Без вітамінів не проживеш

Кассіні Валентинівна Яременко професор, доктор медичних наук, онколог, фітотерапевт. Сьогодні тема нашої розмови - вітамінізація організму.


- Крім необхідності очищення організму (про що у нас вже була мова в попередніх публікаціях), для підтримки прийнятного рівня здоров'я організм слід грамотно насичувати вітамінами. Того кількості вітамінів, який пропагується в популярній літературі, явно недостатньо для підтримки життєдіяльності організму на оптимальному рівні.

Особливо у великій кількості людина повинна отримувати вітаміни антиоксидантної групи, насамперед вітамін С (аскорбінова кислота). Водорозчинний вітамін С бореться з вільними радикалами в водомістких областях організму. Вітамін Е захищає ліпіди в струмі крові, де високий рівень кисню. Вітамін А і селен потрібні в тих тканинах, де рівень кисню низький. При цьому вітамін С відновлює вітамін Е, а фермент глутатіонпероксидази відновлює вітамін С. Таким чином, вітаміни антиоксидантної групи гармонійно між собою взаємопов'язані.

Будь-які хвороби, починаючи від звичайних простудних і закінчуючи найважчими, пов'язані з утворенням в організмі величезної кількості вільних радикалів, які, з одного боку, є наслідком захворювання, з іншого боку, призводять до каскадному прогресування хвороби.

Пов'язувати вільні радикали покликані вітаміни антиоксидантної групи. З приводу потрібного їх кількості єдиної думки серед фахівців немає. Але я можу послатися на досвід нобелівського лауреата Лайнуса Полінга, який споживав антиоксиданти в десятки разів більше, ніж це прийнято. Він і сам дожив до дуже похилого віку, і успішно лікував великими дозами вітамінів-антиоксидантів в тому числі дуже запущених онкологічних хворих.

Роботи Полінга відомі, вони обгрунтовані, але ортодоксальна медицина, і особливо вкрай консервативна онкологія, не бажає визнавати ці роботи.


- Як саме ви рекомендуєте приймати вітаміни, слідуючи розробкам Полінга?

- Вітамін С слід приймати, дотримуючись хвилеподібний характер. Спочатку взяти дозу півграму на день і витримати її два дні. Наступні два дні приймати по одному граму аскорбінки. Ще два дні - по півтора грама. Потім два дні - по два грами на день. Цю дозу зберігати протягом двох тижнів. Потім так само поступово знижувати дозу щоденного прийому до півтора, одного грама, полуграмма на день. Після чого зробити двотижневу перерву в прийомі вітаміну С, щоб дати відпочинок нирках, на які він дає все-таки дуже велике навантаження.


- У якому вигляді ви рекомендуєте приймати вітамін С?

- У звичайній аптечній упаковці.


- А чи не можна замінити аскорбінку в чистому вигляді тими продуктами, які містять багато вітаміну С?

- Це нереально. Щоб отримати один-два грами, вам довелося б з'їдати по два кілограми лимонів на день. Хто ж витримає такі дози!

Ще раз спеціально підкреслю: такі дози рекомендовані в разі захворювань. Нормальній людині, що знаходиться в зоні здоров'я, достатньо 150 міліграмів вітаміну С у день. При захворюванні потребная доза зростає в багато разів. (Полінг вважав, що часом необхідні десятки грамів аскорбінки в день.).

Часто лікарі рекомендують орієнтуватися на індивідуальну дозу вітаміну С по порогу переносимості - наступу проносу.

Супротивники високих доз вітаміну С бачать їх небезпеку в утворенні каменів у нирках, ерозії в шлунку і кишечнику. Я вважаю, що максимальна доза - 2 грами на день не несе даної загрози. Але у разі сечокам'яної хвороби, мабуть, слід обмежитися відносно невеликими дозами.

Тепер перейдемо до інших вітамінів-антиоксидантів.

Вітамін Е розчиняє жир і працює в зоні, недоступною вітаміну С - на рівні клітинних мембран. Відпрацьований вітамін Е окислюється і стає токсичним, але в присутності вітаміну С легко відновлюється. Цей жиро - розчиняють антиоксидант регулює синтез багатьох гормонів, попереджає запалення вен і викидні. У природному вигляді найбільше вітаміну Е містять паростки пшениці, неочищені рослинні масла, боби, жовток.

