Без вітамінів не проживеш

Кассіні Валентинівна Яременко професор, доктор медичних наук, онколог, фітотерапевт. Сьогодні тема нашої розмови - вітамінізація організму.- Крім необхідності очищення організму (про що у нас вже була мова в попередніх публікаціях), для підтримки прийнятного рівня здоров'я організм слід грамотно насичувати вітамінами. Того кількості вітамінів, який пропагується в популярній літературі, явно недостатньо для підтримки життєдіяльності організму на оптимальному рівні.


Особливо у великій кількості людина повинна отримувати вітаміни антиоксидантної групи, насамперед вітамін С (аскорбінова кислота). Водорозчинний вітамін С бореться з вільними радикалами в водомістких областях організму. Вітамін Е захищає ліпіди в струмі крові, де високий рівень кисню. Вітамін А і селен потрібні в тих тканинах, де рівень кисню низький. При цьому вітамін С відновлює вітамін Е, а фермент глутатіонпероксидази відновлює вітамін С. Таким чином, вітаміни антиоксидантної групи гармонійно між собою взаємопов'язані.

Будь-які хвороби, починаючи від звичайних простудних і закінчуючи найважчими, пов'язані з утворенням в організмі величезної кількості вільних радикалів, які, з одного боку, є наслідком захворювання, з іншого боку, призводять до каскадному прогресування хвороби.

Пов'язувати вільні радикали покликані вітаміни антиоксидантної групи. З приводу потрібного їх кількості єдиної думки серед фахівців немає. Але я можу послатися на досвід нобелівського лауреата Лайнуса Полінга, який споживав антиоксиданти в десятки разів більше, ніж це прийнято. Він і сам дожив до дуже похилого віку, і успішно лікував великими дозами вітамінів-антиоксидантів в тому числі дуже запущених онкологічних хворих.

Роботи Полінга відомі, вони обгрунтовані, але ортодоксальна медицина, і особливо вкрай консервативна онкологія, не бажає визнавати ці роботи.


- Як саме ви рекомендуєте приймати вітаміни, слідуючи розробкам Полінга?

- Вітамін С слід приймати, дотримуючись хвилеподібний характер. Спочатку взяти дозу півграму на день і витримати її два дні. Наступні два дні приймати по одному граму аскорбінки. Ще два дні - по півтора грама. Потім два дні - по два грами на день. Цю дозу зберігати протягом двох тижнів. Потім так само поступово знижувати дозу щоденного прийому до півтора, одного грама, полуграмма на день. Після чого зробити двотижневу перерву в прийомі вітаміну С, щоб дати відпочинок нирках, на які він дає все-таки дуже велике навантаження.


- У якому вигляді ви рекомендуєте приймати вітамін С?

- У звичайній аптечній упаковці.


- А чи не можна замінити аскорбінку в чистому вигляді тими продуктами, які містять багато вітаміну С?

- Це нереально. Щоб отримати один-два грами, вам довелося б з'їдати по два кілограми лимонів на день. Хто ж витримає такі дози!

Ще раз спеціально підкреслю: такі дози рекомендовані в разі захворювань. Нормальній людині, що знаходиться в зоні здоров'я, достатньо 150 міліграмів вітаміну С у день. При захворюванні потребная доза зростає в багато разів. (Полінг вважав, що часом необхідні десятки грамів аскорбінки в день.).

Часто лікарі рекомендують орієнтуватися на індивідуальну дозу вітаміну С по порогу переносимості - наступу проносу.

Супротивники високих доз вітаміну С бачать їх небезпеку в утворенні каменів у нирках, ерозії в шлунку і кишечнику. Я вважаю, що максимальна доза - 2 грами на день не несе даної загрози. Але у разі сечокам'яної хвороби, мабуть, слід обмежитися відносно невеликими дозами.

Тепер перейдемо до інших вітамінів-антиоксидантів.

