Гормон страху» - адреналін викликає спазми судин, які найболючіше б'ють по нирках, а також ведуть людини до гіпертонії.

Серце при синдромі хронічної втоми проявляє себе прискорене серцебиття і спалахами пітливості.

Якщо хронічну втому не лікувати, як будь-яка запущена хвороба, вона почне провокувати вторинні, часом більш серйозні захворювання. Наслідки можуть бути такими: на тлі зниження імунітету при втомі - інфекційні захворювання, включаючи вірусні (ГРЗ, ангіни), а також чоловічі (простатит) та жіночі (міома), у старості вельми вірогідний розвиток хвороби Паркінсона, у дітей, якщо їх понад міру навантажувати і не лікувати втомних синдром, можуть розвинутися шизофренія і навіть-через спазми судин головного мозку - епілепсія.

І так сподіваюся, сумнівів більше не залишилося: синдром хронічної втоми треба лікувати.

Перш за все слід зняти напругу з комірцевої зони, пальців рук, литкових м'язів. Це досягається масажем. Область шиї і верхньої частини спини людині повинен масажувати хто-небудь з домашніх.

Добре, якщо ви освоїте вакуумний масаж спини. Для цього беруть одну або дві медичні банки, які завжди ставили від застуди або кашлю, а в останні роки, підкоряючись західною модою, чому-то від них відмовилися, невиправдано злякавшись, що можуть полопаються судини, - ну, лопнуть дрібні судини, і нічого страшного. Так ось, спину треба натерти рослинним маслом, поставити одну-дві банки і гарненько повозити їх по спині вгору-вниз протягом 5-10 хвилин. 9-11 сеансів через день-два - і від напруги в комірцевої зоні не залишиться сліду.

Пальці рук людина може масажувати самостійно: великим і вказівним пальцями однієї руки кожен окремо палець інший. При цьому треба стежити, щоб тягнучі руху активних пальців були спрямовані «від себе», тобто від долоні до кінчиків пальців. Потім можна сплести руки в замок і провести прохрустиваніе.

Дуже корисний масаж вушних раковин, в зоні яких локалізовані 140 біологічно активних точок. Його можна робити від одного до трьох разів на день. У ході цього масажу заткніть вказівними пальцями вушні входи, проверніть пальці один-два рази, потім різко висмикніть - почуєте дзвінкий бавовна. Такий вплив один раз на день позбавить вас від сірчаних пробок, продування яких у лікаря вухо-горло-носа часом доставляє чималий дискомфорт.

литкові м'язи також можна масажувати самому. Масаж обличчя - це звичні «умивальні» руху. Треба пам'ятати, що ми вмивалися особа не тільки заради чистоти, але багато в чому заради масажу: адже на обличчі зосереджені тільки меридіани ЯН, тобто високо-коенергетічние (до речі, саме тому особа не мерзне навіть при невеликому морозі, коли мерзнуть всі інші частини тіла ).

Масаж голови (проти головних болів) виробляють самостійно, чухаючи волосяний покрив і постукуючи голову протягом півхвилини-хвилини кінчиками пальців або кісточками куркулів. Боятися не треба: людина сама собі шкоди не завдасть.

Виключно ефективно масажне вплив на так звані точки бойового духу. Знайти їх на тілі зовсім легко: у думках окресліть контур лівої лопатки; по правому вертикальному краю лопатки на рівній відстані один від одного розташовані чотири точки бойового духу. Натиснути на них можна пластмасовою ручкою, олівцем, навіть великим пальцем, пройтися зверху вниз 3-4 рази, тільки нехай це зробить хтось з членів сім'ї, навіть дитина. Після такого, зовсім короткого масажу ви відразу відчуйте прилив енергії.

І ось кілька простих вправ для зняття втоми. Низько нахиліть голову, торкаючись підборіддям грудей і повільно, з напруженням покрутив головою з боку в бік. Тепер з напругою відкиньте голову назад, вправо, вліво. Максимально підніміть праве плече, не змінюючи положення лівого. Тепер навпаки: ліве підійміть, залишивши на місці праве. З напругою підійміть обидва плеча, потім розслабте тулуб. Відтягніть на себе обидві ступні, потім витягніть шкарпетки. Так кілька разів. Ці вправи гарні після сну, щоб увійти в ритм неспання.

Лікування синдрому хронічної втоми вимагає посилення імунітету, для чого я рекомендую пити адаптогени: женьшень, елеутерокок, лимонник, заманиха, пантакрін - кожен з них на вибір, купити їх можна в аптеці, дозування та режим прийому вказані на упаковці. Варіантом Адапт-гена може служити золотий корінь. Його настоянку готують так: 50 грамів подрібнити, насипати в пляшку горілки, її укутати щільною тканиною і поставити на два тижні в темне місце, не забуваючи щоденно збовтувати. П'ють вранці або в першій половині дня за 10-15 хвилин до їжі по одній чайній ложці протягом місяця.

Навіть коли симптоми синдрому хронічної втоми зникли, і ви можете привітати себе з досягнутим успіхом, не можна забувати про профілактику: всі хронічні хвороби неприємні тим, що мають звичай повертатися. Профілактика полягає у розумному поєднанні праці та відпочинку: якщо вже виникала хронічна втома, про трудоголізм заради кар'єри чи заробітку доведеться забути. Корисно плавання в басейні - хоча б раз на тиждень. Дуже бажаний денний сон, особливо він необхідний людям після 60 років. Якщо робота не дозволяє влаштувати сон-годину, постарайтеся після обіду розслабитися хоча б на 10-15 хвилин. Профілактика, звичайно, потрібна і до виникнення хронічної хвороби, хоча мало хто про неї замислюється, поки грім не гримнув. Втім, здоровий спосіб життя - це і є профілактика синдрому хронічної втоми.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-02 13:31:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 09:52:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:13:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 04:42:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 07:43:23

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 07:32:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 11:50:51

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02