Як позбавитися від болю в спині

Чи знайомі вам болю в спині - ниючі, тупий біль у шиї, лопатках, попереку? Гостра всепоглинаюча біль у попереку, що не дає вам ні зігнутися, ні розігнутися? Чи не знайомі? Прийміть наші щирі вітання! Ви - щасливчик, адже більшість мешканців земної кулі рано чи пізно зустрічаються з винуватцем цих вельми неприємних проблем - остеохондроз.

Людство страждало на цю недугу в усі часи: все ті ж скарги ви знайдете в мемуарах римських патриціїв і давньоєгипетських жерців. Але лише в минулому столітті вчені дали назву цьому «дрібному бісу в спині», як називав його відомий американський лікар і вчений Д. Мітчел, - остеохондроз.

Так-так, це той самий сумнозвісний остеохондроз.

- Та облиште, - скажете ви. - Що в цьому остеохондрозі страшного? Їм страждають тільки люди похилого віку, наші бабусі і дідусі.

А між тим, за даними статистики, близько 80% працездатного населення Землі страждають остеохондрозом в тій чи іншій його формі. Це плата за прогрес. Раніше вважалося, що остеохондроз виникає лише з віком, і є показником старіння організму. Але в наші дні урбанізація, невелика рухова активність, введення до складу харчування сучасної людини висококалорійних вуглеводистих продуктів і погана екологія призвели до того, що перші симптоми остеохондрозу з'являються вже у дітей та підлітків!

Куди «б'є» остеохондроз?

- Не страшно, - заперечите ви. - Що таке ці болі? Ну засидівся за комп'ютером, їжджу на роботу і додому тільки на автомобілі, так і вдома - справи, справи ... Подумаєш, спина захворіла - випив таблетку знеболюючого або протизапальної, відлежався і з ранку знову на роботу.

А чи знаєте ви, які процеси в цей час відбуваються в кістково-м'язової системи організму? Остеохондроз страшний тим, що вражає майже всі тканини хребта. Однак найбільш вразлива його зоною, на думку лікарів-вертебрологів, є міжхребцеві диски: хворобу як би «висушує» їх, викликаючи сильні порушення обміну речовин, і через це різко знижуються їх амортизуючі властивості. Але ж саме здатність міжхребцевих дисків до амортизації дарує нам здатність ходити, бігати, стрибати, працювати, займатися спортом, грати з дітьми і взагалі жити повноцінним життям.

При остеохондрозі також різко погіршується і стан навколохребцеві м'язів і зв'язок, особливо при дії навантажень. При болях у спині ви приймаєте таблетку знеболюючого і спокійно живете далі. Але якщо на всі ці порушення не звертати уваги, не лікувати і пустити на самоплив, то обезводнення найбільш важливих частин хребетних дисків буде прогресувати, а порушення обміну речовин у тканинах - посилюватиметься. У результаті диски втрачають свою пружність, всихають, зменшуються в розмірах і не зможуть ефективно допомагати хребту справлятися з фізичним навантаженням. А це означає, що в якийсь момент навіть дуже невеликий тиск на хребетний стовп може викликати розрив диска і сильні болі! Не дивно, що серед усіх хвороб хребта саме внаслідок остеохондрозу люди хворіють не тільки частіше, але й довше всього за часом. Багатьом знайомі приступи болю в попереку на початку дачного сезону або після переохолодження, від якого доводилося відновлюватися місяцями. Але ж при цьому страждає не тільки здоров'я хребта, але і якість вашого життя, адже в ці томливі тижня ви були позбавлені можливості вести той спосіб життя, до якого звикли і який вам подобається.Якщо не лікувати - що далі?

А далі неліковані остеохондроз може стати причиною серйозного ускладнення - грижі міжхребцевого диска. Коли це відбувається, оболонка міжхребцевого диску вже майже розсипалася, і його вміст (ядро), як крем з тюбика, виходить у спинномозкової канал і здавлює при цьому нервові корінці і навіть спинний мозок. Через це можуть виникати біль, порушення чутливості і інші проблеми, пов'язані з цим важким захворюванням.

- Так, згоден, - зітхне ви. - Але лікувати колись - зовсім запрацювався. Про себе подумати часу не вистачає. Та й про своє здоров'я теж.

То, може, настав час подумати і про здоров'я? Тим більше, що грижа міжхребцевого диска, якщо вже вона виникла, це майже завжди - необхідність операції, яка в деяких випадках може стати навіть причиною подальшої інвалідності. Чи не краще звернутися до кваліфікованого фахівця вчасно - до того, як виникнуть серйозні проблеми? Тим більше, що зараз існує багато дієвих і ефективних методик лікування, які дозволяють в короткі терміни позбавити від болю, і націлені на комплексне оздоровлення опорно-рухової системи.

- Та знаю я, як лікарі дивляться, - скажете ви. - «Добрий день, де болить, ось вам пігулки, до побачення». І все.

Тим часом, грамотний, висококваліфікований і досвідчений фахівець відрізняється від усіх інших тим, що дуже уважно і відповідально підійде до проблеми пацієнта. Перш ніж почати лікування, він проведе ретельне обстеження: збере всю необхідну інформацію про хворобу, щоб виявити ймовірні її причини. Потім він проведе неврологічне дослідження і мануальне м'язову тестування. Призначити рентгенологічне або інше спеціальне обстеження - комп'ютерну томографію, УЗД хребта - якщо це необхідно і допомагає уточнити діагноз.

Природно, не обійтися і без здачі аналізів - загального, біохімічного аналізу крові і ряду інших. І тільки тоді, коли повна картина стану здоров'я пацієнта буде прояснена, фахівець підбере той курс лікування, який допоможе саме цьому пацієнтові з урахуванням всіх його індивідуальних особливостей, тривалості захворювання та інших факторів. Цей курс лікування може включати в себе самі різні терапевтичні методи - в залежності від того, що необхідно пацієнту: курс мануальної терапії, лікувальної фізкультури, масаж; ефективні авторські методики лікування остеохондрозу, фізіотерапевтичні процедури, рефлексотерапію ...

І звичайно, після закінчення лікування лікар дасть пацієнтові вичерпні рекомендації про те, що потрібно робити, аби вони більше не застигає його зненацька: як краще харчуватися, який режим праці та відпочинку кращий, яким спортом має сенс позайматися, а яким - не стоїть, які корисні вправи має сенс виконувати. Ці рекомендації дозволять уникнути можливих проблем і істотно підвищать якість вашого життя.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 22:29:28

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 23:14:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26