Як боротися з підшкірним кліщем (Демодекоз)

Часто можна бачити обличчя, зіпсовані безліччю вугрів, боротьба з якими коштує чималих сил і нервів. Однією з причин виникнення вугрів може бути демодекоз, або, простіше, підшкірний кліщ, який зазвичай вражає жирну шкіру. Він живе в сально-волосяних фолікулах, або цибулинах, з яких виростають волоски, в секреті сальних залоз шкіри обличчя. До статевого дозрівання людини ці залози не працюють, та проблеми, як правило, немає. Але в період статевого дозрівання починають вироблятися статеві гормони, які «включають» в роботу в тому числі і сальні залози. Ось у цей перехідний період у багатьох дівчат, а ще більше у юнаків (15% з них змушені звертатися] за медичною допомогою) на обличчі з'являються вугри, зрозуміло, сильно заважають в практичному житті і що утрудняють спілкування з особами протилежної статі.

Підшкірний кліщ може вражати й здорову шкіру обличчя, якщо вона містить багато підшкірного жиру. Іноді кліщ оселяється в області брів і вій. Якщо зникає жир сальних залоз, кліща стає нічим харчуватися, і він зникає без будь-якого лікування. Але якщо шкіра залишається жирної, кліщ буде розмножуватися, і для перемоги над ним потрібні спеціальні зусилля.

Демодекоз виявляється визначенням гормонального фактору в крові і за допомогою спеціального аналізу. Видавлюється підшкірний жир і розглядається в фізрозчин (тоді кліщ, який є в цьому жирі, рухливий) або в луга (тоді він втрачає рухливість). Наявність кліща засвідчує правильність поставленого діагнозу.


З'являється він при таких захворюваннях, як пероральний дерматит - запалення околоротовой кайми губ і хронічне запалення сальних залоз, що називається в народі рожеві вугри. Вони частіше виникають у жінок біля носа і в носо-губних складках в період менопаузи, а також через порушення ендокринної, вегетативної, статевої систем і травного тракту. А хронічний перебіг захворювань цих систем, у свою чергу, підтримується що живе у сальних залозах підшкірним кліщем. Якщо кліщів дуже багато, на обличчі утворюються гранульоми - опуклості, що є скупченнями цих самих кліщів. Однією з причин утворення підшкірного кліща стає наявність чоловічих статевих гормонів-як природне, пов'язане зі статевим дозріванням, так і привнесене в організм вживанням анаболічних стероїдів (засобів для накачування м'язів), а також контрацептивів і косметичних засобів на основі гормональних мазей. Розвитку підшкірного кліща сприяє жаркий вологий клімат і роздратування одних і тих же ділянок шкіри, наприклад, тісно прилеглої одягом.

Якщо генетично людина має у своєму розпорядженні сухою шкірою, пори не розширені, він навряд чи піддається захворюванню демодекозом.


Таким чином, першопричиною демодекозу є вугрі, які, у свою чергу, розвиваються внаслідок існування підшкірного кліща. Тобто виникає порочне коло, в якому причина і наслідок замикаються, і розірвати це коло зовсім не просто.

Коли до мене потрапляють пацієнти з рожевими вуграми, вони відрізняються підвищеною нервозністю за рахунок судинного порушення в травному тракті. Через свою нервозності у цих хворих часто кров збігається йому до лиця, і їхні рожеві вугри починають буквально світитися червоністю. Таким хворим відразу призначають дієту, загальну для всіх алергічних захворювань: не вживати гострої, солоної, солодкої їжі, тобто такою, що посилено живить і збуджує підшкірного кліща. Їм не можна є гарячу їжу - тільки теплу. Ні в якому разі не стояти над парою при готуванні, не відвідувати парну, уникати тривалого перебування на сонці і роботи в жарких приміщеннях. Висока температура стимулює кліща.


На кліща гнітюче діють всі препарати, що містять сірку. Зараз, на жаль, все рідше можна зустріти в аптеках просту сірчану мазь - вона ще збереглася в невеликих населених пунктах, де залишилися старі, не дуже «модні» аптеки. Гарні також серносаліціловая мазь, мазь Вількінсона (вона відрізняється характерним чорним кольором), ветеринарна мазь «Ям» (застосовується при паразитарних та кліщових захворюваннях у тварин), бензил-бензоат 10%-ний.

Однак проблема полягає в тому, що всі ці мазі на основі сірки діють на різних людей по-різному і в окремих випадках можуть посилити почервоніння в запалених зонах особи, свербіж. Тому застосовувати ці мазі слід з обережністю: спочатку спробувати, як дана конкретна мазь буде впливати на малому ділянці шкіри. Ні роздратування, червоності, запалення - значить, можна.


Будь-яку з названих мазей накладають на уражені ділянки шкіри вуграми і ходять так 4-6 годин. Це далеко не найприємніше лікування: «маска» з сірчаних мазей не естетично і відрізняється аж ніяк не найбільш приємним запахом (мабуть, виняток у цьому відношенні становить бензил-бензоат). Після цього терміну мазь слід зняти з допомогою прокип'яченого і охолодженого рафінованої соняшникової олії і нанести будь-яку стероїдних мазь: сінафлан або флуцінар, або лорінден С, лорінден А. Більш сучасні мазі - афлодерм і Елоком. Використовувати можна будь-яку з цих мазей.