Добова доза вітаміну Е для здорової дорослої людини - 30 одиниць. Але в стресових ситуаціях доза може становити від 400 до 1500 одиниць. При вибоях я рекомендую протягом місяця приймати до 200 одиниць щодня, після чого обов'язково зробити перерву протягом 3-5 днів. Для онкологічних хворих добова доза може перевищувати 200 одиниць. Протипоказанням до прийому великих доз вітаміну Е є прийом препаратів, що знижують згортання крові.


- Після трьох-п'яти денної перерви знову треба повернутися до прийому вітаміну?

- Залежно від стану здоров'я. Якщо ознаки захворювання зберігаються, вітамінізацію організму варто продовжити.

Вітамін А захищає організм від вільних радикалів на клітинному рівні, підтримує структуру і функції шкірних покривів, слизових оболонок, регулює імунітет, забезпечує нормальний зір, разом з вітаміном Е забезпечує протипухлинну захист. Він міститься в жовтку, печінці, риб'ячому жирі.

Звичайна добова потреба дорослої здорової людини у вітаміні А становить 1 тисячу одиниць. Однак при захворюваннях дозу доцільно збільшити до 10 тисяч одиниць. Якщо у людини є захворювання печінки, кишечника або він відчуває дефіцит білка, цинку або гормону щитовидної залози, засвоєння вітаміну А знижується.

Як і у випадку з вітаміном Е, вітамін А слід приймати протягом місяця, а потім зробити перерву на 3-5 днів.

Найважливіший для організму мікроелемент селен доповнює роботу вітаміну Е: у той час як вітамін Е ловить вільні радикали в жировій середовищі, селен робить те ж саме у водному вмісті клітини.

Рослини засвоюють селен з грунту і поставляють його людині. Але в даний час у багатьох регіонах, наприклад, на півночі Росії, селену в грунті міститься так мало, що щодобову потреба 60-70 мкг рослини, а також риба, нирки та печінку забезпечити не в змозі.

Тому я рекомендую брати що продається в аптеках препарат «Селен-актив» по одній таблетці двічі на день. Як довго, людина повинна орієнтуватися по самопочуттю.


- А чи немає небезпеки передозування вітамінів і мікроелементів?

- Така небезпека існує тільки щодо вітамінів Е і А, а також селену. Вітамін С не може бути передозувати.


- Ви якось дуже розпливчасто охарактеризували хвороби, при яких необхідно збільшити дозу прийому вітамінів: від застуди і аж до онкології. А як уточнити дозування прийому в залежності від конкретних захворювань?

- Без спеціаліста цього зробити не вдасться. Тому я і даю рекомендацію «із запасом»: у разі будь-якого нездужання допомагайте організму вітамінами - антиоксидантами. Пам'ятайте тільки, що ефект буде отриманий, якщо організм попередньо очищений.


- Ну, наприклад, чи можна в такий спосіб вилікувати грип?

- Я справляюся з грипом за 1-2 дні. Спочатку приймаю таблетки активованого вугілля, щоб очистити організм і виключити інтоксикацію. Потім даю ударні дози вітамінів - антиоксидантів.


- Скільки вугільних таблеток ви п'єте?

- 4-5 штук за один раз. А то й два рази на день приймаю цю кількість, залежно від стану. Одразу різко знижується інтоксикація.


- Скажіть, деякі звичні захворювання - той же грип, наприклад - тривають в середньому тиждень. А ви рекомендуєте приймати вітаміни не менше місяця. Що ж це означає: хвороба вже відступила, а хворий продовжує напихати себе вітамінами у підвищених дозах?

- У кожному конкретному випадку треба виходити з самопочуття хворого. Але те, що хоча б один-два тижні після лікування прийом вітамінів слід продовжити, безсумнівно. Після чого дозу прийому вітамінів можна знизити, наприклад, удвічі. Влітку, коли в самій їжі міститься багато вітамінів, курс вітамінізації організму може бути коротшим. Взимку він, природно, повинен бути більш тривалим.


