Що таке мастопатія

Мастопатія - це дисгормональне захворювання молочних залоз. Правильніше говорити фіброзно-кістозна хвороба або фіброаденоматоз. Інші синоніми (використовуються рідко) - хвороба Шіммельбуша, хронічна індурація, хронічний кістозний мастит, серозно-кістозна пухлина, кістозна аденома та інЧому виникає мастопатія?

Перш за все, в результаті порушення гормонального фону - порушення балансу статевих і інших гормонів. Наголошується на фоні:


- Захворювань щитовидної залози
- Захворювань яєчників (найчастіше хронічний аднексит)
- Захворювань печінки (після гепатиту може порушуватися утилізація статевих гормонів) та ін

Все це часто приводить до абсолютного або відносного (по відношенню до інших гормонів) переважання естрогену. Нерідко причину мастопатії не вдається виявити.


Види мастопатії

З клінічної точки зору мастопатію можна розділити на дві групи - вузлову і дифузну. При вузлової мастопатії в молочній залозі виявляється вузол, при дифузній - безліч дрібних вузлових утворень без переваги якого-небудь.

Такий розподіл дозволяє визначитися з тактикою. Вузлова мастопатія нерідко симулює рак молочної залози і тому вимагає діагностичних заходів для його виключення. При дифузної мастопатії обмежуються обстеженням і подальшим терапевтичним лікуванням.


Прояви мастопатії

Пацієнт відчуває прояви мастопатії у вигляді:
- Болю в молочних залозах (постійні або з'являються незадовго до менструації)
- Ущільнень у молочних залозах

У молочній залозі при цьому відбувається:
- Розростання сполучної і залізистої тканини з формуванням ущільнень
- Утворення кіст (одній або декількох)


Діагностика мастопатії

Грунтується на даних клінічного дослідження, мамографії, УЗД, цитологічного дослідження.

Чи небезпечна мастопатія?

Мастопатія не є передракових захворюванням. Лише деякі форми мастопатії, що супроводжуються вираженою проліферацією (діленням клітин) можуть бути фоном для розвитку раку молочної залози.

Вузлові форми мастопатії можуть симулювати рак молочної залози (так само як і рак молочної залози може симулювати вузлову мастопатію). Тому при підозрі на рак, висловлену під час огляду, мамографії, УЗІ або біопсії, зазвичай виконується секторальна резекція з метою підтвердження або виключення діагнозу рак молочної залози.


Лікування мастопатії

Усунення причини при її виявленні. Для поліпшення роботи печінки призначаються вітаміни А, групи В, С. Проводиться лікування хронічного аднекситу.

Також можуть призначатися:

- Оральні контрацептиви з метою регуляції менструального циклу
- Гормональні препарати (прогестерон, даназол, Бромкриптин, невеликі дози естрогену і ін)
- Антиестрогени (тамоксифен)

При болях можна використовувати анальгетики, легкі сечогінні засоби (зменшують набряк молочної залози, що виникає незадовго до менструації), гомеопатичні засоби.

Одним з найбільш успішних фітопрепаратів, що застосовуються з метою профілактики і комплексної терапії мастопатії, є Феокарпін. (www.feokarpin.ru)
Цей препарат створений на основі натурального хвойного комплексу петербурзькими вченими-медиками. З давніх часів відомі цілющі властивості хвойних дерев - зіллям з хвої загоювали рани, лікували запалення і авітаміноз, цингу і кровоточивість ясен.

Феокарпін пройшов доклінічні і клінічні випробування в НДІ онкології ім. професора Петрова, НДІ пульмонології, НДІ кардіології МОЗ РФ та інших провідних медичних закладах Росії.

Лікарі-мамологи, що успішно використовують цей препарат для лікування мастопатії, підтверджують що при його прийомі у пацієнток слабшають болі в молочній залозі, у частини пацієнток спостерігається регресія захворювання.