Вітамін Е розчиняє жир і працює в зоні, недоступною вітаміну С - на рівні клітинних мембран. Відпрацьований вітамін Е окислюється і стає токсичним, але в присутності вітаміну С легко відновлюється. Цей жиро - розчиняють антиоксидант регулює синтез багатьох гормонів, попереджає запалення вен і викидні. У природному вигляді найбільше вітаміну Е містять паростки пшениці, неочищені рослинні масла, боби, жовток.

Добова доза вітаміну Е для здорової дорослої людини - 30 одиниць. Але в стресових ситуаціях доза може становити від 400 до 1500 одиниць. При вибоях я рекомендую протягом місяця приймати до 200 одиниць щодня, після чого обов'язково зробити перерву протягом 3-5 днів. Для онкологічних хворих добова доза може перевищувати 200 одиниць. Протипоказанням до прийому великих доз вітаміну Е є прийом препаратів, що знижують згортання крові.


- Після трьох-п'яти денної перерви знову треба повернутися до прийому вітаміну?

- Залежно від стану здоров'я. Якщо ознаки захворювання зберігаються, вітамінізацію організму варто продовжити.

Вітамін А захищає організм від вільних радикалів на клітинному рівні, підтримує структуру і функції шкірних покривів, слизових оболонок, регулює імунітет, забезпечує нормальний зір, разом з вітаміном Е забезпечує протипухлинну захист. Він міститься в жовтку, печінці, риб'ячому жирі.

Звичайна добова потреба дорослої здорової людини у вітаміні А становить 1 тисячу одиниць. Однак при захворюваннях дозу доцільно збільшити до 10 тисяч одиниць. Якщо у людини є захворювання печінки, кишечника або він відчуває дефіцит білка, цинку або гормону щитовидної залози, засвоєння вітаміну А знижується.

Як і у випадку з вітаміном Е, вітамін А слід приймати протягом місяця, а потім зробити перерву на 3-5 днів.

Найважливіший для організму мікроелемент селен доповнює роботу вітаміну Е: у той час як вітамін Е ловить вільні радикали в жировій середовищі, селен робить те ж саме у водному вмісті клітини.

Рослини засвоюють селен з грунту і поставляють його людині. Але в даний час у багатьох регіонах, наприклад, на півночі Росії, селену в грунті міститься так мало, що щодобову потреба 60-70 мкг рослини, а також риба, нирки та печінку забезпечити не в змозі.

Тому я рекомендую брати що продається в аптеках препарат «Селен-актив» по одній таблетці двічі на день. Як довго, людина повинна орієнтуватися по самопочуттю.


- А чи немає небезпеки передозування вітамінів і мікроелементів?

- Така небезпека існує тільки щодо вітамінів Е і А, а також селену. Вітамін С не може бути передозувати.


- Ви якось дуже розпливчасто охарактеризували хвороби, при яких необхідно збільшити дозу прийому вітамінів: від застуди і аж до онкології. А як уточнити дозування прийому в залежності від конкретних захворювань?

- Без спеціаліста цього зробити не вдасться. Тому я і даю рекомендацію «із запасом»: у разі будь-якого нездужання допомагайте організму вітамінами - антиоксидантами. Пам'ятайте тільки, що ефект буде отриманий, якщо організм попередньо очищений.


- Ну, наприклад, чи можна в такий спосіб вилікувати грип?

- Я справляюся з грипом за 1-2 дні. Спочатку приймаю таблетки активованого вугілля, щоб очистити організм і виключити інтоксикацію. Потім даю ударні дози вітамінів - антиоксидантів.


- Скільки вугільних таблеток ви п'єте?

- 4-5 штук за один раз. А то й два рази на день приймаю цю кількість, залежно від стану. Одразу різко знижується інтоксикація.


- Скажіть, деякі звичні захворювання - той же грип, наприклад - тривають в середньому тиждень. А ви рекомендуєте приймати вітаміни не менше місяця. Що ж це означає: хвороба вже відступила, а хворий продовжує напихати себе вітамінами у підвищених дозах?

