Щитовидна хвороба

Про хворобах щитовидної залози рідко почуєш в побуті. Всі ми знаємо, що таке мігрень або коліки, а на проблеми з цим органом зазвичай не скаржаться. Але це зовсім не означає, що він не піддається недуг. Навпаки, в даний час захворювання щитовидної залози є одними з найпоширеніших у світі.

Незважаючи на невелику вагу (всього 15-20 грамів), щитовидна залоза бере участь практично у всіх найважливіших процесах, що відбуваються в організмі. Гормони, які вона виробляє, стимулюють обмін речовин в клітинах і регулюють такі важливі процеси, як дихання, прийом їжі, сон, рух. З током крові гормони цієї залози поширюються по всьому тілу. Від них залежать здоровий розум і світла пам'ять з моменту, коли дитина ще перебуває в животі мами. Без здорової щитовидної залози неможливі нормальний ріст і розвиток. Не менш важлива її заслуга - створення і збереження жіночої краси. Адже гормони щитовидної залози впливають на формування молочних залоз і стрункість фігури. Щитовидка грає важливу роль у формуванні імунітету. Її гормони стимулюють клітини, за допомогою яких організм бореться з інфекцією.

Це лише частина того, на що в нашому організмі впливає щитовидна залоза. Але й цього достатньо, щоб зрозуміти, що якщо «постачальник» гормонів виходить з ладу, розладнуються робота всього організму, а не якогось одного органу. Тому за станом щитовидної залози необхідно пильно стежити і при необхідності не відкладаючи звертатися до лікаря.

Якщо щитовидка захворіла ...

Коли щитовидна залоза здорова, то всі органи працюють злагоджено. Але трапляється, що її активність зменшується, що супроводжується зниженням рівня гормонів. Цей стан називають гіпотиреозом. Може бути і зворотна ситуація, активність і рівень гормонів підвищуються, тоді мова йде про гіпертиреозі (інша назва - тиреотоксикоз). Якщо щитовидна залоза працює дуже старанно, додаткові порції гормонів прискорюють всі процеси в організмі. Зовні це виявляється в метушливості, збудженості і навіть агресії, настрій може мінятися миттєво - від радісного до плаксивому або апатичні. Хвилями по тілу проходить жар, посилюється потовиділення. Незважаючи на підвищений апетит, їжа не осідає на боках, а навпаки, вага знижується. Весь час хочеться пити і ... позбавлятися від з'їденого і випитого, частіше опорожнять шлунок.

Все вищеописане можна віднести до звичайного стресу міського жителя. Саме тому багато хто звертається до фахівця лише тоді, коли виникають вже більш серйозні симптоми - прискорене серцебиття, тремтіння в кінцівках, загальна слабкість через атрофії м'язів.

З якогось моменту дізнатися, що людина хвора, можна без слів - просто подивившись йому в очі. І справа не в тому, що вони дзеркало душі, а в тому, що при проблемах зі щитовидною залозою вони можуть стати опуклими, повіки набрякають, утворюються мішки. Ще один зовнішній фактор, що зустрічається не завжди, але досить часто - зоб. Він виникає через збільшення щитовидної залози.

Що ж відбувається, коли гормонів виробляється дуже мало? У цьому випадку всі процеси в організмі, навпаки, сповільнюються. Енергія утворюється менше, що призводить до зниження температури тіла. Весь час хочеться закутатися потепліше. Але, незважаючи на додатковий шар одягу, інфекції слідують одна за одною через те, що гормони перестають стимулювати імунну систему.

Організм категорично не хоче розлучатися зі своїм вмістом: вага росте як на дріжджах, частішають запори. А адже всі ці симптоми легко можна списати на особисті якості («ой, я така мерзлячка», «я неправильно харчуюся») і хронічне невезіння.

Чи не асоціюються з щитовидною залозою й інші характерні ознаки гіпотиреозу - головний біль, хропіння, дзвін у вухах, слабкість і швидка стомлюваність. Ламкі волосся і суху шкіру багато хто взагалі вважають своїм вродженою властивістю ... Як тут не впасти в депресію? До речі, остання дуже часто пояснюється не слабкістю і невмінням впоратися зі своїм настроєм, як думають багато хто, а рівнем гормонів. Це теж один із проявів гіпотиреозу.

Відображається слабка діяльність щитовидної залози і на роботі серця - його ритм сповільнюється, а в крові збільшується рівень холестерину.

Як їй допомогти

Виходить, що захворювання щитовидної залози часто маскуються під інші, менш страшні проблеми. Тому дуже важливо не упустити момент і потрапити на прийом до грамотного лікаря-ендокринолога, який, провівши необхідні обстеження (УЗД щитовидної залози, аналіз крові на гормони і деякі інші), призначить необхідне лікування.

В даний час захворювання щитовидної залози успішно лікуються, але для цього важливо з'явитися у лікаря вчасно, не доводячи хворобу до серйозних ускладнень.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-12-07 16:54:27

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-12-07 21:41:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-12-07 20:34:09

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-12-08 00:49:05

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-12-07 06:47:39

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-12-05 23:24:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-12-07 12:09:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-12-07 21:41:39

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-12-07 16:56:21

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-12-07 09:57:29

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-12-07 21:41:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-12-07 19:13:00

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-12-04 21:04:01

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-12-07 20:28:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-12-05 20:05:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-12-04 21:01:05

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-12-07 15:29:21

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-12-05 21:29:52

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-12-06 18:49:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-12-07 23:22:58