10 способів боротьби з депресією

Слово «депресія», здається, витає в повітрі, тому що чи не кожен з нас приміряє його до себе. І мова йде не про помисливості людей, Всесвітня організація охорони здоров'я прочит депресії друге місце до 2020 року за поширеністю серед захворювань. А відомо воно з біблійних часів.

Ще Іоанн Златоуст у своєму посланні перераховував сім смертних гріхів, які не можна спокутувати, які тягнуть за собою вічну муку в загробне життя. До них були віднесені заздрість, скупість, розпуста, смакота (обжерливість), гордість, смуток і гнів. Смертний гріх зневіри вражає безліч сучасників.

Лікар-психотерапевт з московського Центру соціального обслуговування «Свіблово» Сергій Володимирович ТИМОФЄЄВ пропонує скористатися серією рецептів від депресії. Розмова піде не про важкій формі ендогенного захворювання з області психіатрії, а про стан, викликаний зовнішніми причинами.


Прискорений ритм життя, наростаюча інтенсивність роботи, послаблення фізичної активності примушують людей постійно випробовувати нервову напругу. Положення посилюють хронічні хвороби, втрата близьких, сімейні катастрофи на зразок розлучення, безгрошів'я, безробіття, нереалізовані плани і нерозуміння друзів, надмірна вага і брак довіри. Тисячі знайомих усім причин! Природно, що поступово людина втрачає інтерес до життя, перебуває в похмурому настрої, відчуваючи свою провину або випробовуючи почуття непотрібності. Все валиться у нього з рук, він швидко втомлюється, стає розсіяним, апатичним і дратівливою, робить помилки і все частіше замислюється, а чи не звести рахунки з цієї проклятої життям?

Учені встановили, що депресія - це, насправді, Підсвідома благання про любов і увагу. Хочеться, щоб тебе пожаліли, щоб, як у дитинстві, мама погладила по голівці, поспівчувала і приголубила. З таким невисловлені бажанням і пов'язана перша помилка страждальця і перший крок до зцілення.

Ви не помічали, як часто відверто люди з випадковим сусідом в автобусі або черги в поліклініці? Я вже не кажу про «задушевках» на службі або дружніх виливу по телефону. Прагнення перекласти свої біди на чиїсь плечі - звичайна справа. «Поплакатись», ми прагнемо захиститися від обрушилися на нас негараздів. Але буває тільки гірше - ще більше закопуватися в свої переживання. Адже депресія - штука заразна і передається легко, як вірус грипу. Прийнявши вантаж чужих турбот, людина представляє самого себе в цій ситуації і тим самим ризикує скотитися в депресію.

Я працював разом з місцевими психотерапевтами в Каспійську після теракту, коли було знищено в результаті вибуху військовий оркестр на святі. Тоді загинуло багато дітей-діти бігли поруч, супроводжуючи колону оркестрантів. І лікарям потрібно було вивести з шокового стану їхніх батьків і родичів загиблих. Протягом двох тижнів прийом йшов з 9 ранку до 10 вечора. Після цих сеансів з непомірним психологічним тиском довелося самому лікуватися. Але я-то професіонал, а як же тоді сприймати вантаж неприємностей непідготовленій людині, та ще з ослабленою психікою, скажімо, чи меланхолікові, або схильною до переживань творчій натурі?

Мій перший порада: не поспішайте повідомити знайомих про загибель свого «Титаніка», не «переводите стрілки» на оточуючих-краще зверніться до фахівця-професіонала. І соромитися тут нічого. Лікар допоможе визначити причину депресії і рівень тривожності, щоб вибрати правильну тактику наступу на хворобу. Та й зволікати не варто. Врахуйте, що депресія може спричинити за собою прояв нових психосоматичних захворювань - виразки шлунка, нейродерміту, бронхіальної астми. До того ж під маскою депресії нерідко ховаються інші недуги.

Втеча від проблем трапляється в різних формах. Багато шукають розради в пляшці, природно, п'яне забуття не рятує. Хочу згадати в цьому зв'язку анекдот про відчайдушна людина, спустившись у підвал, щоб підшукати відповідну мотузку і повіситися. Поки він шукав, зауважив кинутий кимось «бичок». Машинально підняв і закурив. Дивимося, а віддалік варто недопита «Чекушка». Не пропадати ж добру. Присів, випив і задумався: а адже життя-то, вроде, налагоджується. І вішатися перехотілося.