- Попереднє очищення організму активованим вугіллям повинно проводитися саме в період виникнення хвороби?

- Будь-яке лікування має починатися з очищення. Причому активоване вугілля - це, так би мовити, черговий варіант, на швидку руку. Більш якісним буде очищення за допомогою сорбентів: фервітона або еубікора (один з двох на вибір) у присутності біфідобактеріна або вітафлора (також одного з двох).


- Очищення повинно бути одноразовим - при початку захворювання - або після одужання його необхідно продовжувати?

- Завдання очищення - зняти інтоксикацію. Потім достатньо тільки давати організму вітаміни.


- Залежність між тяжкістю захворювання і потребою організму у вітамінах може бути виражена якийсь формулою?

- Звичайно, ні. Ця залежність складна, неоднозначна, індивідуальна, залежить від регіону проживання, пори року, характеру харчування, фізичної та стресової навантаження на людину.

Для простоти міркування звертаю увагу людей на те, що ми живемо в умовах постійного вітамінного дефіциту. Значить, вітаміни слід приймати завжди. Але в періоди захворювань доза повинна зростати в багато разів.


- Ми поговорили про прийом вітамінів в періоди загострень хвороб. А як приймати їх у той час, коли людина вважає себе здоровим?

- Вітаміну С повинно бути не менше полуграмма на день, не менше 100 одиниць вітаміну Е, не менше 5 тисяч одиниць вітаміну А, не менше 100 мікрограмів селену. Це ті дози, що забезпечують профілактику раку в сучасних умовах проживання (коли ми п'ємо не дуже-то чисту воду і дихаємо далеко не найчистішим повітрям).


- Профілактичний прийом вітамінів - адже ми зараз ведемо мову саме про нього - теж вимагає перерв, як прийом лікувальний?

- Так, тих же 3-5 днів. Треба тільки стежити, щоб ці перерви не випадали на періоди загострення хвороб, які варто не відмовлятися від вітамінів, а навпаки, різко збільшувати дозу їх прийому.


- Ми з вами говоримо тільки про антиоксидантів. А що про вітаміни інших груп?

- Вони також нам необхідні, ми постійно відчуваємо дефіцит вітамінів групи В та інших. Тому поряд з вітамінами - антиоксидантами я призначаю прийом полівітамінів. Наприклад, по одній таблетці в день вітамінів «Центрум» або «Витрум».


- У літній період, коли ми їмо багато фруктів і овочів, чи потрібно напихати себе ще й таблетками?

- Я вважаю, що в році можуть бути півтора-двомісячні «канікули», коли вітамінізований їжа створює гармонійну, збалансовану налаштування організму. Решту часу організму треба допомагати. Якщо, звичайно, ви не хочете хворіти.


- Коли я приходжу в аптеку, переді мною таке розмаїття вітамінних комплексів, що легко розгубитися. Чим керуватися - тими дозами певних вітамінів, що ви назвали, плюс усіма необхідними вітамінами інших груп?

- Треба прагнути якомога до більш широкого набору інгредієнтів, великому набору інгредієнтів, великій кількості мікроелементів. Дуже гарні американські комплекси саме багатим вмістом мікроелементів. Наші не настільки багаті.


- Але американські вітаміни дуже дорогі і не всім доступні. Як бути людям малого достатку?

- Одна таблетка «Витрум» в день, думаю, доступна кожному. В усякому разі, вітаміни дешевше ліків, без яких не обійтися, якщо будеш економити на вітамінах.


- Якщо, захворівши, людина, дотримуючись вашої поради, почав приймати великі дози вітамінів, але при цьому лікуючий лікар призначив йому ліки, чи не виникне протиріччя між вітамінами і ліками?

- Найгірше, що може бути, - деяке зниження ефективності дії ліків. Але воно буде компенсовано тієї допомогою організму, яку нададуть вітаміни. У загальному ж вигляді конкуренції між вітамінами і ліками немає.


- Якщо людина слід ваших порад, які мінімальні витрати він повинен відвести на вітаміни?