В останні роки з'явилися більш приємні у відчуттях, але, відповідно, і більш дорогі засоби - Скінорен, вся косметична протівоуг-Ревая лінія клерасіл: гель, лосьйони рано, а для вечора, крем, які очищають антибактеріальні серветки, що видаляють з лиця кожне сало, увлажняющая емульсія. Зараз таку саму мазь можна купити в аптеці - мет-рогіл-гель. Є в аптеках сучасні вітчизняні засоби - «Чорний. Перли», «Чиста лінія», «Нова косметична лінія». Вони багато в чому аналогічні клерасілу, але значно дешевші.

Якщо хворий демадеко-зом знаходиться в дорозі і не має можливості регулярно доглядати за шкірою обличчя, він може просто просочити серветку лосьйоном з саліцилової кислоти та екстракту алое і хоча б тричі на день Протерти обличчя.


Я багато років використовую метод свого вчителя і наставника, професора-дерматолога Анатолія Петровича Ракчеева, вже, на жаль, покинув цей світ. Основу методу складає молочко Відаля. Воно складається з камфори, сірки, саліцилової кислоти, борної кислоти, гліцерину та спирту. Молочко Відаля готують у рецептурних відділах з виписаним лікарем-дерматологом рецептом. Перед вживанням молочко Відаля збовтують. Фактично це те ж саме, що новомодні і дорогі косметичні засоби, тільки без декоративних ароматичних добавок.

Увечері пацієнти використовують молочко Відаля, а вранці протирають обличчя левоміцетіновим спиртом. А ще моя особиста розробка: втручаюся кілька видів спирту - саліциловий 1%-ний, борний 3%-вий і камфорний 3%-ий. Всі ці спирти купують в аптеці в однакових за обсягом флаконах, змішують в рівних пропорціях і зливають в одну пляшку.

Важливу роль у лікуванні підшкірного кліща грають курс антибіотиків і трихопол - антипаразитарною препарат, чудово вбиває кліща, 0,25 грамів два рази на добу протягом 10-14 днів. З антибактеріальних препаратів гарні кошти тетрациклінового ряду, дешеві та ефективні (правда, вони протипоказані вагітним жінкам і дітям до 8 років).

Перш лікарі самі робили метранідазоловую, тріхополовую мазь за методом професора Ракчеева: брали крем для гоління з вітаміном F, на 100 грамів крему -10 грамів трихопола (купували 10 таблеток, товкли в ступці і змішували з кремом).


З антибіотиків ще дуже гарний макропен. Його застосовують по одній таблетці три рази на день до їжі протягом 10 днів. Взагалі всі антибіотики краще приймати через 15-20 хвилин після їжі, але макропен - виняток. Гарний сучасний препарат - Юнідокс солютаб, по одній таблетці три рази на день, 10 днів.

Зараз з'явилося багато сучасних, дуже ефективних антибіотиків, ними можна користуватися, але їх призначає тільки лікар.

Через антибіотиків страждають моторика, іннервація шлунково-кишкового тракту, тому обов'язково потрібні ферментативні препарати - такі, як фестап, Дигестал, мезим-форте, пензітал, кожен з них на вибір, по одній таблетці три рази на день під час їжі.

Після антибактеріальної терапії я обов'язково призначаю, препарати, що покращують мікрофлору - лактобактерин, біфідумбактерин, біфіформ, ліннекс, флорадефілюс. Для підвищення імунітету призначаю настоянку трави ехінацеї або препарати, що містять ехінацею, котячий кіготь. Але особливо гарний імунний, протигрибковий препарат по д арко (це кора дерева з Бразилії, індійці помітили: єдине дерево, на якому не ростуть гриби, по одній капсулі приймають три рази на день під час їжі, однієї банки вистачає на місяць.

В особливо важких випадках, коли вугровій запалення сильне, я призначаю ретина-Іди - препарати, що містять вітамін А. Але ретиноїди все ж дороги, тому замість них можна використовувати будь-який комплекс вітамінів з підвищеним вмістом вітаміну А.


Не менше значення, ніж лікувальні заходи, для хворих демодекозом має профілактика, особливо для людей, генетично схильних до цього захворювання. Їм не можна перегріватися, заборонені копченості і прянощі, що дратує будь-яка їжа, не слід пити какао і кави, є м'ясні та рибні консерви, шоколад, абсолютно виключений алкоголь, неприпустимі косметичні засоби на основі олій. Інакше кажучи, треба виключити все те, що живить або стимулює розмноження підшкірного кліща.

Раціон слід підбирати так, щоб їжа була багата на вітаміни А, В і С: печінка, морква, шпинат, гарбуз, абрикоси, персики, спаржа, брокколі, зелений горошок, капуста, насіння соняшника, гречка, хліб з борошна крупного помолу, що проросли злаки.

Великий вплив на демодекоз надають вогнища. Хронічних інфекцій, що пригнічують імунну систему, тому слід проводити своєчасне лікування карієсу, тонзиліту, холециститу, захворювань жіночої статевої сфери. При цьому треба застосовувати імуностимулюючі препарати.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59