У цьому жарті і прописаний другу рада лікування від депресії. Це - переорієнтація, перемикання з турбують проблем на щось інше. Візьміться за генеральне прибирання, запишіться на курси іноземних мов або квітникарства, як не неможет, витягуйте себе з ув'язнення в чотирьох стінах і вирушайте в гості, в зоопарк, бібліотеку або в ліс. Пошукайте собі якесь заняття, згадайте про дитячі захоплення. Головне - відволіктися від психологічних ран, щоб думки перейшли в інше русло. А на людях це відбувається набагато легше. При перемиканні в корі головного мозку виникає нове вогнище збудження, що як би гасить, гальмує старий, що викликає негативні емоції.

Щоправда, давно помічено, що життя, позбавлена цілей і боротьби, може бути позбавлена від напруги і тривог, але при цьому залишиться порожньою і безглуздою. Стан душі, з якого виключено будь-яке напруження,-прямий шлях до смертельного спокою. Про це треба пам'ятати родичам, що опікуються благополуччя своїх людей похилого віку. Безтурботна життя - царство нудьги, де легко поселяються тривожні думки. Тому бійтеся неробства. Навіть втративши найдорожчої людини, пересилювати себе і включайтеся в активну діяльність.

Третій принцип лікування, яким часто користуються медики, це слово-терапія. Так, психотерапевтів нерідко доводиться виступати в ролі священика-сповідника, щоб разом з пацієнтом розібратися в ситуації, що виникла і уберегти його від можливого суїцидні результату.

Кожен знає, що кинуте мимохідь гостре слово ранить іноді надовго. Ображений чоловік «накручує», підігріваючи себе, його долають погані думки, всередині вже все клекоче, так і дивись вибухне. А негативний «виверження» обертається нездоров'ям. Доброго ж слово, як це добре відомо лікарям, може і вилікувати, і врятувати. До такого висновку, до речі, прийшли вчені з Центру Сибірського відділення Академії наук, що займаються з 1994 р. дослідженням впливу словесної інформації на імунітет. Вони експериментально підтвердили, що "за допомогою мови доктора, яка містить слова« любов »,« доброта »,« спокій », не тільки швидше зарубцовивалісь гнійні абсцеси, але навіть змінювався склад крові і відбувалася зміна в структурі ДНК. Так що заклик Булата Окуджави: «Давайте говорити один одному компліменти» - це натуральний рецепт, особливо актуальний для оточуючих хворого дбайливих родичів і друзів. / Легко міркувати, заперечите ви, а куди ж подітися від непомірних поневірянь і туги, від зневіри і смутку, сильніші від тебе повсякденно? У протистоянні щоденних стресів і перенапруги, які викликають накопичення шкідливих зрушень в організмі, велику роль відіграє м'язова розрядка. Я маю на увазі п'яту рецепт від депресії - фізичне навантаження.

Нашому предка було простіше. Варто було відчути небезпеку, як організм негайно ж виготовлявся до захисту, мобілізуючи всі енергетичні ресурси. І на загрозу слідувала миттєва «не міркувати» фізична реакція всіх функцій її тіла. У одягненого в діловий костюм сучасника теж виділяються гормони - адреналін і норадреналін, пульс частішає при постійних окрику начальника, дружини або дії інших подразників, тільки «розрядитися» сучасний городянин не може.

Не дарма японці спеціально відводять місце на виробництві, де співробітник фірми у разі конфлікту може досхочу побити гумову грушу замість фізіономії свого керівника. Так, щоб не влаштовувати дому «бій з подушками» або бити посуд, простіше організувати собі легку пробіжку, зайнятися регулярними тренуваннями у спортзалі або на стадіоні. Словом, настав час відмовитися від режиму «ТРИ« Т »- тахта, тапочки, телевізор і ввести в щоденний побут фізичне навантаження, яка добре знімає нервове напруження.

Серед найбільш ефективних засобів у боротьбі з депресією особливе місце займає гумор. У зарубіжній медицині навіть з'явився новий науковий напрямок - гематологія, що вивчає вплив сміху на здоров'я. У Німеччині відкрилися клуби сміху, який тепер можна отримати «за рецептом». Люди, які вміють вголос реготати, як правило, щасливі. Але в Росії щиро сміється чоловік - велика рідкість.

Тим часом, нервові клітини в момент сміху активізуються. І якщо вас охоплює несподівана радість, в організмі виробляються знеболюючі речовини - опіати і майже ідентичні наркотичних (зокрема, морфію) речовини - ендогенні морфіну (ендорфіни). З їх допомогою не тільки знімається нервова напруга і відбувається розрядка зайвої енергії, але й починають краще працювати життєво важливі органи, притупляється гострота трагедій. Крім того, завдяки «сеансів» сміху зміцнюється імунітет. Мозок, переобтяжений негативними емоціями, рятується сміхом. Ось чому, чим складніше часи, тим більше анекдотів.

