Нервові хвороби і лікування психоаналізом

Фрейд і психоаналіз

У наш час термін психоаналіз відомий всім, як і ім'я його творця - Зигмунда Фрейда. Фрейдом вдалося здобути популярність серед найширших верств читаючої публіки. Ідеї Фрейда настільки глибоко проникли в нашу свідомість, що «вже важко уявити собі двадцяте століття без нього». Він належить до тієї нечисленної когорти мислителів, яким судилося докорінно змінити наші уявлення про самих себе.

Фрейд одного разу висловив думку, що за всю свою історію людство зазнало три значних удару по своєму колективному «Я». Перший такий удар був завданий польським астрономом Миколою Коперником (1473-1543), який довів, що Земля не є центром Всесвіту; вона всього лише одна з безлічі планет, що обертаються навколо Сонця. Другим одкровенням стало в XIX столітті вчення Чарльза Дарвіна, який показав, що людина не є унікальним, відмінним від усього живого виглядом і тому не може претендувати на якесь особливе місце у світі. Він не більш ніж один із високоорганізованих видів тварин, які, у свою чергу, виникли в ході еволюції з нижчих форм життя.

Третій удар завдав сам Зигмунд Фрейд, проголосивши, що ми не в змозі повністю контролювати власне життя за допомогою розуму. Навпаки, ми - іграшка в руках несвідомих психічних сил, не підвладних контролю свідомості. Таким чином, «Коперник перемістив людство з центру світу на його околицю, Дарвін змусив його визнати свою спорідненість з тваринами, а Фрейд довів, що розум не є господарем у власному домі».

Незважаючи на розбіжності, всі існуючі психологічні школи і навчання виходили і виходять з одного і того ж академічного спадщини: значною мірою всі вони черпали натхнення в роботах Вундта. Їх поняття і методи народжувалися в лабораторіях, бібліотеках і лекційних аудиторіях. Вони відстоювали ідеал психології як чистої науки. Навпаки, психоаналіз не мав ніякого відношення ні до університетських аудиторій, ні до ідеалу чистої науки. Він виростав в надрах психіатричної традиції, бачила своє завдання в тому, щоб надавати психологічну допомогу тим людям, яких суспільство відкинуло як «психічно хворих». Саме тому психоаналіз ніколи не був психологічною школою у власному сенсі слова. Точніше, не був школою, зіставною з іншими школами психології.

Психоаналіз з самого початку вибивався з основного русла психологічної думки по своїх цілях, інтересам і методам. Його предметом було аномальне поведінка (неврози і депресія), що порівняно мало цікавило решту школи; вихідним методом - клінічне спостереження, а не контрольований лабораторний експеримент. І, крім того, психоаналіз переважно цікавився несвідомим розумом - темою, яка практично ігнорувалася іншими школами.

Важливим етапом в історії розвитку та формування психоаналітичного напрямку стала поява не дуже пов'язаних між собою теорій, автори яких прагнули або розширити підхід Фрейда до особи, або переглянути його. Фрейд приваблював і надихав багатьох інтелектуалів, психологів і психотерапевтів, що розділяли його погляди. Деякі з цих учених залишилися вірні психоаналізу як теоретичній системі; вони просто відшліфували його і наблизили до сучасності. Інші пішли в іншому напрямі і зайняли власні, часто антагоністичні позиції.

Два найбільш видатних психолога, разошедшиеся з Фрейдом і що обрали шлях створення своїх власних оригінальних теоретичних систем, - Альфред Адлер і Карл Густав Юнг. Обидва вони - психоаналітики - з самого початку були учасниками психоаналітичного руху і гаряче підтримували широту і новизну системи Фрейда. Проте з часом вони заявили про свою незгоду з тим, що вчитель надавав надмірно велике значення сексуальності і агресії, вважаючи їх осереддям людського життя. У інших психоаналітиків також були розбіжності з Фрейдом по багатьом позиціям, і вони продовжували створювати конкуруючі між собою школи. Проте, за винятком Адлера і Юнга, жоден з цих ревізіоністів не створив абсолютно самостійної теорії, яка могла б змагатися з фрейдівську за масштабом охоплення головних аспектів людської поведінки.

Зрозуміло, обидва вони внесли значний внесок в наше розуміння психології особистості і психотерапії, і деякі з їх ідей вписалися в основне русло сучасної психології і психоаналізу.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-15 19:59:55

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-15 23:31:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-15 22:54:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-15 16:48:26

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-15 21:42:30

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-15 19:57:24

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-15 21:39:24

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-15 11:10:24

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-15 16:39:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-15 07:59:18

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-15 20:06:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-15 14:53:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-15 19:07:15

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-15 20:02:53

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-14 20:04:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-15 19:19:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36