- У кожному конкретному випадку треба виходити з самопочуття хворого. Але те, що хоча б один-два тижні після лікування прийом вітамінів слід продовжити, безсумнівно. Після чого дозу прийому вітамінів можна знизити, наприклад, удвічі. Влітку, коли в самій їжі міститься багато вітамінів, курс вітамінізації організму може бути коротшим. Взимку він, природно, повинен бути більш тривалим.


- Попереднє очищення організму активованим вугіллям повинно проводитися саме в період виникнення хвороби?

- Будь-яке лікування має починатися з очищення. Причому активоване вугілля - це, так би мовити, черговий варіант, на швидку руку. Більш якісним буде очищення за допомогою сорбентів: фервітона або еубікора (один з двох на вибір) у присутності біфідобактеріна або вітафлора (також одного з двох).


- Очищення повинно бути одноразовим - при початку захворювання - або після одужання його необхідно продовжувати?

- Завдання очищення - зняти інтоксикацію. Потім достатньо тільки давати організму вітаміни.


- Залежність між тяжкістю захворювання і потребою організму у вітамінах може бути виражена якийсь формулою?

- Звичайно, ні. Ця залежність складна, неоднозначна, індивідуальна, залежить від регіону проживання, пори року, характеру харчування, фізичної та стресової навантаження на людину.

Для простоти міркування звертаю увагу людей на те, що ми живемо в умовах постійного вітамінного дефіциту. Значить, вітаміни слід приймати завжди. Але в періоди захворювань доза повинна зростати в багато разів.


- Ми поговорили про прийом вітамінів в періоди загострень хвороб. А як приймати їх у той час, коли людина вважає себе здоровим?

- Вітаміну С повинно бути не менше полуграмма на день, не менше 100 одиниць вітаміну Е, не менше 5 тисяч одиниць вітаміну А, не менше 100 мікрограмів селену. Це ті дози, що забезпечують профілактику раку в сучасних умовах проживання (коли ми п'ємо не дуже-то чисту воду і дихаємо далеко не найчистішим повітрям).


- Профілактичний прийом вітамінів - адже ми зараз ведемо мову саме про нього - теж вимагає перерв, як прийом лікувальний?

- Так, тих же 3-5 днів. Треба тільки стежити, щоб ці перерви не випадали на періоди загострення хвороб, які варто не відмовлятися від вітамінів, а навпаки, різко збільшувати дозу їх прийому.


- Ми з вами говоримо тільки про антиоксидантів. А що про вітаміни інших груп?

- Вони також нам необхідні, ми постійно відчуваємо дефіцит вітамінів групи В та інших. Тому поряд з вітамінами - антиоксидантами я призначаю прийом полівітамінів. Наприклад, по одній таблетці в день вітамінів «Центрум» або «Витрум».


- У літній період, коли ми їмо багато фруктів і овочів, чи потрібно напихати себе ще й таблетками?

- Я вважаю, що в році можуть бути півтора-двомісячні «канікули», коли вітамінізований їжа створює гармонійну, збалансовану налаштування організму. Решту часу організму треба допомагати. Якщо, звичайно, ви не хочете хворіти.


- Коли я приходжу в аптеку, переді мною таке розмаїття вітамінних комплексів, що легко розгубитися. Чим керуватися - тими дозами певних вітамінів, що ви назвали, плюс усіма необхідними вітамінами інших груп?

- Треба прагнути якомога до більш широкого набору інгредієнтів, великому набору інгредієнтів, великій кількості мікроелементів. Дуже гарні американські комплекси саме багатим вмістом мікроелементів. Наші не настільки багаті.


- Але американські вітаміни дуже дорогі і не всім доступні. Як бути людям малого достатку?

