Допоможи своїй спині!

Лише деякі з нас мають хоча б поверхневе уявлення про те, як правильно сидіти, вставати з ліжка, сідати в автомобіль, мити підлогу. Ми схильні шукати причину появи болю в спині у генетиці, погодних умовах, простудних захворюваннях, обмінних, травматичних і вікових змін опорно-рухового апарату, але не усвідомлюємо свою неписьменність в цьому питанні.
Практично кожна людина, що випробовує болі в спині, рано чи пізно починає замислюватися над тим, як йому правильно рухатися, сидіти, спати.

Що таке статичний і динамічний стереотип?

У своїй повсякденній діяльності людина перебуває в станах спокою і руху (статики і динаміки). Тому в будь-якій нерухомої (статичної) позі - стоячи, сидячи або лежачи - буде проявлятися його індивідуальний статичний стереотип (можна сказати - звичка), який може бути оптимальним чи ні. При неправильному стереотипі хребет, м'язи і зв'язки перебувають у стані дискомфорту, що призводить до вираженого стомлення і іноді до появи болю в спині.
Динамічним стереотипом можна назвати індивідуальні, звичні для людини особливості виконання будь-яких рухів.
Формування оптимального статичного і динамічного стереотипу означає навчання гармонійним рухам і позах. Важко не погодитися з думкою вчених, що люди і не підозрюють, як часто вони самі є причиною страждань від болю в спині.
Статичний і динамічний стереотип навіть дорослої людини можна в значній мірі поліпшити. У багатьох пацієнтів суттєвого полегшення болів і дискомфортних відчуттів у спині можна досягти і без призначення лікування, якщо під час побутової та професійної діяльності дотримуватись певних рекомендацій.

Якщо Ви стоїте або йдете ...
Стояти або йти слід з прямою спиною. Правильна постава, коли живіт втягнутий, і грудна клітина - видається вперед.
Якщо вам доводиться довго стояти, використовуйте опору, або час від часу проведіть вагу тіла з ноги на ногу. Уникайте різких рухів.
Носіть легку і зручний одяг. Взуття має бути на низькому широкому підборах з м'якою, еластичною підошвою.
Погіршує стан хребта і загострення болю в спині швидка і тривала ходьба, особливо по нерівній поверхні. Несприятливо, якщо ви довго сидите чи стоїте. У будь-якому випадку потрібно виробити ритм рухової активності, влаштовувати перепочинку, змінювати пози.
Якщо Ви сидите ...
Намагайтеся не напружувати шию і плечі, упріться ногами в підлогу. Для збереження прямої спини помістіть невелику подушку позаду талії. При водінні автомобіля бажано використовувати спеціальну ортопедичну подушку під спину.
Вибирайте крісло або стілець з підтримує хребет високою спинкою.
Якщо Ви лежите ...
Хребет повинен завжди залишатися прямим. У першу чергу, необхідно приділити особливу увагу спальному місцю. Ліжко слід вибирати еластичну, але досить жорстку, віддаючи перевагу ортопедичним матрацами та подушок.
Підкладайте невелику подушку під шию, в разі болю в ділянці нирок, також і під коліна.
Якщо ви піднімаєте або переносите тяжкості ...
Завжди попередньо перевіряйте вагу предмета, якщо він надто важкий, не піднімайте його. При переміщенні вантажу використовуйте силу рук або ніг, а не спини.
Предмети піднімайте у два етапи. Спочатку в положенні сидячи на колінах, поклавши під них валик, тримайте предмет як можна ближче до тулуба. Потім поступово піднімайтеся.
Якщо доводиться носити дітей, робіть це на стегні або спині, тримаючи їх щільно притиснутими до тіла.
По можливості, тягніть, штовхати або проведіть предмети на коліщатках, щоб виключити їх підняття.
Намагайтеся завжди рівномірно розподіляти вагу переносите ваг, використовуючи обидві руки.
Якщо Ви виконуєте роботу ...
Постарайтеся знизити навантаження на хребет, особливо на поперек.
Виключіть нахили на прямих ногах.
При митті підлоги шваброю використовуйте рух всього тіла. Намагайтеся не напружувати руки і спину. Не робіть великих нахилів.
Використовуйте будь-яку можливість виконувати роботу, сидячи на зручному стільці зі спинкою.
І останнє ...
Ведіть активний спосіб життя за рахунок збільшення рухової активності, не надає негативного впливу на хребет і зміцнює м'язи спини.
Відвідуйте басейн.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-31 21:36:58

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-31 22:51:50

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-31 22:55:04

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-31 22:31:39

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59