Що таке мастопатія

Мастопатія - це дисгормональне захворювання молочних залоз. Правильніше говорити фіброзно-кістозна хвороба або фіброаденоматоз. Інші синоніми (використовуються рідко) - хвороба Шіммельбуша, хронічна індурація, хронічний кістозний мастит, серозно-кістозна пухлина, кістозна аденома та ін


Чому виникає мастопатія?

Перш за все, в результаті порушення гормонального фону - порушення балансу статевих і інших гормонів. Наголошується на фоні:

- Захворювань щитовидної залози
- Захворювань яєчників (найчастіше хронічний аднексит)
- Захворювань печінки (після гепатиту може порушуватися утилізація статевих гормонів) та ін

Все це часто приводить до абсолютного або відносного (по відношенню до інших гормонів) переважання естрогену. Нерідко причину мастопатії не вдається виявити.


Види мастопатії

З клінічної точки зору мастопатію можна розділити на дві групи - вузлову і дифузну. При вузлової мастопатії в молочній залозі виявляється вузол, при дифузній - безліч дрібних вузлових утворень без переваги якого-небудь.

Такий розподіл дозволяє визначитися з тактикою. Вузлова мастопатія нерідко симулює рак молочної залози і тому вимагає діагностичних заходів для його виключення. При дифузної мастопатії обмежуються обстеженням і подальшим терапевтичним лікуванням.


Прояви мастопатії

Пацієнт відчуває прояви мастопатії у вигляді:
- Болю в молочних залозах (постійні або з'являються незадовго до менструації)
- Ущільнень у молочних залозах

У молочній залозі при цьому відбувається:
- Розростання сполучної і залізистої тканини з формуванням ущільнень
- Утворення кіст (одній або декількох)


Діагностика мастопатії

Грунтується на даних клінічного дослідження, мамографії, УЗД, цитологічного дослідження.

Чи небезпечна мастопатія?

Мастопатія не є передракових захворюванням. Лише деякі форми мастопатії, що супроводжуються вираженою проліферацією (діленням клітин) можуть бути фоном для розвитку раку молочної залози.

Вузлові форми мастопатії можуть симулювати рак молочної залози (так само як і рак молочної залози може симулювати вузлову мастопатію). Тому при підозрі на рак, висловлену під час огляду, мамографії, УЗІ або біопсії, зазвичай виконується секторальна резекція з метою підтвердження або виключення діагнозу рак молочної залози.


Лікування мастопатії

Усунення причини при її виявленні. Для поліпшення роботи печінки призначаються вітаміни А, групи В, С. Проводиться лікування хронічного аднекситу.

Також можуть призначатися:

- Оральні контрацептиви з метою регуляції менструального циклу
- Гормональні препарати (прогестерон, даназол, Бромкриптин, невеликі дози естрогену і ін)
- Антиестрогени (тамоксифен)

При болях можна використовувати анальгетики, легкі сечогінні засоби (зменшують набряк молочної залози, що виникає незадовго до менструації), гомеопатичні засоби.

Одним з найбільш успішних фітопрепаратів, що застосовуються з метою профілактики і комплексної терапії мастопатії, є Феокарпін. (www.feokarpin.ru)
Цей препарат створений на основі натурального хвойного комплексу петербурзькими вченими-медиками. З давніх часів відомі цілющі властивості хвойних дерев - зіллям з хвої загоювали рани, лікували запалення і авітаміноз, цингу і кровоточивість ясен.

Феокарпін пройшов доклінічні і клінічні випробування в НДІ онкології ім. професора Петрова, НДІ пульмонології, НДІ кардіології МОЗ РФ та інших провідних медичних закладах Росії.

Лікарі-мамологи, що успішно використовують цей препарат для лікування мастопатії, підтверджують що при його прийомі у пацієнток слабшають болі в молочній залозі, у частини пацієнток спостерігається регресія захворювання.