Про загальне визнання достоїнств цього препарату говорить той факт, що в 2001 році Феокарпін РАПН був нагороджений Золотою медаллю ім. І. І. Мечникова «За практичний внесок у зміцнення здоров'я нації».

Народні методи лікування

Що таке мастопатія

Мастопатія - це дисгормональне захворювання молочних залоз. Правильніше говорити фіброзно-кістозна хвороба або фіброаденоматоз. Інші синоніми (використовуються рідко) - хвороба Шіммельбуша, хронічна індурація, хронічний кістозний мастит, серозно-кістозна пухлина, кістозна аденома та ін

2015-02-01 10:08:51

Мастопатія: як зберегти здорові груди

Вас турбують больові відчуття, печіння, тяжкість, підвищена чутливість або просто дискомфорт в області молочних залоз? Вам здалося, що там промацуються якісь освіти, ущільнення, або періодично виникають виділення із сосків? Все це - привід для звернення до лікаря-мамолога.

2015-02-01 10:07:01

Панарицій: дрібничка, але дуже не приємний

Отже, панарицій - це гостре запалення шкіри або підшкірної клітковини, або сухожиль, або кісткової тканини, або суглобів пальця, або, нарешті, всіх тканин відразу. Ось-ось - це запалення (гостре, звичайно ж) тканин пальця, що виникає, як правило, внаслідок невеликих ушкоджень останнього.

2015-02-01 10:06:59

Простий засіб від запорів

Мені 64 роки. Від сидячої роботи стала страждати запорами, не допомагала навіть гуртка Есмарха. Крім того, виявилися дисбактеріоз, коліт і геморой.

2015-02-01 10:06:49

Ти чарівниця, кропива (від зобу не вмирають!)

Хочу повідати про найкориснішою, просто безцінною траві, яку знають всі, від малого до старого. Трава ця - кропива дводомна.

2015-02-01 10:06:46

Не бійтеся розлучитися з хворим жовчним міхуром

П'ятнадцять років тому в нашій вітчизняній хірургії трапилася дійсно революція - почалася епоха безкровних операцій, які тепер практикуються по всій Росії. Розповідає провідний науковий співробітник Наукового центру хірургії Російської Академії медичних наук, кандидат медичних наук Валентина Іванівна Карпенкова про лапароскопії.

2015-02-01 10:06:40

Якщо дитина кашляє (рецепт від кашлю)

Треба на ніч змочити прості носочки свіжої уриною дитини, добре віджати їх і надіти на ніжки. Зверху обернути їх целофановій плівкою, а потім надіти теплі в'язані шерстяні шкарпетки і залишити цей компрес на всю ніч. Дитина, звичайно, буде відчувати деякий дискомфорт, але результат напевно буде ефективним: я перевіряла його на своєму синочкові неодноразово.

2015-02-01 10:06:30

Печія. Чому буває і як лікується

Печія - неприємне відчуття печіння з локалізацією переважно за грудиною і в подложечной області. Так теж мені проблема скажуть багато хто з Вас, була у мене печія, попекло 5 хвилин після «смачного» гамбургера і пройшло. Насправді у багатьох людей з'являється печія рідко і лише після прийому неякісної їжі або після значного переїдання (а скоро свята)

2015-02-01 10:06:21

Два рецепту проти каменів у нирках

Рецепт від каменів у нирках. Цим простим але дуже ефективним способом один знайомий позбувся від каменя в нирці діаметром 12 сантиметрів - уявити навіть важко. Але він позбувся, і абсолютно безболісно!

2015-02-01 10:06:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2015-02-01 10:06:02

Медицина

Ціни на ліки від СНІДу впали в два рази

Ціни на ліки від СНІДу впали в два рази - Велика фармацевтична компанія GlaxoSmithKline знизила вартість популярної комбінації противірусних препаратів для лікування СНІДу майже в два рази. Тепер в бідних країнах ціна щоденної дози Комбівір складе 90 центів замість 1,7 долара. Цей крок став відповіддю на зростаючий тиск з боку громадських організацій, що вимагають зробити лікування доступним для країн, що розвиваються.

