Психоаналіз депресії

Немає сумнівів у тому, як виглядає клінічна депресія. Крім того, багато хто з нас мали нещастя страждати від депресивного стану. Неминуща печаль, понижена енергетика, нездатність радіти звичайним задоволенням і вегетативні порушення (проблеми живлення, сну і саморегуляції) є очевидними. Фрейд був першим, хто порівняв і протиставив депресивні ( "меланхолійні") стану нормальному переживання горя. Він виявив важлива відмінність між цими двома станами: при звичайних реакціях горя зовнішній світ переживається як що зменшився яких-небудь важливим чином (втрата значимої особи), у той час як при депресивних станах те, що переживається як втрачене або зруйноване, є частиною самого себе. Отже, в деякому розумінні депресія протилежна переживання горя. Люди, які проходять процес переживання горя нормальним чином, не стають депресивними, навіть за тієї умови, що вони глибоко сумують протягом деякого періоду часу після важкої втрати або втрати.

Психолог, психотерапевт відзначить, що пізнавальні, емоційні, сенсорні процеси і уява часто різко гальмуються при раптовій клінічної депресії. На серйозно порушений кінці спектру знаходяться пацієнти, які безжалісно ненавидять себе і випробовують галюцинації і які до відкриття антидепресантів могли роками поглинати присвячені їм зусилля психотерапевтів і все ще некритично вірити, що кращим способом врятувати світ є руйнування самого себе.
Фрейд послідовно розробляв ідею, що найважливішим джерелом схильності до депресії є переживання передчасної втрати. Згідно з класичною теорією психоаналізу та психотерапії, яка передбачає, що люди стають фіксованими на тій інфантильною стадії, протягом якої вони були розпещені або піддавалися позбавленням, депресивні індивіди розглядалася як люди, які пережили дуже ранній або раптове відібрання від грудей або іншу ранню фрустрацію, яка перевершила їх здатності до адаптації. На це подання вплинули "оральні" якості людей з депресивним характером; було відмічено, що депресивні люди часто є повними людьми, вони зазвичай люблять їсти, пити, курити, говорити, цілуватися та отримувати інші оральні задоволення. Вони мають тенденцію описувати свій емоційний досвід, використовуючи аналогію з їжею і голодом.
Фрейдом було відмічено, що люди в депресивному стані направляють більшу частину свого невдоволення не на іншого, а на самого себе, ненавидячи себе поза всяким співвіднесення зі своїми реальними вадами. Це явище описувалося як "садизм (агресія) проти самого себе" або як "спрямований усередину гнів. Наступним поколінням психологів довелося пояснити, чому людина навчилася направляти гнівні реакції на самого себе і навіщо йому це потрібно. Модель спрямованої всередину агресії узгоджується зі спостереженнями, що депресивні люди рідко спонтанно і безконфліктно переживають почуття гніву. Замість нього вони відчувають провину - всеосяжне відчуття вини. Депресивні люди болісно усвідомлюють кожен досконалий ними «гріх» - при тому, що вони ігнорують власні добрі вчинки, довго переживаючи кожне своє егоїстичне прояв.

Сум - ще одна з головних переживань людей, які переживають депресію. Зло і несправедливість завдають їм страждання. Печаль зазнає клінічну депресію людини настільки очевидна, що в суспільній свідомості - і, очевидно, зараз вже і в професійному, - терміни "печаль" і "депресія" фактично стали синонімами. Як уже зазначалося, багато людей, вільні від очевидних симптомів депресії, мають депресивну особистість, а горе і депресія (принаймні, в деякій мірі) є взаємовиключними станами. Тому використання психотерапевтами термінів "печаль" і "депресія" як синонімів невірно, хоча психологічно здоровий, духовно розвинена людина з депресивним характером і може передати чутливого слухачеві натяк на внутрішню меланхолію.

Незважаючи на те, що вони настільки порушені, що не можуть функціонувати нормально, депресивні люди легко подобаються і навіть викликають захоплення. Так як вони спрямовують свою ненависть і критицизм швидше всередину, ніж назовні, вони звичайно великодушні, чутливі й терплячі до недоліків. Оскільки вони дозволяють всі сумніви на користь інших і прагнуть зберігати відносини будь-яку ціну, ці пацієнти стають справжніми поціновувачами психотерапії.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-12-10 10:02:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-12-10 18:42:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-12-10 17:24:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-12-10 10:03:38

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-12-10 11:00:06

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-12-10 10:06:36

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-12-10 10:04:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-12-10 18:39:19

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-12-10 13:29:20

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-12-10 10:03:11

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-12-10 09:47:36

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-12-10 09:53:55

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-12-10 09:38:35

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-12-10 09:55:28

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-12-10 09:57:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-12-10 09:50:57

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-12-10 09:56:54

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-12-10 09:52:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-12-10 09:56:41

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-12-10 09:43:20