Дитячий імунітет: спочатку розберися - потім коректуй

Жоден батько не хоче, щоб його дитина часто хворів, а якщо таке відбувається, то мами і тата тут же кидаються зміцнювати його імунітет. Чи завжди це виправдано, і чи не краще звернутися до дитячого імунолога, щоб той розібрався, а чи потрібно взагалі вашій дитині щось міняти в його імунній системі?

«Дитяча імунологія перебуває на стику двох наук: педіатрії, як науку про дитину і власне імунології, - говорить зав. відділенням дитячої іммунопатологіі Інституту імунології, доктор мед. наук Михайло Ярцев. - Але деякі напрямки можна визначити і більш точно. Перша проблема - це імунодефіцити (недостатність імунітету), іноді виявляються з перших місяців життя дитини.

Інша проблема - аутоімунні захворювання. Тобто, імунітет у дитини є, але працює він в аномальному режимі. Замість того, щоб захищати організм, він нападає на власні клітинні і тканинні структури. У результаті розвиваються ендокринні, гематологічні захворювання, хвороби суглобів і систем. І третій напрямок дитячої імунології - алергії. При алергії розвивається аномально висока імунна активність, як реакція на зовнішні подразники.

Треба пам'ятати, що алергічна реакція - це не завжди погано. Якщо дитина починає чхати, потрапивши в запилене приміщення - це нормально. Ненормально, коли пилу немає, а він чхає і чхає. Перш ніж йти до спеціаліста, спробуйте витерти пил, провітрити кімнату і подивіться на результат. Турбуватися треба тоді, коли дитина реагує на найменші зовнішні подразники, на які інші просто не звертають уваги.

Існує дві групи імунодефіцитів. Первинні імунодефіцитні стани - це генетично обумовлені стійкі дефекти розвитку імунної системи. Найчастіше вони вроджені або проявляються в ранньому дитячому віці. Залежно від того, наскільки значимо пошкоджене ланку імунної системи і наскільки глибоко воно пошкоджено, оцінюється тяжкість захворювання.

Ці діти повинні бути під постійним наглядом дитячих алергологів-імунологів. Для повноцінного життя таких дітей часто потрібні пересадки кісткового мозку, регулярні переливання плазми крові. На щастя, ці захворювання зустрічаються досить рідко.

Не треба думати, що хворіти - це завжди погано. Погано хворіти подовгу і з ускладненнями. Як правило, до перенесеним захворюванням організм або зовсім не повертається, або стикається з ними вже краще. Діти, які перехворіли різними штамами вірусів, у дорослому віці практично перестають хворіти.

Якщо у дитини визначено вторинний імунодефіцит, то це теж не означає, що він вимагає негайної корекції імунітету. Останній у таких випадках страждає від зовнішніх умов: неправильне харчування, інфекційне захворювання, обмінне порушення (наприклад, діабет), хімічна або радіаційна інтоксикація. І в цих випадках потрібно не імунітет коректувати, а усувати причину, що викликала його порушення ».

«Імунітет - механізм тонкий, та інформацію про нього лікар отримує за зовнішнім виглядом, аналізами, за опитуваннями батьків про хвороби родичів, - продовжує тему алерголог-імунолог, кандидат мед. наук Варвара Присяжнюк. - Своєрідний тест на провокацію імунітету - це дитячий сад. Якщо малюк ходить у дитсадок, нехай навіть у нього іноді з'являється нежить і він хворіє, то все нормально. А якщо ви не сідайте за дитину в садок тому, що він часто хворіє навіть удома - це привід для тривоги.

Взагалі, де тонко, там і рветься. Якщо у дитини гастрит, а він продовжує уплітати копчену курку з кетчупом, то нема чого звалювати ослаблене здоров'я звалювати на імунітет і просити лікаря його виправити. Якщо дитині недобре в домашніх умовах, озирніться: може, варто скачати килими, пропилососити або кішку віддати бабусі ...

Здивування викликають мами, які не стежать за своїм здоров'ям під час вагітності, дозволяють собі випивати, курити, а потім вимагають від лікарів виправити імунітет своєї дитини.

Сьогодні продається велика кількість імуномодуляторів, але користуватися ними потрібно тільки після консультації з педіатром, лор-лікарем і імунологом. Лор-лікар потрібен тому, що імуномодулятори не повинні призначатися, якщо у дитини є непролеченний вогнище хронічної інфекції. Наприклад, коли в мигдалинах гнійні пробки, то, що тут можна модулювати? Спочатку потрібно поставити діагноз, а потім тільки призначати імуномодулятори або відмовлятися від них ».

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-15 19:59:55

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-15 14:42:47

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-15 14:19:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-15 16:48:26

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-15 21:42:30

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-15 19:57:24

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-15 21:39:24

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-15 11:10:24

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-15 16:39:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-15 07:59:18

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-15 20:06:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-15 14:53:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-15 19:07:15

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-15 20:02:53

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-14 20:04:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-15 19:19:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36