2015-02-01 10:08:47

Лікувальні можливості гормональної контрацепції

Лікувальні можливості гормональної контрацепції - В даний час загальновизнано, що найбільш ефективним методом запобігання від непланованої вагітності є гормональна контрацепція. в зв'язку з тим, що гормональні контрацептиви мають здатність надавати ...

2015-02-01 10:08:45

Рак вилікують за допомогою застуди?

Рак вилікують за допомогою застуди? - Група американських та іспанських вчених оголосила про важливе відкриття в області лікування найбільш небезпечної форми раку мозку. У статті, опублікованій в журналі Національного інституту по боротьбі з раком в Сполучених Штатах, вчені повідомляють, що змогли використовувати генетично модифіковану форму вірусу, що викликає звичайну застуду, для знищення ракових клітин людського мозку, які були імплантовані в організм миші.

2015-02-01 10:08:41

Гормональна терапія у жінок покращує пам'ять

Гормональна терапія у жінок покращує пам'ять - Замісна гормональна терапія (ЗГТ) перешкоджає втрати пам'яті й уваги, повідомляє у своїй статті канадський учений Sherwin BB.

2015-02-01 10:08:36

На Колимі знайдені зразки найстарішої ДНК

На Колимі знайдені зразки найстарішої ДНК - У Сибіру між річками Олена і Колима у вічній мерзлоті групою дослідників під керівництвом Еске Віллерслева (Eske Willerslev) з університету Копенгагена знайдений зразок рослинної ДНК віком більше 300 тисяч років, повідомляє журнал Nature.

2015-02-01 10:08:30

Вакцина від малярії: нова надія

Вакцина від малярії: нова надія - За словами вчених, що зазнають антималярійні вакцину, перші результати дуже обнадійливо, принаймні, для якоїсь категорії хворих. Зараз починаються випробування нового препарату в Гамбії, Кенії та Великобританії - з тим, щоб визначити, чи можливо розширити сферу застосування вакцини.

2015-02-01 10:08:28

Сучасні засоби та підходи до лікування цукрового діабету

Сучасні засоби та підходи до лікування цукрового діабету - М. І. Балаболкін Інстітут діабету ЕНЦ РАМН, м. Москва

2015-02-01 10:08:25

У лабораторіях каліфорнійської компанії Avanir Pharmaceuticals сконструйовані генноінженерних антитіла, які знешкоджують токсин сибірської виразки

У лабораторіях каліфорнійської компанії Avanir Pharmaceuticals сконструйовані генноінженерних антитіла, які знешкоджують токсин сибірської виразки - Терапевтичне дію цих імуноглобулінів підтверджено в дослідах на щурах. Серйозно зміцнилися позиції гіпотези, згідно з якою перші зірки запалилися вже через 200 мільйонів років після виникнення Всесвіту. Три місяці тому заявили про таку можливість заявили американські вчені, які вивчали спектри реліктового космічного випромінювання.

2015-02-01 10:08:19

У Йорданії придумали нові ліки проти діабету

У Йорданії придумали нові ліки проти діабету - Нові ліки для лікування діабету створено в Йорданії. Як повідомляє РИА 'Новости', новий препарат являє собою набір з 32 видів трав, які ростуть на йорданської території.

2015-02-01 10:08:14

Висока артеріальний тиск у період вагітності збільшує шанси виникнення гіпертонії та серцево-судинних розладів в наступні роки

Висока артеріальний тиск у період вагітності збільшує шанси виникнення гіпертонії та серцево-судинних розладів в наступні роки - Висока артеріальний тиск у період вагітності збільшує шанси виникнення повномасштабної гіпертонії та серцево-судинних розладів у наступні роки. Таку тенденцію виявили лікарі з Абердинського університету, що опублікували результати своїх досліджень на сторінках British Medical Journal.

2015-02-01 10:08:09