Лікування больового синдрому спини

Біль - це симптом, різко погіршує якість життя. Тому прагнути позбавитися від неї потрібно, але не усуваючи це відчуття, а впливаючи на вихідні причини, які й викликали появу болю.

Причин цих багато. Але будь-яка з них викликає дегенеративні зміни в кістковій і / або суглобової тканини хребта і вимагає етіотропної терапії - тобто впливу на джерело захворювання. Біль у спині сигналізує про те, що трофіка (тобто харчування) тканин погіршився, виникли застійні явища і, як наслідок, можливий розвиток більш глибоких патологічних процесів.

Етіотропної терапією в цьому випадку буде застосування препаратів з ефектом посилення кровообігу в тканинах і одночасним потужним протизапальну дію. Це такі зовнішні засоби, як:
• «Фастум гель» - виробляється в Німеччині;
• «Биструм гель» - випускається в Росії компанією «Акріхін» і аналогічний попередньому за більш низькою ціною;
• «Феброфід» - компанія Polpharma, Польща;
• «Кетонал» - виробляється компанією Lek, Словенія;

Лікування цими препаратами у разі гострого болю в спині буде і патогенетичним. Патогенетична терапія - це вплив на механізми виникнення і розвитку хвороби і окремих її проявів на різних рівнях організму.

При лікуванні больового синдрому в області спини найважливіше - швидка доставка речовин, що знімають біль, до потрібного місця. Для цього до складу мазі або гелю повинен бути включений так званий транспортний переносник - тобто субстанція, що дозволяє протизапальній засобу швидко проникати через шкіру. Найчастіше використовується гель на спиртовій основі або лізин у вигляді солей.

В даний час в гелях і мазях цієї групи застосовується нестероїдні протизапальні засоби кетопрофен. Використання диклофенаку - самого популярного препарату з цієї групи, не приносить очікуваного ефекту в малих дозах при місцевому нанесенні. Використовувати ж мазі і гелі з великими дозами диклофенаку, означає відмову від переваг зовнішнього введення ліків. Адже завдаючи гель на шкіру, ми тим самим уникаємо зайвого прийому ліків через рот - відсутній системний вплив хімічного препарату, не розвиваються побічні явища, а лікування стає цілеспрямованим. Кетопрофен легше диклофенаку проникає через шкіру, ефективність його вище, а значить можна використовувати меншу кількість препарату при тому ж терапевтичному рівні впливу.

Препарати з цієї групи застосовують або паралельно з хірургічним чи іншим лікуванням захворювання хребта - як допоміжний засіб для зняття болю і поліпшення трофіки тканин. Або ж застосовують їх як основний засіб для боротьби з болем. Можна сказати, що мазі і гелі з цього списку повинні входити в домашню аптечку - у якості швидкої допомоги, і в список ліків тих, хто має хронічні захворювання спини та інших кісток і суглобів.
Чи ефективні ці препарати при болях у спині на тлі радикуліту, ревматизму, остеоартрозу, при подагрі, забитих місцях і розтягненнях, після оперативних втручань. Застосовують їх для лікування суглобових патологій: бурсит, тендиніт, тендосиновіїт, тендовагініт, синовіт.

Наступна група препаратів використовується в тих випадках, коли причина появи болю в спині ясна, тобто, поставлений діагноз. Це пов'язано з тим, що до складу зазначених препаратів входять різні компоненти, що впливають безпосередньо на першоджерело проблем зі спиною. Серед них:
• «Хондроксид» - «Нижфарм», виробляється в Росії.
• «Бальзам Дікуля» - Росії, компанія Фора Фарм.

В основі ефекту мазі «Хондроксид» - відновлює дію сульфату хондроїтину на хрящову тканину. Це - витяжка з хрящів великої рогатої худоби, що має високу біологічну активність. Димексид у складі мазі сприяє кращому проникненню ходроітіна через мембрани клітин і при цьому має протизапальний ефект.
У складі БАД «Бальзами Дікуля» - рослинні компоненти й активні речовини (наприклад, муміє і екстракт п'явки), що сприяють відновленню пошкоджених тканин і підсилюють локальне кровообіг. Також до складу Бальзаму включені компоненти, які допомагають доставити діючі речовини до патологічного вогнища. Застосовують «Бальзам Дікуля» для лікування синців, ударів, розтягувань, болю в спині. Є також «Бальзам Дікуля масажний» - його застосовують для масажу, але тільки після зняття гострого періоду захворювання.
Важливо знати, що масаж в перші два дні після виникнення болю в спині протипоказаний - йде гостре запалення і механічний вплив може погіршити перебіг процесу.

Окремою групою стоїть виділить гель «Долобене». Основна його показання - гематоми після ударів, а також запалення м'яких тканин, сухожиль, м'язів. Ефективний від також при флебітах і тромбофлебітах. Застосування його при болях у спині ефективно в тому випадку, якщо воно викликане невралгії і радикуліту.

• «Долобене гель» - виробляється в Німеччині, компанією Merckle

«Долобене» містить гепарин - речовина, що сприяє швидкому розсмоктування гематом. За рахунок гепарину «Долобене гель» дуже ефективний при флебіті поверхневих вен (тобто при їх запаленні). Застосування його при травмах прискорює загоєння шкіри завдяки наявності Декспантенол.

При відсутності хронічних захворювань хребта, при травматичних болях, при болях від перенапруги м'язів, потрібні місцеві препарати, які стимулюють периферичні нервові закінчення і володіють судинорозширювальною дією. Ці ефекти призводять до місцевої активізації обміну речовин, посилення кровотоку, підвищенню еластичність сполучної тканини і м'язів, зниження їхнього тонусу. Рефлекторно посилюються ці процеси і в більш глубокорасположенних тканинах. Ці процеси і дають діючі ефекти: відволікаючу, зігріваючий, протизапальну і болезаспокійливу. У числі цих мазей:
• «фіналгон» - виробник Boehringer Ingelheim, Німеччина
• «Нікофлекс» - випускається в Угорщині, компанією Reanal

Біль у спині - ознака неблагополуччя. Скориставшись зовнішніми засобами і знявши гостру фазу, зверніться до лікаря для з'ясування причин болю і призначення відповідного лікування.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-01 17:07:25

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 17:31:46

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 17:45:32

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-01 15:51:48

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 12:29:09

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-01 14:59:01

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 08:34:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-01 13:50:09

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-01 17:45:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-01 17:31:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-01 14:36:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59