- Одна таблетка «Витрум» в день, думаю, доступна кожному. В усякому разі, вітаміни дешевше ліків, без яких не обійтися, якщо будеш економити на вітамінах.


- Якщо, захворівши, людина, дотримуючись вашої поради, почав приймати великі дози вітамінів, але при цьому лікуючий лікар призначив йому ліки, чи не виникне протиріччя між вітамінами і ліками?

- Найгірше, що може бути, - деяке зниження ефективності дії ліків. Але воно буде компенсовано тієї допомогою організму, яку нададуть вітаміни. У загальному ж вигляді конкуренції між вітамінами і ліками немає.


- Якщо людина слід ваших порад, які мінімальні витрати він повинен відвести на вітаміни?

- Думаю, не більше 200-300 рублів на місяць. Це, погодьтеся, не так багато, щоб підтримувати оптимальний стан здоров'я.

Народні методи лікування

Без вітамінів не проживеш

Крім необхідності очищення організму (про що у нас вже була мова в попередніх публікаціях), для підтримки прийнятного рівня здоров'я організм слід грамотно насичувати вітамінами.

2015-01-31 00:42:57

Ідіть на колоноскопію, як на свято

За статистикою кожен третій пацієнт, який звертається до проктолога, страждає поліпами товстої кишки. Недуга до пори до часу не стільки виражений, скільки підступний: у 30 відсотків хворих колоректальние поліпи рано чи пізно перероджуються в рак або супроводжують колоректальному раку.

2015-01-31 00:42:53

Тюлені жир від туберкульозу

У 50-ті роки, коли мені було 16 років, я захворів на відкриту форму туберкульозу. Жили ми тоді недалеко від Астрахані.

2015-01-31 00:42:43

Всі захворювання на рак можна вилікувати на будь-якій стадії. Історії зцілення від раку легені, кістки, мозку, підшлункової залози, печінки, лейкозів

Сучасні дослідження показали, що людина здатна самостійно позбавитися від раку - у разі, якщо в його організмі будуть активовані пригнічені злоякісною пухлиною мітохондрії. Дослідники з університету Альберти провели ряд дослідів над тваринами і вивели найцікавіше речовина - діхлорацетат натрію, або, по-науковому - DCA, за допомогою якого стає можливою лікування раку всіх відомих форм.

2015-01-31 00:42:25

Як позбутися від застуди

Наступає холодна пора, а разом з нею і сезон застуд. Підхопити застуду можна де завгодно: у громадському транспорті, в магазинній черзі або спілкуючись з товаришами по службі, а от позбутися від неї не так уже й легко. У цій статті ви знайдете слушні поради про те, як швидше розлучитися з простудою. Звичайно, можна «накачатися» сучасними антіпростуднимі засобами, але насправді вони лише тимчасово полегшують стан і дозволяють дотягнути до кінця робочого дня.

2015-01-31 00:41:44

Шпори лікувати дуже просто!

П'яткову шпору, яка турбувала мене близько року, я вилікував за три тижні компресами на ніч.

2015-01-31 00:41:42

У мене свої три «М»

Я пропоную свій рецепт, яким користуюся багато років. Для мене стало неодмінним законом: Щоранку виконую три «М »....

2015-01-31 00:41:23

Осика проти простатиту

Осика - унікальне за своїми властивостями цілющим дерева. З точки зору енергетики - вона забирає, пригнічує погану енергію. А ось хімічний склад її наступний: - Кора містить вуглеводи (глюкозу, фруктозу, сахарозу та ін), ароматичні кислоти, фенолглікозіди, дубильні речовини, вищі жирні кислоти (капріновую, лауріновую, арахіновую, бегеновую та ін.)

2015-01-31 00:39:30

Без часнику не обійтися (від астми і не тільки)

Без часнику не обійтися (від астми і не тільки)

2015-01-31 00:39:17

Як я бійця лікував від ячменю

Під час війни боєць мого взводу поскаржився, що у нього болять очі - на обох ячмінь.

