Зняти біль при грижі


Традиційно міжхребетні грижі лікують за допомогою мануальних технік чи операції. І той, і інший спосіб може дати ускладнення. Але, виявляється, від грижі можна позбутися без крові і складної корекції хребта. За допомогою авторського методу сім'ї лікарів Бартош. Розробив його невропатолог-рефлексотерапевт Петро Гнатович Бартош, а продовжує сімейну справу діти - Ірина і Андрій, теж лікарі за освітою.

- У нашій медицині в усіх бідах, пов'язаних з болем у спині, традиційно прийнято звинувачувати хребет, - розповідає Ірина Петрівна. - Але чомусь забувають, що в людини є ще й 700 м'язів.

І це - 45% маси тіла. М'язи - наче живий щит для внутрішніх органів, захищають від ударів та переохолодження. Коли нам холодно, ми дрижимо і стискується. Якщо начальник кричить на підлеглого, яка в нього реакція? Теж напруження м'язів. Дивна особливість м'язів групуватися за будь-якої загрози може послужити і погану службу. Якщо людина відчуває будь-який стрес кожен день, його м'язи, стискуючись, вже не можуть самостійно розслабитися. Сидячи цілий день під кондиціонером у задушливому офісі, людина часто не помічає, що його м'язи спазмируются від потоку прохолодного повітря. А потім скаржиться: «Ой, шию потягнуло. Ой, ногу тягне ». Нерідко ці проблеми стають хронічними. Ще одна причина, з якої м'язи може «заклинити», - падіння, удари.

За словами лікаря, через спазмів у м'язах виникають так звані міафасціальние освіти (затвердіння). Вони ускладнюють кровообіг і створюють перешкоди у роботі вегетативної нервової системи, яка відповідає за злагоджену роботу організму. Крім того, якщо якась м'яз вздовж хребта постійно спазмовані, то, на думку Ірини Бартош, це не може не позначитися і на хребцях.

- Уявімо собі хребет: кожен хребець «лежить» один на одного, між ними є тільки прошарку у вигляді дисків, - розповідає Ірина Петрівна. - Якщо м'яз з одного боку трохи натяглася і трішки потягнула за собою два хребці, що відбудеться з диском, який знаходиться між ними? Звичайно, він випаде у вільний простір, хребці його просто витолкнут.Как відзначає лікар, щоб хребці стали на місце, а при цьому мимоволі зникла і грижа, необхідно зняти спазм м'язів, які знаходяться поруч. Зробити це можна, зруйнувавши міафасціальное освіта за допомогою простого натискання на нього пальцем або спеціальним інструментом.

- На жаль, далеко не всі лікарі враховують м'язовий чинник виникнення міжхребцевих гриж, - продовжує Бартош. - Хірургічне рішення цієї проблеми, на жаль, далеко не завжди дає очікувані результати. Найчастіше, навіть якщо диск видаляють, через деякий час грижа виникає знову, але трохи нижче. Та й біль турбує, як і раніше. До мене на прийом приходять вже прооперовані пацієнти і скаржаться: терпнуть руки, ноги постійно холодні і не слухаються. А недавно був пацієнт, який перед цим побував у фахівця, який начебто всі хребці та диски поставив на місце. Але з тих пір вже два місяці чоловік не може позбавитися від страшної печії. Все тому, що грижу прибрали, а причина - напруга м'язів вздовж хребта - так і залишилася. Міафасціальние освіти в них перешкоджають нормальному проходженню нервових імпульсів до стравоходу, пояснює лікар. Існує ще одна проблема хребта - остеохондроз. Захворювання це пов'язують з втратою органом еластичності. Всі його складові, у тому числі міжхребетні диски, пульпозного ядра, з'єднувально-ткані волокна і пр., втрачають свою пружність. Причина - втрата вологи і відсутність нормального харчування тканин через спазмів у м'язах. Якщо зняти такий спазм, відновлюється кровообіг, іннервація біля хребта, йде набряк, зникає біль, спричинений затиснутою м'язом.

- Скільки потрібно сеансів м'язової терапії, щоб грижа міжхребцевого диска зникла? - Запитали ми Ірину Петрівну.

- Все залежить від стану м'язової системи людини. Відпрацювавши 8-10 сеансів, я звичайно роблю перерву в лікуванні. Є таке поняття, як «організм втомився лікуватися». Популярний автор книг про здоров'я Мірзакарім Норбеков говорить, що людському організму потрібно сорок днів, щоб перебудуватися на новий лад і після тривалого нездоров'я звикнути до здоров'я. У підсвідомості у нас знаходиться така собі програма - уявлення про себе самого. Ми можемо довго сидіти в неправильній позі, але захворіти тільки через десять років. Так і в лікуванні, після того, як спазм знятий, мозок теж повинен налаштуватися і переробити цю інформацію. Так що багато моїх пацієнти, йдучи на перерву, раптом розуміють, що повторний, Закріплювальні курс терапії їм уже не потрібен.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 07:54:34

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 11:21:35

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 04:26:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 07:48:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 03:42:55

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 02:54:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 03:30:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 04:54:11

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 04:54:11

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 00:12:20

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 00:23:48

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 00:44:48

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03