Про загальне визнання достоїнств цього препарату говорить той факт, що в 2001 році Феокарпін РАПН був нагороджений Золотою медаллю ім. І. І. Мечникова «За практичний внесок у зміцнення здоров'я нації».

Народні методи лікування

Що таке мастопатія

Мастопатія - це дисгормональне захворювання молочних залоз. Правильніше говорити фіброзно-кістозна хвороба або фіброаденоматоз. Інші синоніми (використовуються рідко) - хвороба Шіммельбуша, хронічна індурація, хронічний кістозний мастит, серозно-кістозна пухлина, кістозна аденома та ін

2014-12-22 05:44:00

Зубна паста чистить не тільки зуби

Пропоную ефективний, приємний і доступний спосіб швидкого усунення герпесу на обличчі.

2014-12-22 05:43:29

Народні засоби для підвищення потенції

Потенція - це велика чоловіча сила і одночасно чоловіча слабкість. Це їхня гордість і в той же час Ахіллесова п'ята. Напевно, немає більш тонкого, ранима і чуттєвого стану в чоловічому організмі, ніж потенція. Вплинути на неї може все.

2014-12-22 05:43:28

Лікування молочниці народними засобами

Перш ніж лікувати молочницю народними засобами варто подумати про те, що самолікування не завжди показує результат, який був би бажаний, що часто самолікування це викинуті на вітер гроші, що не завжди можна зрозуміти позбулися чи від грибка повністю чи ні. Але все ж симптоми молочниці відомі вже дуже давно і засоби проти неї теж давно відомі

2014-12-22 05:41:05

Плями вітіліго змиває звіробій

Вітіліго - це захворювання, при якому на тілі з'являються білі, що втратили пігмент плями. Фізичної болю вони не викликають, але попадання на них прямих сонячних променів може призвести до появи сильних опіків.

2014-12-22 05:39:24

Лісове диво - ліщина

У кожній людській душі, у її не завжди контрольованих розумом таємничих лабіринтах живе печаль. І начебто все добре, але сум обертаються тихенько, не спить, шкребеться самотньої кішки в серце, визирає з очей, проситься сльозою в цей сяючий і удаваний байдужим світ. Самотньо і сумно. Повзуть змійками дождінкі на шибках. Весна підступає мрячать холодними дощами й несміливо розсипає золоті вогники мати-й-мачухи на лисих глиняних пагорбах. Бруньки на деревах прокидаються неохоче - мало сонячних днів. Лісовий ліщина-ліщина (так звуть його в моїх краях) все ж таки викинув золоті сережки, але пилок їх стікає на землю під дощем.

2014-12-22 05:38:13

Біль у колінах.

Давно, ще в юності, каталися на лижах і забила його. З тих пір воно підверталося. І ось я стала пити відвар соснової хвої

2014-12-22 05:36:30

Бутерброд для попереку

Хочу поділитися своїми способами лікування.

2014-12-22 05:36:02

Печія. Чому буває і як лікується

Печія - неприємне відчуття печіння з локалізацією переважно за грудиною і в подложечной області. Так теж мені проблема скажуть багато хто з Вас, була у мене печія, попекло 5 хвилин після «смачного» гамбургера і пройшло. Насправді у багатьох людей з'являється печія рідко і лише після прийому неякісної їжі або після значного переїдання (а скоро свята)

2014-12-22 05:35:47

Голова не крутиться, коли на ній стоїш

А тепер про найважливіше, думаю, і не тільки для мене. Восени минулого року у мене з'явилися напади запаморочення, в очах думки каламутилися, зір різко падав. У лікарні мене "порадували": це - передвісник інсульту.

2014-12-22 05:35:42

Медицина

Фруктоза порушує обмін гормону, що регулює апетит

Фруктоза порушує обмін гормону, що регулює апетит - Згідно з новими експериментальними даними, надмірне споживання фруктози провокує резистентність до лептину, гормону, що регулює апетит. У поєднанні з висококалорійною жирною їжею це може призводити до ожиріння.