2015-01-31 00:39:06

Медицина

Європейських щурів перестануть труїти косметикою

Європейських щурів перестануть труїти косметикою - У середу у Франції Європейський Парламент затвердив закон, згідно з яким забороняється випробування косметологічних засобів на тваринах у країнах Європейського Союзу, починаючи з 2009 року. Також, з цього періоду заборонено продаж косметики з будь-якої точки світу, якщо вона була випробувана на тваринах, передає кореспондент Reuters.

2015-01-31 00:42:55

Теза''Клієнт завжди правий''

Теза''Клієнт завжди правий''- згубне оману - Люди, які за родом своєї діяльності змушені виявляти дружелюбність і 'випромінювати щастя', як правило, найчастіше впадають у депресію.

2015-01-31 00:42:50

Україна оголосила «нон грата» російських курей

Україна оголосила «нон грата» російських курей - Україна ввела заборону на ввезення м'яса птиці з Новосибірської обл. РФ у зв'язку з реєстрацією тут випадків високопатогенного вірусного грипу у свійських птахів.

2015-01-31 00:42:49

Лікування захворювань печінки

Лікування захворювань печінки - Незважаючи на стрімкий темп сучасного життя, ми все-таки знаходимо час, щоб віддихатися і прийти в себе у вихідні, свята. Проте нашому організму навіть в ці дні не до відпочинку. Особливо посилено працює печінка.

2015-01-31 00:42:48

Росія: погода і ваше здоров'я на 03.02.2006

Росія: погода і ваше здоров'я на 03.02.2006 - На півночі, північному заході і в центрі європейської території холодна погода на фоні підвищеної вологості повітря формує несприятливий тип погоди , який особливо негативно позначається на самопочуття людей з хронічними бронхо-легеневі захворювання, такими як бронхіт, пневманія, бронхіальна астма.

2015-01-31 00:42:37

Нове чудо-винахід

Нове чудо-винахід - Якщо детектор брехні допомагає визначити, говорить людина правду чи ні, то новий прилад здатний сприймати інформацію про наміри людини в справжній період часу.

2015-01-31 00:42:32

Росія: погода і ваше здоров'я на 02.02.2006

Росія: погода і ваше здоров'я на 02.02.2006 - На півночі в середній смузі Європейської Росії морози знову міцніє, зростання атмосферного тиску і подальше похолодання будуть формувати несприятливий спастичний тип погоди. Найбільш гостро на нього реагують люди з серцево-судинними захворюваннями, такими як гіпертонія, стенокардія, порушення серцевого ритму, атеросклероз судин, вегето-судинна дистонія.

2015-01-31 00:42:31

Основні аспекти патогенезу та лікування гніздову алопецію

Основні аспекти патогенезу та лікування гніздову алопецію - гніздова алопеція (ГА) - хронічне запальне захворювання, що зачіпає волосяні фолікули і іноді нігті. Виявляється у вигляді круговідного, нерубцового випадіння волосся на волосистій частині голови, обличчі та інших ділянках шкірного покриву. Захворювання може початися в будь-якому віці. Зустрічається однаково часто як у чоловіків, так і у жінок; переважного розподілу за расовою ознакою не спостерігається.

2015-01-31 00:42:30

Космічне проміння - причина катаракти

Космічне проміння - причина катаракти - Як сітчаста оболонка ока на будь-яке зовнішнє роздратування відповідає светоощущеніем, так і у кришталика відповідь на будь-яке ушкоджуючу дію один - це помутніння, тобто розвиток катаракти.

2015-01-31 00:42:26

Красноярські медики розробили новий метод лікування сколіозу

Красноярські медики розробили новий метод лікування сколіозу - Красноярські ортопеди розробили унікальну конструкцію, що дозволяє назавжди позбутися від викривлення хребта, повідомляють Вести.ru.

2015-01-31 00:42:20