В історії Медицини зафіксований випадок, коли засуджений лікарями до інвалідності через невиліковного захворювання хребта американець Норман Казінс оговтався завдяки курсу «смехотерапіі». Він переїхав з лікарні в готель, де, прикутий до ліжка, захищався від болю, дивлячись комедії на відео та гумористичні телепередачі, читав «скарби американського гумору». Поступово до нього стала повертатися рухливість, і через кілька років він вже їздив верхи і грав у гольф. «Важко визначити, які саме зміни відбуваються в людській свідомості і організмі під впливом гумору, - писав він пізніше, - але наявність такого впливу поза сумнівом»!

Природно, що це роздуми наводить на думку про шкідливість негативних емоцій, до яких охочий любитель кримінальних телевізійних програм. Сьомий рада - вимкніть телевізор, відмовтеся від новин з Петрівки, 38, трилерів та інших передач, багатих насильством, «розбірками братків», що стріляють «ментів», дискусіями з національного питання або з проблем релігії. Приберіть з очей геть «забійні» детективи.

Негативні емоції є одним з найсильніших джерел токсинів, що отруюють наш організм. Злість, ревнощі, страх, гнів вбивають в людині все прекрасне. Особливо небезпечні не активні

негативні почуття, а пасивні - відчай, хронічна тривога і смуток. Зосередьте увагу на хороше. Згадайте про приємні зустрічі, радісних епізодах у своєму житті або пошукайте хороші сторони в те, що трапилося. Слухайте мелодійну музику, дивіться передачі про природу, навіть «мильні» серіали. Позитивні емоції зіграють свою роль у боротьбі з депресією.

Ну, а головне - і це ефективний метод лікування - будьте впевнені в собі. Якщо інший зміг, то і я зможу _ нехай цей принцип дій стане вашим девізом. За допомогою подібної психологічної «палички-стукалочки» можна домогтися великого успіху в протистоянні депресії. Життєстійкості нашим людям не позичати. Несть числа тому прикладів, так що і ви, якщо по-справжньому захочете, зможете витримати будь-який натиск долі, залишилося тільки дати собі відповідну установку, налаштуватися на перемогу.

Ну, а наприкінці все-таки кілька слів про ліки. Антидепресанти у переважній більшості мають протипоказання. Найбільш відомі з них - амітріптілін і коаксил. Але і їх слід застосовувати тільки за призначенням лікаря, якщо ви не хочете замість депресії отримати цілий букет інших захворювань. А якщо вже користуватися якимись лікувальними зіллям, то краще звернутися до матінки-природи. Десяте засіб проти депресії - це цілющі чаї й трав'яні настої.

Я не відкрию ніякої Америки, якщо згадаю про валеріані, собачої кропиви, глоду, меліси. Ось кілька звичайних рецептів:

Столову ложку збору з листя вахти трилистий і м'яти перцевої плюс кореня валеріани (1:1:1) заварити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, пити ввечері по 1-2 склянки або 3-4 рази на день по столовій ложці за 15-20 хвилин до їди. Аналогічно готують і застосовують суміш з кореня валеріани і шишок хмелю.

Відвар з подрібненої рослини майоран садовий приймають щодня в дозуванні 4 чайні ложки сировини на склянку окропу.

При нервовій перенапруженні корисно пити відвар з насіння капусти. Чайну ложку насіння заливають склянкою окропу і гріють 10 хвилин і настоюють півгодини. П'ють в суміші з капустяним соком, роблячи по два ковтки тричі на день за півгодини до їжі.

При підвищеній збудливості нервової і безсоння в склянці окропу розчиняють чайну ложку меду і додають сік половини лимона. П'ють за три рази.

Травники рекомендують заварювати склянкою окропу 1 листик герані і вживати цей відвар по 50-100 мл двічі на день. Інше засіб «від нервів» - по столовій ложці суміші меду і цукру (1:1) двічі на день. Або по склянці відвару тричі на день з суміші коренів ожини, материнки, меліси лікарської і верхівок кропиви, узятих в рівних кількостях з розрахунку 1 столова ложка сировини на склянку окропу.

На закінчення мені залишається тільки сказати: не беріть гріх на душу, не піддавайтеся смутку. Якщо додайте власні зусилля, щоб залишитися вірним завіту предків, депресія відступить - повірте моєму досвіду лікування в якості психотерапевта.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25