Крадеться по нервах герпес

Розхожа фраза про те, що "всі хвороби від нервів", набуває особливого сенсу, коли мова заходить про інфекції, якою уражено більше 95% населення планети. Тільки 5% щасливчиків ніколи не дізнаються про те, що таке "застуда на губах". А іншим, як правило, доводиться терпіти загострення з частотою від 2 до 10 разів на рік.

Сама назва "герпес" (у перекладі з грецької "крастиметься") було дано захворювання приблизно в 100-му році до н.е. Геродотом. Дійсно, герпес підкрадається непомітно: ніяких явних ознак хвороби немає до тих пір, поки на шкірі не з'являться неприємні, хворобливі висипання.

Як ми заражається?

Вважається, що вірус потрапляє в організм ще в ранньому дитинстві: в 3-4 роки, коли виснажується захист проти нього, отримана дитиною від матері. Найчастіше зараження відбувається через поцілунок. При цьому зовсім не обов'язково наявність загострення. Коли вірус потрапляє в організм, він впроваджується в нервові закінчення, і за ним, з струмом рідини, що живить нерви, потрапляє в скупчення нервових клітин (ганглії), де "спить" до моменту активації.

Генітальний герпес не є венеричною хворобою, хоча відноситься до захворювань, що передається статевим шляхом. Їм можна заразиться від партнера, який не має загострення. Від зараження не рятує презерватив. Саме тому в США на упаковках презервативів стали вказувати захворювання, при яких наявність презерватива не допоможе, в їх числі і герпес.

Чому він активізується?

Активізація вірусу може статися під впливом різних чинників: під час застуди, грипу, менструації, розлади шлунка або будь-якого іншого захворювання; після сонячного опіку або від переохолодження; при отруєнні або надмірному вживанні алкоголю; під час стресу або стомлення. У всіх цих випадках захисні функції організму слабшають, відбувається те, що у побуті називається "зниженням імунітету". Відчувши "слабке місце" в організмі, вірус "прокидається" і починає діяти ...

Є кілька форм хвороби: герпес губ, герпес рота, оперізуючий лишай, генітальний (статевої) герпес. При цьому вірус дуже "прив'язаний" до "свого" постійного місця. Якщо вже облюбував губи або підборіддя, то там і буде з'являтися з більшою чи меншою частотою.

Чим небезпечний цей вірус?

Зазвичай проявами хвороби стають періодичні запалення порожнини рота і ясен, ураження шкіри обличчя, губ чи статевих органів.

Однак вірус може призводити і до більш серйозних ускладнень: ураження очей, (запалення зорового нерва), герпетична ангіна, запалення голосових зв'язок, ураження вуха, вестибулярні розлади. Можливий розвиток бронхіту і запалення легенів, хвороб травної системи, ураження серця. Є відомості, що герпес також може сприяти розвитку атеросклерозу. У певних умовах вірус герпесу може викликати запалення головного мозку та ураження нервових сплетінь і викликати депресії.

Ще одна небезпека полягає в тому, що генітальний герпес на тлі зниження імунного захисту може істотно збільшити ризик ракових захворювань навіть у молодих людей.

Особлива розмова.

Генітальний герпес викликає ураження практично всіх статевих органів як у жінок, так і у чоловіків. А це може призводити до розвитку безпліддя.

Раніше лікарі в основному звертали увагу на стан здоров'я жінки: вважалося, що саме її віруси заважають вагітності. Але виявилося, що приблизно в 25-30% випадків в безплідності "винні" чоловіка. Вірус герпесу часто виявляється в чоловічих статевих клітинах, коли ознак ураження статевих органів немає. По суті, мова йде про хворобу самого сперматозоїда: у його генетичну програму "вбудовуються" гени вірусів, і вони можуть зашкодити розвитку зародка. На жаль, багато хто такі випадки залишаються нез'ясованими. Чоловіки зазвичай звертаються до урологів, а ті вкрай рідко проводять дослідження сперми на віруси.

Крім безплідності, можливе зараження плоду від матері. Ето може відбуватися двома шляхами: через плаценту, коли плід знаходиться ще в утробі, або контактним шляхом під час пологів, коли у матері буває загострення генітального герпесу. В останньому випадку вірус проникає в організм дитини, і може розвинутися герпес новонародженого з ураженням нервової системи та внутрішніх органів. Така хвороба часто закінчується смертю дитини, а ті, що вижили в 85% випадків залишаються інвалідами.

Позбавлення можливо?

Так що звичайна "застуда на губах" - не таке вже й невинне захворювання, як може здатися на перший погляд. Не піддавайтеся на вмовляння тих, хто пропонує позбавитися від нього назавжди. На жаль, це поки що неможливо. На жаль, герпес - це довічне захворювання, і воно вимагає серйозного до себе ставлення.

Хоча повністю вивести вірус з організму в даний час поки неможливо, це не повинно ставати причиною відмови від відвідування лікаря. Тому, щоб максимально убезпечити себе від цього підступного вірусу, має сенс звернутися в клініку, яка має успішний досвід роботи в цій галузі (наприклад, клініка МераМед), пройти обстеження і почати профілактику. Можливості медицини постійно розширюються, і зараз є сучасні препарати, які дозволяють контролювати число рецидивів, зменшувати їх кількість і тривалість. Завдяки цьому в багатьох випадках герпес практично не турбує пацієнтів: адже той, хто попереджений і піклується про своє здоров'я, не дасть хвороби застати себе зненацька.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-05 23:43:58

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01