Дисбактеріоз міфи і реальність

Дисбактеріоз в наші дні став «модною» темою. Реклама закликає нас рятуватися від нової «чуми ХХ століття» всіма мислимими й немислимими способами. Але так чи небезпечний дисбактеріоз, чи це черговий трюк виробників ліків і продуктів харчування, щоб змусити нас розщедритися? Для проведення власного розслідування трьох найпоширеніших «міфів» про дисбактеріозі, ми звернулися до фахівців провідних медичних центрів країни.

МІФ ПЕРШИЙ:
«Дисбактеріоз - небезпечне захворювання з важкими наслідками, від якого, в тій чи іншій мірі, страждає 90% населення планети»

Думка фахівця:
А.І. Парфенов, доктор медичних наук, професор, заступник директора з науки Центрального науково-дослідного інституту гастроентерології МОЗ РФ, завідувач відділом патології кишечника.


Для початку кілька фактів:
в організмі людини живе до 500 видів бактерій, їх загальна маса становить від 3 кг до 5 кг;

у здорової людини близько 90% кишкової мікрофлори має складатися з «корисних» бактерій;

Порушення балансу між «корисними» і «шкідливими» мікроорганізмами і є дісбактеріоз.Ето дійсно «молоде» захворювання. Першопричини дисбактеріозу криються в дитячому віці і пов'язані вони з раннім переходом на штучне вигодовування. Доведено, що материнське молоко є ключовим фактором для формування здорової мікрофлори у дитини.

З віком ми самі губимо власну корисну мікрофлору.Жізнь в містах з поганою екологією та активне застосування антибіотиків грають головну роль в цьому процесі.
В результаті зменшується кількість біфідо-та лактобактерій, а звільнене місце відразу займає патогенна мікрофлора.


Зміна балансу мікроорганізмів в нашому кишечнику запускає «букет» негативних процесів:
порушується всмоктування вітамінів і мінеральних речовин, зокрема, заліза і особливо кальцію. У результаті відбувається порушення обміну речовин і зниження імунітету, які в свою чергу призводять до загострення наявних хронічних захворювань;

порушується захисна функція кишечника в боротьбі проти хвороботворних бактерій і проникнення в кров токсинів. Як наслідок, збільшується навантаження на печінку, нирки та серце.

У дитячому віці відбувається становлення всього організму дитини, і вищезазначені фактори призводять, крім розладів травлення, до відхилень у формуванні кісток, зубів, м'язової і мозкової тканини.


Для людей старшого віку на перший план виходять інші дисбактеріозу наслідки:
знижуються захисні функції мікрофлори у протидії злоякісних новоутворень;

знижується здатність кишкової мікрофлори переробляти холестерин;

в постклімактеричному періоді, у зв'язку з порушенням обміну кальцію, збільшується ризик остеопорозу;

внаслідок дефіциту вітамінів, мікроелементів та амінокислот, прискорюються процеси старіння організму.

«Чи можливо визначити наявність дисбактеріозу самостійно»

Якщо вас турбує нерегулярні випорожнення - запори або, навпаки, діарея, про наявність дисбактеріозу можна говорити з великою часткою ймовірності.

«Чи існують сьогодні ефективні методи відновлення мікрофлори кишечнику?»

Найбільш перспективним вважається застосування пребіотиків, які вибірково стимулюють ріст та активність корисних бактерій, що мешкають в товстій кишці, а також створюють умови, несприятливі для небажаних мікроорганізмів. Хочу відзначити новий комбінований препарат Лактофільтрум, що містить у своєму складі пребіотик і природний ентеросорбент. Перевага такого поєднання в тому, що сорбент нейтралізує патогенні мікроорганізми (1 таблетка Лактофільтрума сорбує до 100 млн. бактерій кишкової палички) і виводить кишкові токсини, а пребіотик вибірково стимулює ріст тільки корисної мікрофлори (біфідо-і лактобактерій). Враховуючи, що Лактофільтрум містить компоненти тільки природного походження, з появою цього препарату стало можливим проводити безпечну і дієву профілактику дисбіотичних порушень, без боязні побічних ефектів і передозування. Лактофільтрум є розробкою російських вчених. Це препарат подвійної дії, у якого до цих пір немає аналогів у світі.

«Ви можете поділитися своїм досвідом застосування Лактофільтрума?»

Лактофільтрум ми використовуємо у своїй практиці вже кілька років. У 92% пацієнтів, які приймають Лактофільтрум протягом 2 тижнів, ми відзначаємо поліпшення стану шлунково-кишкового тракту на тлі підвищення рівня біфідо-і лактобактерій. Динаміку позитивних змін можна побачити на цьому графіку:

На закінчення слід зазначити, що дисбактеріоз дійсно є масовим захворюванням, яке, на щастя, піддається не тільки лікування, але й профілактики. У розвинених країнах розроблені державні програми профілактичного застосування пребіотиків для підтримки рівноваги мікрофлори кишечнику. Пов'язано це, перш за все з усталеною аксіомою, що баланс мікрофлори безпосередньо впливає на стан організму в цілому, а отже, і на «активну» довголіття, працездатність, молодість, красу.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 01:53:46

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 00:36:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 01:15:10

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 22:25:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 22:56:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 00:46:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 07:03:33

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 06:31:17

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 01:55:34

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03