Фітотерапія при гепатитах

Лікування хронічних гепатитів, де б і ким би воно не проводилося, які при цьому ні використовувалися б медикаменти - «народні» або офіційної медицини, завжди проводиться комплексно. Кожен елемент такого лікування за своїм важливий.

Тому крім нашого традиційного: «радьтеся з лікарями» - рекомендуємо дотримуватися принципу комплексного підходу в лікуванні, достатньої тривалості, лікарської супроводження та контролю. Це і буде відповідати головної заповіді: «Не нашкодь».

У гепатології (наука про печінки та її захворюваннях) розрізняють гострі і хронічні гепатити. Вони можуть бути вірусні і невірусних. Останні діляться на токсичні (агресивні рідини, важкі метали, добрива, ліки, харчові консерванти та ін.) І реактивні (супроводжують протягом ряду захворювань). Найбільш поширені хронічні гепатити вірусного та іншого походження, гепатози і дистрофії цього органу. Від цих захворювань помирає в десятки разів більше людей, ніж від ВІЛ. Тому зосередимося на рекомендаціях з лікування гепатитів. Тим більше, що ці рекомендації показані практично при всіх видах гепатитів.

ЖИТТЯ В УМОВАХ багато заборон

Якщо ви страждаєте однією з форм гепатитів, то харчування, безсумнівно, становить важливий компонент комплексного лікування.

У печінці відбувається знешкодження токсичних і небезпечних для організму речовин. Ця функція порушується при її запаленні. Тому слід уникати вживання продуктів, які доведеться знешкоджувати, тому що збільшується навантаження на цей орган. Мова йде про спеціях, оцті, солі, алкоголь, смажених продуктах, рясною, жирної, труднопереваріваемой їжі. Навпаки, вуглеводи (мед, фрукти, соки, морси), лужні мінеральні води - полегшують роботу печінки і допомагають їй функціонувати. Приймати їжу слід у 5-6 прийомів протягом дня, а обсяг 1 порції не повинен перевищувати 200 грамів.

У харчуванні таких хворих широко представлені різні рослинні олії, висівки - у вигляді відварів, некислі овочі та фрукти, кропива, шипшина, білок яєць, виноград, нежирний сир, мед і бджолопродукти (пилок, перга, забрус), вівсяна, гречана каші, соєві (крім соусу) і кисломолочні продукти, нежирні сорти відвареного м'яса.

Безумовного дотримання цих принципів харчування хворі дотримуються в період загострення гепатиту, що по тривалості становить 1,5-2,5 місяця. У деяких випадках ці правила рекомендується дотримуватися роками (агресивно протікають вірусні гепатити).

ЗМІСТ ФІТОТЕРАПІЯ ГЕПАТИТІВ

Використання трав - важливий компонент комплексного лікування хвороби і проводиться з різним ступенем інтенсивності, зі зміною зборів трав, настоянок і соків рослин. Лікування на перший погляд досить складна і трудомістка, проте повернене здоров'я печінки компенсує всі ваші «труднощі».

У своїй лікарській практиці особисто я віддаю перевагу багатокомпонентних зборів трав, що дозволяє, підібравши склад для конкретного хворого, використовувати його тривало. Чим складніше склад, тим довше він може прийматися хворим. Це дає можливість міняти склад на різних етапах терапії, переводити пацієнта на спрощені збори або монофіточаі (чай з одного-двох рослин). Многотравность збору диктується тим, що у хворого крім гепатиту, як правило, є й інші, супутні захворювання. Та й завдання збору досить широкі - необхідно зменшити інтоксикацію, запалення, збільшити жовчовиділення, зняти спазми в желчеотводящей системі, зменшити біль, скоротити число гинуть клітин печінки і відновити ті з них, які зберігають ще життєздатність. При токсичних гепатитах важливо пов'язати важкі метали або інший агресивний агент і вивести його з організму, домогтися зменшення аутоімунних (відштовхує власні тканини) процесів. При вірусних та бактеріальних - послабити або припинити вірусну і мікробну агресію. І це ще неповний перелік завдань, які повинні бути вирішені за допомогою трав.

Отже, що робити?

Звичайно ж, дуже важко запропонувати схему фітолеченія гепатитів на всі випадки життя, тим більше що, повторюю, вони, як правило, обтяжені супутніми захворюваннями. Тим не менш пропоную кілька схем.

Хворий кілька ль. страждає гепатитом. Супутні захворювання: гіпертонічна хвороба (10 років), ожиріння II ступеня, коліт.

а) Збір трав № 1: квіти безсмертника, кульбаби, м'яти, корінь цикорію, лист берези, деревій ~ у рівних вагових пропорціях.

Трави просіяти через друшляк, решта великі частини подрібнити в м'ясорубці, ступці або кофемолці і змішати з просіяний збором. 1 столові ложки збору помістити в 0,5 л холодної води, нагріти до кипіння в закритому посуді зі скла, сталі або кераміки і кип'ятити 5-7 хвилин. Дати настоятися до 1 години і процідити.

У отриманий настій додати 1 чайну ложку настойки буркуну - 1:5 (або Репешко, деревію та ін), по 1 столові ложки соку подорожника (або чистотілу, брусниці та ін) і меду.

Приймати по 100 мл (півсклянки) 4 рази на день за 20-30 хвилин до їжі після прийому квіткового пилку та спіруліни. Курс лікування - 2 місяці.

б) Бджолиний квітковий пилок - по 1 чайній ложці вранці і вдень; розжувати (розсмоктати) і запити настоєм трав за 20-30 хвилин до їжі.

в) Спіруліна з девясілом - по 2 таблетки 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі: розжувати, запити настоєм трав.