- Думаю, не більше 200-300 рублів на місяць. Це, погодьтеся, не так багато, щоб підтримувати оптимальний стан здоров'я.

Народні методи лікування

Без вітамінів не проживеш

Крім необхідності очищення організму (про що у нас вже була мова в попередніх публікаціях), для підтримки прийнятного рівня здоров'я організм слід грамотно насичувати вітамінами.

2014-12-23 01:35:41

Про оцтової матці

Багато хто запитує: чи можна використовувати яблука крім сорту« Антонівка »та її різновидів? Можна використовувати будь-які сорти, але не із забруднених зон. Також можна приготувати оцет із солодких сортів. Чим солодший яблука, тим більше вміст спирту і тим краще утворюється оцтова кислота.

2014-12-23 01:35:35

Захворювання опорно-рухового апарату

Пропонована Вашій увазі стаття дає уявлення про найбільш поширених захворюваннях опорно-рухового апарату і описує основні прийоми самодіагностики.

2014-12-23 01:34:51

Як я позбулася атрофічного фарингіту

Якщо почну перераховувати назви препаратів, які приймала за 10 місяців хвороби, вийде об'ємна книга. Скажу так: усі, що ллється, було пропущено через мою носоглотку і - безрезультатно. Вивчивши величезна кількість літератури, прийшла до висновку: по-перше, фарингіт важко піддається лікуванню і, по-друге, необхідно з'ясувати причину захворювання. Виявляється, не тільки застуда, але і навантаження на зв'язки, гастрит, шийний остеохондроз можуть провокувати фарингіт.

2014-12-23 01:34:43

Засіб від кашлю

Думаю, не потрібно лаяти поради, якщо вони комусь не допомагають. Це ж цілком природно: організми у всіх різні. Але я згадала один з моїх старих домашніх рецептів від кашлю, який допомагає рішуче всім, особливо дітям.

2014-12-23 01:34:24

Шпори не мучать вже 8 років

Вирішила поділитися досвідом, як позбавитися від шпор. Може бути, цей метод не кожному допоможе, але я вилікувала шпори на п'ятах за досить короткий час.

2014-12-23 01:34:15

Як вилікувати захворювання серця - нове відкриття в галузі медицини.

Серце - порожнистий м'язовий орган - розташоване в середині грудної клітини (див. анатомічний атлас: http://www.anatomy.tj/heart.php). Правий і лівий відділи серця мають дві верхні (передсердя) і дві нижні (шлуночки) камери. Притік до серця, кров надходить у передсердя, з них потрапляє в шлуночок, а звідти викидається у великі артерії ...

2014-12-23 01:34:06

У краю життя

Лікар вищої категорії, кандидат медичних наук Тетяна Василівна Хлевчук поставлена біля краю життя, оскільки завідує відділенням невідкладної кардіології з блоком кардіо-реанімації в 20-ій міській клінічній лікарні Москви. Про саму розповсюдженої по до смерті хвороби і піде мова нижче

2014-12-23 01:33:57

Чудова дія суміші горілки з маслом

Три роки тому у мене раптово і сильно захворіло плече лівої руки, рентген показав кісту. Болі були нестерпні, не могла спати, не знала, як і куди вкласти руку, ніж заспокоїти. Лікар призначила таблетки, уколи, фізіотерапію. Для встановлення діагнозу два рази направляли до інституту травматології. А руці, незважаючи ні на що, ставало все гірше, біль поширилася вниз по руці, аж до пальців. Вона вже не тільки боліла, але і перестала функціонувати, просто повисла, навіть пальці не працювали. Боячись втратити руку і вже не довіряючи лікарям, робила пасивну гімнастику, масаж, лікувалася глиною, міддю, медом, капустяними листками, лопухом, лимоном, травами ...

2014-12-23 01:32:55

Коктейль проти діабету

Хочете вірте, хочете-ні, але знизити рівень цукру в крові при діабеті мені допомогли сирі яйця і лимон. Щоранку натщесерце протягом трьох днів я витискала сік з 1 лимона, збовтувати його з 1 свіжим сирим яйцем і випивала всю кількість такого коктейлю. Після цього годину нічого не їла. Через три дні здала аналізи і навіть не повірила результатами: рівень цукру до прийому коктейлю був 18, а після - 6,6. Бажано через пару місяців процедуру повторити для закріплення ефекту.

