Багатолика дистонія

- Йдеться про міофасциальних ущільненнях - зміненої м'язової тканини (добре знайома масажистам, тому що прощупується на тілі у вигляді вузликів. - Авт.)
Ці ущільнення створюють перешкоди у роботі вегетативної нервової системи, яка відповідає за гармонійну роботу всіх внутрішніх органів. Вона керує функціями, над якими ми зазвичай не замислюємося: визначає, як часто має битися серце, підтримує температуру тіла, оптимальний рівень артеріального тиску в судинах, наприклад, коли біжимо або коли спимо.

За словами лікаря, поява утворень у м'язах призводить до збоїв у передачі імпульсів від вегетативної нервової системи органам і судинах, порушення циркуляції крові в тканинах, венозного застою. Як результат - пустує серце, терпнуть руки, з'являється задишка. Людина робить кардіограму, інші аналізи, а вони в нормі. Або страждає від жорстоких головних болів, микаясь по лікарях, шукає причину, а її ніхто не знаходить. Лікар Ірина Бартош працює за авторською методикою. Причину захворювання Ірина Петрівна бачить нерідко досить далеко від органу, який "турбує": болить п'ята, а проблема біля куприка

- Якщо під час сеансу я виявляю міафасціальние освіти в трапецієподібних м'язах спини, можна припустити, що людина страждає головними болями або запамороченнями, - розповідає рефлексотерапевт. - Ущільнення в межлопаточной зоні - причина тих самих незрозумілих болів в області серця. А зміна м'язових тканин в районі попереку часто призводить не тільки радикуліту, але і грижі міжхребцевих дисків.

"Прийміть заспокійливе, зробіть хвойну ванну, а головне - не беріть в голову ...". Приблизно такий алгоритм лікування цієї хвороби рекомендували хворим в радянські часи. Та й не дивно. Як ще можна боротися з тим, точна причина чого невідома?

- Сучасні медики прийшли до висновку, що одна з головних причин вегетосудинної (нейроциркуляторної) дистонії (ВСД) - не що інше, як спазмовані м'язи, - розповідає лікар-невропатолог рефлексотерапевт, автор методики лікування ВСД Ірина Бартош.

Пальці лікаря легко знаходять потрібну точку на тілі (до речі, вона завжди виявляється найболючішої) і натискають на неї. На першому сеансі в кабінеті рефлексотерапевта пацієнт мимоволі закушує губи від болю при кожному натисканні. Але практично відразу після сеансу відчуває довгоочікуване полегшення.

Таким нехитрим способом, тобто натисканням, лікар руйнує вогнища потологіческой вегетативної імпульсації які створюють "збій" в роботі всього організму.

Серед головних причин спазмірованія м'язів - тривале перебування людини в одному і тому ж положенні, монотонна робота. Наприклад, коли м'язи хронічно напружуються і переохолоджується, якщо довго сидіти під кондиціонером. Зміни в м'язах можуть виникнути і при травмах, коли людина групується, весь як би стискуючись, а потім його м'язи самостійно не можуть розслабитися.

Існує цілий ряд професійних захворювань, які раніше лікували по-різному. Насправді ж це прояв вегетосудинної дистонії. Наприклад, комп'ютерники відчувають так званий "синдром мишки", коли заклинює променезап'ясткових м'яз. Зняти оніміння й біль у руці можна, якщо в області ліктя (трохи нижче) намацати ущільнення і розім'яти його. Жертвами монотонної роботи м'язів і перевантаження нерідко бувають культуристи. "Перекачати" в спортзалі, вони не можуть утримати в руці буханець хліба або води. Так що Ірині Бартош вже доводилося приводити до тями і київських "качков".

Якщо ви вже зіткнулися з болями неясного походження, звичайно, краще звернутися до фахівця. Але навіть якщо нічого подібного в своєму житті не відчували, важливо навчитися розслаблювати свої м'язи самостійно. Зробити це можна або з допомогою масажу, або за допомогою так званих ПИР-вправ (Постізометрична релаксації). Виконувати ПИР бажано з чиєюсь допомогою.

Вправа для ніг: виконується лежачи на животі, ноги зігнуті в колінах під кутом 90 °. Помічник бере вашу стопу в руку, і ви протягом 10 сек. натискаєте на його руку, зустрічаючи опір. Потім розслабляєтеся, і помічник переводить стопу в положення приблизно 60 градусів, а ви знову натискаєте на долоню. Після паузи повторюєте те саме, але під кутом приблизно 45 градусів.

Вправа для шиї: сидячи на стільці, спробуйте натиснути головою на долоню помічника (він тримає руку в області лівого вуха на одному місці), через 10 сек. розслабтеся. Потім нагнися голову вправо приблизно на 60 і 45 градусів і в кожному з положень спробуйте чинити опір долоні помічника. Те ж саме необхідно повторити, нагинаючи голову вліво, вперед, назад.

Вправи ПИР покращують кровообіг мозку, допомагають впоратися з гіпертензією.

Довідкова "Газети ..."


Прояви вегетосудинної дистонії

Кардіальні (серцеві) - біль в області серця, прискорене серцебиття (тахікардія), відчуття завмирання серця, перебої в роботі серця;

Респіраторні (дихальні) - прискорене дихання, неможливість зробити глибокий вдих або, навпаки, відчуття нестачі повітря, напади задишки, схожі на приступи бронхіальної астми;

Терморегуляторних - непередбачувані коливання температури тіла: від зниженої 35 ° С до підвищеної 37-38 ° С;

Диспептичні розлади роботи шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота, блювота, відрижка, запори або неінфекційні проноси);

Сексуальні розлади - зниження потенції, порушення функцій сечової системи;

Психоневрологічні - слабкість, млявість, знижена працездатність і підвищена стомлюваність при невеликому навантаженні, плаксивість, дратівливість, головні болі, запаморочення, підвищена чутливість до зміни погоди, порушення циклу сон-пильнування.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-14 14:09:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-14 14:10:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-14 16:17:50

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-12 19:25:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-14 15:14:39

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-14 00:43:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-13 19:52:45

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-14 16:54:29

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-13 23:23:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-13 23:05:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-14 12:56:40

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-14 17:05:09

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-13 15:42:10

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-14 07:17:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-12 19:26:19

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-13 18:37:11

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36