г) Олія волоського горіха (або гарбузове) - 1 чайна ложка 3 рази на день - на хліб або з їжею під час їжі.

д) Грілка на печінку - на ніч, на 30-40 хвилин - | 15 днів поспіль і ще 15 раз через день.

Вели гепатит супроводжується болями в області печінки, то в збір додають; по полвесовой частини ромашки, вахти трилистий, чистотілу (або одне з цих рослин), збільшують частку м'яти в зборі. Приймають таку комбінацію трав до зникнення болів плюс один тиждень.

У тих випадках, коли захворювання супроводжується масовою загибеллю печінкових клітин (високий рівень печінкових факторбв в крові), доцільно, щоб у складі збору був буркун лікарський (до 20% від загальної ваги збору). Ця трава покращує мікроциркуляцію крові, розсмоктує запальні вогнища, прискорює регенерацію печінкові клітини, знижує артеріальний тиск у гіпертоніків, згортання крові, посилює скоротливу функцію серцевого м'яза.

Зробіть перерву у лікуванні на фіточаї - 2-3 місяці.

В збір трав № 2: лист берези, звіробій, деревій, золототисячник, корінь барбарису - по 1 вагової частини, плоди шипшини - 3 частини, додають по 1 вагової частини квітів бузини чорної, листа евкаліпта, квітів ромашки, квітів липи - якщо хвороба протікає з підвищеною температурою, вираженими симптомами запалення (картина крові, супутні запалення).

Якщо гепатит протікає з ураженням підшлункової залози (гепатопанкреатіт) і порушенням її зовнішньосекреторної функції (гази, погана перетравлюваність їжі), то в зборі повинні бути присутніми: корінь кульбаби, насіння коріандру, чистотіл, пижмо, оман - по 5-10% кожного від загальної ваги збору.

У цей же період хворі приймають травні ферменти під час їжі (фестал, панзинорм и др. - по 1 -2 таблетки 3-4 рази на день).

Грілки в цьому випадку не використовувати - підшлункова залоза любить холод.

При супутньому коліті більше підходить збір № 3 з ромашки, солодки, Репешка - по 1 частині, звіробою, чистотілу, м'яти - по 2 частини, деревію, подорожника-по 3 частини, кореня лопуха і насіння льону - по 0,5 частини. Після приготування настою додають 1 ст. ложку соку подорожника (або звіробою, череди, Репешка), 1 ч.ложку настоянки прополісу (або калгану, пижма, кульбаби, оману), 1 столові ложки меду і приймають по 100 мл 4-5 разів на день до їди 1-1 , 5 місяці. .

У важких випадках, коли гепатит протікає, з набряками, раціонально у збір додавати сечогінні трави з серцевими властивостями - горицвіт весняний (додати 1 ч.ложку трави в заварку), квіти глоду або насіння петрушки, або астрагал, або хвощ польовий, або пів - палу (останні - 2-3 чайні ложки в заварку).

Добре показав себе при гепатитах будь-якого походження, холециститах, цирозі, жировому переродження печінки, супутніх панкреатитах складний збір, що складається з: коренів барбарису, валеріани, оману, лопуха, солодки; трав м'яти, розторопші, деревію, льнянки; суцвіть пижма; крайових пелюсток соняшника ; квітів ромашки; плодів коріандру, кропу - усіх по 0,5 ваговій частини; суцвіть безсмертника, кукурудзяних рилець, кореня кульбаби, трави грициків, подорожника, споришу, буркуну, сушеніци, хвоща, чорнобиль, чистотілу - всіх з 1 вагової частини; трави звіробою, кропиви, Репешко, подрібнених ягід шипшини - усіх по 2 частини.

Змішати всі компоненти, просіяти через друшляк, що залишилися великі частини подрібнити і змішати з просіяний збором. На 0,5 л води беруть 1 столову ложку збору, нагрівають до кипіння і варять 5-7 хвилин, наполягають 1 годину. Проціджують. Додають 1 столові ложки меду, 1 десертну ложку соку низки (або чистотілу, Репешко, деревію та ін); 1 чайну ложку настойки м'яти (або ромашки, календули та ін.) Приймають по 100 мл 3-4 рази на день до їжі, а залишок - на ніч.

Ця рецептура перевірена роками, нею лікувалися кілька тисяч пацієнтів. Вона годиться і для профілактики, але в менших дозах.

У деяких випадках рекомендую приймати цей збір для всієї родини та навіть колективу співробітників однієї організації. Крім основного печінкового (лікувального і захисного) дії, збір ефективний при атеросклерозі, ішемічній хворобі, ослабленому імунітеті, для виведення солей (артрити, артроз, остеохондроз), грипі, для очищення, для "підтримки організму при старінні.

На закінчення кілька слів про приготування трав'яних соків. Вони - дуже важливий компонент лікування. І не тільки, до речі, гепатитів - багатьох захворювань.

У нашій сім'ї соки готують на меду. Трава пропускається через м'ясорубку, віджимається і змішується з медом 1:1. У такому вигляді вона може зберігатися в холодильнику до року.

Ось, власне, і все. Ще раз підкреслюю: наведені мною рецепти - не тільки для лікування печінки. Не тільки лікувальні взагалі. Вони гарні і як профілактичні. У поєднанні з соками, настоянками, продуктами бджільництва (медом, пилком, пергою, прополісом,, маточним молочком), раціональним харчуванням, здоровим способом життя вони зроблять ваше життя набагато багатшим і щасливішим. Близькі, друзі, сусіди, знайомі піде за вашому прикладом, і кількість здорових людей буде примножуватися.

Бажаємо всім здоров'я і щастя.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-31 21:36:58

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59