2014-12-22 05:43:53

Росія: погода і ваше здоров'я на 06.05.2005

Росія: погода і ваше здоров'я на 06.05.2005 - У центрі Європейської Росії атмосферний тиск буде падати, місцями пройдуть короткі дощі, але погода очікується теплою, середньодобова температура буде на 2-4 градуси вище характерною для початку травня.

2014-12-22 05:43:48

Росія: погода і ваше здоров'я на 13.05.2007

Росія: погода і ваше здоров'я на 13.05.2007 - На півночі ЕТР і на Уралі волога і прохолодна погода може стати причиною загострення хронічних захворювань суглобів, а також бронхів і легенів. У Середній смузі і на півдні Європейської Росії обійдеться без істотних метеопатичних реакцій.

2014-12-22 05:43:48

Кількість хворих на грип H1N1 перевищила 15,5 тисяч

Кількість хворих на грип H1N1 перевищила 15,5 тисяч - За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, випадки зараження новим вірусом грипу H1N1 зареєстровані органами охорони здоров'я 53 країн. Загальна кількість захворілих складає 15 510 осіб. Смертельні випадки захворювання зафіксовані в чотирьох країнах: Мексиці, США, Канаді і Коста-Ріці. Загальне число жертв нового грипу становить 99 осіб.

2014-12-22 05:43:40

Жителі Росії стали краще ставитися до статевого виховання дітей

Жителі Росії стали краще ставитися до статевого виховання дітей - Більшість росіян, як і раніше, стверджують, що батьки не розмовляли з ними на теми статевого виховання. Тим не менш, за останні 20 років батьки стали вдвічі більше обговорювати з дітьми питання сексуального життя. Такі дані, отримані в результаті опитувань населення, Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД) опублікував на своєму сайті.

2014-12-22 05:43:27

Препарати для нормалізації рівня холестерину гальмують процес метастазування ракових пухлин підшлункової залози у печінку

Препарати для нормалізації рівня холестерину гальмують процес метастазування ракових пухлин підшлункової залози у печінку - Препарати сімейства статинів, які застосовують для нормалізації рівня холестерину, гальмують процес метастазування ракових пухлин підшлункової залози у печінку. Японський біохімік Тошіукі Кусама і його колеги виявили нові характеристики цих ліків в експериментах на лабораторних тваринах Вчені з міста Осака опублікували свої результати в останньому випуску журналу Gastroenterology.

2014-12-22 05:43:10

Що впливає на відновлення мозку після інсульту

Що впливає на відновлення мозку після інсульту - Доведено, що ішемічний інсульт стимулює нейрогенеза в мозку дорослих щурів. Однак якими саме молекулами опосередковується такий індукований інсультом нейрогенезу, поки що невідомо.

2014-12-22 05:43:08

Відеоігри роблять дітей злими й хворими

Відеоігри роблять дітей злими й хворими - Відеоігри, що стали предметом захоплення дітей самого різного віку, псують їхнє здоров'я, а також сприяють формуванню агресивної та запального характеру. До такого висновку прийшли шведські психологи їх Каролінського Інституту.

2014-12-22 05:42:52

Протипухлинний ген заважає лікувати рак

Протипухлинний ген заважає лікувати рак - Ген, що запобігає розвиток ракових пухлин, може перешкоджати лікуванню раку, вважають американські дослідники. З іншого боку, мутації або штучна блокування експресії цього гена можуть зробити хіміотерапію ефективнішою.

2014-12-22 05:42:49

Прогноз для метеочутливих людей по Росії на 20.10.2009

Прогноз для метеочутливих людей по Росії на 20.10.2009 - На півночі Європейської Росії сира і прохолодна погода може викликати загострення хронічних захворювань бронхів і легенів, а також опорно-рухового апарату, таких як артрит, артроз, остеохондроз, радикуліт.

2014-12-22 05:42:48