2014-12-23 01:32:19

Медицина

У Росії ліки від СНІДу подешевшають в 30 разів

У Росії ліки від СНІДу подешевшають в 30 разів - Російський міністр охорони здоров'я і соціального розвитку Михайло Зурабов і його американський колега Томмі Томсон домовилися про зниження ціни на препарати для лікування СНІДу, повідомляє ИТАР-ТАСС. Як заявив Зурабов, це стане можливим завдяки гранту розміром 34600000 доларів, який виділений Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

2014-12-23 01:35:38

Водна аеробіка полегшує пологи

Водна аеробіка полегшує пологи - Аеробіка у воді не тільки покращує загальне здоров'я під час вагітності, але і дозволяє спростити процес пологів, зменшивши больові ознаки, і зробити його безпечним, стверджують акушери Університету Кампінас в Сан -Паулу.

2014-12-23 01:35:32

охриплість у дітей

охриплість у дітей - Голос - унікальний інструмент міжособистісного спілкування. Якість голосу набуває найважливіше значення у зв'язку зі складнощами, пов'язаними з суспільним розвитком і соціальною адаптацією. У той же час порушення голоси серед дітей шкільного віку становлять, за різними даними, від 6 до 23% і з кожним роком зростають.

2014-12-23 01:35:26

У найближчі роки свині можуть стати донорами людини

У найближчі роки свині можуть стати донорами людини - У китайському місті Чанша (Changsha), провінція Хунань (Hunan) Всесвітня організація охорони здоров'я (World Health Organization) провела міжнародну конференцію, присвячену проблемі трансплантації органів свиней людині. У конференції взяли участь лікарі, дослідники та представники міжнародних регулюючих органів. Учасники конференції прийшли до висновку, що можливість пересадки органів свиней людині може з'явитися вже в найближчі роки.

2014-12-23 01:35:20

Лікування виразок трофічних при варикозній недостатності

Лікування виразок трофічних при варикозній недостатності - ХВН - хронічна варикозна недостатність являє собою хвороба, яка широко поширена серед населення дорослого віку. Епідеміологічні дослідження встановили, що практично скрізь, тільки з незначними модифікаціями, хронічною венозною недостатністю страждає від 10 до 15 відсотків чоловіків і від 20 до 25 відсотків жінок.

2014-12-23 01:35:09

Загляни в себе

Загляни в себе - У кожного з нас, напевно, знайдеться кілька «пунктиків», які іншим можуть бути незрозумілими. Причини не зовсім нормального поведінки криються в наших страхах і фобіях. Ось кілька дивацтв, до яких дано пояснення фахівців.

2014-12-23 01:35:06

Проведено випробування жіночої віагри

Проведено випробування жіночої віагри - Фармакологи розробляють препарат, який є аналогом відомої віагри. Тільки не для чоловіків, а для жінок.

2014-12-23 01:35:06

Миші проходять повз сиру заради солодкого запаху шоколаду

Миші проходять повз сиру заради солодкого запаху шоколаду - Вираз 'смерть від шоколаду' придбало зовсім новий зміст. Вчені винайшли мишоловку, що приваблює гризунів запахом шоколаду, перед яким вони не можуть встояти. R

2014-12-23 01:35:05

Ізраїльська терапія для розумово відсталих

Ізраїльська терапія для розумово відсталих - Унікальне кафе під назвою 'Аль Ха-Пасім' відкривається сьогодні в 16:00 в єрусалимському районі Бака. Унікальність його полягає в тому, що працювати там будуть випускники курсу, який веде громадська організація 'Акім', що займається інвалідами з розумовими відхиленнями.

2014-12-23 01:34:54

Мозок''записує''всі звички

Мозок''записує''всі звички - Напевно, кожен з нас знає про те, що від старої звички позбутися практично неможливо. І, виявляється, цей феномен має цілком чітке наукове обгрунтування.

2014-12-23 01:34:54